Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-06-07 15:56:53

LOGOUT.hu

Mielőtt kérdeznél, fusd át ezt a bevezetőt, mert lehet, hogy megtalálod a kérdésedre a választ, illetve itt mindig a legfrissebb információkat kapod készhez. Ha még mindig nem kaptál választ, akkor a kérdés feltétele előtt használd a keresőt. Ha csak nem valami specifikus a probléma, akkor meglesz a válasz a fórumban.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15551) Mela Kehes


Mela Kehes
Topikgazda

Bevétel-kiadás programoknál a Payee-t mire szokás használni?

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#15552) Sonja


Sonja
veterán

True Skate játék a hétvégén ingyenes!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#15553) matyi19


matyi19
őstag

Sziasztok!
Egy jo video szerkeszto programot tud valaki ajanlani?
Csak kivagni kellene bizonyos reszeket egy videobol...
Illetve olyan kamera prog. van amiben videozas kozben van pause funkcio, nokia n8-ban alapbol benne van ez a funkcio, szerintem nagyon hasznos...

(#15554) Ragnar95 válasza matyi19 (#15553) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Vágásra iMovie, videózásra pedig pl Movie360

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15555) Tibee86


Tibee86
veterán

Ma az IGO és a Google maps is befürdött, szerintük Fóton nincs Vásár tér...
Sygic-et nem szedem le újra, hogy megnézzem, de gondolom az se ismeri...

[ Szerkesztve ]

(#15556) legiaap válasza Tibee86 (#15555) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem te panaszkodtál múltkor is, hogy a Sygic nem talált valamit Agárdon?
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15557) Tibee86 válasza legiaap (#15556) üzenetére


Tibee86
veterán

De, ezért cseréltem le ismét az IGO-ra. :D
De hogy még a google maps se ismeri az vicces..

(#15558) legiaap


legiaap
nagyúr

Ti hogy oldjátok meg, hogy Flickr-re teljes méretben Exif adatokkal együtt töltsétek fel a fotókat iPhone vagy iPad-ról?
IPhoto nem tölti fel teljes méretben, most megvettem a Photogene appot, az hibaüzit dob fel, ha csak share majd kiválasztom a képet akkor sem megy fel teljes méretben és az exif adatokat rendre elfelejti. Pedig a szerkesztős progijaimban teljes méretben látom őket exif-el együtt.
Flickr-en is minden frankón van beállítva. Ha a Safarival felmegyek a flickr oldalára, majd ott upload akkor sem teljes méretben teszi fel exif nélkül.
Valakinek ötlete a bajomra?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15559) Sonja válasza legiaap (#15558) üzenetére


Sonja
veterán

Maga a Flickr App sem tölti fel? :F

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#15560) legiaap válasza Sonja (#15559) üzenetére


legiaap
nagyúr

A gond az, hogy Flicr app nincs iPad-ra és azon szoktam szerkesztgetni. iPhone-on felteszi teljes méretben, de néha van exif adat néha nincs. Camera backup Onedrive-ra megy nálam. Onnan le kell töltenem, megszerkeszteni és feltenni Flickr-re. De egy szerkesztő progi sem jó. Vagy az efix marad el vagy a teljes méret.
Kipróbáltam win7-ről naná, hogy ott meg gond nélkül megy.
:W
Vagy én csinálok valamit rosszul vagy tényleg ennyire nem működik ez iPad-ról. Mi a fenének van lehetőség arra, hogy ha bemegyek mondjuk a képeimben bal alsó sarok és flickr-re rányomni, ha nem uúgy teszi a dolgát ahogy kell? :(

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15561) erdoke válasza legiaap (#15560) üzenetére


erdoke
titán

Nekem FlickStackr és Flickr Studio van iPadre, de meg nem mondom, hogy mindent feltöltenek-e? :F

A legjobb aláírás a héten

(#15562) domerator


domerator
veterán

Sziasztok.

Gondolom páran használják a vodás ingyen iGO-t itt... hátha tudnak valami okosat mondani a gondomra...

Amellett, hogy halleluja voda, amiért ingyen megkapja az ember, néha igencsak kiakaszt... legfőbb gondom vele az, hogy ha pl. kereszteződéshez érek és mondjuk jobbra kell fordulnom és meg kell állnom előtte, akkor az iGO barom módon azt érzi, mintha túlmentem volna a sarkon és újratervez... persze utána befordulok a helyes irányba és újra(vissza)tervez, de ez roppantul idegesítő és méltatlan is egy iOS alatt működő csúcsnavi programhoz. Van valakinek ötlete hogy mitől van ez és hogy lehet rajta segíteni?

Másik gond vele az, hogy elinduláskor nem tudja hogy merre áll a kocsi és ha ellenkezőleg indulok el, akkor hajlamos egy tök más, akár jóval szarabb útvonalat újratervezni, mint azt mondani, hogy fordulj meg te marha...

Nem lehet valahogy rávenni az iGO-t hogy használja a teló iránytűjét? Még hajlandó lennék áthelyezni is a telót a kocsiban közel vízszintesre, ha működne a dolog.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#15563) erdoke válasza domerator (#15562) üzenetére


erdoke
titán

Mivel a jel, illetve maga a rendszer kb. 10 méteres pontosságot tud, honnan saccolná meg, merre áll az autód orra? :F
Ha teljes iGO-ról van szó, a beállításokban lehet hangolni a késleltetést mindkét irányba, ezzel pontosabbra tudod venni a kereszteződéshez a távolságot.

A legjobb aláírás a héten

(#15564) domerator válasza erdoke (#15563) üzenetére


domerator
veterán

A rendszer pontossága és az iránytű használata szerintem két külön dolog.. ha használná az iránytűt, akkor tudná merre áll a telefon, abból meg én tudnám merre áll az autó :D

Komolyra fordítva... valami rémlik pedig, hogy valamilyen navi használja az iránytűt, de lehet keverem a google maps-szel... pedig nagyon jó lenne.

Azt a késleltetést most megnézem...

hát finombeállításként csak egy "Pozíciókésés korrekciója" van amit 0 (kikapcsolt állapot) és 1600ms között lehet állítani... mit korrigál ez pontosan?

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#15565) erdoke válasza domerator (#15564) üzenetére


erdoke
titán

Mivel több okból kifolyólag van pici késés a mozgás és a megjelenített kép között, és ezek összeadódnak, ezt a különbséget tudod korrigálni az ott található értékkel. A gyári beállítás talán 300 környékén szokott lenni.

A legjobb aláírás a héten

(#15566) domerator válasza erdoke (#15565) üzenetére


domerator
veterán

Aha... akkor holnap kipróbálom késés nélkül :U

Köszi. :R

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#15567) oszy válasza domerator (#15566) üzenetére


oszy
veterán

Majd írd meg melyikkel sikerült a legjobbra a finomhangolás :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#15568) domerator válasza oszy (#15567) üzenetére


domerator
veterán

Jó... remélem hogy használ valamit... :U

Egyébként a másik naviról a Sygicről annyit:
írták droidos topicban hogy az utolsó frissítéssel tisztességesen elkúrták az egészet... nos a 70%-os akcióban én is megvettem de nem kellett volna frissítenem... olyan barom utakat képes tervezni, hogy megesett hogy inkább visszafordultam pár kilométer után mint szétrázatni magamat a nyolcadrendű hullámvasút úton. (pedig jól volt beállítva)... arról nem is beszélve hogy lehetetlen kiszedni belőle a vasúti átjáró előtti hangjelzést... szóval jelenleg nem nagyon van jó navi úgy látom. :F

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#15569) Ragnar95 válasza domerator (#15568) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Navigonnal nekem semmi gondom nem volt. Illetve TomTomot is szokták ajánlani, bár ez a 2 nem az olcsóbbak közé tartozik, az tény.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15570) domerator válasza Ragnar95 (#15569) üzenetére


domerator
veterán

Na igen... 90 euró a Navigon, jól értem hogy ebben benne vannak a térképek is (Európa).

Tomtom EU 70 euró, kelet eu meg 40 euró...

Sygicet még benyeltem próba szerencse alapon mert 20 euró volt akciósan, de 40 meg 70 kicsit sok próbára.

Csak reménykedni tudok, hogy a Sygicet reszelik majd kicsit jobbra. iGO javításában nem reménykedek, ingyenes progira szerintem nem figyelnek sajna.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#15571) galaxys80 válasza domerator (#15570) üzenetére


galaxys80
veterán

Az IGO messze nem ingyenes.
Az csak egy dolog, hogy a Vodások megkapják ingyen a magyar térképeket.
Egyébként én a nyáron többször is mentem vele a Balatonra és teljesen meg voltam vele elégedve.

(#15572) domerator válasza galaxys80 (#15571) üzenetére


domerator
veterán

A vodás ingyenességre gondoltam, szerintem egyértelmű ha az első bejegyzésemet is olvastad a témában.

Nos Balatonra lehet hogy okés, de amikor pl Békéscsaba környéki kis falvakat kell körberohannom, vagy ugyanezt Komárom és Mosonmagyaróvár között, akkor már előjönnek az említett hibák iGO-n és Sygicen is

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#15573) galaxys80 válasza domerator (#15572) üzenetére


galaxys80
veterán

Tudom, hogy arra gondoltál, de nem hiszem, hogy van különbség az ingyenes vodás és a fizető sima IGO között.
Ha mégis akkor elnézést.
Egyébként múlt héten Győr-BP útvonalon sem volt problémám.
Persze tudom, hogy ez téged nem vigasztal.

(#15574) Kommy
Ezt nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#15574) Kommy válasza galaxys80 (#15573) üzenetére


Kommy
veterán

Biztos, hogy van különbség legalább abban, hogy a fizetőset sűrűbben frissítik.

(#15575) domerator válasza galaxys80 (#15573) üzenetére


domerator
veterán

Szerintem van különbség már csak azért is mert most néztem, hogy az iGO térkép 2013 szeptemberi... nem hinném hogy a fizetős iGO térképek ne lennének frissebbek.

Sőt, szerintem a program is lassabban frissül... ahogy hallottam jó darabig el se indult az ájfonokon a navi talán a múlt év végén :F

Pedig... ezt a verziót is kifizette valaki valakinek... ingyen reggelit még senki nem evett. :K

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#15576) oszy válasza domerator (#15575) üzenetére


oszy
veterán

Jól látod. Az alap térkép 2013.09, viszont a frissítés 13.11.21. (fizetős iGO EU). :) A program pedig július 8-ai.

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#15577) domerator válasza oszy (#15576) üzenetére


domerator
veterán

Milyen július 8? Idén?

(nekem nem frissült az iGO)

(#15578) focvis

Akkor lehet valóban ez a legfrissebb térkép... mindegy, a program akkor se tökéletesen megy az iOS-en :K

[ Szerkesztve ]

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#15578) focvis válasza oszy (#15576) üzenetére


focvis
veterán

Én is nemrég (2 hete kb.) frissítettem más platformon IGO térképeket és 2013 Q4 volt az aktuális a közép-európai országokra.

[ Szerkesztve ]

(#15579) Ragnar95 válasza domerator (#15575) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Így van, a Voda jóval lassabban frissíti az iGO-t (évente 1x kb), mint ahogy a rendes verzióhoz jönnek frissítések.
4S megjelenésekor volt, h nem lehetett aktiválni a vodás verziót, így nem lehetett navigálni vele, csak tervezni, illetve iOS7 megjelenésekor volt, h lezárt a kijelző navi közben és míg a rendes iGOhoz heteken belül jött a frissítés, a vodásnál hónapokat kellett várni...

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15580) domerator válasza Ragnar95 (#15579) üzenetére


domerator
veterán

Na erről beszélek... pedig jó lenne, mert igaz az esetek mondjuk 60%-ában jól működik, de volt hogy már majdnem ordítottam a tizedik újratervezésnél :W

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#15581) Ragnar95 válasza domerator (#15580) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mondjuk a másik véglet meg pl amit a Garmin navik csinálnak, de láttam ezt már másik szoftverrel is, hogy ha másfele mész, mint amerre vinne, akkor mindenáron vissza akar fordíttatni akár 10km múlva is úgy, hogy a visszafordulással lassabb és hosszabb is lenne az út.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15582) legiaap válasza Ragnar95 (#15581) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szerintem nincs tökéletes navigáció.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#15583) oszy válasza domerator (#15577) üzenetére


oszy
veterán

Igen! 2014 :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#15584) Ragnar95 válasza legiaap (#15582) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez természetesen így van, hiszen mindegyiket emberek készítik, akik maguk sem tökéletesek, így a programok sem lesznek azok :D
De ettől még azért elég jelentős különbségek vannak a különböző navik között.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15585) tylerddd


tylerddd
veterán

Nem működő app-ért vissza lehet valahogy tarhálni a pénzem?! Konkrétan ez a magyar fejlesztésű Presence semmit nem csinál ... Másnál működik esetleg, akinek megvan?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15586) erdoke válasza tylerddd (#15585) üzenetére


erdoke
titán

Biztos csinál az, ha megveszed az alkalmazások belül a méregdrága extrákat. Én már az elején szóltam...

A legjobb aláírás a héten

(#15587) tylerddd válasza erdoke (#15586) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem, nem csinál ... :DDD

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15588) Ragnar95 válasza tylerddd (#15587) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

No offense, de komolyan elköltöttél több, mint 5€-t arra, h megfigyelhesd az ismerőseidet FB-on :F :DDD
Amúgy van mód a pénzvisszatérítésre, az Apple weboldalán van rá lehetőség, a keresővel megtalálod a pontos linket is, mert már ide is beírták többször is.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15589) Edi77


Edi77
őstag

Ismeritek ezt az app-ot? Most ingyenes, mennyire kezelhető könnyen? Enpass Password Manager

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#15590) tylerddd válasza Ragnar95 (#15588) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem megfigyelni akartam, de elvileg jeleznie kellene, ha elérhetőek chaten, nem?! Csak az olcsóbb lehetőségért fizettem, amivel elvileg nem 10 percenként frissít.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15591) tylerddd válasza Ragnar95 (#15588) üzenetére


tylerddd
veterán

Meglett. Ilyen visszatérítést amúgy minden appnál lehet csinálni?! Csak mert befektetnék valami GPS app-ba, de ugye mindenki mást ír, h neki mi a jó. Ezek a programok meg nem két fillérbe kerülnek.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15592) Ragnar95 válasza tylerddd (#15590) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Leírás alapján jeleznie kéne valóban.
Itt van egyébként egy leírás a refundról. Látom közben sikerült.
Igen, bármilyen appnál működik ez, ráadásul elvben gyakorlatilag automatikus az egész, szóval szinte minden esetben visszakapod a pénzed.
Sygicnek pl van próbaverziója, szóval ahhoz pénzt se kell beáldozni a kipróbálásra, vodásként iGO itthonra szintén ingyenes, TomTom és Navigon az, amit nem tudsz ingyen kipróbálni sajna.

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15593) erdoke válasza Ragnar95 (#15588) üzenetére


erdoke
titán

Az Apple által emailben kiküldött számlán minden megvásárolt alkalmazás vagy szolgáltatás mellett ott a Report a Problem link. Azon át a legegyszerűbb reklamálni.

A legjobb aláírás a héten

(#15594) vadászcsiga válasza Edi77 (#15589) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Letoltod, es megtudod

(#15595) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Létezik iphone-ra olyan alkalmazás amivel videochat-elni lehet?
Olyanra gondlok mint a viber csak videót is lehet közvetíteni.
Ha létezik ilyen,vmilyen ingyenes kellene csak internet kelljen hozzá.

Előre is köszi!

(#15596) Tibee86 válasza Elims (#15595) üzenetére


Tibee86
veterán

FaceTime. ;]

(#15597) mukibuci válasza Tibee86 (#15596) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

van vmi kis ismeretlen alkalmazás is, skype, vagy mi a neve, az minden platformon elérhető

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#15598) Elims válasza mukibuci (#15597) üzenetére


Elims
veterán

"...vmilyen ingyenes kellene.."
A facetime hívás alapon megy ha jól tudom.
Kerestem a google-ban,de nem szeretnék fölöslegesen telepíteni.
Olyan lenne a legjobb ami android-ra is megvan.

Létezhet ilyen?

(#15599) Ragnar95 válasza Elims (#15598) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Mi az, hogy hívás alapon megy :F :DDD
Neten keresztül megy a FaceTime is, pont ez a lényege és van videóhívás és sima hangalapú változata is.
Ha crossplatform kell, akkor pedig ahogy már írták is, ott a Skype.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#15600) Elims válasza Ragnar95 (#15599) üzenetére


Elims
veterán

A facetime hívást akkor akár offline módban is lehet használni?
A skype az csak írást és hangot tud közvetíteni,nem?

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  iOS alkalmazások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.