Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72358) zemplen


zemplen
újonc

Szervusztok,
Elkövettem egy olyat, hogy úgy vettem egy új grafikuskártyát, hogy egy lényegi kérdés kimaradt...
Szóval:
Van egy kb. 7 éves Dell Workstationom, (Dell Precision 490) benne egy max. 750 wattos táppal, melyben egy Nvidia Quadro FX 3500 DDR3 muzsikált egy darab kiegészítő segédtáp kábellel és már két darab szoftveremhez is annyira kevés volt, hogy maga a szoftver fel sem települt és kiírta, hogy jobb videókari kell.. Vettem most egy Radeon HD 6870 karit, melyet beletennék a gépbe, de ehhez két segédtáp csatit kell bekössek, mert egyszerűen eggyel nem is ad jelet a monitorra...
Szóval ebben a workstationban a tápellátóból csak egy darab 6 pin-es kábel jön meghosszabbítva, mint grafikus kari segédtáp és nem kettő...
Ráadásul nem ép Molex csatlakozó, hanem simán olyan, mint ami eleve a kártyába megy (6pin).
Sajnos molex csati nincs is már ennek a gépnek a belsejében sehol.
Tehát, gondoltam rendelek egy sima Y kábelt, melynek egyik vége 6pin-es papa és a másik két vég ugyan úgy 6pin-es, csak mama.
A gondom az, hogy egy boltban teljesen összezavartak, mert azt mondta ott egy eladó srác, hogy az nem lesz jó mert kinyírja a videokártyámat...
De nekem ez nem logikus... Ha valaki vágja ezt a témát, akkor kérem segítsen meggyőzni, hogy mi a helyes eljárás ez esetben és magyarázza is meg, hogy miért.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.