Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoltán


Zoltán
őstag

Úgy gondolom ez közérdekű téma, hiszen ahogy nézem a sok topicot itt a PH!-n, azt látom, hogy sokukban vannak olyanok mint én, aki valamilyen okból (leggyakrabban vékony ház miatt) keres Low Profile (tehát keskeny) kártyát, de csak 64 bites, vagy más okból gyengét talál.
Talán jó ötlet lenne, ha átköltöznénk egy direkt Low Profile topicba, hogy hátha együtt többre megyünk. A dolgok jelenlegi állása elég rossz, aki elegáns vékony házat akar, (vagy HTPC-t épít) annak -úgy tűnik- be kell érnie a gagyi 64 bites kártyákkal, de talán van megoldás (pl.: A Galaxy külföldről rendelhető erős LP kártyái vagy más.)
Ez is lenne az első kérdésem, hogy sikerült-e már valakinek kiderítenie, hogy mely országokban kaphatóak ezek?
Illetve a 2. kérdés: ahogy a címben is szerepel, ''Melyik a legerősebb (beszerzhető) LP kártya?''
(Ha másnak is kellene külföldről kari, akkor szivesen megrendelem neki is, ha tudjuk már, hogy honnan-hogyan)
(És kérek mindenkit, hogy szigorúan maradjunk az LP témánál, senkit sem kell arról meggyőzni, hogy egyébként az ATI vagy az Nvidia a jobb-e, köszönöm)

(#2) Komplikato


Komplikato
veterán

Nos ezt leltem, ez tök új, de még mindíg csak közép-alsó kategória:
MSI NX7600GS-MTD256E - [link]
Kínai teszt a HKEPC-en, a lényeg a 128 bites rész meg az, hogy 80nm-es magja van: [link]
Szóval a mag menne 600-700MHz-et is (normál hűtéssel), de visszafogja a 2,5ns-es memória.
Ha nagyon akarnának, akkor valami cseles hőcsöves hűtéssel, és ugyan ezzel a nyákkal kiadhatnák a GT verziót is szerintem.
Szerk: A leírás alapján pont LP hátlap nem jár hozzá, és mivel HDMI-s eléggé gáz, mondjuk esetleg ismerős ''gyárthat'' hozzá, de akkor is.

[Szerkesztve]

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#3) Komplikato válasza Komplikato (#2) üzenetére


Komplikato
veterán

OFF: Most az XFX oldalát nézem hátha, nekik van(igaz nem LP) passzív 7950GT-jük is ...
Erre fel találtam 560/1600-as 7300GT és 675/1700-as 7600GT-t. :Y

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#4) Zoltán válasza Komplikato (#2) üzenetére


Zoltán
őstag

Ezt a karit találtam én is, ennek is örülnék már, de még szerintem nincs Magyarországon. Hátlap nem gond, mert leszedheted más LP vga-ról is. Legalábbis nekem eddig egyformák voltak, bár ez lehet, hogy a HDMI miatt nem az.

Hétfőn felhívom a Galaxy magyar disztribútorát, hogy mikor lesz végre rendes LP kari, vagy ha azt mondják hogy soha, akkor megpróbálom kiszedni belőlük, hogy mely országban forgalmazzák az LP 128 bites Galaxykat és hozatok onnan.

Amint van valami megírom ide!

(#5) Zoltán válasza Komplikato (#3) üzenetére


Zoltán
őstag

XFX -hez tudnál adni linket? Google-vel sem találom.

Eddig ez a legerősebb LP ami itthon kapható szerintem:

MSI PCI-E NX7300GS TD256E
550/810Mhz 64 bit. PCI-E. 256 MB ram (valós, nem Turbocache)
Van ugyanilyen a Gigabyte-nak is. Mivel 2,5-ös a ram késleltetése, tuningolhatatlan gyakorlatilag.

Lehet, hogy ATI-ban van jobb LP ennél, de azokat nem nagyon ismerem. Aki tud tesztet 1300-as vagy 1600-as LP ATI-ról az dobjon ide egy linket! Köszi!

(#6) Rover623 válasza Zoltán (#4) üzenetére


Rover623
félisten

Erre gondolsz?
[link]

primus inter pares

(#7) Zoltán válasza Rover623 (#6) üzenetére


Zoltán
őstag

Igen. De nem kapható Magyarországon.

(#8) Rover623 válasza Zoltán (#5) üzenetére


Rover623
félisten

Ez tuti erősebb:[link]
Itt egy Acer 7600GS is:[link]


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#9) Zoltán válasza Rover623 (#6) üzenetére


Zoltán
őstag

Asszem te értesz ehhez:
Shader model 3.0-nélkül ma már gyakorlatilag nem lehet játszani az új progikkal, ugye?
Mert akkor ez kiesik:
[link]
hiába 128 bites LP.

(#10) Rover623 válasza Zoltán (#9) üzenetére


Rover623
félisten

Az bizony ki...:(

P.S.:
Elvileg a GeCube is dobott piacra ilyen kaliberű karit:[link]
Gondolom tudod: GeCube, Saphhire pl. Cédrus...;)


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#11) Zoltán válasza Rover623 (#8) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi!
Az az Acer gondolom Aopen. Melyik az erősebb szerinted? Mondjuk az Aopen már gyakorlatilag nem kapható Mo-n. Azért köszi, minnél több karit találunk, annál jobb.

(#12) Rover623


Rover623
félisten

Miért ne lenne AOPen Magyarországon...:F

Az X1600 pro a 7600GS szintje.

Asus is van:[link]

primus inter pares

(#13) Rover623


Rover623
félisten

Leadtek is tervez ilyet:[link]

primus inter pares

(#14) spirit007


spirit007
senior tag

Lehet láma vagyok , de minek egy HTPC-be ''erős'' kártya ?

(#15) Rover623


Rover623
félisten

És igen...itt az ász...:C

[link]

primus inter pares

(#16) parandroid válasza spirit007 (#14) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mindenkinek lehet valami hülye hobbija, most miért rontanád el az örömét? :)

Én annak idején egy Mobility Radeon 9600-at nézegettem Low Profile AGP-s változatban, de sajnos nem tudtam szerezni... Szerencsére az én házamba még épp belemegy a normál VGA is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#17) Zoltán válasza Rover623 (#12) üzenetére


Zoltán
őstag

Elméletileg van, de gyakorlatilag egyetlen bolt sem tud hozni Aopent . Legalábbis az utóbbi fél évben ez volt a helyzet, lehet, hogy azóta rendbeszedték magukat.

(#18) Rover623 válasza spirit007 (#14) üzenetére


Rover623
félisten

Azért mert lapos és halk, még nem törvényszerű hogy gyenge is legyen...:P

primus inter pares

(#19) spirit007 válasza Rover623 (#18) üzenetére


spirit007
senior tag

Nem az volt a kérds , hogy miért törvényszerű/gyenge/vékony ...akármi , hanem hogy MINEK egy HTPC-be :F :F :F
Az teljesen más , hogy ha vékonykliens házba akar beoperálni egy game PC-t ...

De tudod mit , elég lett volna annyit írjod , hogy : CSAK !

(#20) Rover623 válasza spirit007 (#19) üzenetére


Rover623
félisten

Csak.

primus inter pares

(#21) Ste válasza Rover623 (#20) üzenetére


Ste
addikt

:C

(#22) Zoltán válasza Rover623 (#12) üzenetére


Zoltán
őstag

''Az X1600 pro a 7600GS szintje.'' -Komplikato #2HSZ-ében lévő link szerint a 7600GS veri az x1600 pro-t. Ez azért van mert ilyen jót csinált az MSI, vagy jobb általában a 7600GS vagy mert ferdít a teszt?

(#23) Rover623 válasza Zoltán (#22) üzenetére


Rover623
félisten

Nem akartam részletekbe menni...pláne ATI vs. NVIDA vitát generálni...:DDD
Ám legyen: a 7600GS veri az X1600 Pro-t...de egy kategória...nem akkora difi, hogy ennek ebben a témában szerepe legyen (a beszerezhetőség itt majdnem ugyanolyan súllyal esik latba mint a teljesítmény...szerintem)...gyengébben órajelezett 7600GS-eket (pl. az Asus-nak van ilyen:() egy szerencsésebb X1600Pro már befoghat bizonyos alkalmazásokban.

De még nem reagáltál a 7600GT-re....:C
Ennél erősebb LP kari nem hiszem hogy lenne jelenleg...:U

primus inter pares

(#24) Zoltán válasza Rover623 (#15) üzenetére


Zoltán
őstag

Sajnos a kép valószínűleg nem a cikkben szereplő vga-t ábrázolja. Itt egy PH!-s cikk erről:
[link]

(#25) Zoltán válasza Rover623 (#23) üzenetére


Zoltán
őstag

Köszi a részletezést. Épp most reagáltam a 7600GT-re. Nem eccerű az élet.... :(

Mindenesetre az általad javasolt x1600pro vezeti eddig a rangsort a Mo-n beszerezhetőek között. ''Világméretű'' LP versenyben :) még korai lenne győztest hirdetni...

[Szerkesztve]

(#26) Rover623 válasza Zoltán (#24) üzenetére


Rover623
félisten

Sajnos igazad van...:(
Elgyalogoltam ellenőrizni a dolgot néhány Asus oldalon és nincs 7600GT...:B

primus inter pares

(#27) Zoltán válasza parandroid (#16) üzenetére


Zoltán
őstag

Te javítottad ki a topiccímben a gépelési hibát? -Köszi.

(#28) Zoltán válasza Rover623 (#26) üzenetére


Zoltán
őstag

Mindegy, már így is előrelépés az x1600pro a 7300GS 64bit-hez képest. Ha nem sikerül MSI7600GS 128 bit-et szereznem, akkor megpróbálok egy x1600pro 128bit -et.
Mondjuk még az ELSA-t és az Aopen-t meg kellene nézni, de Mo-n, Lengyelországban és Ausztriában már kerestem, nem kaphatók ott sem. (Meg az Aopen Gef6600 128 bit nagy, passzív hűtése bele sem megy egy microATX-es lapba.)

[Szerkesztve]

(#29) Rover623 válasza Zoltán (#28) üzenetére


Rover623
félisten

AOpen: RCE Trade.
Az Elsa-t is forgalmazza vki nálunk megint, csak nem jut eszembe...:B

primus inter pares

(#30) lapa


lapa
veterán

pár láma kérdésem lenne:

-ezek az lp karik mennyire tudnak kihajtani full hd-s (1920x1080) kijelzőket? maga a hdmi csati jelenthet problémát? példának ha egy kari 1024x768-ban meg tud jeleníteni 1080p hd-wmv-t, akkor ugyanennyire tudná azt natív felbontásban is? és ha a tévé csak 1080i-t támogat, akkor azt megbeszélik vagy hogyan?

-a jellemzően harmadik csati a hátlapon spdif?

(#31) Zoltán válasza Rover623 (#13) üzenetére


Zoltán
őstag

Beraknád újra ezt a képet? Csak a fele van meg és a Leadtek honlapján sem találom. Köszi!

(#32) Rover623 válasza Zoltán (#31) üzenetére


Rover623
félisten

:F
[link]

primus inter pares

(#33) Zoltán válasza Rover623 (#32) üzenetére


Zoltán
őstag

Úgy tűnk, még csak a holland site-on van.
Leadtek.com-on még nincs, gondolom Mo-n ez sem kapható, de holnap telefonálok Leadtek/Galaxy disztribnek, aztán jelentek mi lett az eredmény.

(#34) Zoltán


Zoltán
őstag

Beszéltem a Galaxy disztribbel. Totál nincs low profile, szerintük csak nagyobb rendelés esetén gyártanak, de nem tudják mely piacra, az oroszra tippeltek, mert az nagyobb piac. De ezen az alapon minden ~100 millió fölötti lakosságú ország piacán lehetnek ilyenek.

(#35) Zoltán


Zoltán
őstag

A kozákoknál (Magyarul Ukrajna) lehet kapni Aopen GF 6600 128/ 2ns TV PCIe 300 MHz 8 pipes, low profile, 128Mb/ 128bit 700 MHz DDR 3, TV Out/ DVI karit.

Tudom hogy cirilül írnak meg ilyenek, de végülis szomszédos ország.

(Galaxy-t ott sem)

[Szerkesztve]

(#36) Komplikato válasza lapa (#30) üzenetére


Komplikato
veterán

'' ha egy kari 1024x768-ban meg tud jeleníteni 1080p hd-wmv-t, akkor ugyanennyire tudná azt natív felbontásban is?''
határozottan nem, nekem integrált VGA van most és 3000+ AMD, az 1920-as MOV kiterjesztésű (H264?) videokat még jól lejátsza 1280-ig, de valós méretben már szaggat picit. Szóval picit procifüggő is, meg függ a használt VGA HW rásegítésétől is szerintem.

Ha van HDMI, akkor szerintem nincs SPDIF csati, ha meg nincs HDMI akkor pláne.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#37) Komplikato válasza Zoltán (#5) üzenetére


Komplikato
veterán

''XFX -hez tudnál adni linket? Google-vel sem találom.''

Lehet félreértettél, nincs nekik LP-s cucc, csak van passzív GF7950GT, amit nem LP-s HTPC-be be lehetne heggeszteni. (Ezért nézegettem anno ModCom Slim házakat, mert extrakicsi a mérete és bár gagyi, belemegy full méretű kártya is.)

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#38) Rover623 válasza Komplikato (#36) üzenetére


Rover623
félisten

Ha van HDMI, akkor szerintem nincs SPDIF csati,
A tények makacs dolgok...meg lehet próbálni cáfolni őket, csak minek...:F
Az itt többször is belinkelt Asus X1600 karin is ott az SPDIF csati...;)
Valahogy át kell vezetni a hangot a VGA karin levő HDMI csatiba...:C

primus inter pares

(#39) Komplikato válasza Rover623 (#38) üzenetére


Komplikato
veterán

Ja, hogy belül? Azt hittem külső csatit kérdezte valaki. Egyébként igen, bár ha jól tudom van egy készülő VGA, ahol nem kell SPDIF tekintve, hogy hangkártyaként is funkciónál majd.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#40) Rover623 válasza Komplikato (#39) üzenetére


Rover623
félisten

Ja, hogy belül?
Direkt csinálod...?;]

[kép]

primus inter pares

(#41) Komplikato válasza Rover623 (#40) üzenetére


Komplikato
veterán

Ehhh, úgy látszik öregSZEM. Minden esetre nem értem mi a fenének az SPDIF ha ott a HDMI? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#42) Rover623 válasza Komplikato (#41) üzenetére


Rover623
félisten

Valahogy át kell vezetni a hangot a VGA karin levő HDMI csatiba...

primus inter pares

(#43) Komplikato


Komplikato
veterán

Kéne egy kis segítség, tudom nem teljesen a topik témája, de ez áll hozzá legközelebb ...

Valakinek sűrgősen kell szereznem AGP-s Low Profile kártyát, és kinéztem neki ezt: [link]
Ez egy MSI GF6200 LP, de honnan tudhatja az emberfia, hogy adják e hozzá a hátlapokat? :F

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#44) Komplikato válasza Rover623 (#42) üzenetére


Komplikato
veterán

Kösz, tényleg érdekel a téma, meg hátha tanulok valamit. Akartam kérdezni minek a HDMI mellé digitális kimenet, hiszen a HDMI ha jól tudom akár sokcsatornás hangot is átküld digitálisan, de eszembejutott, hogy biztosan van olyan akinek egyébb megoldásra is szüksége lehet. :R

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#45) maxtreme01 válasza Komplikato (#43) üzenetére


maxtreme01
csendes tag

Üdv Mindenkinek!
Mik a jelenlegi fejlemények? Esetleg egy magyar forrás? Mi a jelenlegi Low profile top?

(#46) kondor


kondor
csendes tag

AGP-s, passzív hűtésű, 128 bites low profil VGA beszerzése álom magyarországon :F

http://vilag3.vegzetur.hu/?kar=11872

(#47) ePtOn válasza maxtreme01 (#45) üzenetére


ePtOn
csendes tag

Én is keresek low profile kártyát, de valami erősebbet, mint a 7300asok.
Amit én megtudtam, hogy a Galaxynak van 8400, 8500 és 8600GT-je low profilból. Csak persze itthon sehol nem adják.
Ha esetleg vki talált valami normális kártyát az dobjon nekem is egy privátot!

köszönöm

(#48) izee


izee
senior tag

[link]

Itt van. MSI 8600gt. DDR2-es, de sztem így is a legjobb. Helyi bazárokban elvileg beszerezhető.

MOD: Bocs, GDDR2-es ha vkinek ez számít.

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#49) spirit007


spirit007
senior tag

Jelenleg mi a helyzet :F
Kéne valami jobb kártya egy HTPC-be ....amin játszani is akarnak :)

(#50) ATI


ATI
senior tag

Hi!

Azt hiszem megtaláltam a legerősebb low profile karreszt :)
MSI NX8500GT-MTD256EH/D2

pár kép

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.