Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind

Hozzászólások

(#1) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Helló!

Azért hoztam létre ezt a topicot, mert nem találtam olyan helyet, ahol pontosabban lett volna erről szó.

Mivel az MSI honlapján nem találtam pontos specifikációkat, így csak annyit írok le, amennyit összeszedtem a netről.

Tehát:

Képernyő méret: 10"
Képernyő felbontás: 1024x600
Processzor: Mobile Intel® Centrino Atom 1600MHz
Chipkészlet: 945GMS + ICH7M
Memória: 1024MB 1db DDR2/667MHz (bővíthető)
Merevlemezes meghajtó:80GB 2,5" 5400rpm SATA
Optikai meghajtó: Nincs (USB-n csatlakoztatható)
Grafikus vezérlő: Intel Graphics Media Accelerator 950
Audio: Ac'97 16bit sztereo
Üzemidő: 4400 mAh (Lithium-ion)
Méretek: 260 x 180 x 19-31.5mm
Súly: 1.2 kg
Interfészek: 10/100mbps LAN, 4in1 Card reader, 56K modem, Bluetooth, Digital Audio S/ PDIF, USB 2.0 (3db), Webcamera(beépített), Wireless 802.11b/g,
Színek: fekete és Pink

ár: Nagyjából 80.000 és 120.000 forint között lesz a különböző felszereltségektől függően.

Megjelenés Magyarországon: Julius 13.

Nagyjából ennyi lenne.

Ez a kis gép az Asus EEE PC-jének lehet a vetélytársa. Én eddig EEE PC-t terveztem venni, mert van egy komoly asztali gépem és a suliba jól jönne egy kicsi könnyű gépecske jegyzetelni, meg netezni, de miután átnéztem az adatokat és az árakat mindenféle képpen ez a gép tetszik jobban!

Nagyon nagy előnyének látom, hogy az böngészés teljes értékű lehet rajta, nem kell ide-oda tologatni a képet, köszönhetően a 10"-os, nagyobb felbontású kijelzőnek, illetve a HDD adta hely azért szerintem bőven kárpótol a kevesebb üzemidőért. (Itt ugye azért nem órákról beszélünk!)

A véleményeteket szeretném kikérni, illetve meghallgatni, hogy milyen előnyei, hátrányai lehetnek ennek a kis gépnek, illetve ha valakinek lennének már személyes tapasztalatai egy ilyen gépről (netán vaéami kiállításon hozzáfért egy ilyen kütyühöz) akkor kérem, hogy ossza meg velünk!

[ Szerkesztve ]

(= Zala =)

(#2) p_adam válasza Zalaymate (#1) üzenetére


p_adam
addikt

Az egyetlen vélemény az a chilei gyorsteszt volt amire ráakadtam tegnap :-)
itt olvasható

Szerintem egyértelműen jobb mint az eee, viszont hamarosan jönnek konkurensek jópáran és akkor lesz még miből válogatni árverseny meg miegymás de most egyértelműen ez lesz majd a legjobb vétel. Persze az alapmodellre gondolok, a 6 cellás akksi, +fél giga ram, bluetooth és windows xp együttes felára aligha éri meg azoknak akik egy ilyen olcsó laptopot keresnek de az alapmodellt illetően beigazolódnak a jóslatok az árra akkor simán rámondanám már most is, hogy kitűnő vétel. (Ha valamibe belekötnék az az, hogy a webcam se létszükséglet sokaknak) Persze ha ez igaz, akkor hozzájutni se lesz könnyű. Főleg akkor ha beigazolódnak a sejtések arról hogy az Intel Atom gyártása egyelőre csak korlátozott darabszámban lehetséges.

Nem tudom másnak mi a véleménye de a képek alapján (ha nem a feketét nézzük) a design eléggé csajosnak tűnik - a csajom szerint is akinek tulajdonképpen ezt kinéztem és ezért tudok róla mindent amit tudni lehet :-) Elég csak a 'takaróra' ránézni :))

Remélem hamarosan valami újdonsággal is szolgálhatok. Itt egy link pár gyári képről dobozban meg ilyesmik:
[link]
Ez pedig egy interjú pár új gyári képpel:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3) szmissz


szmissz
senior tag

Nekem is szimpatikusabb mint az EEE, amiből a 701-est böngészésre nagyon gyengének tartom a kijelző miatt. Itt a nagyobb vinyó, nagy ledes kijelző, atom proci kb 30 ezer forintos felárért. Valószínűleg a hasonló méretű kijelzős EEE is ebben az árban lesz, de akkor még mindig ott a 80 gigás vinyó előnynek ÉS a tesztek szerint jóval használhatóbb billentyűzet. Na ez nagyon nem mindegy.

Tiszteld meg a másik felet azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetekre!

(#4) Awalon


Awalon
csendes tag

Én is épp második notit keresek cipelésre, és megtetszett a kicsike (lehet ez alátámasztja hogy csajos a design?) Amugy szerintem nem "csajos" csak olyan helyes-formás.
Persze jobban érdekelne miből van az a szép burkolat. Meg hogy ezúttal az msi mennyire megbízható masinát rak össze, mert eddig nem sok jó hallottam a márkáról... :U
Amugy én jobban örülnék egy nagy akkus, nagyobb ram-os, linuxos verziónak (fenének kell xp netezéshez), de olyan persze nem lesz :((( Na meg fehéret se lehet nálunk előrendelni, pedig nálam csak fehérben jöhetne szóba :B

Kíváncsian várom mit szólnak hozzá a nálam hozzáértőbbek.

(#5) p_adam válasza szmissz (#3) üzenetére


p_adam
addikt

Az engadget szerint nem lesz ebben az árban. De a multi-touch tapipad (ami azért tényleg jó) a gyors, de kicsi SSD és Bluetooth nem indokolják ezt a különbséget másban ugyanis nem tud többet.
A 8,9 colos modellről egyelőre annyit lehet tudni hogy csak VGA kamerát kap. De én még a 10 colt se találom túl nagynak meg a billentyűzet is épp hogy ráfért, szóvl csak annak lehet jó akinek csak és kizárólag a súly meg a dimenziók számítanak.

(#6) p_adam válasza Awalon (#4) üzenetére


p_adam
addikt

Gondolom abból van ami olcsó legalábbis csodálkoznék ha ez nem így lenne :-)

Ha igazak az információk két memória slot van benne szóval ezt fel lehet bővíteni később könnyedén (úgyis minden ilyen dolog ára folyamatosan csökken, ha nem zuhan), de ha tényleg Linux-ot akarsz használni akkor szerintem fél gigával sem fog éhezni. 2,5 órát így is legalább bírni fog a Linux nem használ annyi mindent mint a Windows.
A megbízhatósággal kapcsolatban csak annyit tudok mondani, hogy tapasztalataim alapján nem lehet ezt egy márkához kötni. Vannak MSI modellek amivel semmi gond nincs. Egyébként meg 2 év garancia ott van rá.

(#7) Zalaymate válasza p_adam (#2) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Tudnál mondani néhány alternatívát?

Mármint, hogy pontosabben mely márkák milyen gépeire gondoltál, amikor a konurensek érkezését említetted?

Mert nagyon érdekel! Karácsony tályán tervezek beújítani egy kis gépet (sajna előbb nem lesz rá keretem :( ) és remélem, hogy addig az árak is mérséklődnek, vagy ha tényleg jelennek meg konkurens termékek, akkor beindul az ár/felszereltség verseny is talán. :U

(= Zala =)

(#8) p_adam válasza Zalaymate (#7) üzenetére


p_adam
addikt

Az biztos hogy az Acer csinálni fog egy ilyet(lefogadom, hogy a Computex-en mutatják be), a Dell-el kapcsolatban meg csak sejtések vannak, de lehetséges.
És itt van mégegy pályázó, az ECS által:

[link]

Ne felejtsük el a VIA-t sem, ha az Isaiah procc tényleg utat talál a VIA Chrome9-es gépekbe akkor igen ütős kombináció lesz (nekem a kicsi kijelző ellenére is a HP kedvencem a kategóriából, de a C7-M proci lassú még az Atom-hoz képest is, az Isaiah viszont már verni fogja az Atom-ot)
Két gép van ami nagy eséllyel megkapja ezt a fontos fejlesztést:

[link]
[link]

De azt hogy ezek közül melyik az amit csak csempészni lehet majd és melyik nem, azt most nem tudnám megmondani.

És ezek végülis kicsit drágábbak mint az MSI meg az ASUS szóval nem igazi konkurensek, de az áruk nem kizárt hogy csökkenni fog, főleg az év végéig.

Ha több infót tudok és úgy látom hogy érdemes, akkor majd nyitok egy új topicot erről. ;) Az biztos hogy ez még egy kiaknázatlan szegmens úgyhogy minden gyártó igyekszik majd egy minél nagyobb szeletet kapni belőle. Magyarul lesznek konkurensek.

(#9) orkester


orkester
senior tag

Sziasztok!
Én is szeretnék majd egy ilyen notit, kár, hogy olyan későn jön. :( Egyébként ITT egész pontos árakat láthattok elvileg. Az a plusz 12E Ft meg szerintem már megéri. Bár itt csak 3 cellás akksit írnak, de remélem csak elírás!

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#10) Zalaymate válasza orkester (#9) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Hát szerintem az általad linkeltel csak az a gond, hogy az valami import cucc és így ha bármi progléma lenne (ne adj Isten) akkor a gariztatása igen körülményes, illetve az ára azért így elég magas!

Én a magam részéről azt várom, hogy szeptember-október tájára mérséklődik az áruk és el is terjednek az országban, így nagyjából reális ár lenne a 60-80 ezer forint!

És Mivel én sajna csak Januárban tudom megvenni, így remélem, hogy addig tovább mérsékldik az ár illetve esetleg több választható opcióval lehet majd hozzájutni! :C

(= Zala =)

(#11) orkester válasza Zalaymate (#10) üzenetére


orkester
senior tag

Magyar a bill., egyedül az 1év gari ami nem stimmel. Persze én is jobban szeretném ha 60-80 lenne, de ha az alap 701-es Eee-hez nézed az árát akkor szerintem reális.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#12) p_adam válasza Zalaymate (#10) üzenetére


p_adam
addikt

Ebbe pl. van még BT és 1 GB ram, ezek nélkül jobban érdekelne... :(

(#13) Illető válasza p_adam (#12) üzenetére


Illető
tag

Áhhá!

Eddig fel sem tűnt ez a topik, pedig már keresgéltem is, én meg a cikk hozzászólásainál erőlködöm, hátha érdekel valakit rajtam kívül a dolog.

Szóval remélem, hogy minél előbb lehet itthon is kapni, futkosós, üti-vági gépnek tökéletes lenne, nem is kerül annyiba, hogy nagyon félteni kelljen, és a billentyűzete is van akkora, mint a régi X23 Thinkpademnek. Ezen tudok dolgozni a könyvtárból, kávéházból, parkból, és nem szakad le a vállam, ha utána egész nap vinnem kell magammal a táskámban.
Eddig MacBookot terveztem erre a célra venni, mert az minden tekintetben hiper, :)) , de nem szántam még el rá magam, mert azért az elég otromba és nehéz állat. Lehet, hogy otthonra, bedokkolva jó lesz majd, de most depriorizáltam a mac-életérzést egy kis időre.
Adok egy esélyt ennek a kis kütyünek, ha a célnak megfelel, imádni fogom.

A magyar billentyűzetről mit lehet tudni? Lesz? Nem lesz? Mondjuk a felirat nem is lényeg, csak legyen megfelelő számú gomb, meg rendes enter. (a feketén úgy tűnik, így van)

Aki nem kíváncsi, az minek él?

(#14) orkester válasza Illető (#13) üzenetére


orkester
senior tag

Mindkét előrendelős boltban magyarnak írják a billentyűzetet.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#15) Illető válasza orkester (#14) üzenetére


Illető
tag

Ez igaz, de vajon igaz? ;] Az Eee is magyar bill.el jön már pl.? Lehet, én nem tudom, csak nem bízom benne túlzottan. Ha úgy igaz, ahogy le van írva (jó a nagyenteres angol kiosztás is, cask a gnóm kisenteres nem kell), akkor ahogy megjön az első adag, már megyek is a boltba érte. (ha addig nem jön valami konkurens termék, amitől az MSI Wind sírva fakad...) :o :)

[ Szerkesztve ]

Aki nem kíváncsi, az minek él?

(#16) orkester válasza Illető (#15) üzenetére


orkester
senior tag

Csak igaz...főleg, hogy hozzánk kb.1,5 hónappal a megjelenés után ér. Bár az Eeeből is igen megkésve kaptunk magyart. :U
Az Eee is magyar, ha hivatalos importból van.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#17) Illető válasza orkester (#16) üzenetére


Illető
tag

Hát akkor nincs más, mint tűkön ülve bízni a legjobbakban... :O

Aki nem kíváncsi, az minek él?

(#18) Awalon


Awalon
csendes tag

Lehet hülye kérdés de az aksikhoz sose volt lövésem... a 4400 mAh-s amit a noti.hun irnak, az a nagyobbik 6 cellás változat? Mert az xp verzióhoz elvileg az jár a hivatalos spec szerint... :U

(#19) Illető válasza Awalon (#18) üzenetére


Illető
tag

Az a nagyobb lesz, tuti, a háromcellás meg kb. feleannyi. A neten erre vonatkozó utalásokra bukkantam. :K

Aki nem kíváncsi, az minek él?

(#20) xedos


xedos
addikt

Nekem kell egy ilyen... bárrágodom, hogy egy "kicsi" 13.3"-as notit érdemes -e lecserélni egy ilyenre?

(#21) Illető válasza xedos (#20) üzenetére


Illető
tag

Attól függ, mire használod. Ha van normális teljesítményű géped otthon, és a notin nem a nasa kódjait akarod visszafejteni, sem repülőgépet tervezni, akkor szerintem érdemes lehet.

Nálam legalábbis elsődleges a méret és a súly, nekem nem azt jelenti a hordozható gép, hogy egy ember segítség nélkül is meg tudja mozdítani, hanem, hogy nem, vagy alig zavar, ha nálam van. DVD-t írni, filmet kódolni meg hasonlókat úgyis otthon kényelmesebb, meg nekem nincs is rá szükségem útközben. Internet kell, szövegszerkesztő, látható kijelző, használható billentyűzet és akkuidő. És mindez tudjon többet vagy legyen sokkal olcsóbb, mint egy X sorozatú Thinkpad.

Aki nem kíváncsi, az minek él?

(#22) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

No hát örülök, hogy azért kezd beindulni ez a topic! :)) Még ha lassan is.

Olyan kérdésem lenne, hozzáértőbb emberektől, hogy a RAM-ot ugye minden további nélkül lehet eme kis szépségben bővíteni (tehát az 512-es vagy 1 gigás egységet mondjuk 2 gigásra cserélni, illetve a 667MHz-s helyett mondjuk 800-asra) ??? :F

Mivel sajnos a pénzügyi keeteim a szemeszterhez és az ösztöndíjhoz kötöttek, így sajnos valószínűleg csak decemberben tudnok egy ilyent vásárolni, viszont remélem addigra az ára is talán lejjebb csúszik és az ellátottság is megfelelő lesz a gépből. :U

Azt hallottam (olvastam a szomszédos topicban) hogy az Atom processzorok igen gyengék. Ez azért a webböngészés és mondjuk egy 2007-es Office használatában mennyire nyívánulna meg? (nyilván nem gigabájtok renderelgetésére tervezték a gépet, de azért nem kell perceket várni ugye, hogy betöltsön a Word mellé egy Excel -t? )

(= Zala =)

(#23) Antibazsi válasza Zalaymate (#22) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

A memóriának két slot van,tehát 2x1gb vagy 2x2gb biztos belemegy.Ha jól tudom 1db 1gb-os modullal árulják igy egyszerű a bővítése.A 667-es memórát támogatja,de a 800-asat sztem nem mivel a leggyorsabb atom proci fsb-je is 533.Ettől fuggetlenül működhet benne a 800-as ram is csak lasabban.
Az hogy az atom proci gyenge szerintem túlzás és relatív is.Egy quad-hoz vagy c2d-hoz képest biztos jóval gyegébb,de azokra a feladatokra bőven elég amire tervezték.Én még emlékszem,hogy a régi 600-as p3-asnak sem volt baja ha egyszerre több alkalmazás futott (xp-n office+autocad+net) ,ha mégis akkor az inkább a gépek kisebb memória tartalma miatt volt.Na már most ez annál azért mérföldekkel jobb és kicsit a memória is jóval több.Attól nem kell félni,hogy perceket kell várni egy-egy alkalmazásra.
Én inkább arra lennék kiváncsi,hogy milyen módon bővithető a kicsike.Pl ha vinyót akarnék benne cserélni vagy memóriát akkor is szervízbe kéne vinni vagy csak kicsavarozok 2 csavart az alján és otthon is megoldható. Próbáltam képeket keresni az aljáról de nem találtam.

Üdv, Balázs

(#24) GS500


GS500
csendes tag

Hali!

http://group.zol.com.cn/1/593_1724.html

Én nem látok rajta sok ajtót amin keresztül tömködni lehetne.
Nekem is nagyon tetszik a masina de sok helyen olvasom, hogy nem értik miért/mire jó.. akiben nem fogalmazódnak meg bizonyos igények a laptop használata során annak nincs is szüksége másikra. Nekem a súly és az üzemidő jelenti a legnagyobb gondot, mert nem látom hol a mobilitás ha állandóan vinnem kell a töltőt és 1-2 óra után dugdosnom kell minden felé. Bizony nem egy nap után éreztem tehernek az 5-6 kilós külön batyut. Én tuti veszek egy ilyen gépet már csak az a kérdés mikor és mennyiért :))
A konkurens gyártók az infók szerint egyenlőre ennél is kisebb monitorral szerelik a gépeiket de szerintem 10" alá nem érdemes menni.
Üdv!

(#25) pegger válasza Zalaymate (#22) üzenetére


pegger
csendes tag

Engem az érdekelne, hogy a kétmagos Atomra majd lehet-e frissíteni az MSI Wind-et? Egy dual core-os 1.6 ghzes 4 thred-del már elég kellemes kis teljesítményt nyújt.

(#27) p_adam válasza pegger (#25) üzenetére


p_adam
addikt

Valószínűsítem hogy integrálva van az alaplapra a processzor magyarán mondva: nem. Valószínű a kétmagos változathoz már új chipset is jár majd meg miegymás. Bővíthetőség miatt nem érdemes ilyen gépet nézni.

(#28) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

No hát az első hozzászóláshoz akartam tenni még egy-két dolgot, de nemm tudom, hogyan tudnám szerkeszteni. :( Szóval ide írom az új infókat:

Néhány új kép a gép fekete változatáról:







Szóval így festene. (Nekem nagyon bejön. Semmi csicsa, semmi fölösleg.... :C )

A méretét itt jól szemlélteti egy ábra: MacBook-ThinkPad-MSI Wind-EEE Pc-A5-ös papír
A Specifikációiról pontosabban:

[ Szerkesztve ]

(= Zala =)

(#29) Zalaymate


Zalaymate
senior tag

Sorry! Bénáztam és nem tudtam szerkeszteni az előbbi hozzászólásomat (Lejárt az idő! :((( )

Tehát specifikációk pontosabban:

Linux Version ($399)
CPU:1.6GHz Intel Atom
Operating System: Linux Novell SUSE
Chipset: 945GMS+ ICH7-M
Display: 10-inch/ 1024×600
Hard Disk Drive: 80GB / 2.5” SATA
VGA: UMA
Memory: 512MB DDR2/ 667MHz
Card Reader: 4-in-1 (SD,MMC,MS, MS Pro)
USB Ports: 3
Mic-in/Headphone
Webcam: 1.3 MP
WLAN: 802.11b/g
Bluetooth: No
Battery: Three Cells / 2.5 hrs
Dimension: 10.23 x 7.08 x 0.748 inches
Weight 2.3 lbs

Windows XP Version
CPU:1.6GHz Intel Atom
Operating System: Windows XP Home Edition
Chipset: 945GMS+ ICH7-M
Display: 10-inch/ 1024×600
Hard Disk Drive: 80GB / 2.5” SATA
VGA: UMA
Memory: 1GB DDR2/ 667MHz
Card Reader: 4-in-1 (SD,MMC,MS, MS Pro)
USB Ports: 3
Mic-in/Headphone
Webcam: 1.3 MP
WLAN: 802.11b/g
Bluetooth: Yes
Battery: Six Cells / 5.5 hrs
Dimension: 10.23 x 7.08 x 0.748-inches
Weight 2.6 lbs

A képekért és a pontos specifikációs adatokért Illető kollégát illeti a köcsönet, az ő linkjei alapján tudtam összegyűjteni ezeket! :R

Egyre jobban tetszik a gép, már alig várom, hogy magjelenjen és olvashassak egy kimerítő PH! tesztet! :DD :DD

(= Zala =)

(#30) Awalon


Awalon
csendes tag

Eddig azt gondoltam nekem ebből mindenképp fehér kell, de mikor nemrég láttam ezeket a fotókat a feketéről...elbizonytalanodtam :)) Főleg hogy nálunk kitudja fehér mikor lesz...

Az hülye kérdés hogy mi az a sok lyuk a bal oldalán? :U

(#31) mob_zzz válasza Awalon (#30) üzenetére


mob_zzz
aktív tag

Szerintem szellőzőnyílások.

(#32) madoxx válasza Zalaymate (#28) üzenetére


madoxx
aktív tag

Azt nem tudjátok véletlen, hogy van-e különbség a kis és nagy enteres változat között?
Vagy a kis enteres csak prototípus volt?

(#33) pegger válasza Zalaymate (#28) üzenetére


pegger
csendes tag

Akkor marad a HP2133. Csak hát abból külföld marad. Itthon nem árulják és valószínű nem is fogják. (VIA C7el kompatibilis lesz az Isaiah processzor!!!)

(#34) Zalaymate válasza pegger (#33) üzenetére


Zalaymate
senior tag

Na haragudj, de nem teljesen értem, hogy mire írtad azt, hogy "Akkor marad a HP2133.."

:U :U :U

(= Zala =)

(#35) GS500


GS500
csendes tag

Hali!
Nem rossz a HP2133 kinézetre de a monitor és ez a film;

http://www.youtube.com/watch?v=MFj3cUzmin8

után nekem nem kellene! Főleg az akumlátor idő, ami hát elég tré...
Üdv!

(#36) Gergő_


Gergő_
őstag

Van ahol június 13-ra írják érklezést Mo-n,mit tudtok erről
Én egy xp-s fekete példányt tervezek,érdemes előrendelni?Gondolom valamilyen előleget kell ilyen esetben fizetni..és ez arra is kényszerít,hogy ha késik akkor várhatok gépre,tapasztalat esetleg
Később lehet raknék bele vinyó helyére egy 16-32gb-os ssd-t,de úgy látom hsz-okból "garanciálisan" nem bontható
válaszokat előre is kösz

(#37) p_adam válasza pegger (#33) üzenetére


p_adam
addikt

A benne lévő chipset támogatja az Isaiah-ot ez igaz. De ez nem azt jelenti hogy cserélni lehet csak úgy! Ugyanúgy alaplapra van integrálva, szóval nem cserélhető.

Mindenesetre amíg nem kapja meg ezt (márpedig egyelőre erről semmi hír szóval pár hónapba biztosan beletelik) addig az Atom élvez jelentős előnyt teljesítmény terén. És 45 nm meg dual-core is 2009-re várható szóval bár nekem tetszett amikor olvastam róla, de már úgy látom hogy nagyon nehéz az Intellel felvenni a versenyt.

[ Szerkesztve ]

(#38) p_adam


p_adam
addikt

MSI Wind belülről:

[link]

(#39) p_adam válasza p_adam (#38) üzenetére


p_adam
addikt

Amit eddig nem lehetett tudni, hogy az alap 512 vagy 1024 MB memória az alaplapra van integrálva.

(#40) Antibazsi válasza p_adam (#38) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Az végülis nem nagy baj,hogy integrált a memó,végülis 3gb-ra így is lehet simán bővíteni.
Igazából azt nem értem mit hűt az az 1 szem ventilátor?Meg az alján nincs is ott rács,honnan szívja a levegőt?Vagy a többi rácson keresztül szívja amik a vinyó/proci,wlan és chipset alatt vannak?Hát az nem lehet túl jó mert alig pár mm lehet az alja és a venti között.Akkor 1 részt jól szenvedhet szegény másrészt meg ha végigáramlik a levegő az egész belsejében egy idő után jó nagy porosodásra lehet számítani mindenhol...??

Üdv, Balázs

(#41) keopsz válasza pegger (#33) üzenetére


keopsz
HÁZIGAZDA

fogják árulni. sőt.. :DDD (sok neki az 1280.768 :()

cantante di sampietrini

(#43) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

http://www.msi-wind.de/

cantante di sampietrini

(#44) kornél1


kornél1
aktív tag

sziasztok! én árlom a laptopomat, mer iylet szeretnék venni. áratnagyjábolit láttam, kb 115k lesz, de vajh nyár közepére tényleg megérkezhet?

(#45) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

http://www.eeepcnews.de/2008/05/25/video-intel-atom-nur-halb-so-schnell-wie-der-celeron/#more-748

cantante di sampietrini

(#47) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

http://www.eeepcnews.de/2008/04/18/intel-atom-benchmarks-via-isaiah-vergleich/

cantante di sampietrini

(#48) keopsz


keopsz
HÁZIGAZDA

isaiahból kicsit lassú a ph, pedig odabaaaaaaasz:

http://www.eeepcnews.de/2008/04/12/via-isaiah-und-nvidia-der-intel-atom-killer/

cantante di sampietrini

(#49) GS500


GS500
csendes tag

Hali!

Egész jó ez az atom proci. De most akkor mennyi lehet az akku idő? Miért adnak más és más adatokat? Ez a két óra amivel én nem tudok mit kezdeni, akkor inkább viszem az erőművet azon legalább szép nagyban látom azt a pár programot ami lazán elmenne egy p2es gépen is :W

Igazad lehet Huygens!

[ Szerkesztve ]

(#50) p_adam válasza GS500 (#49) üzenetére


p_adam
addikt

Kétféle Atom processzor van, a Diamondville sajnos nem hoz nagy üzemidő növekedést a Silverthorne magos procival ellentétben tehát a 2-2,5 óra 3 cellással és 4-5 óra 6 cellással ami szerintem a reális érték.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI Wind
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.