Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) kalmancsaba


kalmancsaba
tag

sziasztok op logot hogy lehet rakni a 6310i-re ?

Üdv Kálmán

(#452) Diokhan


Diokhan
addikt

Sziasztok!

Az mitől függ, hogy ennek a telefonnak zöld vagy kék a háttérvilágítása?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#453) Ferike81 válasza Diokhan (#452) üzenetére


Ferike81
senior tag

6310/6310i--->zöld/kék Legalábbis így emlékszem. Volt mindkettő. De kijavítanak ha tévedtem.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#454) Diokhan válasza Ferike81 (#453) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszönöm, most, hogy utána olvastam, már tudom :)

Itt néztem utána.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#455) Diokhan válasza Diokhan (#454) üzenetére


Diokhan
addikt

Bocs a dupla post miatt, nézzétek már mit találtam :)
Itt a videó

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#456) Diokhan


Diokhan
addikt

Mennyire javítható ennek a végfok hibája? Lehetságes egyáltalán?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#457) RAZR_v3 válasza Diokhan (#456) üzenetére


RAZR_v3
tag

Javítható, de ha találnál olyan szervizt ahol bevállalják a javítást, már csak a munkadíj önmagában többe kerülne, mint amennyiért szereznél egy kopottas de működő példányt amiből áttennéd annak a jó alaplapját a mostani végfokos telefonod házába.

(#458) Diokhan válasza RAZR_v3 (#457) üzenetére


Diokhan
addikt

Jogos, bár úgy értettem. hogy otthoni körülmények között javítható-e.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#459) Diokhan


Diokhan
addikt

Mai szerzemény, ütött-kopott, de az enyém:

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#460) wertigo1984 válasza Diokhan (#459) üzenetére


wertigo1984
őstag

Meg egy 6310/i tulaj, udv kozottunk! :C
A topik annyira nem porog, mert akinek van es hasznalja, az tudja hogy orok darab. :)
En az enyemben mindent magam csereltem ki, van hozzavalo szetszedo csomagom. Szeretem mind a mai napig.

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#461) Diokhan válasza wertigo1984 (#460) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszönöm! Mit cseréltél benne?

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#462) wertigo1984 válasza Diokhan (#461) üzenetére


wertigo1984
őstag

Beszedhangszorot, mikrofont, rezgomotort, kijelzot, infraburat, elolapot. Ebayrol csakis gyarit rendeltem mindenbol hozza, szetszedtem, gondosan kipucoltam minden csavarjat is. Mar lassan 2 eve nem szedtem darabjaira, es nem.hasznalom, de havonta bekapcsolom.

Utangyartott elolappal vettem, de ebayrol 8 ezerert rendeltem a gyari hasznalt fekete arany elolapot.

[ Szerkesztve ]

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#463) Diokhan válasza wertigo1984 (#462) üzenetére


Diokhan
addikt

Értem. Én is akarok venni új előlapot. A linked asszem nem működik.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#464) Diokhan válasza Diokhan (#463) üzenetére


Diokhan
addikt

Asszem kissé elkapott az ékszíj :DDD

A második példány már teszt alatt, idáig jól teljesít :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#465) Diokhan válasza Diokhan (#464) üzenetére


Diokhan
addikt

Nincs valakinek esetleg felesleges adatkábel és szoftver CD 6310i-hez? :)

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#466) Vegha válasza Diokhan (#465) üzenetére


Vegha
senior tag

Nekem van (volt), de idő kell mire előtúrom.
Gyűjteménybe kell vagy használnád is ? : )

(#467) Diokhan válasza Vegha (#466) üzenetére


Diokhan
addikt

Isis. A jobb oldali 6310i-t használom jelenleg, mint céges telefon. De a gyűjtemény része is lenne természetesen.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#468) wertigo1984 válasza Diokhan (#464) üzenetére


wertigo1984
őstag

O az a 6210es anyammmm :R :R :R

(((d(^_~)b))) "Milyen kegyes is az élet, ha az embernek megfelelő helyen vannak barátai."

(#469) Diokhan válasza wertigo1984 (#468) üzenetére


Diokhan
addikt

Kicsit problémás a szolgáltató kijelzése, de függetlenítés után elfogadta a vodas kártyát.

Megmarad a gyűjteményben :) persze azóta le takarítottam :DDD

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#470) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Keresek NOKIA DCH-8, passzív telefon töltő állványt .

Ha van valakinek egy jó állapotú, és már nem használja, engem érdekel .

Üdv.

Astra

(#471) kchris78


kchris78
veterán

Hello, valakinek van a telőhöz csavarhuzoja? Van telefonom, lesz új előlap, ki kellene cserélnem de csavarhúzó kellene...

(#472) Fancy-boy válasza kchris78 (#471) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Torx T6: [link]

(#473) kchris78 válasza Fancy-boy (#472) üzenetére


kchris78
veterán

köszi a segítséget :).

(#474) kchris78


kchris78
veterán

van aki használ még ilyet? Én most állítottam be egy ilyet aktív használatra hogy oldjam a függőségem :). Plusz faternak is lesz egy. Azt látom hogy a jó állapotban lévők nem kopottak durván drágák...

[ Szerkesztve ]

(#475) Bambuszpro válasza kchris78 (#474) üzenetére


Bambuszpro
tag

Én tavaly nyáron használtam egy ilyet kb egy hónapig a kettő telefonom között. Igazából teljesen jól el voltam vele. Jó is volt ,hogy elég 2-3 naponta tölteni. Mondjuk ez közel sem új de nem mondanám leharcoltnak. Időnként csodálkoztak hogy 20 éves létemre ilyennel rohangálok.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#476) kchris78 válasza Bambuszpro (#475) üzenetére


kchris78
veterán

hát igen... akitől vettem az meg tizenéves volt. Mondta azért adja el mert 170db telója van és kicsit csökkenteni kell a készletet mert specializálódik.. plusz, hogy ezek értéke növekedésnek indult az elmúlt 1-2 évben..

(#477) Ferike81 válasza Bambuszpro (#475) üzenetére


Ferike81
senior tag

Én is használtam az enyémet tavaly míg szervizben volt a Samsung. Nekem napi 2-3 óra telefonálásnál is bírta 5 napot az akksi. Talán összesen 4-5 ször töltöttem a szervizelés alatt. Egész jó volt, hogy nem baxogattak csak a hívásokkal. :D Telefonnak még most is a legjobbak közt van szerintem. Mikor megcsörrent a zsebemben a szemek kerekedtek. :Y :D

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#478) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Én a mai napig NOKIA 6310i telefont használok .

Egyetlen, sajnos megoldhatatlan problem van vele .

Nem lehet már normális akkut szerezni hozzá .

Nekem legalábbis nem sikerült .

Ettől eltekintve arra amire való, telefonálásra kifogástalan !

Üdv.

Astra

(#479) kchris78 válasza AstraCDX (#478) üzenetére


kchris78
veterán

honnan - milyeneket vettél? Aliexpresszen nézegettem és nagyon sokféle van, árban is, gondolom minőségben is... nekem most sürgős volt a dolog és végül e mellett döntöttem: [link]. ha érdekelnek majd a tapasztalatok akkor leírom mire jutottam vele...

(#480) AstraCDX válasza kchris78 (#479) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hali !

BatteryUpgrade-től vettem, de elégedetlen vagyok vele .

2-3 napot bír csak, míg anno az eredeti NOKIA BPS-2 10-15 napot is tudott teljesíteni egy teljes feltöltéssel .

Mindenképpen érdekelnek a tapasztalataid .

Köszönöm a megosztod velem !

Jöhet ide, vagy akár privátba is .

Köszi !

Üdv.

Astra

(#481) kchris78 válasza AstraCDX (#480) üzenetére


kchris78
veterán

oké megírom. az komoly! 2-3 napot nekem most az ősöreg (amit kaptam a telefonnal) eredeti aksi is bír, most van benne lassan 2.5 nap és még 4 csíkot jelez... (első merítése nálam) azt érdekesnek találtam BTW az oldalakon hogy nincs fix kapacitás a leírásokban hanem azt írják hogy 0-1150mAh.. vicc.

Én most egy iPhoneX ről jöttem át 6310i-re hogy kicsit kevésbé zargasson és vonja el a fókuszomat a napi dolgoktól.. Ami kell értesítés menedzsment miatt az megjön SMSen és ha olyan előkapom a 4Gs Windowsos tabletet...

[ Szerkesztve ]

(#482) RAZR_v3 válasza AstraCDX (#478) üzenetére


RAZR_v3
tag

Ez még megér egy próbát: https://www.ebay.com/itm/PolarCell-Battery-Nokia-6210-6310i-5110-5130-6110-6150-7110-BPS-2-BLS-2N-BMS-2S/372101885402
Vastagságra, formára van egy teljesen hasonlóm, de azon nem Polarcell matrica van, készenlétben 11 napig bírja. Más utángyártott akku nincs tudtommal 6310i-hez, ami ennyi ideig bírná.

Ha mégse válna be, 60 napon belül visszaküldhető ajánlott levélben, miután megérkezett az eladóhoz, visszakapod a vételárat Ebay-en keresztül, a postaköltséget pedig a Paypal visszafizeti a feladáskor kapott blokk alapján.

(#483) Fancy-boy válasza AstraCDX (#480) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ebben az is benne van, hogy a gyári akku Li-Polymer, ezzel szemben az utángyártott általában Li-Ion.

[ Szerkesztve ]

(#484) kchris78 válasza AstraCDX (#480) üzenetére


kchris78
veterán

Ránéztem, Cameron Sino ez is. Ráadásul jól be van árazva, ezeket 7-12 dollárért be lehet rendelni az Aliexpressről...

(#485) Vegha


Vegha
senior tag

Skacok, ebben az akkukerdesben ne várjatok csodát. Par eve en is félreraktam a Defy+t, mert nem győzött meg az android. Akkor en is invesztáltam új akkuba a 6310i-be (1 évig használtam), de jelentős előrelépést nem sikerült elérni. Nagyon egyszerű oknál fogva: Ehhez a telefonhoz tudtommal mar nem gyártanak akkumulátort. Bármi, amit megveszel ujkent, minimum 2-3 eves mar. Rosszabb esetben 5-8... Egy jelenkori telefont ennyi idős akkumulátorral mar nem tart meg senki, rentábilisabb egy új telefonra költeni.
En gyári Nokia, Li-Po akkut vettem kevés ciklussal, nemet eladótól eBayen. ~3 napnál többet az sem tudott.

(#486) kchris78 válasza Vegha (#485) üzenetére


kchris78
veterán

Igazad lehet. Viszont megfelelő töltöttség / hőmérséklet esetén sem tart?

Illetve ami eszembe jutott hogy a BPS-2-es aksik 1250mAh-sok. Ezek bírtak 8-12napot? Mert ezek az extra vékonyak.. Nem az 1800-2000mAh-s aksik (amik normál/vastagabbak) bírtak ennyit inkább? Az itteni ebayes ajánlat is vastagabb mint a gyári BPS-2-es, és specifikáció szerint is nagyobb a kapacitása.

Mindenesetre megjött a rendelésem, most töltöm 100%-ra, és indul a mérés hogy meddig tart... Abszolút gyári, magyar gyártmány, original, de biztos jó régi.

(#487) kchris78


kchris78
veterán

még egy gondolat, egy aksis úgy épít új aksit (igaz amiről tudok konkrétat az notebookhoz való volt) hogy fogják a tokot szétszedik és direkt a cellákat cserélik. talán ilyen is elképzelhető mert cellából már szerintem olcsóbban nagyon sokféle méretűt lehet venni... csak ezen valószínű nincs olyan nyereség hogy megérje a relatív nagyobb embermunkát.

(#488) kchris78


kchris78
veterán

szivas. ugy tunik az aksi megy is vissza. feszultseget tartja csak epp nem terheles alatt... hivas felepites ill bekapcsolas alatt random kikapcsol. gondolom mikor nagyobb aramot kene kivenni belole akkor leesik a fesz, megnott a belso ellenallasa a tarolas alatt.

(#489) Vegha


Vegha
senior tag

Mit értesz megfelelő töltöttség/hőmérséklet alatt ? Azt, hogy folyamatosan 20 °C-on tartod otthon a szekrényben, töltőn ? Vagy azt, hogy mielőtt megvetted a kínai raktár legmélyén porosodott az elmúlt 3-8 évben és valaki rátalált ? Az első verzió nem túl életszerű egy mobiltelefon esetén, a második szerintem annál inkább, de nem az akku élettartamát szolgálja.

szvsz kizártnak tartom, hogy ilyen méretű (dimenziókra gondolok) akkumulátort bárki is szétszedne azért hogy "cellákat" cseréljen benne felújítás céljával. Eleve egy rétegtermékről van szó, nem tömegtermékről (ha tömegtermék lenne, akkor még gyártanának ilyen akkut.) A notebook akkukban a manapság nagyon kurrens 18650-es cellák vannak tudtommal. Egy akkora méretű akkut még talán megéri szétszedni.

A ráírt kapacitások sem jelentenek ma már semmit. Habkönnyű akkura is írnak 10 Ah-t. Ez szerintem csak parasztvakítás. Én ezért is maradtam anno a gyári akkunál, ott legalább nincs átk*rás - csak egyszerűen régi.
De ha megtalálod a Szent Grált, akkor írd meg mindenképpen, sokan vágyunk nagyobb készenlétre : )

[ Szerkesztve ]

(#490) kchris78 válasza Vegha (#489) üzenetére


kchris78
veterán

a megfelelő tárolás esetén 40% töltöttség és 5-10 fokos hőmérsékletet értettem. De azóta kicsit utánaolvastam a dolgoknak és volt egy táblázat, ebben az esetben évente 2%-ot veszít a cella a kapacitásából. Azért az nem annyira vészes, bár 10 év esetén már 20% az is. Lényeg, ezek a cellák nem tárolásra lettek tervezve, valószínű ezeknek a telefonoknak ez lesz a veszte véleményem szerint. A 2G-t nem hiszem hogy le fogják kapcsolni - ezt a fajta technológiát a jelenlegi hardver már most is "szimulálva" szolgáltatja, amit anno firmware és hardver adott azt már leprogramozták (mint ahogy a virtuális gép fut a fizikain).

Viszont így hogy volt egy pár aksi most így a kezeim között felteszem a kérdés hogy egy 6310-essel egy 1000-1250 mAh-s tényleges kapacitású aksival elment 7-10-12 napot? Az nem csak az egyel nagyobb kapacitású (és vastagabb) aksik érdeme volt?

[ Szerkesztve ]

(#491) Vegha válasza kchris78 (#490) üzenetére


Vegha
senior tag

Nekem a vékony akkuval volt 5-8 nap, asszem kb. 3 eves korában kaptam a telefont (2005 korul).

(#492) kchris78 válasza Vegha (#491) üzenetére


kchris78
veterán

köszi, igen ez még belefér - ez az elvileg új aksi sokat nyomkodva 4 napot bírta, új korában és kevesebbet nyomkodva belefért volna az amit írtál.. ha nem nőtt volna meg a belső ellenállása tároláskor tökéletes lenne... a német ebay-es aksit megrendeltem, eldurrant az agyam, ez 1800-as és német cucc, németországból küldve, remélem ez jobb lesz :D .

Viszont ha valakinek még kellene (leírom el ne tűnjön): wannsee itt lehet tőlük megrendelni, 14.90 az aksi és 2.90 a posta, valamivel olcsóbb mint az ebayről.

[ Szerkesztve ]

(#493) kchris78


kchris78
veterán

na, elkezdtem az uj ebayes aksi teszteleset. megjott, feltoltve, a hasznalt aksi amit kaptam hozza az 6 napig huzta... az nagyon nem rossz.

(#494) kchris78


kchris78
veterán

megvan a teszt eredmenye: intenziv hasznalattal 5-6 nap (jo terero mellett, napi 1 ora duma vagy tobb) az eredmeny, minimal hasznalattal 8 nap - szar terero mellett (konkretan sokszor veszitette el a kapcsolatot, es kapcsolodgatott ideoda olasz videken)

(#495) Vegha válasza kchris78 (#494) üzenetére


Vegha
senior tag

Szerintem ez nagyon jó. Többet nem érdemes várni tőle.

(#496) AstraCDX válasza kchris78 (#493) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Én is kiszemeltem már magamnak elég régen ezt a Polarcell-t, de még nem rendeltem

Akkor végül is honnan vetted ?

Ebay, vagy Wannsee ?

Mennyi idő alatt jött meg ?

Lehet, hogy hamarosan én is rendelek .

Üdv.

Astra

(#497) kchris78 válasza AstraCDX (#496) üzenetére


kchris78
veterán

ebayrol rendeltem de wannsee a ceg akitol jon a cucc. Ezert gondolom hogy erdemesebb direktben a wannseetol rendelni, valamivel olcsobbra jonne ki. Nagyon gyorsan itthon volt a cucc, gyakorlatilag 1 het kb. Nemetorszagbol sima levelkuldemenykent azert nem kell kinai tobb hetes idokkel szamolni, vamolas sincs.

(#498) Aureal


Aureal
senior tag

Sziasztok!
Vadászok ilyen 6310-est (nem a színes kijelzős "i" modellt), esetleg 6210-est.
Egyet viszont nem tudok ezekkel kapcsolatban: milyen csengőhangformátumot kezel és lehet-e infrán vagy bluetoothon rájuk átküldeni? Esetleg spec pc-s szoftverrel?
A cél végülis a retró jegyében az volna nálam, hogy ezeknek az eredeti hangjaival szeretnék csengőhangokat felvenni. Azaz én pc-n megírom, átküldöm a telóra és a kis cicergős hangjával szeretném újra rögzíteni másik telóim számára.
Azt tudom hogy 3410-esben meg stb. még csngőhangszerkesztő is volt, ezekben se bánnám ha lenne, viszont azok nem szóltak ilyen szépen.
Tudtok segíteni? Milyen adatokat fogad egyáltalán infrán meg bluetoothon? Egyáltalán pl. java applikációban működhetne csengőhangszerkesztés és küldés rajtuk?
:R

[ Szerkesztve ]

(#499) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Létezik még olyan mobilpolihisztor aki képes NOKIA 6310i-be magyar nyelvet varázsolni ha épp nincs benne ?

Esetleg egyéb nyűgjeit szervizelni ?

Üdv.

Astra

(#500) Vegha válasza AstraCDX (#499) üzenetére


Vegha
senior tag

Szerintem nyugodtan próbálkozz bármelyik gsm szervizben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.