Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) krx21 válasza doc (#50) üzenetére


krx21
nagyúr

Miért kell távolról tudni vezérelni egy légtisztítót???
Nem elég egy távirányító?
Nekem itthon szinte minden távírányítós, de egy router-t nem kapcsolnék be azért, hogy távolról bekapcsolhasak bármit is. Sokat gondolkodva sem találom igazi gyakorlati értelmét. Még a legnagyobb melegben sem kapcsolnám a klímát se, hisz nem jó rögtön a hidegbe belépni. Max a fűtést...

[ Szerkesztve ]

(#52) RBJ válasza doc (#50) üzenetére


RBJ
addikt

Majd kérünk beüzemelési feeling képeket. Tapasztalatokat, élménybeszámolót.
Legalább kicsit pörögni fog a topik ha összejön pár xiaomi pufifier es tag. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#53) doc válasza krx21 (#51) üzenetére


doc
nagyúr

Miért kell távolról tudni vezérelni egy légtisztítót???
pl. hogy amikor elindulok haza a melobol be tudjam kapcsolni, igy mire hazaerek mar 'tisztul' a levego, megsem kell egesz nap mennie

Nem elég egy távirányító?
ld fent, ezt nem tudod taviranyitoval megoldani. raadasul en ruhellem a szatyornyi taviranyitot, jelenleg is a TV taviranyitoja az egyetlen, ezzel hasznaljuk a TV-t es a STB-ot is, sot a DVD-lejatszot is tudja vezerelni, nem kell masik :)

de egy router-t nem kapcsolnék be azért, hogy távolról bekapcsolhasak bármit is
nagyon ritka ma mar az olyan haztartas ahol nem megy ejjel-nappal egy wifi router (van nalam is), szoval semmit nem kell csak ezert bekapcsolni

Sokat gondolkodva sem találom igazi gyakorlati értelmét.
lasd fent :)
egyebkent a legtisztito tavoli bekapcsolasanal sokkal fontosabb pl. a futes vagy a legkondi bekapcsolasa
tegnap pl. ejjel indultunk haza, kb. egy oraval a hazaeres elott bekapcsoltam a futest, igy nem a hideg szobaba kellett hazaerkeznunk a masfel eves gyerekkel, hanem volt egy alvashoz teljesen kellemes homerseklet. nyaron ugyanez forditva: ha bekapcsolnam a legkondit (amit nincs :D), akkor pl. a klimas autobol kiszallva nem a 35 fokos lakasba lepnek be, hanem a kellemesen huvosbe
de ez itt mar erosen OFF :B

(#54) doc válasza RBJ (#52) üzenetére


doc
nagyúr

huhh, kepeket nem csinaltam, de azok amugy is vannak mindenhol a neten, lasd a kinai rendelos blogot :)

- mindenkepp pozitiv (meg akkor is ha amugy kotelezo, gondolom) hogy a szerkezet melle csomagolt a magyar bolt egy EU-s tapkabelt
- a legtisztito beuzemelese nagyon egyszeru, bar a szuro elvileg egy zacsiban kellett volna hogy legyen a leirasban levo rajzok szerint, ez pedig nem volt kulon becsomagolva, de ez reszletkerdes (latszik a szuron hogy nem volt hasznalva)
- bekapcsolas utan meglepo hogy dobbenetesen halk. a Viktor legkisebb fokozaton is olyan hangos, hogy az agy vegebe allitva nem jo mellette aludni. a Xiaomit fel meterrol mar nem hallom 'ejszakai' fokozaton, csak az enyhen vilagito LED mutatja hogy mukodik :D
- a bekapcsolas utan nem sokkal jott egy ertesites a telefonra hogy a Xiaomi Smart Gateway megtalalta, ha a csalad felkel akkor szepen osszeparositom oket, onnantol hasznalhato 'okosan' is
- ranezesre, tapintasra abszolut hozza a magas Xiaomi minoseget, egy hajszallal sem tunik gagyibbnak mint a Viktor :)

szoval egyelore nagyon tetszik :C, par nap mulva majd beszamolok a fejlemenyekrol

[ Szerkesztve ]

(#55) krx21 válasza doc (#53) üzenetére


krx21
nagyúr

De ha nincs otthon senki, tehát nincs mozgás, akkor nincs por se... Legalábbis én ha nem vagyok itthon, nem nyitom ki az ablakot, egy ventilátorral elötte :DDD , hogy utána a légtisztítót akarjam bekapcsolni távolról...
A másik, pedig egy jól méretezett klima kb. 5-15percen belül már üzemi hidegre hűti a levegőt. Ez az átmenet pont jó is, hogy ne fázzon meg az ember... A fűtés ok, annak van értelme.
Amúgy hány távolról vezérelhető légtisztító van? :B

(#56) krx21 válasza doc (#54) üzenetére


krx21
nagyúr

Grat. ! Mekkora helyiségben használod?

(#57) doc válasza krx21 (#55) üzenetére


doc
nagyúr

A por nem csak az emberi mozgastol van. Mi peldaul egy eleg forgalmas ut mellett lakunk, plusz kandalloval futunk, szoval por az baromi sok van telen-nyaron. Illetve a legtisztito a poron kivul kiszur sokmindent, pl. peneszgombakat/sporakat ha minden igaz, ez is szempont lehet.
En regebben tobbszor ebredtem 'fuldokolva', baromi szaraz torokkal. Amiota a Viktor megvan azota egyetlen egyszer sem. Ez nekem mar onmagaban megeri :D

Amúgy hány távolról vezérelhető légtisztító van?
passz, nem nagyon nezegettem a valasztekot. a Viktort ki tudtam fizettetni az onsegelyezo penztarral, igy valamilyen szinten mondhatjuk hogy 'ingyen' volt (helyesebben inkabb csak eros kedvezmennyel), a Xiaomi termekeit pedig jo ideje ismerem es imadom, igy nem volt kerdes hogy toluk veszem az amugy mindenhol dicsert legtisztitojukat.

A Xiaomi a kisszobaba fog kerulni, az nem nagy, talan 15-20 negyzetmeter lehet (eleg alacsony belmagassaggal). A Viktor meg atkoltozik a nagyszobaba vagy az eloszobaba, az kozos legter, osszesen talan ugy 50 nm lehet.

[ Szerkesztve ]

(#58) krx21 válasza doc (#57) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem amúgy a Viktor szimpatikus, a megjelenítése miatt, viszont nem tetszik benne, hogy nem 1 nagy venti van benne, hanem 4 kicsi... Szerintem ez eleve zajosabb és több meghibásodást rejthet magában.
Amúgy ionizátor van bennük?

(#59) doc válasza krx21 (#58) üzenetére


doc
nagyúr

kinezetre mindketto csinos, nem kell eldugni oket ha latogato jon :D

Amúgy ionizátor van bennük?
szerencsere egyikben sem

(#60) RBJ


RBJ
addikt

Én úgy gondolom mivel automata mód azért van rajta, hogy állandóan menjen.
Szerintem az nem evidens, hogy akkor menjen vagy előtte mikor hazaérek.
1-2 óra alatt úgyse fogja kitisztítani a levegőt. Pont az a lényege, hogy folyamatosan rendben tartja a levegőt.
Én meglátásom szerint. :DDD
Por mindig van akármit csinálsz. Nálunk gondolom a padlófűtés lebegteti állandóan.
MInden nap megy robotporszívó mellette heti 3-4 porszívózunk és mégis 1-2 nap alatt már poros minden.
És nem bírok rájönni honnan. Ezért bízok a légtisztítóba, hogy csökkenti szemmel láthatóan majd.
Szerintem a xiaomi nagyobb teljesítményű mint a viktorod.
Egy unboxing videóba se láttam zacsiban a gyári szűrőt.
Eu s dugvillát már én az elején megkérdeztem, hogy jár e. ez pozítiv ,hogy igen.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#61) RBJ


RBJ
addikt

MÁr arra vagyok kíváncsi, hogy meddig bírja a szűrő. Honlapon 1 évet ír de szerintem ahogy elnéztem a teszteket csak 140 nap körül van mind.
Remélem innen a szűrőt is tudjuk rendezni.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#62) krx21 válasza doc (#59) üzenetére


krx21
nagyúr

Pedig az enyhe ionizátor javítja a légzést... Én ezt tapasztalom. A Daikin-ban van, csak máshogy hívják...

(#63) krx21 válasza RBJ (#61) üzenetére


krx21
nagyúr

Miben reménykedsz? Hogy sokáig birja, vagy hogy sok koszt szedd össze? Mert a kettő együtt nem megy... :DDD

(#64) RBJ válasza krx21 (#62) üzenetére


RBJ
addikt

Én második opciónak a delonghi ac230 néztem ott is 6 léptékű a szűrő a végén valami photocatalyst uv szűrés van még. Hogy ez mit takar ? de szépen hangzik.
Érdekes ez a purifier téma európában valahogy gyerekcipőben jár. Rengeteg márkáról alig van infó.
Viszont indiába meg vannak őrülve purifier ügyben. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#65) krx21 válasza RBJ (#64) üzenetére


krx21
nagyúr

Én azt mondom, ha igazából hatásosat akar az ember, akkor túlméretezi... Én 20nm-en haszálom a Daikint és igazából tennék még egyet... Legfőképpen azért, hogy több helyről is tudjon levegőt szívni.
Szerintem nagyon fontos a jó elhelyezés.

(#66) RBJ


RBJ
addikt

Azért a xiaomi nál ezt az működés jelző led kapcsolgatást nem értem. Ott a funkció villágítás és kész.
Érdekes official termék videót nem találok csak az elődről.

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#67) doc válasza RBJ (#66) üzenetére


doc
nagyúr

mire gondolsz, a LED fenyerore? nem rossz az, a Viktor pl. a "csokkentett" fenyeron is zavaroan fenyes, bar aludni a baromi eros hangja miatt amugy sem lehet mellette, szoval igyis-ugyis ki kell kapcsolni. a Xiaomi 'csokkentett fenyereje' nagyon jo, siman mehet ejszaka

meg volt az elso 'kozos ejszakank' (:DDD) a Xiaomival. teljesen pozitiv a tapasztalat. beallitottam hogy este 10-kor menjen at Sleep mode-ba, reggel 8-kor meg auto-ba. tokeletesen lehet aludni ugy hogy az agy labanal dolgozik, semmi hangja nincs :C

a Viktor folyamatos "torodest" igenyel, kezzel kell ki-be kapcsolgatni, idozitot allitani, raadasul mindezt vakon, fogalmam sincs hogy eppen tok tiszta levegot tisztit teljes fordulaton vagy tiszta poros, mocskosat alapjaraton

[ Szerkesztve ]

(#68) RBJ válasza doc (#67) üzenetére


RBJ
addikt

Én meg lesem az email omat de még nuku értesítés. :O

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#69) batabe válasza RBJ (#68) üzenetére


batabe
senior tag

nálam sem. és írtam már nekik 2x, de semmi válasz, hogy mire számítsak...

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#70) RBJ válasza batabe (#69) üzenetére


RBJ
addikt

17. én üzentek, hogy 10 nap múlva esedékes. Ha a héten beesik még rátudom. De ha addig nem akkor kenje a hajára. jan.26. rendeltem.
MÁr csak azért bízok mert a kollega is megkapta. :DDD
Már ha nem fizetett fórumista. ;] :DD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#71) batabe válasza RBJ (#70) üzenetére


batabe
senior tag

nálam full semmi, pedig jan 24-án rendeltem...

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#72) doc válasza RBJ (#70) üzenetére


doc
nagyúr

ti elore fizettetek vagy utanvettel rendeltetek?
csak mert en utobbi mellett dontottem, lehet ezert is kaptam meg "koran", a ti penzetek mar nala van? :D

(#73) batabe válasza doc (#72) üzenetére


batabe
senior tag

no előrefizetés...

tavaly mi5 előrendelés során nem sok jót hallottam a boltról. csakis utánvéttel :)

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#74) RBJ válasza doc (#72) üzenetére


RBJ
addikt

Utánvét. MInek fizessek előre valamiért ami még készleten sincs. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#75) batabe válasza RBJ (#74) üzenetére


batabe
senior tag

most írtak, hogy a kiszállítás a héten várható... :)

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#76) RBJ válasza batabe (#75) üzenetére


RBJ
addikt

De az még semmi konkrétum. :Y

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#77) batabe válasza RBJ (#76) üzenetére


batabe
senior tag

sajnos tudom. ha már van értesítés, akkor lesz tuti... majd jelentkezem

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#78) krx21


krx21
nagyúr

Ti mennyi időközönként tisztítjátok, cserélitek a szűrőt?
Illetve lehet kapni méterre valahol hepa szűrőt ami jó? Nem biztos, hogy kiadnék 30.000 forintot 4db gyári hepa szűrőre...

(#79) doc válasza krx21 (#78) üzenetére


doc
nagyúr

a Viktorban felevente kell, a Xiaomi ennel okosabb, megmondja hogy milyen allapotu a szuro (bekapcsolaskor 144 nap hatralevo idot mondott, gondolom ez azert fugg a kiszurt kosz mennyisegetol)

(#80) krx21 válasza doc (#79) üzenetére


krx21
nagyúr

Nekem is van ilyen jelző a Daikin-ban, de ezek szerintem csak üzemóra számolók.

[ Szerkesztve ]

(#81) RBJ válasza doc (#79) üzenetére


RBJ
addikt

Valahol majd egy évet olvastam, lehet a blogon de én is 140 nap körül láttam mindig.
Mondjuk ez nem valami nagy idő, még félév sincs. Remélem találunk valami szűrő forrást vagy innen rendelünk de jó 1 hónappal előre kell. ;] :DD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#82) RBJ


RBJ
addikt

Két fajta szűrő van. Kék és zöld, economy és enhanced. Az utóbbi drágább. Mi lehet a különbség?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#83) doc válasza RBJ (#82) üzenetére


doc
nagyúr

pont ezt neztem en is minap, de egyelore nem tudom a valaszt, csak azt hogy mindketto jo a Xiaomiba :D

(#84) batabe válasza doc (#83) üzenetére


batabe
senior tag

és találtam egy harmadikat is :)

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#85) RBJ


RBJ
addikt

Na bassz. szerintem a lile valami antibakteriális löttyel van kezelve. a zöld meg kék között meg lehet az egyik 0.25 micron alatt is szűr. Csak gondolom én. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#86) RBJ


RBJ
addikt

Úgy látom a héten nuku pufiririezés. Még mindig semmi. Szerintem a héten már hányhatok rá borsót. :W

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#87) RBJ


RBJ
addikt

Ma erdeklődtem, hogy mi a helyzet a purifierrel.
Mai válasz 14 nap múlva esedékes.
Ez már pofátlanság. 17. kén meg 10 nap volt. Sza... házi egy cég az ilyen.
Ne ígérjen 5-14. Napot. Jan 26. Rendelés.
Valaki említett más alternatívat.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#88) batabe válasza RBJ (#87) üzenetére


batabe
senior tag

Az a forrás végül nem vállalta be, mert hiába kapott kintről jó árat, a fuvarkoltseg miatt már nem lett volna versenyképes.

De spemallon van, 160 usd, és ahogy néztem kB 40 usd az EU express szállítás, így kB 60.000re jöhet ki, az még értelmes ár...

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#89) RBJ válasza batabe (#88) üzenetére


RBJ
addikt

Értelmes mert itthon is ennyi. Én szerintem lemondom ezt a kamu xiaomishop t

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#90) batabe válasza RBJ (#89) üzenetére


batabe
senior tag

Már ha szallitana... Vagy láttad máshol is XShopon kívül?

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#91) RBJ válasza batabe (#90) üzenetére


RBJ
addikt

Nem vagyok otthon. Szetnezek holnap. Én nem fogom a pénzt otthagyni egy kamus cégnek.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#92) batabe válasza RBJ (#91) üzenetére


batabe
senior tag

egy helyen találtam még 60-ért, a supersale.hu oldalon.
ami egyébként ugyanaz mint xshop... ááááá
amúgy meg 100 vagy fölötte...

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#93) RBJ


RBJ
addikt

Gearbest 144+58=202. Innen már rég megjött volna 10 nap alatt. geekbuying 222.
Még kutakodok.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#94) batabe válasza RBJ (#93) üzenetére


batabe
senior tag

attól függ, hogyan küldik, fennakadhat a vámon, és akkor mindjárt legalább +27% áfa... jó eséllyel még vám is..l
spemall eu express esetén először elmegy franciaországban, ott vámolják (ár tartalmazza) és onnan jön hozzánk, mint EU küldemény, no vám. így innen rendeltem anno a mi5-ömet is.
megnéztem most pontosan, ott 159+67 usd fullosan eu expressel.

gearbest ha kínából egyenesen dhl-lel jön (51 USD), az jó eséllyel fennakad...

[ Szerkesztve ]

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#95) RBJ válasza batabe (#94) üzenetére


RBJ
addikt

Ebay olasz eladót is láttam. Más kérdés, hogy van e készleten neki.
Mérgembe már philips, sharp, elektrolux néztem.
Sharp drága, philips et amit én akarok itthon nincs ac3256, elektrolux eap309 ár érték arány Best.
Nekem valamiért a buzeriam hogy vilagitson kijelezze a levegő minőségét. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#96) batabe válasza RBJ (#95) üzenetére


batabe
senior tag

én még megvárom az utolsó mentegetőzést ma-holnap, aztán megrendelem spemallról.

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#97) RBJ válasza batabe (#96) üzenetére


RBJ
addikt

Sajna ott még tuti + áfa. Én már nem hiszek a mesének. :DDD
ELektrolux lesz. vagy ki tudja.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#98) batabe válasza RBJ (#97) üzenetére


batabe
senior tag

Mai ígéret, péntekig atadjak a futárnak. Ezt még megvarom, aztán spemall. Eu express esetén nincs semmi plusz költség.

[ Szerkesztve ]

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

(#99) RBJ válasza batabe (#98) üzenetére


RBJ
addikt

Az igaz.
Te mikor rendelted?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#100) batabe válasza RBJ (#99) üzenetére


batabe
senior tag

Jan 24

S22Ultra snapdragon / Garmin Venu 2 Plus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.