Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-01 12:38:22

LOGOUT.hu

Magisk
root jogosultság
Android rendszereken

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#672) crok válasza p5quser (#671) üzenetére


crok
Topikgazda

Valami template-et használsz te is.. vagy honnan van összeollózva a modul? Nem értem miért.. se a common könyvtár és a komplett tartalma se a config.sh már vagy 2 éve nincs használatban de mindegy mert amúgy is rosszul volt kitöltve (pl. helytelen a MODID) meg látom a négy file-t amit be akartál húzatni vele - nincs értelme, a modul zip gyökerének system mappájában ha könyvtárhelyesen vannak a file-ok akkor magától megcsinálja a Magisk.. a guide-ban ott van a szükséges könyvtár- és filestruktúra, nem értem miért térsz el az official guide-tól. A post-fs-data.sh-ban is látom a kommenteket, az egy ezer éves template-ből való, talán azt használtad, valami régi 14.x vagy 15.x template-et. Annál már az is jobb ha a Zackptg5 félét használod de szerintem az is bőven ágyúval verébre.

Aztán a log.. a modulban 4 db XML-t látok, a logban meg 168-at meg egy version.txt-t, valami nem kerek, a log szerintem nem akkorról van amikor a feltöltött modult tesztelted. A log-ban látszik hogy lefut a post-fs-data.sh script mert benne van hogy vowifi_p10: exec [post-fs-data.sh] és nincs hiba hogy ne tudta volna végrehajtani / futtatni a script-et de ez csak a Magisk log.. ez csak azt mutatja ami a Magisk-ra vonatkozik, az hogy mi futott le a post-fs-data.sh-n belül az a te dolgod. Ennél többet a dmesg vagy a logcat tudna mondani hogy valójában sikerült-e a mount bind. Ellenőrizd egy root-ot használni képes file manager-el hogy a file-ok a /odm-en tartalomra azok-e mint amit ott akarsz látni. Aztán megpróbálhatod kézzel mount-olni a file-okat hogy lásd van-e hibaüzenet: mondjuk sorban add ki a parancsokat amik a post-fs-data.sh-n belül vannak, például a BASE.XML-t valahogy így nézd meg (feltételezve hogy a modulod amúgy intallálva van):
su
mount -o bind /data/adb/modules/vowifi_p10/odm/hw_odm/BASE.xml /odm/hw_odm/BASE.xml
Vagy futtasd le a teljes post-fs-data.sh file-t:
su
sh /data/adb/modules/vowifi_p10/post-fs-data.sh
Aztán a hibaüzenetek (ha vannak) megmutathatják mi lehet a gond, ha van gond.
Lehet a moutn ment de file-od tartalma rossz és azért nem megy amit akarsz.
Ez amit csinálni akarsz egy teljesen custom valami, erre nincs a Magisk-ban beépített funkció, ezt neked kell megírnod / odareszelned ha egyáltalán lehet így.

EROFS: csak gyors utánaolvasással mondom hogy módosítani közvetlen nem lehet. Mount-olod, kiszedsz mindent, átírod amit akarsz, mkfs.erofs-el meg csinálsz belőle új img-t és flash-eled. AUR-ban Arch-ra (nekem Manjaro-ra) van erofs-utils csomag, szóval nem elveszett dolog és nem kell feltétlen kézzel se forgatnod - de ez már vastagon nagyon nem a Magisk topik témája.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Magisk
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.