Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Ship customisationt kiemelném. :K
Nagyon régóta nyíg érte a közösség ahogy a látványosabb változatosabb station-ökért is. Azt hittem az Omega lesz a búcsúdal de nem, behalás. :DD :C

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#2) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Nagyon dícséretes amit a játékkal csinálnak. Példamutató :B

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#3) Montanaxy


Montanaxy
aktív tag

:Y

(#4) Astroboy válasza MikeWazowski (#2) üzenetére


Astroboy
őstag

Nekem is szimpatikus az ilyen hozzáállás, és valljuk be őszintén ritka is manapság, azt hiszem ideje megvennem a játékot. :K

(melózok, főni meg a nyakamon, így nem tudok utána nézni: szerintetek egy R5 2600 / 16GB DDR4 / RTX 2070 kombóval elketyegne FHD-ban legalább 60 Fps-el? :F )

[ Szerkesztve ]

(#5) dokiph


dokiph
csendes tag

Nehéz erre hiretelenségében mit mondani...
Éppenhogy egy-egy hete kb., hogy befejeződött az Omega update, amit a testvéremmel végig-vittünk. Mindezek után egy ilyen nagy léptékű "ápdét", egy amúgy is kivételes játékprogramhoz... Megemelem minden kalapomat a készítők előtt ! :R :)

Astroboy:
Természetesen elfog futni, nagyon sok beállítási lehetőség van a menüben, így szerintem ezzel a konfiggal simán beállítható stabil 60FPS-re a játék.
Nekem is hasonló a procim (R5 2600x) és hozzá Rx5700 kártya volt idáig, csak most cseréltem, de szépen ment azon is. Az fontos lehet, hogy vagy kapcsold ki majd a Vsync-et a menüben, ha nem zavar a ritka "tearing" effekt (de ezt mondjuk a monitor "freesync/gsync beállítással sokszor kompenzálni lehet, vagy a videokártya driver-nél alternatív vsync-el), vagy esetleg "vsync tripla buffered"-et válassz a menüben, nálam ezek váltak be a legjobban. A menüben meg állítsd be 60FPS maximum-ra.
Ennél kicsit még stabilabb lesz tapasztalatom szerint a játék, ha RivaTuner-re beállítod a játék indító ".exe"-jére a 60FPS-t, és a játék menüjében pedig engeded 75 vagy 90FPS-értékig. ...ez egy kis trükk, de sokszor még stabilabb ettől egy játék.

[ Szerkesztve ]

Szívesen! Köszönöm!

(#6) Astroboy válasza dokiph (#5) üzenetére


Astroboy
őstag

Szuper, köszönöm a tippeket! :R

(#7) dokiph válasza Astroboy (#4) üzenetére


dokiph
csendes tag

Amit elfelejtettem és fontos lehet, hogy a textúrát (Texture Quality-t) azt mindenképp maximum HIGH-ra tedd, ne ultrára, mert az már sok lesz a 2070-nek, túlmenne a 8gb-on és kevésbé lesz úgy stabil.
Amúgy a kártyád kicsivel többet is tud, mint az én 5700-asom, tehát az bőven elég lesz neki így.
A processzorigénye nagyobb ennek a játéknak, azt meg úgy tudod nagyjából korrigálni, hogy ráteszed menüben 1080p-re, ezután kb. 115 és 130 százalék "Resolution Scale"-re teszed a felbontást, ezekkel érdemes próbálkozni, kipróbálni "-tól-ig".
Azt hangsúlyozom, hogy én nem használok a beállításokban FSR meg DLSS, ilyesmiket, hanem csak natív-felbontáson van a játék, úgy élesebb és szebb lesz szerintem.
Továbbá az Anisotropic az 16x-os, a GTAO-t azt próbáld ki Enhanced-től Ultrá-ig bármit, hogy így is a kártyádra tegye jobban a "terhet úgymond" a játék, mert akkor fog jobban futni nálad is.
A "MotionBlur" nálam 0, Anti-Analising TAA-ra van téve. A "post-processing" pedig "standard"-on van. A "Tessellation" pedig szintén "standard.
A többi opció (a "Preset=Custom" alatti beállítások "táblázatos-oszlopnál") High-on van.

Egyszó, mint száz::
a menünél jobb oldalon írni fogja, hogy GPU-t vagy CPU-t terhel-e az adott beállítás.
Ahol "GPU and CPU" van írva, ott én HIGH-nál tovább nem mentem a proci miatt.
A GPU-t terhelő beállításokat tettem nagyobbra, a CPU-hoz tartozókat pedig legfeljebb "high".
Hangsúlyozom még1x, hogy a videokártyád több, mint elég a játéknak.
A procinál kell figyelni, arról a "terhet levenni" úgymond.
Tehát nem lesz akkora probléma a "korosabb" CPU-típusoknál sem (azaz proci általi "lag" avagy "szaggatás" ritkábban, kevésbé lesz jelen).

Szívesen! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.