Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#161727) Öcsielvtárs válasza Fox Mulder (#161724) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Nincs ajánlott gyártó, ajánlott típusok vannak. 17"-es kevés van ennyi keretből. (illetve van, de akkor nem játszol, pl. DELL 3793, HP 470 G7) A Legion hajlamos melegedni. És hát a Lenovo szerizről is vannak érdekes történetek. Néz rá erre:

https://www.playitstore.hu/egyeb/kiegeszitok/dell-g7-7790-173-fhd-ipsintel-core-i5-9300h8gb512gbgtx1660ti-6gblinuxszurke-gaming-laptop-7790fi5ub2

Samsung A54

(#161730) Öcsielvtárs válasza adam0913 (#161729) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Jobban járnál használt üzletivel. De ha ragaszkodsz az újhoz:

https://edigital.hu/notebook/dell-inspiron-3593fi3ub1-156-fhd-notebook-linux-p760178

Esetleg egy HP WIN-el: https://edigital.hu/notebook/hp-15s-fq1025nh-8ng52eaakc-notebook-ezust-windows10-ujszeru-p783512

Ebben az ársávban kerüld az ASUS és Lenovo csodákat.

Samsung A54

(#161740) Csandi válasza kecstama (#161737) üzenetére


Csandi
őstag

Ha játszogatás a fő cél akkor leginkább egyiket sem javasolnám, de ha mondjuk munkára/egyéb feladatokra
kéne elsősorban és másodlagos a játék (és az sem túl komolyan) akkor XPS ből lehet egész jo hardverrel felszereltet venni, igaz, az egyik legdrágább laptop (ha most az idei szériáról beszélünk)

De gamer vonalon is körülnézhetsz, pl most az új Lenovo Legion 7 meg 5 ahogy néztem elég jók lettek, de ott van a használt piac is :)

[ Szerkesztve ]

(#161752) Csandi válasza kecstama (#161751) üzenetére


Csandi
őstag

Azok valóban nem olyan jók, illetve én a G14-et sem ajánlom, borzasztó a képernyő válaszideje (40ms+). Ha valaki jobban tudja majd kijavít, de mint mondtam az új Lenovo Legion 7 és 5 nagyon jónak tűnnek tesztek alapján, illetve az MSI-nek vannak gépei amik rendben vannak (ezt tapasztalatból mondom), a Dell G szériának is vannak jobb darabjai, és a HP Omennek is. Az asus tuf kerülendő, Acer Heliost szokták ajánlani de sokat nem tudok arról.

(#161784) adam0913 válasza Öcsielvtárs (#161730) üzenetére


adam0913
tag

Vagy akár ez?
[Lenovo Ideapad 3]

(#161790) adam0913 válasza Farkassacred (#161789) üzenetére


adam0913
tag

Melyikre gondolsz a Lenovora?Melyiket ajánlanád akkor? :)
A jövőhéten vásárolnám meg, a max keret rá ~180.
Tényleg csak általános felhasználásra kellene valami elfogadható a szülőknek :)

(#161795) eddieke666 válasza Farkassacred (#161787) üzenetére


eddieke666
tag

Vett egy lenovot,de tipust nem tudok mondani.Innentől a dolog tárgytalan,de köszönöm annak aki próbált segíteni.

(#161825) Farkassacred válasza Tomi0703 (#161823) üzenetére


Farkassacred
őstag

Eléggé patthelyzet alakult ki itt.. Esetleg egy ilyet tudnék ajánlani drágábban. Lenovo
A magyar bill. mindent kilő 100 alatt sajnos, még nagy gépet se tudok linkelni..mert nincsen.

(#161858) Stanbacsi válasza tremors (#161856) üzenetére


Stanbacsi
tag

Itt van 2 db új, ami hasonló az elvárásokhoz: Asus, Lenovo
(használtat nem tudok ajánlani...)

(#161878) GlacialSpike válasza rErEaT (#161877) üzenetére


GlacialSpike
kezdő

Na jó estét!

Az árból már kijön egy jó kis Zen 2-es noti, ami Lenovo Ideapad 3 lenne.

Ebből találsz 15,6"-osat és 17"-est is a magyar piacon, Ryzen 5 4500U procira figyelj, SSD és a RAM az teljesen alap 256GB + 8GB.

A célra szerintem teljesen tökéletes, illetve a büdzséből ez a maximum amit ki lehet hozni. :)

UI: Látom írtad a Windows 7 támogatást, de semmiképp ne próbáld meg vagy szenvedd fel a gépre, de egy virtuális gépre nyugodtan teheted. :)

[ Szerkesztve ]

(#161881) Öcsielvtárs válasza rErEaT (#161877) üzenetére


Öcsielvtárs
aktív tag

Mi az ami időtálló? 3 év gari alap a normálisabb gépeknél, a többi ajándék. Ha régebbi játékok is érdekelnek ez jó lehet:

https://edigital.hu/notebook/acer-aspire-a515-54g-33bq-nxhvgeu00w-notebook-ezust-p775329

Sztem Lenovot kerüld ebben az ársávban. A Ryzen 4500u procihoz tartozó dedikált RX 640 vga alig, vagy csak néhány teszten erősebb, mint az integrált Vega 8 a ryzen 3500u procihoz. Az Nvidia MX350 lényegesen jobb mindkettőnél. Veszel bele még 4 GB ramot, és készen is vagy.

Samsung A54

(#161895) GlacialSpike válasza Öcsielvtárs (#161894) üzenetére


GlacialSpike
kezdő

Az Acer Nitro 5 és a Lenovo Legion-ökről mi a tapasztalat? Azokból is lehet ebben az árban jó fogás, ha az újakat nézed.

(#161904) bzoli926


bzoli926
újonc

Sziasztok!

Nem kifejezetten konkrét típus érdekel rá, hanem mely márkát ajánlatok, melyik processzor gyártó termékével?

Jelenleg egy fáradó lenovo G580ast nyövök, igazából megvagyok elégedve a gyártóval (azelőtt Packard Bellem volt, amely életem legnagyobb tévedésének bizonyult)
De az új Lenovok minőségéről nem tudok egységes képet alkotni, S145 szériánál olvastam billentyűzet problémákról, de egyfajta márkahűség miatt kicsit húz a gyártóhoz a szívem, de kicsit bizonytalan vagyok, hogy szabad e még alsó középkategóriás Lenovot venni.
Nézegettem Asusokat is, de a cégnél elég problémásak, és irtó gagyi az egész (szériát nem tudok sajnos mondani, valószínűleg a kínálat alja), e tapasztalatok birtokában felhagytam az Asusok
keresésével
Dellek üzleti laptopjairól régen jókat hallottam, de az olcsóbb kategóriában minőségük botrányos volt, érdemes nézegetnem Dellt?
Acert, mivel a Packard Bell anyavállalta, eszembe sem jutott nézni.
HP-ről megoszlanak a hallott vélemények, valaki szerette, egyesek pedig folyton szervízbe hordták, emiatt nem zárom ki, de az inkább nem kategóriába sorolnám.
Most, hogy kizártam a legnagyobb gyártókat, amelyek megfelelő háttérrel rendelkeznek, már jól nem dönthetek, szóval ti mit gondoltok, melyik gyártó termékére tegyem le a voksot?

Illetve a mai processzorok esetén általánosságban az Intel vagy AMD processzorai a jobbak, melyek melegszenek kevésbé?

Köszönöm a segítségeteket!

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Legkésőbb Jövő év elejéig
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-200 000
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Elsősorban irodai
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15.6, ezentúl igénytelen vagyok
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Nem szempont
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.
Nem szempont
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
Mindenképpen ssd, min. 256 gb, memória pedig min 8.gb
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI, legalább kettő hagyományos USB csatlakozó
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Kizárólag új

(#161918) GlacialSpike válasza Pyttawrx (#161914) üzenetére


GlacialSpike
kezdő

Na amit találtam, például egyes típusoknál rossz helyen van a hosszú Í betű, feltehetően nem a legjobb minőségű billentyűzet. Illetve @Tikakukac említette, hogy ez egy elég szegény ország, szegényebb üzletvezetőjének notebookja ez. :D Illetve más fórumtárs azt írta, hogy a Lenovokhóz képest egy tank a 250-es kasznija. De az elöző generációkat @Brandynew is ajánlta ebben a 100-150ks szegmensbe,(új ár) amire az infláció miatt egy picit rászámolhatunk, de nyilván nem a dupláját.

Összességében a műanyag elemek és a hosszú Í betűnek az elhelyezésén és a billentyűzet hangján kívül mást nem találtam ami kimondottan hátrányos vagy kellemetlen lehet. De abban viszont igazatok van, hogy ezt HANGSÚLYozni kellene ezeket a hátrányokat, hiszen jót akarunk mindenkinek.

@Pyttawrx Szerintem 50eFt tájékán már csak lehet vele kezdeni valamit :d

[ Szerkesztve ]

(#161919) Pyttawrx válasza GlacialSpike (#161918) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem a bill kiosztásról van szó.
Most komolyan, bontottál ilyen notikat? Mikor csavarozod, de olyan óvatosan, hogy szinte alig csavarod, és törik, reped?? Egy rakás sz@r a minősége. És pl csak ramot, vagy háttértárat akarsz benne cserélni, és sírsz mikor szereled? :) pla lenovo ideapaddal jartam most így, örültem ha nem törik el. Jah és aki kitalálta, hogy ragasztja a billentyűzetet, pedig 2 csavarral is rögzíti.....

[ Szerkesztve ]

(#161921) blue_23 válasza GlacialSpike (#161895) üzenetére


blue_23
senior tag

Nitro 5-nek botrányos a hűtése, Lenovo Magyarországon garancia miatt nem ajánlott, sok a horrorsztori.

(#161905) kecstama: Gamer gépekre nem jellemző a jó akkumulátor idő, hiszen H CPU és dGPU van benne, miközben nem minden esetben van Optimus. G531-ből is létezik jó kijelzős változat, pl Scar III, 240 Hz, közel 100% sRGB, illetve a kijelző is fémkeretben van, ugyanakkor rendszeres hordozásra és utazás közbeni használtra nem ajánlanék gamer laptopot, hiszen amelyiknek van valamire való hűtése az nehéz.

[ Szerkesztve ]

Asus G531 Scar III, 240 Hz, i7-9750H, RTX2060

(#161970) gabor20


gabor20
tag

Szerintetek ezjo vétel? Vagy az alza felejtős?
Lenovo IdeaPad L340-15IRH - - - > 230.000 Ft
[link]

[ Szerkesztve ]

(#161986) fordjee válasza Dhampir (#161985) üzenetére


fordjee
aktív tag

Lenovo intézi akkor is. Ha nem szürke a gép. De a garancia a legkevesebb ennél a gépnél.

fordjee

(#161991) ftsaba28 válasza Farkassacred (#161990) üzenetére


ftsaba28
csendes tag

Teljesen általános használatra kell semmi játék.
Most egy Lenovo B590-es gépem van

[ Szerkesztve ]

(#162022) xundyingx


xundyingx
tag

Üdv!
150K magasságában szeretnék egy olyan notit amin azért zökkenőmentesebben lehet netezni, 'eldöcög' néhány játék mint pl: egy Dota 2, Pubg és mindenképp tartalmaz SSD-t és videókártyát is.
Úgy láttam, hogy Lenovo az ami a legjobb erre a célra, de persze más gyártót is szívesen elfogadok.:)

-Keveset lenne megutaztatva
-Vindóz OS
-Kijelző méret 15.6" megteszi (vagy ha kivitelezhető a keretből, kicsivel nagyobb), így a felbontás is az 1366x768 megteszi.
Remélem nem felejtettem ki semmit.

(#162040) Farkassacred válasza olivia0505 (#162027) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ezekre a célokra ő megfelelne szerintem. Lenovo

(#162124) itouchfan válasza itouchfan (#162106) üzenetére


itouchfan
senior tag

Erre valaki esetleg?

Vagy Asus helyett a Lenovo S340-14iil?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#162155) Farkassacred válasza Landon (#162154) üzenetére


Farkassacred
őstag

Hali.
"hasonlo teljesitmenyu laptopok hasonlo arkategoriaban" Még szerencse, hogy egy laptopot legfőképp pont nem ezek alapján vásárolunk. A hűtés és az összeszerelési minősége ezerszer fontosabb a telejsítménynél.. Játékra vennéd csakis? Ha igen, akkor ebben az árkategóriában őt tudnám ajánlani neked. Asus
A lenovo-t, mint márkát meg csakis a legfelsőbb szegmensben érdemes szemügyre venni véleméynem szerint.. ;)

[ Szerkesztve ]

(#162156) itouchfan válasza Farkassacred (#162155) üzenetére


itouchfan
senior tag

Mi a baj az alsó kategóriás lenovokkal?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#162168) Landon válasza Farkassacred (#162155) üzenetére


Landon
őstag

Koszonom a valaszod!

Munkara lenne inkabb de CS Photoshop-ot es Illustrator-t is kene futtatnia elfogathato sebesseggel ezert probaltam beloni egy magasabb kategoriat.

Sajnos ezt nem tudtam, hogy a Lenovo hutese ennyire rossz lene ebben a kategoriaban.

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#162179) Farkassacred válasza Mikulásbá (#162178) üzenetére


Farkassacred
őstag

Azt a lenovo-t jómagam még újonnan se venném meg, nem hogy még használtan. Így tárgytalan a dolog. :)

(#162187) Face8814 válasza Tikakukac (#162138) üzenetére


Face8814
őstag

Sikerült picit utána néznem a dolgoknak és szűkíteni az opciókat (persze ezzel együtt nőtt az ár is amit rá fogok költeni :D )
Utánakérdeztem pár barátomnál és többen is a Dell-t ajánlották azon belül is a Latitude vonalat. Ami ezen családból hardver ügyileg megfelelne nekem, az annyiba kerül amit már sajnálok kifizetni, így inkább az alábbi típusok közül választanék:
- LENOVO ThinkBook 14-IIL (20SL000LHV) [link]
- Lenovo ThinkPad E14 [link]
- ASUS ZenBook UM425IA-HM040T [link]
- ASUS ZenBook 14 UX434FLC-A5214T [link]
Ezek közül leginkább a Ryzenes Asus tetszene, de az ismerősi körben erről a márkáról mindenki lebeszélt. :F
Véleményed / véleményetek szerint melyik az ami talán a leginkább megéri ezek közül?
Köszönöm

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#162204) Face8814 válasza Tikakukac (#162200) üzenetére


Face8814
őstag

Egyre inkább a Zenbook felé hajlok. A Lenovo esetében inkább a Thinkpad mint a Thinkbook a bejövős (utóbbi kijelzőjét egy tesztben eléggé lehúzták).
Csak van két rendszergazda haverom, akik gépbeszerzést is szoktak intézni és ők mindenáron a Dell és a HP felé tereltek volna. 3. opció lenne szerintük a Lenovo. Mondjuk ez talán azért is van, mert üzleti körben, nem feltétlen az Asus a legelterjedtebb márka.
Minden esetre remélem nem lesz hibája a cuccnak...
Most már csak azt kéne eldöntenem, hogy Ryzen vagy i7??? :F

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#162221) Farkassacred válasza xundyingx (#162216) üzenetére


Farkassacred
őstag

Üdv. Egy ilyet kéne megfontolni. Lenovo
Videokártya külön csak ezekben a munkaállomásokban lenne ennyiből. Az állapotára telefonon mindenképp rá kéne majd kérdezni, képeket kérni stb. :)

(#162273) flikenflaken


flikenflaken
tag

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Következő hónapban kb.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
230.000 Ft
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Páromnak lesz, munka, iskola, word, excel, filmezés, böngészés. Játék nem lesz.
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
-
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
13-14" 1080p
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Egyetemre hordaná, út közben ritkán lenne használva.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Nem kell, teszek rá WIN10-et
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
SSD mindenképp, 500GB kb. 16GB ram jó lenne, optiokai meghajtó nem kell.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
HDMI kellene rá, jelenleg egy Lenovo z50-75 van ami már nagyon lassú és csak az idegeinkre megy.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Újban gondolkodtunk elsőként de szóba jöhet garanciális használt is.

(#162274) stig330


stig330
csendes tag

Sziasztok !
Mi a véleményetek a lenovo yoga slim 7 14are05 14" ryzen 4500u -ról?
Ezt néztem ki magamnak.

(#162320) policecars


policecars
csendes tag

Sziasztok!

Az Asus T100 Transformeremet szeretném lecserélni. Főbb elvárások: 13-14-es érintőképernyő, SSD, 8 GB RAM. Majdnem megvettem a Lenovo Ideapad Flex 5 14-est, amikor kiderült, mindegyik helyen TN panelest árulnak belőle, pedig a Ryzen 5 4500U nagyon megfogott. Szerintetek érdemes várni újabb szállítmányokat/típusokat ilyen processzorral, vagy engedjem el a procit? Vagy nem is olyan rossz az a TN?

(#162344) Tikakukac válasza stig330 (#162342) üzenetére


Tikakukac
titán

Ezt így SN-re le is kérdezted a Lenovo hazai képviseletétől?

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#162420) uisz1


uisz1
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek érdemes venni egy ilyen gépet?
Csak Goodgame empire játék hoz 😃🙈
Márka:Lenovo Ideapad 330-15ikb
Újszerű, garanciás,
Frissen telepített, eredeti windows 10 pro. (matricával)
Garancia 2021 Februárban jár le.
Specs:
Processzor: Intel Core i5-8300H 2.30 Ghz
Vidókártya: GTX 1050
Tárhely: Samsung SSD 860 EVO 250GB
Kijelző: 15.6" (1920 x 1080)
Memória: 8GB DDR4
Portok: Kettő USB 3.1 Gen 1, one USB 3.1 Type-C Gen 1, Ethernet (RJ-45), HDMI 1.4a,
headphone / microphone combo jack, AC power adapter jack, security keyhole
Kamera: 720p HD, 1.0MP resolution, fixed focus, with dual array microphone
Audio: HD Audio, stereo speakers with Dolby Audio Certification, 1.5W x 2 /
single microphone, audio combo jack
Akkumulátor: Integrated Li-ion 45Wh

"A nagy erő nagy felelősséggel jár."

(#162429) aujjobba


aujjobba
addikt

Üdv.
Ismerős kinézte ezt: Lenovo v15-ikb 81YD0014HV GREY NOS - +120GB SSD.
A kérdés, hogy vajon ez bővíthető ha később szüksége lenne több tárhelyre?
Mindenáron a gépen akarja tárolni a fotóit, videóit.
Nem találok semmi infót, hogy ha ebben benne van az 1TB HDD plusz az m.2 SSD, marad hely több HDD-nek vagy az 1TB cserélhető vagy sem.
A memória látom hogy 4gb forrasztott plusz 4gb slotban ami cserélhető.

[ Szerkesztve ]

(#162530) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok!
Melyik változat az ajánlottabb? [hp 250 g7] vagy [lenovo v15] minőség illetve könnyebb tárhely bővítés szempontjából?(+1tb hdd)

(#162532) policecars


policecars
csendes tag

Sziasztok,

a Lenovo weboldala szerint létezik a számomra tökéletes laptop, a 81X200F1HV [link] . Ryzen 4500u, 8 GB, IPS, érintős. Viszont a google erre a típusra pontosan nulla találatot ad. Van ötletetek, miért nem lehet(ett) kapni és érdemes-e várni arra, hogy pár héten belül megjelenik a kínálatban?

(#162558) beach_boi


beach_boi
friss újonc

Sziasztok, laptopot nézek, és el vagyok veszve...
Belátható közeljövőben (egy-két hónapon belül) szeretnék egy új laptopot venni(1), max 300k magyar pénzért(2), az egyik legnehezebb kategóriában:
belépő gamer/workstation laptopok szegmensében.
Elég széles spektrumon mozog, hogy mi mindenre szeretném használni, főleg programozásra (C++, szóval nem baj, ha van processzorerő, meg virtualizálási lehetőség), neten lógásra, illetve esetenkén végeselem modellezésre, és CAD-re(3). Mindemellett egy kis casual gaming is ha beleférne, az tök jó lenne, főleg nem annyira súlyos tételekkel, mint pl. KSP, AsettoCorsa, BeamNG. Kompetitív FPS pont nem izgat annyira(4). Nincs nagy tapasztalatom a különböző kijelzőkkel, nem tudom mekkora különbség van a különböző panelek között, én jobban szeretem a matt paneles laptopokat, és nincs külön igénye semmilyen érintőképernyős megoldásra, FullHD lenne az elképzelés(5). Ugyan utazás közben nem szoktam gépet használni, napi ingázásra jönne velem az egyetemre(6). Oprendszert személyesen tervezem intézni rá, számomra nem árképző (7), mint ahogy van egy sata3-as 1T ssd-m, amennyivel azzal bővíthető az adott gép, akkor az is mind1, egyébként 500Gb-től fölfelé(8).Nvidia gpu cuda magokkal plusz pont(9), meg ha nem fekete alapon piros az egész;
Áfás számla nélkül a keretem csak 250K (10).

Körbenézelődtem már a saját látókörömben, és ezt a három laptopot nézegettem (próbálok kevésbé a gamer kinézetű gépek irányában nézelődni):
Acer Aspire 7 A715-75G
ASUS X571GT
Lenovo IdeaPad L340
Kérdés, hogy ezek mennyire számítanak ipari hulladéknak ( amiket olvastam, azok alapján eléggé ), illetve milyen alternatíváik léteznek (az aspire egyébként eléggé tetszik, a fél fém házával, a Nitro 5(2019) -el kb azonos hűtésével)?

Köszi előre is

(#162565) P.Joe80


P.Joe80
csendes tag

Sziasztok!A véleményeteket szeretném kikérni a LenovoY7000-es 2019 pgo 15.6 colos laptopjáról.Nem lenne túl sokat hordozva.Office és filmézés az alap felhasználás,ezért 256ssd +1000gb hdd vel nekem jó ajánlatnak tűnik.
https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=81T0005BHV&utm_source=arukereso.hu&utm_campaign=arukereso.hu_notebook&utm_medium=cpc&utm_term=81T0005BHV

(#162575) rii válasza rii (#162568) üzenetére


rii
nagyúr

sziasztok!

ismerős is keresgél közbe laptopot
szeretném kérni a véleményeteket.
felhasználás: kis Photoshop ( fotók színkezelése (( külső monitor lesz majd )

Honor MagicBook 15

Lenovo IdeaPad 3

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#162597) Adelice


Adelice
friss újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Esedékes egy új notebook vásárlás. Grafikus munkára (logo, kisarculat, hirdetesek, stb.) szeretném használni (photoshop, illustrator, inDesing, (+egy Wacom Intous tabla) legfőképp).
A rá fordított összeg 300k-400k lenne. Nem ragaszkodom semmilyen márkához. Bár bevallom, kicsit beleszerettem a lenovo legion y540 szériába.:) Távmunkában dolgozom, viszonylag sokat lenne hordozva a gép.
Ami nagyon fontos: megfontoltan, nem elhamarkodottan szeretnék új gépet venni csak mert szép színe van!
Játszani nem igazán szeretnék rajta, örülök ha nem akad rajta a Ps, vagy nem dob ki az Illu. :D
Win10 OP rendszerrel szeretném.
Esetleg lennének ötletek hogy milyen kapacitású gépeket lenne érdemes nézegetnem? Vagy kimondottan gép ötlet?
Előre is köszönöm a segítséget! 😊

(#162631) GlacialSpike válasza #98320896 (#162630) üzenetére


GlacialSpike
kezdő

Sajnos egyes forgalmazók még 4GB RAM-al is képesek hozni az új laptopokból, így nem lepődök meg ezen. Illetve a járványra való tekintettel most nagyon kell az árakat és a készleteket figyelni, mert nehezebb most jó üzletet csinálni.

Ami közül bátran nézegethetsz az alábbi: ASUS UM425IA (Zenbook 14), ROG Zephyrus és a HP Probook 445/455 G7

A Lenovoból nem tudom hogy állunk itthon, de az ideapad, és a thinkpad E14 típusok mindenképp kerülendők. Inkább L14 vagy T14..

Edit: ASUS tekintetében ismerem a mindkettő ajánlottat, főleg 4700U (Zenbook 14 2020) és 4800HS (15 colos Zephyrus )procis változatokat és elmondható róluk, hogy az alapzajuk egy kicsit hangosabb a megszokottnál, de minőségre kifogástalanok.

[ Szerkesztve ]

(#162635) Hippogriff válasza Dhampir (#162633) üzenetére


Hippogriff
csendes tag

Köszi.
Igen, sajnos ez már eléggé túllóg a kereten. Meg nekem felesleges W10 Pro verzióra ezt a felárat megfizetni. Inkább veszek olcsóbban egy Home-ot, magáncélra.
A latitude-okkal az a baj, hogy vagy nem fogadnak HDD-t vagy dönteni kell, hogy hdd vagy ssd, ugyanis egyszerre a kettő nem működik.

Hol és hogy történt?

Üzletet nem akarok megnevezni, mert nem az ő hibájuk a dolog. Igazából háromszor lett benne alaplap cserélve úgy, hogy egy hónapos sem volt, aztán változatosság kedvéért meghalt benne a kijelző és akkor indítottam el ezt a "na jó, elég volt a bohóckodásból" történetet. Igazából ismerősön keresztül sikerült elintézni, akinek vannak lenovo szerviz kapcsolatai, hogy csereigazolást állítsanak ki nekem (amúgy nem szoktak). De hát, nem kevés reklamáló e-mailbe, üzenetbe és ügyvédi+az említett ismerős nyomására sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#162636) csana


csana
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni új noti vásárlásával kapcsolatban:

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? - Napokban
(2) A gépre szánt összeg forintban? - 210K max
(3) Felhasználás? - videózás, netezés (sok ablakkal)
(4) Ha játékra is használnád,? - nem játékra kell
(5) Kijelző? - 15'' full HD, mattot preferálom, ha belefér a keretbe IPS
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? - ritkán, max lakáson belül néha.
(7) Operációs rendszer? - win 10, ha nincs az árban az sem baj
(8) Tárhely mérete és típusa? minimum 256-os SSD, 8 G ram lehetőleg bővíthető legyen.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? Display port legyen lehetőleg, a hangszórók tisztán szépen szóljanak, I5 proci, ne legyen gond garanciáztatásnál ha arra kerülne sor.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? - újat szeretnék

Első körben őt néztem ki: Lenovo IdeaPad S145 81W800DNHV

Tudnátok ajánlani jó ár érték arányú időtálló gépet a fentiek alapján?

Köszönöm :R

(#162642) genlog válasza Farkassacred (#162641) üzenetére


genlog
junior tag

Én Lenovo T15-öt szeretnék venni. Talán 4K kijelzővel.
Egyre több gépben választható a 4K.

Általános (kicsit erre is, arra is), irodai és médiafogyasztó felhasználásra venném.
Több Lenovós tesztnél mondják, hogy akár a fényerő miatt megéri a 4K-t választani.
Nekem fontos a jó minőség olvasáskor is.

(#162718) Danubius L válasza Farkassacred (#162708) üzenetére

Sok olyan laptop van, ami 15,6", de nincs numerikus része:
HP pl. 840 G1/G2 azt hiszem, Zbook Studio X360 G5
Dell pl. az összes XPS 15, és a Precison változata 5530 pl.
Lenovo pl. X1 Extreme, P1
Most hirtelen ennyi jutott az eszembe.

www.danubiuslaptop.hu

(#162719) Farkassacred válasza Danubius L (#162718) üzenetére


Farkassacred
őstag

Köszi az infókat mindenkitől. 15,6-os laptopom nem volt eddig soha, de nem is lesz. Pont egy üzleti gépnél meg megint furcsa, hogy elhagyják azt a numerikusat.. az xps és az x1 féle lenovokban persze megértem a hiányuk okát.

[ Szerkesztve ]

(#162724) Danubius L válasza Bullitz (#162721) üzenetére

Kevesen tudják, de pl. Az Elitebook 840 G6-nak van ZBook megfelelője 14u G6 néven. Ugyan az a kialakítás/váz/csatlakozók, csak sötétebb szürke, + van benne egy dedikált kártya ami persze nem egy felső kategóriás, de alap dolgokra elég.

Ugyanez Lenovo-áknál T490=P43s + P520.

www.danubiuslaptop.hu

(#162736) Farkassacred


Farkassacred
őstag

Huh, ma megismerhettem élő bevetésben egy Lenovo idepad 15,6 colos laptopot közelről, amd processzorral felszerelve ssd mellett, a 170 ezer forint alatti kategóriában. A teljesítményre semmiképp nem volt panasz azt elismerem, de ilyet laptopot a kezeim közé bezony soha többet mégegyszer.. Konkrétan a toucpad külön életet élt, én nem léteztem számára, ő irányított végig.. A kijelző tn panel volt, mi más is lenne ennyiért.. hát nagyon kell vigyázni vele, nem véletlen mondjuk itt el ezerszer, hogy ne!. A billentyűzet meg maximum arra alkalmas, hogy beírjuk a keresőbe: youtube, vagy "google" kérem szépen.. és mindezt össz vissz 2 év garanciával. Nem volt jó élmény..

(#162778) modflow


modflow
veterán

Sziasztok!

Egy Lenovo Y580-as gépem van, kijelzőt kellett benne cserélni, de utána már nem volt jó a fényerő, 2 héten át küzdöttem, elegem lett belőle.

Tudnátok ajánlani egy hasonló gépet?

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Jövő héten.
(2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
150-160 ezer forint
(3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy hobbi/tanulás szintjén)
Irodai munka, office, netezés
(4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
Nem játszanék rajta.
(5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
15,6", FullHD, fényes, IPS talán ez volt Y580 is.
(6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
Ritkán lesz hordozva, út közben sose használnám.
(7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
Windows 10 Pro lesz rajta, szoftver nélkül kell a gép.
(8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
256 Gd SSD, 1Tb HDD, legyen benne optikai meghajtó, de ha nagyon nincs, nem baj.
(9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl. soros port, HDMI, stb…)
Legyen HDMI kimenet.
(10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
Új, számlás gépet szeretnék.

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.