Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16951) King Unique válasza Joltee (#16950) üzenetére


King Unique
titán

Azért nem olyan rossz,érdekes mód az első rétegnél magasabb a PIE,pedig ált. a 2.-nál szokott.

(#16952) attilav2 válasza Flashget (#16948) üzenetére


attilav2
őstag

Csakhogy mind a FTI mind a Verbatim 200huf felett van, míg a maxell csak 125 ezért rendeltem ezt. Persze igaz nem kerestem utána melyik lenne a legjobb lemez.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#16953) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Leteszteltem 1-1 Verbatim lemezt, amit Pioneer DVR-215D típusú íróval lettek megírva.

+DL teszt: [link]
-R teszt: [link]

Ezek az eredmények milyenek?

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#16954) attilav2 válasza King Unique (#16951) üzenetére


attilav2
őstag

Akkor nyugodtan lehet FTI-s lemezt rendelni? Mondjuk ilyet [link]?

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#16955) King Unique válasza attilav2 (#16952) üzenetére


King Unique
titán

A jó kis olcsó Maxell... :D ,egyrétegűbe még lehet vele kísérletezgetni,de Dual-ba nem ajánlott (én már megszívtam vele),bár...lassabban megírva egy jó masinával nem feltétlen lesz rossz,nekem is van néhány régebbi (igaz nem olyan jó korántsem a minőségtesztje,mint pl. a Verbáé),azt ma is olvashatóak,de ált.lutri...
Fontosabb cuccokhoz csakis Verba,v ez az FTI-s,nem szeretnék megint úgy járni,inkább megfizetem a minőséget...

(#16954) attilav2: Hát...PIF,Jitter elvileg ok-s (asztali lejátszókban az fontosabb),csak PIE magas kicsit (bár 280-ig elfogadott,de az már necces), ha sok kell végülis veheted,mert ebben a kiszerélésben gazdaságosabb,mint a Verba,de az nyilván jobb lenne. Azért egy 2,4x,v esetleg 6x-os írással is meg kéne nézni Pioval ezt az FTI-t,hátha jobb.

[ Szerkesztve ]

(#16956) Recyclicator


Recyclicator
csendes tag

Szervusztok!

Köszönöm a másoknak adott tanácsokat, és az egymás közti élénk párbeszédeket! Ezek alapján vettem egy ASUS DRW-24B3ST írót, és

átflasheltem LiteOn iHAS524 B AL29 -re. Pioneer DVR-216DBK szintés SATA váltja. (Az AL27 firmware nem sokat időzött, és utána az

AL2A-t tettem vissza.) Mivel már kifejezetten laptopot használok (mindent aggatnom kell rá) külső házban történt. A topic nélkül el

sem tudtam volna képzelni; hogy nekem az életben legyen LiteOn meghajtóm. Olyan sok hulladék CD-ROM -t láttam ilyen név alatt. De ,

SONY sem húzta nálam tovább 3 hónapnál, most meg NEC AD 7260S megvétele lesz a következő. Samsung sem kell a pozitív tesztek

ellenére, a szintén bosszantó emlékek miatt.
Sokáig csak CD-íróm volt, a legelső SCSI-s 8X Plextor,utána 24X IDE, ugyanilyen névvel. Az 52X Plextorral egyetemben még

használatba kerülhetnek Audio CD-k grabbeléséhez. "Majd jött egy álomszínű gép!" Az is, de a Sulinet támogatásával NEC ND-1300A DVD

író. Tesztképes írom a jelenlegiig nem volt. Elfogadtam PPeter valamint erdoke tanácsait és kizárólag Taiyo Yuden lemezeket vettem,

olykor Ricoh saját gyártásait. Bíztam,hogy hosszú ideig nem kell átírnom semmit. Majd, ha időm engedi jól letesztelek a régi

szériákból, kíváncsian. A PlexTools egyik CD-írómat sem támogatta, furcsállottam én is. Következett Pioneer DVR-110, DVR-112D

->crossflash-> DVR112. Ha lehetne kapni Made in Japan Plextor DVD írót, gazsulálás és tesztek nélkül olyat vettem volna. Az

alkalmankénti DVD-RAM és DL lemezek írásához váltanom kellett. A Pioneer DVR-216D -ral 10 db. Ricoh DL-t (MBI MiD) rontottam el a

többféle írási mód próbálgatásával. Az FTI DL esetében kettőt áldoztam be balgán. (Na, ezt már sajnáltam.)
Mellékelek egy JVC (TY) és egy FTI DL írástesztet

[ Szerkesztve ]

Pálinkában ázott májjal. Küllők közé szorult lábbal. Vajon meddig bírom , háton? Útközépen fekve, nyáron. P

(#16957) FaTHI


FaTHI
őstag

Srácok vettem egy vadi új Lg Dvd-irót a gépembe, de a felirt anyagot (filmet) nem játsza le egyik asztali lejátszóm sem. Két különböző ORION lejátszóról van szó,a régi Dvd-iróval mentek a filmek de ezzel:"nincs lemez" -el leállnak. Csak a gépemen tudom lejátszani a dvd tartalmát.
Mi lehet a baj?

(#16958) Flashget válasza FaTHI (#16957) üzenetére


Flashget
félisten

pontos tipusa?
mert ha LG GH24NSxx akkor sikerült venned egy nem ajánlott írót..vagyis nem érdeklődtél vásárlás elött mit lehet és mit nem venni.

Realme GT Master Edition

(#16959) FaTHI válasza Flashget (#16958) üzenetére


FaTHI
őstag

Eszköz leírása HL-DT-ST DVDRAM GH22NS70 ez a tipus, és sajna sima Dvd-lemezzel nem próbáltam, per pill nincs itthon, de dvd-rw -t próbálagatom, de nem játsza le egyik asztali lejátszóm sem ...
próbáltam cd-rw-t, azt érdekes módon lejátsza.....

(#16960) LackoMester


LackoMester
addikt

Cs,
gyorsan kellett DVD- irót vennem, nemnagyon volt időm körülnézni, végül is ezt vettem Lite-On iHAS124-19, remélem nem b@sztam nagyon ki magammal. Mostanság márcsak heti 1- 2 lemezt irok, szóval nemakartam drágát venni. Szerintetek mellényúltam, vagy jó lesz. :F :B

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#16961) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Létezik olyan, hogy egy eredeti cd-t rippelve wav formátumban szebben szól az új NEC írómmal, mint anno a toshibával? Vagy csak én képzelem?

[ Szerkesztve ]

(#16962) detroitrw válasza gyenesmartin (#16961) üzenetére


detroitrw
addikt

alap esetbe ez nem lehetséges, nincs olyan hogy egyik vagy másik meghajtó jobban olvassa ki az adatot a cd-ről
de nyilván nem mindegy miként is van a cucc rippelve!

(#16963) gyenesmartin válasza detroitrw (#16962) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nem mindegy, hogy egy windows media playerrel rippeltem vagy az ashampooval? Biztos, hogy nem olvas az egyik ki több bitet, mint a másik?

(#16964) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#16963) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Nem ashampoo, hanem foobar.

(#16965) detroitrw válasza gyenesmartin (#16963) üzenetére


detroitrw
addikt

nagyon nem
wmp-vel biztos hogy semmi ilyet nem csinálnék
ashampoo-val meg max iso-ba menteném le (ha meg iso-ba mentés akkor inkább isobuster vagy ultraiso, ezeknek nagyon fejlett a hibajavító eljárásuk gyakorlatilag nem enged hibásat olvasni!)
a foobar már tud rippelni
de én az eac-ot vagy a cuerippert ajánlanám

ha több bitet olvasna ki akkor nem vennéd észre a különbséget csak a "szám" végén
az hogy más adatot olvas esetleg ki lehetséges, de normális softver jelzi ezt a hibát
normális körülmények között nincs odd és odd között olvasási adatkülönbség!

[ Szerkesztve ]

(#16966) gyenesmartin válasza detroitrw (#16965) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Értem. Akkor a foobar miatt változott meg a hangja. Azt hittem mindegy mivel van rippelve és az odd miatt volt különbség. Ha jól emlékszem akkor valaki írt már ilyet.

(#16967) Flashget válasza FaTHI (#16959) üzenetére


Flashget
félisten

mert ha LG GH24NSxx akkor sikerült venned egy nem ajánlott írót.

szóval egy nem ajánlott íróba sikerült invesztálnod. de ez is az írásmínősége miatt nem ajánlott író normál DVD lemezekre.
Az újrairható lemezek napjainkban a kuka szintjét képviselik...többnyire ott végzik 1-2 írás/törlés után. Mi a pontos tipusa az újrairható lemeznek?
korábban volt szó milyen lemezt érdemes venni napjainban RW-ből.

Realme GT Master Edition

(#16968) FaTHI válasza Flashget (#16967) üzenetére


FaTHI
őstag

három féle lemezzel is próbáltam TDK, Fuji, mindegyikkel ismeretlen, illetve nincs lemez hiba ,a számitógépen nincs baj, ott működik.
régebbi irókkal nem volt baj, csak mióta ez van....

(#16969) ImI87


ImI87
őstag

Hello!

Kellene nekem egy mezei DVD-író, SATA csatis.
Gravírozó funkció nem kell..........
Néha írok vele adatokat, filmeket nem szoktam kiírni.

Jó lenne, ha nem lenne benne egy sugárhajtómű :) , és normális minőségben írna.

Én ezt néztem ki: NEC AD-7280S Szerintetek megfelel? Vagy van helyett jobb alternatíva?

(Mi ez, hogy tesztelhető, vagy nem tesztelhető ?)

(#16970) ImI87 válasza ImI87 (#16969) üzenetére


ImI87
őstag

Valamelysik LG típus esetleg? :F 2 év gari miatt.........

(#16971) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Szeretnék venni egy slot-in optikai meghajtót.

Fontos lenne, hogy IDE csatoló felületű legyen, tudjon DL lemezeket olvasni, és sima +/- R, RW lemezeket írni.

Kérdésem az lenne, hogy milyen meghajtó az, amit kapható is kishazángban.

Köszi,

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16972) Johnny001 válasza föccer (#16971) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Szerintem le fognak róla beszélni, sajnos nincs ilyen az ajánlott írók között. Ha laptophoz kell, akkor meg kéne barátkozni egy teljes magasságú, külső házas darabbal.

Ilyenek Samsung 223AB, Asus 24B3ST, 24B3LT, Liteon 524B, 624B

IDE csatolósba, most hirtelen csak a Samsung jut eszembe 222L, ha esetleg lehet kapni

Asus Liteon belsős crossflashelhető.

Biztos jön még valaki válaszolni,de addig is:)

By.: Johnny

[ Szerkesztve ]

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#16973) föccer válasza Johnny001 (#16972) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem laposba kell, hanem egy moddolt asztali gépbe. Amolyan minimal design lenne, amibe nem fér bele a tálca kiadója. Használva nem nagyon lenne, max 5 évenkénti Windows reinstall. Erősen elgondolkodtam, hogy legyen-e egyáltalán benne ODD, de végül is miért ne.

Minden esetre köszi a tippeket, most már legalább tudom, hogy mit kell keresnem. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16974) Flashget válasza Johnny001 (#16972) üzenetére


Flashget
félisten

Samsung 223AB
ilyen tipus nem létezik! 223 esetében van B,C,F,L,Q betű jelzésű, de AB-s nincs.

222 esetében már van :)

Realme GT Master Edition

(#16975) Flashget válasza föccer (#16973) üzenetére


Flashget
félisten

Kell egy külső ház abba bele a felsorolt írók közül bármelyik vagy egy Optiarc 7260 (ha még lehet venni) vagy 7280 író.
Ha használod összekötöd a PC-vel ha nincs szükséged rá elrakod a fiókodba és nem csúfítja a moddolt dolgot :)

Realme GT Master Edition

(#16976) Flashget válasza ImI87 (#16970) üzenetére


Flashget
félisten

olvass vissza csak pár db hsz-t megtalálod az LG-ről a kialakult véleményt.

vagy keresőbe írd be: ajánlott író és nem ajánlott író.

Realme GT Master Edition

(#16977) FaTHI


FaTHI
őstag

Erről mi a véleményetek? lehet lecserélem az LG-t, nem szenvedek vele tovább.

(#16978) detroitrw válasza FaTHI (#16977) üzenetére


detroitrw
addikt

amíg nem próbáltad ki egymenetes lemezzel addig szerintem fölösleges ilyenen gondolokozni
az ilyenen (pio 219) meg végképp ne :)

(#16979) Johnny001 válasza Flashget (#16974) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Optiarcokat nem is írtam, samsungok-ból pedig nem mind ajánlott!!!

Szóval felületes voltam.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#16980) Flashget válasza Johnny001 (#16979) üzenetére


Flashget
félisten

:)
samsungból csak a 223C a nem ajánlott.

Realme GT Master Edition

(#16981) Flashget válasza detroitrw (#16978) üzenetére


Flashget
félisten

jobb mint a 218, de ennek ellenére nem ajánlott író ez a QSI gyártmány

rendkívül jó érzékkel találtad meg azokat az írókat amik a "nem ajánlott írók" halmazát alkotják (LG, Pio 219) :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#16982) FaTHI válasza detroitrw (#16978) üzenetére


FaTHI
őstag

Nos úgy néz ki a PIONEER DVD-RW DVR-219L idáig nagyon szépen muzsikál, minden kiirt adat, film jó lett ,és még pluszba a régi iróimmal irt Tdk8x Dvd-RW lemezt nem tudtam lejátszani csak az egyik asztali lejátszó ismerte fel,érdekes módon már mindkét asztalin működik a lejátszandó film.

[ Szerkesztve ]

(#16983) Flashget válasza FaTHI (#16982) üzenetére


Flashget
félisten

ha esetleg 2 hónap múlva nem olvassa semmi a most Pio219-el írt lemezeket, jusson eszedbe a Pio 219 (aminek semmi köze a jó öreg Pioneerhoz csak a név valójában átcimkézett közepes kategóriás QSI író) a fórumban a NEM ajánlott írók közé tartozik. :)

Realme GT Master Edition

(#16984) FaTHI válasza Flashget (#16983) üzenetére


FaTHI
őstag

Viszem vissza mint a pinty, az tuti..

(#16985) W.Chuck


W.Chuck
csendes tag

Üdv.
Segítséget szeretnék kérni, hogy milyen dvd írót vegyek.
A régi a cd-t nem olvassa már egy 1,5 éve, és most untam meg(előtte olvasta, mielőtt valaki mondaná, hogy nem is olvashatná). Nézegettem egyet, de nem tudom, hogy melyikek a favoritok mostanában.Amit néztem: DVD-RW LiteOn 24x iHAS124-19B
Köszönöm.

(#16986) LackoMester válasza W.Chuck (#16985) üzenetére


LackoMester
addikt

Az jó iró, ha Bés azt mindenképpen vedd meg, nekem C- s van, de bármikor elcserélném rá. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#16987) kicsirigó7


kicsirigó7
senior tag

LiteOn iHAS 124B tesztképes, de közepes minőséggel pörköl. Jitter értékben nagyon rossz.
LiteOn iHAS 124C kérdéses a tesztképessége, az előd LiteOn írókkal összehasonlítva.
Viszont kisebb PIE és kisebb Jitter értékkel pörköl mint a B verzió. (124B és 524A írókkal tesztelve a 124C verzió irományát. Saját maga által végzett C teszt, magasabb PIE PIF értéket hoz mint a két előd.)

Vagy is, szerintem a kettő közül írásminőségben a C verzió a jobb.
Tesztelni, és az xboxos dolog miatt a B verzió.
Az alapján kell választani, hogy kinek mire szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#16988) kicsirigó7 válasza W.Chuck (#16985) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Ha írásminőséget szeretnél tesztelni akkor a 124B jó lesz.
Ha nem akarsz írásminőséget tesztelni, inkább az írásminőség számít, akkor inkább Sony Optiarc AD-7260S-t vagy AD-7280S-t.
Szk:
Én kettőt vennék, 7260S.t pörkölni, 124B-t letesztelni a 7260S irományát. Hogy nyugodt legyek abban hogy jó minőségben írtam ki, azt amit akartam. Nem beszélve arról hogy a mai DVD lemezek minősége olyan amilyen. Ezért sem árt a teszt.

[ Szerkesztve ]

(#16989) gothic20


gothic20
aktív tag

Sziasztok

Nem tudja valaki mi a különbség a két író között? Mindegyiket át lehet CrossFlash-elni LiteOn-á?

Asus DRW-24B3ST/BLK/B/AS

Asus DRW-24B3ST/BLK/G/AS

Előre is köszönöm a választ.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#16990) SPZHUN


SPZHUN
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni Lightscribe író vásárlás ügyében. Elolvastam több hozzászólást is és némileg elbizonytalanodtam, nem tudom végül is mi lenne a legjobb nekem.
Hobbi dolgaimhoz szeretném használni a gravírozó funkciót, nem túl gyakori alkalmakkor, éppen ezért nem is szánnék rá, csak 5-6 ezer forint körül.

Tudtok esetleg ajánlani nekem egyet-kettőt? Érdemes befektetni egy ilyen íróra vajon? "Fehér lemezre" nyomtató készüléket sajnos nem tudok vásárolni, annak ára miatt, így gondoltam a Lightsrice technológiás megoldásra.

(#16991) #77246208


#77246208
törölt tag

Mostanában, ha van rá időm, megvizsgálom a kezeim közé kerülő notik optikai meghajtóit írásminőség szempontjából. Általában azt szokták javasolni a hozzáértők, hogy inkább használjunk desktop írót külső házban, mert azoknak jobb az írásminőségük. Ez az esetek többségében így is van. Ettől függetlenül érdemes letesztelni a notebook saját meghajtóját (már ha van benne)!
A DVD lemezes topicban már dícsértem a Teac DV-W28S-RT írót, most egy LG okozott számomra kellemes meglepetést.

LG HL-DT-ST DVD+-RW GT50N, A101-11 firmware, 4x írás:

A meghajtó 4x és 8x sebességet kínál fel az INFOME R30 lemezhez. Érdemes azonban 4x-es sebességgel pörkölni, mert gyorsabb íráskor nő a jitter:

Persze nagy tömegű írásra nem alkalmas egy ilyen játékszer, ennek ellenére - figyelembe véve az írásminőségét - használhatónak tűnik!

[ Szerkesztve ]

(#16992) W.Chuck válasza kicsirigó7 (#16988) üzenetére


W.Chuck
csendes tag

Huhh.
4 évvel ezelőttig képben voltam gépes dolgokkal, de azóta nem követem nyomon, s akkor sem mélyültem bele az írókba, azóta meg végképp, és lényegében félig kínai amit írtál :D
Minőség az kb. teljesen mind1, csak ne az alja legyen a dolgoknak....
Néha-néha 1-2 cd/dvd kiírására kellene, meg Xbox-ra a dupla rétegű dvd-ket írni..

(#16993) Atipapa


Atipapa
csendes tag

Ajánlanám a sony írók valamelyikét , mert az tud kétszeres sebességgel is írni , ha hosszú távon meg akarod tartani az adatokat , ami a lemezen van .

Privát üzenetre akkor is válaszolj , ha nemet mondasz valamire , mert így illik , különben bunkónak tartanak , és ezen ne is csodálkozz .

(#16994) Atipapa


Atipapa
csendes tag

Többen mondták már , hogy kb öt év után eltünnek az adatok a lemezről , de nekem van olyan lemezem amit kétszeres sebességgel írtam kb 10 éve , és még mindíg használható .

Privát üzenetre akkor is válaszolj , ha nemet mondasz valamire , mert így illik , különben bunkónak tartanak , és ezen ne is csodálkozz .

(#16995) Flashget válasza Atipapa (#16993) üzenetére


Flashget
félisten

:F

1. pontosan melyik tipust ajánlod?
2. melyik lemezre tudok 2x sebességen pörkölni?

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#16996) kicsirigó7 válasza W.Chuck (#16992) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Hát ha nem konkrétan filmekre kell, akkor a 124B a jó választás, főleg az xbox miatt.
Mert Jitter értékben nagyon pocsék az írásminősége, ami főként a filmeknél játszik szerepet.

(#16997) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

moddingolt gépekbe szoktam látni olyan dvd meghajtókat, hogy nem tálcája, csak egy nyílás a lemeznek. na ilyet hol lehet kapni vagy mi a neve?

előre is köszi :R

(#16998) kicsirigó7 válasza kungzi (#16997) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Slot-in [link]

(#16999) kungzi válasza kicsirigó7 (#16998) üzenetére


kungzi
veterán

és ezt betudom rakni pc-be is?

(#17000) kicsirigó7 válasza kungzi (#16999) üzenetére


kicsirigó7
senior tag

Szerintem olyan kivitelű ház szükséges hozzá, amelynek az optikai hely kialakítása slim optikai meghajtót tud fogadni 5,25-ösök helyett.
Azt nem tudom hogy normál házhoz átalakítót lehetséges-e kapni. :(
Mert én a normál kivitelű DVD írókban jobban bízok, mint a slim kivitelekben.
Így nem nagyon foglalkoztatott ezzel a slot-in dizájnnal.

Szk:
De biztos lesz valaki, aki a kérdésedre konkrétabban is tud válaszolni.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen DVD-írót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.