Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#176421) Badboys válasza Pyttawrx (#176407) üzenetére


Badboys
őstag

Miután azt írtátok, a Lenovot engedjem el az azonnali kérdések oldalán. Itt ajánlottad egy kérdezőnek ezt a gépet MSI Modern 15 B12M 9S7-15H112-021. Néztem, részemre ez is megfelelne, de viszont ez is kapott rossz értékelés. Állítólag kritikán aluli a kijelző minősége. Igaz csak 3 vevő értékelte, az egyik ez volt. Sajnos nincs lehetőségem a személyes megtekintésre így csak próbálok nem belefutni ordas hibákba.

(#176450) cs.zs. válasza Alonso0180 (#176449) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
nem egyszerű amit kérsz :N

ha leginkább csak filmezel, és OLED érdekel, akkor
ASUS Vivobook 16X OLED, relatív olcsó,

vagy Zenbook Pro 15 UM535QA , Ryzen7-5800H procival, erős, 400.000 Ft alatt megvehető, marha nagy akkuja is van, de nincs benne GTX/RTX

UM535QE az RTX3050Ti verzió, 500 körül van, tehát átlépi a megadott keretedet. Tisztában kell azzal lenni, hogy egy lapos házba csak relatív kis hűtés, azaz visszafogott teljesítmény mehet, és nem bővíthető a ram sem. 2-3 évig elég lehet a 16 GB ram, de fogalmunk sincs, mi jön később.

500.000 Ft-ért már lehet venni RTX3060 6GB GPU-s Lenovo Legiont, amiben 2 db ram-slot is van, meg 2 db m2.2280, meg lefojtva sincs, játékra sokkal jobb lesz, a bővíthetősége miatt nagyonhosszú távra inkább ez. Nem oled, de tisztességes 100% srgb, 300 nit.

Hatalmas a piac... :K

...itt kérem mindenki!

(#176466) undercover


undercover
senior tag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak két gépet főleg netezési célokra/egyszerűbb programok/egyszerűbb játékok. Fontos számomra a nagy kijelző, a jó anyagminőség. Nem akarok gaming laptopot mert az drágább lenne és nem számít a hordozhatóság.
Ami fontos, hogy csendes legyen, jó legyen a hűtése.
Ez alapján van két versenyző érdekelne, hogy melyik számít jobb üzletnek:
Asus Vivobook Pro 15:
[link]
Lenovo IdeaPad 5 Pro:
[link]

Nem tudom teljesítményben van-e különbség a kettő között.

400 ezer forint körül ezeket láttam ami jobb laptopok. Jöhet új ajánlás is bár nem hiszem, hogy van árban hasonló ami ezt képviseli. A segítséget előre is köszönöm. :R

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#176472) cs.zs. válasza undercover (#176466) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
itt van a Lenovo gyári psref oldala, azon belül az Ideapad 5 pro 16ARH7.
Katt oda hogy "models", szűrj országra-nyelvre (hun), és 5 db marad, amit magyar billentyűzettel gyártanak:

lássuk mik a lehetőségek:
(jobbra-balra huzingálsz)
- láthatod, hogy csak a legfelső készül gyári windows-zal, a többire utólag kell telepíteni
- mind 512 GB SSD-vel készül, tehát ha ettől nagyobbat találsz egy boltban, akkor abban már a bolt cserélte nagyobbra. Ez nem baj, de jó ha tudod. Akár meg is kérdezheted, milyet tettek bele.
- a power adapternél ott van,
hogy a dedikált GPU-s modellekhez 135 wattos (Lenovo-csatis?) töltő van,
ha pedig nincs benne GTX/RTX, akkor 100 wattos C-töltőt kapsz
- a surface / case oszlopokban is ott a jó hír: full alu az egész, anodizálva

és akkor kicsit konkrétabban
Írod, hogy nem a gaming a fő, akár spórolhatsz is vele

82SN00BXHV miért ne lenne elég neked? 120Hz 350nit 100%SRGB, Integrált Radeon 660M grafikával kis hazánkban 350.000. Ft-ért a tiéd lehet (nézd a pdf-ben az akkus üzemidőt, első lap bal lent)

A gyári windows11-es verzió a 82SN007GHV esetén érdekes módon nem kapsz 120Hz kijelzőt, így történhet meg, hogy ugyanannyiba kerül, 350-360.000 Ft. Szerintem inkább legyen 120Hz, és magunknak telepítsünk, de kinek hogy.

Ennek az eggyel erősebb, GTX1650-nel felspékelt változata a 82SN00BTHV, amelynél ugye már kicsivel kisebb az akkus idő, de hát a dedikált teljesítmény már csak ilyen. Na meg 120 Hz. Árukeresőn ez 430.000.- Ft-tól elérhető.

Ryzen5-6600HS + RTX3050 és NEM-120Hz kijelző lenne a 82SN00BUHV, de árukereső nem talál ilyet,

Illetve a legerősebb a Ryzen7-6800HS + RTX3050Ti a 82SN00BVHV , aminek a pdf szerint szintén nem 120Hz-es a kijelzője, érdekes módon árukereső nem találja, de csakis ez lehet az általad fellelt Rádiumos 455ezres, 1TB-ra felhájpolt.

Szóval ha nem játszanék, akkor nekem a legelső 350.000 Ft-os 120 Hz-es nyerne,
ha valamennyit mégis játszanék,
akkor (nagy dilemma, de) ott van a szintén 120Hz-es, G-Sync-es GTX1650-es, 430-ért...

:R

[ Szerkesztve ]

...itt kérem mindenki!

(#176487) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Sziasztok!
Van most 150-200.000 Ft kategóriában olyan laptop aminek a kijelzője tud legalább 80% sRGB szinmrgjelenitest?
Nézegettem Acer és Lenovo gépeket de mindegyik csak 60-65% sRGB-t tudott... :(

(#176492) Raiu


Raiu
tag

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?

Szombaton (2 nap múlva)

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

~ 460.000 Ft (win 11-el ,ha belefér)

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Filmezés (Családi filmezésnél TV-re küldve a képet vezeték nélkül, de elsődlegesen saját kijelzőjén)
Netes böngészés/re!ndelések kezelése (RENGETEG megnyitott lap és program 1 időben)
Irodai programok (Hobbi, de akkor nagy méretű sok képletes excel táblázat, ami másik táblázatra hivatkozik, rengeteg feltételes formázással...stb)
Régebbi játékok + 1-2 mostani (11 éves Z580 nem szerette őket annyira így lagolva lettek kijátszva)

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Felbontás max mindegyiknél

- StarCraft 2 (High)
- Assassin's Creed 4 (ha jól emlékszem ez a kalózos) (Medium/High)
- Witcher sorozat (Medium / High)
- Gloomhaven (Ultra ;] )
- Tabletop Simulator

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
- 15"
- legalább a Lenovo Ideapad Z580 (2012 -es gép) kijelzőnek a szintje.

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

- Lesz hordozva ritkán, de nem gond a súlya/mérete. Vezetés közben úgy sem piszkálhatom. :D

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
- Win 11
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

Minimum:
- 512 Gb SSD
- 16Gb RAM

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

RTX 3060
i5 -12gen

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új gép

+1
Amiket eddig nézegettem,de nem tudok dönteni:
MSI Katana GF66 12UE
Lenovo Idepad Gaming 3
ACER NItro 5 AN515-58

Nem szeretnék "elektromos grill lapot venni" és nem szeretnék hozzá külső hűtést sem használni.

2012 szeptemberi Lenovo Z580 -at fog váltani. Ennek is csak az a baja,hogy a fentebb írt játékok akadoztak + Gloomhaven nem is indult, illetve a Win 7 már 1 ideje nem támogatott. Amúgy nem cserélném... Viszont a csere miatt bővül a felhasználás (kényelmesebb, ha nem kell annyira figyelni, hogy minden zárva legyen).

Segítséget előre is köszönöm! Nem ragaszkodok egyik fentebbi géphez sem. Viszont ha lehet akkor kérnék előnyök/hátrányok információkat hozzájuk. (Sajnos ilyen rövid idő alatt nem tudok teljesen mindegyiknek utána járni és sok évre lesz véve. )

[ Szerkesztve ]

(#176493) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Sziasztok! OFF topic, de egyszerűen nem találtam olyat, ahová illene a kérdésem (ha mégis van ilyen, akkor szívesen veszem a tanácsot).

Szóval találkoztatok már olyannal, hogy Win11 (lehet 10-el is csinálná) telepítésnél a gép (Lenovo T14) azon a ponton ahol normálisan a MS acc.-ot várná, ott csak a céges (mondjuk Exon, MOL, stb.) acc.-ot lehet megadni? És nem is enged tovább, átugrani nem lehet. Ha nincs net, így jártál ...
A vinyó gyalulva, a telepítőcsomag az MS oldaláról töltve, szóval csak arra tudok gondolni, hogy valamilyen "BIOS" beállítás, vagy "beégetett" funkció.

(#176506) cs.zs. válasza Raiu (#176505) üzenetére


cs.zs.
addikt

Nem vagyunk egyformák, mindenki másban látja a megoldást.
Ha mindenképp azokból kellene választani, én a Lenovót választanám, a hármas legjobb kijelzője miatt.
Ha kicsit messzebbre is el szabad nézni, és a hordozhatóság nem legfőbb szempont, akkor abban az árban már 17", 6GB GPU-s Lenovo Legion is kapható.
A Legion pedig ebben a szegmensben jobb név, jobb gép, mint az előző 3.

...itt kérem mindenki!

(#176509) memorix válasza Raiu (#176492) üzenetére


memorix
aktív tag

Ez jobb vétel lehetne.

Lenovo Legion 5 - 15.6" FullHD IPS 165Hz, Core i5-11400H, 16GB, 512GB SSD, nVidia GeForce RTX 3060 6GB, 459eft

A felsorolt paramétereid alapján én inkább ilyet vennék ha választanom kéne.

A képernyő:

Matt, FullHD, IPS, 300nits, 165Hz és könnyen gyorsan szerelhető, bővithető, tartós laptop.

(#176514) heartdown


heartdown
csendes újonc

Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem.

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Napokon belül
2. A gépre szánt összeg forintban?
500-600
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
programozás, képszerkesztés, tanulás, tervezés
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6 - 16"
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Minimális hordozás várható ha utazás közben használom is az maximum 2-3 óra
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows, Linux
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége
Tárhely típusa: SSD, Mérete: 512Gb elég, RAM: DDR5 16Gb minimum
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb
Legyen webkamera
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával
Csak új gép.

Amit eddig láttam és esélyes lehet:

DELL G15: i7-12700H (24M Cache), 16GB DDR5 4800MHz RAM, RTX 3050Ti 4GB GDDR6.
Ára: 549.990 HUF

Lenovo Legion 5 Pro: Ryzen 7 6800H, 2560 x 1600, 16 GB DDR5, RTX 3060
Ára: 649.290 HUF

Egyelőre ennyi. Nyitott vagyok más gépekre, javaslatokra is. További kérdés, hogy hogyan viselkednek a Ryzen procik a notebookokban? Van egy asztalim (Ryzen 7 5800X) és ha nem lenne rajta rendes hűtés akkor elég csúnyán melegedne.
Bár a hordozhatóság nem annyira szempont de a megbízhatóság, jó anyaghasználat, tartósság és a jó hűtés igen.

Köszönöm!

(#176519) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Ismerősöm kért meg új laptop vásárlása ügyében. Mivel én sem vagyok nagyon tájékozott, ezért kérnék tőletek segítséget. Nagyjából próbáltam minden kérdésre válaszolni.
1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
nem lényeges
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
170-200 eFt, oprendszer meglététől függően
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Adobe Premiere Pro CC 2023 ami kell rá, a többi általános felhasználás
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Erről nem tudok infót, de szerintem nem lenne rajta játék
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
A fenti programhoz ami jó, de egyébként az adott lehetőségektől függően
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows, ha előre rajta van, az jó, de nem lényegbevágó
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
SSD gondolom alap, RAM jó lenne 16 gb
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
nem tudok róla
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
új gép kellene
Ki is néztek 3 gépet, ezek:
Lenovo IdeaPad 3 82KU005CHV Silver NOS- 500 NVME UPG
Lenovo V15 G2 82KD000AHV Black Nos- 500 NVME UPG
HP 255 G9 6F294EA silver NO 16GB

Árukereső összehasonlítás:
[link]
Ezek alapján szerintem a hp a legjobb, azt viszont nem tudom, hogy az adobe progihoz elég lesz-e ez is pl.
Köszönöm előre is.

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#176523) Vladislav


Vladislav
tag

Sziasztok!

Nagy nehezen elkezdett körvonalozódni, hogy milyen laptopra cseréljem le a mostani ThinkPad E531-es laptopomat:

Lenovo ThinkPad L15 20X4S6U400 vagy
ASUS ZenBook Pro 15 OLED UM535QA-KY249

A Lenvo 260 k nyitóárról, míg az ASUS 360 k-tól indul.

Kijelző tekintetében mindenféleképpen és valószínűleg anyagösszerakás minőségében is veri az ASUS a Lenovot.

A ,,játékosság" is - másodlagos - szempont. (Tudom, tudom ezek nem gamer laptopok.) E tekintetben lehet érzékelhető különbség az ASUS javára? Vagy az Intel Iris Xe -t nem tudja überelni?

Üdv: Vlad

(#176524) cs.zs. válasza Vladislav (#176523) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
nem egy ligában játszik a 2 gép, másfajta proci, más kijelző, másfélszeres ár, hasztalan az összehasonlítás is.
Annak a Thinkpadnak valamelyik ASUS EXPERTBOOK a párja, hasonló árban, hasonló belsőségekkel, 15 wattos procival, alap kijelzővel.

A 360ezres Zenbook Pro-ban 45 wattos proci van, sokkal jobb kijelzővel, nagyobb akkuval, stb stb. Ennek is van Lenovo megfelelője (meg biztosan van Dell is meg Acer is, stb stb),
úgy hívják hogy Lenovo Ideapad 5 Pro 16, árukeresőn 82SN00BXHV, és ezzel már lesz értelme az összehasonlításnak, lehet vitázni hogy melyik miért jobb vagy rosszabb.

Opel Corsát VW Polóval illik összehasonlítani, nem pedig Jettával vagy Passattal.

[ Szerkesztve ]

...itt kérem mindenki!

(#176527) catoka


catoka
csendes tag

Sziasztok!

Laptop vásárlás előtt állok. Vegyes, mindenes felhasználásra lenne és hosszabb távra terveznék.
Korábbi laptopom egy 15 colos Dell Inspiron 5558, ami már cserére szorulna. Korábbi hozzászólásokban olvastam, hogy a Dell nem hozza már a korábbi minőséget. Ez igaz?
Dell, illetve Lenovo márkákban gondolkodnék. Lenovon belül is az Ideapad illetve a Legion jönne szóba. A Legion mindenképp jobb választás lenne, mint az Ideapad? Nagy minőségi különbség van köztük?

Válaszotok előre is köszönöm!

(#176528) Fvp99


Fvp99
kezdő

Kellemes szép estét!

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás? Egy héten belül.
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit) 40-60e Ft között.
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén) Netflix, HBO Max projektorra kötve HDMI-n, böngészés.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel? Játékra nem lenne használva.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 14-17 col között. Mindegy.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Semennyit.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.) Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége? 128-256 SSD, 8 GB RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…) HDMI fontos, más annyira nem.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával) Csak használt. Néztem több üzleti használt gépet, Lenovo, HP, Dell, de nem tudom melyik típusok a legjobbak.

Köszönöm

(#176543) cs.zs. válasza Vladislav (#176534) üzenetére


cs.zs.
addikt

9 éve 1 géped van? Ilyened még egyszer nem lesz! :N
(Én másfél- 2 évente eladom, újra és újra kipróbálok valami mégújabbat)
Ennyire hosszú távra ma már nem is lehet tervezni. Nagyon gyorsan fejlődik az iparág, 2-3 év alatt is látványos a különbség. Mindenesetre az ilyen hosszú tervekhez elengedhetetlen a bővíthetőség, és a Zenbook pont nem az. 1 db SSD megy bele, és alaplapi fix, nem bővíthető a ram. Ha tehát tetszik a Zenbook, akkor 32GB ramosat keress belőle, ami csak a csúcsmodellekben van, nem épp átlagáron. Az SSD nem akkora gond, mert külső tárhellyel is minden megoldható. 2 db SSD-vel, 2 db ram-slottal már HP 255 G9-et lehet venni, 200.000 Ft alatt, de...
...ott van pl a kijelző is, esetleg kültéren. 250 nitesek az alap/általános kijelzők, a 300 nit már sokkal jobb-szebb, de bele lehet futni 350-400-ba is, meg a Lenovo Legion 5 Pro 500 nit, az oledek meg 400-600 nitesek.
A szabad térben "nem olyan felhasználóbarát", meg "nem olyan színvonalas" az egy nagyon enyhe, baráti kifejezés. Gondolj a telefonokra! 400-500-600 nitesek, és nem látod, ha rásüt a Nap. Az újabb-jobb telefonok át tudják lépni a 900-1000 nitet, az iPhone 14 Pro 2256 nitet tud, na az már látszik, Napra kitéve is.
Akkor mit akarunk a 250-300 nittől? :N

Ha ez alapján a 2 szempont alapján kellene gépet venni, lehet hogy a Lenovo Legion 5 Pro maradna az egyetlen lehetőség.

De nem csak ez a 2 szempont van.
kb megőrülsz, mire minden tipust végignyálazol :))

...itt kérem mindenki!

(#176544) SeniorTilla válasza cs.zs. (#176543) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Most a HP ellen beszélek, de ne ajánlj már neki HP 250-est a Zenbookkal egy lapon említve :). Az belépőszint, ha olyat vesz, egy életre megutálja a HP-t. Vegyen akkor Zenbookot, most úgyis az a favorit, csak azt meg nem fogja látni kültéren, és nem lehet bővíteni. Kell egyébként, ha úgyis 2 évente cserélünk? (mondom én ezt a 64GB ramos Omenemmel ;] )

Matt kijelzőset kell venni kültérre és kész. Oled felejtős, mert fényes. Vegyen egy jó 400 nites matt gépet, pl. HP-ból Elitebook vagy Zbook sorozatból. Az minőségi, üzleti és matt, és van nagy fényerővel is.

Gamer gépet játékra vegyen, mondta itt (is) ezt már néhány marha okos szaki, aki mindenbe beleszól (nem rád gondolok); most majd ezek jönnek pont az ellenkezőjével, mert okosnak lenni könnyű a billentyűzet előtt ülve, amíg tart a műszak. Legalább csinálunk is valamit, gyorsabban telik az idő Gazdiéknál :) :) :)

Lényeg: üzleti felhasználásra nem kell gamer gép, főleg nem egy lenovo amit a tmx szervizel... ugye?

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#176547) Vladislav


Vladislav
tag

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

Valóban sok energiát felemészt, hogy az igényeimnek megfelelő, ráadásul jó ár-értékarányú laptopot keressek még úgy is, hogy volt annyi elképzelésem, hogy a jól bevált Lenovo, lehetőleg ThinkPad név mellett maradok, de ért egy impulzus: a ZenBook OLED kijelzője :-) ez bizonytalanított el. Időhiányában a HP, Dell, Acer, MSI vonalon egyáltalán nem tájékozódtam.

Tökéletes gépet 300-400 E Ft-ért nem nagyon talál az ember. Majd eldöntöm, hogy ZenBook vagy ThinPad legyen, az viszont tény, hogy a bővíthetőség, a sok csatlakozó, a matt kijelző, a billentyűzet, az eddigi ThinkPad tapasztalatok és az ár is az L15 felé billenti a mérleg nyelvét. De azért számításba kell vennem a ZenBook messzemenően szebb kijelzőjét (kár, hogy matt felületben nem vagy nehezebben lehet ilyen szép kijelzőt készíteni ebben az árkategóriában) és nem utolsó sorban az erősebb processzort ( [link] ) a ThinPad-at Intel 1135 G7, a ZenBook-ot AMD Ryzen 5-5600H procival néztem.

Igen, a ThinPad-em 9 éves és a sok leejtés, leöntés után is működik. A más kérdés, hogy már kellett cserélni billentyűzetet, kijelzőt. Természetesen kapott egy nagyobb memóriát és egy 1T SSD-t is. A műanyag burkolat viszont már kissé leharcolt. :-)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Vlad

(#176557) cs.zs. válasza SeniorTilla (#176556) üzenetére


cs.zs.
addikt

Van esetleg olyan oldaluk, mint a Lenovo Psref? (jó lenne)

...itt kérem mindenki!

(#176559) SeniorTilla válasza Yany (#176558) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A konzumer és prémium konzumer vonalon a HP is kitesz minden infót a netre. Az üzleti vonalon is általában kint vannak, de a piacon találkozni olyan PN-ű gépekkel, amik zárt piacosak, ezért no info. Pl. nincs bennük wifi modul, mert a cég nem kérte a profi célfelhasználáshoz, vagy az adatvédelem miatt. Ezek a szériák nem a kereskedelmi vonalra készültek, hanem projektekhez.

A Lenovo-nál is vannak ilyenek ugyanígy, csak nézz meg néhány használt Thinkpad PN-t vagy SN-t, tuti bele fogsz futni az infonihillbe ott is. Én sokszor belefutottam évekkel ezelőtt, amikor még Lenovokat is árultam.

Amik kint vannak kereskedelmi forgalomban, azokhoz általában van elég infó.

PÉLDA

PÉLDA

PÉLDA

Én igyekszem a hirdetésekbe beleírni mindent ami fontos, sajnos a kereskedő cégek a termékdömpingben erre nem mindig képesek. Excelből mennek fel a hirdetési portálokra a paraméterek a nagyker táblázata alapján, oszt csüssz :) fentebb linkeltem egy 840 G2-es hirdetést, valami 290 ezerért volt az árukeresőn, és sokan hirdették. Vicc. Persze, mert nincs ember aki átnézné, csak tolják fel az excelt...

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#176561) Lasersailing válasza Vladislav (#176547) üzenetére


Lasersailing
senior tag

Szia,

Én egy Thinkpad L15-öt használok ~3 hónapja. (Ryzen Pro 5650, 24 GB ram, 512 GB SSD) Eddig nagyon elégedett vagyok vele. Zenbook-kal nem tudom összehasonlítani, de nálam a fényes kijelző miatt (+ akkor a 15 colos ~500k lett volna hasonló konfigban) elvetettem.

Cégnél egy latitude 5560-70 (?) et használok, itthon fujitsu A555G-m volt --> ezekhez tudom mérni a thinkpad-et.
Nem vagyok szaki, de egy átlag felhasználónál komolyabb projekt számomra egy laptop kiválasztása, ennek ismeretében az én szubjektív véleményem:

Billentyűzete szuper, simán veri a másik két gépet. Elrendezés is rendben van, igazi kurzor gombjai vannak, nem nyomorított méretűek. Mondjuk ha még egy kicsit el is különítették volna, az még jobb lett volna, de ez már a kákán a csomót kategória
Kijelző: IPS: sötétben 2 sarokban határozottan, harmadikban enyhén van bevilágítás, IPS, ennyiért szerintem mind ilyen. (Értelemszerűen ez sötétben látszik, ha nappal kapcsolom be semmit nem látok ebből. Használat közben nem zavar, inkább csak bekapcsoláskor látom, igaz nem filmet nézek a laptopon). Talán kevesebb ez, mint a Fujiban volt, Lati-hoz nem tudom hasonlítani objektíven, mert azt munkahelyen használom --> világosban. Külső monitorral használom amikor otthon vagyok, ami 80-ért fényévnyire van szerintem bármilyen laptop monitortól (már csak felbontás és méret miatt is...). Ha sokat van egy helyen erősen ajánlom, hogy vegyél oda külön monitort.
hűtés: ha csak böngészek (~5 tabon, meg egy kis e-mail, kis word), akkor nincs hangja órákon keresztül sem (kézrátétel alapján fúj levegőt, de nem hallom, ha síri csend van a házban akkor sem). Ha videót vágok, akkor azért van hangja, ami érthető. Ami mondjuk meglepett, de ez inkább a böngészőt minősíti, hogy ha ~20-25 tabot megnyitok, akkor azért már hallhatóvá válik a hűtés. Érzésre kicsit sokáig megy, miután már nincs terhelve.
(Ami érdekes, hogy úgy érzem, mintha jobbról szívná a levegőt, balra meg fújná ki, eddig semelyik gépemnél nem éreztem, hogy hol szívja a levegőt (pedig azok sem csináltak vákuumot, szóval valahol be kellett szívják azok is...). Ez nem gond, csak érdekesség, sőt nekem ez tetszik, hogy nem alulról szívja be, ahonnan asztali használat esetén nehezebb beszívni, ölben használat esetén meg csak a szösz megy be...
Proci: megdöbbentett, hogy a videók renderelésével milyen gyorsan végez, a korábbi A555G-nek az intel 5. genes procijával össze sem hasonlítható (azzal már szerkeszteni sem lehetett, folyton dolgozott. Néha 1 kattintás után 30-40 másodpercet kellett várni, a renderelés meg 2-3 óra volt. Na ugyanez lett most ~10 perc) (Akkor mégis összehasonlítható :)) )
ház-merevség: Vásárlás előtt egy ASUS 16X-et megfogtam boltban, azt a sarkánál fogva megemelve féltem, hogy "kettétörik". 3 éve egy 14 colos zenbook is volt a kezemben, azt is gyenge anyagúnak éreztem ezen a "teszten" (helyette HP probookot vettünk akkor lányomnak). (az amatőr tesztem viszonylag egyszerű: megfogom a gépet a sarkánál és felemelem. Ha félek, hogy kettétörik, akkor azt a gépet nem veszem meg)
A thinkpad-et nem tudtam kézbe venni sehol, mert nem volt készleten senkinél, de ezen a teszten átment (itthon átvételkor ez volt az első dolgom)

Ami a Te Thinkpad-ed ellen szól: tesztek alapján (cpubenchmark) 11gen-es intel procik engem nem győztek meg, i12-t vettem volna, de az drága volt. Most hirtelen 600k-ért látok, szóval most még drágább...

3 hónap elteltével összességében elégedett vagyok vele, bár itt nem igazán ajánlották a gépet (tapasztalat híján, meg sokszor olvasni ilyeneket: "ez csak L-es nem "igazi" thinkpad", amiben biztos igazuk van, de ~ 18 éve volt utoljára "igazi" thinkpad-em (vagy mi volt akkor a neve...), szóval azzal nem tudom összehasonlítani, amikkel össze tudom, azoknál meg jobb :)

TMX gariról rengeteg rosszat olvastam, de a thinkpad-et nem ők gariztatják. TMX garis gépet nem vennék (~olcsóbb lenovo-k)

Remélem segítenek a fentiek...

(#176567) Vladislav válasza Lasersailing (#176561) üzenetére


Vladislav
tag

Szia!

Köszönöm szépen, hogy a tapasztalatodat megosztottad velem, és hogy erre időt szántál! A beszámolód nagyon hasznos lehet bárkinek, aki L szériás ThinkPad vásárlását tervezi.

A Lenovokkal kapcsolatosan nekem is van valamennyi tapasztalatom, mivel munkahelyemen egy ThinkCentre asztali gépet használok, de van egy irodai laptopom is egy ThinkPad L390 yoga, míg az otthoni gépem egy E531-es ThinkPad (sokak szerint ez sem ,,igazi" ThinkPad, bár a Lenovo máshogy gondolja) :-)

Igen, a ThinkPad-ek billentyűzete szerintem is verhetetlen, és valószínűleg nem hamis lózung, hogy ezek a gépek a ,,katonai szabványoknak megfelelnek", ugyanis több leejtés, kisebb eláztatás után is tökéletesen működött (működik) a gép, pedig 9 éve van elég aktív használatban. Pályafutása kezdete során 4-5 éven keresztül játékra is rendszeresen használtam.

Ár-érték arányban, és az igényeimre való figyelemmel a 1135g7 számozású processzorral rendelkező L15-öst néztem ki, ami ,,kedvező" 260 E Ft-os áron van. Tudom, hogy ez egy régebbi proci és a korabeli AMD - 25-30 %al jobb lenne teljesítményben, de 100-150 E Ft-al többe is kerülne. Az előző felár megfizetésével a jobb processzor mellett más extrát (pl OLED kijelzőt) az L15-től nem kapnék, azonban a kinézett ASUS ZenBook Pro 15 OLED az előző felár megfizetésével már számos többletet nyújtana a jobb processzora mellett. ,,Kijelzője ragyogásával" és ,,fényes páncélzatával" az ASUS mégsem tudja elhomályosítani a ThinPad nyújtotta zseniális billentyűzetet, és 9 év tapasztalatát, mely a ThinPaded-em elpusztíthatatlanságáról tesz tanúságot. :-) Ezért nem döntöttem még.

Akárhogy választok jól járok! :-)

Köszi még egyszer, hogy megosztottad a tapasztalatod!

[ Szerkesztve ]

Üdv: Vlad

(#176573) cs.zs. válasza opr (#176572) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
Neked is jó lehet a Lenovo Legion 5 Pro modellsorozat,
16ACH6H, 82JQ00-val kezdődő cikkszámok.
Szerteágazó felszereltség, de mindben közös
- a 16" 2560x1600 500nit IPS kijelző,
- 80Wh akku
- 2 db RAM-slot, gyárilag 2x8, vagy 2x16 GB is,
- 2 db m2.2280 SSD, készül 1TB, 2x 1TB modell is
- Ryzen5-5600H, Ryzen7-5800H, erősek de takarékosak,
- 6-8 GB dedikált GPU-k

felszereltségtől függően valahol 500-700.000 Ft közé eső árak
:R

...itt kérem mindenki!

(#176574) memorix válasza opr (#176572) üzenetére


memorix
aktív tag

Ilyesmi érdekel?

LENOVO LEGION 5 Pro - Ryzen 7 6800H, 16, 2000 GB, 16GB, Geforce RTX 3070 8GB, Win11 500nit
MSI Katana 17 B12VFK - i7-12650H, 17.3FULL HD 144Hz, 2000 GB, 16GB, Geforce RTX 4060 8GB, Win11 500nit
Lenovo Legion 5 82JY0016HV Notebook 17" 300 nit
ASUS ROG Zephyrus M16 GU603ZM - i7-12700H, 16, 1000 GB, 24GB, Geforce RTX 3060 6GB

(#176578) opr válasza cs.zs. (#176573) üzenetére


opr
veterán

És memorix:
Igen, ismerem a legion 5 pro-t meg a legion 7-et, szeretem is őket, egy legion 7i van is a háztartásban, csak ugye ezek ilyen nagy és erős vasak, nem túl acélos akkuidővel. Ha nincs jobb ötlet, valószínű ez lesz belőle, valszeg egy amd verzió, mert annak jobb az akkuideje a tesztek szerint.
Vagy...
Meghasonulok az önmagammal, elengedem az összes létező elvemet, és elfogadom a forrasztott ramot, sőt talán még a forrasztott ssd-t is... :(
Aztán mikor abbahagyom a hányást, hogy mire lettem kényszerítve, megkérdezem, hogy mi a véleményetek pl ezekről:
- LENOVO Yoga 7i 16"
- hp envy 17"

:R

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#176584) memorix válasza opr (#176578) üzenetére


memorix
aktív tag

Amit irtál nekem nem jönne be. De neked kell választanod.

Azért ajánlom figyelmedbe ezt is:

1)
16" (2560x1600) LED matt IPS 120Hz 350nits, 100% sRGB
SSD bövithető csak benne. De 1.92kg csak. , 75wh aku.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16 120Hz, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11 Pro

2)
16" (2560x1600) LED matt IPS 400nits, Dolby Vision,, 100% sRGB

LENOVO THINKBOOK 16P G2 - Ryzen 7 5800H, 16, 1000 GB, 24GB, Geforce RTX 3060 6GB, Win11 Pro 400nit , 76wh aku, 1.99kg

3)
17.3" (2560x1440) LED matt IPS-Level 240Hz 300nits, Adaptive-Sync, 3ms, 1:1000
ASUS ROG Strix G17 G713RM - Ryzen 7 6800H, 17.3 240Hz, 1000 GB, 16GB, Geforce RTX 3060 6GB , 90W aku ,de 2.9kg




(#176610) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Asszony is rám szólt, ne tököljek, rendeljem már meg amit akarok, ma rendelem. Egy típus került még képbe, mert 17" a képernyő. Ekkora volt az előző laptop, nagyjából asztali gép helyett lesz használva, táska is van a mérethez. Ez amin megakadt a szemem: [link]
Az eredeti kinézett: [link]
Ezt még véleményezzétek legyetek szívesek.Az előző (Lenovo G780) 2012-ben lett véve, szóval húzom velük egy darabig, megnézem mit veszek. :B

(#176629) memorix válasza nikilauda (#176624) üzenetére


memorix
aktív tag

Árban van még alternativa:

ASUS Zenbook 14 UM3402YA OLED NumberPad - Ryzen 7 5825U, 14, 512 GB, 16GB, Radeon Graphics, ASUS védőtok 329eFt

ASUS Zenbook 14 UM425QA NumberPad - Ryzen 7 5800H, 14FULL HD, 512 GB, 16GB, Radeon Vega 7 Graphics, Asus védőtok, USB to RJ45 átalakító 339eft

Lenovo ThinkBook 14 G4 AMD Ryzen 5 5625U, 16gb

(#176645) cs.zs. válasza wert32 (#176644) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
ha a játék a kiindulási alap, és max 500.000 Ft-ról van szó, akkor meg kell keresned abban az árban a lehető legerősebb gépet. Azt már te tudod, hogy az a játék inkább CPU-, vagy inkább GPU-igényes, és akkor aszerint (is) válassz.
Ebben az árkategóriában találsz pl Lenovo Legiont i7-12700H nagyon durva procival, relatív kis GPU-val (RTX3050Ti 4GB),
vagy ugyanazért a pénzért egy kisebb procis Ryzen5-5600H gépet 8GB GPU-val.
Szerteágazó a kínálat !
Kell-e a bővíthetőség, mi a max méret (14-15-16-17") ami elfér nálad, milyen kijelző kell, mekkora akkuval, bla-bla-bla, sok paraméter van, amit nem említettél.

...itt kérem mindenki!

(#176650) Dr. Akula válasza s4hu|SyD^ (#176649) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Programozásra minek játékgép? Csak kíváncsiságból beírtam a Googleba hogy "lenovo hinge", már egészítette is ki 1. helyen a "problem"-mel. Van is találat bőven, pl. ez. Most lehetne mondani hogy de ez csak a 7-es Legion, de a videó közepén azért mutatja hogy nem csak azt érinti a probléma. Próbából rákerestem a "lenovo thinkpad hinge problem"-re is, adott is ki mindent ami véletlenül se Thinkpad: [link]. Ez a különbség az üzleti és a konzumer közt. Persze ennek ára van, de hát a játékos videokártyának is. Ha nem akarsz játszani, miért arra költöd a pénzt minőség helyett?

(#176651) s4hu|SyD^ válasza Dr. Akula (#176650) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Senki nem mondta, hogy kell Gamer laptop programozásra, de nem nagyon láttam mást ajánlva az utóbbi posztok között kivéve a Lenovo-t, az általad írt Fujitsu-t meg ASUS-okat. A Fujistsu-val konkrétan az a problémám, hogy kicsi. Őszintén nekem a 15,6" is az, de a 17"-re már rámegy a pénztárca, súly és minden egyéb amiről le kéne mondani csak a nagyobb kijelző végett.

Én nem szeretek laptopozni, ezért is van egy 10 éves Acer még mindig. Nem nagyon használom mostanában viszont mikor igen akkor arra jó, hogy sok fejfájást okozzon, hiába tetettem bele extra RAM-ot meg SSD-t. Aksija már halott ergo nem mobilis. BT nincs, wifi is haldoklik benne.

Mivel nem vagyok szaki ezért 1000 euró a határ nálam kb, ha nagyon jó és időtálló akkor max az a 200 még rámenne, de attól függetlenül sem tudnám melyiket érdemes venni, ami bőven elég nekem.

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#176657) memorix válasza s4hu|SyD^ (#176653) üzenetére


memorix
aktív tag

Ha meg cserélni akarod a laptopot és nem akarsz játszani akkor ilyen is lehet alternativa:

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16 120Hz, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics

ASUS VivoBook 16X X1603ZA - i5-12500H, 16, 512 GB, 16GB, Iris Xe Graphics

(#176666) Kbali válasza Dr. Akula (#176664) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerintem ne küzdj, már nincs értelme. Olvasom már csak a topikot, felesleges bármi normális gépet ajánlani, munkára mennek a lenovo ajánlatok tmx szervizzel :W
Jött két új megmondóember, akik nem kicsit asus felé terelnek látványosan mindenkit, mert nekik az van 1 db.

(#176668) cs.zs. válasza Kbali (#176666) üzenetére


cs.zs.
addikt

Ez nem küzdelem. Pont ez lenne a fórum lényege, hogy mindenki tapasztalata itt legyen, és elökerüljenek a különböző gépek előnyei, amik a boltban sétálva, vagy a webshopban kattintgatva nem derülnek ki.
Most épp egy Asust használok, de közben várom, hogy megjelenjen egy kiszemelt Lenovo példány - de még nem elérhető. Itt nincs fix márka, hogy "csak ezt!".
Sőt!

...itt kérem mindenki!

(#176672) memorix válasza s4hu|SyD^ (#176670) üzenetére


memorix
aktív tag

Neked kell eldönteni melyiket vedd. Pro és kontra lesznek érvek.

CS.ZS és nekem is azonos Zenbook modellünk van. Az árgépen is áradoznak a mostani Zenbook modelekről és a külföldi szakportálokon, review-kon, egyéb fórumokon is csak jókat irnak róla.

Nem csak 1 Asus gépem van és több különböző márkájú gép van a családban. Ebből van üzleti és középkategoriás is (ASUS, HP üzleti, DELL üzleti ,Acer, Lenovo Legion, Lenovo üzleti stb). Kb 3-5 évente a garancia után cserélem a laptopokat (van kiterjesztett garanciás is). A cégnél ahol dogozom 5 évente cseréik az üzleti DELL laptopokat. A baráti körömbe van olyan aki meg laptop szervizben dolgozik és van olyan is aki kis cégként árúl laptopokat is.

Az ajánlott Zenbook 14" 512GB SDD, 5600H, 5825U figyelemre méltó laptop. Most akciósak. Ez a legjobb az összes laptop közül ami nagyon bevált nekem és tetszik. Inkább vennék 3 év helyszini garanciával ilyet mint a prémium használtat amire nincs garancia. Az új prémium laptop meg árban nem ebben a ligában játszik . Akinek van igénye és pénze rá vegye meg újonnan.

Ha elromlik a prémimum használt ami már nem garanciás akkor bizony az többnyire nem lehet gazdaságosan javítattni.

Az én stratégiám egyszerű. Ár érték arányba egy jobb közép kategoriás laptopot érdemes választani, jó felszereltséggel (min 16GB RAM, Min 512GB SSD , jó IPS vagy OLED képernyő aminek nem 250 nit a fényereje.) az aktuális kinálatból több év garanciával . A felárat a prémiumra meg félreteszem és garancia időn túl cserélem újra.

Lehet ettől másik stratégiát választani ezt mindenki döntse el kinek mi a fontosabb.

Én igy gondolkodom. A végső döntést neked kell meghozni.

(#176726) memorix válasza megaandrew (#176723) üzenetére


memorix
aktív tag

A Lenovo gépek közül az elsőt ajánlanám, felsorolnék még 2 alternativát kompromiszumokkal.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16 120Hz, 512 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11 Pro, 16" (2560x1600) LED matt IPS 120Hz 350nits, 100% sRGB 348eft

Pro: Minden meg van benne ami neked kell
cons: Kevésbé bővitehető, SSD bővitehető benne M.2

Lehet külső SSD , HDD is USB , Type-C hozzá csatolni.

LENOVO LEGION 5 17ACH6 (PHANTOM BLUE) AMD Ryzen 7 5800H 3.2 | 8GB DDR4 | 512GB SSD | 0GB HDD | 17,3" matt | 1920X1080 (FULL HD) | NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB | NO OS + Hivatalos windows -l kb 400e körül van.

Pro: Játékhoz, munkához nagyon jó, Nagyon jól bővithető, játékokhoz is jó.
Cons: A kijelzője inkább játékokhoz van optimalizálva.

Ami figyelemre méltó lehet az a prémium Lenovo kategoria.

LENOVO ThinkPad L15 G2 (Black) Intel® Core™ i5-1135G7 2.4 | 16GB DDR4 | 512GB SSD | 0GB HDD | 15,6" matt | 1920X1080 (FULL HD) | INTEL Iris® Xe Graphics | W11 PRO 382eft

[ Szerkesztve ]

(#176727) memorix válasza timelord1987 (#176719) üzenetére


memorix
aktív tag

Előljáróban a játékhoz valamilyen dedikált videókártya kell. Azok a laptopok 300eFt fölött vannak újonnan és inkább a 400-500eFt kezdődik. Használtan pl hardverapróban 300eFt alat előfordulnak Nvidia 1650, 2050,3050 kártyával szerelt laptopok. A jobb minőségű használtak itt is jellemzően 300eFt felett találhatóak.

A Lenovo Legion 5, Asus ROG sorozatokkal jellemzően nem lősz mellé.

(#176732) memorix válasza johnvoltair (#176731) üzenetére


memorix
aktív tag

Az MSI -t hagyd meg másnak. Egy picivel többért van már jobb új laptop.

Érdemes erre ránézni ha új kell : pl Asus Zenbook-t

ASUS Zenbook 14 UM3402YA OLED NumberPad - Ryzen 5 5625U, 14, 512 GB, 16GB, Radeon Graphics, ASUS védőtok, 14" (2880x1800) OLED 90Hz 600nits, Pantone Validated 319eFt

Pro: 2 db USB Type C van rajta, OLED képernyőnek fantasztikus szine van. Könnyű 1.39kg, 10 óra feletti üzemidő, Wifi 2x2 Mimo, HDMI port van, Billenytűzet világitás
Cons: Csak egy USB -A van, Nincs RJ45 csatlakozója. (USB Type-C HUB -l megoldható a pluszport és RJ45 csatlakozó ha kell kb 8-10eFt)

Van az Asusnak 5600H, 5825U Cpu -l szerelt változata is. Azok nem sokkal drágábbak és azok is nagyon jók.

(ASUS Zenbook 14X UM5401QA OLED NumberPad - Ryzen 5 5600H, 14, 512 GB, 16GB, Radeon Graphics, Win11, ASUS védőtok 339eFt)

A hardverapróban is szoktak hiredetni Zenbookot.

A hardverapróban van használt Lenovo Thinkpad 14" is. Azokra érdemes keresni , vadászni

Ha az a cél hogy 300eft alatt legyen a költés akkor keres garis Thinkpad -t. pl T14,stb.

(#176733) cselt


cselt
senior tag

Sziasztok!

Még tavaly novemberben kértem tőletek segítséget laptop ügyben, akkor el is jutottunk a Lenovo Thinkpad P1 G5-höz, sajnos azonban a cégnél elég lassan őrölnek a malmok, ezért csak mostanra jutunk el oda, hogy meg is tudjuk venni.

A kérdésem az, hogy történt-e azóta nagy változás, vagy még mindig ez az ajánlott típus az alábbi igények mentén?

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?
A következő hetekben
2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
Kb 1,3 millió környéke
3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Szoftverfejlesztő vagyok, ezért fut az IDE, Docker containerek plusz a termék.
4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem akarok játszani rajta.
5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
Felbontásban jó lenne ha FullHD fölött lenne azért, de nincs konkrét elvárás.
Max 15", hogy még "hordozható" legyen.
6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Utazás közben nem használom, nap közben párszor el kell vele vonulnom meetingelni.
7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows
8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?
512Gb SSD, 32 Gb RAM
9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Ennél a gépnél nálam most abszolút a teljesítmény lenne a legfontosabb, az se zavar, ha nem olyan könnyen hordozható, ha a teljesítménye megfelelő.
10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Csak új

Köszi!

(#176754) cs.zs. válasza wert32 (#176753) üzenetére


cs.zs.
addikt

Igen,
ha játékról van szó, akkor ez a TUF sokkal jobb. Az i7-12700H proci erejére már nem lesz panasz. Venni kell bele még ramot, az a 8GB nem elég.
Én inkább választanék Lenovo Legiont, a kijelzője miatt és a jobb hőháztartása miatt, (ezért is ajánlottam azt abban a hozzászólásban), de kinek-mi.
:R

...itt kérem mindenki!

(#176763) x64emulator


x64emulator
tag

Sziasztok!

Általánosságban szeretném megkérdezni, hogy Lenovo IdeaPad notebookok esetében, és itt én most IdeaPad 3 15 AMD sorozatra gondolok, mitől kellene félnem.

A beveztőben nem ajánlottnak van feltűntetve, amit olyan szempontból értek hogy valóban nem a premium szegmenst célozza meg, feltételezem hogy emiatt számolni kell kompromisszumokkal.

Azonban specifikáció szempontból igéretes gépeknek néznek ki.

Ha esetleg van olyan akinek van tapasztalata ezekkel a gépekkel és segítene, azt nagyon megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#176776) Thibol


Thibol
kezdő

Sziasztok!

Kérlek, segítsetek nekem a döntésben!
Előre is köszönöm!

Alábbiakat néztem ki és e kettő közül szeretnék elsősorban dönteni. Árban hasonlók, annyi, hogy a HP-hoz kell plusz ramot venni, de az már nem tétel.
Szeretném megtalálni az egészséges balanszot a teljesítmény és tartósság között. Egy 4 évre azért szeretnék tervezni.
Régi álmom egy Thinkpad, de sajnos az új generáció (gen3) árban nagyon húzós.
Vannak itt-ott használtan itt az aprón, de többsége nem magyar billentyűzetes (kiosztás is US) és nem nagyon bízom a jelenlegi kínálatban.

Lenovo ThinkPad T14 Gen2
Intel Core™ i5 1135G7, 16 GB DDR4, 512 GB SSD, Intel Iris Xe

HP Elitebook 845 G9
AMD Ryzen 5 6600U 2.9, 8GB DDR5 (+8GB vásárolva). 512GB SSD, AMD Radeon 660M

***

1. Mikor lenne esedékes a vásárlás?

ASAP

2. A gépre szánt összeg forintban? (a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)

400-500e

3. Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)

Irodai, internetezés, filmnézés (4K), alap linux VM-ek futtatása, tanulás.

4. Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?

Nem lesz játék, arra van más eszközöm.

5. Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?

14", IPS, 1920x1080

6. Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?

Kéthetente 1-2x, lakáson belül pedig folyamatosan.

7. Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)

Windows és Linux. Utóbbi nem feltétlen prioritás natívan.

8. Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége?

16GB ram, 512 ssd

9. Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)

4K monitort kötnék rá, így jó lenne ha azt az iGPU gond nélkül kezelné. Teljesítményben is, meg mindenhogy. Nem csak az asztali környezetet, hanem mondjuk egy 4K filmet is. Nem szeretném, ha erőlködne/csuklana alatta

10. Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

Újat szeretnék most

[ Szerkesztve ]

(#176808) cs.zs. válasza II.Démonlord (#176807) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
az elmúlt 2 évem folyamatos vonatozással, és vonaton laptopozással telt.
A 15-15,6" itt nem járható út. Csak a 13-14" nyitható ki a széksorok között, és az asztalokon is csak épp elfér. Ha veled szemben is kinyitnak egyet, akkor már gond van.
Volt nálam Asus Vivobook S15 S532FL, Lenovo Legion, és mostanság Asus Zenbook 14X.
Ez utóbbi a max, ami elfér, itt a 16:10 arányú magas képernyő is hátrány. Ilyen felhasználás mellett a 13,3" a kifejezetten ajánlott, és 14" 16:9 (alacsony) pláne ha érintős, körbehajtható.
:K

...itt kérem mindenki!

(#176811) memorix válasza igmond (#176809) üzenetére


memorix
aktív tag

Az alábbi laptopokat találtam amiben van dedikált VGA kártya. Azok biztosan mennek a photoshoppal.

Szerintem sima felhasználásra az AMD 5600H, 5800H, 6600H, 6800S, 11.gen intel, 12 gen intelek is használhatóak photoshop szerekesztésre és azokkal a felsorolt programok mind mennek magán felhasználásra..

Ezekbe a laptopokba van dedikált Vga kártya és 350EFt alatt van az ára. Ezekkel még játszani is lehet. Probáltam nem a friszbi laptopok között vállogatni. A prémium meg nem ebbe az árkategoriába van.

Ha én keresnék ezek között vállogatnék és olvasnék review-t.

Ami a bővithetőséget illetti a SSD cserélhető mindegyikben. A többségében alaplapra forasztott memoria van. Némelyikben 1 slotba a memoria cserélhető. Ha 16GB memoriával veszed a laptopot most 2023 nem lesz probléma.

Acer Aspire 7 - A715-43G-R7AU nVIDIA 3050 , FULL hd 314eFt

ASUS VivoBook Pro 15 M6500QC - Ryzen 5 5600H, 15.6FULL HD 144Hz, 512 GB, 16GB, Geforce RTX 3050 4GB 329Eft

LENOVO IDEAPAD 5 - i5-1235U, 15.6FULL HD, 512 GB, 16GB, Geforce MX550 2GB, Win11 339eFt

Lenovo IdeaPad 5 Pro 14ITL6 i5-1135G7 14'' 2.2K IPS 300nits AG 16GB DDR4 3200 SSD512GB GeForce MX450 2GB Win11 Storm Grey 330eFt

Nincs dedikált VGA kártya.

Itt a Zenbook sorozat jó hordozásra 14" méretben 5600h, 5800h, 5625u,5825u AMD , OLED vagy IPS kijelzővel igény szerint.

ASUS Zenbook 14 UM3402YA OLED NumberPad - Ryzen 7 5825U, 14, 512 GB, 16GB, Radeon Graphics, ASUS védőtok 339eft

Ennek a Lenovonak nagyobb 16" kijelzője van és ez is jó a photoshophoz, CPU gyors, kijelző nagyon jó.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16 120Hz, 512 GB, 16GB, Radeon 660M, 16" (2560x1600) LED matt IPS 120Hz 350nits, 100% sRGB Graphics 339eFT

Lenovo ThinkPad L15 G2 20X4S6U403 20X4S6U403 laptop 359eFT Ez meg már kilog a keretedből.

[ Szerkesztve ]

(#176814) memorix válasza oliwire (#176813) üzenetére


memorix
aktív tag

Lenovo Legion 5 Nvidia 1650, Asus ROG Nvidia 1650 -s keressél hardver aprón, vaterán, egyéb fórumokon.

(#176829) cs.zs. válasza eckerol (#176828) üzenetére


cs.zs.
addikt

Szia,
szerintem ennyi megnyitott Chrome ablakkal és mellé még egyéb programokkal a 8GB ramot felejtsd is el, 16-ról indulj, de csak olyan géppel, ami bővíthető minimum 32-re.
Az olcsó és közepes linkjeidet felejtsd el, oda valóban a jobbak, az erős gamer gépek kellenek, akkor is ha nem fogsz játszani. A bennük lévő 2 db ram-slot és az erős proci kell majd, én még rámennék a jobb kijelzőre is.
17" Lenovo Legionokat is nézz!

...itt kérem mindenki!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.