Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) Flyte33 válasza Top cat (#2800) üzenetére


Flyte33
tag

Koszi a segitseget

(#2802) jeni


jeni
félisten

Szia!
Hirtelen más topikot nem találtam.
A HP 3400 Pro alaplap egy i5-2500 procival tudná kezelni a 2x8GB DDR 3 ramot?
Jelenleg egy G630 proci van benne 2x1 GB DDR3 rammal.
HP Pro 3400 Microtower PC H-Coupertino2_H61-uATX Motherboard.
Egy helyen írnak 2x8GB DDR3 lehetőségről ,de több(gyári oldal) helyen az van írva,hogy max. 4GB modul és 2 darab.

[ Szerkesztve ]

(#2803) Flyte33


Flyte33
tag

Kineztem ketto hazat,Gamemax G561 Black es Deepcool Kendomen TI,melyik lenne a jobb?

(#2804) Andris837


Andris837
senior tag

Arra a döntésre jutottam, hogy kicsit upgrade-elem, amennyire lehet. Mit ajánlotok?

A jelenlegi felállás:

Alaplap: Gigabyte GA-Z68P-DS3-B3
CPU: i5-2300 box
RAM: HyperX Genesis 2x4GB 1600MHz DDR3 KHX1600C9D3K2/8G
VGA: ASUS R9270-DC2OC-2GD5
TÁP: Chieftec 500W CTG-500-80P

Arra gondoltam, hogy a RAM-ot bővíteném még 2x4GB-al (HyperX Fury Blue DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz memória kit (HX316C10FK2/8)), valamint dobok bele egy SSD-t (Kingston A400 M.2 SATA 240GB SSD (SA400M8/240G)). A későbbiekben meg vennék bele egy "combosabb" procit (Intel Core i7-2600 3,80Ghz).
Esetleg van olyan, amit máshogy csinálnátok, vagy mást tennétek bele? Tápot cserélnétek? Jelenleg nincs baja, de már "öreg".

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#2805) ot93 válasza Andris837 (#2804) üzenetére


ot93
senior tag

Hát én már nem 2. gen. procit vennék, hanem 3. gen.-t. Ha már i7 akkor mondjuk i7-3770, ami kb. 10%-al erősebb a 2600-nál. Továbbá a 2600 nem támogatja a 1600mhz-es modulokat, ezt gondolom a biosban be sem lehet állítani. A 3770 már támogatja.
A lapodból van rev. 1.0 2.0 és 2.1 Neked melyik verzió van vajon? mert 2.0-tól már tudja a PCI Express 3.0 -t, amit pedig csak 3. gen procik tudnak. Így a 3770 azért is jobb választás, mert akkor a vga-d pci express 3.0 -ban tudna futni. A 3770 másik nagy előnye a fogyasztás. A 2600 TDP-je 95W, míg a 3770 77W. Habár a mostani cpu-d is 95W, de ha már fejlesztés, akkor érdemes lenne energiatakarékosabb procit venni :)

Ja és az utolsó észrevétel:
Az m.2 ssd-t hogyan akarod berakni a jelenlegi lapba? :D (megoldható amúgy, de kell átalakító. Viszont viszonylag drágák ezek az átalakítók és még a sebességükről sem hallottam, bár nagyon nem is kutakodtam utána... Tehát jobb lenne egy sata3-as csatlakozós ssd-t választani :K )

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#2806) Alex_Nagy20


Alex_Nagy20
újonc

Sziasztok, mind a témában, mind az oldalon új vagyok. Az elmúlt pár napban arra jutottam hogy elérkezett az idő hogy egy új gépet rakjak össze, az alapjaitól véve. Sikerült is összeválogatnom nagyából azokat az alkatrészeket amik nagyjából megfelelnének az igényeimnek és a pénztárcámnak is, de mivel nem vagyok jártas a témában félek hogy elsiklottam valamilyen kompatibilitási probléma mellett. Még annyit hogy ezt egy budget gamer pcnek szánom, eleve olyan címekre főleg mint Total war részek, és társai, valamint bőven elég lenne ha az AAAs cimkéket 1080pn médiumon vinné, és fontoss lenne majd a későbbi fejleszthetőség is.
Szóval nagy volumenekben ez lenne a konfig:
CPU: AMD Ryzen 5 1600 Hexa-Core 3.2GHz AM4 35K
(AMD párti vagyok és szerintem ár érték arányban ez a legjobb proci a piacon)
Alaplap:MSI B450 GAMING PLUS MAX 36K (Kérjek BIOS frissítést?)
Ram: na itt problémába akadtam mivel az amd oldalán azt írják hogy a proci 2666 Mhz-ig birkózik csak meg a ram modulokkal szóval ez a két opcióm van
G.SKILL Ripjaws V 8GB (2x4GB) DDR4 2666Mhz F4-2666C15D-8GVR 19K
Patriot Viper 4 8GB (2x4GB) DDR4 3000MHz 19K
vagy G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz F4-3000C16D-16GISB 28K
A VGA-nak egy: ASRock Radeon RX 570 8GB GDDR5 (Phantom Gaming D Radeon RX570 8G OC) Most az ALZA-n 53K
Táp: GIGABYTE P650B 650W Bronze 16K
Ház: LC-Power Gaming 988 Typhoon 20K
Procihűtő: ARCTIC Freezer 33 eSports (ACFRE00029A/33A/34A/35A) 12K

Ez így kereken 200K lenne a 16GB ram-os verzióval ennél többet nem szeretnék rákölteni mivel valószínűleg majd még egy monitorra is bekell ruháznom, minden építő jellegű kritikát várok, vagy módosítási javaslatot. Bocsánat ha egy picit hosszú lett, előre is köszönöm a válaszaitokat.

(#2807) Ðávid válasza Alex_Nagy20 (#2806) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!

Érdemesebb itt kérdezned: Milyen asztali gépet vegyek?
Segíteni fognak.

(#2808) Tuhajohn


Tuhajohn
tag

Sziasztok!
Egy kis multimédiás fanless pc-t mennyiért lehet összerakni? Nem kell semmi nagy dolog, csak alap dolgok, és UHD filmet is lejátszon gond nélkül.
A mostani mellé kéne egy keveset fogyasztó, teljesen halk pc. Ilyet még sose építettem, azt se tudom, hogy álljak neki. Mire kell ezeknél figyelni?

[ Szerkesztve ]

(#2809) Patrick444


Patrick444
friss újonc

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, egy régebbi gép felújítása ügyében.
Nem saját részre lesz, olyan helyre kerül a gép, ahol nincs lehetőség jobbra. Viszont, ha már átadom, akkor szeretnék rajta egy kicsit dobni.

Ami jelenleg van:

Asustek 2A73 (ICH9R) alaplap
Intel Pentium Dual CPU E2200 processzor
2Gb DDR2 800Mhz ram
Nvidia GeForce GT 220 1Gb videókártya

Amit szeretnék:

Ram fejlesztés 8gb-ra, és processzor csere.
Ezzel kapcsolatban kellene tanács. Találtam használtan egy Intel Core 2 Quad Q9650 processzort. Ezt be tudom szerelni a gépbe gond nélkül?
Maga az alaplap kompatibilis ezzel a processzorral?

Ha szükséges meg tudom nézni a BIOS verziót, mert olvastam, hogy frissítés kellhet egy-egy processzor cserénél.

Köszi a válaszokat előre is.

(#2810) Ðávid válasza Patrick444 (#2809) üzenetére


Ðávid
aktív tag

Szia!

Mennyi a keret amiből a felújítást csinálnád?
Ha jól látom ez valami brand gép alaplapja lehet. Ez lenne az? Itt azt írják, hogy mehetnek bele a Q9XXX sorozat processzorai és maximum 8 GB RAM-ot kezel. Ettől függetlenül nem biztos, hogy beletenném abba az alaplapba azt a processzort.

(#2811) RockFonok


RockFonok
tag

Sziasztok!

Összeállítanátok egy gépet 120 ezerért?
Vagy olyan max összegben ami nagybátyámnak jó lesz ilyen használatra?

Nem kell játékra, csak filmnézésre zenehallgatásra YouTube-ozásra Facebookozásra böngészésre nagybátyámnak.

Gondoltam neki hogy AMD ryzen procís legyen, és jó biztonságos megbízható alkatrészekkel.

Nem tudom van e még régi fajta csatlakozó az alaplapokon az egér és billentyű számára, még nincs neki USB-s, VGA csatlakozású a monitorja.

WD SSD-re gondoltam és egy WD 1TB HDD-re, és egy DVD íróra. FSP tápra (le lehessen kapcsolni a tápot a kapcsolójával), és ha megoldható MSI alaplap legyen.

PCX-n rakatnám neki össze.

Bios frissítést kérjek?

Windows 10-t vásároljuk meg?

Használt gép nem érdekel minket, mindenből új kell.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

(#2812) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv mindenki. Volna egy ilyen konfigom

CPU: Intel Core i7-4770, 3700 MHz (37 x 100, 4 mag 8 szál)
Alaplap: Gigabyte GA-Z87X-SLI
Memória: 2x8 Gb DDR3 Kingstone Hyper X 1866Mhz
Videókárty: Asus Nvidia Gtx770-DC2OC-2GD5 videókártya - 2 GB
SSD: Samsung Evo 840 - 240 Gb
HDD1: WD Blue 1 TB
HDD 2 Hitachi 7200 rmp 1 TB
Tápegység: FSP Raider 650W
Ház: Gigabyte Luxo X10
CPU hűtő: Deep Cool Gammax 300
ODD: Samsung DVD-RW

Működése hibátlan gyors stabil nagyon jól teszi a dolgát bár nagyon nincs kihasználva

Tidalra és böngészésre használom.Egyetlen bajom vele, hogy zenénél zavaró a hangja ha halkan halgatom. Nem tudom kivinni a szobából máshol nem tudom elhelyezni. Mit lehetne vele kezdeni hogy szuper csendes legyen?
Köszi

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#2813) mastodon


mastodon
aktív tag

Otthoni használatra rakok össze: nagy EXCEL és WORD szerkesztése, video vágás, jpg képek adatbázisban kezelése a cél. Pár régi eszköz is marad benne:
alaplap: ASRock H370M Pro4
proci: i3-9100F
memória: G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3000MHz
SSD (rendszer és munkafájlok): ADATA XPG SX8200 Pro 1 Tb
HDD (háttér fájlok): Western Digital Black 3.5 2TB 7200rpm 64MB SATA3 WD2003FZEX (régi)
videokártya: MSI R9 270x Gaming 2GB (régi)
táp: Thermaltake SPS 630 (régi)
ház: Sharkoon S1000 Micro ATX
Ez kiegyensúlyozott, nincs vmi ami visszafogja? Más összeférhetetlensége?

(#2814) NémethBenő


NémethBenő
friss újonc

Heló mindenki! A segítségeteket szeretném kérni, mivel nálam csak jobban érthettek ehhez. Teljesen új gépet fogok összerakni most és kíváncsi vagyok hogy jól válogattam-e össze a dolgokat ( itt-ott azért drágábbak az elemek, pl a háznál, mert nekem sokat számít a kinézete is magának a gépnek, a szobám díszének szánom leginkább) Viszont ha valamit megérné kicserélnem azt feltétlen jelezzétek kérlek.
Ház: NZXT 510 elite
Alaplap: Gigabyte X570 Aorus elite (rev 1.0)
Proci: AMD Ryzen 7 3800x 3.9 GHZ
Videókártya: Sapphire RX 5700 XT Nitro+
Táp: NZXT C750 750W
Ram: 16GB Gigabyte aorus 3600 MHZ
és ha megoldható, akkor tennék bele még 2 ssd-t hdd nélkül,
ilyet: SAMSUNG 1TB 860 QVO
Leginkább játszásra használnám, viszont valószínűleg elkezdenék Cinema 4D-t meg ahhoz hasonló programokat tanulni.
Ennek fényében egy-két véleményt, estleges meglátást szeretnék tőletek kérni, ha lehet utálkozás és/vagy erőszakot kioktatás nélkül.
Előre is köszi!

(#2815) tasiadam válasza tothjani81 (#2812) üzenetére


tasiadam
veterán

Mi legyen halk? Maga a pc? Ventiket kell atnezni, cserelni, sajat hutesprofil, stb. Hdd sem halk dolog. Nem olcso mulatsag egy regi konfig seteben halk geppe varazsolni.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#2816) Flyte33


Flyte33
tag

Hello.Par napja osszeraktam egy gepet es Seasonic Core GC, 80+ Gold, 650W tapot tettem bele,feltettem a battlefield 5-öt es kb 1 ora jatszas utan a tap hatul elegge felmelegedett,normalis dolog ez?

(#2817) batyuska100 válasza Flyte33 (#2816) üzenetére


batyuska100
senior tag

Ha felsőtápos a gépházad, akkor a proci meleg levegőjét szívja fel a táp ventillátora.

(#2818) Flyte33 válasza batyuska100 (#2817) üzenetére


Flyte33
tag

Igen felul van a tap.Levettem a haz oldalat es nem melegedett annyira.

(#2819) batyuska100 válasza Flyte33 (#2818) üzenetére


batyuska100
senior tag

Az enyém még az oldala nélkül is melegszik mint az állat. :DDD

(#2820) appleGjuice


appleGjuice
tag

Sziasztok!

Októberi RTX 30 széria érkezésére szeretnék egy komplett PC-t összerakni. Nem nagyon értek gépépítéshez, ezidáig csak laptopot, illetve konzolokat használtam játékra. Célom lényegében, hogy mindenképp 600e Ft alatt maradjak (jobban örülnék az 500e Ft környékének) és így építsek az új RTX 3070 köré egy gépet. (Ennek magyar ára még nincs, 500$-t írnak és azt, hogy 2070 super árának fog megfelelni, azaz kb 200e Ft-ra tippelek.) Másik célom még, hogy pcie gen 4.0 ssd kompatibilis alaplap legyen a gépben.

Összeszedtem néhány hardware-t, amik közül párat fixen szeretnék a konfigban látni, többi viszont változhat a tanácsaitok függvényében.

Fix hardverek:
Ház: Phanteks Enthoo Evolv Shift PH-ES217E_BK
GPU: Nvidia RTX 3070 (semmi OC, standard minden)
CPU: AMD 3700X (szintén nem tervezek OC-t)
SSD: Corsair 500Gb MP600 pcie gen 4.0

Ezek köré hardverek, amikben nem voltam biztos:
Alaplap: MSI X570-A PRO
Táp: Corsair 650W CX650M
Memória: Kingston 2x8Gb 3600Mhz DDR4 HyperX Predator

A felsoroltakon kívül lehet szükség egyéb alkatrészekre? Néhány + fan (házban van hozzá slot). Esetleg CPU gyári hűtőt cserélni vízhűtésre? (Láttam több Phanteks Evolv Shift gépházas configban Corsair vízhűtést beépítve). Szintén zárójeles, de semmi RGB-t nem szeretnék, nincs szükségem rá, hogy fesztivált csináljak a szobámba.. 😊

Előre is köszi a visszajelzéseket, tanácsokat! :R

(#2821) SwissAirplan


SwissAirplan
aktív tag

Sziasztok!

Ugy látom kicsit kihalt a topik de azért bepróbálkozok!

Szeretnék egy géptornyot építeni....
Valóban géptorony lessz mert 3 gép lessz egybeépítve mármint 3 alaplap.

Az első gép az a "fő" gép. játszani nem nagyon szoktam, ( de ha elbirná akkor lehet) inkább videóvágsok, szerkesztések lesznek azok a feladatok amik leterhelik a gépet majd.

A második gép egy "NAS" lenne, OpenMediaVault-al jo lenne ha ki tudna szolgálni 1 ( de inkább2) okostévét is

A harmadik pedig egy Domoticz központ lenne, na oda nem nagyon kell hude bika gép!

Jelen pillanatban ezek vannak a fiókba:

intel i7 2600s Asus Eee Top ET2700I monitorPC RAM 8GB
intel i7 4790 asus h97- plus RAM 16GB
intel i5 650 ms7550 1.0
tudom egyik se mai darab de a "leg élesebb kés a fiókba " talán 4790 es, annak még az alaplapja is jó...

Gondolom azt kéne fő gépnek tennem és a 16 Giga mellé bepakolni még 16 gigát.
igaz hogy crossfirex-es ami AMD hez jó ( de én nVidia párti vagyok :O )

NAS-nak a 2600s-t tervezném... nem tudom hogy saját alaplapján, vagy érdemes enne alá venni valami "alap" alaplapot, amibe egy picivel több memóriát tudok pakolni hogy mint NAS jobban üzemeljen.

Domoticnak meg tenném az i5-öt, hogy pofás legyen és ha a 2600 alá veszek egy uj lapot akkor lehet ezalá is tennék ( csak hogy dizájnos legyen és ne az a sima HP zöld alaplap...)

Ki mit javasol? Nem nagyon akarnék az árakkal elszálni.. nem izomgép építése a cél de azért a "SuperMario" ne akadozon rajta :C :))

(#2822) SwissAirplan válasza SwissAirplan (#2821) üzenetére


SwissAirplan
aktív tag

Találtam még egy intel i5 3330S-t egy hpcompaq alaplappal! :DD

Ez nem is olyan ross 22nm technika 6MB cache és 3,2 ig huzható

[ Szerkesztve ]

(#2823) Imi1981


Imi1981
veterán

Sziasztok! Nem tudom hol kérdezzem de talán ez a leg alkalmasabb topik. Van egy HP EliteDesk 800 G1 SFF i3-4360 és ebbe szeretnék a gyári három sata 3 csatlakozó mellé még egyet vagy kettőt. Azt tudom hogy pci-express - sata 3 kártyával ez lehetséges. Van esetleg más megoldás ami egyszerűbb olcsóbb és nem foglalja el a pci express csatlakozót? Köszönöm előre is a segítséget!

(#2824) Imi1981 válasza Imi1981 (#2823) üzenetére


Imi1981
veterán

Ezt link találtam még amivel talán egyszerűbben meg tudnám oldani a plusz hdd csatlakoztatását. Ez USB 3-on bírná a folyamatos torrentet és plex /embi média szerver kiszolgálást? Kösz előre is a választ!

(#2825) pcnet


pcnet
addikt

Sziasztok!

Szeretném a gépemet fejleszteni. A szokásos filmezés, böngészés mellett csak és kizárólag a Euro Truck Simulator 2-vel játszom, és e játékban szeretnék minél jobb grafikát elérni.

Jelenlegi konfigom:

Alaplap: Gigabyte GA-Z68AP
Proci: Intel i5 3570K
RAM 2x4 GB DDR3 1866
VGA: Geforce GTX 1050 Ti 4 GB (Dual-GTX1050Ti-O4G-V2)

Egy db 24"os monitoron játszom, fullhd felbontáson. Mit lenne érdemes fejleszteni és mire? A rászánt keretem 200-220 ezer ft. Ha nagyon nem fér bele ebbe az összegbe, kicsit mehet feljebb, de akkor még gyűjtenem kell, egyébként nem sürgös a fejlesztés, inkább legyen kicsit drágább, de ne kelljen fél év múlva újra költeni rá.

Köszönöm szépen a segítséget! :R

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2826) zsigomark3 válasza pcnet (#2825) üzenetére


zsigomark3
tag

Szia pcnet,

A géped tökéletes, sőt, erősebb is a Euro Truck Simulator 2 szükséges gépigényéhez.
Semmit nem kell fejlesztened, a játék beállításaiban -> grafikai beállítások -> állíts mindent a legnagyobbra.

Meg kell jegyezni hogy a Euro Truck Simulator 2 játék grafikája véges, tehát nem lesz mozi élény

Üdv: Márk

(#2827) zsigomark3 válasza pcnet (#2825) üzenetére


zsigomark3
tag

Kicsit gondolkoztam aztán eszembe jutott hogy ami neked kell az lehet hogy Grapics mod az Euro Truck Simulator 2 -höz :DDD

http://www.ets2world.com/category/euro-truck-simulator-2-mods/ets2-trucks/

https://ets2.lt/en/

és meg is spóroltam neked 200e ft -t :D

Üdv: Márk

(#2828) pcnet válasza zsigomark3 (#2826) üzenetére


pcnet
addikt

Köszi a választ és a módot is. :R Ultrán vannak mikrolaggok, ha a tükör minőségét és távolságát visszaveszem, csak néha akad meg egy pillanatra. CPU 35-55%, GPU 85-95%. Nekem VGA tünt a szűk keresztmetszetnek csak a komolyabb VGA-knál (1660 Super) meg már a bottleneck érték túl magas. (44%) Procihoz meg alappal csere. Alaplahoz meg ram... Meg CPU...

Szerk: Steamen nagyon rég nem frissítették a játék hardverigényét. :(

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#2829) Ezekiel.


Ezekiel.
tag

Sziasztok!

Lenne egy Deepcool Tesseract SW házam és lenne néhány kérdésem.

Van a két ventilátorja a háznak amiből kijön egy vezeték ami egy kis csatlakozóval van ellátva (ez menne az alaplapba) majd tovább megy és egy nagyobb fekete csatival ér véget és ez hozzá van dugva egy ugyanolyan másik fehér csatihoz ami a tápból jön ki. Így viszont nem ér el az alaplaphoz a venti csatlakozója, csak akkor ha azt a nagy fekete kábelt kihúzom a fehérből ami a tápból jön.

Képeken érthetőbb lesz: [link] --> pirossal jelölve az van amit ki akarok húzni csak úgy ér oda. Kékkel az van ami megy az alaplapba.

Még néhány kép: [link]
[link]

Gondolom kihúzhatom mivel a proci hűtő is csak az alaplapba csatlakozik, de azért megkérdezem mert nem vagyok biztos benne.
Köszönöm a válaszokat.

(#2830) peugeotmate


peugeotmate
őstag

Sziasztok,

picit off, de még tavaly júniusban összerakattam egy gépet (aláírásomban részletesen) és szeretném minél hosszabb ideig jó állapotban tartani. Milyen sűrűn érdemes takarítani? Illetve mennyire érdemes szétszedni ehhez? Esetleg egy jó leírást tudnátok linkelni hozzá?
Köszönöm! :R

meg

(#2831) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

Sziasztok.

I5 10400f mellé szeretnék kérni segítséget.

Milyen alaplapot hozzá? (Z-s lap kizárva mert azzal nagyon erős lenne az árképzés, de megbízható minőségi alaplapot szeretnék)

Milyen ramot? (szintén valami jobbat szeretnék)

Még egy kérdés ez hűtőm van ARCTIC Freezer i11, kompatibilis lesz e az új setuppal :)?

Köszönöm a válaszokat előre is :)

Egyedül az idő a barátom.

(#2832) izso_g


izso_g
csendes tag

Sziasztok!

Remélem jó helyre teszem fel a kérdésem.

Van 2 konfig:

A:
Alaplap: ASUS TUF GAMING B450 PRO
Processzor: AMD 5 2600X
Memória: G Skill Aegis 1x16GB 3200Mhz DDR4
SSD: M2 SSD 240GB
HDD: WD 1 TB HDD

B:
Alaplap: ASUS PRIME X570
Processzor: AMD 5 3600X
Memória: Corsair Vengeance LPX 2x8GB DDR4
SSD: M2 SSD 256 GB
HDD: WD 1 TB HDD

Mind a két setupnál egy GeForce RTX 2060 Windforce 6GB videókártyát használtunk (ugyanazt a kártyát).

Warzonenal teszteltük B gép esetén 100-130 FPS között ment a játék medium grafikán, addig A gép esetén low grafikán 70-90 FPS között mozgott a játék.

Újra telepítettük az A konfigot, legfrissebb driverek vannak, de nem jövünk rá, hogy mi lehet a gond. Bárkinek bármi ötlete?

+36305561002

(#2833) Erikkk26 válasza izso_g (#2832) üzenetére


Erikkk26
tag

A konfigban gyengébb processzor és Single Channel RAM?
2600x vs 3600x
Single Channel vs Dual Channel

(#2834) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv ! Milyen konfigurációt javasolnátok egy asztali gépet szeretnék 150-ezerig, monitor van , nem játékra kell, netezés, videó, zene, film nézés, meg ilyenek semmi extra.
Esetleg tudnátok javasolni olyan helyet ahol össze is raknák , korrektek, megbízhatóak , kedvező árakkal ?
Lényeg ne legyen lassú, a mostani elmúlt 10 éves és már kicsit lomha lett . Köszönöm

(#2835) soo277 válasza andrás47 (#2834) üzenetére


soo277
őstag

Szrintem itt elég korrekt árak vannak
[PCX]

BT: wersoo#21211

(#2836) masteryoda


masteryoda
tag

Sziasztok!
Szeretnék összerakni egy masinát, amelyhez az alábbi sarokpontokat választottam ki:
- ASUS TUF GAMING B460M-PLUS
- INTEL Core i5-10600KF 4.10GHz LGA-1200 BOX
- KINGSTON 8GB ValueRAM DDR4 3200MHz CL22 KVR32N22S6/8
- KINGSTON 256GB KC600 SATA 3 2.5" SKC600/256G
- SEAGATE BarraCuda 2TB 3.5" 7200rpm 256MB SATA ST2000DM008
- ZALMAN ZM700-LXII 700W
- ARCTIC COOLING Alpine 12 CO
- KOLINK Observatory Lite Mesh RGB

Nem vagyok tapasztalt abban, hogy pl. elegendő lenne-e egy picivel olcsóbb alaplap is, ami tudja kezelni ezt a CPU + RAM kombót? A RAM esetén ebben az árkategóriában létezik esetleg ajánlottabb típus?

Végül a kérdés, hogy milyen középkategóriás GPU-t ajánlanátok mondjuk 4 GB memóriával? Hallottam, hogy mostanában a GPU árak elszálltak a kriptobányászok miatt, ez lenne az oka annak, hogy két éve még egy GTX1650 alapú kártyát megkaphattam ~60 ezer körül, most viszont 100-150 között mozog? :Y

Nagyon köszönöm a segítséget előre is! :R

- Yoda - "May the Force be with you..."

(#2837) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok! Ezt a topikot találtam megfelelőnek kérdésemhez. Csinálnék egy rebuild-et mostani gépemen új házba. Megtakarítanám igényesen a portól az alkatrészeket. Patikában vásárolt ilyen 2%-os szalicilsavas alkohol van itthon. Tiszta alkohol nincs.

Meg lehet ezzel takarítani, vagy felejtős?
Mit ajánlanátok házi praktikával megoldhatóan?

Köszi :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#2838) Grazie


Grazie
újonc

Sziasztok!
Új gépet szeretnék építeni, amihez a régiből adott a videókártya, egy 500 GB-os SSD illetve egy 1 TB-os HDD. A videókártya egy ASUS STRIX-GTX1080-O8G-GAMING kártya. A gépet lényegében csak játékra használnám, főként PUBG, WZ, F1,FIFA és társai mennének, ennek megfelelően szeretnék összerakni valamit. A keret kb. 200, maximum 250.000 FT.
A segítséget előre is köszönöm :)

(#2839) TomCollins


TomCollins
lelkes újonc

Sziasztok!

Hátha ebbe a topicba tartozik...
Egy low-profile heat spreader-rel szerelt M.2 SSD-t pl. ilyet (SFYRS/1000G): [link]
érdemes egy MSI B550 alaplapi heatsinkje alá betenni? [link]
Úgy értem a heatspreader-thermalpad-nem túl bordázott MBheatsink kombója, vagy az SSD saját heatspreader-je képes jobb hűtésre ilyen esetben? (A ház jól szellőzik.)

(#2840) szilvásbukta


szilvásbukta
tag

Sziasztok!

A segítségetek szeretném kérni. Előre is bocsánat a kisregény miatt...

8 év szolgálat után sajnos meghalt a régi gépem, így egy újra van szükségem. Ha a lap nem hal meg, akkor még mindig bőven el lennék vele (Asus Hero 7, i7 4790k, 4x4 GB).

1-2 alkatrészt azért átviszek a régiből, de a legtöbb dologból újat szeretnék.
A régi házam egy Zalman Z11 Plus HF1, amin gondolkodtam, hogy használjam-e, de inkább afelé hajlok, hogy veszek egy másikat. Elsősorban gamer gép lenne, de nem a 4k high end szint (WOW, Diablo 2/4, Anno 2205/1800, Hogwarts Legacy med-high, és csak full HD). Másodsorban egyszerűbb grafikai munkákra használnám, de csak hobbi szinten. A keret 450k körül van, de 500k a plafon, és sok évre tervezek.

Ezeket néztem ki:
Lap: ASUS TUF GAMING B760-PLUS WIFI D4 [link] - Egy kicsit sokallom az árát, de ha nincs jobb, ez még belefér. ASUS Prime B760-PLUS D4-et [link] néztem ki eredetileg, de lebeszéltek róla egy másik topicban a melegedési gondok miatt.
CPU: INTEL Core i7-12700K 2.70GHz LGA-1700 [link]
CPU FAN: NOCTUA NH-D15 chromax.black [link] - Elegendő ez a proci mellé? Vízhűtést nem szeretnék... Eredetileg BE QUIET! Dark Rock Pro 4-t [link] néztem, de ez valószínűleg kevés...
RAM: KINGSTON FURY 32GB Renegade DDR4 3600MHz [link] - Első körben szerintem egy kit elég, aztán idővel jöhet majd még egy ugyanilyen. Illetve kérdés még: befér a proci hűtő alá? :DDD Ha nem, mit javasoltok?
VGA: nem kell új, a régiből átmentett nVidia GTX 1660 Ti nekem tökéletesen elég
SSD/HDD: nem kell, a régiből örökli: 500 Gb Adata sata SSD, 1 Tb Samsung sata SSD, 3 Tb Hitachi HDD adattárnak. - Gondoltam egy 500-as M2-es NVMe SSD-re, de úgy tudom, hogy nagyon melegednek, úgyhogy ezt kihagyom.
Táp: SEASONIC Focus PX 750W [link] (most akciós az iponon :DDD ) - Seasonic-ot preferálom elsősorban, de a többi márkából is a gold/platinum kategóriában nézelődtem, 650W felett.
Ház: FRACTAL DESIGN Meshify 2 Compact RGB Black TG Light Tint [link] - Valami jól szellőző házat szeretnék, ami azért nem egy monstrum, plusz kinézetre is bejön. Külön öröm az USB 3.1 Type-C port az elején, a rajztáblámhoz így nem kellene 2 km kábel. Meg ahogy nézem, tök jól szerelhető. Elvileg a procihűtő épp, hogy belefér. Spórolós alternatíva: KOLINK Observatory Lite Mesh RGB [link] , de ehhez kisebb cpu hűtő kell.

A proci alá a régen jól bevált MX4-re gondoltam, vagy az a paszta ide már kevés?

Mindezek mellé extraként szeretnék egy szünetmentes tápot is.
Ezt néztem ki: APC EASY UPS BV 1000VA (BV1000I-GR) [link]
Nem cél, hogy sokáig bírja róla, csak áramszünet esetén legyen annyi időm, hogy normálisan ki tudjam kapcsolni a gépet...

A válaszokat előre is köszönöm! :R

(#2841) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok!

Melyik ma magyarország top 5 vagy top 10 legnagyobb számítástechnikai szaküzlete?
Cég miatt lenne érdekes, szerződni szeretnénk.

(#2842) kalandozó


kalandozó
csendes tag

Jelenlegi gépem, amivel nemrég lettem kész.
Rengeteg időbe került az alkatrészek harmonikus összeválogatása, funkció-teljesítmény-szín alapján. Fehér Lian Li ház, Vízhűtés, ARGB ventik, Fehér táp fehér kábelekkel, Fehér RTX 3090 VGA.

(#2843) Dr. Akula válasza Drughi (#2841) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Alza, Emag, Media Markt, Aqua, Bestbyte, Euronics biztos benne lesz. Aminek több üzlete van, az már jó kiindulási alap, mert ezek szerint 1nél több boltot is elbír.

[ Szerkesztve ]

(#2844) kalandozó válasza Erikkk26 (#2833) üzenetére


kalandozó
csendes tag

És még esetleg a B450 és X570 közötti különbség.

(#2845) kalandozó válasza SwissAirplan (#2821) üzenetére


kalandozó
csendes tag

Akkor eddig ne fejlessz! :)

(#2846) kalandozó válasza mastodon (#2813) üzenetére


kalandozó
csendes tag

Valami gyári komplett vízhűtés?
Én sokat zenélek számítógépröl, és egy erősen húzott rendszerrel is halk maradt, 43 fokosan tarva a procit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.