Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7505) MasterDeeJay

Néha néha megnézegetem a miki logját és most megint megnőtt a winboxos portot csesztetők száma. (szokásos mikrotik fertőzött routerek pásztázzák a netet hogy terjedjenek, talán botnetként.)
Még tavaly bejelentettem párat a govcert-re és egyikkel kezdtek is valamit és most újra visszajött. Hogy a bánatba lehetnek ennyire hozzá nem értőek ha már egyszer írtam nekik levelet hogy fertőzött a router és a govcert is írt nekik most totál ugyan az történt. Valami GTH Holding Zrt, szerintem nincs informatikusuk vagy olyan aki ért a mikrotikhez és legalább havonta egyszer ránézzem hogy mi van.
Szerintem feladom az önként nyomozást. Azaz nem tudom hogy ez GDPR biztonsági incidensnek számít-e mert akkor mindenképpen kellene jelentenem a govcert felé.
Az a durva hogy mennyi ilyen cég lehet még hogy megveszi az x eszközt és felelőtlenül használja.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.