Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-09-25 13:45:40

LOGOUT.hu

A topic lényege, amire való:
-jól sikerült fotók bemutatása, hogy mások is megnézhessék, örömüket leljék benne és tanulhassanak belőle
-kevésbé jól sikerült fotók bemutatása, hogy a készítője is tanulhasson belőle
-egymás képeinek megtárgyalása, melyik miért jó/nem jó, mit lehetne rajta változtatni és ahhoz mi kell

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Sucuka válasza Chapel (#597) üzenetére


Sucuka
senior tag

Nos az igazság az, hogy eléggé érdekes témát vetettél fel, én is kíváncsi vagyok mások véleményére ezzel kapcsolatban, de ha már hozzászólok, leírom a magamét:

Sajnos (vagy épp szerencsére) mi már egy olyan kor szülöttei vagyunk (szerintem itt a legtöbbünk) aki szinte kizárólag a digitális fotózás világába csöppent. Régen, amikor még nem voltak "ultragyors" autofókuszú, ilyen meg olyan többletszolgáltatásokkal ellátott kamerák, bizony egy-egy utcai, vagy épp riportjelenetet nagyon nehéz volt technikai hibáktól mentesen kivitelezni. Gondolj csak bele: focimeccs, lövőhelyzetben a csatár, és neked csak egy lehetőséged van: ráérezni, hogy hová fog mozdulni a játékos, és oda előre beállítani a fókuszt, ezzel szemben ma a követő, meg 3d fókuszálásnak köszönhetően, jóval könnyebb dolgod van. Ezen felül ugyebár még akkor nem beszéltünk a kompozícióról, fényekről stb, amire szintén figyelned kell.

A hölgy egy kétaknás Rolleiflex géppel fotózott 6x6-os rollfilmre, ennek a gépnek felülnézeti keresője van, nem is túl egyszerű vele komponálni, főleg úgy, hogy nincs benne képfordító pentaprizma, mint egy tükrösben, vagyis te totál fejjel lefelé látod a képet. Nem tudom, hogy közületek próbált-e már valaki ilyen géppel fotózni? :)

A továbbiakban a képekről néhány szót ejtenék meg, mivel annyira még nekem sem "kifinomult" a művészeti érzékem (hozzáteszem, hogy voltam a kiállításon, és nagyon tetszettek a képek, persze volt köztük olyan, ami nem nagyon fogott meg).

Mindjárt az első képnél lázhatjuk a 3-as kompozíciót, ahol a képzeletbeli háromszög csúcspontjaiban a személyek találhatók: a fiatal pár, illetve a felettük lévő alak, valamint a mellettük lévő kocsis. HA erre a képre "ráilleszted" az aranymetszési spirált, már látszik is, hogy igencsak művészi kompozícióval van dolgunk. A kép mondanivalója sokat sejtet, hogy én mit látok benne, az már más kérdés, kinek-kinek mit mond szubjektíven. (nem tudom, hogy látszik-e, mit akarok mondani, de valahogy így):

Fotó: Vivian Maier: 1953, New York, NY © Vivian Maier/Maloof Collection
Fotó: Vivian Maier: 1953, New York, NY © Vivian Maier/Maloof Collection

Hasonló dolgokat lehetne mondani szinte midegyik képéről, de inkább nem nyújtanám tovább ezt a hozzászólást :)

[ Szerkesztve ]

(#602) fattyu válasza Sucuka (#601) üzenetére


fattyu
veterán

tovább nézve voltak marha erős képei is de ez pont egy szar. a félbevágott ló a szélén meg a falhoz ( széléhez ) szorított ember megöli az egészet és amugysem mond ez semmit.

szerintem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#603) cOxeR válasza Sucuka (#601) üzenetére


cOxeR
Ármester

A kora és az akkori készítési technika az ami értéket teremt ezeknek a képeknek... lehet itt mindenféle Fibonacci-spirál-t rajzolgatni... meg arany metszéseket felhozni... de nem ezek számítanak... most sem számítanak fabatkát sem...

Az meg, hogy most milyen az elérhető hétköznapi technika, szintén nem befolyásolja ezeknek a képeknek az értékelését szerintem.

Ettől függetlenül Nekem ezek a képek lapozhatóak... másnak ezek a képek súlyos pénzeket érnek, nem is
képként kell kezelni ezért, hanem régiségként, műkincsként... mint egy brand... úgy ad értéket a képeknek a készítő Neve! ;)

(#604) PRO-peller


PRO-peller
senior tag

Értett hozzá. Messze lejön a képekről. Tudatos fotós. Ettől jó. Művész? Én is az vagyok. :DD

(#605) spanyoll válasza Chapel (#597) üzenetére


spanyoll
addikt

Pár képe tetszik, pár képe nagyon semmitmondó számomra. A technikai dolgokat leszámítva, meg hogy mikoriak a képek azért vannak elég jó képei. Szerintem annyira nem kell kiakadni ezen :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#606) Chapel válasza spanyoll (#605) üzenetére


Chapel
addikt

Azért nem volt ez kiakadás, feltettem egy kérdést a fórumnak mindössze.
Én nem a komplett sorozatra gondoltam, hanem arra az öt "ritkaság számba menő" képre reagáltam.
Így van a sorozatban vannak nagyon jó képek, de ahogy írtam, itt ez az öt kép volt a cikk lényege. ;)

Coxerel egyetértek, valóban nem úgy értékek ezek, nyílván a kora is a hozzáadott érték...ugyan akkor azt gondolom hogy a fotó az fotó. Mindegy mikor készítik és mivel. Ne a technika adja hozzá - vagy vegye el - az értéket, hanem a kép milyensége.

De ha már itt tartunk, nekem nagy kedvencem Stanley Kubrick képei és hát ugye részben az Ő nevéhez fűződik a legendás Zeiss F 0,7 -es üveges is :)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#607) m3ss válasza cOxeR (#600) üzenetére


m3ss
veterán

hat igen, volt mar jobb minosegu...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#608) Larry303 válasza Chapel (#606) üzenetére


Larry303
addikt

igen ezek legendás képek most már kb, de azért abban a korban a mai tudásunkkal sztem lőnénk pár jót mi is...persze nyilván anno "kicsit" nehezebb volt hozzájutni ahhoz a tudáshoz, így sztem mindkét művészről elmondható, hogy nem kis tehetségek voltak :)

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#609) spanyoll válasza Chapel (#606) üzenetére


spanyoll
addikt

A linkelt úriemberrel szégyenszemre még nem találkoztam, de az ő fotói tetszenek azért már jobban :P

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#610) m3ss válasza Chapel (#606) üzenetére


m3ss
veterán

nem is tudtam, hogy kubrick fotozott, plane nem igy... :B
negyzetes szerkesztesrol azert eleg sokat lehet tanulni ezekbol a kepekbol...vagy a kubrickosak nem is 1:1-ek :U milyen keparany ez?

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#611) Chapel válasza spanyoll (#609) üzenetére


Chapel
addikt

Filmjei. Nagyok erős képekkel operál általában a filmjeiben, kifejezetten szereti a hosszú, akár percekig tartó mozdulatlan képet. Zseniális.
Előfordult hogy azért állt majd egy évet egy jelenet forgatása, mert a háttérben nem voltak levelek a fákon...ősz volt. Hát megvárta a nyarat vele ;]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#612) Fejo


Fejo
őstag

A pub ahol jelenleg dolgozom:

Igen, a tőlem egy időben "megszokott" effekttel! ;)

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#613) Sucuka válasza cOxeR (#603) üzenetére


Sucuka
senior tag

Valóban igazad lehet, a kort és készítési technikát azért nem említem, mert az alap. Meg persze az, hogy alig pár éve fedezték fel az egész "gyűjteményt".
Azzal meg nem teljesen értek egyet, hogy nem számítanak a kompozíciós alapelvek, van mikor nem abból indulsz ki, de kell a képnek az egyensúly, és ez azért szerintem megvan jónéhány képében.

fattyu: Kit érdekel a félbevágott ló? :) Pont hogy semmit nem vesz el, illetve tesz hozzá a képhez, nem az határozza meg mondanivalót... szerintem.

Amúgy pedig az én véleményem az továbbra is, hogy tudni kell különbséget tenni alkalmazott és képzőművészeti fotográfia közt, de e határnak ugyanakkor nem szabad nagyon élesnek sem lennie. Amikor mi itt egymás képeit nézegetjük, meg "osztjuk" egymást, hogy alexpó, kontrasztszegény miegymás, akkor inkább az előbbi szempontok szerint "ítélünk", ugyanakkor tartalmilag valami művészit várunk el. A legtöbb esetben viszont valamelyik irányba mozdul el a
kép jellege, ha épp nem egy sz@r képről van szó.

Amit pl. többen fotózunk "hivatalból" megrendelésre, az igenis alkalmazott fotográfia, viszont amit magának, kattintgat az ember, az már inkább "művészkedési jellegű". Azért ezt írtam, mert ha művészi lenne, akkor elsősorban számítana a mondanivaló, másodsorban pedig a (technikai, komponálási) tökéletesség. De hajlamosak vagyunk inkább a tökéletességre menni, és ez sokszor bizony a művészet rovására megy...

Ez csak egy kifejtett vélemény személyeskedések nélkül, kéretik tehát nem megsértődni :)

(#614) #74459392 válasza Chapel (#611) üzenetére


#74459392
törölt tag

Nagyon jó filmjei vannak, bírom őket. Legutóbb a Dr. Strangelove-ot néztem meg, csak ajánlani tudom!
Meg a többit is! :)

(#615) cOxeR


cOxeR
Ármester

Hoztam egy kicsit mást, mint a megszokott... nem is igazán képek... de hátha tetszik... és van vélemény.

[link]

(#616) m3ss válasza cOxeR (#615) üzenetére


m3ss
veterán

link nem jo.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#617) kiskornel válasza m3ss (#616) üzenetére


kiskornel
addikt

De jó a link! Nem olvastad, hogy "Hoztam egy kicsit mást"... tényleg kicsi lett ;]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#618) m3ss válasza kiskornel (#617) üzenetére


m3ss
veterán

:DDD ez akkor mar muveszet, nem nyilatkozom.

amugy tegnapi lovaskocsis kephez visszaterve, nekem is total esetlennek tunt az a kep elso ranezesre. aztan igy berajzolt csigavonallal :DDD meg gondolkodva egy kicsit a kepen egyre jobban tetszik a szerkesztes...
amugy en ki nem szurnam ezt fibonacci szerkesztest igy utolag se a kepeken, csak ha nagyon egyertelmu. ha fotozok se nagyon "latok" ilyesmit...lehet ehhez kellene vmi tehetseg/latasmod? :B :DDD

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#619) Fejo válasza kiskornel (#617) üzenetére


Fejo
őstag

LOL! :D

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#620) cOxeR válasza kiskornel (#617) üzenetére


cOxeR
Ármester

:DDD :DDD

(#621) cOxeR


cOxeR
Ármester

Full HD-ba tessék nézegetni...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#622) m3ss válasza cOxeR (#621) üzenetére


m3ss
veterán

klassz :C
0.30-nal meg 0.50-nel fotozhattal is volna :DDD
vegen amikor mesz akkor siman kezedben van a kamera? vagy hogy? tok jo, filmet is lehetne igy forgatni.
vegen ott az erdoben lenne vki es igy "megtalalnad" kicsit felgyorsitva teljesen jo jelenet lenne :DDD
kozepe fele amikor forgatod korbe a kamerat akkor viszont nekem kicsit akados, felbontastol fuggetlenul, mintha nem lenne eleg fps...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#623) cOxeR válasza m3ss (#622) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi :)
Mindkettőnél az egy kép. :)
Dehogy kézből nem lehet videózni... az egy steady-s felvétel... már egy ideje próbálom gyakorolni a videózást vele, de a téli kabát nem segít túlságosan ebben... beltérben meg nincs rá helyem/módom... ahol van elég tér hozzá. Ez főleg az oldalról mutatott erdős résznél látszik... lejtőn oldalazva, még nem tudom kellően stabilan korrigálni...
Sanyinak van is szerintem képe arról ahogy virítok a felszerelésben. :DDD - elég mókás lehet
Pedig ugyanúgy 25 fps van ott is.

A két kép:

[link]

[link]

(#624) radi8tor válasza cOxeR (#621) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2013-at írunk, már 4K (UHD) videókat kell csinálni. :K
Gratulálok, szép munka! :C

⭐ Stella

(#625) cOxeR válasza radi8tor (#624) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi! :)

Mire lesz az otthonokban elterjedt a 4K... szerintem a Full HD megjelenítés még csak most kezd átlagosan elérhetővé válni az otthonokban.

(#626) radi8tor válasza cOxeR (#625) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahhoz előbb 4K tartalomnak is lennie kell(ene) bőven, hogy az embereket érdekelje egyáltalán.
Jelenleg egy-két teszt videón kívül nincs ilyen.

⭐ Stella

(#627) cOxeR válasza radi8tor (#626) üzenetére


cOxeR
Ármester

Persze... de most már készülék fronton legalább "elérhető". pl.: EOS-1D C

(#628) koxkids


koxkids
őstag

Hoztam nektek egy kis narancsos képet :)
Kiszúrtam a boltba, hogy van rajta levél, mondom ez nekem kell ;]

Narancs

Belevágtam év elejétől egy 365 projektbe.
Akit esetleg érdekel, a képeket megtaláljátok itt: kobalint.tumblr.com

[ Szerkesztve ]

(#629) nesa válasza koxkids (#628) üzenetére


nesa
veterán

Grat, ez jo otlet, meg nemsokan csinaltak vegig.
Enis belekezdtem a 4 evszakba ha a telet elfelejtenem ev vegen meg potolhatom :U

[ Szerkesztve ]

(#630) Chapel válasza nesa (#629) üzenetére


Chapel
addikt

Az a gond ezzel a 365 témával hogy sokan belekezdenek és nem csinálják végig ahogy Te is írd...a másik gond, hogy mivel ott a kényszer, hogy minden nap kép kell, általában a képek nagyobbik része (persze tisztelet a kivételnek, ami igen igen ritka) semmitmondó tucat kép, nincs idő minden nap egy rendes képet összehozni.
Szóval csak úgy látom értelmét ha valaki tényleg rendesen végig csinálja (kb 1-2 ilyet ismerek eddig).

koxkids: ez általában a gondolatom a témáról, Neked sok sikert hozzá és türelmet ;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#631) j.bravo válasza Chapel (#630) üzenetére


j.bravo
addikt

Az azért tényleg nagy elvárás hogy minden nap király kép legyen :)
De ha lesz közte 100 tényleg jó kép, akkor már simán úgy lehet tekinteni hogy megérte.
Ezzel együtt én nem mernék belevágni :D

Whatever.

(#632) koxkids


koxkids
őstag

nesa, Chapel

Köszönöm Nektek ! Igyekszem minél többet foglalkozni vele, ahogy időm engedi egyetem mellett.
Biztos lesz olyan kép, amivel nem tudok olyan sok időt foglalkozni, lehet már van is eddigiekben.

De úgy gondolom, kell kis kihívás, és bízom benne minél tovább tudom csinálni, és egyre jobb képekkel. :)

(#633) bubi92


bubi92
őstag

tegnapi naplemente ill. felhők láttán elhatároztam magam, hogy ma felmegyek citadellára lövök pár képet. úgyis nézett ki hogy ma is felhős lesz, de mikor elkezdett lemenni a nap, a felhők eltüntek. úgyhogy sikerült a budapesten készíthető képek közül talán a legklisésebbet nekem is bezsákolnom:D

(#634) nfsu17 válasza m3ss (#622) üzenetére


nfsu17
veterán

"kozepe fele amikor forgatod korbe a kamerat akkor viszont nekem kicsit akados, felbontastol fuggetlenul, mintha nem lenne eleg fps..."

azt úgy hívják "judder" és azért van, mert nem 75Hz-es a monitorod, hanem 60.
2 lehetőség van. Veszel egy 75Hz-es monitort és akkor jó lesz a 25 fps, vagy 30 fps-ben kell videózni.
A tévéadás is ezért (pl) 25 fps (50i), mert a CRT tévék 50 (vagy 100) Hz-esek voltak.
Amerikában meg 60Hz-esek a tévék és ott meg 30fps (29,97) az adás.

(#635) End-ru válasza cOxeR (#623) üzenetére


End-ru
aktív tag

Szuper kis videó lett, grat hozzá. 0:12-nél lévő fa közelében disznófejet nem találtatok? :)

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#636) m3ss válasza nfsu17 (#634) üzenetére


m3ss
veterán

ok. jaja, 60 hz-en neztem...

nekem is inditanom kene ilyen 365-ot, akkor lenne indok a szarabb kepeket is feltolteni :DDD
ma lottem egy ilyet, semmixtra ellenfenyt probalgattam..

meg eloturtam par regebbi gombasat, nemelyik lehet kicsit muanyag lett...muveszfotok :DDD



https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#637) cOxeR válasza End-ru (#635) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem mentem be addig... de vannak ragadozó madarak... 2 szer voltam kint 2 * ugyanott tanyáztak. Te voltál szemben kocsival a dombtetőn?

(#638) bubi92 válasza m3ss (#636) üzenetére


bubi92
őstag

hadd ne mondjam mi jutott eszembe a második gombás képről :U ;]

(#639) End-ru válasza cOxeR (#637) üzenetére


End-ru
aktív tag

Nem volt időm kimenni egyszer sem az ünnepek alatt, után. Azokra az ölyvekre pályáztam korábban, de a lessátrat nincs idejük megszokni, állandó lest meg erre a területre nem szívesen raknék, túlságosan szem előtt lenne.

Tolok egy otthoni képet, ne legyek annyira off

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#640) Real_Necro válasza cOxeR (#621) üzenetére


Real_Necro
veterán

Jó kis vidi, bár a lépegetős meg a körbeforgatós nem lett tökéletes, de ahhoz kell egy faja cucc is, mint anno Brain barátomnak: [link] ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#641) Real_Necro válasza Real_Necro (#640) üzenetére


Real_Necro
veterán

De ez sem rossz. :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#642) bubi92 válasza Real_Necro (#640) üzenetére


bubi92
őstag

nem csak ez a vidi a jó. ami Ádám kezéből ki jön az mindig profi munka!

(#643) Real_Necro válasza bubi92 (#642) üzenetére


Real_Necro
veterán

Most kivételesen nem a munkájukra gondoltam, az amúgy is profi, hanem a technikára. ;)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#644) End-ru válasza Real_Necro (#640) üzenetére


End-ru
aktív tag

Na, Zoli pont ilyennel rohangál az erdőben :K

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#645) Santiagain válasza m3ss (#636) üzenetére


Santiagain
senior tag

Kecskeméten nem január van?

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#646) cOxeR válasza Real_Necro (#640) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nehezebb használni egy ilyen felszerelést, mint gondolnád. ;)

(#647) m3ss válasza Santiagain (#645) üzenetére


m3ss
veterán

miert mit talalsz furcsanak? :)

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#648) kiskornel


kiskornel
addikt

(#636) m3ss: 2. gombás képen mivel csinálod a bokeh-ban a csillanásokat. Egy werk igazán jöhetne.

(#633) bubi92: kicsit sok van az égből. Ha nem lenne ott a logo...

(#628) koxkids: összefutott a nyál a számban = a kép elérte célját.

(#621) cOxeR: ez video. Néhány helyen jól jön az élesség, néhány helyen vennék vissza belőle, mert így nem "filmhatású". A finom ki-be zoomolás fasza. Körbeforgás, oldalra mozgás (khm... persze, nem mint szakértő) van mit javítanir rajt.
Utómunkába nem akartál színzeni?

(#612) Fejo: szerintem lehetne visszahúzni a csúcsfényekből. Zavaróan világos.

(#599) m3ss: mint téma, nem menne a falra, de szemrevaló az biztos. Itt az ég a téma és kész. Nem gondolkodtál el rajt, hogy gyűjtesz néhány égképet jobb időkre. Volt, amikor igen xar ég volt, és nem lehetett visszamenni máskor a helyszínre. Ekkor még ott megjegyeztem, hogy nem baj, otthon keresek valami normális eget háttérnek. És utólag kicseréltem. Szvsz ez erre lenne jó.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#649) m3ss válasza kiskornel (#648) üzenetére


m3ss
veterán

hat igen, ki lehetne cserelni az egboltot de az kicsit illuziorombolo mar :) meg azert azt jol megoldani...vmelyik nap probalkoztam egy gombas keppel, hogy lottem szuken meg nyitva es probaltam a szuk rekeszesrol atvagni a gombat a masikra, hat nem egyszeru hogy jol passzoljon. ki lehetett szurni az illeszteseknel. lelogo zuzmara darabok...ebbol a kepbol akartam amugy, aztan maradt helyette ez a kozepes rekeszes verzio :) pedig a hatter jobb lenne amugy, na mind1 :N

werkkep az tenyleg jo lenne errol, humor kategoriaban. nem neznek hulyenek az arrajarok amikor hasalok a torolkozon 1 fokban, alufoliaval vilagitom a temat es vmiert a talajt spriccelgetem :DD
az ilyen gombasaknal meglocsolom a hatteret (tema korul 10-20 cm) vizspriccelovel es nappal szemben fotozom hogy ellenfeny legyen. ezert is akarok vmi kulso vakut venni ha nem jo iranybol sut a nap...vagy ha nem sut...
en arra lennek kivancsi hogy az ilyesmit hogy csinaljak. sok ilyen hatter van 1x-en.
sztem ez is spriccelo (vagy igazi eso) lehet ellenfenyben nem? csak vmiert nekem ez igy nez ki, lehet gyorsabb zarido kell vagy spriccelofejen tekerni kellene mas allasba? :U :DDD (szerk: mondjuk ezt f4 korul lottem 50-essel, lehet makroval kis doffal ez is mashogy nezne ki...majd kiprobalom)
de sztem spriccelo kell hogy legyen, ez pl mikrobi kepe fotozzrol es o is spriccelt...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#650) cOxeR válasza kiskornel (#648) üzenetére


cOxeR
Ármester

Az élességet nem nagyon értem. ??
A többit meg gyakorolni kell... totálisan más szemlélet, mint a fotózás...
Majd a színezésnek is eljön az ideje. :) + egy progit kell készség szintén elsajátítani

(#651) Darko válasza m3ss (#649) üzenetére


Darko
senior tag

Az övé 1/250-el készűlt. A tiédben nincs exif, tehát nem tudom. Úgy gondolom hogy az övé azért ilyen, mert nagyobb gyújtótávon, gondolom gyorsabb idővel, kisebb képkivágásban készült és talán finomabb permettel. Lehet, hogy nem is vizes spriccelőt használ hanem valami kis nyomású finoman porlasztó spray-s cuccot, amiben lehet nem is víz van.

szerk: és a lövés majdnem teljes hosszában szórhatta, nem közvetlenül a virág környékén.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#652) m3ss válasza Darko (#651) üzenetére


m3ss
veterán

jaja, majd probalgatom igy-ugy. megneztem enyem f5 1/250 iso 320-ra sikerult :) viszont biztos mashogy nez ki ha fentebbrol fujnam, kis doffal. itt emlekszem egyik kezemben a kamera, masikban a spriccelo es expo kozben fujkaltam kozelrol, meg nagyon lenduletben voltak a cseppek...meg a fo gond hogy ezek nem is annyira cseppesedtek/porlasztottak, inkabb vizsugar volt nalam :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#653) fattyu válasza m3ss (#649) üzenetére


fattyu
veterán

a növényekkel ellentétben a pókok nem kedvelik a vizet. eszerint én nem spriccelném le vízzel mert az jól mutat a fotón, mindezt az állat bactatása árán...

Tudom én vagyok a hippi.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#654) m3ss válasza fattyu (#653) üzenetére


m3ss
veterán

pokokat sajnos ugy sem talalok, pedig vadaszom oket mar egy ideje :O :N
azert csak kapnak termeszetben is neha esot mielott el tudnanak bujni, gondolom nem halnak bele...de igazad van ha nem szeretik ne piszkaljuk oket. napfelkeltekor kellene menni es akkor lenne harmat...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#655) forceberg válasza cOxeR (#621) üzenetére


forceberg
veterán

TV-n néztem, ami nekem 50Hz-re van állítva, de a kép alja mintha úszna, sztem a YT miatt lehet. Amúgy faxa részletgazdag. De a 2012-es videód :C :R

(#633) bubi92: mintha balra dőlne, úgy érzem. A bevágott templomtorony ront az összhatáson, egy erősnek ható képi elem ne legyen így belekomponálva.

m3ss: a tegnapiak közül ami bejön leginkább, azt pont nem linkelted be. :)
Ha találsz vmi faxa spriccelőt, nekem is vegyél egyet tavaszra! :R

(#628) koxkids: kitartás!
(#629) nesa,
(#630) Chapel:
igazán úgy lenne értelme, ha mindig aznap készült képek lennének, de ez szerintem kb. senkinél nem így van. Inkább olyan ez, hogy minden nap feltöltök egy képet...
Én havi éveset csinálok, naptárnak a következő évre.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#656) m3ss válasza forceberg (#655) üzenetére


m3ss
veterán

melyik tetszik? vagy harmat nem linkeltem be :)
ok, majd szolok ha talaltam vmi ultimate spriccelo megoldast :DDD mostani amugy is tul nagy, kb literes...kezdem mar unni hogy 2 taskanyi cuccot viszek mindig magammal...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#657) cOxeR válasza forceberg (#655) üzenetére


cOxeR
Ármester

Valószínű az oldal miatt van... nálam nem úszik hálózatról lejátszva, mondjuk 100hz-en de ez nem oszt nem szoroz...
Köszi! :)

(#658) koxkids


koxkids
őstag

kiskornel
forceberg

Köszönöm, hát kitartás kell is,az biztos :) Most tettem fel épp a mai képet. :U
A holnapi kép készült el előre, mert vizsgázok, és kevés időm lesz, de ha mégis másképp alakulna, akkor lövök. Szerintem úgy van meg a varázsa, ha az ember aznapi képet tesz fel. :)

[ Szerkesztve ]

(#659) cOxeR


cOxeR
Ármester

No akkor most csak egy "sima" slide, egy tündéri kislányról:

[link]

Megirigyelte az esküvői slideokat, és kiharcolta, hogy Ő is kapjon egyet. :))

[ Szerkesztve ]

(#660) nesa válasza cOxeR (#659) üzenetére


nesa
veterán

Jo kepek de miert ilyen kicsik a videohoz kepest?

Ma is kicsit probalkoztam.

(#661) kiskornel válasza nesa (#660) üzenetére


kiskornel
addikt

Szép, részletgazdag. Tólhatsz rá még kis élénkséget vagy telitettséget. Picit fakó. Persze, realisztikusan ilyen...

(#659) cOxeR: :R

(#650) cOxeR: te is olvasgatod a video-s topicot. Múltkor linkelték, hogy hogy is lehet cinemás videót kreálni:[link]. Ebben mondják, ha túl éles, akkor házi video szaga lesz.

(#639) End-ru: akartam kérdezni, hgoy mi lett a ragadozó madár fényképezés projekteddel, de hát akkor feladtad ezek szerint... :O Helytelen. Valami egyszerű álcaháló, azt jól összesarazni, hogy ne legyen gusztusuk ellopni. Láttad volna, milyen leharcolt, törött sátorvasas, beázott sátorban csöveztem nyáron a tóparton. Persze, csak 5letet tudok adni, nem ismerem a terepet :(

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#662) nesa válasza kiskornel (#661) üzenetére


nesa
veterán

Koszi!
Kicsereltem a kepet kicsit toltam ra.

(#663) End-ru válasza kiskornel (#661) üzenetére


End-ru
aktív tag

Nana, azért nem feladtam, csak egy kicsit rápihenek a végkifejletre :) . Igazság szerint volt egy pár teljes napom, amit rá tudtam szánni még decemberben, aztán úgy alakult, hogy nem volt időm kiülni. Te tudod a legjobban, hogy erre több időt kell szánni, mint hogy kiülsz egy délelőttöt (fizetős lesek előnyben :P ). A húsnak folyamatosan kint kell lenni, rá kell nézni 1-2 naponta, terepen kell lenni minél többet. Én ezt most nem tudtam megtenni az ünnepek körül, de a tél folyamán még fogok rá időt szakítani, ígérem :R

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#664) Larry303 válasza nesa (#662) üzenetére


Larry303
addikt

jobb így sztem is

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#665) cOxeR válasza nesa (#660) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez most így jött ki... :) Monitoron tény, hogy elég pici... de tv-n nézve, már mutat.
Én mindig TV-n nézem a végkimenetet... hiszen a fotókat is sokan ott nézik... így a videókat is, amit átadunk...

(#666) m3ss


m3ss
veterán


macskas kepeket ugy is szeretitek :DDD
50mm, iso 1600, f2, 1/40. epp rajtam fekudt, nem nagyon tudtam komponalni :N
talan ez jobb lenne, csak frontfokuszos lett :( hatareset, vagy kuka? direkt kicsiben linkeltem :P
lehet jobban jarok neha ha ezzel is manual fokuszalok ilyen kicsi dofnal...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#667) gab.m válasza m3ss (#666) üzenetére


gab.m
senior tag

inkább backfókuszos lett, nem? :)

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#668) m3ss válasza gab.m (#667) üzenetére


m3ss
veterán

jah, most pont ezen gondolkodtam en is :DDD csak fura mert a kepen ugy tunik mintha a mancsa kozelebb lenne mint a szeme. de az orra miatt csak nem...

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#669) Chapel válasza m3ss (#666) üzenetére


Chapel
addikt

Cukiság téma nyerő itt, megmutattam az irodában a lányoknak és elindult a bögyörgés, hogy "jjaaaj egyem meg" de cuukkkiii" és hasonlók :DDD

Amúgy a kép alsó egy harmadán a doftalan( hoppá, új szó! ;] ) rész nagyon sok nekem, zavaró. Szerintem van ennél 100x jobb képed, én egy kukát szavazok :K

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#670) m3ss válasza Chapel (#669) üzenetére


m3ss
veterán

:DDD na csak kellenek a cukkermukker kepek is.
ja eleg sok a ter alul, mindketton, valszeg a feher vignette meg ra is dob erre egy lapattal. de sztem vagva meg szuk lenne, nem?

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#671) m3ss


m3ss
veterán

kulonben meg fel is rakhattam volna azt a backfokuszosat is, mar 2 felrefokuszalt kepemet megtalaltak exploredek... :P
egy nyari:

eredeti meretben latni hogy uszik vki a vizben, meg bal oldalt strandolnak. na meg egy illesztesi hibat is eszrevettem :B

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#672) m3ss válasza m3ss (#671) üzenetére


m3ss
veterán

lehet kicsit tul sok lett az elesites/reszletesseg?
azert szorakoztato amugy nappal szemben panoramazni, mert a jobb oldalon csak 4 lensflare effekt volt a kepen :DD

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#673) nfsu17 válasza m3ss (#671) üzenetére


nfsu17
veterán

1 illesztési? én kb 5-öt is látok :D
na, nem kekeckedem, majd ha csinálok ilyet

[ Szerkesztve ]

(#674) m3ss válasza nfsu17 (#673) üzenetére


m3ss
veterán

csak nyugodtan... altalaban nem nagyon nezegetem mert eleg jol osszerakja a hugin. most hogy mondod harmat en is latok a bal oldalon, kettot a horizonton egyet meg fent a hegyeknel. merre van meg? majd kiretusalom :)

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#675) Chance


Chance
tag

Tudom, háziállatos képek pfuuj, meg m3ss is most rakott fel egyet, de mivel a Kezdő fotós topikban semmilyen visszajelzést nem kaptam, itt is megpróbálom:

[link]

És hogy egy mintakép is legyen legalább (a linken 3 van):

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#676) m3ss válasza Chance (#675) üzenetére


m3ss
veterán

nehez rajuk mit mondani, de megprobalom ha mar mindenki hallgat mindket topicban :) nagy hiba egyik kepen sincs, technikailag jok, azert sem kommenteltek meg :P de olyan huderitkan latott pillanat sem.
elso ketto vegulis jo. jegrol/vizbol fotozva jobban tetszene talan az elso. persze ezt csak viccbol mondom, jo igy is de azert nem fogunk ra emlekezni egy het mulva. bar en is toltok fel ilyeneket. amugy is pang a topic, nem is baj... :P
masodik is jo, mondjuk igy kicsit olyan semmilyen hogy nincs szemkontakt, ismeretlen cica...
harmadikon nekem nem tetszik a kompo, felbevagas.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#677) #40935168


#40935168
törölt tag

Hoztam egyet a paradicsomból :U

Szerk: mivel elég sűrű a részlet a képen, a JPEG fájl a szokásosnál kb. 2x akkora "akart" lenni, így az 1MB limit miatt sokkal lentebb kellett tolnom a minőséget (átlag 70-80-ról 59-re PS-ben) + egy ph-s újrakonvertálás :((( úgyhogy grízek és hasonlók .. sorry.

[ Szerkesztve ]

(#678) Real_Necro válasza #40935168 (#677) üzenetére


Real_Necro
veterán

No, így már nagyobb, de ha feltolod flickr-re, és belinkeled ide, akkor már nem fog bekorlátozni az 1MB. Sőt, elvileg pro acc van flickr-en 3 hónapig. Bár nem tudom meddig tart az akció, vagy tart e még :)

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#679) radi8tor válasza #40935168 (#677) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Gyönyörű hely. :Y Áruld el, hogy hol készült.

⭐ Stella

(#680) #40935168 válasza radi8tor (#679) üzenetére


#40935168
törölt tag

-.,-.,.-,

[ Szerkesztve ]

(#681) #40935168 válasza radi8tor (#679) üzenetére


#40935168
törölt tag

A fényképezőgépem szenzorán, a kezemben. :DDD ;)
hopp!

(#682) radi8tor válasza #40935168 (#681) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi a választ. :R Jól tippeltem, hogy Olaszország.

⭐ Stella

(#683) #40935168 válasza Real_Necro (#678) üzenetére


#40935168
törölt tag

Van account-om csak éppen a jelszóhoz próbálok hozzáférni az elfelejtettem-a-jelszavam izén keresztül :)) :W

(#684) #40935168 válasza radi8tor (#682) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen. Hálistennek az a része, ahol még értik a "németet" :DDD (Dél-Tirol, vagy alatta valahol.. Brixen/Bressanone környéke).

(#685) radi8tor válasza #40935168 (#684) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Voltam már Merano-ban, de erről a helyről sajnos nem hallottam.

⭐ Stella

(#686) #40935168 válasza radi8tor (#685) üzenetére


#40935168
törölt tag

Én sem, de egy ilyen hídon mész át, .. már ettől is paff :Y és odabent megállsz és csak "pfühhh..." .. :DDD
Fantasztikus (és a honlapjuk mellesleg hozzá nem méltóan egy ultragagyi valami).

(#687) Retro11


Retro11
senior tag

Kicsit más, de néha kell ilyen is...

[link]

(#688) Chance válasza m3ss (#676) üzenetére


Chance
tag

Köszi a választ, m3ss!
Igen, a téma nem extra, sajnos az ünnepek körüli teendők mellé csak a könnyen elérhető témák maradnak.

A tavasnál közelebb már nem jutottam, egy stégről készült. Igazából ott többet vártam a naplementétől, de hát ennyi sikerült.

https://www.flickr.com/photos/ch4nce/

(#689) Real_Necro válasza #40935168 (#686) üzenetére


Real_Necro
veterán

Az első kép után (amit megnéznék flickr-en is) ez valahogy nem fog meg. Inkább turistafotó, nem jön át az érzés.

A linkelt oldalat meglestem, azért ott pár képen van egy kis tömeg. Ilyen sokan szoktak lenni, vagy csak rendezvény miatt?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#690) akela91 válasza Real_Necro (#689) üzenetére


akela91
addikt

Ezt a képet szerintem nem elemzés célból rakta fel, ez valóban csak egy turistafotó, de szerintem annak is készült. :)

(#691) akela91 válasza akela91 (#690) üzenetére


akela91
addikt

Sorry, ez a haladós topic, ezt csak olvasás/tanulás céljából követem. :B

(#692) cOxeR válasza akela91 (#691) üzenetére


cOxeR
Ármester

Attól még hozzá szólhatsz... :)

(#693) #40935168 válasza akela91 (#690) üzenetére


#40935168
törölt tag

Igen, ez nem "művészkedés" hanem próbáltam szemléltetni.. élőben sokkal jobban átjön amúgy, a híd hosszú és a színektől "kifolyik" a szemed :K Csodás látvány, körbe a tiszta ultramodern hatást keltő stílusos minimalista szálcsiszolt rozsda-karc-és koszmentes üvegezett fémkorlát, túloldalt pedig a mediterrán-style épület, bent egy előtér és a túloldalán kilépve a szájtátás. Ferdét ebből is találtam, ott jobban látszik a virágfüzér végig, de az privát, mert a velem utazók vannak rajta félalakosban, közelebbről.

(#694) bubi92


bubi92
őstag

mai városligeti séta eredménye

(#695) Larry303 válasza bubi92 (#694) üzenetére


Larry303
addikt

ezek a troli vezetékek zavarnak engem...meg nem tudom ez az előtér sem annyira, ha már innen fotoztad sztem jobb lett volna felülről, hogy akkor az útból többet lássunk...megnéztem a többi fotodat is, vannak ott sokkal jobbak sztem.

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#696) koxkids


koxkids
őstag

Friss kép a 365 projektből ! :)
Tudom tömegfotó, csak még Budapesten egy képet sem alkottam.
Fix 50-el készült, azzal próbálom végig csinálni a sorozatot.
[Állvány nélkül készült!]

Várom a véleményeket ! :U

Húha.. micsoda rossz minőségű az ide betett kép :((

[ Szerkesztve ]

(#697) kiskornel válasza koxkids (#696) üzenetére


kiskornel
addikt

Ez egy jó kép lenne. De a HD tévék korában annak mindig oka van, ha valaki ilyen picibe teszi fel... Pl. csak ekkorában élvezhető, mert bemozdult (szigorúan csak példa).
Szerintem alul túl sok a sötét rész. A kép háttere rendben van, de nincs előtere, így érdemes lenne megkurtítani azt a részt, hisz onnan hiányzik a téma.

(#677) Eperkutyus: egyetlen pici észrevétel. Kicsit túl lett élesítve. Valószínű másik leméretező algoritmus jobban muzsikálna. Érzésem szerint a sárga szín világossága túl nagy. Kicsit visszavéve jobban érvényesülnek a szemet vezető elemek.

(#671) m3ss: még mindig szép ez a táj.

(#660) nesa: sajnos nem emléxem milyen volt eredetileg... ha úgy gondolod, akkor még1 pici telitettséget elbír, de az már tényleg csak hajszál lehet. Viszont ezeken a képeken a fekete rész nagyon sok részletet tud tartalmazni. Ilyenkor én egy kicsit vissza szoktam venni a kontrasztból, úgy a sötét részeken jobban kirajzolódnak a részletek. Persze ez up to you alapon megy.
Ha van rá lehetőséged, akkor még próbálkozz. Aranyosak. :)

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#698) koxkids válasza kiskornel (#697) üzenetére


koxkids
őstag

Köszönöm ! :)
Legközelebb majd figyelek rá. Csak LR-ben a hosszoldali átméretezés 900px-re van beállítva, és nem szoktam bántani azt. :U

(#699) koxkids válasza kiskornel (#697) üzenetére


koxkids
őstag

Nagyobb méretben, megvágva az alját ! :U
Szélességét nem bántottam,mert azok a témák kellenek a képbe. :)
Kép

(#700) kiskornel válasza koxkids (#699) üzenetére


kiskornel
addikt

Látod, ezért kellett az aljából vágni. Így már jó:

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#701) Chapel


Chapel
addikt

Bocsánat, de ezt muszáj. Szóval ilyen amikor valaki azt hisz milyen über jó, mert mindenki áradozik a képéről a hsz-ekben. Most komolyan, először kép aztán commentek :DD :W

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#702) Balinov válasza Chapel (#701) üzenetére


Balinov
félisten

jesszus!

uccso kommet :Superbly Crafted Colourful And Detailed Scene ROFL

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#703) fattyu válasza Chapel (#701) üzenetére


fattyu
veterán

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#704) #31757056 válasza Chapel (#701) üzenetére


#31757056
törölt tag

Az ilyenek miatt van az, hogy nehanyhan meghalljak a HDR szot es egybol ezzel a latvannyal azonositjak :W

(#705) j.bravo válasza Chapel (#701) üzenetére


j.bravo
addikt

Ez övön aluli volt. Pedig már kezdtem örülni a pénteknek.
Úbakker. Jaj. Ha fiatalabb lennék és digitális bennszülött, aki mémeken nőtt fel, azt mondanám hogy double facepalm.

Whatever.

(#706) cOxeR válasza Chapel (#701) üzenetére


cOxeR
Ármester

Én jót röhögtem!
Üdv mindenkinek a valóságban! ;]

(#707) Larry303 válasza Chapel (#701) üzenetére


Larry303
addikt

most irigykedsz igaz? ;]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#708) L4mie válasza Chapel (#701) üzenetére


L4mie
veterán

de ezen most komolyan lemerevedtem, WTF!!!

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#709) Chapel válasza fattyu (#703) üzenetére


Chapel
addikt

fattyu: Ez zseniális! :DDD

Nekem is a "Superbly Crafted Colourful And Detailed Scene " kedvencem; azt gondolná az ember hogy aki le tud írni egy ilyen mondatot az rendelkezik szemmel, hogy lássa is mire írja...hihetetlen :D

Larry303: A vicces, hogy ennyi dicséretet az ucsó 10 képem nem kapott összesen:D

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#710) Larry303 válasza Chapel (#709) üzenetére


Larry303
addikt

az enyém sem nyugi :) -persze én nem is azért teszem fel őket...
lehet nem elég colourful és detailed :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#711) cOxeR válasza Chapel (#709) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ne panaszkodj... én egy darab explore-t sem kaptam még sosem. :DDD

(#712) Chapel válasza cOxeR (#711) üzenetére


Chapel
addikt

Nekem sincs ;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#713) m3ss válasza cOxeR (#711) üzenetére


m3ss
veterán

dehogynem :P

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#714) cOxeR válasza m3ss (#713) üzenetére


cOxeR
Ármester

:))

(#715) fattyu válasza m3ss (#713) üzenetére


fattyu
veterán

jé nem is tudtam van ilyen. meg azt se hogy voltam explored :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#716) Chapel válasza cOxeR (#714) üzenetére


Chapel
addikt

:D
Na tessék, szavad sem lehet Zoli ;]

Én meg lassan kezdem cikinek érezni hogy egy sem volt soha :B

m3ss: Nincs ilyen hiányom, de persze jól esett volna, főleg hogy néha borzadok mik vannak ott... :U
A kötelezően kommentelős group-okat elve kerülöm, tény, flickrre max képet rakok és heti 1x ha megnyitom 10-15percre...hasonlóan csak a fav gombot használom, azt is magamnak, hogy meglegyen. ;)

Általában úgy érzem hogy az én stílusom nem teljesen fekszik ezekhez, nem szeretem agyon műanyagozni a képet általában és egy látványos (esetleg túlhúzott) kép, sokszor nagyobb sikert arat, hiába technikailag vagy más módon gyengébb.
1x.com-ról is azt kaptam vissza kb. minden képemre (amire írtak a többi szó nélkül kuka) hogy hiányolják az utómunkát...hozzáteszem bármelyik felrakott képemmel ált 1 órát tuti elszöszölök, de inkább többet :U

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#717) m3ss válasza Chapel (#709) üzenetére


m3ss
veterán

ha ennyire komment meg fav hianyod van be kell rakni a kepeket tobb csoportba :P pl ez az uj gombas keped is megerne par csoportot...nem mintha szamitana hogy hany lovacskat, napocskat vagy favot kap a keped elnezve ezt a jo kis hdr-t is :DDD de legalabb tobben latjak...
pl fine gold/fine platinum/fine diamond
flick award. ezeknek a jobb szintjein mar egesz jo kepek vannak, meg vannak jo macro csoportok is, meghivosak is.

amugy meg a kommentek szama azzal is osszefugg hogy kinek hany ismerose van, vagy mennyire vagy aktiv flickren. en pl sokszor beaddolok vkit barat listara ha jo kepei vannak, ugy is nezegetnem...van is jo sok ismerosom, nemelyik kommentelget is. en mondjuk nem igazan, max a fav gombot nyomogatom. kenyelmesebb telefonrol, tv-rol...eleget jar a szam fotozzon meg itt :D

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#718) j.bravo válasza Chapel (#716) üzenetére


j.bravo
addikt

Dehogy nem volt, hisz volt FrontPage-ed is, vagy rosszul emlékszem? Az meg mintha az Explore-nak a nonpluszultrája lenne, vagy keverem...? :F

fattyu: el is siklottam afelett (már ha említetted a a manuálobis vagy az analóg fotós topikban) hogy vettél egy Zeiss Ikont. Leragadtam a Yashicánál.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#719) Chapel válasza j.bravo (#718) üzenetére


Chapel
addikt

Keversz valakivel, én nem tudok semmi ilyesmiről ;)

No, de hogy ne csak off legyek, ha minden igaz kemény fagyot mondanak hétvégére, ha így lesz akkor megnézem valamelyik hegyet/kilátót Pesten és fotózok még jégkristályt.

Lassan már a Velencei-tóra is lehet menni egy jó kis korizással egybekötött fotózásra :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#720) zool1


zool1
őstag

Lehet hogy megyek holnap vs jovoheten Kecskemetre egy kicsit kattingatni. Persze ha minden osszejon... :DD

(#721) m3ss válasza zool1 (#720) üzenetére


m3ss
veterán

osszefutunk? csak kattintgatni valo temabol hiany van most az a baj :N

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#722) Larry303 válasza m3ss (#717) üzenetére


Larry303
addikt

engem kimondottan zavarnak azok a gusztustalan képpel ellátott kommentek...
persze ez magán vélemény... a másik baj az sztem flickeren, hogy aki kommentel 99% dícséri a képet szal tanulni nem nagyon tud belőle az ember

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#723) m3ss válasza Larry303 (#722) üzenetére


m3ss
veterán

ja tudom hogy te szereted oket :DDD nekem nincs veluk bajom, inkabb csak nem ertem hogy vmilyen szinten muveszettel foglalkozo csoport hogy tud maganak ilyen szinten igenytelen logot csinalni, mint nemelyik :DDD
amugy egyetertek a tobbivel...

(#716) Chapel en is kerulom a kommentelos csoportokat, ebbol a kettobol pont nem rugnak ki ha nem kommentelsz soha akkor se.
1x, orulj neki hogy legalabb neked irnak kritikat :DDD raadasul a kritika forumba se egyszeru feltolteni, heti ketszer kell okoskodni hogy feltolthess egy kepet ha nem vagy elofizetve. es meg igy is belekotnek mindenbe a kepertekelesnel...

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#724) #56824064


#56824064
törölt tag

Eljutottam végre odáig hogy tudtam venni stúdió eszközöket szóval ezek az első képeim "stúdiós" körülmények között de modell hiányában be kell érnem egyenlőre azzal hogy én állok a gépem elé ami szerintem az egyik legnehezebb dolog...nagyon örülnék pár véleménynek
[link]

[link]

(#725) fattyu válasza j.bravo (#718) üzenetére


fattyu
veterán

Nem reklámoztam agyon bár került már szóba. :) igen van olyanom. és a zm planar a legjobb obi evör :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#726) zool1 válasza m3ss (#721) üzenetére


zool1
őstag

p.ü.

(#727) cOxeR válasza #56824064 (#724) üzenetére


cOxeR
Ármester

Alapvetően nincs ezekkel semmi probléma szerintem.
Talán az alsó képnél hiányzik még a negyedik ujjad...

(#728) cOxeR


cOxeR
Ármester

Én meg hozok egy részletképet, tegnapról.

[link]

(#729) forceberg válasza cOxeR (#728) üzenetére


forceberg
veterán

Jópofa.
SZVSZ, egy dologban lehetne jobb, ha a smiley jobban látható lenne a süti arcán, kb. úgy, mint a gombok.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#730) cOxeR válasza forceberg (#729) üzenetére


cOxeR
Ármester

Igazad van! :) - nem nagyon volt kedvem rajzolgatni neki erőteljesebb pofit... :))

(#731) kiskornel


kiskornel
addikt

(#728) cOxeR: egyetértek... jópofa.

(#724) mashcsabi: érzésem szerint kicsit szűk. Nagyon bezártad magd. De talán a többiek nem értenek majd velem egyet...

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#732) Larry303 válasza kiskornel (#731) üzenetére


Larry303
addikt

cukor gomba? :DDD nagyon jól néznek ki

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#733) forceberg válasza kiskornel (#731) üzenetére


forceberg
veterán

n1

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#734) Karima válasza kiskornel (#731) üzenetére


Karima
őstag

Jól áll neki a kis dof:) Ez milyen gomba? (Elsőre azt hittem, valami gombamakett:))

Erről a portréról mi a véleményetek? Hideg, télies színeket/hatást szerettem volna elérni.

(#735) Retro11 válasza Chapel (#701) üzenetére


Retro11
senior tag

Chapel (#701) Én is csak a fejem csóválom, amikor ehhez hasonló képek több ezer megtekintéssel és hozzászólással rendelkeznek..

Egy régi kedvencem, hogy ON is legyek...

[link]

(#734) Karima Ez a színvilág pont nem az... Illetve az, hogy a szeméből lecsípsz, semmiképpen nem tesz jót a képnek. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#736) Karima válasza Retro11 (#735) üzenetére


Karima
őstag

Köszi. Igen, a lecsípéssel egyetértek, sajnos már csak itthon vettem észre:(

(#737) spanyoll válasza Karima (#734) üzenetére


spanyoll
addikt

Jó tanács: olyan helyre rakd fel a képeid ahol fent is hagyhatod, mert én pl meglestem a képed, gondoltam, hogy később reagálok, de hogy letörölted így már nehéz. Nekem ezért csücsül dropboxban a sok public kép, max 1 év után törlöm talán ha már nem kell de akkor is felrakom egy másik helyre elérhetővé téve. 25gigán elfér a sok cucc szerintem, nem töltesz fel annyit ide gondolom :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#738) total90


total90
Topikgazda

Kíváncsi lennék erről a képről a mi a véleményetek:

/IMG][/L]

A miértre lesz válasz, nem akarom a poént előre lelőni :U

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#739) bubi92 válasza total90 (#738) üzenetére


bubi92
őstag

bevan mozdulva?

tuti valami "nagy művész" csinálta, vagy egy vadiúj obival lett csinálva, vagy valami díjnyeretes fotó, vagy valami hasonló móka:D

(#740) total90 válasza bubi92 (#739) üzenetére


total90
Topikgazda

Még várnék 3-4 értékelést, aztán mondom a sztorit :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#741) Real_Necro válasza total90 (#738) üzenetére


Real_Necro
veterán

Földrengés teszt, vagy valaki belerugott az állványba, esetleg autóban tükörre akasztott kütyü és pont belehajtott egy kátyúba? :DDD

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#742) spanyoll válasza total90 (#738) üzenetére


spanyoll
addikt

Garantáltan valami hoax áldozata a kép. Vagy valami hatalmam művész legnagyobb műve, vagy 2012 legjobb képe díjat nyert, vagy a nyomatot megvették 200 csillió billió trilliárd fontért.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#743) cOxeR válasza total90 (#738) üzenetére


cOxeR
Ármester

Mi bajotok ezzel? Ezek üvegcsengők... a bemozdulás szimbolizálja a csengőszót. Legyetek már kicsit műértők néha... ;)

(#744) cOxeR


cOxeR
Ármester

Hozok inkább ízelítő képet a hétvégi "munkáról", ez nincs bemozdulva.

[link]

Majd lesz blogbejegyzés sok-sok képpel...

[ Szerkesztve ]

(#745) Real_Necro válasza cOxeR (#744) üzenetére


Real_Necro
veterán

Látom a gyertya sehogy nem akart bele férni a tartóba. :P Bal oldalon már-már kiesik belőle. :B

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#746) cOxeR válasza Real_Necro (#745) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ne is mondd... állandó küzdelem volt, hogy úgy rendesen megmaradjon, ne billenjen el... nem igazán "belevaló" volt... :DDD

(#747) Larry303 válasza cOxeR (#744) üzenetére


Larry303
addikt

nagyon jók ezek a texturák...értsd: k jó az utómunka :)

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#748) Sucuka


Sucuka
senior tag

Elnézést az OFF-ért de viszonylag SOS a dolog:

Jövő hétfőn lesz egy workshop, ami a világításról szól. A workshop-ot Zámbó Attila tartja. Sajnos egyelőre úgy fest a dolog, hogy nincs meg a minimális 5 fő, ezért kellene még minimum egy emberke. Viszont maximum 6 fővel tud Attila foglalkozni.
Kérem, hogy akit komolyan érdekel a dolog, az legyen kedves írjon privátot, ahol tájékoztatom a továbbiakról. A workshop fejenkénti ára a résztvevők számától függ, de nagyon korrekt, és szerintem megéri.

Köszi a figyelmet!

[ Szerkesztve ]

(#749) cOxeR válasza Sucuka (#748) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem akarom senki kedvét szegni, csak gondoltam megnézem a honlapját, de nem találtam meg, csak a FB oldalát. Valamint számomra nem derült ki mennyi is az annyi, legalább nagyságrendben.
Ez szerintem előbbre vinné a dolgot, aki gondolkozik ezen a ws-en.

(#750) Sucuka válasza cOxeR (#749) üzenetére


Sucuka
senior tag

Készséggel állok rendelkezésre privátban, azért írtam. Nem szeretnék pénzről beszélni főleg nem off topikként, de nem vészes, és szerintem az ilyen "mennyi az annyi" árért megéri.
Én megyek! És nem azért, mert ismerem az illetőt, sőt személyesen még soha nem találkoztunk, de ajánlották olyanok, akik tudják, hogy miféle emberke a szakmában. Szerintem nem csalódik senki aki csatlakozik majd.

[ Szerkesztve ]

(#751) cOxeR válasza Sucuka (#750) üzenetére


cOxeR
Ármester

Úgy legyen! :K

(#752) total90


total90
Topikgazda

(#739) bubi92, (#741) Real_Necro, (#742) spanyoll, (#743) cOxeR

A történet a következő. Volt egy pályázat még év vége előtt, ahol ilyen karácsonyos, újéves, ünnepes témára lehetett beküldeni képeket. A kiállítás címe magyarul az volt, hogy Bajor ünnep...
A lényeg, hogy egy témára csináltam több képet és a képek egy részére ezt a sötétes színvilágot raktam rá LR-ban, a képek másik részére egy teljesen mást.
Valójában ez lett volna a kép, amit be akartam küldeni, csak mellé kattintottam és a bemozdult képet küldtem el. Nem is vettem észre és azt sem értem mitől lett bemozdulva, mert állványról csináltam. Meglökhettem az asztalt, vagy nem tudom...

A lényeg az egészben, hogy 3 napja kaptam egy értesítést, hogy a pályázaton a 2. helyezést kaptam és meg fog jelenni a kép a könyvben majd és ezzel kapcsolatban írtak tovább.
Mellékesen pénz nyeremény is volt és nagy vígan mentem fel az oldalra és léptem be a profilomba. Akkor szembesültem a képpel, mind addig nem.
Ezután nem értettem, hogy ki az az ökör aki ezt jónak találja :B Azért is írtam be ide, hogy most én vagyok túl korlátozott, vagy mi van...
Meg nem értett tehetségem nyert :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#753) Real_Necro válasza total90 (#752) üzenetére


Real_Necro
veterán

Most már nekem is jobban tetszik, mint a fekete-fehér... :DDD

Szerk.: grat a helyezéshez ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#754) L4mie válasza total90 (#752) üzenetére


L4mie
veterán

:C grat a helyezéshez és a nyereményhez :C
ez így vicces story,
nyert az elvont művész éned :D
lehet ebben az irányba kéne el(be)mozdulnod és sikeres művészember lenne belőled :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#755) Sucuka válasza total90 (#752) üzenetére


Sucuka
senior tag

Gratula! Valahogy hasonló érzésem volt, mikor jött nekem is a levél a könybeni megjelenéről anno :) Csak az nem pályázat volt... Szép volt!

[ Szerkesztve ]

(#756) spanyoll válasza total90 (#752) üzenetére


spanyoll
addikt

Taps, taps innen is. Jó mozgást. Nézd a jó oldalát. Rámész erre a vonalra, jó obi sem kell, kit érdekel, hogy mennyire éles, csak bemozdulszt aztán csá. Sőt fényerős obi sem kell, kitartasz akármennyit :D
Viccet félretéve gratu :) :C

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#757) kiskornel válasza total90 (#752) üzenetére


kiskornel
addikt

Fogd a pénzt és fuss! Illetve legyen a bankszámládon, a többi nem számít. Jójez a kép, ha fizetnek érte...
:))

(#744) cOxeR: :C

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#758) bubi92 válasza total90 (#752) üzenetére


bubi92
őstag

én már előző hsz.-ben is mondtam, hogy ez minimum egy díjnyertes fotó ;] ;] :P

(#759) eos30d válasza total90 (#752) üzenetére


eos30d
aktív tag

Ez akkora jó... :D Besírtam. Te vagy a fény az alagút végén. :R

(#760) j.bravo válasza total90 (#752) üzenetére


j.bravo
addikt

Nagggyon komoly, gratulálok! :R :C
El vagyunk mi tévedve mind, ha a FF tetszik jobban, Real_Necro-nak igaza van :)

Whatever.

(#761) #31757056 válasza Sucuka (#748) üzenetére


#31757056
törölt tag

En ismerem a fotozz.hu profiljat, egeszen veletlenul :) [link]
Meg kell hagyni a facebook-jan sokszorta jobb fotoi vannak, szerintem a fotozz-ra csak a ketes fotoit rakja fel, hatha tanul beloluk.

[ Szerkesztve ]

(#762) total90


total90
Topikgazda

Köszi mindenkinek :D

Én is jót mosolyogtam a dolgon végül is, hogy egy szar kép véletlen felöltésével pénzt nyertem... az olyan képeim, amivel meg órákat szórakozok, azokkal bezzeg semmi.
Lehet ez a trükk :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#763) total90


total90
Topikgazda

Fotós kollégák, kezdők vagy haladók, nézzetek be ide: [link] Ph!-s fotós adatbázis készülőben :))

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#764) m3ss


m3ss
veterán

(#735) Retro11 klassz.
(#752) total90 :DDD grat.
(#731) kiskornel :K
(#744) cOxeR tenyleg nagyon jo a szinvilag/hangulat ezeken a kepeken, meg lehet jobban all nektek a tel mint a tobbi evszak...kivancsi vagyok a tobbi kepre. egy kicsit nekem mondjuk szuk a jobb oldali kep.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#765) spanyoll válasza total90 (#763) üzenetére


spanyoll
addikt

Pipa :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#766) cOxeR válasza m3ss (#764) üzenetére


cOxeR
Ármester

Van ennek egy titka, de ezt nem árulhatom le! ;]
Kicsiben szűk, de nagyban megnézve, nagyon jó hatást kelt a szélekre komponálás. ;)

(#767) Chapel válasza cOxeR (#766) üzenetére


Chapel
addikt

A Lr presetek lassan olyanok lesznek mint egy rúd kolbász háború idején. Mindenki félti/őrzi a sajátját :D

Bár részben megértem, mert egy nagyjából helyesen meglőtt képre a preseten felül csak kis finomhangolás kell és kész a kép. Az esküvő anyagban amit leadtam, ott is végig egy presetet használtam, az volt az alap, majd kezdődött a finomhangolás...
Az már más kérdés hogy sokszor ez képenként 4-5 óra volt, de hát ez van, az ember nem ad ki akármit a kezéből :)

(Soha annyit nem dolgoztam más saját képpel mint az párnak átadottakkal...ez normális? :B )

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#768) cOxeR válasza Chapel (#767) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nem egészen, jóval összetettebb, mint egy egyedi LR preset. ;)

Ez a normális. :)

(#769) Chapel válasza cOxeR (#768) üzenetére


Chapel
addikt

Persze, azért is írtam hogy még egy helyesen meglőtt képnél is kezdő alap.
(Volt olyan kép ami alapból is olyan szerencsésen készült hogy vágni sem kellett, azoknál volt hogy kb. tényleg elég volt a preset + 1-2 csúszka)

Később rutinból már csak az alap képre preset és utána kvázi újra utómunkáztam az egészet.
Így megmaradt a presetes hangulat, de mégis a saját ízlésemhez "faragtam" a képet. :)

[ Szerkesztve ]

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#770) Gergő_ válasza Chapel (#767) üzenetére


Gergő_
őstag

Azt leírnád hogy egy képpel hogyan lehet 4-5 órát foglalkozni?
Eddig abban a hitben éltem hogy a hivatásosok kattintanak majd egy kis expozíció korrekció lightroomban és kész is van. Nem erről szól?

(#771) gab.m válasza Gergő_ (#770) üzenetére


gab.m
senior tag

Attól függ, hogy milyen szakterületen dolgozik az a hivatásos. Egy fotóriporter nem fog sokat pepecselni a kép feldolgozásával. Valóban katt, és egy kis expó, fehéregyensúlykorrekció, meg egy kis kontraszt, és már küldi is be a szerkesztőségbe. Viszont egy esküvőfotós, portréfotós simán eltölthet több órát is 1 kép retusálásával. Az igényes, szép munka időbe telik.

-- Eladó cuccok: Világítástechnikai szett, Slik állvány Giottos fejjel, Dell U2312HM IPS monitor --

(#772) cOxeR válasza Gergő_ (#770) üzenetére


cOxeR
Ármester

Sajnos pont ez a gond, hogy fogalma nincs a fotózáshoz nem értő embereknek, hogy mi minden megy végig egy nyers adathalmaz, mire abból fénykép lesz. :U

[ Szerkesztve ]

(#773) cOxeR


cOxeR
Ármester

Cosmopolitan ;)

(#774) Gergő_ válasza cOxeR (#772) üzenetére


Gergő_
őstag

Szerintem azzal a képpel gond van, amivel 4 órát kell utómunkázni. De ez amúgy még mindig nem volt válasz a kérdésemre hogy mi történik a 4 óra alatt.
A fénykép akkor születik meg amikor kattintasz, azaz éppen előtte.
Lehet hogy nem értek hozzá, mert csak mostkezdtem el tanulni, (rendesen, suliban, fényképésztől) Ettől függetlenül korábban sem hittem a képszerkesztő-programok varázsában.
Arra is emlékszem amikor a műtermi fotósnál voltam nagyon régen utoljára. A teljes retusálás, az amúgy elég megviselt bőrömön nem tartott tovább 8 percnél, talán fél órát még megértek egy esküvői képnél, de négyet?? Valaki világoljon fel hogy ez hogy megy, ha egyáltalán igaz.

(#775) Chapel válasza Gergő_ (#774) üzenetére


Chapel
addikt

"Szerintem azzal a képpel gond van, amivel 4 órát kell utómunkázni"
"...ha ez egyáltalán igaz.."

Majd ha végig fotózol egy esküvőt ahol nincs 2. lehetőség, elsőre KELL hibátlant lőni, mivel az a pofátlan idő csak telik és nem ismétlődnek az őszínte pillanatok...és ehhez társul a maximalizmus, hogy ne egy 99%-osan jó képet adjak hanem 100%-osat, na akkor majd megtudod.

"Lehet hogy nem értek hozzá..."

Igen lehet, de akkor talán ne ilyen stílusban kérdezz ;)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#776) spanyoll válasza Gergő_ (#774) üzenetére


spanyoll
addikt

Stílustól függ. Esküvőfotózásnál kell. Ha nem használsz programokat, akkor az a te döntésed, de nem kell elítélni azt aki megteszi. Nem csúnya dolog az, hidd el :)
Amúgy pedig nincs semmi baj az ilyennel, kell, csak ésszel kell módosítani.
Mit csinál négy óra alatt? Fényerőmódosítások, szaturáció, élesítés, arcsimítások, bebukott/kiégett részek helyrehozása, színkorrekció (tónusok, telítettség, stb), oda nem illő dolgok eltüntetése, stb stb stb.
A lényeg, hogy nem kell elítélni az utómunkát, vagy ha így teszel akkor majd megtanulod, hogy régen is volt ilyen, csak akkor előhíváskor történt az ilyesmi és nem gépen, hanem másféle eleggyel hívással, különféle technikákkal.

[ Szerkesztve ]

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#777) cOxeR


cOxeR
Ármester

Én teszek inkább egy képet, és vonuljunk át... egy beszélgetős topikba ilyen témával. pl ide

(#778) Gergő_ válasza Chapel (#775) üzenetére


Gergő_
őstag

Ez még mindig nem válasz. Mi történik az általad említett 4 óra utómunka alatt?
/"Az már más kérdés hogy sokszor ez képenként 4-5 óra volt, de hát ez van, az ember nem ad ki akármit a kezéből :)"/[link]

Ezt a vonalat szerintem hanyagoljuk és maradjunk témán belül, remélem hogy képes vagy alátámasztani azt amit állítottál és nem a stílusommal foglalkozol.
Ha ezt a hivatást választom, nem fogok esküvőt fotózni az is biztos.:) Sosem vonzott az ilyesmi és alkalmatlan is lennék rá.

@spanyoll

Nem vagyok ellene a képszerkesztő és finomhangoló programoknak, hiszen én is használom őket de továbbra sem látom át hogy milyen munka tart 4 órán át egy darab képen.

(#779) spanyoll válasza Gergő_ (#778) üzenetére


spanyoll
addikt

Leírtam, de menjünk át IDE kérlek :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#780) kiskornel válasza Gergő_ (#774) üzenetére


kiskornel
addikt

(#774) Gergő_ : Sztyui fórumtárs werkje

(#777) cOxeR: faintosnak ígérkezik... nincs nagyobban :U . Szép a csajszi... Megkerestem FB-n. Szóval szép a Dóri. :DDD

Ma megvettem az OTG kábelt a Galaxy Note-omhoz, így már tudok Canon DSLR-t távirányítani teloról. Kíváncsi leszek mekkora segítség lesz manuál kókuszhoz a nagyobb kijelző.

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#781) cOxeR válasza kiskornel (#780) üzenetére


cOxeR
Ármester

:DDD a kis kutakodó... :))

Most írtam ki a képeket az előbb ahogy megvoltam a borítóval, 1-2 nap és lesz bejegyzés...habár most ott is tisztogatok a feleslegesen nagy képeket likvidálom.

No arra kíváncsi leszek, mik lesznek a tapasztalataid!

[ Szerkesztve ]

(#782) cOxeR válasza kiskornel (#780) üzenetére


cOxeR
Ármester

Sajnos friss tapasztalat alapján sok a pofátlanul lopott referencia kép egyes oldalakon... ezért még jobban megfontolom, mennyi helyre teszek fel képet, mekkorát és milyen védelemmel. :(((

(#783) kiskornel válasza cOxeR (#782) üzenetére


kiskornel
addikt

Értem. Kár. :O

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#784) kiskornel


kiskornel
addikt

Hétvégi Mecsekes:

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#785) *Ropi* válasza Gergő_ (#774) üzenetére


*Ropi*
félisten

"Szerintem azzal a képpel gond van, amivel 4 órát kell utómunkázni."

Nem, nincsen gond azzal a képpel. Csak más megközelítésében az egy nyers kép, amiből majd lesz valami.

"De ez amúgy még mindig nem volt válasz a kérdésemre hogy mi történik a 4 óra alatt."

Chapel kolléga joggal nem árulja el a munkamenetét, hiszen minden digitális fotós stílusa az a rá jellemző utómunka, amivel előállítja az egyedi, vele azonosítható látványvilágát. Ebben sok trükk van, amit nem biztos, hogy bárkivel meg akar osztani.

De ha gondolod, gyere el hozzám egy utómunka workshopra és meglátod, hogy mit lehet varázsolni egy képpel 4 (vagy akár több) órán keresztül!

"A fénykép akkor születik meg amikor kattintasz, azaz éppen előtte."

Pontosan. csak van, aki nyersben gondolkodik, és van, aki Photoshopban. ;)

Tavaly ősszel azon kevesek egyike voltam, akik részt vehettek Yervant budapesti workshopján. Mert kíváncsi voltam, hogy ő hogy csinálja...Most már biztosan tudom, hogy az ő szemeiben és agyában minimum 3 Photoshop van elrejtve ;) Azért azt sejted, hogy a képek nem így esnek ki az 5D Mk III-jából? ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#786) *Ropi* válasza *Ropi* (#785) üzenetére


*Ropi*
félisten

Vagy, ha már a fotós-grafikusoknál tartunk: itt a kedvenc oroszom, Sergey Ivanov. Szerinted az ő képeiből melyik készült el 4 óránál rövidebb idő alatt? Kb. semelyik. ;)

Vannak olyan emberek, akiknél a fotózásnak nincs vége, amikor elkattintották a képet. Náluk akkor kezdődik.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#787) Gergő_ válasza *Ropi* (#786) üzenetére


Gergő_
őstag

Na igen. másik topikban kicsit megvilágosodtam azóta. :R
Szépek azok a bőrtónusok, pedig a laptopom lcd-je nagyon gagyi, de még így is.

(#788) Karima


Karima
őstag

Egy kicsit szórakoztam a dupla fordított lencsés makróval, és ez lett a végeredmény:

Ezt a képet csak a méretek érzékeltetése miatt linkelem:)

(#789) *Ropi* válasza Gergő_ (#787) üzenetére


*Ropi*
félisten

Halleluja! ;) :D

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#790) spanyoll válasza Karima (#788) üzenetére


spanyoll
addikt

Milyen dupla fordító? Milyen obik vannak egymáson hogyan? Amúgy jó :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#791) Karima válasza spanyoll (#790) üzenetére


Karima
őstag

A vázon van egy 90mm tamron macro normálisan feltéve, arra meg fordítva feltéve egy 35/1.8.

[ Szerkesztve ]

(#792) spanyoll válasza Karima (#791) üzenetére


spanyoll
addikt

A 35/1.8 nál nem zavaró, hogy nem tudod rekeszelni és alapból f/22-n fotózol? Nem annyira, de érezhető a diffrakció ott már szerintem.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#793) bubi92


bubi92
őstag

ugyan csak facebook-ra profilképnek szánt, de mivel mostanában nem nagyon alkottam mást berakom.

mivel nincsen vaku kioldom így egy vaku a gépen, minimumon a másik irányba állítva. illetve egy vaku derítőlap, áteresztő része mögött( ez látszik a szemüvegben ). illetve a háttér a derítőlap fekete oldala:D

[ Szerkesztve ]

(#794) Karima válasza spanyoll (#792) üzenetére


Karima
őstag

Nem, mert a rekeszállítópöcköt a 35ösön kiékelem egy papírdarabbal, és akkor már rögtön 1.8-on van:) Viszont a rettentő kicsi tárgytávolság (1,5-2 cm) és a szintén nagyon kicsi dof miatt a gépen a tami rekeszét 22-25-re állítom, hogy azért valami éles dolog is legyen a képen:) Így is szerintem a dof max 1 vagy 2 mm.

(#795) spanyoll válasza Karima (#794) üzenetére


spanyoll
addikt

Ja persze, azt tudom én is, hogy makrónál kell a rekeszelés, hogy valami értelmes DOF legyen, de na. Érted. Köszi az infot amúgy :)

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#796) cOxeR válasza kiskornel (#784) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nekem ennek most sok az előtere, és hiányzik a felső rész... :)

(#797) cOxeR válasza Karima (#788) üzenetére


cOxeR
Ármester

Jó lett, talán az elhelyezése kicsit szerencsétlen, de részletben és színvilágban remek.

(#798) Ffranklyn válasza kiskornel (#780) üzenetére


Ffranklyn
csendes tag

Dehát ez is csak 8 perces retus volt. :D

/just trolling

[ Szerkesztve ]

(#799) cOxeR válasza bubi92 (#793) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez nem annyira haladó fotó. :)

(#800) j.bravo válasza cOxeR (#799) üzenetére


j.bravo
addikt

Ehh, nekem is azt mondtad anno hogy toljam a képeket, legfeljebb majd kapom az ívet - más kérdés hogy én nem voltam ölég bátor.
Oda akarok kilyukadni hogy tök jó lenne ha kifejtenéd azt is hogy miért nem haladó - hátha nem mindenkinek olyan egyértelmű. :R

Whatever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.