Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Màtól a kaspersky.hu oldalról is a magyar nyelvű 21.17-es telepítők tölthetők le.

(#10952) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Eddig minden rendben volt a 21.17-el a tiszta telepítés után, de ma reggel ez fogadott:

Sokan panaszkodnak a 21.17-re. Nem sikerült jól.
Lassabb a webböngészés, blokkolja a webböngésző vpn-jét, stb.

(#10953) Thegrey


Thegrey
csendes tag

Most telt meg a "pohár". Firefoxot eléggé érezhetően lassította (betöltődés, weblapok betöltése), a The Bat! levelezőkliens (tudom, orosz program -> szeretek veszélyesen élni; lapozzunk :DD ) mindenféle furcsa anomáliát produkált, Ms Office alkalmazások is lassabban működtek (pl.: excel táblák újraszámolása), egyéb programok betöltési ideje is látványosan nőtt. Windows 10-en Kaspersky Free-t használtam. Először csak automatikus frissítés volt az új verzióra, de a fent említettek miatt csináltam tiszta telepítést, de az sem oldott meg semmit. Csere lett F-Secure-re. Most így jónak tűnik minden.

Verba volant, scribere non scio

(#10954) Semplar válasza Thegrey (#10953) üzenetére


Semplar
őstag

Én is emiatt váltottam róla Comodora...

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#10955) Szellem. válasza Thegrey (#10953) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem csodálom. Nekem is tele í hócipőm vele.
Nagyon sok a panasz a 21.17-re. Nagyon nem sikerült jól.
Van egy vicces hiba: A böngészőkben lévő vpn-t blokkolja. Nincs kapcsolat. És semmilyen beállítás ki/be kapcsolása nem oldja meg csak az, ha kilépnek a kaspersky védelemből, tehát bezárják. És ennek semmi köze az MS hibájához ami a VPN-eket érinti.

(#10956) Thegrey válasza Szellem. (#10955) üzenetére


Thegrey
csendes tag

Vicces hiba: Egy ideje minden bekapcsolásnál alaphelyzetbe állt a hangkártya beállítás, vagy összevissza elállítódott. Minden gépindulás után újra kellett állítani, ha bármihez szükség volt a hangra. Gondoltam valamit szétnyomkodtam a Windowson, vagy csak valamelyik meghajtóprogram frissítés barmolt el valamit, de nagyon, hiszen ha régi drivert raktam fel, akkor is ezt csinálta. A Win elég régi (kiszolgált 4 alaplapot, különböző generációs processzorokkal, intel-amd plattformváltással), így gondoltam bármi is okozhatja. A Windowst egyelőre nem telepítem újra (ezért-azért, amazért, mert csak :D ) Amikor meguntam a sok újrakonfigot, akkor inkább nem zenéltem, nem filmeztem, nem "hangkeltettem". A szomszédok már panaszkodtak, hogy nem cseszem fel az agyukat a hangos zenével :DDD . Nem kötöttem össze a Kaspersky-vel, mert nem emlékeztem rá, hogy annak a telepítésétől volt-e ez a hiba. Lehet, hogy csak valamelyik frissítés hozta. Na, ez a probléma is megszűnt, amint a eltávolítottam. Volt sok restart (nemcsak a víruskergető csere miatt), és hát ráértem, menet közben beállítottam újra a hangot. Még nem állítódott el, pedig volt már szomszédi audiencia, hogy bekaphatnám... :DD

Verba volant, scribere non scio

(#10957) Szellem. válasza Thegrey (#10956) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Na, ez ismerős. Nálam is beleugat a hangkártyába, és nálam COD indul el halkabban mint a beállított érték. Szóval, COD elindít, majd után hangkártya driver elindit és jön a hang. Vicces mi. Ha nincs Kaspersky, nincs ez a gond.

Sajnos beleeszi magát a rendszerbe. Illeszti magát a saját driverével a hangkártyához, a videókártyához stb. És ezek okozzáka gebaszt.

A Wint meg nem kell ujratelepíteni, hanem csinálj egy Windows felujítást. Windows 10 fórumba le van írva. Megtart minden beállítást, fájlt és csak az alap Windowst teszi rendbe. Én ezt szoktam csinálni és működik.

Plusz majd figyeld meg, hogy F-Secure mellett milyen nyugodtsag van 😎

[ Szerkesztve ]

(#10958) labeda


labeda
aktív tag

Érdekelne, hogy ez (F-Secure) tud-e magyarul? Köszi. :R

(#10959) labeda válasza labeda (#10958) üzenetére


labeda
aktív tag

Tárgytalan, megtaláltam a topikját. Köszönöm!

(#10960) Thegrey válasza Szellem. (#10957) üzenetére


Thegrey
csendes tag

"Plusz majd figyeld meg, hogy F-Secure mellett milyen nyugodtsag van 😎"
Hát, izé...:"Még nem állítódott el, pedig volt már szomszédi audiencia, hogy bekaphatnám... :DD "

Kaspersky előtt már használtam az F-Secure programot, csak csere lett, mert nem volt automatikus frissülés, miközben már új verzió volt belőle -tiszta telepítéssel is a régi verziót rakta fel.
Köszönöm a tanácsot, de erre a Windowsra ráfér egy komplett újratelepítés (rendszermeghajtó MBR->GPT átállítás, újraformázás, Bios CSM->UEFI átállítás, Secure Boot beállítás, egyéb nyalánkság :D ), a pályafutását egy Northwood magos P4-en kezdte, most meg egy Zen2 magos AMD van alatta :DD

Szerk.: Az kimaradt, hogy a Win 10 az Win 7-ként kezdte és tiszta telepítés nélkül lett 8, 8.1, majd 10.

[ Szerkesztve ]

Verba volant, scribere non scio

(#10961) labeda


labeda
aktív tag

Ma utána olvastam az F-Secure vírusírtónak. Nem azért találjátok "könnyebb"-nek a Kaspersky-nél, mert nincs benne tűzfal? Részletes teszteket nézve a KIS ha jól láttam mindenhol megelőzi azt. :) Nem vitaindító, csak érdeklődés. Nekem a Kis-ből még egy év van hátra.

[ Szerkesztve ]

(#10962) Szellem. válasza labeda (#10961) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Semmi köze hozzá a tűzfalnak. A KAV Free-ben nincs tűzfal.
Ilyen a Kaspersky. Túl sok helyre illeszti magát, és túl nagy a kontroll.
Ez most egy rosszul sikerült darab a 21.17. Volt már ilyen náluk, aztán egy újabb főverzió frissítéssel meg csináltak olyan verziót ami meg könnyű volt.

(#10963) labeda válasza Szellem. (#10962) üzenetére


labeda
aktív tag

:R

(#10964) szaboi6512 válasza Szellem. (#10962) üzenetére


szaboi6512
őstag

Szia!
Ha jól olvasom javaslod a 21.16-os kiadás használatát inkább?
Elgondolkoztam rajta...

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10965) Szellem. válasza szaboi6512 (#10964) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Hello!

Hát, a helyzet az, hogy ha nem szükséges, akkor ne frissíts 21.17-re. Legalábbis addig amig helyre nem pofozzák. Nekem sajnos nincs 21.16-os telepítőm, így kénytelen vagyok ezen maradni.
És ami a vicces, hogy már megy a 21.18 tesztelése, és megy keményen a panaszkodás, hogy ugyanolyan problémák vannak vele, mint a 21.17-el.

(#10966) szaboi6512 válasza Szellem. (#10965) üzenetére


szaboi6512
őstag

Köszi.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10967) szaboi6512 válasza Szellem. (#10965) üzenetére


szaboi6512
őstag

Francba...
Nekem van 21.16-os telepítőm, de online és rögtön keresi a frissebbet és azt tölti le telepíti.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#10968) Szellem. válasza szaboi6512 (#10967) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Egyébként sejtettem, hogy ez lesz. Gondoltam, hogy azonnal keresi a frisset és azt szedi le.
No, akkor várunk az "a" patchre. :)

(#10969) nubreed válasza Szellem. (#10965) üzenetére


nubreed
veterán

Hogyan lehet elkerülni a 21.17 -re való frissítést? nekem jelenleg a 21.16 (c) van fent...

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#10970) gorgo


gorgo
őstag

Hi!
3 nap múlva lejár az internet security-m. megújítás 22500 huf. Ha mint új vevő keresek rá, akkor az egyel nagyobb termék a mindent is tudó premium 32666 helyett csak 14289 huf.
Nem nyomtam rá, hiszen elég hamar kiderülne, hogy van már fiókom, és esetleg máris nem él a frankó kis ajánlat (?). Szerintetek? Menne, az ákcijós upgrade, ha simán rányomnék a vásárlásra? Vagy töröljem a meglévő regisztrációmat, és hozzak létre újat és úgy tuti megy?

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#10971) Szellem. válasza gorgo (#10970) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nyomjál rá nyugodtan a vásárlásra és ennyi.

(#10972) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Erdekes dologra lettem figyelmes. A Kaspersky forumon a moderátorok azt irjak, hogy csak a program grafikus felulete 32 bites, de maga a vedelmi modul es a kulonbozo illesztok, virukereso szolgaltatas mind 64 bites.

[ Szerkesztve ]

(#10973) Szellem. válasza Jack Oneill (#10972) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Akkor javaslom, hogy az állításukat Te is le tudod ellenőrizni:
Windows Feladatkezelő és minden ami Kaspersky alatt fut 32 bites.
Az illesztők lehet 64 bitesek, de maga a védelmi moduljai 32 bitesek.
Nincs 64 bites komponense. 32 bites a termék és a Kaspersky közölte nem fog 64 bites víruskeresőt fejleszteni egyenlőre.

(#10974) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Beleptem a taborba. Elofizettem 3 eszkozre (Standard)

[ Szerkesztve ]

(#10975) Szellem. válasza Jack Oneill (#10974) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ezt fontos volt kiírni. :D :D :D
De örülök neki. :)

(#10976) Zsombe válasza Jack Oneill (#10974) üzenetére


Zsombe
senior tag

Pár napja én is visszatértem a táborba. :)

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#10977) Jack Oneill válasza Szellem. (#10975) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Jolvan, tudom, hogy csak szivatsz, mivel ismerjuk egymast :DDD :DDD :DDD

(#10978) Szellem. válasza Zsombe (#10976) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Jól tetted. :)

(#10979) Szellem. válasza Jack Oneill (#10977) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ez pontosan így van. :) Zsákk Fosh a fontos. :)

(#10980) labeda


labeda
aktív tag

Szeretném kérdezni attól, aki használja, hogy a VPN könnyen, problémamentesen használható-e, vagy szakértelmet és időt igényel a beállítása Win 11 operációs rendszer esetén? Köszönöm.

(#10981) kidnou válasza labeda (#10980) üzenetére


kidnou
senior tag

Bekapcsolod, beállitod melyik országot akarod és használod. semmi mást nem állítottam még és nem volt gondom

(#10982) labeda válasza kidnou (#10981) üzenetére


labeda
aktív tag

Köszönöm! :R Itt értelemszerűen Magyarorszàgot állítjuk be?

(#10983) nubreed


nubreed
veterán

Nálam most frissített a 21.17.7.539 -re. (Standard).

Ebben a verzióban javították az említett hibákat, idegesítő dolgokat vagy ez még mindig a problémákat okozó verzió? Ha ez utóbbi, elérhető még valahol 21.16 -os telepítő? Angol nyelvű.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#10984) Palmafaa válasza nubreed (#10983) üzenetére


Palmafaa
lelkes újonc

Ezek a frissítések simán maguktól lejönnek/beépülnek (újraindulás után gondolom)?

(#10985) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy nemsokára lejár az eddig használt Kaspersky Total Security licencem, ezért vettem egy újat, 3 évre. Mivel lehetőségem volt, így átváltottam az új Kaspesrky Plus-ra, ami ugyebár szintén tartalmazza a jelszókezelőt (Password Manager). A kódot itt vettem a hardveraprón és tökéletesen működik, sikerült beaktiválnom, mostantól remélhetőleg három évig nem lesz gondom vele.

Viszont van egy olyan probléma, hogy a Password Manager még mindig a korábbi előfizetéshez ragaszkodik (próbáltam eltávolítani, visszavonni, egyik sem sikerült), és a My Kaspersky fiókomban azt írja, hogy elértem a maximális aktiválási számot. A korábbi licenc egy eszközös volt, így érthető, de ez már 5 gépre való, így nem értem, miért nem engedi magát aktiválni vele.

A fiókomban mondjuk ír olyat is, hogy amint lejár a korábbi licenc, automatikusan megújul a jelenlegivel. Ez tényleg így van? Másnak mik a tapasztalatai?

Köszi előre is. :R

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#10986) Szellem. válasza Vistaboy (#10985) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Mivel nem Kaspersky Plust vettél, hanem korábbi termékre licencet, így nem lesz elérhető a számodra a Plus jelszókezelője. Legalábbis a fullos VPN biztos nem elérhető.
Hiába veszel régebbi Total Security Licencet és megfelelően letölthetted a Plust, de nem jár minden automatikusan. Plus licencet kellett volna venned.
Vagy, tényleg megújul a jelenlegivel automatikusan ahogy lejár.

Itt a topikban többen is TS licencet vettek és hiába tud plusz funkciókat, nem vihetőek át a Plusra.

[ Szerkesztve ]

(#10987) Szellem. válasza Szellem. (#10986) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Elvileg azt írja, hogy ha KTS-ről váltasz a Plus-ra, tehát KTS licenced van, akkor a Plus-t tudod használni, de a korlátozás csak a VPN-re vonatkozik. Azaz a VPN lesz csak ingyenes. A jelszókezelőt nem említi. Így, valószínűleg a licenced automatikusan meghosszabbodik a jelszókezelő esetén.

[ Szerkesztve ]

(#10988) labeda válasza Szellem. (#10987) üzenetére


labeda
aktív tag

Erről már beszéltünk is, nekem ugyanilyen esetben a VPN csak 300Mb. :R

(#10989) Szellem. válasza labeda (#10988) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Így van, mert ingyenes VPN-t kap az aki KTS-ről váltott.
Ahhoz, hogy minden funkció elérhető legyen az új licencet kell beszerezni.

(#10990) Vistaboy válasza Szellem. (#10987) üzenetére


Vistaboy
veterán

Rendben, köszi szépen a választ. :R

Kiderül. A VPN engem nem izgat, eddig sem használtam, nem volt része a Total Security-nek, külön meg nem fizetek elő rá, ha megvagyok nélküle. Persze ha valami végett váltani kell a Plus-ra hivatalosan is, akkor lehet, bekapcsolom, de eddig még nem volt bajom abból, hogy nincs.

A jelszókezelő viszont fontos, mert elég sűrűn váltogatom a jelszavakat, és nehéz lenne mindig pötyögni, akárhányszor be akarok lépni valahová... Bízom benne, hogy az megmarad, ha pedig mégsem, akkor letörlöm a Plus-t és visszarakom a Total Security-t.

Három év múlva majd áttérek hivatalosan is a Plus-ra, de ha már megvettem a jelenlegi licencet, mindenképp el akarom előbb használni...

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#10991) labeda válasza labeda (#10988) üzenetére


labeda
aktív tag

Végre váltottam Prémiumra. Így már korlátlan a VPN. :)

(#10992) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Itt azért semmi keresnivalója nem lenne a Kaspersky-nek... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#10995) Szellem. válasza Fire/SOUL/CD (#10992) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Nem biztos, hogy a Kaspersky tette oda bele magát. A SVI mappát a Windows hozza létre.
Érdekes, nekem ha fent a Kaspersky akkor elrakja oda és vissza is állítja onnan. De ha Kasperskyt letörlöm és frissítem, akkor nincs a mappában.

(#10996) Szellem. válasza Fire/SOUL/CD (#10992) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Ennek most utánajárok, mert ez érdekel. :D

(#10997) Szellem. válasza Fire/SOUL/CD (#10992) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Tényleg a Kaspersky ír oda, és egyenlőre nem találtam erre magyarázatot. De nem kéne, ebben igazad van. Viszont a Bitdefender és a Norton is ezt teszi.

(#10998) Szellem.


Szellem.
Topikgazda

Overkill, de nagyságrendi különbségek vannak, az Otthoni termékekhez képest.
Abszolút nem fogja a gépet és nincs benne semmi felesleges bullshit ami az Otthoni termékekben benne van.
Nincs böngészőbeépülő modul, nem gondolkodik a Fájlkezelő az első megnyitáskor (közismert probléma az Otthoni termékeknél).
Pattogósabb a rendszer, a weboldalak pattognak, de van webvédelme, teszteltem.
Sajnos azt kell mondjam a KSOS és KES sokkal felhasználó és gépbarátabb mint az otthoni termékek.
A KES-ben bőven van beállítási lehetőség, így a régi Kaspersky időket érzem, amikor még nem volt tele a program bloatware cuccokkal.

(#10999) snorbi82


snorbi82
senior tag

:R

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#11000) Szellem. válasza Szellem. (#10998) üzenetére


Szellem.
Topikgazda

Azért ez szimpatikus nagyon, ezek a funkciók:


Gépi tanulás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.