Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) 4Grider válasza Downsampling (#500) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor van szükséged komolyabb switch-re, ha a számítógépek és hálózati eszközök egyszerű összekötésén kívül másra is szükséged van. Pl. látni akarod az egyes eszközök forgalmát, látni akarod, hogy az egyes eszközöknek nem rossz-e a kábelezése/adaptere, a portokra csak adott eszközöket akarsz felengedni, több portot akarsz összekötni, mert esetleg a nas-odban ezt támogató hálókártyák vannak, stb...

(#502) Downsampling válasza 4Grider (#501) üzenetére


Downsampling
senior tag

Amire igazából a mostani Netgear R7000P routerem miatt szükség lenne, az a Parental Control, az időkorlátozással (IP címenként), mert sajnos a Netgear Nighthawk-sorozatnál ezt a szolgáltatást egy fizetős alkalmazáshoz kötötték (éves szinten kb 13 ezer forintért). De gondolom, ezt a csodát ne várjam egy switch-től. Másra nem igazán lenne szükségem, esetleg még egy QoS-re... De azt a router is tudja...
Tehát akkor ez a TP-Link TL-SG108E jó lehet? :R

(#503) susulykázó


susulykázó
friss újonc

Szevasztok!
Van egy D-link DI‑604 routerem, és kifogytam a szabad portokból, úgyhogy úgy gondoltam, hogy beszerzek egy switcht, de igazából kicsit ködös néhány dolog.
Kérdésem, ha bedugom a switcht a router egyik portjába, akkor mit fog "látni" a router? Kioszt egy IP-t a switchnek, de a switch-hez csatlakoztatott eszközöket nem fogja látni (és ebből következőleg IP-t sem fog kiosztani neki)I?

(#504) 4Grider válasza susulykázó (#503) üzenetére


4Grider
nagyúr

A te routeredhez való olcsó switch-eknek nincs ip címe. Az csak a menedzselt switcheknek van. Tehát a router a switchből nem lát semmit, nem is kell belőle lásson semmit. A switchre dugott eszközöket meg látni fogja a router (már persze ha a switch össze van kötve a routerrel is), mert az eszközök is látják a routert a switchen keresztül. Pont ez a dolga a switchnek...

(#505) susulykázó válasza 4Grider (#504) üzenetére


susulykázó
friss újonc

Jaysus, korrigálás: szóval a routerem egy DIR-842. (Az említettet már elég rég használtam.)
Akkor kicsit konkretizálom a kérdésem: a routerhez csatlakoztatott switchen lévő eszközök esetében működik a port forward? Vagy az UPNP? Lehet-e néha DMZ-be rakni őket?

(#506) 4Grider válasza susulykázó (#505) üzenetére


4Grider
nagyúr

A switch egy végtelenül egyszerű eszköz. Csak továbbítja a csomagokat. Nem routol, nem tűzfal(szűr), csak továbbít. Ennek megfelelően nincs köze a port forwardhoz, a upnp-hez és a dmz-hez. Ezek tehát mind működni fognak rajta keresztül is.

(#507) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok talán él még a fórum :)
Jelenleg kinőttem ezt a TP link 5 portos switchet és vásároltam helyette egy 8 portosat megnéztem az adatlapját mindkettőnek (Külső tápegység (kimenet 9 VDC / 0,6 A). Ha jól sejtem akkor a nagyobbhoz is használhatom a kisebb Switch adapterét így maradna egy használatlan adapter tartaléknak.
Igazából csak azért kérdeztem mert a TV mögött olyan jól elvannak rendezve a dolgok ha nem muszáj egy adapterért akkor inkább nem szedegetném szét a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#508) Gubek-Einste válasza Csabi1984 (#507) üzenetére

Nézzed meg, hogy biztosan egyezenek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#509) Csabi1984 válasza Gubek-Einste (#508) üzenetére


Csabi1984
addikt

Megnézése persze azért :)

(#510) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Valaki ajánlhatna egy olcsó 8+8 PoE switch-et. A TP-Link TL-SG1016PE már drága, jó lenne kb ennek a feléből kijönni. :B

[ Szerkesztve ]

(#511) 4Grider válasza Joshi (#510) üzenetére


4Grider
nagyúr

? W összteljesítményben gondolkozol? Az árat leginkább az határozza meg, meg a PoE+ portok száma...

(#512) Joshi válasza 4Grider (#511) üzenetére


Joshi
titán

Igazság szerint egy 8+8-as PoE switch lenne jó ami gigabites de nem 60k-ba kerül mint a TP-Link TL-SG1016PE.
Ugye a 4+4-es 1008P egy ágon tud 13W-ot ami bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#513) Joshi válasza Joshi (#512) üzenetére


Joshi
titán

Még annyi, hogy a 13W leadás oké hogy áganként értendő, de azt tudja az összes ág egyszerre. Tehát 8 PoE port 13W x 8 =104W-ot tudnia kellene.

(#514) Gubek-Einste válasza Joshi (#512) üzenetére

Sajnos a PoE az ami nagyon megdrágítja az árat, ha kell a PoE támogatás akkor sajnos fizetni is kell érte.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#515) Headoff


Headoff
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy 4-8 portos gigabites kültéri switch-et keresek, amit fel tudnék tenni a télen hideg, nyáron forró nem szigetelt poros padlásra,
tudtok erre ajánlani valamit?
Előre is köszi! :R

Normális vagyok! - A hangok is megmondták!

(#516) Gubek-Einste válasza Headoff (#515) üzenetére

Mennyit szánnál rá? (nem lesz olcsó)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#517) Headoff válasza Gubek-Einste (#516) üzenetére


Headoff
csendes tag

20e-nél többet nem gondoltam rá...
Ha minden kötél szakad, akkor bár tökre nem kell a PoE,
de veszek egy "Ubiquiti Networks USW-Flex-Utility"-t, az elvileg
elmegy szélsőséges körülmények között, és ki-be lehet kapcsolgatni portonként a PoE-t,
vagy esetleg rosszul gondolom? :)
De azt hittem, hogy esetleg létezik olyan outdoor switch, ami nem PoE-s, de a neten nem nagyon találtam, csak ipari cuccokat méreg drágán...

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok! - A hangok is megmondták!

(#518) Gubek-Einste válasza Headoff (#517) üzenetére

De azt hittem, hogy esetleg létezik olyan outdoor switch, ami nem PoE-s, de a neten nem nagyon találtam, csak ipari cuccokat méreg drágán...
Sajnos az ilyen eszközöket elsősorban nem otthoni használatra tervezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#519) Headoff válasza Gubek-Einste (#518) üzenetére


Headoff
csendes tag

Csak tudod bennem van az a kis félsz, hogy mi van akkor, ha a PoE-s switch mégis egy kicsit meghibásodik a melegtől, és leadja nekem azt a 24voltot az utp-n, és hiába teszek bele egy media convertert, hogy csináljak egy optikai hidat, megsüti azt, ami rajta van...
Szóval milyen árban tudnál mondani valami gigabit-es 4-8 portos ipari switch-et?
Legalább egy alternatívát megnéznék...
Vagy hogy merre keressek, van-e esetleg valami általam nem ismert ipari/katonai műszaki cikk turkáló, vagy valami...?! :)

Normális vagyok! - A hangok is megmondták!

(#520) 4Grider válasza Headoff (#519) üzenetére


4Grider
nagyúr

Padlásra pl. ilyen, kamerarendszerekhez kitalált gigás swith-et szoktam javasolni:
https://www.hikvision.com/hu/products/transmission/Network-Switches/Value-Series/ds-3e0510p-e-m/

(#521) Headoff válasza 4Grider (#520) üzenetére


Headoff
csendes tag

Köszönöm szépen, de ez is PoE-s, ráadásul ez még nem is menedzselhető. Nekem csak sima internet elosztásra kellene, ha lenne olyan...
Vagy mondjuk egy olyan doboz, ami megvédi a sima switch-et a padlás viszontagságaitól (por, hideg, meleg).
A PoE-től kicsit tartok, hogy ráteszek valami nem PoE-s eszközt és megsüti, persze lehet, hogy ezek csak az én kényszerképzeteim...

[ Szerkesztve ]

Normális vagyok! - A hangok is megmondták!

(#522) 4Grider válasza Headoff (#521) üzenetére


4Grider
nagyúr

A megsütés a te kényszerképzeted, a poe portok hamarabb meghalnak, mint hogy megsüssenek bármit is.
A melegtől semmilyen doboz nem véd meg, a por ellen fanless eszközökkel védekezünk.

(#523) Headoff válasza 4Grider (#522) üzenetére


Headoff
csendes tag

Köszönöm szépen! :R
Így akkor egy kicsit bátrabb leszek a PoE-s switch-el, kültérre úgysem találtam mást :)

Normális vagyok! - A hangok is megmondták!

(#524) lanti_79


lanti_79
csendes tag

Sziasztok,

Én is Poe switch-et keresek kb 6 Poe porttal + 8 sima porttal :)

Kérdés, hogy ár/értékben és sebességben mit érdemes most venni? A 100 mbit elég vagy már csak 1 Gb-ba kell fektetni?

42 eFt -ért ez lenne most
https://www.tp-link.com/uk/business-networking/poe-switch/tl-sl1218mp/#overview

Vagy esetleg 2 db switch-ből összerakni a 8+8-as switch-et? Vagy ez már túl gagyi megoldás és inkább venni egy drágábbat ami 16 vagy 24 portos?

előre is köszönöm a segítséget

Lantos L.

by Laca

(#525) 4Grider válasza lanti_79 (#524) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egészen biztosan nem vennék már 10/100-as portokkal rendelkező switch-et, már 5-10 évvel ezelőtt is csak és kizárólag gigabiteset vettem...
2 db switchből is összerakhatod (ha spórolni akarsz), annak csak annyi a hátránya, hogy ugrik plusz egy port, de általában jóval olcsóbb mint egy db kétszer annyi portot tartalmazó switch.

(#526) lanti_79


lanti_79
csendes tag

Köszönöm a gyors választ :)
Végül is egy 8-as Hikevison (DS-3E0510P-E/M) + hozzá egy 24-es TPLINK (TL-SG1024D 24) pont tudja amit kell ... csak a szememet fogja zavarni, a sok kütyü ..
De tény, hogy ha 40e-vel olcsóbb, akkor ennyiért már elgondolkozom rajta.

by Laca

(#527) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok
javaslatot szeretnék kérni.
Van egy Asus RT-AX82U Routerünk. A 4 port még így í költözési fázisban el is fogyott :Dszámolgatva kicsit minimum 12-13 portra lesz szükségünk
Milyen switchet tudnátok javasolni?
4 gép
4 tv
1 raspberry
1 nas
1-2 poe switch
2 másik router/switch biztos rá lesz kötve.

Köszönöm a tanácsokat előre is
Üdv
Songo

(#528) 4Grider válasza Songo (#527) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ennyi portra 1 db switchet kell venni, praktikusan egy 16 portost. Az soha nem jó, ha 3-4 switch van egy ilyen kicsi hálózatra, tehát lehetőleg minden végpontra el kell vinni a kábelt...

[ Szerkesztve ]

(#529) Songo válasza 4Grider (#528) üzenetére


Songo
senior tag

nem működik 1 családi ház de több lakással. így vannak részek ahova már kell a küklön router a wifi miatt is. viszont akkor 1db 16os ajánlat jöhetne mert nekem akkor az fog kelleni :)

(#530) 4Grider válasza Songo (#529) üzenetére


4Grider
nagyúr

(#531) tradeelek11


tradeelek11
aktív tag

Sziasztok nagyurak!

A jelenlegi felállásom:
firewall/router: [link] +opnsense
Ubiquiti US-16-150W: [link]
2 db Unifi AP (POE)
4db POE kamera(Nem Unifi)

A lényeg meghalt a switch ezt javítják cserélik stb. (Garanciális)
Viszont addig is kellene egy low budget megoldás.
Van egy csomó Vlan-om tehát menedzselhető kellene,
amire én jutottam: [link] + a POEknak [link]
Jó az irány, vagy ti mást ajánlanátok?

Tisztelettel :R

(#532) Songo válasza 4Grider (#530) üzenetére


Songo
senior tag

köszönöm szépen rendelem is :)

(#533) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot, Urak!

Switch témában sajnos nem vagyok jártas. Bővítésre kerül az eszközparkom.

Mindegyik szobába külön kábel van vezetve (4 db, ebből 3 Cat5e és 1 Cat6 /főszámítógép/). ONT mellett van a router (Asus), mellette lesz egy NAS szerver. A kábelek 15-20 méteresek. A routernek négy kimenete van, ezért nem akarom elfoglalni a szobákba vezető kábelekkel, a switchre fog felkerülni a 3 db Cat5e kábel. A routerre a főszámítógép, a NAS és a switch.

Majd később lesz kamerarendszer. (családi ház)

Nem tudom, hogy POE vagy nem POE rendszerű switchet érdemes venni? (most egyenőre 8 portosra gondoltam). És melyiket érdemes venni?

Nagyon köszönöm a segítőkész válaszokat! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#534) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek tapasztalata az alábbi ipari switchel?

LINKEASY ISW-108

Állítólag Mikrotik termék, bár nem találtam erre egyértelmű utalást.
Esetleg tipp, hogy ha nem ez, akkor milyen switchet érdemes kültéri dobozban használni, aminek van minimum 8 PoE képes és legalább egy SFP portja is? Illetve ami fontos, hogy DIN-es sínre fűzhető legyen. Kamerák, illetve 1-2 PoE-s kütyü fog róla menni.

Köszi!
Üdv.
almi

(#535) Gubek-Einste válasza Viperator (#533) üzenetére

Nem PoE-sből bármilyen gigabites portokkal rendelkező típus megfelelő lesz. PoE képességű típusok nem olcsóak, ha majd aktuális lesz akkor lesz csak érdemes visszatérni rá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#536) Viperator válasza Gubek-Einste (#535) üzenetére


Viperator
őstag

Köszönöm! :R

Esetleg ez? Árban nem vészes...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#537) Gubek-Einste válasza Viperator (#536) üzenetére

Gyanúsan olcsó, újonnan 55-60k.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#538) Dr.Adonisz


Dr.Adonisz
csendes tag

Üdv!
Nálam olyan gond van h a UPC felvásárlásával a voda olyan stboxokat helyez üzembe amikhez -főként frissítések miatt -szükséges egy egy lan port.Mivel anno amikor építettük a házat igen szűkösek volak a keretek a padláson helyeztük el a modemet/routert és onnan lett minden szobához szétosztva. Úja kábelezi az egész kecót nem szeretném de ha már fejleszteni kell akkor lehoznám az alsó szintre a mostani szolgáltató által biztosított routert, majd onnan közvetlen szál futna a konyhai tvhez ill fel a padlásra a többi netes kábelhez onnan osztanám tova a pc-khez ill a szüleim szobájában ill a nappaliban található boxhoz. Kérdésem h erre a célra a fentebb már említett DS-3E0510P-E/M switch alkalmas lehet?
:R

Elvis Király volt, nem természetes halállal halt.Ez gyanús. Jimmy Király volt, nála is rásegítettek.Ez már félelmetes. Jackson Király volt, és ő sem önszántából ment el. Jó lenne ha engem már védenének. Mobilon: 70/50-24-999 Mail: dradonisz@gmail.com

(#539) jencsikdani


jencsikdani
tag

Sziasztok vettem egy Tp-link gigabit PCI Express Network Adaptert (TG-3468). Behelyeztem a pcie slotomba beledugtam az internet kábélt és nincs net fel se ismeri a gép. Próbáltam feltelepiteni a drivert ott hibát dobott ki, az se mondott sokat (HIBAKÓD:10). Ugye elvileg windows 10-en driver nélkül is kéne működnie, de viszont én windows 11 et használok mint itthon a házba mindenki igy nem tudjuk win 10-en megnézni. Ha lehet elkerülném a windows 10 felrakását a gépemre, de ha felkell rakni akkor felkell rakni. de utolsó opció lenne. Esetleg valami okosságot tudtok rá mondani?

Huawei Mate 20 pro --> *Xiaomi 12T*

(#540) Gubek-Einste válasza jencsikdani (#539) üzenetére

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#541) -Maujuri-

Sziasztok.
Erről a switch-ről van valakinek véleménye?
CISCO SG110D-08HP-EU POE

(#542) 4Grider válasza -Maujuri- (#541) üzenetére


4Grider
nagyúr

A tudásához képest drága. Ennyi pénzért más gyártónál menedzseltet veszel.

(#543) HREH


HREH
senior tag

Sziasztok!
Erről a switchről vélemény?

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#544) Gubek-Einste válasza HREH (#543) üzenetére

Pontosan mire vagy kiváncsi?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#545) HREH válasza Gubek-Einste (#544) üzenetére


HREH
senior tag

Digis boxból szeretném szétosztani a netet, csak annyi a kérdés, hogy erre a célra jó egy legolcsóbb 8 portos gigabites switch is, vagy inkább vegyem ezt a drágábbat.
Egyáltalán van ilyen árkategóriában különbség a switchek között?
Ahogy láttam ez menedzselhető

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#546) Gubek-Einste válasza HREH (#545) üzenetére

Ha csak több LAN portra van szükséged akkor a legegyszerűbb switch is elég, nem kell menedzselhető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#547) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok switch ügyben erdeklodom! Van e Bármi difi a Tp link TL-SG105 es egy Cisco SG110D-5 között a 3x-os áron kivul?

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#548) Gubek-Einste válasza Valkűr (#547) üzenetére

Alapvetően nincsen, bármelyik megfelelő lehet ha csak több portra van szükséged.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#549) Valkűr válasza Gubek-Einste (#548) üzenetére


Valkűr
őstag

Igazan csak azert kell, h ha nincs net akkor a belso halozaton is lassam a nas tartalmat…

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#550) 4Grider válasza Valkűr (#549) üzenetére


4Grider
nagyúr

Attól hogy nincs net, még nem feltétlenül hal le a belső hálózatod is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.