Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Sztbeni válasza mrmrg (#600) üzenetére


Sztbeni
őstag

A következő lehetőségek vannak:

Київстар (Kyivstar)

Ez a legnagyobb szolgáltató. Az alapcsomag a Вільний Київстар (Free Kyivstar). Régiónként eltér az ára. Most a kárpátaljai árszabást írom: napi 0,35 UAH-ért jár 200 perc hálón belül, napi internet (50 MB) 0,5 UAH. Hazatelefonálni nem túl jó.

Külföldre telefonálás csomagjuk az Улюблена країна (Favourite Country). Ezzel Magyarországra egy perc 0,59 UAH, és a kapcsolási díj 0,99 UAH. Ezzel a napi 50 MB internet 0,99 UAH.

Internetes csomag a Вільний Київстар для планшета (Free Kyivstar for Tablet). Napi 300 MB internet ezzel 2 UAH. Éjféltől reggel 8-ig ingyen van. Telefonálni lehet vele, de nem éri meg haza telefonálásra.

Az oldal angol, orosz és ukrán nyelven van. A boltokat ITT
találod (csak ukránul van ez a rész).

EDGE lefedettség van szinte mindenhol, 3G viszont nincs.

МТС (MTS)

Második legnagyobb szolgáltató. A Smartphone csomagjuk nem rossz, de nem is kiemelkedő. Van külföldre telefonálós csomag, de ezzel Oroszországba lehet jó áron telefonálni, Magyarországra nem.

Internetezni nem rossz a Tablet nevű csomag. Ez napi 1,5 UAH-ért nyújt 200 MB internetet.

Ez az oldal is van angolul. Boltok: [link].

Lefedettség: [link]. EDGE van mindenhol, 3G nincs. CDMA van, de gondolom nem szeretnél több, mint 10.000 Ft-ért modemet venni. Ha mégis érdekel, akkor a CDMA tarifákat is megtalálod az oldalon.

life : )

Harmadik legnagyobb cég. Jó csomag a Шалений день. Napi 1,41 UAH-ért jár 400 hálón belüli perc, 40 MB internet és 40 országon belüli SMS. Magyarországot drága vele hívni.

Külföldre telefonálós csomag a Міжнародний life : ). Ezzel 0,75 UAH egy perc magyar mobilra, 0,12 UAH vezetékesre, és 0,99 UAH a kapcsolási díj. Internet mellé aktiválható, 19 UAH-ért 200 MB (egy hónapig felhasználható).

A legegyszerűbb internetes csomag itt található: [link]. Ezzel 0,01 UAH egy MB internet. Annyit von le, amennyit használod.

Az oldal csak ukrán és orosz nyelven érhető el.

A lefedettség elméletileg kicsit gyengébb, mint a két nagy szolgáltató esetében, de ha nem a Kárpátok legeldugottabb részein akarod használni, akkor ebből nem fogsz sokat észrevenni :). 3G itt sincs.

ТриМоб (TriMob)

Ez az egyetlen 3G szolgáltató, de az általad említett helyen nincs lefedettsége, Kárpátalján csak Munkácson és Ungváron szolgáltat: [link]

Remélem tudtam segíteni. Ha valamit nem értesz, kérdezz nyugodtan ;) .

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#602) mrmrg válasza Sztbeni (#601) üzenetére


mrmrg
tag

Köszi a részletes választ!:)

(#603) Sztbeni válasza mrmrg (#602) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ha még lenne kérdésed, kérdezz! :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#604) mrmrg válasza Sztbeni (#603) üzenetére


mrmrg
tag

Ezek sima pre-paid csomagok?

(#605) Sztbeni válasza mrmrg (#604) üzenetére


Sztbeni
őstag

Igen :K . Csak ott sima percdíjasok helyett ezek az elterjedtebbek. Havidíjas csomagot kevesen használnak ott, inkább az ilyen prepaidek a menők.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#606) mrmrg válasza Sztbeni (#605) üzenetére


mrmrg
tag

Értem. Tökéletes:) Olyan megoldás kell ami domino/vitamax szerű, instant dolog.
Ne kelljen papírokkal vacakolni:) Ezekben a nagyobb "Tesco" szerű üzletekben is kaphatóak?
Bocsi a sok kérdésért, évek óta nem voltam, és legutóbb nem kellett ilyesmivel bajlódnom:)

Ja és még1:) Ott milyen feltöltési egységekkel tudom ezeket megvenni? (1-2-3 ezer Ft-nyi a legkisebb? )

[ Szerkesztve ]

(#607) Sztbeni válasza mrmrg (#606) üzenetére


Sztbeni
őstag

Jelenleg ha minden igaz, akkor az alapcsomagokat szinte minden kisboltban be lehet szerezni, de a bonyolultabbakat a szolgáltatók üzleteiben. Még ott sem kérnek elvileg semmilyen iratot, de májustól lehet, hogy fognak. De nem biztos, ez még a volt kormány vitatott döntése volt, lehet, hogy nem lesz belőle semmi. Ha mégis, akkor legfeljebb vásárláskor megnézik az útlevelet, de olyan szintű papírozás, mint itthon, nem várható.

Ott már 30 UAH körüli feltöltő is van :). [link]. A kártya maga se kerül általában többe 20-30 hirvnyánál. A life : ) kezdőcsomag tudtommal minden csomagnál 15 UAH, de a másdik cégeknél se több sokkal.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#608) Sztbeni válasza _ATi_1 (#598) üzenetére


Sztbeni
őstag

Érdemes venni. Erről is majd írok. Szlovákiáról tudok részletesen, Lengyelországról kicsit kevésbé.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#609) mrmrg válasza Sztbeni (#607) üzenetére


mrmrg
tag

Szuper. Nagy segítség volt, köszönöm!

(#610) mrmrg válasza Sztbeni (#607) üzenetére


mrmrg
tag

Most ahogy alaposabban nézem, vagy a Free Kyivstar vagy a Favourite Country lesz a nyerő.
Gyakorlatilag kb 1000 Ft-ért veszek egy alapcsomagot, és napi kevesebb mint 100 Ft-ért kapok 50 mega netet?
Létezik h ennyire olcsó???:)

(#611) Sztbeni válasza mrmrg (#610) üzenetére


Sztbeni
őstag

Bizony. Amúgy egy napi net 10 Ft, nem 100 :). A hazatelefonálóssal meg 20 Ft.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#612) Sztbeni válasza _ATi_1 (#598) üzenetére


Sztbeni
őstag

Akkor neked is válaszolnék részletesen:

Szlovákia:

Orange

Prepaid csomag. A kártya 10€, és ugyanennyi lebeszélhetőséget tartalmaz. Szlovákián belül 9 és 12 cent közötti áron beszélsz, minél többet annál kevesebbet fizetsz. Magyarországra telefonálni 12 cent. Az internetet használat alapján vonja le. Alul a "cena dát"-ra kattintva tudod megnézni, hogy mennyi mega mennyibe kerül.

Lefedettség: [link]. Nekik a legjobb a 2G és a 3G lefedettségük is.

Telekom

Feltöltős csomag. Hálón belül 12 cent, máshova 15 cent. 9€-ért van 1 GB net, 6€-ért pedig 500 MB.

Lefedettség: [link]. GSM kiváló, de nincs mindenhol EDGE. 3G-ben egyértelműen jobb az Orange.

O2

Prepaid csomag. Országon belül és Magyarország 13 cent egy perc. O2 hálón belül 1 perc után ingyenes. SMS Magyaországra 6 cent.
Extrák: [link]. Napi internet 50 centért 400 MB. 10 €-ért meg van 100 perc országon belül, és EU-ba.

Lefedettség: [link]. Nekik a leggyengébb talán, de ez is jó.

Lengyelországot fejből nem tudom, annak utána kell nézzek még.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#613) _ATi_1 válasza Sztbeni (#612) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szia!

Nagyon köszönöm a részletes információt. :R
Az Orange ajánlata elég jónak tűnik, ha jól értelmezem 10 € a kártya, amit jóvá írnak. Ez csak lebeszélhető, vagy le is netezhető? Elég jónak tűnik a 0,01 €/MB-os tarifa.
Itt a roaming is 0,54 €/MB, annyira ez sem vészes, talán használhatnám Lengyelországban is.

(#614) Sztbeni válasza _ATi_1 (#613) üzenetére


Sztbeni
őstag

Nem 10 cent, az csak egy bizonyos idő után. Az elején több. Ott van az oldalon a számító. Nekem az O2 ajánlata tűnik ott legjobbnak. Viszont annak gyengébb a 3G lefedettsége. Lengyelországot még megnézem.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#615) _ATi_1 válasza Sztbeni (#614) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Valóban, kicsit elnéztem. Így már mégsem olyan jó.
Az O2-nél pedig nem találtam, hogy mennyibe kerül maga a kártya. Ingyenes lenne?

(#616) Sztbeni válasza _ATi_1 (#615) üzenetére


Sztbeni
őstag

Én se találtam, online lehet rendelni ingyen. Boltban szerintem az se több 10€-nál.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#617) _ATi_1 válasza Sztbeni (#616) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Úgy látom, hogy csak szlovák címre lehet megrendelni. :F
Köszönöm a segítséget. :R

(#618) Sztbeni válasza _ATi_1 (#617) üzenetére


Sztbeni
őstag

Megrendelni csak szlovákra, de a boltban is meg lehet venni :).

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#619) Sztbeni válasza _ATi_1 (#617) üzenetére


Sztbeni
őstag

Lengyeleknél van 9 zlotyért 300 MB, 15 zlotyért meg 1 GB. Ezek internet kezdőcsomagok, és ennyi netet tartalmaznak. Majd ha gépről leszek, akkor linkelem ha érdekel.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#620) _ATi_1 válasza Sztbeni (#619) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Ez elég jól hangzik :)
Érdekelne a link, előre is köszönöm :R

(#621) Sztbeni válasza _ATi_1 (#620) üzenetére


Sztbeni
őstag

Akkor bővebben:

A Plus kínál 15 zlotyért 1 GB netet, és 9 zlotyért 300 MB-ot. Ezek a kezdőcsomag árak, és ennyi netet tartalmaznak alapból. Bővebben itt találod: [link]. Ha van eszközöd hozzá, akkor akár LTE sebességgel is netezhetsz.

Lefedettség: [link]. 3G szinte mindenhol van, de nagyon sok helyen LTE is.

Nem rossz a Telekom se, ott 5 zloty egy kártya, és napi 250 MB 2 zlotyba kerül: [link]

Lefedettség: [link]. Gyengébb, mint a Plusnak, de sok helyen van 3G.

Az Orange és a Play oldalán nem nagyon tudtam eligazodni. Találtam pár ajánlatot, de a Plus tűnik nekem a legegyszerűbbnek.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#622) _ATi_1 válasza Sztbeni (#621) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszönöm. :R
Amit nem találtam:
Meddig érvényesek a kártyák? A Telekomnál ha jól értelmeztem a google fordítót, akkor 15 nap ? :U

(#623) Sztbeni válasza _ATi_1 (#622) üzenetére


Sztbeni
őstag

A Plusnál az internet 14 napig használható fel.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#624) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Köszönöm a segítséget. :R
Most jövök a tapasztalatokkal, hátha segít valakinek. :)
Szlovákiában úgy döntöttem, hogy nem veszek külön kártyát, inkább használom a sajátot roamingban, itt csak kevés adatforgalomra volt szükségem.
Lengyelországban nehezebb volt Plus internetkártyát találni, így a T-Mobile-t választottam. Náluk az 500MB-os keret 5zl-ba (380Ft) kerül, de csak 2 napot lehet használni. Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy a kártyán 5zl egyenleg van, és azon a napon, amelyiken használjuk az internetet, levonásra kerül 2zl, és 250MB a napi limit, utána lassítás van. Regisztrálni nem kell, csak beleteszed a készülékbe és már megy is.
A lefedettséggel egyáltalán nem volt gond, még hegyek között sem.
Üdv!

(#625) Sztbeni válasza _ATi_1 (#624) üzenetére


Sztbeni
őstag

Plus internetkártya nem volt a márkabotban? T-Mobilet hol vetted? Boltban, vagy újságosnál?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#626) _ATi_1 válasza Sztbeni (#625) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Márkaboltban nem voltam, ott biztos lett volna. Később láttam több üzletben is.
T-Mobile-t újságosnál vettem. :)

(#627) Sztbeni válasza _ATi_1 (#626) üzenetére


Sztbeni
őstag

Akkor Lengyelországban is könnyen lehet SIM-hez jutni :) . Csak itt szarakodnak a prepaid SIM-ekkel ennyit :(. A sebesség milyen? Mert a T-Mobile lefedettsége azért gyengébb, mint a Plusnak, mert azoknak mindenhol van szinte 3G.

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#628) _ATi_1 válasza Sztbeni (#627) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Szinte minden boltban lehet kapni SIM kártyákat, amiket annyiba kerül "regisztrálni", hogy beletesszük a telefonba és elkezdjük használni. Tényleg nincs annyi vacakolás, mint itthon.
A lefedettséggel egyszer sem volt gond, Zakopane és Krakkó környékén használtam. Sebességet egyszer mértem, ~4/5Mbps volt a le- és feltöltési sebesség. Ezt egyébként hegyekben mértem.

(#629) Sztbeni válasza _ATi_1 (#628) üzenetére


Sztbeni
őstag

Akkor elég korrekt :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#630) Lauda


Lauda
félisten

Hali!

Tudnatok segiteni a nemet lidl mobile elinditasaban? Vettem egy sticket es meg egy 15 euros feltoltest is. De nem tudom mit kell csinalni, hogy legyen netem. A sticket is felismerte es van 3g is, de net sajnos nuku. A guthaben auf valamibe beirtam a cash kodot, arra kiirt valamit de netem az nem lett. A celom az lenne, hogy 15 euro es 30nap es/vagy 5 gb. Koszi szepen! :D

(#631) Sztbeni válasza Lauda (#630) üzenetére


Sztbeni
őstag

Regisztráltad a kártyát?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#632) Lauda válasza Sztbeni (#631) üzenetére


Lauda
félisten

Azt sem tudom hol kell. :DDD

(#633) Sztbeni válasza Lauda (#632) üzenetére


Sztbeni
őstag

https://lidl.fonic.de/freischalten

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#634) Lauda válasza Sztbeni (#633) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi, szerintem ez lesz baj, mert ezt a freisch valamit irta ki allandoan. Holnap nemetben leszek, kiprobalom!

Koszike! :C

(#635) Sztbeni válasza Lauda (#634) üzenetére


Sztbeni
őstag

Aktiválni majd mindenképp kell, anélkül biztos, hogy nem fog működni.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#636) Lauda válasza Sztbeni (#635) üzenetére


Lauda
félisten

:R ;)

(#637) _ATi_1 válasza Sztbeni (#629) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Igen, teljesen korrekt. :)
2 hét múlva pedig egy romániai utazás lesz esedékes. Esetleg ide is tudnál ajánlani valamit internetezésre?

(#638) Sztbeni válasza _ATi_1 (#637) üzenetére


Sztbeni
őstag

Persze. Arról írtam egy részletes cikket, a blogomban megtalálod. Viszont sajnos már nem friss, de érdekességként elolvasható :). De ajánlok most is. Mi kéne? Internet, telefon? Annyit elárulok, hogy onnan olcsóbb hazatelefonálni, mint itt egy átlag prepaiddal országon belül. És a Hargitán is van DC-HSPA :).

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#639) _ATi_1 válasza Sztbeni (#638) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Internet lenne a legjobb, azon keresztül tudok telefonálni is VOIP-pal elég kedvező áron, persze ha nem tiltja a szolgáltató. A blogot elolvasom mindenképpen :R
Meg sem lepődök, hogy olcsóbb hazatelefonálni külföldi kártyával, mint itthon a helyi hívás :(((

(#640) Sztbeni válasza _ATi_1 (#639) üzenetére


Sztbeni
őstag

Asszem Romániában blokkolják a VoIP-ot, de erre nem esküszök meg. Ilyesmi csomagok vannak:

-12,4 €
-hálón belül korlátlan perc és SMS
-200 perc más hálóba es külföldre
-800 MB internet

-15€
-hálón belül korlátlan perc és SMS
-250 perc más hálóba és külföldre
-1 GB net akár 4G hálón is

DC-HSPA mindenhol van, még a hegyekben is, megyeszékhelyeken, és még pár városban van 150 megbites LTE

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#641) _ATi_1 válasza Sztbeni (#640) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Ez is teljesen korrektnek tűnik ár-érték arányban. :)
Elképesztő, hogy mennyire le vagyunk maradva árban és minőségben is. Telenornál számtalanszor már két város között sincs még térerőm sem, nemhogy 3G.
Ismét köszönöm a segítséget. :R

(#642) Sztbeni válasza _ATi_1 (#641) üzenetére


Sztbeni
őstag

Itt találod amúgy a csomagokat: [link]

Veszel egy sima Orange SIM-et, és aktiválod rajta, azt ami legjobban megfelel.

Lefedettség: [link]

3G mindenhol van, 4G városokban

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#643) Lauda válasza Sztbeni (#635) üzenetére


Lauda
félisten

Beaktivaltam, fel is tudtam tolteni es beallitottam a csomagot is, mukodik franyon!

Koszi a segitseget! :R :C

(#644) Sztbeni válasza Lauda (#643) üzenetére


Sztbeni
őstag

Szívesen :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#645) Lauda


Lauda
félisten

Vaze, eros ez a lidl net, niederhausen kozeleben, frankfurt utan kb 20-30 perc a 3-as palya mellett:

:Y :C

Mondjuk igy eleg az 5gb 1 evre is. :DDD

(#646) Sztbeni válasza Lauda (#645) üzenetére


Sztbeni
őstag

Jelenleg messze az O2 rendelkezik a leggyengébb 3G lefedettséggel. Ha edugottabb helyen használod, akkor érdemes mást választani.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#647) Lauda válasza Sztbeni (#646) üzenetére


Lauda
félisten

Milyen lehetosegek vannak meg? Ugy tudom az aldi is ezt a halozatot hasznalja, de lehet rosszul. Ezt most mertem aachennel:

Itt most van 3g, a masik csak 2 g volt. ;)

(#648) Sztbeni válasza Lauda (#647) üzenetére


Sztbeni
őstag

Az Aldi az E-Plust használja, aminek jóval nagyobb a 3G lefedettsége.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#649) Lauda válasza Sztbeni (#648) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi a tippet, meglatom hogy szuperal, ezt a feltoltest ugy is lehasznalom, aztan ha nem lesz ok kiprobalom az aldisat. :)

(#650) Lauda válasza Sztbeni (#648) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt a lefedettseget hol lehetne megnezni? ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.