Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) joey7 válasza joey7 (#94) üzenetére


joey7
őstag

:U

(#102) pilóta válasza joey7 (#99) üzenetére


pilóta
nagyúr

Bocsi, de nem értem rá.

Szóval. A Hp se nagyon rosz, de az utóbbi években eléggé elmentek a gagyi irányában minden termékükkel, (gondolom azt hitték, a brand mindent elad...)

A canon egy teljesen jó cucc, de amiben sokkal jobb a Hp-nál, az a szoftver.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#103) joey7 válasza pilóta (#102) üzenetére


joey7
őstag

''amiben sokkal jobb a Hp-nál, az a szoftver'' -
ez azt jelenti,h sokkal jobban beállíthatóak az általam a szkennelés paraméterei,ha igen akkor ez a minőségben is megfog mutatkozni? vagy csak felhasználóbarátibb(könnyebben kezelhető) a canon-é mint a hp-é?

(#104) pilóta válasza joey7 (#103) üzenetére


pilóta
nagyúr

Felhasználóbarátabb...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#105) joey7 válasza pilóta (#104) üzenetére


joey7
őstag

oké, köszönöm a sok infót amivel sokat segítettél,h tisztuljon kép! :R

(#106) joey7


joey7
őstag

azért kíváncsi lennék,h a diát,illetve a negatívot milyne minőségben szkenneli be egy ilyen ketyere.már voltam egy pár helyen,de sehol nem lehetett kipróbálni a
scannert-t.kérdeztem,h miért mire majdnem mindenütt az volt a válasz,h ''megoldhatatlan'' :Y :(((

(#107) T. Almeida válasza pilóta (#102) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Ez igaz..nemrég vettünk Hp szkennereket a cégnél (35k volt darabja) és az anyagminősége rettenetesen silány, gyenge, gagyi műanyag, a fedelet, hogy felemeljük, folyton széthullik...szvsz párszáz forintból rakták össze.

(#108) bazs válasza joey7 (#106) üzenetére


bazs
aktív tag

Gondold el, hogy (főleg egy nagyobb boltban) kibontanak neked egy gyárilag csomagolt scannert leszednek róla minden ragasztást, fóliát egyebet. Feltelepítik a gépre, te kipróbálod és azt mondod, nem elég jó, felhasználóbarát, szép stb.
Erre ők csomagolhatják vissza (majdnem lehetetlen ugyanúgy visszarakni) és ott figyel a szoftver a gépen, ráadásul egy bontott csomagolású cuccot sokan meg sem vesznek mint ''új''.
És ha ezt a ''kipróbálást'' minden 2. vásárló megcsináltatja arra megy el a teljes munkaidő, próbálják a cuccokat.

Nagyobb boltokban ilyenre azért sincs lehetőség, mert az eladók előtt megy egy sima számlázó és máshoz hozzá sem férnek, ha meg mégis kibontják a csomagolást ki vannak rúgva.

Szerintem...

Pont most fogyott el...

(#109) oceanearth


oceanearth
őstag

segítsetek. scannert keresek!
elvárások:
-szövegfelismerés
-fotót nem árt ha szkennel, de nem elvárás
-elsősroban gyors legyen és olcsó
-igazándiból csak arra használnám, hogy az egyetemhez cuccokkat föltegyek a netre(puskák, jegyzetek etc.)
van valami olyan scanner, ami viszonylag gyors, tehát lézerrel kombinálva másoló is és olcsó is. nem lenne ár 12ezernél több. használt is lehet ha esetleg van vkinek!

köszi a válaszokat előre is!

(#110) oceanearth válasza oceanearth (#109) üzenetére


oceanearth
őstag

up

(#111) bebean


bebean
aktív tag

Üdv!

canon 4200F scannert latott mar vki közelebbről? konkretan az erdekelne, hogy a dia/nega feltét az a scanner felső reszebe be van epitve, (mint hp-k eseteben lattam) vagy külön kell rahelyezni?
remelem erthetően fogalmaztam... :)

...

(#112) T. Almeida válasza oceanearth (#109) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Szia!

Canon Lide 20: br. 12k körül van [link]

[Szerkesztve]

(#113) oceanearth válasza T. Almeida (#112) üzenetére


oceanearth
őstag

köszi én is ide jutottam ki, amint lesz pénzem veszek egy ilyen kis aranyost

(#114) mcbobo válasza oceanearth (#113) üzenetére


mcbobo
tag

Xerox one touch 4800 olcsó és tökéletes a szoftvere is az 9900 ft
De ti használjatok cannont meg hp-t 20.000 ft ért :Y

(#115) T. Almeida válasza mcbobo (#114) üzenetére


T. Almeida
senior tag

A Canon Lide 20 12.000 bruttó :)
Én pl. a Linux is támogatja 100%.

(#116) musclemuseum válasza mcbobo (#114) üzenetére


musclemuseum
aktív tag

Nekem is ilyen van, lassan egy éve, de ugyanennyiért vettem, az Auchanban.
Számomra bőven megfelel, ár-érték aránya igen korrektnek mondható.
:C

People always talk about the weather...

(#117) Laczik


Laczik
tag

Sziasztok!!!
én is egy multis készüléket szeretnék vásárolni, de tanácstalan vagyok.
az eddig olvasottak alapján canont kéne venni?
ami biztos:
legalább 1200 x 4800 dpi felbontás
jó legyen a nyomtató és szkenneló része
fax nem szükséges
jó ha kezeli a memoria kartyákat
Kb 40khufig
ez milyen amúgy: HP PSC 1610
Előre is köszi!

copy/paste

(#118) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv!
Szereztem egy Packard Bell Diamond 2450 Scannert.
48-bit, 1200*2400.
Milyen szkannelő szoftvert tudnátok ajanlani?

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#119) Longeye válasza bebean (#111) üzenetére


Longeye
tag

Sziasztok!

Most vásároltam egy Canoscan 4200F típusú scannert, mivel a jó öreg UMAX Astra 1220P (P=párhuzamos port) scannerem elhunyta magát.
Nem szándékoztam cserélni, mivel elégedett voltam vele, de hát elöregedett ...
No mindegy, mivel munkám volt rá, ezért sürgős volt az új beszerzése (volt rá bő egy napom).
Eddig az Astra volt az első saját scannerem, a munkahelyemen pedig dolgoztam már HP-vel. (Ezért is ejtettem ki még a fórum olvasása előtt a HP-t.)
Miután végigolvastam a fórumot és szétnéztem a weben is a különböző gyártók körében, ''sebtiben'' erre a típusra esett a választásom. 25.900,- ruppóért szereztem be, de a Weben megrendelhető 21.000,- alatt is, egy nem túl bizalomgerjesztő cégnél.

Maradéktalanul elégedett vagyok vele, számomra a sebesség volt a legfontosabb, de persze a minőség is. Legtöbbször (kb. 70%-ban) szürkeárnyalatos képet scannelek, és elég a 300dpi körüli felbontás. Néha szükség van OCR-re is. Ez a fekete szépség 2,6 s alatt dobja az előnézeti képet és kb 10 s -ba kerül egy A4-es teljes lap beolvasása 600 dpi-ben, szóval simán hozza a reklámokban szereplő értékeket. Az előző scanneremnél az eszköz határozta meg az anyag beolvasásának sebességét, most attól függ én milyen gyorsan tudom a lapokat cserélgetni.
A hozzá adott programok nagyon barátságosak, kezesek, könnyen telepíthetőek, jól használhatóak. Adtak hozzá egy nagyon jónak tűnő képszerkesztő progrit is ArcSoft PhotoStudio a neve, de ezzel még nem foglalkoztam. Nem vagyok profi grafikus, főleg webre dolgozom és a GIMP-et használom ehhez.
Hogy egy előző kérdésre is válaszoljak: a ''diafeltét'' be van építve a fedélbe.
Ha valakinek esetleg fontos: a hozzá adott programok nem beszélni magyar, de a leírás igen.

/* Egy lelkes kontár */

(#120) bebean válasza Longeye (#119) üzenetére


bebean
aktív tag

hello, köszi a valaszt!
negativ/dia scannel probalkoztal mar? az erdekelne, hogy 36mm-nel szelesebb kockat enged-e beolvasni. pl. a szofver lehetővé teszi-e, hogy mondjuk ''masfel'' kockat scannelj, vagy mindenkeppen ''elvagja'' 36mm-nel? panorama formatumu negakat szeretnek vele scannelni, ezek 24x58-as meretűek...

[Szerkesztve]

...

(#121) kovacstibor79


kovacstibor79
aktív tag

Hali!

Érdekelne hogy milyen scannert ajánlotok.
Követelmény lenne a dia/negatív olvasás, sebesség nem lényeges, ár 20-30E között.
Illetve tudnátok abban segíteni hogy milyen feltételek kellene a dia olasásához? Ezalatt azt értem hogy milyen felbontás, színmélység szükséges ehez.

Egy kicsit előre olvastam itt a fórumon és szerintetek a canon 4200-es megfelelne ezeknek a feltételeknek?

Kösz

(#122) Prego válasza kovacstibor79 (#121) üzenetére


Prego
senior tag

Sziasztok!
Nekem is hasonló lenne a kérésem, max 20ig, és jövő héten venném is.
A Versenyzők:
HP 3800 (19e)
Canon LIDE60 (19e)
Xerox 2400 (11e)
Sokan mondják hogy a HP driverekkel gond van, a Canonnak nem jóka színei, a Xeroxról semmit nem tudok.
Van esetleg Genius márka is, azokról meg végképp semmi tapasztnyalatom

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#123) fisi válasza Prego (#122) üzenetére


fisi
senior tag

Hello prego!

Nekem volt Genius Colorpage II- és III- am is.
Az árukhoz képest szépen szkenneltek, soha nem romlottak el- igaz húúúúúúdesokat nem szkenneltem velük csak mint egy átlaguser...
A Colorpage III, már az én ízlésemnek nem volt olyan jó mint az elődje bár sokkal többet tudott- legalább is szolgáltatásban és színmélységbhen. Ami viszont nem volt jó rajta a régebbihez képest az az hogy bizonyos DPI- knél igen pixeles lett (!!!!) a végeredmény ha a képet 100%- ra nagyítottam ki- tehát az eredeti méretére.
Aztán vettem tavaly egy CAnoscan 4200- at...
Na ez már szkenner- legalább is a régihez képest. Nincs baj a színekkel- meg ezt állíthatod is ahogy neked jó- de házi felhasználásra igen nagy felbontást 3200 DPi- t is tud -és ezt hardweresen!!!
Tehát egy negatívról is le tudok húzni vele húúh de rég volt asszem 14 megapixeles képet!!!!
Egyszerre 4 diát ill. negát tudsz szkennelni vele- de nem tudom hogy kapható- e még a típus???
A szoftveres körítése is első osztályú- nekem nagyon bejött- csak ajánlani tudom!
Gondolom az általad írt Lide se lehet rossz de azok kevesebet tudnak????!??

fisi

(#124) Prego válasza fisi (#123) üzenetére


Prego
senior tag

Kösz a választ. A Canonban az a megnyerő, hogy az USBről veszi a tápfeszt.
Egyébként elfelejtettem említeni hogy az OCR nagyon fontos lesz számomra. A Xeroxon van is erre egy külön gomb, ami az OCRbe teszi be a cuccot. A Canon on olyan gomb van, ami PDFbe tesz be.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#125) _seth_


_seth_
veterán

Nekem Canon Lide30 van :)
Nagyon szeretem mert:
-nem kell külön táp (ha a notit viszem áram nélkül bárhol megy a szkennelés is)
-lapos kivitel + a kis tartójával függőlegesen tárolom így alig foglal helyet
-gyors
-szép képet csinál

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#126) wolffy


wolffy
aktív tag

Epson szkennerekhez mit szóltók? Nevezetesen én egy Epson Perfection 3490 típust választottam ki. Ami fontos lenne, a gyors szöveg- és a szép filmszkennelés. Köszi a válaszokat.

(#127) molyember


molyember
csendes tag

u és p

(#128) Prego válasza molyember (#127) üzenetére


Prego
senior tag

Megvettem a Scannert Canon LIDE60.
Az OCR rel viszont vannak dolgai, amikor pld. magyar nyelvű cuccot adok be neki.
OmniPage SE verzió. Tud valki olyat mondani, ami lehetőleg aléggé jól tudja kezelni az ékezetes betűket is.
A beszerzésről majd én goddoskodom.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#129) ent


ent
őstag

x64 alá miyen scanner van?

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#130) Prego


Prego
senior tag

Ez Drájvertől függ. Sztem nézz szét a gyártók honlapján. Sajnos a x64 es oprendszereknek ez a nagy hátrányuk, hogy nincsenek még driverek, sokszor még az új cuccokhoz sem. Úgyhogy a procinak a képességeit sem lehet kihasználni. Mostanában ha jól veszem észre 3 technológia versenyez: A többszálú, a 64bites, illetve a többmagos processzorok. Persze megvan ezeknek a kombinációja is. Sajna ez még várat magára egy darabig.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#131) marcee


marcee
addikt

Főnököm kérte, hogy keressek neki scanner-t, amivel lehet 60 mm-es diát szkennelni. Én viszont szinte semmit nem értek a szkennerekhez és a google-lel sem jutottam sokra. Van valami tippetek?

[Szerkesztve]

\m/

(#132) Prego válasza marcee (#131) üzenetére


Prego
senior tag

HP Scannerek képesek rá, a 3800 as modelltől felfelé.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#133) Alex91 válasza Prego (#128) üzenetére


Alex91
félisten

Abbyy FineReader szerintem eleg jo OCR,

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#134) kovacstibor79 válasza marcee (#131) üzenetére


kovacstibor79
aktív tag

Epson Perfection 4990 Photo!!!

Ezt nézd meg, ez tuti a dia scennelésre. Igaz egy kicsit drága, de nem a legdrágább :))
Az epson honlapján megtudod nézni az adatlapját.

(#135) romet válasza mcbobo (#114) üzenetére


romet
tag

Az eredeti szoftvert használod? vagy tettél fel helyette mást? (lehet egyáltalán :F )
Kicsit nehézkesnek tűnik a hozzá adott progi (vagy én vagyok balfék :DDD )

Lemaradtam. De sietek, hátha lesz belőlem valami

(#136) mattheus


mattheus
őstag

Segítségeteket szeretném kérni. Nem vagyok jártas a témában, de viszonylag záros határidőn belül szükségem lesz egy olyan scannerre, ami gyorsan olvas be és dia feltéttel is rendelkezik.
Rengeteg diánk van és jó lenne bedigitalizálni őket, mert a diavetitőnk lassan kimúlik :( . 50.000 Ft a keret rá
Nagyon megköszönném a pro és kontra mondanátok típusokat, amit érdemes lenne fontolóra vennem.

Hálás köszönetem! :R

(#137) mattheus


mattheus
őstag

UP! :R

(#138) mattheus


mattheus
őstag

Valakinek van tapasztalata, hogy mit érdemes venni? :U

(#139) Solt


Solt
csendes tag

Üdv!

Én egy canon 4200-at szeretnék venni.
Ilyen nete megrendelésekben nem nagyon bízok...
Tudtok ajánlani valami boltot ahol ezt meg lehet vásárolni?

Béláim! TŰZ VAN!!!

(#140) RAM


RAM
őstag

Van vknek esetleg egy fölös kábele?
Egy scannert szeretnék kipróbálni.


[Szerkesztve]

Csak tisztán

(#141) bebean


bebean
aktív tag

üdv!

ma vettem egy canon 4200f-et. nagyon jo cucc szerintem. legalabbis amire nekem kell tökéletes. kicsit aggódtam, hogy nem szabvanyos meretű negat hogyan fog szkennelni, de sima ügy. ugy ertem, hogy 24x58-as (panorama) meretűt. meg nem tudtam minden funkcióját végignézni, de a negascan nagyon korrekt szerintem. benyomtam par negativot 3200dpi-ben, aztan papirfotokat is és csak pozitivat tudok mondani. talan egy gyenge pontja van a negativ/dia tartó műanyag keret. nem tudom mikor fog elfaradni, mert eleg vekony stb. hozzavalo progikat nem nagyon neztem meg, mert csak a scangeart raktam fel, amit PS-böl futtatok...
br. 23 volt egyebkent, lattam vhol 21.ert is, de igy egyszerűbb volt...
b

...

(#142) artos válasza bebean (#141) üzenetére


artos
tag

Csak az a baja hogy 1600dpi a tényleges felbontás, merőlegesen 3200.

(#143) bebean válasza artos (#142) üzenetére


bebean
aktív tag

?
3200x6400 dpi

[Szerkesztve]

...

(#144) McLaca válasza artos (#142) üzenetére


McLaca
őstag

Ezt mire írtad?

bebean: a 6400-at ki tudod választani a szoftverben? Mert nekem asszimetrikus felbontású szkennereknél még sosem sikerült kiválasztani a legmagasabb felbontást (amiben beolvasás után vagy a kisebb felbontású oldalt inerpolálja a szkenner (vagy a szoftver), vagy a nagyobb felbontásút extrapolálja, vagy eleve valamerre megnyújtva tárolja le, aztán a júzer méretezi le - de a plusz infó miatt jobb lesz a végeredmény).
Csak mert van egy 2400×1200-as szkennerem, de 2400-at még a beállításai közt sem látok sehol.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#145) Bithunter


Bithunter
tag

Gondoltam fölmelegítem kicsit ezt a témát, mert éppen most kínlódom egy Mustek scannerrel.
Hát, sok jót nem tudok elmondani erről a gyártmányról. Ez már a második Mustek készülékem, az elsőt 2004. nyarán cseréltem le, mert elkezdett lefagyni beolvasás közben. Az egy BearPaw 2400 TA Plus volt. Ezután vettem egy BearPaw 2448 TA Plust. Azonban most, kb. másfél év után ezzel is hasonló jelenség kezd kialakulni. 10-ből 3-4 alkalommal még a beolvasás közben, véletlenszerű pozícióban megáll a fényforrás, esetleg még visszafelé elmozdul 1-1,5 cm-et, aztán végképp lefagy. A fény tovább világít, de szoftveresen semmire sem reagál a gépezet, csak ha az USB csatit kihúzom és visszadugom, akkor lehet újraindítani aztán.
Természetesen már túl vagyok a driver újratelepítésen és több USB aljzatot is kipróbáltam a gépen, de semmi sem segített. Írtam a Mustek ügyfélszolgálatnak is, de teljesen semmitmondó, mellébeszélő válasz érkezett csak tőlük.
Szóval két Mustek gépből kettő kezdett döglődni nálam nagyon hasonló tünetekkel fiatalon, úgyhogy ezek után senkit sem biztatok, hogy ezt a gyártmányt válassza. Ehhez társul még a mechanikai pontatlansága is, ugyanis ha egy lapot az üveglap origójához illesztve olvasok be, arról mindkét oldalon 2-3 mm biztosan lemarad. Hasonlóan pontatlan a szoftveres terület kijelölés is, nem minden esetben azt fogom visszakapni pontosan, amit az előnézeti képen behatároltam.
Ami miatt mégis ragaszkodtam másodszorra is ehhez a gyártmányhoz, az a rendkívül ésszerű kezelhetőség. Nem találtam még egy scannert, amin a Fax nyomógomb is megtalálható volna, pedig szerintem ez az egyik legfontosabb szolgáltatás a Copy mellett!
Szívesen vennék másoktól is tapasztalatokat akár Mustek, akár más scannerek problémáival kapcsolatban.

De a leghálásabb akkor lennék, ha valaki tudna más gyártmányt ajánlani, amin szintén van diafeltét és Fax nyomógomb is!

www.bithunter.eu

(#146) Max_Power


Max_Power
tag

Hali!

Milyen scannert tudtok ajánlani amivel dokumentumokat lehet scannelni, lehetőleg egyből pdf-be karakterfelismeréssel és van lapbehúzója. Szóval megtöltöm papírral és egymás után bescanneli, feldolgozza őket. Fontos az ár is, sajna kicsi a keret rá. Néztem a HP Officejet szériáját van esetleg valakinek ezekkel tapasztalata? Canon LIDE scannereket mennyire lehet dokumentumok scannelesere hasznalni (tobb helyen olvastam, hogy lassuak)? Illetve tudnatok egyeb megoldast ajánlani? Van rengeteg papír alapú dolgom (számlák, jegyzetek, magazinok) amiket szeretnék kidobni, de jó lenne előbb learchiválni biztos ami biztos alapon... Köszi.

''There are three ways of doing things: the right way, the wrong way, and the Max Power way! (Which is the wrong way, but faster!)''

(#147) Rick válasza Bithunter (#145) üzenetére


Rick
tag

na nekem is van egy ilyen 2448tb plus scannerem, most hoztam el a cimbitől, aki csak berakta a szekrénybe, sosem ment, max 10 percet. viszont felrakom a csilingelős progit, drivereket, indul a scannelés, warm up, meg minden, és kijön egy olyan kép, hogy megáll az eszem..elmosódott rózsaszines valami, tök mindegy mit rakok bele.....nem vagyok egy láma számtechben, újraraktam mindent, restartoltam ész nélkül, stbstb 15 féleképp feltettem a cuccot, egy egész d.u. om ráment, és csak rózsaszínű maszat az egész, a scannert darabokra szedtem, kitakarítottam, összeraktam, de legalább rosszabb sem lett. mindenre reagál, de kép az egy f.o.s. csak épp rózsaszínű....haver mondta, hogy egyzser felrakta, neki is vacakolt, állítgatta, újrarakta, egyszer csak jó volt, de a próbán kívül utána nem is használta, útban is volt, ezért van most itt....járt már valaki így?

(#148) Bithunter válasza Rick (#147) üzenetére


Bithunter
tag

Ha Win XP SP2-d van, akkor töltsd le a netről az 1.1-es drivert. Talán ez segít...
Ha nem, akkor valami hardveres gond lehet a szenzor környékén. Odaadom az enyémet valami apróért, aztán a kettőből csinálj egyet.

www.bithunter.eu

(#149) Max_Power válasza Max_Power (#146) üzenetére


Max_Power
tag

Végülis nagyon úgy néz ki, hogy egy Canon Lide60-ast veszek. Meg tudjatok esetleg mondani, hogy A4es papirlap bescannelese 300 ill. 600 dpi-nel kb. meddig tart? Sok jot hallottam errol a scannerrol, az olcsobb lapbehuzosakrol (amik belefernenek a keretbe) pedig, hogy azert ott sem fenekig tejfel az elet, elakad a papir, tonkremegy a behuzoszerkezet egy ev mulva, stb... Thx!

''There are three ways of doing things: the right way, the wrong way, and the Max Power way! (Which is the wrong way, but faster!)''

(#150) Rick válasza Bithunter (#148) üzenetére


Rick
tag

hogy érted, hogy 1.1es driver? a neten csak valami web.exe meg library.exe volt, ezzel fel is települt, meg leszedtem egy xp.exe-t, de semmi eredmény...linked esetleg van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.