Hirdetés

2024. május 27., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2101) hencsi22


hencsi22
csendes tag

Én is vettem egy korlátlan internetet a pannontól . Azt még el is fogadtam hogy a sebességet lekorlátozzák bár ez sem igazságos én két hónap alatt sem használtam fel 15 gigát,nem is tudnék mert két nap teljes sebesség után a hónap további napjain nagyon lassan működik a net .De még ez nem minden most hogy a 3hónap lejárt amit kedvezménynek kaptam még a 3G is elveszett a lakóhelyemtől EZ NEVETSÉGES
Pedig eddig tökéletesen működött és amikor bemérték a hogy itt van -e 3G mindkét szolgáltató Tökéletes lefedettséget állapított meg és most csak úgy eltűnt :W

(#2102) Viktor0610 válasza hencsi22 (#2101) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Olyan nincs, hogy a 3G-lefedettség "csak úgy" elvész.
Ennek oka van, nyilván megváltoztak a vételi viszonyok -ennek számtalan oka lehet.
Ami fontos. Amennyiben ez neked így nem megfelelő, az első hozzászólásban foglaltak szerint lemondhatod az előfizetésed -persze, miután azt a megfelelő csoport jóváhagyta.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#2103) Mcray


Mcray
senior tag

Sziasztok! Én is jól ráfaragtam. Kölcsön kaptam egy 5 gigás pannon mobil internet hozzáférést, és a tulaj állította hogy korlátlan, ami persze kiderült hogy nem az, mert pár nap alatt túlléptem. A sebességet levették, de tudni szeretném hogy egyébb szankció is várható-e? Pénzbüntetés stb?

Üdv, Mc

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#2104) #02683648 válasza Mcray (#2103) üzenetére


#02683648
törölt tag

"A sebességet levették" = azaz teljesen le lett tiltva? vagy csak lassan megy?
Ha vki marha nagy számlát csinál (pl roaming net), akkor teljesen letiltják a kártyát a tartozás kifizetéséig.

(#2105) raymond13


raymond13
csendes tag

Hali. Az lenne a kérdésem , hogy mivan a mobil netemmel? Csak EDGE van de 90-100% os jelersség és !csak 24-25 kb/sec a max sebesség ez mért van? Korlátlan net havi 6000 FT és csak ennyi a sebsség? Nagyon zavar mert látom h másnak ezerszer gyorsabb én meg itt szenevedek vele lécci segítsetek! Raymond13 THX

(#2106) leo81 válasza raymond13 (#2105) üzenetére


leo81
aktív tag

Hi!

Ha csak EDGE hálózat elérhető akkor ne is számítsál gyorsabb sebességre, kb ez a plafon!
A 3G/HSPA hálózat produkál megabites sávszélességet......
Esetleg próbáld meg beállítani a modem programjában, hogy csak 3G/HSPA hálózatra engedje fel a modemet! Illetve menjél közelebb az ablakokhoz vagy vegyél usb hosszabbító kábelt és a modemet tedd az ablak közelébe!
Viszont ha így sem talál 3G/HSPA lefedettséget akkor erre hivatkozva kötbér nélkül leadhatod a modemet és felmondhatod a szolgáltatást (persze ehhez ügyfélszolgálati engedély kell).......

üdv.

(#2107) raymond13


raymond13
csendes tag

Hát ez remek. Ki van irva a Pannon oldalán, hogy 120Kb/sec a vállalt teljesítendő érteék? Akk meg mi van? Korlátlan net tehát nem korlátozhatják a sebességem a letöltés menyisége miatt nem? A hozzám legközelebb lévő város 11 Kmre fekszik ott van HSDPA nem tudnám vmivel befogni azt a jelet? :O Valamilyen antennával? Am Huawei E169-es modemem van és a velünk szembenlévő falut vérosnak nyilvánították szal 1-2 év és sztem lesz HSDPA. És a szerződést nem tom visszamondani? Mert a szerződésben vállalt cél érték sehol sincs :S Szal plíízzzz help! Meg nálunk most lehet köttetni T-com netet akciósan:D Csak a retek pannon miattt nem hozhatom be :S

(#2108) leo81 válasza raymond13 (#2107) üzenetére


leo81
aktív tag

Mondjuk nem mindegy, hogy 25kbit vagy 25kbájt!
A pannon által vállalt minimum 8kbit és a célérték 100kbit EDGE esetében. A cél meg nem teljesül mindig vagy sohasem.
Ha gyors és korlátlan netet akartál akkor hiba volt mobilnetre előfizetni pláne akkor, ha nincs is HSPA lefedettség.
Felmondást megpróbálhatod. Volt akinek HSPA lefedettségi hiányosságok miatt visszavették kötbér megfizetése nélkül.

(#2109) Jasonx0000 válasza For357y (#2050) üzenetére


Jasonx0000
csendes tag

Hi all Nekemis Pannon netem van.
Azt szeretném meg kérdezni Hogy ugye A pannon net programja Amikor azt írja Hogy 2.5 Mbs Akkor az letöltésben ugye Kb -300 KBs ugy nagyából.
De Akkor a korlátozás csak 250 mbit/s Az akkor csak 25KB letöltés közben?

(#2111) Jasonx0000 válasza #02683648 (#2110) üzenetére


Jasonx0000
csendes tag

Még azt szeretném kérdezni hogy van e ojan hogy leveszik a sáv szélességet
mert most 3 nappal ezelött let nálunk 3g-s a lefedettség eddig csak gprs volt az meg vitt kemény 1 kB al.
Mer mongyuk nem rég járt le a hűség szerződés aztán arragondolok lehet csak csibézkednek hogy megint alár írjunk.

(#2112) zoo8800 válasza Jasonx0000 (#2109) üzenetére


zoo8800
veterán

8 a váltószám. :) 8 bit = 1 bájt.
1 megabit/sec = 125 kilobájt/sec
2,5 Mb/s = 312 KB/sec

rip and tear, until it is done

(#2113) trolco


trolco
csendes tag

Üdv, zenben és mazochizmusban jártas testvéreim!...Én is pórul jártam...kotta ugyanaz, mint sok esetben...ha számokat mondhatok, akkor:...
kb.5-6 giga/ hónap...napi max.30 átlagos youtube-os videónak(zeneszámok okán 5 perc...klippel) mekkora az adatforgalma;)?...ebből párat lementek...és slussz...nemzetisport.hu, the. west , chat.hu tán heti 2X 1 óra meg MSN naponta(fájlküldés:1-2 kép(~100-200 kb))...

(#2114) club1 válasza trolco (#2113) üzenetére


club1
veterán

Ahol 5-6 GB havi forgalommal veszélyeztetni lehet a HSDPA hálózatot, ott komoly tervezési, üzemeltetési és/vagy kereskedelmi problémák vannak.

(#2115) trolco válasza club1 (#2114) üzenetére


trolco
csendes tag

...és nem lassú netről volt szó...100-150 kbyte-tal töltött a net amíg jó volt...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2116) zoo8800 válasza trolco (#2113) üzenetére


zoo8800
veterán

Elvileg a Youtube volt a bilincs oka, az már gerillaharc a Pannon hálózata ellen.
Gyakorlatilag előfizetni nem szabad a Pannonnál :DDD

rip and tear, until it is done

(#2117) buzhanglo


buzhanglo
csendes tag

helo én pannon interner éjjel nappal modem kupakot vennék :) 2000 ft-ba akit érdekel az írjon egy emailt a cs.zsolt@live.com címre

(#2118) ihajma válasza fecoka91 (#2051) üzenetére


ihajma
csendes tag

Sziasztok,velem is nagyon ki..aszott a pannon,nem tudna valaki segiteni hogy hogyan tudjuk megszüntetni az előfizetést?magyar moove.hu oldalon egyszer filmet próbáltam nézni,le se töltöttem semmit,ez 5 napja volt,és rettenetesen lassú lett a net,képeket is alig akar beadni az iwiwen,szoval tud valaki segiteni?az ügyfélszolgálatot hiába hivom,csak azt mondják hogy 72 órán belül vissza lessz kapcsolva,de már 5 napja

(#2119) ihajma válasza fecoka91 (#2051) üzenetére


ihajma
csendes tag

szia engem nagyon érdekelne hogy lehet lemondani az előfizetésünket?mert ez a pannon egy rakás lassú szar

(#2120) Viktor0610 válasza ihajma (#2119) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az első hozzászólásban leírtam minden szükséges információt, lépést.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#2121) gyozozo


gyozozo
csendes tag

ez az, egy rakás szar sok pénzért.most már a pannon sms-ben értesít hogy csökkenti a sebességet, mintha lenne bármi is haszna.jobb lenne hagynák az egészt.ezek is valami degeneráltak. :U

ez az élet!

(#2122) kozlo


kozlo
tag

Rendeltetésszerü hasznàlattòl valò eltérés miatt adatforgalma sebességét lassitjuk - a feloldàsròl ügyfélszolgàlatunkon vagy ASZF-ünkböl informàlòdhat. Pannon

(#2123) #02683648 válasza kozlo (#2122) üzenetére


#02683648
törölt tag

Ezt csak a régi "korlátlan" csomagot használóknak van, vagy bárkinek, aki pannon netet használ (mondjuk 500 MB, 1GB csomaggal)?

(#2124) Viktor0610 válasza #02683648 (#2123) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A "peer to peer" figyelést csak a korlátlan csomagokhoz köti a Pannon.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#2125) ihajma


ihajma
csendes tag

Na még mindig semmi változás,a net kibaszott szar,az iwiwen is egy képet kb 2 perc mire nagynehezen betölt,egy egy uj oldalra meg majdnem 1,5 percet kell várni.Az ügyfélszolgálat persze még nem válaszolt a levélre,telefonon meg már nem is hivogatom őket,mert felesleges.13.án lassitották be,14.én volt számlazárás,utána 72 órán belül már vissza kellett volna adni a sebességet.De az már tényleg szabályszegés ha egyszer filmet szerettem volna nézni(nem letölteni)a moove.hu.n?mert valahogy ezt elég kibaszásnak érzem,soha nem töltöttem le pl filmet sem.6000ft pedig egy nézhetetlen netért elég sok,nem??????????szerintetek van értelme bemenni az üzletbe ahol vettem?

(#2126) zoo8800 válasza ihajma (#2125) üzenetére


zoo8800
veterán

Mérj sávszélességet.
Ha írásban kommunikálsz velük, akkor 30 napjuk van válaszolni, és ezzel élnek is.
NHH-val és sajtóval való fenyegetőzés semmit se ér, ne is próbálkozz.
A Pannon bizony random korlátoz le, és old fel. Viszont azt előírták, hogy nagy méretű fáljok letöltésekor lekorlátozhatnak.
A "kib...." szóra allergiásak a modik ezen a fórumon :DDD Nem kéne eröltetni :N
Az #1 szerint mondd fel a szerződést, a Pannon sose lesz korrekt internetszolgáltató.

rip and tear, until it is done

(#2127) ihajma


ihajma
csendes tag

a sávszélesség 67 kbit/sec.....Ez elég gyérecske,nem?

(#2128) ihajma


ihajma
csendes tag

a sebessége pedig 7,2 mb/sec,ez igy jó?

(#2129) ihajma


ihajma
csendes tag

HAegy filmet néznék a moove.hu n,az már nagyméretű fájl letöltése?azért már jogos a korlátozás???bocs hogy ennyire értetlen vagyok,de csak nő vagyok

(#2130) zoo8800 válasza ihajma (#2129) üzenetére


zoo8800
veterán

pl. az index.hu weboldal betöltése nagyjából 1 MB adatforgalom, egy film pedig ennek legalább 700x-osa.

rip and tear, until it is done

(#2131) ihajma


ihajma
csendes tag

sziasztok,valaki irna még valami sikertörténetet hogy hogyan tudta felmondani ezt a nagyon csodálatos pannon netet? :))

(#2132) gyozozo válasza #02683648 (#2123) üzenetére


gyozozo
csendes tag

korlátlan vagyok és mégis azt írta ki hogy:Rendeltetésszerü használattól való eltérés miatt bla bla bla...ez szar. golyót neki.de T. sem kutya! annyi adat, meg minden hogy annyi nem kellet autó hitelhez ami több száz ezer,sőt,milliók, mint ennek a szar 2000 forintos (FÉL ÉVIG-írj alá kettőt)netnek amit kínálnak.HÜLYÉK. :R

ez az élet!

(#2133) ihajma


ihajma
csendes tag

na képzeljétek,mire a pannon üzletből hazaértem,csodák csodájára már csak ugy repeszt a net....persze csak adig amig valami hülye,indok nélkül megint le nem lassitja....ja és mi volt az ügyintéző válasza?rég vissza kellett volna a sebességet kapnom,kihuztam és visszadugtam e a modemet,,,,,,,,,,,,,?????????AMIKOR ELVETTÉK A SÁVSZÉLESSÉGET AKKOR SE KELLETT KI BE DUGDOSNI,BÁR TUDNÁM AJÁNLANI KI DUGJA MEG HOVA A MODEMET A PANNONPALOTÁBA.......Na a lényeg viszont hogy elküldtem én ai a levelet,remélem én is meg tudok válni ettől a csiriviri,korlátlan internettől.amit ráadásul jogosulatlanul korlátotak,mivel le se töltöttem nagy adatokat....na mindegy ennyi,sajnos húgyos a körte......na erre válaszolj kedves rendszergazda.....mindenkinek további sok jot,repesszen a net.

(#2134) gyozozo


gyozozo
csendes tag

a diginek kellene lennie egy mobil net szolgáltatása,vagy, lenne több mobil szolgáltató hogy fingassák egymást,mivel ezek(3) igen csak karteleznek,egyik kutya másik eb.(vagy REX) :K

ez az élet!

(#2135) mstk


mstk
csendes tag

Na sziasztok! Olvastad pér száz hozzászólást itt, és emiatt is regisztráltam.
Mi januárban vettünk effajta korlátlan netet, és a pannon-os csaj az ismerőünk, és azt mondta, hogy nyugodtan töltsünk filmeket, sorozatrészeket, hisze ezért korlátlan. Mondom, 7,2 mb/s, az jó. hazamegyünk folyamatosan 16,7 kb/s-el tölt. Nem probléma mondom, a pannon nem tud vele mit kezdeni, vasárnaponként sose volt net egy ideig. Ekkor azt mondták tiltották.
A sebességem megugrik néha 60 kb/s - 500 kb/s-ig, egy két napra egy hónapban. Ekkor jött ahogy ma is a veszélyeztetés üzenet. Mondom, hmm.
érdekes módon a 200 kb/s sec megmaradt, vagyis mivel én a korlátozás alatt vagyok nem tudott korlátozni! Ez jó mi?

-
Egyébként mi történik ha többször letilt? Nem lesz valami következménye?

(#2136) club1 válasza mstk (#2135) üzenetére


club1
veterán

Mivel következetesen rosszul írtad a sávszélességed értékeit (kbit/s nem egyenlő kByte/s-al!), ezért arra kell gondoljak, hogy te 200 kByte/s-al (ez megfelel kb. 1.6 Mbit/s-nak) egyáltalán nem vagy korlátozva. Ha korlátoznak, akkor kb. 140 kbit/s-ra teszik, ami nagyjából 0.14 Mbit/s-nak és 17 kByte/s letöltési sebességnek felel meg.
A letiltás eredménye az lesz, hogy számlazárás plusz 4-5 napig 17 kilobyte-ot tudsz majd csak leszedni másodpercenként (azaz 0.14 Mbit/s-ra, avagy 140 kbit/s-ra korlátoznak).

(#2137) mstk


mstk
csendes tag

A-a, nem írtam el. Én mindig 0,14 mb/s-el töltök, azaz 16,7 kilobájt/s-el.
:((( :(((

(#2138) kozlo válasza mstk (#2135) üzenetére


kozlo
tag

Nem lesz semmi következménye.
Amióta bevezették ezt a "korlátlan"csomagot,azóta minden hónapban,a számlazárás előtt 3-4 napra mindig lekorlátoznak.

(#2139) ihajma


ihajma
csendes tag

:C Sziasztok,na amugy hogy jót is írjak,utánajártam,és mobilnet ügyben sajna mindenhol ugyanez a helyzet,és ha egyszer ez van,hát ez van...Adühöm már kezd elszállni,mert a mobilnetre szükségem van a költözések miatt,és másik szolgáltatónál se jobb a helyzet.....Bár az ügyfélszolgálat azért tényleg lehetne valamivel gyorsabb.Mert bármit elintézni,azért tényleg elég nagy kín...... :C

(#2140) mstk válasza kozlo (#2138) üzenetére


mstk
csendes tag

Na, köszönöm mindenkinek.

(#2141) zoo8800 válasza ihajma (#2139) üzenetére


zoo8800
veterán

"másik szolgáltatónál se jobb a helyzet"

Ha a korlátozgatásokra gondolsz, akkor most villámgyorsan megcáfollak. :K :D
Van olyan szolgáltató, aki nem korlátoz le, ha 1 gigát töltesz 1 óra alatt. 2 ilyen van Magyarországon ;)
Nem kell semmi csúnyaságra gondolni, a Win7x64-et szedtem le a Microsoft oldaláról, 2 óra alatt jött le a 3 giga. És nincs bilincs :N

rip and tear, until it is done

(#2142) Pilu 007


Pilu 007
tag

Nyírbélteken imádkozni kell, még az edgéhez is :W
Igen.
Érzem az országos lefedettség, majdnem tökéletes.
De ide még nem érkezett el.....
De legalább már küld egy SMS-t, hogy ejnye bejnye, én meg2napra ráraktam a torrentet, aztán kellett a net, és azt vettem észre, újra hasít....
2nap bilincs, ilyen sem volt még...
Üdv: PILU

http://www.webshop.munkaruhadiszkont.hu/ - - - - - http://www.munkaruhadiszkont.hu/

(#2143) mstk válasza Pilu 007 (#2142) üzenetére


mstk
csendes tag

Általában nekünk HSDPA van, de olykor edgE-re vált, WCMDA-t nem láttam, vagy egyszer, de a GPRS is megfordult már, körülbelül 736 bájt/s sebességgel.

(#2144) gyozozo válasza zoo8800 (#2141) üzenetére


gyozozo
csendes tag

nincs,de majd lesz.vagy csak ennyi az egész net használat. :))

ez az élet!

(#2145) Pilu 007 válasza mstk (#2143) üzenetére


Pilu 007
tag

Nem véletlenül nem akarnak senkit beengedni maguk közé.
Még véletlenül mutatna valami újat......(ami nem annyira korlátos)
Üdv: Pilu

http://www.webshop.munkaruhadiszkont.hu/ - - - - - http://www.munkaruhadiszkont.hu/

(#2146) zoo8800 válasza gyozozo (#2144) üzenetére


zoo8800
veterán

Ezt nem értem :(

rip and tear, until it is done

(#2147) mimicsku


mimicsku
csendes tag

Sziasztok!!

Lenne pár kérdésem:
1, Miért kell akkor is havi díjat fizetni amikor le van tiltva a net?
2, Miért kell visszakapcsoltatni akkor is ha én nem akarom mert engedélyezték a kötbér nélküli felmondást?
3, A modem nincs mozgatva és össze-vissza változik a hálózat (edge,gprs,hspa).

Ma szerettük volna leadni a pannon cuccost,de közölte az ügyintéző hogy hiába fizetjük ki a két hónapi lemaradást az nem lesz elég,mert arra a hónapra is kérik a 6000ft-ot amikor már ki volt kapcsolva a net.Összeadta az ügyintéző hogy mennyit kéne kifizetni,hogy megszabaduljunk a pannontól,és majdnem infarktust kaptunk.Illetve közölte hogy kérjünk frissebb papírt arról hogy kötbér nélkül felmondhatjuk.Ez is csak nekik jó mert amíg ők ezt megteszik mi addig is fizetjük a havi díjat a nagy semmiért!!! :(((

(#2148) club1 válasza mimicsku (#2147) üzenetére


club1
veterán

1., Gondolom azért tiltották le a netet, mert nem fizetted. Ha így van, akkor csak gondolj bele: 24 hónapos hűségszerződéssel mondjuk a 2. hónaptól nem fizetsz egy fillért sem. Vársz még 22 hónapot, és a végén tied az akciós telefon/modem/stb... A kikapcsolásnak/egyirányúsításnak az a feladata, hogy az ügyfél rájöjjön, fizetnie kell, mert aláírt erre egy szerződést.
2., Azért kell visszakapcsoltatni, hogy a nemfizetésed miatti büntetést (értsd visszakapcsolási díj) ki kelljen fizetned.
3., Gondolom bejelentetted hibára. Mit reagáltak rá?

(#2149) mimicsku válasza club1 (#2148) üzenetére


mimicsku
csendes tag

Köszi a választ,ilyesmire gondoltunk mi is.Két hónap elmaradásunk volt amit ma be is fizettünk,de még így se tudtunk megszabadulni a pannontól.A modemre azt mondták hogy küldjem be szervizbe,de csere modemet nem tudnak adni,de az is lehet hogy nem jó nálunk a lefedettség.Most várhatjuk mire újra kiküldik a kötbér nélküli felmondás friss példányát,de addig mi fizetünk, hiába nem használjuk a netet.

(#2150) ihajma válasza mimicsku (#2149) üzenetére


ihajma
csendes tag

Szia,mennyi idő telt el a szerződéskötésetek óta?mert én is fel szeretném mondani kötbér nélkül de még várom a válaszukat.nekem fura ez hogy csak ugy kötbér nélkül meg lehet tőlük szabadulni,de bár ugy legyen,mert még nekem is csak9 hónap telt el a 2 évből.....csak én meg meguntam hogy okkal,ok nélkül lekorlátoznak,pedig nem is töltök le.6000 ft pedig csak böngészésért,elég sok..... :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.