Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G3S MTK6589

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:08:40

LOGOUT.hu

Jiayu G3S

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9901) andyTM válasza Sanyesz. (#9900) üzenetére


andyTM
senior tag

- merre laksz? - ránéznék én is...

(#9902) Sanyesz. válasza andyTM (#9901) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Marcali

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#9903) pusi1981


pusi1981
aktív tag

A telefont aksi nélkül is fel kéne hogy ismerje a pc?

(#9904) moli.hu


moli.hu
őstag

Ket hete voltam nyaralni a G3S-sel, es nagyon elegtelen volt, amit nyujtott: eddig is fagyott, ha a wifi elaludt (ez a szeriahiba), amin segitett is a wifi allando ebren tartasa a megnevezett apppal, de igy ugye lemerul 1 nap alatt, akkor is, ha nem nyulsz hozza. Ezzel tudtam elni, eleg kompromisszum-kesz vagyok. De most a nyaralas alatt kiderult, hogy akkor is fagy, ha a gps van bekapcsolva, mert trackeltem az utvonalat. Ezt, ugye otthon nem csinalom, ezert nem derult ki eddig. Probalkoztam mindennel, masik tracker apppal, az antennak be-/lekapcsolasanak kulonbozo kombinacioival (repulo mod, bluetooth, minden), egyik se segitett. Igazabol en kezdek arra gondolni, hogy ez a wifi-alvas-fagyas nem szoftveres problema, es szigoruan veve nem is hardveres (forrasztasos, stb), hanem elektromagneses-mezo-arnyekolasi problema. Az antennakat (legyen az wifi vagy gps) "tulvezerli" valami?

Plusz ehhez jon az, amit nemreg irtam, hogy az erintesre is egyre debilebben reagal.
Plusz a nyaralason masik telefont hasznaltunk a kamerazasra (csakis a csaladnak instant megosztani, amugy van dedikalt fenykepezogep), mert a keszulekek kozul ez volt a leggyengebb.
Es a navigalasra is, a fentebb irt gps-probelma miatt.
Magyarul total alkalmatlan volt a keszulek, es csak a sajat adataim kezelesere (hireim olvasasa, stb) hasznaltam, amugy masik mobiltelefon latta el a lenyegi reszt.

Plusz az elmult evekben szamomra kiderult, miutan az asszony a mobil melle kapott egy tabletet, hogy androidon bizony problemas az egy fiok-tobb keszulek feallas (a keszulekekre telepitett appok egymas kozt nem kommunikalnak, ha valami nem a felhobe dolgozik (pl google appok), akkor minden egyes keszulekeden kulon-kulon kell minden beallitast ujra-es-ujra elvegezni (pl budapest menetrend, de akar egy migren- vagy menstruacio-napolozo, esatobbi) Ez rohadt nehezkes.), szoval latva az asszonyt szamomra kiderult, hogy en nem fogok a telefonom mellett otthon kulon tabletet hasznalni, hanem egy keszuleken, a telefonon intezek minden androidos dolgot, ezert hat jo lenne egy nagyobb kijelzo.

Ezek raebresztettek arra, hogy valtani kell. A Xiaomi Redmi Note 2 mellett dontottem.

Mivel a G3S fagy, ezert nem tudom a csaladon belul se elosztogatni, igy kesobb utananezek, hogy mire lehet hasznalni otthon folyamatosan tapolva szerverkent, webkamerakent vagy hasonlo.

[ Szerkesztve ]

(#9905) Scarabeus


Scarabeus
tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Adott egy már 2 éves telefon, ami egyik napról a másikra olyan problémával jelentkezett, hogy "nem kel életre" a kijelző. Háttérvilágítása van, de csak annyi. Többszöri akksi ki-be történt, nem segített. Bekapcsoló gomb megnyomásakor felvillan 1 mpre a 3 gomb alul, utána kialszik. Recoveryben sem éled fel, USBn gépre dugva a telefon látható. MIUI ROM.

Valakinek van valami ötlete? Előfordulhat, hogy alaplap probléma?

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#9906) andyTM válasza Scarabeus (#9905) üzenetére


andyTM
senior tag

- csak tipp: cserélj romot

(#9907) Miksa1 válasza Scarabeus (#9905) üzenetére


Miksa1
csendes tag

Hali,
ezt nekem kb. fél éves kora óta csinálja. ROM csere egy időre megoldja, de pár hét - hónap után újrakezdi. :( Tök mind1, milyen ROM van rajta: MIUI, Nexus, SW8, Lenovo, HTC... Még a tyúklábassal is, amit Flashtool-lal húzok rá (én nagyon vigyázok rá, 1x ejtettem le, akkor is otthon, szilikon tokban, szőnyegre).
Fogalmam nincs miért, de ha hosszan tartom lenyomva a bekapcsoló gombot, akkor szinte mindig rendesen feléled. (én naponta újraindítom, min. havi 1x kiveszem az akksit). MIUI is volt fent egy darabig (5.5.29 a needrom-ról), annál ritkítja a hibát, ha kikapcsolod a hangerő gombokkal való felébresztést. Legalábbis nálam. De a franc tudja, lelkük van ezeknek a nyavalyás chinaphone-oknak.
Üdv,
M

[ Szerkesztve ]

(#9908) Scarabeus válasza Miksa1 (#9907) üzenetére


Scarabeus
tag

Próbáltam felrakni a gyári romot, amit needrom-ról töltöttem le (JY-G3 20130523-102107), flashtoollal sikerült is felraknom (legalább is a download 100% OK üzenetet kaptam a procedúra végén) de semmi. Vagyis ugyan az, mint eddig, nem látni semmit csak feketeséget és háttérvilágítást. Természetesen recoverybe se tudok bemenni és konkrétan sehova. Egyre inkább úgy tűnik, kuka lesz belőle :(

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#9909) Miksa1 válasza Scarabeus (#9908) üzenetére


Miksa1
csendes tag

Sajnálom, feltételezem NEM G3, G3n, G3c -hez való ROMmal próbálkoztál. ROM & scatter fájl van egyébként a jiayu.es-en is (Descargas fülnél :) ), esetleg azzal is megpróbálhatod. Lehet, h más baja van, de nekem itt megáll a tudományom. :( Ha totál halott, és eljutsz a "minden mindegy" fázisba, akkor bepipálhatod a preloader cserét is Flashtoolban, de az se garantál semmit.

Ha bejön a MIUI, cserélhetsz Redmi Note 2-re, vagy 3-ra. Ha az enyém elhalálozna, valszeg a RN 2-t venném, mert annak is 3000 mAh-s és cserélhető az akksija. Apróbb eltérésekkel, de kb. ugyanezt tudja a Jiayu S3, meg a Lenovo K3 Note is. Viszont mind3 nagyobb, ezeknek 5,5-ös a kijelzőjük.

[ Szerkesztve ]

(#9910) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Melyik narancssárga pulcsis dealernek, akarom mondani zöldségárusnak van G3 (S,T,C)?
Tegnap este M4-el ment Kelenföldre, és elég hangosan telefonált az üzletről... :DDD
Mellesleg, ha valakinek kell törött kijelzős donor, akkor az szóljon, mert nekem van egy

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#9911) Henker2


Henker2
addikt

Üdv!

Esetleg ha valakinek lenne egy + szilikon tok Jiayu G3T-hez elfekvőben, szívesen megvenném!

Irjatok!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#9912) Scale


Scale
őstag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

1) Ti az eredeti szilikon tok helyett tudtok valami alternatívát ami esetleg vékonyabb? Vagy igazából bármilyen alternatíva jó lenne, de már nagyon unom 2 év után ezt a tokot, és neten nem találtam hirtelen semmi normálisat.

2) Hearthstone-t sikerült valakinek elindítani a telefonon? Feltelepíteni sikerült, de utána kiírja, hogy nincs elég memória vagy tárhely talán, nem emlékszem pontosan. :F

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

(#9913) moli.hu


moli.hu
őstag

Miutan nehany eve atalltam a vredniiy mod-ra, lassan elotunt egy hiba: a Google Play Music All-Access streamingeles kozben veletlen idokozonkent egy pillanatra kihagyott a zenejatszas, ami mondanom se kell, rohadt zavaro volt. Ezen evekig nem is tudtam segiteni, hiaba kerestem googlevel, senki se irt hasonlorol. Hiaba raktam ujra nullarol a romot es utana csak a musicot telepitettem, semmi mast, a hiba akkor is megvolt. Az ujabb vredniiy modokkal is, de mas romokkal nem - viszont a vredniiy ezen kivul annyira jo volt, hogy beletorodtem, es mivel amugy is ritkan hallgattam zenet kozvetlenul a mobilon (inkabb desktopon es erositon), igy a hibat joreszt megkerultem azzal, hogy vettem egy chromecastot.

Most, hogy atkoltoztem az uj telefonomra, es ujravarialom a jiayu romom, meg jobban celiranyositom, meg tobb appok torlok, ujrakonfigolom a beallitasokat, most egy kosza otlet folytan kiderult, hogy mi a baj: a cpu governor. Mindig is hotplugx-et hasznaltam, mert azt olvasni, hogy a tobbi nem jol kezeli a sokmagos processzorokat. Most viszont amikor atallitottam performance-re, nincs hiba, nincs szaggatas. Ha visszaallitom hotplugx-re vagy akar hotplug-ra, van hiba.

Tehat egyertelmu, a Google Play Music idonkenti szaggatast a hotplug cpu governor okozza. Valoszinuleg a vredniiy altal hasznalt hotplug-kod szar.

(#9914) moli.hu válasza moli.hu (#9904) üzenetére


moli.hu
őstag

"""Igazabol en kezdek arra gondolni, hogy ez a wifi-alvas-fagyas nem szoftveres problema, es szigoruan veve nem is hardveres (forrasztasos, stb), hanem elektromagneses-mezo-arnyekolasi problema."""

Erre a furcsa elmeletre ujabb bizonyitekot szolgaltatott egy nemregi eset: most vettem egy uj telefont, es az atallas alatt egy ideig egyszerre hordtam a regit es az ujat. Egy nadragzsebbe raktam a 2 mobilt nehany percre, a Jiayu azonnal fagyott. Ezelott evekig nem szoktam magamnal hordani tobb telefont, viszont na vajon mi tortent az emlitett nyaralason? Hat persze, hogy akkor 10 napon at vegig 2 mobil volt nalam, az enyem es az asszonye, 1 nadragzsebben.

(#9915) moli.hu válasza moli.hu (#9904) üzenetére


moli.hu
őstag

"""kesobb utananezek, hogy mire lehet hasznalni otthon folyamatosan tapolva szerverkent, webkamerakent vagy hasonlo."""

a webkamera funckiot kiprobaltam az ip webcammel, mukodik rendesen, de vegul annyira nem tunt hasznosnak.
Nagyon mas otletem pedig nem volt (pedig vegigolvastam vagy 20 google talalatot), igy furdo-video-keszulek lett a telefonbol, mert eleg sokat pihenek itthon a forro kadban. Igaz, hogy a jiayu a kepernyoje nem nagy, de a nagy pa'ra karos a keszulekeknek, ezert az uj mobilt inkabb nem vinnem be, ennek meg mar mindegy. Igy raktam ra digit, youtubeot, rtlmostot, dice playert, valamint a furdoben levo chromecast audiom taviranyitasahoz google play musicot es google castot. Tovabba ha esetleg nagyon pihenni akarok vagy majd repulok, arra noise machinet es rain soundscapet.
Es mivel sim kartya nincs benne es ebbol telefon mar nem lesz, kontaktlista se kell, nem fog mozogni, ezert gps se kell, nem fog fenykepezni, ezert kamera se kell, igy torolhettem egy csomo gyari alkalmazast: telephonyprovider.apk stkselection.apk stk1.apk cellconnservice.apk teleservice.apk dialer.apk mms.apk contactsprovider.apk contacts.apk googlecontactssyncadapter.apk calendarprovider.apk calendarimporter.apk chromebookmarkssyncadapter.apk printspooler.spk calculator.apk datatransfer.apk vpndialogs.apk livewallpaperspicker.apk userdictionaryprovider.apk systemupdate.apk systemupdateassistant.apk fusedlocation.apk ygps.apk locationem.apk gallery2.apk schedulepoweronoff.apk fmradio.apk
Az android rendben hasznalhato ezen alkalmazasok nelkul is. Igy indulaskor aka'r 280MB-ot eszik a rendszer, 700MB szabad memoria. Ugyhogy raktam ra egy boinc klienst, es egesz nap a szerverem usbportjara van dugva, hogy toltson es matematikai/titkositasi problemakat szamoljon.

[ Szerkesztve ]

(#9916) pszihopata85


pszihopata85
tag

Sziasztok!

Lecseréltem szeretett G3S-emet. Majd 3 évig volt partnerem.
Egész jó állapotban van, ha valakit érdekel írjon privátot és küldök bővebb infót!

"Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

(#9917) zozimoto válasza pszihopata85 (#9916) üzenetére


zozimoto
aktív tag

Szia

Mire esett a választásod?

"...az enyémre az van írva hogy sivatagi sas 0.50"

(#9918) ÁrPi2


ÁrPi2
senior tag

Sziasztok,

A G3T telóm az eredeti fekete szilikontokjában volt és hétvégén kb. 40-50 cm magasról lepottyant egy fa padlóra.

Azóta a képernyő alsó végéről kiindulva fölfelé változó magasságig (jóval a háromnegyeden is néha túlnyúlóan) hosszirányú csíkozódások vannak rajta (mintha egy-egy sávban fehér színű szálcsiszolás lenne egy-egy világos ikon vagy felirattól lefelé futva) illetve ha alul éles,
világos fényű sor van , nameg addig az alapfényesség is világosabb mint az original (meg ami fentről 2-3 cm-ig még rendben lévőnek maradt) :U

Tudnátok ajánlani mivel vagy kivel lehetne orvosolni a problémát?

Meglazulhatott valami szalag, vagy tönkrement egy ilyen kicsi eséstől a kijelzőm? :F

(#9919) pszihopata85 válasza zozimoto (#9917) üzenetére


pszihopata85
tag

Sony Z3 Compact

Amiben Z3 jobb:
gyorsabb, kisebb, működő GPS :D, erősebb wifi

Amiben G3S jobb:
2 SIM, tovább bírta naftával, erősebb led világítás

"Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

(#9920) zozimoto válasza pszihopata85 (#9919) üzenetére


zozimoto
aktív tag

Köszi. Ha cserélnem kell valami nagy aksisban gondolkozom de még bírja.

"...az enyémre az van írva hogy sivatagi sas 0.50"

(#9921) Scale válasza Scale (#9912) üzenetére


Scale
őstag

Erre válaszolva saját magamnak:

Hearthstone megy rajta rendesen, csak épp ~100 Mb szabad hely marad a belsőn, nem tudom hogy esetleg valahogy erőltetni lehetne, hogy az sd kártyára tegye a többit is és nem csak egy részét?

(#9922) moli.hu válasza moli.hu (#9915) üzenetére


moli.hu
őstag

Kivancsi voltam, hogy mennyi penzt fogyaszt az, hogy a telefon ejjel-nappal szamol, ezert radugtam usb-s merore. 45:15 alatt 14184mAh-t mert, a mero fogyasztasa 4%, ha jol szamoltam 50ft/kWh-val, akkor az 54 ft/honap-ra jon ki az, hogy ejjel-nappal maxon porog a mobil processzora. Sajnos akku nelkul nem mukodik a telefon, azert kivancsi vagyok, meddig birja ezt a terhelest.

(#9923) pszihopata85 válasza pszihopata85 (#9916) üzenetére


pszihopata85
tag

Sziasztok!

A telefonomat már eladtam, de ma megtaláltam a hozzáadott képernyővédő fóliát. Gyári Jiayu, bontatlan.
Érdekel valakit?

"Annyiszor van igazam, ahányszor csak akarom. Nem? De! NÉÉÉGY!!" Laár András

(#9924) tiko76


tiko76
aktív tag

Egy használható akksija nincs valakinek?

(#9925) St.Rob


St.Rob
csendes tag

Sziasztok!

Régen írtam már ide, de azért figyeltem a fórumot. Látom leült kicsit, de talán érthető , hisz nem mai gyerek a teló. Az enyémnek ma érkezett meg az utódja egy Lenovo Viber Shot személyében.

Gondoltam írok egy nekrológot a G3T-m ről:

Még nem halott!!! Egyre betegebb, de még él... A dual SIM-es használatot nem viseli jól, felváltva tűnik el a térerő egyik-másik vonalon. Ha a 3G és az adatkapcsolat tiltott, akkor többet vagyok elérhető.

A legtöbb típushiba nálam is előfordult, de a deep slip-et megúsztam. Váltak le a lemezek, lekopott a hátlap, és az oldaláról a festék. 8-hónaposan digitizert cseréltem rajta. A GPS és a kamera használhatatlan minőségű volt mindig is, de a szép kijelző és a megfelelő teljesítmény miatt elviseltem a gyengéit.
Az akku mai napig tökéletes, az üzemidő használattól függően 2-3 nap, hála a Frakk féle minimál ROM-nak.
Összességében az árához képest nem volt kiemelkedő vétel.
Sokat kellet barkácsolni, hogy használható legyen. De ennyiért kevesebb törődést igénylő gyengébb telefont kaptunk volna itthon.

Szóval, még nem halt meg teljesen, de a cserére megérett. A családban levő többi Jiayu (F1, G2F, G4) közül ez volt a leg problémamentesebb.

Nektek is köszönöm a segítséget, sokat tanultam az androidról, ami azt hiszem a Lenovo-nál még jól fog jönni!

"I'll be back" :R

(#9926) #18193920 válasza St.Rob (#9925) üzenetére


#18193920
törölt tag

(#9927) andyTM válasza St.Rob (#9925) üzenetére


andyTM
senior tag

:R

- nekem még tökéletesen működik :)

(#9928) imregy válasza St.Rob (#9925) üzenetére


imregy
csendes tag

Helló! Ez érdekes mert én is vibe shotra váltottam. Kár, hogy nem találtam hasonló megbízható telefont mint amilyen a jiayu volt. A lenovo egy szemét, már 5x cseréltem rom-ot, de egyikkel sem működik ahogy elvárnám. Az akksiból ritkán bírok kihúzni több mint 20 órát, minimum használattal. Hiányzik a Jiayu, de sajnos lejárt az ideje..

(#9929) izoli válasza tiko76 (#9924) üzenetére


izoli
csendes tag

Szia!
Link
Innen vettem én is.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Jiayu G3S MTK6589
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.