Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37062) herdsman12 válasza ubyegon2 (#37055) üzenetére


herdsman12
őstag

Vagy nagyon elnéztem valamit, vagy választékosabb (?) a CD image a Netinstall-nál.
Egyszer telepítettem Live módból a Sid verziót, kérdezés nélkül felpakolta az 586 non-pae és a 686 kernelt. Működött mindkettő, de a stabil verzió miatt következett egy CD image telepítés. Itt több dolgot is választhattam volna (586 non-pae, stb), sajna nem figyeltem eléggé mik vannak még ott. Aztán megpróbáltam az 586 non-pae kernelt utólag telepíteni, de megakadtam, mert a telepítő CD-t kérte és hiába mountoltam a pendrive-ot, nem fogadta el.
Most kipróbáltam a Netinstall-t, de felesleges volt a para, mert a kötelező (ország, nyelv, bill, part) dolgokon kívül, nem volt sok választási lehetőség.
Alapból kipipálva:
Debian desktop environment, print server, Szokásos rendszereszközök.
Választható:
GNOME, Xfce, KDE, Cinnamon, MATE vagy LXDE, valamint web server és SSH server.
Pedig "Fenyő" kolléga 586-os megjegyzése miatt teszteltem volna, de most "csak" 686 van.
Mindhárom telepítésnél azonos programok települtek, ennyi kb elég is volt a Linux telepítésből.

Röviden a "két szó és a két méret" nekem csak az install internet kapcsolatot vagy a hiányát jelenti, ez egyértelmű, vagy mást kellene látnom?

Van még egy kérdésem, amikor két kernel kerül a gépemre (Sid telepítés), akkor külön kell frissíteni őket, vagy bármelyikből elég frissíteni?

Mi az a 3-4 sec, ébresztő? Nálam user, passw megadással inkább 40 sec.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.