Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) justice84


justice84
tag

Hali!
Bocsi hogy itt kérdezem meg de valakinek nincs eladó Rikomagic MK802 IIIs vagy iMito MX1 -e?vagy valami hasonló!(az itteni hardveraprót néztem de 2 hete 0 válasz)
Múltkor mikor kérdeztem bizonytalan voltam de csak úgy döntöttem még várok a rendeléssel.Közbe kipróbáltam az Androidx86-ot (nagyon tetszik :D ) az asztali gépemen azóta bátyám nyüstöl hogy szerezek be neki is egy androidos Tv boxot.Csak gondoltam megkérdezem itt nincs e valakinek felesleges vagy megunt androidja.

[ Szerkesztve ]

(#402) rum-cajsz válasza justice84 (#401) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Nekem kettesem van, hardveraprón is megtalálod...

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#403) hzx0 válasza justice84 (#401) üzenetére


hzx0
aktív tag

Gyere át a mk802lll fórumra itt az egyik srácnak folyamatosan szokot lenni eladó

(#404) dime27


dime27
őstag

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni birtokomba került egy Minix Neo X-5-ös és van egy külső dokkolóm amibe sata vinyókat lehet belehelyezni mindenféle csavarozás nélkül.A dokkolónak saját tápja van és usb3ommal tud csatlakozni bármihez amine van ugye usb.A tabletemen ami egy noname és szintén onnan jött ahonnan a Neo x5 simán megy ez a külső dokkolós egység akár 1.5 Terrás vinyóval is a Neo x5ös viszont meg se nyekken nem ugrik fel semmilyen ablak h usb storage loaded vagy ilyesmi a vinyo csak pörög és ennyi...Lehet be kell kapcsolni még vmit az androidon belül vagy mit kéne csinálnom még vele h lássa a külső vinyot?! 16Gbos pendrive-ot mindenféle gond nélkül felismert az is usb3as csatólójú volt.Torrentezni is szeretnék a Neo x5össel és elég gyorsank találom h a PC-met ezentul már csak akkor inditsam be ha munkát végzek vele ( pl kódolok vagy videot vágok stb...)

Segítségeteket előre is köszönöm!

Jah a Neo x5ösön minden gyári még semmilyen mahinálás nem történt vele! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#405) itanczos válasza dime27 (#404) üzenetére


itanczos
senior tag

Próbáld meg egy aktív, tápos usb hub-on keresztül rádugni! Valaki írta már, hogy külső vinyót csak akkor ismerte fel, hiába volt saját tápja a vinyónak!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#406) #79335424 válasza dime27 (#404) üzenetére


#79335424
törölt tag

Tuti nem mountolta? Már nem emlékszem, hogy 802 -őn hol kéne legyen, de úgy rémlik, hogy nem sdcard alá mountolja, hanem vele egy szintre. Talán /mnt/usb_storage/storage0, vagy DISK0 útvonalon keresd! Hátha csak nem szólt.

(#407) dime27 válasza #79335424 (#406) üzenetére


dime27
őstag

Koszi a segitseget sima usb portra nem ismerte fel igy hat kiprobaltam azon a porton ahol a frissiteseket kell feltenni ra asszem otg portnak hivjak es lam felismerte igaz kiirni nem irta ki igy sem de Totalcommanderben rakukkantottam es a mnt/usb storage/USB DISK O alatt megtalalhato volt a kulso vinyom! Amugy ekezeteket hol tudok allitani mert ezen a felbukkano androidos kepernyobillentyuzeten sem talalok, a magyar usbs billemet meg angolkent kezeli hiaba allitok neki magyart erre nincs vmi okossag?!Elore is koszi a sok segitseget! :R

[ Szerkesztve ]

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#408) sonye válasza dime27 (#407) üzenetére


sonye
senior tag

Helló!

billentyűzet ügyben:
Tedd fel az external keybord helpert. Aztán add meg, hogy az legyen az alapértelmezett, és innentől már a külső billentyű teljes értékű lesz, még a gyorsgombok is működnek majd.

(#409) #79335424 válasza dime27 (#407) üzenetére


#79335424
törölt tag

Bill ügyben már kaptál választ. Az OTG port egy ugyanolyan, teljes értékű USB port, mint a másik. Az a különbség, hogy a másikra csak eszközöket lehet csatlakoztatni, míg az OTG -n magát a kütyüt is tudod eszközként csatlakoztatni pl. PC -hez. Ezért kell az a port a frissítéshez. Ha van még kérdésed, akkor nézd meg lécci, hogy van -e a kütyüdnek saját topikja és ott tedd fel! Vagy szívesen látunk az MK808 topikban is. Már nem pontos a topik címe, mert tulképp általánosan az RK3066 chipsetes TV -kütyükről szól, nem csak a 808 -ról. A tiedben is ilyen van. Ehhez a 802 -höz viszont semmi köze.

(#410) dime27 válasza #79335424 (#409) üzenetére


dime27
őstag

Rendben es koszonom! :R

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#411) Jóskavagyok


Jóskavagyok
csendes tag

Sziasztok
Vettem egy MINI PCt..... 1honapot vártam rá és végre megérkezett.
De az örömöm nem sokáig tartott. Kibontottam a csomagot csatlakoztattam a TVhez és vártam.... egy pillanatra az android logó fel jött és semmi nem történt, fekete maradt a képernyő. Vagyis csak annyi "nincs jel".
Hát most mit tegyek? Fogtam a kütyüt és elvittem barátomhoz. Neki egy smart TVje van alapból internetes.
Csatlakoztatjuk és lás csodát müködik...... minden alkalmazás az internet a film lejátszás és minden aminek mennie kel. Ezt nem értem nekem miért nem működik????
Valaki tudna segíteni....?
Ide beillesztem a termék leírását:
Model No. CX-802
CPU Telechips 8925 1Ghz Cortex-A8
GPU 2D/3D/OpenGL ES2.0(AMD Z430)/OpenVG1.1(AMD Z160)@27M Tri/sec
Operating system Android 4.04
DDR RAM 512MB
Nand Flash 4GB
Network device Wireless 802.11b/g, WAPI(Rtl8189)
Storage device Support External storage via USB host/support External storage via TF Card
Andriod APP Youtube, Twitter, AngryBird, Office, Gmail, Browser, SkyperYouku, Tudou, QQ...
language Multi-languages
USB interface USB 2.0 host*2, USB Storage device
Video Video Decoding: Mpeg 1/2/4, H.264, VC-1, Divx, Xvid, RM8/9/10, Vp6 Video Formats: MKV, TS, TP, M2TS, RM/RMVB, BD-ISO, AVI, MPG, VOB, DAT, ASF,TRP, FLV etc full formats
Video Formats WMV/ASF/MP4/3GP/3G2M4V/AVI/MJPEG/RV10/DivX/Vc-1/MPEG-2/MPEG-4/H.263/H.264/1280*720P HD 30fps, 1080P/720*480 D1 30fps
Audio Formats AAC, AAC+, eAAC+, AMR-NB, AMR-WB, QCP, MP3, WMA, WAV, MIDI, M4A
Video Output 1920*1080P, 720P, 576P, 480P, Super HD 2160P, 3D Film Video: HDMI1
Interfaces Storage: 1 USB-HOST, 1USB OTG, TF
Picture Formats JPG, BMP, GIF, TIFF, PNG.
Subtitle supported SRT, SUB, IDX, SSA, SMI
Power Adapter External adapter, 5V/2A
Dimension 8.8*3.5*1.2cm
Weight 0.3kg with accessory

(#412) rum-cajsz válasza Jóskavagyok (#411) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Milyen TV-be akartad bedugni?

Valószínűleg nem tudja a TV-d azt a felbontást, amit a kütyü ismer. Sajnos ez a szívás kategória szerintem, mert gondolom nem akarsz új TV-t venni.
De hátha van megoldás, csak én nem tudom.

[ Szerkesztve ]

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#413) Okuyama válasza Jóskavagyok (#411) üzenetére


Okuyama
tag

Vidd el a haverodhoz és a beállításokban vedd lejjebb a felbontást ,szerintem 1080 P-n van és a te tévéd nemtudja ezt kezelni :U

(#414) Jóskavagyok


Jóskavagyok
csendes tag

Köszönöm a választ..
Gondoltam én is erre hogy a felbontást nem bírja a TVm.
De jön egy újabb kérdés hol lehet az androidon felbontást állítani??
Én windowsos vagyok ott nem probléma de az androidot most akartam ezen tanulni.

(#415) #79335424 válasza Jóskavagyok (#414) üzenetére


#79335424
törölt tag

Elvileg a beállítások, screen résznél. Csak sajnos, egyáltalán nem biztos, hogy végre is hajtódik a váltás (bug). Egyébként azt remélem vágod, hogy az itt kapott tanácsokat feltételesen kell kezelned, mert a Te kütyüd max. a külsejében hasonlít arra, amiről a topik szól. Ha Androidon szeretnél kísérletezni, akkor sztem egy népszerűbb típus szerencsésebb választás lett volna.

(#416) Jóskavagyok


Jóskavagyok
csendes tag

Somatom....... igazad lehet..... de már ez van és ezzel kell valamit csinálnom.
tehát mit javasolsz?

(#417) #79335424 válasza Jóskavagyok (#416) üzenetére


#79335424
törölt tag

Több hibalehetőség is lehet. De sem a cpu -t, sem a gpu -t nem ismerem (sztem más sem). Ha otthon lennél linuxban (Androidban), akkor javasolnám, hogy próbáld meg felderíteni a hibát (pl. kernel log). A haverodnál, ahol van kép, telepítsd az Android Terminal Emulatort (egy boottal induló, távoli asztal elérés is hasznos lenne (pl. Webkey), de ahhoz a rooton kívűl Superuser és Busybox is kell. Nyisd meg a Terminált, aztán:

su enter
erre kell kapjál egy # -jelet. Aztán:

dmesg >/mnt/sdcard/dmesg.txt enter

Ez kimásolja az sdcardra txt -ben a kernel logot. Jobb lenne egyből a mikro sd -re, de a Te kütyüdön annak nem ismerem az elérési útját (vszínűleg /mnt/ext_sdcard/dmesg.txt. Ha a su -ra nem # a válasz, akkor gáz van, mert az azt jelenti, hogy a kütyü nem rootolt ( az Allwinneres kütyük gyárilag rootoltak). De ha sikerül is a művelet, kezdőként mit tudsz kezdeni a log -gal? Ezért adott lehetőségeken belül nem tudok olyat javasolni, amivel előrébb lennél. Talán csak annyit, hogy ha van a TV -n több HDMI port, akkor próbáld végig őket!

[ Szerkesztve ]

(#418) Jóskavagyok


Jóskavagyok
csendes tag

Köszönöm a választ.
Bonyolultnak tűnik első olvasatra. de gyakorlat mindig könnyebb.
Kérdezgettem máshol is.... valaki azt mondta a TV szoftver frissítése is lehet megoldás.
De ez szerviz.......
A Tv-men csak 2HDMI csatlakozó van, és már próbáltam. Ép csak a logó indul el, megy egy kicsit mikor azt gondolom elindul pff le áll.
Egy Philips plazmám van.

Ui: Felhívtam a Philipset azt mondták nincs megoldás.........

(#419) itanczos válasza Jóskavagyok (#418) üzenetére


itanczos
senior tag

"Felhívtam a Philipset azt mondták nincs megoldás........."
Elismerték, hogy jogos a hiba?

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#420) Jóskavagyok


Jóskavagyok
csendes tag

igen...... úgy is lehet mondani hogy elismerték.
De ők azt szeretnék, ha 2 3 évente vagy sűrűbben vennénk TVt.
Elavul a technológia 2007es gyártárú TV matuzsálemnek számít nekik.
Szerintem a fickó akivel beszéltem csodálkozott is hogy MÉG MŰKÖDIK....
Emlékszem nagyszüleimnek 30 éves tvi voltak és amikor elromlott ki jött a szerelő és ember léptékű áron meg javította. wruhaha
De ma már más az elvárás......

(#421) itanczos válasza Jóskavagyok (#420) üzenetére


itanczos
senior tag

Hát... Nekem egy kb 6 éves Sony LCD-m van. Azzal tökéletes! Az ember azt hinné, hogy most már mindegy melyik márka készülékét veszi meg... Vagy mégsem?!?!

Használd a keresőt! | iPhone 13 Pro 256GB | 3D: Tevo Tarantula | NAS: HP MicroServer Gen8 - Proxmox/XPenology | Okos otthon: HomesAssistant - HomeKit - Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/itanczos/index.html

(#422) sonye válasza itanczos (#421) üzenetére


sonye
senior tag

Nekem megy a kütyü a TV-vel, de a 4 éves monitorommal is.

Mivel alig használom gondolkodok az eladásán.
Szerintetek 8-ért el lehet még adni mk802-t?

(#423) barug


barug
csendes tag

Kb. egy hónapja vettem egy Mk802 IIIs -t és ma reggel óta azt csinálja, hogy bejön a főképernyő de nem lehet elindítani semmilyen programot. Az explorerrel ugyan tudok tallózni de ha el akarok indítani egy filmet akkor kivág az asztalra. Ugyan ez a helyzet a Playel és a böngészővel is. Van valakinek valamilyen ötlete hogy mit tudnék vele kezdeni? Eredeti firmware. Csak MX player és ES filexplorer volt telepítve még anno. Egyik napról a másikra jelentkezett ez a hiba, és már hetek óta nem változtattam rajta semmit. (Nem tudom, hogy van-e köze hozzá de azt tapasztaltam, hogy hiába kapcsolom le az eszközt ha legközelebb bekapcsolom a TV-t akkor ő is bekapcsolódik, annak ellenére hogy nem megyek át az ő csatornájára. )

(#424) sonye válasza barug (#423) üzenetére


sonye
senior tag

Akkor te is úgy jártál, mint én. Újra kell húzni rá a rendszert sajna.

(#425) barug válasza sonye (#424) üzenetére


barug
csendes tag

Ez pontosan mit jelent? Egy új firmwaret kell rá tennem? Rikomagic honlapjáról letölteni majd rátenni? Vagy vannak más jobb firmwarek is?

(#426) iff válasza barug (#425) üzenetére


iff
senior tag

Nekem 2 nap után kellet újra húznom, mert nem akart elindulni, csak az android pislogott. Rikomagic oldaláról letöltöd a neked megfelelő fw-t. Itt van, hogy kell csinálni. pl: az én MK802iiis Bluetooth nélküli.
Azóta nem volt gondom vele. Raktam rá hűtést, meg normális wifi antennát.

..........""..........

(#427) #79335424 válasza iff (#426) üzenetére


#79335424
törölt tag

Lécci srácok, ne itt! Ha egy kezdő erre téved, megtévesztő lehet neki. A 802III tök más hardware (Allwinner A10 vs RK3066) és úgy tudom, van saját topikja.

(#430) onkyjoc


onkyjoc
csendes tag

Sziasztok!

Most gondolkodok mk802Iv vásárlásában amire kell nekem, hogy NAS-ról filmeket (1080p) tudjak lejátszani.Erre ajánljátok e vagy nem?! vagy bármi más alternatíva érdekel. Olvastam a tesztjét és érdekelne, hogy valahogy lan-t lehet e működésbe hozni rajta a rossz wifi miatt? Egyébként milyen videó és hangformátumokat kezel. Értem ez alatt, hogy az mkv filmekből ki tudja szedni az 5.1-et vagy csak sztereó lesz?!
Üdv és köszönöm az érdemleges válaszokat

(#431) rgyuri


rgyuri
csendes tag

Sziasztok. Van egy MK802II minipc-m afelől érdeklődnék, hogy olyan tévéhez is lehet-e csatlakoztatni aminek nincs hdmi portja ? milyen adapter kellene hozzá svideo kimenet van a tévén.

(#432) Teagol


Teagol
aktív tag

Sziasztok!

Mk802
Beugrott, mennyivel könnyebb lenne wifin x-box kontrollerrel irányítani.
Elkezdtem utána nézni, de nem igazán találtam rá hasznos infót.
Nem játék vezérlőnek kéne, csak egyszerűbbnek tűnt a Droid Mote-nál.

Próbálta már valaki?

(#433) balazsbence


balazsbence
senior tag

Sziasztok!

"boldog" tulaja lettem én is egy mk802-nek, és a droidmote-tal gyűlt meg a bajom, illetve még nem, de esetleg tudnátok adni instrukciót, hogy mindenféle vezeték nélküli bill, egér nélkül, hogyan tudom rávarázsolni a servert a minipcre? fw-t lecseréltem livesuittel, olyanra, ami támogatja droidmoteot.olvasom az xda-n hogy s mint kéne, de ez túl kínai nekem.
:R

(#434) Teagol válasza balazsbence (#433) üzenetére


Teagol
aktív tag

Szia!
Megveszed a playen a droid mote servert, feltelepíted az Mk-ra, a telefonra/tabletre a clientet. Utána adja magát.
Wifi be mindkét készüléken, anélkül nem megy!

Nálam be van állítva, hogy indítás után automatikusan induljon, így nem kell egér egyáltalán.
Xperia mini prom-n még a fizikai billentyűzet is működik.
:-)

(#435) balazsbence válasza Teagol (#434) üzenetére


balazsbence
senior tag

akkor jól sejtem,hogy először mindenképp kell vmi vezeték nélküli eszköz, mert csak úgy tudom rátenni a cuccra?és egy egeret bedugok, és megy a kurzor?

(#436) Teagol válasza balazsbence (#435) üzenetére


Teagol
aktív tag

Ha egy egeret rádugsz, megy az mindenképpen.

Ez egy okostelefon, kijelző nélkül, szóval net mindenképpen kéne rá.
... Ha jól értelmeztem amit írtál ....

(#437) balazsbence válasza Teagol (#436) üzenetére


balazsbence
senior tag

Persze wifi van csak az irányítás a kérdés.akkor szerzek egy egeret lekapoma servert és utána össze tudom kapcsolni őket.

(#438) Teagol válasza balazsbence (#437) üzenetére


Teagol
aktív tag

Azért nem kell szerver! Rádugod az egeret, és megy! Vezetékes és wifis is!

A droid mote azért van, hogy telefonról, vagy tabletről tudd vezérelni.

(#439) balazsbence válasza Teagol (#438) üzenetére


balazsbence
senior tag

Az oké de kell a telora a client a minipcre meg a server nem?szerzek egy egeret bedugom kapcsolodok a wifire leszedem a droidmote servert és ugy tudok csatlakozni nem?

(#440) Teagol


Teagol
aktív tag

De.
Félre értettelek. :-)

(#441) balazsbence válasza Teagol (#440) üzenetére


balazsbence
senior tag

hjajj jajj na most az van, hogy ezt: (LiveSuit image with uinput - mk802-image-for-droidmote.img) tettem ugye fel.most van egerem, amivel tudok mozgolódni már, viszont billentyűzet az sehogyse akar megjelenni.Ötlet?tettem fel 2 billentyűzetet is, de nem akar felugrani, mint a telefonnál.mi a nem jó? :F

[ Szerkesztve ]

(#442) Teagol válasza balazsbence (#441) üzenetére


Teagol
aktív tag

Nálam valamiért nem ment a torrent, akkor tettem rá Uberoid-ot, magyar nyelv ugyan nincsen benne, de minden működik. Nem fagyogat, mint az összes többivel elötte.

(#443) balazsbence válasza Teagol (#442) üzenetére


balazsbence
senior tag

és abban ment a virtuális billentyű?egyáltalán annak kéne mennie, vagy valamit fel kell tenni?

(#444) Teagol válasza balazsbence (#443) üzenetére


Teagol
aktív tag

Abban megy tökéletesen.

(#445) balazsbence válasza Teagol (#444) üzenetére


balazsbence
senior tag

na akkor majd megpróbálom.és ezzel működik a droidmote?

(#446) Teagol válasza balazsbence (#445) üzenetére


Teagol
aktív tag

Igen, én használom róla.
De úgy tudom, mindegyiken megy.

(#447) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv! Ismerősöm szólt, hogy nem indul neki a tévékosítója. Remélem jó helyre írok, és ez mk802-es lejátszó :) Sajnos nem értek hozzájuk ilyen szinten. Allwinner A10 c8104ca 2971 chip van benne, a windóz "Android"-nak, azon belül vid_18d1&pid_0003-nak találja meg, amihez nem talál drivert. Némi bootolgatást követően két meghajtót telepít a gépre, az egyik két gigás és ez van rajta (csomó üres mappa, valami játék adatai, meg cache), míg a másik meghajtó a micro SD kártya, mindkettő működik rendesen.

A hiba: tévén megy az android logo, majd elsötétül a kép és nem jön be semmi. Azt gyanítom, hogy csak újra kéne telepíteni, vagy csak resetelni, de jó lenne tudni, hogy milyen firmware megy erre rá, illetve hogy megy a resetelés... ha futás közben nyomom meg a reset gombot, akkor rá se bagózik, ha nyomva tartom boot közben, akkor nem csinál semmit (telifekete HDMI képet ad), majd kb. 10 másodperc elteltével lekapcsolja a HDMI képet. Valakinek ötlet, hogy ezzel mit lehetne csinálni az ívjavítást (bal váll fölött nagy ívben, ugye...) leszámítva? Kérhetek valami gyorstalpaló linket ezekhez, ahonnan be tudom azonosítani, hogy mit tartok a kezemben? :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.