Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

A Linux Mint bemutatása

A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.

Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2712) ubyegon2 válasza Blabcsi (#2710) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A hibernálás kik apcsolására van egy terminal parancs:

sudo mv -v /etc/polkit-1/localauthority/50-local.d/com.ubuntu.enable-hibernate.pkla /

visszakapcsolásra is:
sudo mv -v /com.ubuntu.enable-hibernate.pkla /etc/polkit-1/localauthority/50-local.d
forrás

A többi kérdésre is megtalálhatod a választ, ha átolvasod ezt a fenti remek site- ot!

(#4852) ubyegon2 válasza Syl (#4833) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Smart adatokban vezérlőtől függ a kijelzés, vannak terminalos parancsok, de azok után amiket írtatok, mit foglalkoztok vele!? Ezt halál komolyan kérdeztem! A KU által linkelt tesztek alapján felesleges lenne kutakodnom a parancs után. ;)

Másrészt a KU ft által említett HDS van Linuxra is, ha már...

(#4837) whbear
Szerencsére nem ők vannak többségben, sokan azért odafigyelnek az optimális használatra, ha már kímél és gyorsít is egyben. Van aki meg lefitymálja ezeket, mert mindenkinél okosabbak vagy megtéveszti őket a sok új marketingelt írás.Nem írtam soha, hogy kímélni kell az SSD-t, optimalizálni viszont érdemes. Akinek meg sok memóriája van és nem rakja ramba a cache-t. :U Csak a sleep, hogy egyből lássa, hol tartott, utána nem számít, hogy mennyit gyorsul a böngészés. A tempet az SSD gyűlni szintén marhaság, ha ramdiskbe is lehet tenni. Vagy mi tudjuk rosszul! :Y

(#4844) Sonja Nem annyira kár, fw frissítésen kívül nem is ajánlják semmire a hozzáértők. (itt nem Syl és King Unique fórumtársakra gondolok most) :D

(#4836) Syl

"kapcsold ki a hibernálást", "kapcsold ki a swap-ot", "irányítsd hdd-re a temp-et"

Ilyeneket olvastál benne? Tempre biztosan tmpfs írtam/tunk, swap kikapcsolást sem írtunk, legfeljebb swappines optimalizálást, de ha neked nincs ezek között különbség akkor nem számít! :N

[ Szerkesztve ]

(#6119) ubyegon2 válasza kislaci (#6118) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A hibernálás elmenti a rendszer jelenlegi állapotát a rendszermeghajtóra, esetedben az SSD-re, alkalmanként cc. 2-3 GB adatot írhat rá. SSD-nél nem használunk hibernálást.

Indítás előbbiek alapján értelemszerűen lassabb az alvó állapotból való visszatérésnél.

a képen láthatod, hogy be kellene kapcsolnod ! :)

[ Szerkesztve ]

(#12567) ubyegon2 válasza Frawly (#12566) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Valóban, ma már azért többnyire SSD-k vannak legalább a notikban, ha desktopokban nem is és arról mondjuk 2-3 sec plusz idő, mire feláll ugyanúgy a rendszer, mint suspendből, gondolom hibernálás is dettó, azt régen is kilőttem alapból. Ma már szerintem nem is default ez a disztróknál. Nekem bőven elég, ha a FF megjegyzi, hol tartott, a programokat úgyis naponta kell megnyitnom, legalábbis a napi reportot úgysem csinálja meg helyettem a program.

KDE-nél lehet beállítani, hogy a lezáráskori programokkal induljon, ez szerintem nincs is Cinnamonnál, szóval kizárt dolog, mert nem tudom. :N

Szóval sok értelme nincs SSD-val ezeknek a régen igen hasznos suspend meg hibernation dolgoknak, mégis sokan annyira hozzászoktak, hogy fontos nekik. Rendes bakapcsot azért is szeretem jobban, mert ha valami services vagy más rosszcsontkodik, akkor azt már bootnál kiszúrom.

(#13761) ubyegon2 válasza amdni (#13759) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szerintem ez nálad nem kernelfüggő lehet, valami energiakezeléssel kapcsolatos akadás lesz ott, érdemesebb lenne kikapcsolnod a képernyővédő zárolását hibernálás alatt, alapból ne használd a hibernálást. Plusz meg kéne nézned mit ír erről mondjuk a dmesg a terminalban és pastebinnel linkelhetnéd ide, hátha valaki kiszúrja a problémát.

Milyen meghajtón van a rendszered? Mutathatnál egy inxi -Fxxx kimenetet, mert az is lehet, hogy nem csináltál elég swap-ot és úgy hibernálsz, no az leülteti a világ minden rendszerét! Ugye nincs hová másolnia a rendszernek, mi mást tehetne, mint megáll!?

[ Szerkesztve ]

(#13822) ubyegon2 válasza amdni (#13818) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Sok reményt én legalábbis nem fűztem a kernel próbálgatáshoz sem egyébként és közben a 20.3 már véglegesre upgrade-elhető lett, remélem frissítetted is! Valami más lehet itt, hátha a kimenetekből valaki kiszúrja, mi a helyzet. A hibernálás dolgot írtam már neked? Kikapcsoltad? Ha nem elegendő a swap.....

(#13830) ubyegon2 válasza amdni (#13829) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igen,a hibernálást vagy a felfüggesztés úgy kell csinálnom

Azért kérdeztem rá, hogy SSD-ről fut-e a rendszer, mert ez esetben a hibernálás totál értelmetlenné válik az SSD bootideje miatt. :K

A telefont rácsatlakoztatva gondolom beolvassa a fájlkezelő annak tárhelyét és emiatt kavarhat be, ha simán csak a töltés opcióra állítod, a mobilnetet akkor is átadja szerintem.

(#13833) ubyegon2 válasza amdni (#13831) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Így főleg nem értem a dolgot, a suspendhez van bőven RAM a gépedben, ugyanúgy minden folytatódik felélesztés után, mint hibernáláskor, viszont nem kell értékes tárhelyet pazarolnod az SSD-ből és ugye a RAM-ból visszatöltés még gyorsabb is!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux Mint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.