Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux

Hozzászólások

(#601) #16820480 válasza Cyrin (#600) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem a szüleim gépén volt Ubuntu, aztán Mint pár évig, de mindig az volt, hogy át kellett menni megcsinálni a frissítést, soha nem mertem abban bízni, hogy minden jól fog menni. Főleg nem a verziófrissítés :( Itt legalább rolling release van, amivel eddig nekem sokkal kevesebb bajom volt, mint a pár havonta kiadott rendszerekkel.

Ha nem akarsz a frissítéssel szarakodni, akkor fel kell dobni egy ChromeOS-t, vagy valami hasonlót, azt "hülyéknek" csinálták :) Ha nem lenne most a szüleimnél a laptopon egy legális W10, amivel egyelőre tökéletesen elvannak, akkor szerintem tennék nekik oda valami ChromeOS kockát, annál nagyobb tudás nem igazán kell nekik.

(#602) Cyrin válasza #16820480 (#601) üzenetére


Cyrin
addikt

Megértem hogy át kell menned, mert bár a frissítés megtörtént, a TeamViewer továbbra sem megy, és csak itt nem megy...;]

(#603) #16820480 válasza Cyrin (#602) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem is értem ilyet hogy csinálhatsz TV-en keresztül, általában az első dolog, ami nálam frissítésnél meghal, az a GUI :D

(#604) zoli62


zoli62
addikt

A topik nyitása óta a Manjaro a Distrowatch-on felküzdötte magát az első helyre.

(#605) BoB válasza zoli62 (#604) üzenetére


BoB
veterán

:C

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#606) Dave™ válasza zoli62 (#604) üzenetére


Dave™
nagyúr

Igen, trendi lett. A Manjaro az Arch "Ubuntuja" (vagy inkább Mintje). Kíváncsi vagyok a KDE is teret nyer-e kicsit ennek köszönhetően (szerintem sokkal jobb, mint a Gnome változat).

(#607) #16820480 válasza Dave™ (#606) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én azt hittem a KDE népszerűbb úgy általában, mint a Gnome vagy a többi ablakozó.

(#608) Dave™ válasza #16820480 (#607) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem, a Gnome sokkal elterjedtebb. A korábbi KDE verziók azért nem olyanok voltak (állítólag), mint az 5.x, most viszont egyre több elismerést kap a környezet, illetve elkezdtek (végre) a felhasználói élménnyel, letisztultsággal is foglalkozni. Szóval fényes a jövő :)

(#609) #16820480 válasza Dave™ (#608) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hiszek neked, csak még a 3.x táján olyan kultusz övezte, hogy milyen szép, modern, fejlett, stb, nekem az jött le, hogy rengetegen használják. Aztán a 4.x sok embernek nem tetszett, és most az utóbbi időben kezd megint olyan stabil és funkció dús lenni, mint amit a 3.x-ben szerettek.
Én már pár éve használom, próbáltam párszor Gnome 3-ra menni, de sehogy nem áll kézre...

(#610) Dave™ válasza #16820480 (#609) üzenetére


Dave™
nagyúr

Modern, fejlett, funkció gazdag, de ebből nem következik, hogy ez a legnépszerűbb. A Vivaldiról is elmondhatóak ugyanezek, mégis a Chrome a legnépszerűbb, hiába ugyanaz a motor van alatta.

(#611) Cyrin


Cyrin
addikt

Én anno amikor próbáltam a kde-t hányingert kaptam a zölden ragyogó keretektől, meg a nagymama ikonoktól órától stb. Aztán mára elég pofás lett, de akkor annyira elment a kedvem tőle, hogy azóta se jött vissza...

(Tudom mindent át lehet állítani...)

(#612) Dave™ válasza Cyrin (#611) üzenetére


Dave™
nagyúr

Én is így voltam vele, most meg már a Gnome-mal vagyok így :)

(#613) #16820480 válasza Cyrin (#611) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ez egy téma kérdése, 2 perc alatt ár tudod állítani. Nekem voltak dolgok, amik Gnome alatt egyszerűen nem működtek rendesen, azért álltam át még korábban. Aztán maradtam is itt.

(#614) Cyrin válasza #16820480 (#613) üzenetére


Cyrin
addikt

Tudom, de aki ilyen témát csinál és azt teszi be alapnak annak a kezét törném le... Szerencsére egyértelmű fejlődés van dizájn téren, az undorító linuxok szorulnak ki, még az lájtosak is kezdenek odafigyelni erre...

[ Szerkesztve ]

(#615) #16820480 válasza Cyrin (#614) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az alsó azt hiszem az Oxygen téma, csak zöld highlight mellett. Annyira nem gáz, nézhetne úgy is ki, mint az osx ;]

(#616) Dave™ válasza Cyrin (#614) üzenetére


Dave™
nagyúr

A Gnome alap ikonkészlete meg indítómenüje is erősen súrolja az ízléstelenség határát, ha már... A Breeze (Breath) témák szerintem teljesen jók, de van elég sokféle KDE alatt is.

(#617) #16820480


#16820480
törölt tag

Lehet valahogy pacman paranccsal rangsorolni a repo tükröket? Úgy emlékszem volt rá parancs, de most mindenhol csak a pacman-mirrors vagy rankmirrors van, ami meg elszáll valami hibával, és nem csinál semmit (kivéve, hogy kitörli a mirrorlist tartalmát).

[ Szerkesztve ]

(#618) BoB válasza #16820480 (#617) üzenetére


BoB
veterán

Mi a konkret hiba?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#619) #16820480 válasza BoB (#618) üzenetére


#16820480
törölt tag

pacman-mirrors --fasttrack
Traceback (most recent call last):
File "/bin/pacman-mirrors", line 28, in <module>
pm.run()
File "/usr/lib/python3.6/site-packages/pacman_mirrors/pacman_mirrors.py", line 95, in run
httpFn.update_mirror_pool(self.config, quiet=self.quiet)
File "/usr/lib/python3.6/site-packages/pacman_mirrors/functions/httpFn.py", line 206, in update_mirror_pool
txt.REPO_SERVER))
UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode character '\xc1' in position 16: ordinal not in range(128)

(#620) BoB válasza #16820480 (#619) üzenetére


BoB
veterán

Itt jelentsd a hibát: [link]

Más szerintem nincs Manjaro-ra, a felektore nem működik (amit Arch alatt használok)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#621) #16820480 válasza BoB (#620) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van még egy rankmirrors is, de az is hibát dob:
rankmirrors -h
Traceback (most recent call last):
File "/bin/rankmirrors", line 28, in <module>
pm.run()
File "/usr/lib/python3.6/site-packages/pacman_mirrors/pacman_mirrors.py", line 89, in run
cliFn.parse_command_line(self, GTK_AVAILABLE)
File "/usr/lib/python3.6/site-packages/pacman_mirrors/functions/cliFn.py", line 157, in parse_command_line
parser.print_help()
File "/usr/lib/python3.6/argparse.py", line 2362, in print_help
self._print_message(self.format_help(), file)
File "/usr/lib/python3.6/argparse.py", line 2368, in _print_message
file.write(message)
UnicodeEncodeError: 'ascii' codec can't encode character '\xc1' in position 28: ordinal not in range(128)

(#622) zoli62 válasza #16820480 (#617) üzenetére


zoli62
addikt

[link] Erre gondoltál? sudo pacman-mirrors -g

(#623) #16820480 válasza zoli62 (#622) üzenetére


#16820480
törölt tag

Erre :R

Viszont ez is ugyanazt hibát dobja: :DDD

Valami akkor Manjaroban lesz, nem ezekkel a scriptekkel.

(#624) zoli62 válasza Dave™ (#606) üzenetére


zoli62
addikt

Hát nem tudom, szerintem a KDE mindig is erőforrás-igényesebb volt, mint a Gnome. Szerintem a Manjaro Linux népszerűségének növekedése már csak azért is érdekes, mert sokan Debian/Ubuntu-ról váltanak, a deb csomagkezelő használata viszont egyszerűbb, mint a pacman-é.

(#625) lck válasza zoli62 (#624) üzenetére


lck
senior tag

Nem hinném hogy a grafikus pamac aur-ral túlzottan nagy nehézséget okozna bárkinek is a deb csomagkezelő után. Ráadásul gyakorlatilag minden benne van egy helyen. Nem kell a tárolókkal bajlódni.
Nekem legalábbis csak könnyebbséget hozott.
Persze vannak az AUR-nak hibái, de az más tészta.

(#626) zoli62 válasza lck (#625) üzenetére


zoli62
addikt

Én nem a grafikus pacmanra gondoltam, hanem a terminálosra. Bár az is igaz lehet, hogy a megszokás nagy úr. Mindesetre érdekes, hogy a legutóbbi félévben a gyakorlatilag kezdőknek és átlagos felhasználóknak való Linux Mintnél a Manjaro már népszerűbb, vajon mi lehet ennek az oka?

(#627) #16820480 válasza zoli62 (#626) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem nagyot dobhat a népszerűségen, hogy (semi-)rolling release, nem kell 6-12 havonta frissítéssel szórakozni, ami időnként kicsit széttúrta az amúgy jól működő rendszert. Fél évente kevesen szeretnek ilyennel szívni, főleg a kezdők nem.

Az aptitude szerintem is egyszerűbb a pacmannél (bár nekem az egyik kedvencem a zypper), de GUI mellett szinte mindegy is.

Illetve az Arch az elég menő rendszer, ez pedig ilyen Arch, emberi lényeknek :)

(#628) lck válasza zoli62 (#626) üzenetére


lck
senior tag

Tavaly ősszel 20 év windows után tértem át linuxra. Azóta biztos hogy végig hoppoltam 20-30 disztrót. Nem feltétlen azért mert a fent lévő annyira rossz volt, inkább kíváncsiságból.
Volt közötte Debian és persze Arch rendszer is rengeteg. Sem az egyik sem a másik használata nem okozott különösen nagyobb problémát. Köszönhetően talán a Linux Mind youtube csatornának is. ( Üdvözlet Zolinak ezúton is.)
Szóval személyes tapasztalatom szerint egy kis "linux mind" alapozó után az alapból grafikus felületű Arc-os rendszerek semmivel nem jelentenek nagyobb kihívást mint mondjuk egy Mint.
Nekem nagyon tetszenek a rolling disztrók - AUR támogatással. Épp a telepítések egyszerűsége miatt , illetve hogy állandóan friss rendszerem van.
A stabilitást keresve a Manjaro-hoz jutottam, ami a "késleltetett" frissítési módszerével gyakorlatilag teljes stabilitást biztosít. Nem jelentkeznek különösebb problémák egy debiános fixed rendszerhez képest sem.
Feltételezem hogy ilyen okok miatt lett ilyen népszerű a Manjaro másoknál is.
Számomra egyértelmű a választás.

(#629) Dave™ válasza zoli62 (#624) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ma már pont fordítva van, ráadásul a KDE tele van funkciókkal, a Gnome pedig fapados létére több erőforrást fogyaszt.

(#630) zoli62 válasza #16820480 (#627) üzenetére


zoli62
addikt

A topik hozzászókások számát nézve itt még mindig kevésbé népszerű, vagy ismert a Mabjaro egy Ubuntu/Debianhoz képest. Egyébként 2015-ig az LMDE is rolling volt. Érdekes, hogy a fejlesztők áttértek a normál kiadásokra. Most viszont arolling kiadások között a Deepin(Debian unstable) is elég ígéretes, illetve jön föl a Solus Linux.

(#631) zoli62 válasza Dave™ (#629) üzenetére


zoli62
addikt

Lehetséges, személyes kedvencem az XFCE.

(#632) BoB válasza zoli62 (#630) üzenetére


BoB
veterán

Itt, de a prohardver.hu egy igen kicsi szelete a föld linux használóinak.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#633) #16820480 válasza zoli62 (#630) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, itt elég csendes a topik. LMDE-t használtam egy ideig, de volt pár dolog benne, ami nekem akkor fontos volt, és nem ment, így aztán nem maradt meg hosszabb távra.
Amióta meg pár éve fent van a Manjaro, kb rá sem néztem distrowatch-ra :)

(#634) zoli62 válasza #16820480 (#633) üzenetére


zoli62
addikt

Szerintem nem csak itt, hanem a magyar linux használók között is kevésbé népszerű vagy ismert a Manjaro.

(#635) Dave™ válasza zoli62 (#634) üzenetére


Dave™
nagyúr

Persze, mert náluk a Linux = Ubuntu, esetleg Mint.

(#636) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehet kikapcsolni hangero allitasnal a feedback hangot?

Illetve bekapcsolni azt, hogy ha pl. egy mappara touchpad -en dupla kilkkelek, es nyomvatartom, akkor tudjam mozgatni, tehat ne kelljen a hardveres gombot nyomnom kozben.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#637) anorche1 válasza anorche1 (#636) üzenetére


anorche1
őstag

Meg a touchpad 4 szelen nem mozog a kurzor, ott "halott" a touchpad, erre nincs valami beallitas?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#638) zoli62 válasza Dave™ (#635) üzenetére


zoli62
addikt

Meg nincs is magyar Manjaro közösség, pedig a közeli Ausztriában fejlesztik.

(#639) Dave™ válasza zoli62 (#638) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem csak ott, ahogyan a legtöbb disztribúció, ez is multinacionális. Szerintem nem attól lesz jó vagy rossz valami, hogy van-e magyar közösség. A számítástechnika nyelve az angol, Linux rendszerek esetén hatványozottan fontos ennek legalább alapszintű megléte. Ha lenne is magyar közösség, akkor is sokkal több információ érhető el angolul, egyszerűen azért, mert az egy sokkal nagyobb bázis. Ha valakinek ez akadályt jelent, akkor valóban jobban jár egy itthon is támogatottabb, elterjedtebb rendszerrel, lásd Ubuntu vagy Mint.

anorche1: ez milyen asztali környezet? Mert Manjaro alatt van vagy hatféle, és az összes kérdésed az asztali környezetre korlátozódik.

[ Szerkesztve ]

(#640) zoli62 válasza Dave™ (#639) üzenetére


zoli62
addikt

Tudom, hogy multinacionális, Ausztria, Németország, Franciaország. Hamarosan indul a magyar honlap. [link]

(#641) lck válasza zoli62 (#640) üzenetére


lck
senior tag

:C

(#642) anorche1 válasza Dave™ (#639) üzenetére


anorche1
őstag

kde, de amit nem sikerult megoldanom, azt megszoktam :)

Most mar bajom van: van egy ntfs -re formazott hdd -m. Erre szeretnek qbittorrenttel tolteni, de program nem latja. Pontosabban .torrent fajlt be tudok rola tallozni, de letoltes celjakent nem tudom megadni.

Hogy lehet ezt megoldani?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#643) anorche1 válasza anorche1 (#642) üzenetére


anorche1
őstag

Az lehet a problema, hogy rejtettkent mountolja a hdd -t.
Probaltam szerkeszteni a fstab -ot, de nem tudom milyen opcioval lehetne megkerni, hogy ne rejtettkent mountolja, az unhide nem jo.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#644) anorche1 válasza anorche1 (#643) üzenetére


anorche1
őstag

Keszitettem rola soft linket, de az is rejtett. De fura. Tudtommal linux alatt a rejtett fajlok, jegyzekek . -tal kezdodnek, de se a mountolas helyenek, se a soft helyenek neve nem . -tal kezdodik.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#645) #16820480 válasza BoB (#620) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szóval jelentettem, elég érdekes fejlemények vannak (minden bizonnyal a locale beállítás okozza). Ellenben valaki abban tud segíteni, hogy a fejlesztő által ajánlott dev buildet hogy telepítem? Mert a pacman -Syu [url] nem működik, és nem tudom hogy kell repóként hozzáadni sajnos :R

(#646) #16820480 válasza #16820480 (#645) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szóval most lemegy a pacman-mirrors parancs, de valami nem kóser, mert a pacman -Syu parancs után egy ilyen hibát kapok:
:: Synchronizing package databases...
core is up to date
extra is up to date
community is up to date
multilib is up to date
herecura is up to date
error: failed retrieving file 'pacman-mirrors.db' from www.uex.dk : The requested URL returned error: 404
error: failed to update pacman-mirrors (unexpected error)
error: failed to synchronize all databases

És ennek folyományaként nem lehet csomagokat kezelni (telepíteni például, vagy frissíteni). Erre esetleg valaki valami tipp?

(#647) BoB válasza #16820480 (#646) üzenetére


BoB
veterán

Nem érhető el, úgyhogy kommenteld ki azt a repót.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#648) #16820480 válasza BoB (#647) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nincs is bent elvileg a repó listában ez a dán szerver :U (/etc/pacman.d/mirrorlist)

##
## Manjaro Linux default mirrorlist
## Generated on 2018-06-30 19:46
##
## Please use 'pacman-mirrors -f [NUMBER] NUMBER' to modify mirrorlist
## (Use 0 for all mirrors)
##

## Country : Netherlands
Server = https://ftp.nluug.nl/pub/os/Linux/distr/manjaro/stable/$repo/$arch

## Country : Germany
Server = https://ftp.halifax.rwth-aachen.de/manjaro/stable/$repo/$arch

## Country : Belarus
Server = http://mirror.datacenter.by/pub/mirrors/manjaro/stable/$repo/$arch

## Country : Germany
Server = https://manjaro.moson.eu/stable/$repo/$arch

## Country : Colombia
Server = http://mirror.upb.edu.co/manjaro/stable/$repo/$arch

(#649) BoB válasza #16820480 (#648) üzenetére


BoB
veterán

pacman -Syyu működik?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#650) #16820480 válasza BoB (#649) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, igazából nem... Illetve ezt az outputot kapom rá:

sudo pacman -Syyu
[sudo] password for sheratan:
:: Synchronizing package databases...
core 145.0 KiB 337K/s 00:00 [#######################################################] 100%
extra 1808.3 KiB 969K/s 00:02 [#######################################################] 100%
community 4.7 MiB 1948K/s 00:02 [#######################################################] 100%
multilib 179.6 KiB 3.31M/s 00:00 [#######################################################] 100%
herecura 60.8 KiB 699K/s 00:00 [#######################################################] 100%
error: failed retrieving file 'pacman-mirrors.db' from www.uex.dk : The requested URL returned error: 404
error: failed to update pacman-mirrors (unexpected error)
error: failed to synchronize all databases

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Manjaro Linux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.