Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-05-02 10:59:34

LOGOUT.hu

Kérek mindenkit, olvassa el figyelmesen ezt a hozzászólást!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) bAtt001 válasza IBasterd (#18198) üzenetére


bAtt001
addikt

felhasználói élményre kihegyezve xD

(#18202) kinsy2 válasza gabipaci (#18199) üzenetére


kinsy2
csendes tag

A system monitort pedig ebben találod.

(#18203) st3vy


st3vy
csendes tag

Sziasztok!

Az enyém jelenleg ilyen :)

(#18204) LadyLorien válasza pocokxx (#18141) üzenetére


LadyLorien
tag

Az, hogy kilóg a start gomb nekem is fura, de alapból a Win7 Starter is érdekes. Bármit teszek oda, az kilóg. :( Ez van, ezt kell szeretnem.

Torpenyuszik.hu - A nyuszigazdik kisokosa!

(#18205) whited válasza atesz117 (#18200) üzenetére


whited
addikt

a wp-t elkérhetem? :D :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#18206) Lui04


Lui04
aktív tag

Hosszú idő után leváltottam az Omnimot meg a Longhorn témát.

(#18207) atesz117 válasza whited (#18205) üzenetére


atesz117
aktív tag

Persze

Samsung Galaxy A34 5G

(#18208) 3aTi3 válasza IBasterd (#18198) üzenetére


3aTi3
tag

lol.

lehetne egy kinek okádékabb a desktopja verseny is.

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#18209) atesz117 válasza IBasterd (#18198) üzenetére


atesz117
aktív tag

Ennél randábbat még nem láttam! :DD :C

Samsung Galaxy A34 5G

(#18210) IBasterd


IBasterd
tag

Mármár annyit kommenteltek, hogy a sajátomnak érzem... :D

(#18211) share


share
tag

Háttérért köszönet Flashback-nek!:R

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#18212) gabipaci


gabipaci
addikt

Köszönöm a segítségeket!
Kicsit elhúzódott a napom, így éjjel fogok újratelepíteni, de ha feláll a rendszer, nem telepítgetek tovább, hanem elkezdem a desktop-ot :)
Kezdem az 1-es hsz-el :)
Ha gond lesz, jövök. :R

Szerk: Már csak az új olvasatlan email-ek megjelenítésére írjatok valami megoldást lécci.
Ha benne van az első hsz-ben, akkor bocsi, még megnyitni sem volt időm, de nemsokára olvasom. A lényeg csak annyi, hogy LCD TV-m van monitor helyett, és 2 méterről nézem, tehát ne legyen nagyon apró az email-es cumó.
Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Logitech hardware tester

(#18213) vans? válasza gabipaci (#18212) üzenetére


vans?
őstag

Udv,

az alap Rainmeteres dologban is talalsz majd gmail skint, az sem rossz, meg meg kismillio van deviantart-on is peldaul. semmi bonyolult nem lesz benne, majd ha odaersz, egyertelmu lesz, csak a cimet es a jelszot kell beirni. :)
A meret pedig pillanatok alatt allithato a legaprobbtol barmekkoraig.

hábm bábm

(#18214) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Egyelőre ennyi. Minden maradt a "régiben" (mappa, programok, játékok --lenyíló menü; a kereszt=napi evangélium; postaláda=gmail fiók) Ha esetleg valakinek van valami jó téma ötlete a háttérhez, akkor azt várom...:R
ÍME:

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18215) vans? válasza pocokxx (#18214) üzenetére


vans?
őstag

Hova nyilik pl. a napi evangelium? Ranyilik a naptarra?

hábm bábm

(#18216) pocokxx válasza vans? (#18215) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

--Így-- néznek ki lenyitva

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18217) kinsy2 válasza pocokxx (#18216) üzenetére


kinsy2
csendes tag

Pocokxx! Ha a substitute-od meg tudnád osztani a weather skin-edből (esetleg a komplet ini-t), annak szerintem sokan örülnénk itt és rengeteg virtuális pacsit kapnál érte... :) :R

Szerk.: Tetszik a desk! Gratula!

[ Szerkesztve ]

(#18218) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Egy kis ismerkedés a fórummal....:))

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18219) Laccoss


Laccoss
addikt

vans?: Remélem láttad a desktoppomon az összenyomott órát:)

(#18220) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Mai:

(#18221) vans? válasza Laccoss (#18219) üzenetére


vans?
őstag

Nem tunt fel. :) Nekem nincs baj a merettel, nagy oraim szoktak lenni, mert ha az agyon tanulok vagy olvasok, egyszerubb felnezni a gepre, mint a telefonra.

hábm bábm

(#18222) kinsy2 válasza pocokxx (#18218) üzenetére


kinsy2
csendes tag

Affene a vak pofámat!:D Köszönöm! :R

(#18223) Black-core


Black-core
aktív tag

Sziasztok!
A segítségetekre lenne szükségem.Tudna valaki segíteni nekem hogy rainmeter-hez az enigma témának az órájának,és naptárjának a betűméretét hol tudnám átírni? Előre is köszönöm! :R

(#18224) Prison85


Prison85
senior tag

Csináltam egy saját desktopot. Nagy nehezen sikerült kiolvasni a VID-et is (szenvedtem vele egy darabig), de a tizedesjegyek számát nem tudom állítani. Esetleg valakinek van rá tippje?

Másik probléma:
Tálcát szeretném lecserélni, de valamiért nem működik. Mindent Recon666 írása alapján csináltam, patchelés és témák másolgatása megtörtént, de továbbra sem működik :((( Mi lehet a probléma? kép Legalább a start gomb nem villog már, ha ráhúzom a kurzort. :)

IBasterd: köszi a segítséget és bocs, hogy lefárasztottalak az ostoba kérdésekkel :B Most már kezdek olvasni a sorok között, de a ti témáitokat elnézve az enyém egy az egyben kuka. A tervem már megvan az új skinre, már csak a jelenlegi tudásom szab határokat. Nem adom fel! :DDD

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#18225) pocokxx válasza Black-core (#18223) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát a naptár az elég bonyolult szerintem nem nagyon érdemes szórakozni vele. A variables-en belül kell átirogatni a size és a w.h. végűeket. Csak szerintem össze fog esni, úgyhogy egy backup mindenképp érdemes a kísérletezés előtt.

Az óra kicsit egyszerűbb, ott is csak a W, H -kat kell megváltoztatni, ha az nem elég, akkor a képek méretét is.
Amiket általában keresni kell: H=; W=; FontSize=

De ha leírod, hogy konkrétan, melyik kell(mert ugye van órából is meg calendar ból is négy-öt féle az enigmában, akkor hatékonyabban tudunk segíteni...;)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18226) PartyShan válasza Laccoss (#18170) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Hello!

Megkérdezhetem, hogy az icon pack-ot mivel alkalmaztad?
Köszönöm

(#18227) pocokxx válasza Prison85 (#18224) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Nincs explorer.exe, vagy ExplorerFrame amit felül kéne írni, hogy rendesen működjön? Előtte BACKUP!
Esetleg egy sima restart...?

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18228) IBasterd válasza Prison85 (#18224) üzenetére


IBasterd
tag

Oprendszerednek megfelelően peccselted (x64 v. x86)? Másik témával fennáll ugyanez a probléma?

Tizedesjegyek száma... Másold ide azt a Measure - Meter kombót, amit szeretnél alakítani.

(#18229) Prison85 válasza IBasterd (#18228) üzenetére


Prison85
senior tag

Probléma megoldódott. 64 bites oprendszerem van, de érdekes módon az x86-os patchet is le kellett futtatni. Nem értem miért, de a lényeg, hogy végre működik :) Screenshot

Ez még csak kezdetleges forma. Egyenlőre tapogatózom a Rainmeter sűrűjében. Nekem sem tetszik a jelenlegi forma :)

Rainmeter:

[MeasureVoltage]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\SpeedFanPlugin.dll
SpeedFanType=Voltage
VcoreNumber=1

[TempText5]
Meter=STRING
X=40
Y=84
Text="VID:"
FontColor=#FontColour#
FontSize=#FontHeight#
StringAlign=LEFT
FontFace=#FontName#
AntiAlias=1

[MeterText5]
Meter=STRING
X=82
Y=84
W=1
H=1
MeasureName=MeasureVoltage
Text="%1 v"
FontColor=#FontColour#
FontSize=#FontHeight#
StringAlign=LEFT
NumofDecimals=1
FontFace=#FontName#
AntiAlias=1

Kérdés:
Valahol össze vannak szedve egy kupacba a Win7 VisualStyle-ok?

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#18230) IBasterd válasza Prison85 (#18229) üzenetére


IBasterd
tag

Szerintem EZ egy elég nagy kupac. :)

És mit akarsz a tizedessel, mert azt nem írtad le... :D Tűnjön el, vagy több legyen?

(#18231) Prison85 válasza IBasterd (#18230) üzenetére


Prison85
senior tag

Köszi!

Eggyel több tizedes kellene... :U

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#18232) IBasterd válasza Prison85 (#18231) üzenetére


IBasterd
tag

Te valami nagy mágus lehetsz, mert én eddig nem bírtam értéket kicsikarni Voltage címszó alatt a SpeedFan-ből.

(#18233) IBasterd válasza Prison85 (#18229) üzenetére


IBasterd
tag

Kész, újraírtam az egészet. Azért nem tudtam működésre bírni a te variációdat, mert az nem működőképes (gondolkoztam azon, hogy fogalmazzam meg tapintatosan :D ) Nem tudom, honnan a retekből szedted azt a VcoreNumbert... Olyan nem létezik :D

[Rainmeter]
Update=1000

[Variables]
FontFace=Tahoma
FontColor=255,255,255,255
FontSize=10

;==================
;MEASURE
;==================

[Voltage]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins/SpeedFanPlugin.dll
SpeedFanType=VOLTAGE
SpeedFanNumber=0

;==================
;METER
;==================

[Text]
Meter=STRING
MeasureName=Voltage
FontFace=#FontFace#
FontColor=#FontColor#
FontSize=#FontSize#
StringAlign=LEFT
Text="%1V"
Prefix="VID: "
AntiAlias=1
AutoScale=1
NumOfDecimals=2

A SpeedFanType=Temperature; Fan; Voltage a SpeedFan Config ablakának fül-elnevezéseire utal. A SpeedFanNumber minden fülön az adott számnak megfelelő értéket olvassa.

[ Szerkesztve ]

(#18234) Prison85 válasza IBasterd (#18233) üzenetére


Prison85
senior tag

Szuper! Megcsináltam, ez már 2 tizedest ír. :C Ettől függetlenül működik az én variációm (nálam), ahogy a korábban linkelt képen is látszik :U

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#18235) IBasterd válasza Prison85 (#18234) üzenetére


IBasterd
tag

Érdekes. :) Mind1, az a lényeg, hogy megy. :)

(#18236) Laccoss válasza PartyShan (#18226) üzenetére


Laccoss
addikt

IconPackager.

(#18237) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Csak apró módosítások után...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18238) Black-core válasza pocokxx (#18225) üzenetére


Black-core
aktív tag

Köszi a segítséget.
Igen sejtettem hogy ilyesmiket kell keresni át is írtam jó párat de nem változott.Taskbar/Clock/Time .ini-t ha bekapcsolom előjön nagyon kicsi számokkal egy digitális óra. Ezt szeretném nagyobbra írni. :R

(#18239) pocokxx válasza Black-core (#18238) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Akkor írd be

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18240) pocokxx válasza pocokxx (#18239) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Na mégegyszer...:))
Akkor írd be a meters/Clock -hoz, illetve a Meters/Labelhez a kívánt méretet így:
FontSize=20
(pl)
Ha levágja a betűt, akkor a backgroundon kell változtatni a H és W értékek megadásával.
pl:
[Background]
Meter=Image
SolidColor=0,0,0,1
H=100
W=100

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18241) kinsy2 válasza pocokxx (#18237) üzenetére


kinsy2
csendes tag

A wallt beninjázhatnám?:) Thx.

(#18242) atesz117


atesz117
aktív tag

Samsung Galaxy A34 5G

(#18243) pocokxx válasza kinsy2 (#18241) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Ninjázd....:D

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#18244) Black-core válasza pocokxx (#18240) üzenetére


Black-core
aktív tag

Köszönöm megpróbálom. :R

(#18245) KAMELOT válasza atesz117 (#18242) üzenetére


KAMELOT
titán

tesó nagyon állat! ezt elmentem magamnak! :K :K

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#18246) Black-core


Black-core
aktív tag

Működik köszönöm. :R

(#18247) Prison85


Prison85
senior tag

Én is elkészültem egy "saját" desktoppal félig-meddig. A héten még csiszolgatom, egyenlőre ennyire futotta:

Köszönöm a sok segítséget :R

BF2142☑ BFBC2☑ BF3☑ BF4☑BF2143☐ Mindenki a saját baklövéseit hívja tapasztalatnak. (Oscar Wilde)

(#18248) IBasterd válasza Prison85 (#18247) üzenetére


IBasterd
tag

Alakulgat, tetszik.

Bár a superbarral nem vagyok kibékülve... olyan fura rajta az a "törés".

Hajrá zöldek!! ;]

(#18249) gabipaci


gabipaci
addikt

Nos, mivel az elején kezdtem, így gondoltam, végigviszem először pontról-pontra a Hogyan tegyük egyedivé desktopunkat? című írásban leírtakat.
A start button megvan ezzel a segítséggel.
De a téma lecserélésével már bajban vagyok.
Patcheltem a 3 file-t, de mikor kicsomagolom a témát, amit letöltöttem, ugyebár van egy raklap file.
Van olyan, hogy ressource files, külön x64, x86, ebben egy explorer.exe, és egy .dll file.
Van olyan, amiben egy mappa van, tele almappákkal, fileokkal, bemásolom a megadott könyvtárba, és nem jelenik meg választható témaként.
Mi lehet a bibi?
Egyébként a két próbált téma:
[link]
[link]
Az ikonok középre igazítása megy, object dock majd holnap kezdődik :)

PLS HELP ME AGAIN!

Logitech hardware tester

(#18250) IBasterd válasza gabipaci (#18249) üzenetére


IBasterd
tag

Így vedd át az irányítást az explorer.exe-n, az explorerframe.dll-en, és ha van másik fájl, ami a Resource files mappában van, azok felett is.

A C:\Windows\Resources\Themes mappába pedig egy mappát, és egy *.theme fájlt kell bemásolnod (az általad nézett nude7 esetében nude7.theme és nude7 nevű mappa).

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Kinek milyen a desktopja? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.