Hirdetés

2024. május 16., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28086) RedBullFan


RedBullFan
csendes tag

Sziasztok... Router választás elött vagyok... Valami jó megbízható routert, szakadásmenteset :D keresnék 80/25 ös digi nethez.. torrent asztali gépen de az is wifi-ről megy tehát kell a jó wifi 2telo meg 1 tv... igaziból ciscot akartam de abból nem találtam oylat ami 5ghz-en menne úgyhogy linksys cisco felé hajlok most.. de arról volt aki lebeszélt, hogy már nem oylanok mint rég... Mit ajánlanátok kedves kollégák?? Nálam most ez vezet??? Linksys EA6300.. Előre is nagyon köszönöm!!!!!!!!

(#29328) Angelo69


Angelo69
senior tag

Segítséget szeretnék kérni router vásárlásában.
Sajnos minél többet olvastam utána, annál jobban belezavarodta, hogy mi is az ami nekem valójában kell, nem pedig csak fölöslegesen fizetek ki pénzt különböző szolgáltatásokért amire nincs is szükségem.

A főbb szempont, hogy a lakásban van két media player, amin kábel nélkül szeretnék filmeket nézni akadás mentesen.

Korábban a Linksys 6000-es sorozatát szemeltem ki, de elbizonytalanodtam, hogy ki kell e ennyit dobnom egy jó router-ért.

Linksys EA6300
Linksys EA6400
Linksys EA6500

Aztán pár ismeretlen ismerős, győzködött arról, hogy elég lenne nekem valamelyik ezekből is. :F

D Link / DIR-657 HD Media Router 1000
TP Link / TD-W8968
TP Link / TL-WDR3600

Minden szakértői segítségért hálás lennék! :R

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#30756) ldave válasza Gubek-Einste (#30750) üzenetére


ldave
félisten

Köszi.

Abban még tud valaki segíteni, hogy mi a különbség a Linksys EA6200 és EA6300 között, ami lényeges lehet? Nem tudom ez az AC900 és N300+AC867 mit jelent.

A Slime draws near! Command?

(#35085) szalaij88


szalaij88
csendes tag

Sziasztok!

Jutányos áron hozzájuthatok Linksys EA6200 vagy Linksys EA6300 vagy Netgear WNDR3700v2 routerhez. Szerintetek melyiket válasszam? Digi 100/50 nethez lenne. 2 Pc, 2 laptop, 3 kütyü csatlakozna wifin keresztül. Még szóba jöhet TP-LINK TL-WR1043ND v2 is. A kínai routerekről mi a véleményetek?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#40962) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok!

Az eMAG-on most akcióban van az alábbi router: Linksys Smart Wi-Fi EA6300 Wireless Router Dual-Band AC1200.

Ez megéri a pénzét? Egy megbízható stabil routert szeretnék, hosszú távra.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 9999 Ft

(#42077) Alex91 válasza allein (#42036) üzenetére


Alex91
félisten

En most vettem egy Linksys EA6300-at. Jol megxopatot az elejen. Nem tudtam elerni a konfig feluletet. Aztan egy reset segitett. Semmi extra. Az elozo routerem is Linksys volt, amivel alapjaban elegedett voltam, ezert lett megint ilyen., meg a broadcom chip miatt. 50 nm-es tegla lakast elvisz szepen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42134) Alex91


Alex91
félisten

Linksys EA6300V1 valoban megegyezik az EA6400-al?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42749) BB9000


BB9000
senior tag

Sziasztok,

Kinőttem az otthoni WiFi-met. Múlt héten vettem egy Linksys EA6300 at a MM webshopban. Jónak tűnt. Mindig Linksys párti voltam. Hazavittem és elkezdtem konfigurálni. Alapos és kiadós bosszankodás :W után rákerestem a "hate smartwifi" szópárra a google-n. :) Elkerülendő a további konfigurálási gondokat és az agyvérzést nyomtam egy nagy nagy hard resetet és tegnap vissza is vittem az egészet a MM ba. Korrektek voltak és szó nélkül visszaadták az árát. 25 rugót. Most ASUS-os routerem lesz. Az egyik nagy webshopból 26.9-ért megrendeltem az új kiszemeltemet: RT-AC56U. Erre már készen van a DD-Wrt firmware is. :K Már letöltve figyel az otthoni gépemen. :D

2 kábeles + 9 WiFi-s eszköz van működésben otthon. A terület is elég nagy amit be kell szórni jellel. Ráadásul a 2.4 GHZ es sáv túlzsúfolt a környéken. Szerencsére az 5 GHZ tök üres. Eddig mégsem éreztem a hiányát egy jobb WiFi eszköznek, de most felmerült az igény. A video streaming időnként akad. Sajnos a kábeles megoldást nem tudom egyszerűen megvalósítani.

(#43040) Alex91 válasza Risard (#43038) üzenetére


Alex91
félisten

EA6300-am van. Elvileg ugyanaz, csak olcsobb volt :D.

Xoptam az elejen vele, de most mar megy szepen.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#45146) djpundro2 válasza Intruder2k5 (#44649) üzenetére


djpundro2
tag

Mivel nem voltam megelegedve az rt-n18u es az RT-AC56U val ,most rendeltem egy olcsobbat 75€ ert es egy 150€ sat ,kiprobalom ezeket is .

Linksys EA6300 et , 4 belsö antenna val ,tehat nincsen megosztva .
- Wireless-N300 & AC867
- Full a/b/g/n kompatibilis
- Draft 802.11ac technológia
- Dual Band 2.4 GHz / 5 GHz
- 2x2 és 2x2 küldés / fogadás
- 4db beépített PIFA antenna
- Gain: 2,4 GHz: 2.62/4.32 dBI
- Gain: 5 GHz: 22.73 dBm
- 4x Lan, Wan, USB 3 port
http://www.linksys.com/at/p/P-EA6300/?georedirect=1

Es egy (ezt mar gondolom ismeri mindenki )
Netgear EX7000-100PES

Kétsávos Wi-Fi akár 1900 Mbit / s
700mW nagy teljesítményű kivitel a legnagyobb lefedettség
Dual-core 1 GHz-es processzor maximális teljesítményt WLAN
Erőteljes erősítők és külső antennával kiterjeszti a tartomány
Fastlane technológia mind a vezeték nélküli Wlan jobb teljesítmény érdekében

A NETGEAR ® AC1900 Wireless Range Extender növeli a hatótávolságot és hogy a meglévő hálózathoz maximum sebesség - köszönhetően a rendkívül erős kétsávos Wi-Fi akár 1900 Mbit / s.
A 700mW nagy teljesítményű erősítőket szélsőséges tartományban, míg a kétmagos 1 GHz-es processzor maximális WLAN teljesítménye teszi.

http://www.netgear.at/home/products/networking/wifi-range-extenders/EX7000.aspx

[ Szerkesztve ]

(#45153) djpundro2 válasza macii97 (#45148) üzenetére


djpundro2
tag

A wlan lefedettseg nem tetszett ,semmivel sem volt jobb egy 12 Lakasos tegla lakasban.Ha a gyari reuterem ugyanazt tudja miert adjak ki 100€ eurot valamiert ami nem jobb ?
Most a Linksys EA6300 azert vettem (lenyegeben meg probara ,holnap kapom ) mivel annyiba kerül mind az Asus RT-N18U de van meg 5Ghz Wlanja is .
Ja igen 4 Külön antennaja van belsö ,tehat a 2,4 re x2 es külön 2x a 5Ghz re .Ami fonstos lehet nem osztozodik mind masok mondtak az Asus RT-AC56U nal.
Dehat ez majd holnap elvalik hogy jobb e vagy sem .?!

[ Szerkesztve ]

(#45170) KTU válasza djpundro2 (#45146) üzenetére


KTU
addikt

Szia!

Mi a helyzet, beváltotta a hozzá fűzött reményeket a Linksys EA6300?
Jobb mint az Asus-ok?
Gondolkodok egy EA6300-ason.
1043 v1-et váltana.

Mások tapasztalatát is várom, hirtelen egy negatívumot találtam [link],
Amúgy miért rossz a "hate smartwifi" ?
:R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#45171) Larssonka válasza KTU (#45170) üzenetére


Larssonka
csendes tag

Én is várom a fejleményeket ezzel kapcsolatban. EA6300

(#45188) djpundro2 válasza crissprivat (#45187) üzenetére


djpundro2
tag

A Linksys EA6300 lenyegeben ugyanolyan jo mind a többi masik ,de ugyanolyan rossz a hatotavolsagban mind a többi amit kaptam ,vagyis kiprobaltam .
A Linksys EA6300 -nel valahogy keves bealitasi dolog van ,ami zavart meg ,de egyszerü es ötletes a menüje .
Tehat lenyegeben nem rosszabb vagy jobb mind az Asus .

Engem az zavar hogy eddig semmi olyan routert nem talatam ami egy 77m2 lakasban az egeszet lefedi ugy hogy ,a 3 ik szobaban egy Vu+ Wlanon szepen müködjön egy repeater nelkül ,mivel most is igy jol müködik a szolgaltatotol kapott routerral es akkor minek egy masik ami nem ad többet es meg draga is?!

Es eggyet nem ertek a lefedetsegröl ,miert irjak ki 80m2 vagy 120m2 lakas lefedettsegere alkalmas ,ha eggyik sem szabad hogy erösebben sugarozzon a masiktol?

Dehat most azert rendeltem egy Asus RT-N66U ,meg olcsobban is megkaptam az Amazonnal 89€ ba került ,hogy kiprobaljam ,mivel a lefedettseget 120 m2-re adtak meg .

(#45224) djpundro2


djpundro2
tag

Eggyertelmüen a ASUS RT-N66U nak jobb a wlan erössege mind a többi asust amit kiprobaltam .ugyhogy a m2 amit megattak nagyobbat megis valamit er .

A a zöld szinü asus ASUS RT-N66U ,a sarga az 1 meterre töle levö repeater es a narancssarga a szolgaltatotol kapott router ami ket szobaval arebb helyezkedik el az asussal egy helyen .
Tehat az Asus RT-N18U ,Asus RT-AC56U,Linksys EA6300 ,mindegyiknek egyforma teljesitmenye volt wlan tekinteteben lefedettsegben mind az egyszerü szolgaltatotol kapott reuteremnek.

Asus RT-N18U ,Asus RT-AC56U,Linksys EA6300 mind a harom a narancssarga teljesitmenyet adta a kepen .

(#47083) Alex91 válasza Chris82 (#47080) üzenetére


Alex91
félisten

Ha usb3.0 van rajta, az se lesz olyan nagyon gyors. Nekem Linksys ea6300 van, azon usb 3.0. Azt hiszem 40 MB/s korul volt a max. rajta olvasasban. Es az Apple TV-ben is csak 100 megabites a halokartya, az meg 12 MB/s-nal nem visz tobbet...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#47090) Alex91 válasza Chris82 (#47088) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg eleg. Bar szerintem jobban jarsz egy masik routerrel, ha a jack dugo nem fontos...

Amire ugyelnek, hogy Broadcom chipset legyen a cuccban. Mondanam, hogy vegyel egy ea6300/6400-at, de kicsit sok az aruk, en akciosan 25k-ert vettem anno...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#50884) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok. Milyen routert javasoltok az alábbi kritériumok szerint? Természetesen gyors, ne legyen gond sok eszközt kezelni (5 telefon, 3 tablet 2 noti wifin), erős jel, nagy hatótáv családi házban (3ias téglafal, földszinten lesz a router), könnyen kezelhető felület. Érintőképernyős ficsőr nem kell, sim kártya sem, kinézet nem számít. Ár 50k max. Márka nem annyira számít. Most Cisco-limksys ea6300 van (talán) de nekem gyenge a jele és nem tudja az ac-t. Köszi előre is.

(#50885) Alex91 válasza Steady74 (#50884) üzenetére


Alex91
félisten

Az ea6300 tudja az AC-t... Az mondjuk teny, hogy hatotavja lehetne jobb is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#66839) R̲e̲m̲ válasza Multibit (#66838) üzenetére


R̲e̲m̲
senior tag

Linksysből mondjuk egy régebbi EA6300, vagy az újabb EA6900, bár kicsit drágább.

(#83741) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok.

51 négyzetméteres panel, 1PC gigabiten, 1 laptop wifin, 3-4 telo. 2TV wifin és sok netflix.
Elgondolkodtam a LS EA6300AC cserén. AX-es wifi mindenképp.
(Főleg a két TV egyidejű netflix ill film wifin keresztül)
ár max 40K +/-5k
Mire lenne érdemes cserélnem?
ASUS RT-AX56U AX1800?
Xiaomi Mi AloT Router AX3600?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.