Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2736) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Egy láma kérdésem lenne, lehet kibontakozni a tisztelt hozzáértőknek:

"jóárasított" (a.k.a.: csellós) hálózatunk lesz nemsokára. adott két gép, amire szeretnénk internetet csiholni egy router segítségével. sima vezetékes kapcsolat elég, nem kell wireless.

milyen funkciók lehetnek fontosak a router kiválasztásánál? mi az, ami később hiányozhat, ha most nem figyelek? van-e esetleg konkrét ajánlott termék?

ehhez mit szóltok?:[link]

előre is nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#2737) DeFranco válasza DeFranco (#2736) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kicsi szerény up a kérdésnek.

(#2739) DeFranco válasza bnss (#2738) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hali!

Köszönöm a választ. Ha jobb ötletet nem találok ez lesz.

Gondoltam rá, hogy kérdezek valami mást, és beleszövöm ezt is, de gondoltam becsületes leszek inkább ;) (up)

Valamennyit olvastam róla itt is, ezért is volt már egy konkrét ötletem. Amit nem tudtam kiszűrni az inkább a mire kell figyelni a funkcióknál része a kérdésemnek.

Olvastam a cikkedet erről, azzal is okosabb lettem, de a hsz-ekben van egy csomó fogalom, amivel nem tudok mit kezdeni, így kb a 20 %-át értem, így gondoltam hátha kapok egy listát arról, hogy MAC klónozást tudjon (ez tud?), figyelj az átviteli sebességére (asse tudom van-e ilyen, csak próbálkozok :) ) mondjuk egy x/y már elég, a nyomtatós rész neked nem kell, mert 2 gépen megoldod máshogy is stb. stb.

Nem tudom, hogy ezek mit tudnak, vagy mit kell tudni hogy jó legyen.

Köszi mégegyszer.

(#2742) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Utolsó kérdés :)

[Repotec 4 portos Router /RP-IP2105/]

[SMC 7004VBR 10/100Mbps 4 portos Router]

[TP Link TL-R460 10/100Mbps 4 portos Router]

Ezek között van lényegi különbség? Melyik a leginkább ajánlott? (UPC, 2 gép)

Az eddigiekért is nagy köszönet. :R

(#2744) DeFranco válasza bnss (#2743) üzenetére


DeFranco
nagyúr

OK, köszönöm!

(#2748) DeFranco válasza DeFranco (#2744) üzenetére


DeFranco
nagyúr

megvettem a Tp-Link routert. Jónak tűnik, de még csak tanulmányozom. 1 dolog biztos: olyan kínai szaga van, mint 6 oszló susogós melegítőnek. Most szellőztetem :D

(#2751) DeFranco válasza Flashget (#2750) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az OK, hogy kínai, csak eddig amit vettem sztech. eszközt, annak az a finom jellegzetes szaga volt. ennek meg kínaicipősdoboz, de ezt csak viccnek szántam. Ha ennyire jó tényleg, akkor annak nagyon örülök. Tényleg nem drága, és így meg best buy esélyes is :)

Én már szenvedek vele, mert ha DHCP-n akarok osztani címeket, akkor az egyik gép teljesen elveszti a kapcsolatot vele (se ping, se semmi), és jön az XP automatikus 169.x.x.x-es osztása. Szerintem a gép a ludas, mert a másik jó, de nem tudom, mit csináljak.

(#2753) DeFranco válasza hugoo (#2752) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azzal számolj, ami a gyártó honlapján van. Nekem R460-as van, és dettó - az aqua oldalán kék fekete, míg a valóságban fekete fehér, mint a gyártó oldalán. Innen gondolom, ez is az lesz.

(#2755) DeFranco válasza Khaal (#2754) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Keress az előző 6 hozzászólásban valami sejtelmes egyezőséget. Az már neked is utat mutathat.

(#5588) DeFranco válasza J.R.Ewing (#5585) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nem volt még wireless routerem, bár most lehet szükségem lesz rá, de nem értek hozzá.

Jól olvasom, hogy ennek 4 LAN portja van, és 13 channelen kommunikál? Ez azt jelenti, hogy 4 gépet lehet kábellel + 13-at wireless csatlakoztatni?

Egy régi FuSi amilo lenne wireless csatlakoztatva. Meg kell rajta valamit nézni, vagy mindenképpen együtt tud működni a kettő? (ez most hülyén hangzik, de teljesen tök vagyok hozzá). Előre is köszi.

(#5590) DeFranco válasza J.R.Ewing (#5589) üzenetére


DeFranco
nagyúr

15 mbit UPC. Ebben az esetben nem kell valakinek egy TP-link TL R-460 router 3k-ért? :D

Szerk: köszi az infót

[ Szerkesztve ]

(#5643) DeFranco válasza dr.bubo (#5632) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkor az Aq** és Ip** árlistában tévesek az információk? Ott 300 Mbps-t írnak a wlan sebességre.

Csimán előfordulhat, csak akkor tudjak róla. :)

(#5647) DeFranco válasza dr.bubo (#5645) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Értem, köszönöm! Megint tanultam valamit. :R

(#5729) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a TP-Link 841ND és 941ND között azon kívül, hogy az egyik 2 a másik 3 antennás, van-e valami különbség?

Elég-e egy 841ND, ha egy 50 négyzetméteres lakásban szeretném vele megosztani a netet? (téglának hívott betonpaneles ház).

Eddig a 841-re 9300Ft-os árat találtam. Tud valaki tippet adni ennél olcsóbb beszerzésre? (Eddig extreme dig. ipon és aqua árkat találtam)

[ Szerkesztve ]

(#5730) DeFranco válasza DeFranco (#5729) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, egyébként egy 15 Mbit-es netet kell megosztani, de ez nem lényeges, mert "gondolok a jövőre" :)

Alapvetően ez a két típus érdekel, de ajánlhattok mást is. A terület ahol használnám adott, n-es legyen a wifije, ennyi ami igényként megfogalmazódott bennem.

Előre is köszönöm!

(#5734) DeFranco válasza dr.bubo (#5732) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megéri a ~20%-os árkülönbséget? Miért? (9300/11300)

Pont a lélektani határ felett van a 941ND...

(köszi a választ egyébként egy órán belül meg akarom rendelni)

(#5735) DeFranco válasza dr.bubo (#5732) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Na, megrendeltem a 941ND-t bízva a tanácsodban. Remélem, tényleg annyival jobb a 841-nél. :DD

Köszönöm a segítséged még egyszer. :R

(#10950) DeFranco válasza Beri (#10929) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Tényleg csak kíváncsiságból. 2 kábeles - 1 wifis felálláshoz miért ajánlottál 741-es routert, ami - ahogy látom - csak kvázi n-es (150 Mbps), mikor a keretbe belefér egy 841-es is, ami full n-es. 3 gép között azért már van adatmozgatás gondolom, tehát kell a széles wifi.

(#10952) DeFranco válasza Beri (#10951) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Kiégtél? :D (No offense, ugratlak)

(#10957) DeFranco válasza Cucuska2 (#10956) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Pingeld a bix-et.

(#10969) DeFranco válasza bul07 (#10966) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem ott valami nem frankó. A 941ND-m nem ilyen meleg. Sima langyos.

(#10972) DeFranco válasza kali (#10971) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Akkó' nemszótam. :R

(#29555) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Anyósomékhoz kellene router, bővítették a netet 20/3-ról 60/5-re és ehhez illene egy N-es router.

A szogláltató: PR-Net
A modem: Euro DOCSIS 3.0 EMTA típusra. Model EPC3208

Tudni kell, hogy a jelenlegi 2 antennás D-Link Router nem sugározza be a házat, pont a "gyerekszobáknál" elveszik a jel a szükségesnél 5-6 méterrel rövidebb a hatótáv.

Nekem otthon egy TP-Link 941ND van, még a régi szappanforma előtti téglatest, azt hiszem rev.1-es, azzal én nagyon meg vagyok elégedve, ha más nem, én ezt a típust ajánlanám nekik is, nyilván abban a verzióban, amit most lehet kapni.

Van-e ami esetleg ennél jobb, megfelelőbb, gazdaságosabb, megbízhatóbb, stb? A 841 jóval olcsóbb, de gondolom a hatótávja lényegesen kisebb lehet. Vagy rosszul gondolom?

Van esetleg olyan funkció amit SOHO felhasználásban érdemes keresni még és nem tudja a 941 ND?

Magyarul mit vegyek?

[ Szerkesztve ]

(#29567) DeFranco válasza proradeon (#29557) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm a választ! Nem zárkózom el a 841N(D)-től sem. Gigabitre szerintem nem lesz szükség, komoly streamelés nem megy, letöltés nem megy, netezéssel meg semmi értelme gigabitet építeni.

Azt nem tudom még, hogy van-e esetleg olyan funkció, ami a 841-ből hiányzik, más viszont tudná, és esetleg SOHO felhasználásban szükség lehet rá. Én csak netet osztok meg routerrel, szóval bőven lehet, hogy vannak most már olyan szükséges és okos funkciók, amiket én nem tudok.

(#29576) DeFranco válasza proradeon (#29575) üzenetére


DeFranco
nagyúr

[ :B ]

(#29584) DeFranco válasza proradeon (#29578) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm szépen!

Arra egyébként van mód, hogy a jelenlegi Linksys G-s routert valahol elhelyezve wireless repeaterként üzemeljen, hogy így ügyesen sakkozva leterítsük a teljes házat?

Vagy van ennek valami akadálya? (összeakad a két jel, szűk keresztmetszet lesz a G szabvány, akármi...)

(#29619) DeFranco válasza Bici (#29610) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mindezek mellett, amit leírtak, és fenntartva, hogy az a jó, amit ők mondanak, nosztalgiázok egy kicsit: első routerem ilyen volt, piszkosul szerettem, maximálisan stabil volt, könnyen kezelhető, és soha semmi probléma nem volt vele

100/100-as állapotban tudtam tovább adni :)

(#29725) DeFranco válasza kissadam9 (#29719) üzenetére


DeFranco
nagyúr

941ND-n semmi gondom a torrentezéssel, egy belkin G-s wifi stickkel van párban...

(#29812) DeFranco


DeFranco
nagyúr

TP-Link 842ND-ről mi a vélemény?

Annyival több az 841N-nél, hogy lecsatlakoztatható az antenna, és van rajta USB... egyéb különbség van valamelyik javára?

(#29815) DeFranco válasza proradeon (#29814) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszi!

Akkor rendelem a 841N-t :)

Még egyszer köszönöm a segítséget! :R

(#69943) DeFranco válasza qajakos (#69942) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Anett vagy meglehetősen pletykás vagy rendkívül gyorsan tud szaladni a telemásolt pendrive-al ;]

(#93173) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Router vásárlást tervezek, ezzel kapcsolatban kérnék segítséget. Jelenleg egy tp-link 941nd van a voda ubee modeme után kötve, ez szolgáltatja a netet a lakásban.

Alapvetően elégedettek vagyunk vele, elsősorban azért váltanék, mert a 250 mbit-es netre már mindenképpen karcsú, másodsorban pedig azért, mert áramszünet esetén addig nincs net, amíg nem kap a router egy soft resetet a konfig felületről, ami macerás, illetve a távoli elérést (klíma) megnehezíti adott esetben.

Mivel laikus vagyok a témában, azt nem tudom teljesen definiálni, hogy mire van szükségem, lehet hogy vannak olyan fejlett funkciók, amiket tudnék használni (és ki is fizetnék a termék árában) csak éppen nem tudok ezekről.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?

14 lakásos társasház, 50m2, másfél szoba "E" alakú elrendezés a router az E bal első sarkában van. Elvárás, hogy legalább annyit tudjon lefedettségben az új router, mint a 941nd tudott, ezzel nem volt probléma a wifi vétellel.

Elképzelhető, hogy később nagyobb lakásba költözünk (remélem), így jobb, ha fölélövünk a lefedettséggel.

Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?

1 PC (LAN), 2 mobil, 2-3 laptop időszakosan használva, ezen kívül jelenleg a klíma kapcsolódik netre, a TV nem. NAS nincs és nem is tervezek egyelőre. AX szabványról nem tudok.

Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

Szolgáltatófüggő, nekünk igényünk nincs jelentősen gyorsabb netre, de kb. ez a 250-500 mbit-es sáv a reális.

Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre? Lehetőleg pontos összeget írj!

Alapvetően alsó árkategóriában gondolkodom, de valami pedigrésebb márkában (tp-link, asus, stb., nem ismerem mi fut most). Ha van olyan funkció, amit érdemes inkább most biztosítani, ha nem is használom ki jelenleg, akkor hajlandó vagyok többet fizetni érte valamivel, hosszú távra tervezek.

Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Extra igényről nem tudok, stabil wifi jel, alap funkciók (portforward, MAC szűrés, stb.) plusz mivel lassan a gyerek is kap internet elérést pár éven belül, extra funkcióként szívesen venném, ha az ő netelérését aktívan lehetne managelni az eszközzel. Azt nem tudom ezt egy router hogyan segítheti, de gondolom monitorozni és limitálni itt (is) érdemes a forgalmat.

A fentiek alapján kérném szépen a tanácsotokat a választáshoz.

(#93186) DeFranco válasza Dr.NX (#93174) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szia!

Köszi az ajánlást, megpróbáltam összevetni a specek alapján de csak annyi különbséget látok, amit leírtál (a tp-link ax-es de nincs usb rajta, az asusokon van, és a drágábbik asusnak gyorsabb a wifije).

Tudnál segíteni abban, hogy mit figyeljek, mit nézzek még, ami alapján fel tudom mérni a különbségeket?

Sem a különböző szabványokban sem az egyes routerek szolgáltatásaiban nem vagyok otthon, nem tudom van-e ezekről valamilyen összehasonlítás, vagy röviden összefoglalható-e.

(#93189) DeFranco válasza Dr.NX (#93187) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszi, nézem.

@Alex91: miért, ez mára ennyire nagy truváj lett? régen, amikor aktuális volt a router beszerzés, ez kb. alapvető volt. mi változott? instabilak lettek az eszközök?

(#93201) DeFranco válasza Dr.NX (#93174) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Említetted az AX20-at, úgy olvastam itt rákeresve, hogy lényegesen jobb az AX10-nél, és igaz az árukereső nem hozta, de az EMAG-on találtam jó áron (23k), és pont volt egy újracsomagolt is 18k-ért amit gyorsan meg is rendeltem.

Jól kerestem rá, ez az ajánlott AX20 ugye? [link] (csak azért kérdezek rá így, mert érdekes módon nem hozta le az árukereső, nehogy tévedésben legyek)

@blakey: köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#93204) DeFranco válasza Dr.NX (#93203) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Köszönöm a segítséget Neked és a többieknek is :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.