Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-08 07:24:37

LOGOUT.hu

Ha lesz egyszer időnk írunk egy téma összefoglalót addig is itt van 2 link...

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) mgaben válasza kenand (#2050) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszi a választ. Kicsit gondolkodom még rajta, de még így is a 912 felé hajlok kicsit a hardver miatt. Aztán csak tokeletesitik ezt is.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2052) kenand válasza mgaben (#2051) üzenetére


kenand
Topikgazda

Folyamatosan javul a dolog, de ha film nézés a cél bőven jó a 905x-is (sőt)
Ha Android alatt is használja az ember, más aplikációkat is futtat, akkor lehet jobb -a drágább- 912
Én mindenképp maradnék Amlogic mellett az opcionális LibreElec miatt, drágább Rokchip-eseknél van USB 3.0, de csak Android megy rajtuk

[ Szerkesztve ]

(#2053) mgaben válasza kenand (#2052) üzenetére


mgaben
senior tag

Hát, leginkább film/kodi, de elofordul YouTube is, esetleg ace Stream vlc-vel. Más nem nagyon.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2054) kenand válasza mgaben (#2053) üzenetére


kenand
Topikgazda

Youtube megy LibreElec alatt is, bár macerásebb, időnként frissíteni kell a Youtube addont, mert kitilt és előfordulhat, hogy egyedi API kulcsot kell generálni hozzá.

Sajna 905x-es boxok is egyre ritkábbak, Mecoolnak még van, de azon pl nincs optikai kimenet...905w-t tolják, de az is problémásabb, mint a 905x (egyik házimozi erősítőm még nem HDMI-s, meg aki soundbart használ ott sem általános a HDMI hangbemenet)

[ Szerkesztve ]

(#2055) mgaben válasza kenand (#2054) üzenetére


mgaben
senior tag

Szia!

No, hosszas vívódás után a 905x mellett döntöttem. Annyira nem fontos a kijelző és a blútúsz sem, me a 3 gb ram sem szerintem. Viszont fontos a libre és a hdmi cec is jól jön, max ha az tv-mel nem működik akkor veszek egy wireless kicsi billentyűzetet amin van touchpad.

Egy kérésem lehetne?
Adnál linket, hogy pontosan milyen fájlokat kell letölteni a libre-hez (905x) és hogyan tudom telapíteni sd-re vagy pendrive-ra? Letöltöttem egy progit hozzá (libreelc usb creator), de ott írják is, hogy a lenyíló menüben ha nem szerepel az én konfigom akkor külön le kell tölteni minden és betallózni neki. Írhatsz akár pm-ben is,

Köszönöm előre is a segítséget.

G

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2056) kenand válasza mgaben (#2055) üzenetére


kenand
Topikgazda

Szia!

905/912 topik első hozzászólásában (topik összefoglaló)minden részletesen le van írva linkekkel együtt

(#2057) mgaben válasza kenand (#2056) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszönöm! :R

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2058) Headbang


Headbang
aktív tag

Biztos nagyon alap kérdés, de hogy lehet beállítani a LE rendszer óráját? Netről nem állítja be magát automatán, mint a droid. :(

(#2059) kenand válasza Headbang (#2058) üzenetére


kenand
Topikgazda

De szerintem beállítja... jól adtad meg az időzónát?

(#2060) Headbang válasza kenand (#2059) üzenetére


Headbang
aktív tag

Sikerült. :)

(#2061) mgaben


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de az x96-hoz ugye van ir zsinór. Az csak akkor kell ha a képeken látható módon a tv hátuljára teszem a dobozt vagy mindig, mert nincs rajta az elején ir vevő?

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2062) kenand válasza mgaben (#2061) üzenetére


kenand
Topikgazda

Csak akkor kell ha tv mögé teszed. Én még nem használtam a dobozban van, de megy a táv....

(#2063) mgaben válasza kenand (#2062) üzenetére


mgaben
senior tag

Köszi! :)

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2064) Taktoj


Taktoj
aktív tag

helló. Jó volna egy kis összefoglaló a topic elejére :-(.

Youtube, hbo go torrentről letölteni?(s majd Filmet nézni: [link] ez jó e?

Iletve vmi egyszerű youtube képes box is kellene olcsóbban.
Ha tudnátok ajánlani, megköszönném.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#2065) cocka válasza Taktoj (#2064) üzenetére


cocka
veterán

Ezek nem arra valók, hogy te torrentezzél. Hűtés nélkül meg pláne nem.

(#2066) kenand válasza Taktoj (#2064) üzenetére


kenand
Topikgazda

Lehet vele torrentezni, azért nem fog megsülni...LibreEleccel még könnyebb. HBoGo is megy, feleségem használja

(#2067) Taktoj válasza kenand (#2066) üzenetére


Taktoj
aktív tag

köszi, szuper, a torrent nem létszükséglet amúgy sem.

S esetleg valami olcsó csak youtube ra?

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#2068) starius


starius
tag

Sziaszok! A lehető legolcsóbb 4k tv okosítót keresem, van esetleg valahol lista az ajánlott készülékekről?

(#2069) kenand válasza starius (#2068) üzenetére


kenand
Topikgazda

Amlogic 905w alapú a legolcsóbb ami javasolható pl X96 mini vagy mecool MS8 plus, Tanix TX max, T3 mini stb
Legolcsóbb most, picit drágábban Tx3 mini jobb talán

905x-es jobb, de drágább

[ Szerkesztve ]

(#2070) gyilkos répa


gyilkos répa
tag

Sziasztok!

Az alábbiakban szeretném a segítségeteket kérni.

Olyan androidos TV boxra lenne szükségem, amire a Google Play Store-ból tudok probléma nélkül alkalmazásokat telepíteni (konkrétan a Telekom TV GO applikációra lenne szükségem, ami a Store-ból letölthető Android eszközökre és netről streamelhetők TV csatornák). Az is hasznos volna, hogy gördülékenyen játsszon le video fájlokat, hogy adott esetben kiváltsam vele a jelenlegi Popcorn Hour lejátszómat. (Az mennyire reális, hogy file szerverként funckionáljon egy ilyen doboz?)

A T95Z plus eszközt nézegettem, amíg nem találkoztam néhány elég negatív review-val....

Van esetleg ötletetek?

Előre is köszönöm a választ.

(#2071) K4jusz válasza Necronom (#2039) üzenetére


K4jusz
tag

Sziasztok!

megjött az eszköz: MECOOL KM8 Google Certified Android. Megosztanám a tapasztalatokat, ami nem derül ki a spercifikációból:
- megy a wifi és ethernet együtt (cast)
- van bluetooth
- mikrofon a távirányítóban tök jó
- megfelelő sebesség
- eddig mindent lejátszott

Ami nem jó:
- cast youtube-ról csak tv kóddal megy, amúgy kiírja, hogy nem sikerült csatlakozni az eszközhöz - kép a tv-n villan egyet - telefon galériából pedig tök jól működik, vagy a google home app-ból.
- Ha nincs feladata, kikapcsol. Bekapcsolás után nincs hang, csak ha újra rányomok a beállításokban a PCM-re, ami alapból is be van állítva.

A két negatívum, ha meg lenne oldva, akkor azt mondanám, számomra teljesen megfelelne arra, amire szántam.

(#2072) kenand válasza gyilkos répa (#2070) üzenetére


kenand
Topikgazda

TV go elég problémás app boxra. Amlogic topikban kérdezz rá ki használja és pontosan milyen boxon.

(#2073) Necronom válasza K4jusz (#2071) üzenetére


Necronom
senior tag

Hat akkor legalabb felsiker :)
Gratula!

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#2074) gyilkos répa válasza kenand (#2072) üzenetére


gyilkos répa
tag

Köszi szépen, az hasznos volt.
Sajnos úgy néz ki, nem nagyon megy...

(#2075) cocka válasza gyilkos répa (#2070) üzenetére


cocka
veterán

Ingyenes adás megtekintésekor azt írja ki Android 7.1.2-n (Venz V12), hogy hiba történt a lejátszás során. Szóval... kuka. Hulladék. Plusz a megerősítő emailre hosszú perceket kell várni, mire megjön gmailbe. Szánalmas.

Ja meg folyamatosan fagyogat meg kilépeget és visszatér. Bezzeg a Horizon Go rendesen megy. :)

[ Szerkesztve ]

(#2076) cocka válasza cocka (#2075) üzenetére


cocka
veterán

Félreértések elkerülése végett, nem a boxom hulladék, hanem a TV GO app.

(#2077) gyilkos répa válasza cocka (#2076) üzenetére


gyilkos répa
tag

Kösz a választ.
A Horizon Go, nem tudjátok, fut Nvidia Shielden is? Oda sztem csak sideloadolni lehet, mert alapból csak a korlátozott, android tv-s Play Store van benne.

Összességében a Shield nem ígérkezne rossznak. Erős hardver, tud file servert is, és bonuszként ott van az Nvidia Geforce now és PC-ről a játékok streamelése (+kontroller).

Persze nem olcsó...

(#2078) cocka válasza gyilkos répa (#2077) üzenetére


cocka
veterán

Nem tudom, ezen normál Android OS van, nem Android TV. Az Android TV-re szánt alkalmazásokat nem is engedi telepíteni a store-ból.

(#2079) BullZeye válasza gyilkos répa (#2077) üzenetére


BullZeye
veterán

Az ugye megvan mindenkinek, hogy rootolt androidon nem megy a Horizon Go? És a boxok nagy része gyári rootolt.

(#2080) cocka válasza BullZeye (#2079) üzenetére


cocka
veterán

Az ugye megvan, hogy rootolt és használom is? A tények makacs dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#2081) Headbang


Headbang
aktív tag

sziasztok

Azt vettem észre, hogy egyre többször szeretek LE-t használni boxomon mint droidot. Igazság szerint az alap dolgokból csak a Spotify hiányzik. Ezt nem lehet valahogy addonként rá varázsolni?

Más:
2.0ás analóg hangrendszert használok box-->hdmi-->tv re van kötve a hang cucc.
Az a gondom, hogy semmilyen beállítással nem tudom a háttér hangoktól jobban kiemelni a beszéd hangokat. Persze így is használható, de nem az igazi. Erre valami ötlet?

(#2082) cocka


cocka
veterán

Na most szerintem arról szól a fáma, hogy elvileg azért nem engedik ki HDMI-n a képet, merthogy jajj az felvehető. Hát a Horizon Go az eléggé erősen DRM védett már a weben is, nem hiszem, hogy ez az android app verziónál különösebben másképp lenne. Tehát szoftveres megoldás nem nagyon van mondjuk a tv tár illetve a műsorvisszanézőben elérhető anyagok letöltésére. Androidos app pláne nincs, amivel rögzíteni lehetne. Különben ha lenne, akkor az egy okostelefonon is működne, tehát akkor igazából már mindegy lenne, hogy min játszod le a DRM védelemnek annyi lenne.

Másrészt hardveresen elvileg ki lehetne vezetni HDMI-n keresztül a képet egy olyan eszközre, aminek van teljes HDMI in supportja és arról fel is lehetne venni, de ezek az eszközök nyilván sokkal drágábbak annál, hogy ez megérje, de az is lehet, hogy simán fekete képet ad, ha megpróbálod felvenni. Ha pedig nincs ilyen az olcsó Euro scarton keresztül lehetne kivezetni és felvenni a képet, de az meg a minőség rovására menne.

Ráadásul amíg így hardveres módszerrel rögzítenéd a képet, addig nem is tudnád használni az android boxot szal.. macera, idő, pénz. + eleve fizeted a UPC-s digitális kábeltévét, tehát már csak ezért sem valószínű, hogy szeretnél még felvevő eszközre beruházni, ami vagy működik vagy nem.

Szerintem jó ez így ahogy van. Aki meg nagyon rá akar görcsölni erre a témára, az szenvedjen a felvétellel.

(#2083) BullZeye válasza cocka (#2080) üzenetére


BullZeye
veterán

Kivétel erősíti a szabályt, vagy nincs rootolva valójában, vagy hideolt a root.
Ettől függetlenül fél éve direktbe rákérdeztem, és a válasz az volt, hogy rootolt eszközökön nem működik.
Az, hogy neked véletlenül megy, kb szerencse, hivatalosan nem kéne neki.

(#2084) cocka válasza BullZeye (#2083) üzenetére


cocka
veterán

Én meg leírtam, hogy lehet ezen görcsölni, de a felvétel nem fog menni. Ezért aztán miért ne lehetne engedélyezni a lejátszást. Egyszerűen nem tudod felvenni max. úgy, hogy fogsz egy kamerát és rögzíted a képét kívülről, de azt mobillal vagy tablettel és a weben is megteheted. Plusz akkor is bebuknák, ha weben játszanám le és HDMI monitoron nézném. Valamire ki kell vezetni a képet, hogy pl. weben meg tudd nézni.

A korlátozás egyébként is csak arra vonatkozik, hogy rootolt-e az eszköz vagy sem. Azt nem írja, hogy milyen eszköz.

A TV GO-nál sokkal szigorúbbak (anyázik is miatta mindenki gondolom), mert ott a kikötés az, hogy csak mobileszközökön játszható le.

vagy hideolt a root.

És ez milyen programmal deríthető ki? Mert emlékeim szerint már telepítettem ilyen root ellenőrző biszbaszokat és mind azt írta, hogy rootolt. Tudnál valami programot linkelni, ami kideríti, hogy rejtett-e a root?

(#2085) mekker


mekker
őstag

M8S Pro+ bootloopol az LE-vel, miután az Androidot használtam. Ez mitől lehet? Internal storage-ra van átmásolva az LE, de Sdről bootol.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#2086) Drughi


Drughi
addikt

Üdv,

Samsung nem smrt FHD 40" tv-hez keresek android boxot.
A Mi Box 3-at nézem, vagy hasonló tudású árú alternatívát, itthoni beszerzéssel.

Ezekhez usb-n keresztül lehet billentyűzetet+egeret kötni?

(#2087) cocka válasza Drughi (#2086) üzenetére


cocka
veterán

Lehet.

(#2088) starius


starius
tag

A mi box 3 ajánlott vagy ennyiért van jobb is ? (20k)

(#2089) BullZeye válasza starius (#2088) üzenetére


BullZeye
veterán

Drága, 905W proci van hozzá, kollégám vett ilyet, nem lett a szíve csücske.

(#2090) Keni21


Keni21
tag

Sziasztok!

Androidos tv box vásárlás előtt állok. Olyat keresek amin lehet netezők és alkalmanként torrentezni is. Minimum 2 gb ram legyen benne, holnap nyakamba veszem a várost és kutatók. Ki mit tudna ajánlani?

:R

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#2091) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!
Lehet nem jó helyen járok..
médialejátszós, de nem netes tv-t szeretném felokosítani youtube filmnézésre, esetleg más netes tartalmakra. Tudtok valamit ajánlani?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#2092) starius válasza BullZeye (#2089) üzenetére


starius
tag

Akkor ebben az árketegóriában mi ajánlott? Esetleg van valahol egy lista az ajánlott boxokról?

(#2093) mgaben válasza starius (#2092) üzenetére


mgaben
senior tag

Nekem az X96-ot ajánlották itt (S905X-es, mert van más is). Én főként kodival használom, így szempont volt a libreelec támogatás, ehhez fullos. 2gb/16gb-t rendeltem. Egyedüli hátránya nekem, hogy nincs benne BT, viszont vam HDMI cec. Én még tapasztalatot nem tudok, mert elvileg jövő héten kapom kézhez.
Cc 12e pénzben volt.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2094) BullZeye válasza starius (#2092) üzenetére


BullZeye
veterán

Gearbestről én 1 hónapja vettem Alfawise H96 Pro+.
S912 chip van benne, ha szétszeded, és lyukat vágsz akkor 4db USB port. CoreElec simán felment rá, és azóta is 24/7 folyamatosan megy.

Ez olyan 20k körül van most és 3gb rammal és 32gb belső tárhellyel. De néha szokott lenni 50-60 dolláros kupon hozzá.

(#2095) mgaben


mgaben
senior tag

Sziasztok!

Megvan a vas. Egyelőre rendben van. Sikerült a libreelecet is elindítani. Viszont az a bajom, hogy hiába írom be az smb ip címét, nem akar csatlakozni (android alatt frankón működik). Olvastam valamit, hogy valamit buherálni kell, de annyira nem értek sem angolul, sem magához az smb confighoz.

Tudna valamelyikőtök segíteni, hogy mit és hogyan állítsak be? Vagy mi más módon tudom tallózni a win10 médiatáramat? Úgy, hogy működjön is a hálózati lejátszás. Az smb annyiból lenne a legjobb, hogy a médiatáram exportálva van és akkor nem kellene mindent újraépíteni.

Köszi előre is.

G

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2096) kenand válasza mgaben (#2095) üzenetére


kenand
Topikgazda

Esetleg rootként lépj be
root
libreelec

Bocs neked külön samba meghajtód van....ha nem látja smb-n lisitázva, nekem ip címét beírva mindig működött

[ Szerkesztve ]

(#2097) mgaben válasza kenand (#2096) üzenetére


mgaben
senior tag

Szia!

Van simán egy winyó a gépemben ami meg van osztva. Eddig (adnroid alatt az x96-on is) ha beírtam, hogy smb://192.168.x.y akkor mindig megjelentek a gép megosztott mappái. Itt semmi, csak failed...

Egyedül akkor kért már jelszót meg felhasználót ha minden protokollt (min/max) SMB1-re állítottam, de nem volt jelszó a felhasználómnak. Állítottam be jelszót, és működik is. Viszont erre a módszerre azt írják, hogy nem biztonságos. Azt mondjuk nem tudom miért.

Ja, még egy fontos infó, ez a Krypton verzió óta van.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2098) kenand válasza mgaben (#2097) üzenetére


kenand
Topikgazda

Win 10 alatt nekem is problémásabb lett a samba, jelszóval megyek fel, de semmi olyan fontos dolog nincs amit féltenék biztonság szempontjából. Csak filmek és zenék.
Bonyolultabb megoldást én is láttam, de egyelőre nem vettem rá magam.

[ Szerkesztve ]

(#2099) mgaben válasza kenand (#2098) üzenetére


mgaben
senior tag

Na, úgy néz ki sikerült. Elsőként visszaállítottam defaultra a servicesben (kodi és le is) az smb beállításokat. Aztán jelszó a winre és utána működött. Persze restartok voltak.

És a régi box meg a laptop is működik.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#2100) cocka válasza mgaben (#2099) üzenetére


cocka
veterán

Az SMB amúgy nem igényel jelszót, csak a windóz biztonsági beállításait kell kicsit kozmetikázni és jelszó nélkül is beenged. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.