Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stealth


Stealth
aktív tag

Helyes!
Kavarja csak fel a poshadt állóvizet mindenhol, ahol csak tudja!

-= Stealth =-

(#2) Low Noise válasza Stealth (#1) üzenetére


Low Noise
senior tag

+1

(#3) Fjoe


Fjoe
tag

Emellett egy 34-es mini LED-es monitort is piacra dobtak 34R83Q néven. Ez ugyan hajlított kijelzős, de szintén felszerelték minden jóval :) Illetve ahogy láttam több helyen is írják, hogy a 34R83Q már megjelent néhány európai kereskedőnél 1100 Euro körüli áron.

(#4) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Ezeknek mennyivel lehet rosszabb a kép minősége egy OLED-hez képest?

(#5) X2N válasza RyanGiggs (#4) üzenetére


X2N
senior tag

Sokkal. 4000:-es natív kontraszt vs végtelen. Csak fényerőben jobb, minden másban alulmarad. Nem is értem mit vergődnek a gyártók VA panelekkel pc monitornál. Gyártanának inkább Fast IPS, TN-t, zónás háttérvilágítással, backlight strobingal. Oled is akkor az igazi ha fényes a felülete, amit a hülye gyártók lecseréltek matt bevonatra monitoroknál mert h tükröződik. :W Mini led meg sehol sincs még.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#6) Seep válasza X2N (#5) üzenetére


Seep
senior tag

Akarod mondani este vagy besotetitett szobaban jobb az oled. De egy vilagos szobaban vagy HDR tartalom mellett az 1600 nit odacsap. A fenyes felulettel egyetertek. :O

(#7) X2N válasza Seep (#6) üzenetére


X2N
senior tag

Létezik sötétítő függöny, nem probléma. Moziban se véletlenül nincs ablak :D Arra, amire kell, az oled is odacsap a maga kevéske fényerejével. Nincs hiányérzetem, besötétítve már a 400nit is bőven elég ha villog az arcomba. 1600nit-hez meg úgy is kell hogy color gradelve legyen a tartalom hogy érdemben kihasználd... Jelenleg az a legnagyobb probléma hogy még mindig ezt a 24fps-t erőltetik...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#8) paperboy válasza X2N (#7) üzenetére


paperboy
senior tag

Mármint mihez erőltetik a 24fps-t?

(#9) X2N válasza paperboy (#8) üzenetére


X2N
senior tag

Filmekhez, sorozatokhoz, mihez máshoz. Értem hogy jó volt az 1920-ban de baszki 100 év eltelt.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#10) zooly válasza X2N (#9) üzenetére


zooly
aktív tag

Nem véletlen a 24fps filmekhez. Van néhány cím amikből készült 60fps+ verzió, nekem egyik sem jött be, szappanopera effekt. Persze ízlések...

https://www.ratingraph.com/

(#11) Morph76 válasza zooly (#10) üzenetére


Morph76
aktív tag

+1.
Nem jön be a szappanopera effektus.

(#12) sb válasza X2N (#9) üzenetére


sb
veterán

A 24p-vel egyetértek, de a többi kicsit fordítva ülés a lovon szvsz. Monitor=nem elsődlegesen filmre készült. Ne adj isten, még dolgoznál, bármi mást is csinálnál rajta játékon kívül is. Fényes felület, strobing, stb... eleve kuka 10-ből 9 felhasználásra.

Moziban se véletlenül nincs ablak
Nem véletlen, azért nincs mert ott se sikerült rendes fényerőt összehozni. ;]

(#13) paperboy válasza X2N (#9) üzenetére


paperboy
senior tag

Nem is nézném őket nagyobb fps-sel, nem Barátok Köztöt szeretnék nézni :D

(#14) X2N válasza zooly (#10) üzenetére


X2N
senior tag

Akkor te inkább nézd az elmosott képet. Én már unom hogy gyors mozgásoknál elmosódik a kép, és hogy semmit nem lehet kivenni(részleteket se), egy sima kamera panningnál meg röcög a kép ha nincs interpolálva(sample and hold hátránya).

sb-senkit nem érdekel hogy munkára nem jó. Ez egy VA monitor, nem munkára készítették elsősorban. Munkára veszek 20eFt-ért egy Dell ultrasharpot aprón 800-as kontraasztal és lehúzom a fényerejét 100nitre oszt jól van. Minek vennék ilyen monitort munkára? ;]
Emiatt az igénytelen felfogás miatt nincs egy normális monitor se pc-re, a mobilos kijelzők már rég lelépték minden tulajdonságban a pc-s megjelenítőket...
-Kellene a nagy felbontás kis mérettel hogy részletes legyen a kép? Nincs 24" 4K-nál nagyobb felbontású hi-dpi monitor. Sőt, az ilyen 4K 24" monitort is úgy kell keresni 1-2 db van a piacon, bezzeg Apple gépeken alap a retina display....
-Kellene nagyobb színtér? Mi az hogy, miért is rekedtünk meg SRGB színtartományon? Apple gépek alapból DCI-P3-as színteret tudnak kezelni mindenféle probléma nélkül...
-Kellene a nagyobb képfrissítés? Miért ne kéne? Már egy egyszerű görgetésnél is érzékelhető a különbség.
-Kellene backlight strobing játékokhoz? Persze h kellene, aki nem próbált ilyet azt se tudja mi az...
-Kellene a nagyobb kontraszt? Barátkozz meg a fényes felülettel, mert a matt csak rontja a képélességet és a kontrasztot is. Kicsit unom már h 20+éve ezeket a szar kontrasztos LCD kijelzős cuccokat használom. Ennél még a CRT is jobb volt. Érdekes módon az Apple monitoron nem matt bevonat van, vajon miért?

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#15) bteebi


bteebi
veterán

Nagyon szimpatikus! :K Ha nem lesz brutál drága (de az lesz), akkor nagyon jó kis általános monitor lehet(ne) belőle.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#16) Duree


Duree
veterán

Paraméterei alapján felső kategória, remélem nem csillagászati ára lesz, de azt nem tudom kell e ekkora fényerő.

duree54

(#17) bteebi válasza Duree (#16) üzenetére


bteebi
veterán

Azt is lehet tudni. Nem.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#18) niof válasza X2N (#7) üzenetére


niof
addikt

Hát, tudod nem vagyunk egyformák, mások az igényeink. Én tök jól elvagyok a TN panellel, nekem meg annál nincs hiányérzetem. Nem értem, mi szükség egyáltalán más technológiára számítógép esetén. Irónia off... ;]

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#19) niof válasza zooly (#10) üzenetére


niof
addikt

Ez így nettó marhaság. Úgy helyes, hogy az eleve úgy készített filmeknél megjelenő effektus ocsmány. Ez való igaz. De! Van arra mód, hogy a 24 fps-el készült filmek/sorozatok is folyékonyabbak legyenek. Mert van olyan, akinek a szeme érzékeny erre a maradi, low frame rate látványra, például az én szemem is az. És nem, nem a TV-m van sz@rul beállítva. Nem olyan rég beszéltünk erről az UHD topikban. Szóval, a lényeg, ha a "gyári" 60 FPS-től távol tartod magad, és helyben végzed az interpolálást (pl. SVP-vel, de van más szoftver is erre), kitűnő eredményeket lehet elérni 60 FPS mellett, enélkül az effektus nélkül.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#20) niof válasza sb (#12) üzenetére


niof
addikt

;]
Amúgy egyetértek...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#21) paperboy válasza X2N (#14) üzenetére


paperboy
senior tag

Kadencia helyesen kell lejátszani a filmet és semmi röcögés, ilyesmi nincs...

(#22) X2N válasza niof (#19) üzenetére


X2N
senior tag

24fps-es filmet nem fogsz soha interpolálni normálisan 60Hz-es kijelzőre, arról nem beszélve hogy tele lesz artifactokkal a kép. HDR-es, DolbyVision tartalmat szintén nem tudsz interpolálni ezzel az SVP-vel. Az nem megoldás hogy majd videokártyával nekiállok interpolálni a 24fps-es tartalmat oled tv-re. Tud a tv belső lejátszója is interpolálni 120Hz-re és nézhetem az artifactokat... vagy marad a döcögős kép interpolácó nélkül. Ezeket a pc-s lejátszó cuccokat el kellene felejteni már rég HDR UHD filmeknél., egyik sincs normálisan támogatva. Arról nem beszélve hogy nekem a tv-m is kalibrálva van, más színprofilt használ ha belső lejátszót használod vagy ha külső forrásból kap jelet.
paperboy-Kadencia helyesen játssza le a tv. Így sem olyan jó mint egy projektor...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#23) niof válasza paperboy (#21) üzenetére


niof
addikt

Mondod te. És akkor mi van, ha én így is látom, és az én szememnek 24 képkocka egyszerűen kevés. Nem tehetek róla, én látom, hogy darabos, és zavar. Pedig aztán végigpróbálgattam a TV beállításait (még az SVP előtt) keresztül-kasul, a Filmmaker mode-ot is beleértve. TV adásnál is be van kapcsolva True Motion, az is interpoláció alapú, ha jól rémlik, és azt is csak így bírom nézni huzamosabb ideig. Még a 30 FPS-es YT videóktól is ki akar esni a szemem a helyéről, ha sok olyat nézek.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#24) X2N válasza niof (#23) üzenetére


X2N
senior tag

Erről van szó. Az 50Hz-es villogást is látom, még csak perifériából sem kell néznem. Tessék megnézni a Will Smith-féle Gemini Man-t, vagy a Hobbit 48fps változatát. Előbbinél elképesztő részletes marad a kép még akciójeleneteknél is, a Hobbitnál meg amikor néztük moziban emlékszem hogy szabályosan rosszul voltam már a csatajeleneteknél mert semmit nem lehetett kivenni a képből. Próbáltam már ezeket az SVP féle "megoldásokat" legalább annyi a hátránya mint előnye.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#25) niof válasza X2N (#22) üzenetére


niof
addikt

Aha. A fent nevezett artifact-okat szökőévente egyszer látni, kis túlzással. Csak el kell kicsit bíbelődni az SVP beállításaival, és ennyi. Egyszer kell rászánni néhány órát. Mint ahogy az UHD topikban is írtam, FHD SDR tartalmat fogyasztok csak és kizárólag. Engem ez a HDR-DV csicsa egyáltalán nem vonz. Szerintem undorító, hatásvadász sz@r, de ez az én véleményem, kezeld úgy.
Egyébként való igaz, nem lesz kerek 60, kissé ingadozik, de az átlag kockaszám közelebb van a 60-hoz, mint az 55-höz. És ezt már különösebb probléma nélkül tudom fogyasztani.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#26) paperboy válasza niof (#23) üzenetére


paperboy
senior tag

Hát kérem aki superman-nek született... :))

(#27) niof válasza X2N (#24) üzenetére


niof
addikt

Továbbra is azt mondom, hogy a "gyári" magas framerate az nem jó. Ott egyszerűen kevés az, hogy több képkockával készítik el, szűrőzni is kellene, hogy a filmes "varázs" megmaradjon. Ezt sajnos nem teszik meg a stúdiók, csak ujjal mutogatnak arra, hogy a magas frame az sz@r. Csinálnak egy "demo"-t, mint a Gemini Man, ami amúgy tényleg egy borzalom, rossz nézni. A Hobbit-ot nem láttam így. Viszont FHD-ben, az SVP-t jól beállítva, 4k TV-n ott marad a "varázs", nincs szappanopera feeling, baromi kevés az artifact (nem is igazán szokott feltűnni), és szép sima a mozgás is.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#28) niof válasza paperboy (#26) üzenetére


niof
addikt

Nem vagyok Zuppermen, de attól még látom, és zavar... ;)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#29) X2N válasza niof (#25) üzenetére


X2N
senior tag

Le is írtad miért nem probléma nálad ez:" FHD SDR tartalmat fogyasztok " Én meg 4K HDR/DolbyVision-t. Tudod ahol 4X annyi a részlet eleve(meg a kijelző se egy alacsony kontrasztos TN/IPS/VA matt felülettel ott jobban észre venni a hibákat is, interpolálásnál is. HDR-DV-ról pedig csak annyit hogy amíg nem próbáltál ilyet addig fogalmad sincs miről beszélsz. Ne az áruházi túltolt színprofilból, meg az ott játszott demó anyagoból indulj ki. Nekem kalibrálva van a fényerő,gamma, színprofil. A képe elképesztő, még úgy is hogy nincs 1600nit fényerő. Ha pesti vagy megmutathatom neked 1-2 filmnél.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#30) niof válasza X2N (#29) üzenetére


niof
addikt

Bár az én készülékem csak egy mezei 4k LG, és csak a gyári beállításokkal próbáltam a HDR-t, a válaszom, kösz nem! Nem a szépségével van problémám, a WOW effekt nálam is megvolt, azt viszont nem tolerálom, hogy változtatgassa a fényerőt a készülék. Egyszerűen én ezt nem szeretem. Sötét szobában van a TV, nagyon alacsony fényerő elég, mert az is zavar, ha túl nagy a fényerő. Bántja a szemem. Szóval, ez a játék nekem kimarad az életemből.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#31) X2N válasza niof (#30) üzenetére


X2N
senior tag

Akkor tessék kikapcsolni az energiatakarékos funkciót ha nem akarod hogy állandóan változtassa a háttérvilágítás fényerejét. Hacsak nem valami 10+éves TV-ről van szó belehet ezt állítani. Ha azt hitted eddig hogy a HDR így működik akkor most szólok hogy nagyon nem...

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#32) niof válasza X2N (#31) üzenetére


niof
addikt

2 éves, és nincs bekapcsolva.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#33) bteebi válasza X2N (#29) üzenetére


bteebi
veterán

Ha meg lehet kérdezni, ki kalibrálta és nagyjából mennyiért?

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#34) Daimjó


Daimjó
újonc

Bizony, bizony, haladni kell a korral:
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.