Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12) kushwavez


kushwavez
Topikgazda

macOS Monterey Clover (internet) telepítő létrehozása Windows alatt
(OpenCore telepítő létrehozásához kattints ide)

Fontos! Windows-ról nem lehet teljes telepítőt létrehozni, csak Internet Recovery-t, ami azt jelenti, hogy élő internetkapcsolatra lesz szükség a macOS telepítése során.

Töltsük le (és telepítsük fel) az alábbi programokat

- TransMac (HFS+ lemez/.dmg fájlkezelõ)
- MiniTool Partition Wizard (USB EFI felcsatolásához)
- Xplist (config.plist szerkesztéséhez)
- Explorer++ (USB EFI szerkesztéséhez)
- Python (szükséges a macOS Recovery letöltéséhez)
- macrecovery.py (letölti a macOS Recovery-t, letöltéshez jobb gomb a "Raw" gombra, "Link mentése másként...")
- Clover Bootloader

USB Partícionálása

• Dugjuk be a gépbe a pendrive-ot és indítsuk el a MiniTool Partition Wizard-ot
- Ellenőrizzük, hogy a meghajtó GPT (GUID Partition Table) módban van-e!
-- Ha nem, jobb gomb a meghajtóra és "Initialize to GPT Disk", majd "Apply" és "Yes"

• A meglévõ partíciókat törölni kell, jobb gomb a meghajtóra és "Delete All Partitions"

macOS Monterey Recovery telepítő letöltése

• Telepítsük a Python-t
- Pipáljuk be az "Add Python to PATH" opciót

• Hozzunk létre egy új mappát a macOS telepítõnek a Letöltések mappába, pl. Monterey_Recovery
• Indítsuk el a Command Line-t (cmd)
• Navigáljunk az imént létrehozott mappába: cd Downloads\Monterey_Recovery
• Húzzuk be a "macrecovery.py" fájlt a cmd ablakába
• Nyomjunk egy szóközt utána, majd illesszük be a következőt:-b Mac-E43C1C25D4880AD6 -m 00000000000000000 download
- Miután végzett, két fájl fogad minket a mappában: "BaseSystem.dmg" és "BaseSystem.chunklist"

macOS Internet telepítõ USB létrehozása

• Indítsuk el a TransMac-et (adminisztrációs módban)
• Jobb gomb a meghajtóra, "Restore with Disk Image"
• Válasszuk ki az imént letöltött "BaseSystem.dmg" fájlt
• Várjuk meg míg befejezi a dmg másolását a pendrive-ra
• Miután befejezte, készen áll a macOS Internet telepítõ USB-nk! Már csak az EFI létrehozása és a Clover telepítése maradt.

EFI létrehozása az USB-n

• Nyissuk meg a MiniTool Partition Wizard-ot ismét

• Jobb gomb az "Unallocated"-re a pendrive-on, "Create", Partition Label: EFI, File System: FAT32, Partition Size: 200 MB, "OK", majd "Apply" és "Yes"
• Készen áll az EFI a Clover telepítésére!

Clover telepítése

• Töltsük le a fenti linken elérhető legfrissebb CloverV2-5xxx.zip fájlt (ahol xxx a verziószámot jelöli, írás idejében 5143)
• Bontsuk ki
• Töltsük le az alábbi kext drivereket:
- VirtualSMC.kext, AppleALC.kext, Lilu.kext, WhateverGreen.kext, USBInjectAll.kext
- És a gépünkben található Ethernet, vagy WiFi kártyához szükséges kexteket: Támogatott WiFi+BT/Ethernet kártyák
• Töltsük le az alábbi SSDT-EC.aml fájlok közül azt, amelyik megfelel a gépünkhöz
- Ha a gépünk asztali és Broadwell, vagy annál régebbi: SSDT-EC-DESKTOP.aml
- Ha a gépünk notebook és Broadwell, vagy annál régebbi: SSDT-EC-LAPTOP.aml
- Ha a gépünk asztali és Skylake, vagy annál újabb: SSDT-EC-USBX-DESKTOP.aml
- Ha a gépünk notebook és Skylake, vagy annál újabb: SSDT-EC-USBX-LAPTOP.aml

• Csatoljuk fel az USB EFI partícióját MiniTool Partition Wizard-al:
Jobb gomb a meghajtónk "EFI" partíciójára, "Change Letter" (pl. E:), OK, Apply, Yes

• Indítsuk el az Explorer++-t adminisztrációs módban
• Navigáljuk az USB EFI partíciójára
• CTRL+T-vel nyissunk egy új fület, navigáljunk a letöltött Clover mappába, majd másoljuk az EFI mappát az USB EFI partíciójára
• Navigáljunk az EFI\CLOVER mappába és nevezzük át a config-sample.plist fájlt config.plist fájlra

• Navigáljunk az EFI\CLOVER\drivers mappába
• Töröljük az SMCHelper.efi-t az UEFI mappából
• Másoljuk át a következõket a drivers\UEFI mappába a drivers\off\UEFI mappából:
- FileSystem\ApfsDriverLoader.efi és FileSystem\VboxHfs.efi
- MemoryFix\OpenRuntime.efi

• Navigáljunk az EFI/CLOVER/ACPI/patched mappába
• Másoljuk ide a gépünkhöz letöltött SSDT-EC.aml fájlunkat

• Navigáljunk az EFI\CLOVER\kexts\Other mappába
• Másoljuk ide a letöltött kextjeinket
- VirtualSMC.kext, Lilu.kext, AppleALC.kext, WhateverGreen.kext, USBInjectAll.kext (+ az Ethernet, vagy WiFi kártyánk kextjeit)

• Nyissuk meg a config.plist fájlt a PlistEDPlus-szal (jobb gomb, társítás)
• A DSDT-t lenyitva a "Fixes"-t nevezzük át "#Fixes"-re (A "#" kikommentezést jelent, a bootloader nem fogja figyelembe venni ezen sorokat)

• A Boot/#Arguments résznél vegyük ki a "#"-t az "Arguments" elől és írjuk be a tartalmához:
"-v debug=0x100 -no_compat_check" (idézőjelek nélkül)

• Mentsük el, készen áll a telepítőnk!

• Kezdjük meg a telepítést a fő leírás alapján! (csak most a "Boot BaseSystem"-et kell kiválasztani a Clover-ben)

Megj.: az SMBIOS-t majd telepítés után kell a Clover Configurator-ral beállítani (és törölni a "-no_compat_check" flaget) (addig ne lépjünk be az iCloud-ba amíg nem állítottuk be)

Megj.: Mivel ez egy Internet Recovery telepítő ezért számítani kell arra, hogy sokkal több ideig is eltarthat a telepítés mint normál telepítő esetében (internetkapcsolat sebességétől függ)

[ Szerkesztve ]

Lenovo ThinkPad T440, Lenovo ThinkPad X1 Carbon 6th, Lenovo ThinkPad X1 Extreme 1st | macOS 13 

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.