Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lewzke


Lewzke
őstag

Mikor fogunk megnövekedett VRAM mennyiséget látni a felhasználói szegmensben? A tervezőknek és főleg a hobbi AI fejlesztőknek ráférne már az olcsóbb 50+ GB mennyiség egy videokártyán. Őrület, hogy milliókat kell kicsengetni 48-80GB VRAM-ért. Az oké, hogy a játékszegmensben 24 bőven elég, de 48GB jöhetne emberi áron is.

[ Szerkesztve ]

(#2) tibaimp válasza Lewzke (#1) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Elméletileg az 5000-es RTX és a 8000-es AMD, hozza a 32-48GB VRAM-ot. Bár kíváncsi leszek, hogy tényleg így lesz-e!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#3) Picco válasza tibaimp (#2) üzenetére


Picco
addikt

meglepne ha lehoznak ezt a memoria mennyiseget a konzumer szegmensbe, az mar boven hasznalhato mennyiseg lenne ML/Ai feladatokhoz

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#4) Lewzke válasza Picco (#3) üzenetére


Lewzke
őstag

Hát, azért ez nem ennyire triviális. Attól függ mit akarsz rajta tanítani. A bőven nem jó kifejezés erre. Példaként az a hálózat, amit az openai elérhetővé tett használatra ChatGPT 3 néven az 175 milliárd 32 bites változójú, ami súrolja az 1TB memóriaigényt. Ekkora mennyiséget csak szerverparkok tudnak kiszolgálni. A tanítás meg tanítóhalmaz függő is. Gyanítom, hogy az OpenAI VRAM-ban is 1TB fölött tanít. A tanítás elég bonyolult folyamat, vannak, akik próbálták szegmensekre osztani az egészet több kevesebb sikerrel, de van, amihez jobb ha az ember előfizet cloudon. Persze lehet futtatni és tanítani 6 milliárdost 16 bites változókkal egy PC-n, de az nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#5) RobbyJr válasza tibaimp (#2) üzenetére


RobbyJr
őstag

4K-ra 48GB vram szerintem sok lenne, azt kihasználni 8k-ba lehetne, de akinek a 4k is kevés lenne játékra, hát azt nem tudom sajnálni.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#6) tibaimp válasza Picco (#3) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Picco, RobbyJr: Azért is írtam, hogy nagyon kíváncsi vagyok, meglépik-e. Azt nem tudom, hogy a jövőben érkező, AAA UE5-ös enginnel készített játékoknak, mekkora gépigény, VRAM igény kell majd, mert ez fog dönteni.
Kb most mindenki az UE5-el készíti a jövő játékát, a Witcher 1 remake-től egészen a következő Tomb Raider-ig, ami csak így hirtelen eszembe jutott és 2-5 éven belül várható a megjelenése.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) flexxx2


flexxx2
őstag

A 16GB simán kéne a mostani 4070-re is jövőállóság miatt (talán a 4080-ra is a 24GB ).

(#8) tibaimp válasza flexxx2 (#7) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez így van! Pont ez miatt nem is nézegettem a 4070Ti-t, mert szerintem, fölösleges a plusz pénzt kiadni érte a 4070-hez képest.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#9) RobbyJr válasza tibaimp (#6) üzenetére


RobbyJr
őstag

UE5-öt én is várom, hátha pár simracing játék készülne vele. Bár ekkora VRAM fogyasztás legyen 4-8k-ba (30-40gb,) az tuti csak ultra beállításon lenne. Én még 1080P-be játszom, és nem vagyok "only ultra" fan, később esetleg mennék 2k-ra, de a 4k nem vonz egyenlőre.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#10) flexxx2 válasza tibaimp (#8) üzenetére


flexxx2
őstag

A ti-re egyértelmű, a simára is kérdőjeles, 1 év múlva többet látunk ha lesz sok UE5 game.

(#11) tibaimp válasza flexxx2 (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

flexxx2: Már egy év múlva, azaz jövőre várható UE5-ös játék?

RobbyJr: én is fullHD-ban tolom, ezért gondolkozom "csak" max a 4070-ben, de hogy az is meddig lesz elég az jó kérdés.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#12) RobbyJr válasza tibaimp (#11) üzenetére


RobbyJr
őstag

Én a vram miatt választottam most AMD-t, mert van olyan játék ahol 12GB-ot eszik, egy 4070-el az már limites lett volna, így 1080P-re nekem a 16GB nagyon is elég.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#13) tibaimp válasza RobbyJr (#12) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez igaz! Viszont nekem fontos az RT és a CP2077 is, ahova meg RTX kártya kell.

A másik dolog, meg 4070-ből tudok venni ~300 mm hosszú 3 ventis példányt, ami még elfér a házban. Nem szeretnék most házat is cserélni.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#14) RobbyJr válasza tibaimp (#13) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ja értem, nekem ezekre nincs szükség. Akkor lehet neked később egy 4090-re lenne értelme váltani, vagy majd az új 5000-es széria valamelyikére.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#15) tibaimp válasza RobbyJr (#14) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Jó lenne, csak kisebbek legyenek a VGA-k. Egy 4090 (kivéve az FF verziót) bőven nem fér be a mostani házamba, pedig egy brutál nagy HAF932-es házam van, csak ugye a fix 5,25 colos és a 3,5 colos keretek miatt nem fér el akármilyen VGA :(((

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) RobbyJr válasza tibaimp (#15) üzenetére


RobbyJr
őstag

Akkor nem könnyű a helyzeted. Egyébként egy nagy szellős házat csak egyszer kell megvenni, és abba többször tudsz gépet fejleszteni, akár 40cm-es kártyával is. Egyszer ezt nekem mondták, megfogadtam, azóta vettem egy CM H500P mesht, minden is elfér benne :DDD

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#17) tibaimp válasza RobbyJr (#16) üzenetére


tibaimp
nagyúr

OK, én is így tettem 15 évvel ezelőtt, ezért vettem akkor a CM HAF 932-est. Kívülről nagyobb, mint a 500P-d. [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) RobbyJr válasza tibaimp (#17) üzenetére


RobbyJr
őstag

Igen, csak belül az enyém tágasabb, mert már nincs szükség lemez meghajtóra, vinyóra stb. 15 évente belefér egy ház csere :))

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#19) tibaimp válasza RobbyJr (#18) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Ez igaz, a CM HAF700-at néztem ki [link] , csakhogy most így hirtelen ~100e Ft-on nem adnék ki házra, nem volt tervezve.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) flexxx2 válasza tibaimp (#11) üzenetére


flexxx2
őstag

pl Stalker (remélem), Black Myth: Wukong, ARK 2

(#21) tibaimp válasza flexxx2 (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igazad van! Sőt, most jelent meg a EA-s Immortals of Aveum, ez is már UE5-öt használ. [link]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) flexxx2 válasza tibaimp (#21) üzenetére


flexxx2
őstag

Meg Atlas Fallen is, és egész jól fut az is. Igaz a sivatagban nincs sok tereptárgy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.