Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Mania


Mania
senior tag

Teccik a progi :)

Riport ment

(#52) Thrawn


Thrawn
félisten

A státusz küldése ablakba nem lehetne betenni egy vízszintes görgetősávot :B Küldjek riportot? Bár nálam minden stimmel.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#53) MikySoft


MikySoft
tag

ez jön elő mikor telepítem a programot! [link] :(

és a telepítésnél ez a Hiba jön még ki: [link]
szerk.: a virus az mitől van? :F

[Szerkesztve]

(#54) biga válasza MikySoft (#53) üzenetére


biga
senior tag

Mintha az elején írt volna valamit a NOD32 meg ezen program egymás iránt érzett unszimpátiájárol. Olvass vissza...

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#55) emitter


emitter
őstag

Hmm.. ti honnan szeditek az 1.05-ös vörzsönt?
A honlapon (hdsentinel.fw.hu) igaz meg van említve, h kijött ez a verzió, de még a régit szedi le :F

(#56) MikySoft


MikySoft
tag

és azt nem tudja valaki hogy miért jön elő az a hiba amit 2 üzenettel feljebb írtam.. az a hibaüzenetes cucc?

(#57) emitter válasza emitter (#55) üzenetére


emitter
őstag

valaki?

mindenki alszik már? :)

ja és a honlapon jó lenne a letöltéshez odaírni, h konkrétan most melyk verziót töltöm is le, mert ez így nem poén. Meg a setup-fájlt is el lehetne nevezni kicsit többetmondóbban.

(#58) hummerdikk válasza MikySoft (#56) üzenetére


hummerdikk
őstag

Egyszeruen virusnak nezi a kis kedves.... Valoszinuleg azert, mert turkal olyan helyen ahol virusok is szoktak. Kapcsold le a nodot es ugy probald meg vagy hasznalj Kaspersky-t :)

(#59) Thrawn válasza emitter (#57) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha az 1.04-es jön le akkor frissítsd az oldalt először! Nekem simán lejött :U

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#60) MikySoft


MikySoft
tag

és az a hiba az mitől lehet? mert az nem a NOD tól függ...

(#61) ArGab válasza MikySoft (#60) üzenetére


ArGab
őstag

De, attól van. A Nod32 heurisztikus kereséssel képes olyan kártevők felkutatására is, amik nincsenek benne az adatbázisában. Méghozzá ezt messze hatékonyabban teszi a konkurenseknél (az ismeretlen vírusok kb. 90%-át is képes megfogni, 2-3* többet a konkurensekénél).
A hiba pedig annak a következménye, hogy a telepítés során valami olyat tesz a program, ami miatt a Nod egy eddig ismeretlen vírusnak azonosítja, és karanténba teszi. De így a telepítés során a fájl eltűnik, elérhetetlen lesz, ezt pedig amár hibajelzéssel jelzi számodra a program is.

(#62) MikySoft válasza ArGab (#61) üzenetére


MikySoft
tag

így már minden ok! :R elejinte nem értettem de most már miden világos..köszi :R

(#63) Szabesz


Szabesz
őstag

Miért nem pakolja fel a HDSentinel.exe-t :F ?

[kép]

[Szerkesztve]

¯\_(ツ)_/¯

(#64) MikySoft válasza Szabesz (#63) üzenetére


MikySoft
tag

milyen vírusírtót használsz? NOD 32 öt? mert akkor az a gondd.. :DDD

(#65) HavocS válasza hdsentinel (#45) üzenetére


HavocS
senior tag

Na ez üt. Az előbb szőrén-szálán eltűnt a program, elindítottam ismét, most most szépen marad legfelül bármikor...

(#66) Szabesz válasza MikySoft (#64) üzenetére


Szabesz
őstag

Olvastam, ezért telepítés előtt kilőttem...
Nem is volt problémája a telepítőnek, látszólag rendesen fel is ment ... de ez valahogy nem akarja felrakni :F

¯\_(ツ)_/¯

(#67) MikySoft válasza Szabesz (#66) üzenetére


MikySoft
tag

akkor nemtom :(

(#68) hummerdikk


hummerdikk
őstag

Egy kicsit bogaras, de faja progi!

(#69) emitter


emitter
őstag

Az always_on_top most már műxik az új verzióval, eddig nem csinált semmi hülyeséget :)
Mondjuk erre is lehetne egy kapcsolót tenni, mert nem biztos h mindenki szeretné h felül legyen a státuszablak.

Azt nem tervezed beépíteni, h a rejtett partíciókat is tudja felismerni a progi?

(#70) MikySoft


MikySoft
tag

nem tudom, hogy megvalósítható-e, de nekem az lenne a javaslatom, hogy ha rákkantintok 2X rákanntintok a tálcán lévő ikonra, akkor előjöjjön a főablak?

még valami: a registrációval milyen plusz funkciók jönnek elő?

(#71) emitter válasza MikySoft (#70) üzenetére


emitter
őstag

sztem könnyen megvalósítható, ennek én is örülnék :)

szerk: a reg-gel szvsz csak annyi történik, h indításkor nem jelenik meg a splash-ablak, de ha jól láttam ezt ki lehet kapcsolni a beállításoknál, szal én nem tom, h akkor most miben jelent korlátozást a regisztrálatlan állapot :F

[Szerkesztve]

(#72) pschio


pschio
őstag

nekem baromira nem csipik egymast a noddal :(

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#73) headhunter válasza pschio (#72) üzenetére


headhunter
addikt

A NOD32 lekapcsolása a telepítés alatt segít, utána semmi gond nincs!
Utána esetleg enged rá a telepítési könyvtárra a viruskeresést.

Nekem is ezt tette ki először ![link]

(#74) Petie


Petie
veterán

report ment

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#75) Freddy TNT válasza hdsentinel (#45) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hi !

Gratula a progihoz. Nekem tetszik és minden rendben is van vele.

Régóta keresek egy olyan progit, amely képes a RAID tömbből kiolvasni külön-külön a smartot és egyéb eredményeket. Sajnos a te programod sem képes erre. A teljesítmény fülön kívül semmit sem tudok használni.

Meg lehet ezt egyáltalán oldani, vagy egyszerűen nem lehet külön-külön kiszedni ezeket az adatokat ?

(#76) MikySoft válasza emitter (#71) üzenetére


MikySoft
tag

ezaz amit én sem értek, :U így is minden elérhető :Y

(#77) emitter


emitter
őstag

mi a különbség a sima- és a becsült max. átviteli sebesség között?

néha volt, h az akt. sebesség nagyobb volt, mint a maximális, és mégsem frissült a maximális (több idő elteltével sem)

(#78) Szabesz válasza Szabesz (#63) üzenetére


Szabesz
őstag

Valakinek ötlet?
Kipróbáltam NOD32 mellett is, és tényleg ráveti magát telepítés közben... de ha ki van kapcsolva akkor sem hajlandó felmenni :( miért?

¯\_(ツ)_/¯

(#79) headhunter válasza Szabesz (#78) üzenetére


headhunter
addikt

Felfelé 5. hozzászólás! :Y [link]

AMON-t is kapcsold ki!

[Szerkesztve]

(#80) Szabesz válasza headhunter (#79) üzenetére


Szabesz
őstag

Aha :) kösz
Nem vágtam hogy nem áll le teljesen miután kiktatom a vezérlő központot :)
így nem jelzett de törölte a filet :Y
Most felment :))

¯\_(ツ)_/¯

(#81) atus33 válasza Freddy TNT (#75) üzenetére


atus33
tag

''Régóta keresek egy olyan progit, amely képes a RAID tömbből kiolvasni külön-külön a smartot és egyéb eredményeket. Sajnos a te programod sem képes erre.''

Ugyanezt akartam írni! NForce 4-es (szoftveresnek mondható) RAID tömböt használok, de semmilyen winyóabajgató progi sem jelez ki SMART értékeket. Mielőtt tömbbe tettem volna őket, azelőtt természetesen kiolvasható volt. Így tömbben együtt a winyókat a Windows 1 db SCSI háttértárként látja.

Lehet pedig, hogy meg lehet valahogy oldani: pl. a ''Safely remove hardware'', azaz ''Hardver biztonságos eltávolítása'' tálca ikon külön listázza ki mindkét SATA winyót -- ha a windows képes külön is látni őket, akkor biztos más program is.

. o O o .

(#82) Freddy TNT válasza atus33 (#81) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nem igazán értem ezt a ''hardver biztonságos eltávolítása'' dolgot úgy tudtam csak USB-s cuccokat lehet vele eltávolítani. Tudom, hogy az SATA támogatja a hot-plug szabványt,de egy raid0-s tömbből elég kellemetlen lenne eltávolítani az egyik drive-ot.

Vagy te RAID1-et használsz ?

Mindenesetre kíváncsian várom a szoftverfejlesztő válaszát.... :U

(#83) HavocS


HavocS
senior tag

Az új verziónál, ha a jellemzőkre kattintok, mindig az 1-es vinyó tulajdonságait mutatja, de szerintem úgy lenne a logikus, hogy a 0-sat mutassa... ezt meg tudnád csinálni?
Ja meg az összes írt/olvasott stb adatnál jó lenne egy ezres csoportosítás, simán space-szel elválasztva.

(#84) hdsentinel válasza Thrawn (#52) üzenetére


hdsentinel
őstag

Okés, teszek oda is gördítősávot :)
Report jöhet, főleg ha SATA vinyód van, akkor sokat segíthet.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#85) hdsentinel válasza MikySoft (#60) üzenetére


hdsentinel
őstag

Végre sikerült a NOD32-őt kipróbálnom. Ahogy láttam, valójában a telepítéskor már ráveti magát, de a későbbi használatkor sem szereti, a HDSentinel.exe-t rögtön aprítaná, mert szerinte vírus található benne.

Tehát elnézést, nem a telepítővel van a gond, csak már akkor ugrik rá a NOD.
Viszont érdekes, mert más antivir programmal nem jött elő a hiba, valószínű a NOD túl érzékeny.

Felveszem velük a kapcsolatot, hogy ellenőrizzék le, többet sajna nem tudok tenni :((

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#86) hdsentinel válasza emitter (#69) üzenetére


hdsentinel
őstag

Megoldható, hogy kikapcsolható legyen, csak gondoltam, akinek nem kell, hogy folyamatosan lássa, az simán eltűnteti és kész :)

Akkor is véd és ha csak egy vinyó van, annak a hőmérséklete a tálca ikonon leolvasható.

Nem, rejtett partíciók támogatására nem gondoltam. Igazából a cél az volt, hogy a Win alatt láthatóakat mutassa és azok típusát, szabad helyet le lehessen olvasni.
Mire gondoltál? Linux v. más, WIndows által nem támogatott partíciókra?

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#87) hdsentinel válasza MikySoft (#70) üzenetére


hdsentinel
őstag

Jó ötlet, ez kimaradt: szóval az ikonon a dupla kattintás előhozza a főablakot.

Csak annyi ''plusz'' funkció van regisztráláskor, hogy kikapcsolható a splash screen.
Igazából minden más használható a regisztrálatlan verzióban. Tul. képpen úgy csináltam, hogy mindent ki lehessen próbálni és ha valaki úgy gondolja, hogy megér valamennyi pénzt a program, akkor ''vegyen'' egy serialt, amivel le lehet lőni a kezdőképernyőt.

Továbbá természetesen a regisztrált felhasználók garantáltan hozzájutnak a későbbi teljes verziókhoz is :)

Gondolkozom valami megoldáson, hogy az esetleges hazai vásárlóknak ne kelljen a share-it-tel bajlódni és közvetlen utalhassanak. Így Nekik is olcsóbb lenne hiszen a share-it nem venné le a saját hasznát :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#88) hdsentinel válasza emitter (#71) üzenetére


hdsentinel
őstag

Regisztrálatlan állapotban nem engedi kikapcsolni a splash screent :)
Ha rányomsz, akkor kihozza, hogy ez a funkció csak regisztráció után módosítható.

Neked sikerült anélkül is? :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#89) hdsentinel válasza Freddy TNT (#75) üzenetére


hdsentinel
őstag

Amennyiben a vinyók RAID tömbbe vannak kötve, akkor a vezérlő ''lenyeli'' azok SMART paramétereit. Emiatt nem működik az én programom sem velük, de sajnos más szoftver sem fogja tudni kiolvasni az adatokat.

Ez azért van, mert a vezérlő nem tudja ''összekombinálni'' a vinyók paramétereit, pl. ha az egyik vinyón van 3 db áthelyezett (reallocated) szektor, a másikon pedig 0, akkor nem lehet megmondani, mi lenne logikus, hogy mit adjon vissza. Ugyanígy a hőmérsékleteket átlagolni sem lenne túl jó ötlet.
Főleg ha két ugyanolyan méretű de eltérű típusú vinyó van használatban. A különböző gyártók egész más SMART paramétereket használnak a hiba előrejelzéséhez és a teljesítmény/egészségi állapot meghatározásához.

Külön-külön megy a dolog, de ilyen kombinált értékek kiolvasására nincs lehetőség.


Sajnos a külső USB-s vinyókkal is az a helyzet, hogy a vezérlő chip ami az USB keretben található, nem támogat minden ATA parancsot, így a SMART információk lekérdezését sem (általában csak az alap írás/olvasás parancsok támogatottak). Emiatt nem lehet az USB keretben lévő vinyók hőmérsékletét és állapotát kijelezni, pedig ennek legalább akkora jelentősége lenne, mint a belső vinyók ellenőrzésének, hiszen a mobilitás miatt érzékenyebbek.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#90) hdsentinel válasza emitter (#77) üzenetére


hdsentinel
őstag

A ''maximális átviteli sebesség'' azt mutatja meg, hogy mennyivel bírt valóságban olvasni/írni a merevlemez.
Ez mért adat.

A becsült max. sebesség pedig ennek a mért adatnak és a vinyó aktuális kihasználtságának hányadosa.

Pl. ha írsz 8x-os sebességgel DVD-t (11 MB/sec) és a lemezkihasználtság 25%, akkor az elméleti max. sebesség lehet 11/0.25 = 44 MB/sec.

Néha a mérés nem teljesen pontos mivel előfordulhat egy-egy rövid csúcsérték az olvasásban (pl. ha kis fájlról van szó, ami a merevlemez belső cache-éből jön elő). Emiatt van egy kis késleltetés és nem frissül azonnal a maximális sebesség ha az aktuális sebesség magasabb is annál.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#91) hdsentinel válasza HavocS (#83) üzenetére


hdsentinel
őstag

Ha a Jellemzőket kiválasztod, akkor alapesetben annak a vinyónak a jellemzői jönnek elő, amelyiknek a hőmérséklete a tálca ikonján látszik.
A korábbi verzió is így működött már.

Az ezres csoportosítást meg fogom csinálni, köszi a tippet!

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#92) hdsentinel


hdsentinel
őstag

Mindenkinek köszönöm a küldött report-ot !

Remélhetőleg segítenek a későbbi verziók fejlesztésénél.

Nyugodtan küldhettek, a mail eleljére kérlek írjátok be, hogy milyen probléma lépett fel illetve hogy minden okés volt az eredményekkel. Így azt is tudom, mire kell még jobban koncentrálni.

Nagyon köszönöm a segítséget, a jó ötleteket és a támogatást :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#93) hdsentinel válasza emitter (#57) üzenetére


hdsentinel
őstag

A honlapon a bal oldalt látható, hogy melyik a legfrissebb verzió.

A letöltés alatt pedig a revision history található, annak a legfelső eleme az éppen aktuális legfrissebb.

De a linkhez is odaírom, így biztosan egyértelmű lesz a dolog.

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#94) Freddy TNT válasza hdsentinel (#90) üzenetére


Freddy TNT
őstag

69x-es volt nekem tegnap :) :R Furcsa mód egytlen egyszer értem el. Azóta egy kicsit alatta marad.

(#95) Szabesz válasza hdsentinel (#85) üzenetére


Szabesz
őstag

Már az én példányom elkűldte elemzésre :D ezt is csak utólag láttam a naplóban :B

¯\_(ツ)_/¯

(#96) Szabesz válasza Szabesz (#95) üzenetére


Szabesz
őstag

Megint kibukott rá, pedig beállítottam, hogy ne basztassa a környékét :(((
[link]
Milyen filet akar létrehozni indításkor?

[Szerkesztve]

¯\_(ツ)_/¯

(#97) MikySoft


MikySoft
tag

[link] azért mer az pirossal van, az ugye nem azt jelzi, hogy valami baj van? :Y bocsi, hülye kérdés, de ilyen vok

(#98) hdsentinel válasza Szabesz (#96) üzenetére


hdsentinel
őstag

Egy sima szöveges temp fájlt hoz létre, amiben a partíciók kiosztása található (pl. első vinyón van a C: és D:, a másodikon az E: stb...)
Létrehozás után beolvassa és azonnal törli.
Lehetne ilyen fájl nélkül is, de akkor a memóriahasználat eléggé megugrik, ezért csinál inkább egy fájlt.

Az, hogy a c:\windows\explorer.exe-t hozza ki a NOD, az egyszerűen nonszensz...
Nincs is benne a HDSentinel.exe-ben ez a fájlnév, sima hex editorral bármikor ellenőrizhető.

Ha el lett küldve elemzésre nekik, annál jobb, legalább több helyről megkapják és át tudják vizsgálni :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#99) hdsentinel válasza MikySoft (#97) üzenetére


hdsentinel
őstag

Nem, az nem hiba.
Egyszerűen csak zöld lett a jele ha a merevlemez éppen végrehajt egy olvasási, piros pedig ha írási műveletet.

Ha valami baj van, akkor a státusz ablakban a merevlemez típusa mellett megjelenik a hiba (a Rendben felirat helyett) és a tálca ikon felett is előjön egy ''buborék'' (valamint ha beállítottad, akkor e-mailt is küld, nem lehet elmenni a probléma mellett az biztos :)

Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

(#100) liksoft válasza hdsentinel (#99) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Priv-et megkaptad?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.