Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) stargazer


stargazer
senior tag

Háhh de jó topic!

haverok közt volt néhány arc, akik zenéltek. egyikük dobos, ketten gitároztak nehéz fém számokat nyomtak, a dobos öccse meg akusztikuson nyomta.

beindultak a jackson meg az eredeti japán ibanez gitárok a valvestate2000 kombókon a dead skin mask-kal és nekem végem volt annyira bejött.

az ibanezes srácnak a régi gitárját egy hohner rockwood-ot kaptam kölcsibe, amit először cleopatra erősítőn hallgattam, majd vettem hozzá egy zoom 505/II multieffektet.

mostmár egy ideje megvan az Ibanez Gio elektromos gitárom. nem volt drága, és sztem megéri minőségit venni már a kezdetek kezdetén. mondjuk ekkor még nem tudtam hogy mire figyeljek, csak azt hogy rózsafa nyaka legyen. ennek megfelelően megvettem a legolcsóbb rózsafa nyakú neves gitárt.
később megvettem a behringer kombómat, és azóta sem tettem le álmomról hogy egyszer még legyen nevem a köztudatban a zenélés révén.
most unokatesómat nyüstölöm hogy vegyen már ő is egy basszusgitárt, ibanezt, meg egy behringer basszuskombót. bakker annak a bx1200-esnek olyan hangja van...! egy fibenare gitárral próbáltuk... majdnem elolvadtunk.

most akartuk a napokban meghallgatni, kipróbálni ujra, de sajna épp nem volt egyik boltban sem.

mi csak saját számot játszunk, nem is szeretk másnak számait tanulni, mert nagyon szerettem volna mindig a Nothing Else Matters-t megtanulni, és mikor megtanultam, nagyon hülyén éreztem magam, valahogy olyan volt, mintha elvesztette volna a varázsát a szám, mintha a metallica összement volna a szememben, hogy nahát, ha ezt én is el tudom játszani akkor ezek mitől olyan nagy emberek (persze valójában az eszem tudja hogy attól hogy ők találták ezt ki ilyenre és nem attól hogy bonyolult vagy egyszerű eljátszani, de akkor is...)!

sztem a tökéletes hangzást és a tökéletes felállást 1 gitár, 1 basszusgitár, 1 dob, és 1 ének. sztem ez adja a legtisztább zenét ahol nem folyik össze semmi semmivel. legalábbis nekem ez a felállás tetszik a legjobban. nem tudnám megmondani milyen zenét játszunk. végtelenül egyszerűt.

nekem mindig mondogatták a haverok hogy először meg kéne tanulni zenélni...

én meg azt mondom, mindenki pont annyira kell hogy zenélni tudjon, amennyire tud. a nirvana is végetelül, pofátlanul primitív volt, mégis milliók őrültek meg érte. köztük én is.

ui.: ja és nem szeretem az akkordokat, ők se engem.

[Szerkesztve]

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#1480) Spirit


Spirit
őstag

Bocsi,de esezmbe jutott még valami.Az Árkádia hangszerboltot sokat ajánlották már, hogy korrektek.Nekem most elég nagy szükségem van erre, mert ugye nem értek hozzá. Ott kinéztem egy árban passzoló darabot, és azt írják mellé, hogy mega-árcsökkenés
erről mi a véleményetek?:
Johnson JDC2E-N
MEGA ÁRCSÖKKENÉS!!! Aktív elektronikás elektroakusztikus, 4 sávos elektronika. Cutaway test, fenyő fedlap, fehérfenyő hát és oldal, zárt mechanikás kulcsok. Fogólap és híd rózsafa. Natúr lakkozás.
Ez ugye elektro-akusztikus. 34000-ért egész kellemesnek tűnik :B

[Szerkesztve]

(#1482) Spirit válasza Kobe (#1481) üzenetére


Spirit
őstag

Köszi a hozzászólást.Azóta megtaláltam a Coda hangszerboltot, asszem oda fogok betévedni, mert legalább 10 típust is találtam ebben az árfekvésben.
Ebben az árfekvésben milyen márkákat kellene néznem?Mert a nagyobb márkák alsó kategóriás cuccai úgy hallottam, még a ''noname''-eknél is gyengébbek.Ebből mi igaz?
Ami a Codában említésre méltó:
Fender DG-5 BLK 29900.-
Harley Benton HBD120BK EQ 24900.-
Ezek vannak is raktáron, és a nevük is ismerősen cseng. :D
Van még néhány szép darab, de a nevük számomra nem túl bizalomgerjesztő, és túl olcsónak is találom:
Cort AD850 29900.-(ez ugyan nem olcsó,csak nem is hallottam még róla)
East 6200C BK 19000.-
Marris D220N 28900.-
Squier Western gitár szett 22900.-

Szal ők lennének.Ami említésre méltó még,hogy a Harley Bentonhoz az van írva,hogy ''HBD120 aktív elektronikával'', tehát gondolom elektro-akusztikus, a Marrishoz meg van leírás is röviden:''Laminált mahagóni hátlap, káva, fedlap. Tömör mahagóni nyak, rózsafa fogólap.... ''

Ezek alapján nálam a Fender(a név miatt), és a Harley(név+elektro) lenne befutó, de kíváncsi vagyok Ti melyiket választanátok.

(#1524) Kephamos válasza Lurtzz (#1520) üzenetére


Kephamos
addikt

Jaja, köszi, az jó lenne, bár szívesebben próbálnám ki saját magam...
---------------
Az LTD gitárokról mit lehet tudni? Főleg az M-50-es érdekelne.


Konstrukció: csavarozott nyak
Méret: 25.5''
Test: Agathis
Nyak/fogólap: jávor / rózsafa
Berakás: pontok / modelnév a 12. bundnál
Pickup-ok: ESP LH-100 set
Elektronika: hangerő, hangszín,
3 állású kapcsoló
Hardware szín: fekete
Híd/kulcs ESP vintage tremolo
Kötés: nincs
Bundok: 24 XJ

Ezek a tulajdonságai. Érdekes, én csak 22 bundot száláltam. Meg az érdekelne, hogy milyen anyagból van a teste. Tömör-e, vagy csak rétegelt? Esetleg tapasztalatok?

(#1862) ReJim válasza Panzermeyer (#1860) üzenetére


ReJim
őstag

ez viszotn valamivel nyerőbb:
Cégünk forgalmaz fogólapokat gitárhoz ében és rózsafából ( rosewood ) több minőségi kategóriában. Ezek a fogólapok nyersek ( nem kidolgozottak ) felhasználásra készek. Bundokat m-re forgalmazunk több méretben.

Áraink: Bund 2000,- Ft / m
Fogólapok: 3200,- Ft-tól 10500,-Ft ig.
Ezen túlmenően számtalan gitár alkatrészt tartozékot tartunk készletan.


a barkácsolási minőség meg idehaza szerintem megüti a mércét, hiszen láttad a pedál dobozát :)

most még bemegyek a helyi hangszerészhez, rá kérdezek mit mennyiért, hogyan tud adni...

(bár több mint valószínű, hogy nyáron nem lesz új gitárom... :( )

</end.?>

(#2006) HavocS válasza AmunRa (#2005) üzenetére


HavocS
senior tag

Persze, hogy nem kell, csak vannak olyan dolgok, amikből a jó minőségű az önmagában kerül annyiba, mint egy olcsó gitár.

http://hangszeraruhaz.hu/images/egit/cortevlz4bks.jpg

Mahagóni test • csavarozott juhar nyak • rózsafa fogólap • 22 érintő • EMG HZ H4 hangszedő • Tonepros lic. híd • testen áthaladó húrozás • 2 hangerő, 1 hangszín • 3-állású kapcsoló • selyemfényű fekete

Ez nagyon baba, 80-ért ezt venném. Mahagóni test, EMG hangszedő! Volt szerencsém kipróbálni a szeptemberi Hangfoglaláson.

Ja, Boss AC3 meg jóság, de annyiért megveszel egy Zoom G2-es multit, abban is van acoustic simulator, és nem rossz ám az se. Mindjárt csinálok hangmintát.

[Szerkesztve]

(#2189) Bero


Bero
aktív tag

Sziasztok!
Sűrgősen eladó az alig 2 hete vásárolt Cort EVL K-4.
Az eladás oka egyteln dolog: nem illik hozzám.
Őrülten jó hangja van, ezt az EMG pickupok garntálják.

Mahagóni test, jávor nyak, rózsafa fogólap, 2db EMG-HZ humbucker H4, Floyd Rse rendzsrű teljesen pontos tremoló. Gyönyörű matt festés, szép berakások, pontos összeszerelés, mivel az Ibanez gyártójától van.
Ajándék Elixir húrral, Cort hevederrel, 2(!) év garanciával!

Szerk.: Jah, link persze: [link]

[Szerkesztve]

(#2763) hakkspetta


hakkspetta
újonc

Eladó egy fekete színű VADONAT ÚJ (NEM HASZNÁLT) SX Les Paul szólógitár.
A fiam kapta ajándékba, de EGYÁLTALÁN NEM HASZNÁLTA!!!
Még jótálásos. Nagyon szép KARCMENTES.
Adok hozzá tokot, hangolót, húrkészletet, pengetőket is.
Valóban érdemes megnézni! Jótálási jegy, számla meg van.
Olyan mintha üzletből vennéd, csak 15000-el olcsóbban. Nem mindegy...

GITÁR: SX GG1/SII. BOB Les Paul forma Nyak: juharfa, csavarozott Test: amerikai hársfa Fogólap: rózsafa, 22 bund Pick-up: 2 humbucker Szabályzók: 1hangerő, 1hangszín 3 állású kapcsoló Állítható húrláb Húrkulcsok: zárt mechanika Az összes hardware fekete színű!

Erősítő: 15 Wattos teljesítmény, Speciális 5.5 hangszóró, 3 sávos EQ (mély, közép, magas), torzító kapcsoló, fejhallgató kimenet.

Ára (gitár+erősítő): 35.000 Ft

hakkspetta@gmail.com

(#3158) Tomek25


Tomek25
újonc

Eladó Cort M200 WS villanygityó, 1 éves zsír állapotban! Ugyanitt Zoom G1-es pedál szintén eladó
Price: 38 000 Ft a gityóért, de amúgy hívj és megegyezünk!

* Konstrukció: csavarozott nyak
* Menzúra: 24.75" (629 mm)
* Test: mahagóni
* Nyak: juhar
* Fogólap: rózsafa
* Berakás: fehér pont
* Hangszedõ: Power Sound: PSLPB(-P)-II (H-H)
* Elektronika: hangerõ, hangszin, 3-állású kapcsoló
* Hardver szín: króm
* Híd: Tune-o-matic bridge,rögzitett húrláb
* Kulcs: Die cast
* Bund: 22 Large (2.7mm)
* Szín: selyemfényû dió (WS: walnut satin)
Tel:70-677-7877

(#4530) Morgal


Morgal
tag

Eladó egy újszerű állapotú ESP LTD MH-50 gitár:

- Konstrukció: csavarozott nyak
- Test: hárs
- Menzúra: 25.5" (648 mm)
- Nyak: jávor
- Fogólap: rózsalap
- Berakás: pont pozíciójelölők, modellnév a 12. bundnál
- Hangszedő: ESP LH-150 set
- Elektronika: 2 hangerő, hangszín, 3-állású pickup kapcsoló
- Hardver szín: króm
- Híd: Floyd Rose Special
- Kulcs: ESP
- Bund: 24 Medium Jumbo
- Szín fekete (BLK: black)

A gitárhoz jár tartóállvány, kábel és egy Korg GA-30 hangoló is.
Érdeklődni a morgal@citromail.hu címen és a 06-30-521-1544 telefonszámon.

(#4597) Szten Márs válasza sti10p (#4596) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Csak szerintem gyanússá tette, hogy eddig mindenhol úgy írtad ;)

Amúgy ha világos színű gitárt szeretnél a sitka fenyő tető nem biztos, hogy a legjobb választás, mert bár relative elég világos, nem a legvilágosabb fenyőfajta, amiből gitártetőt készítenek, plusz idővel, ahogy érik, szépen elkezd sárgulni.

Ha javasolhatok még egy gitárt megfontolásra, és ha eddig felmennél árban: Ashton OM-35. Engelmann fenyő teteje van, ami a legvilágosabb fájú fenyőféle, ráadásul ez nem is egy dreadnought gitár, hanem egy OM formájú - ami közelebb áll a klasszikus gitárok kinézetéhez, valamint ezen sincs koptató. A fogólap nem rózsafa, hanem ébenfa, ami sötétebb, mint a rózsafa fogólap a Corton. A hát és oldal pedig indiai rózsafa, ami kissé szintén sötétebb, mint a mahagóni, amiből a Cort háta és oldala készül. Szóval csak a tető lesz világosabb, hogy ez mennyire tetszik, ízlés kérdése. Úgy összességében a forma és a felhasznált fafajták miatt ujjal pengetésre jobb gitár, mint a Cort, sikálásra meg talán a Cortot javasolnám inkább.
Én meggondolnám, mert ez egy remek gitár, ami tuti megéri az árát - bár gyárilag 12-es húrok vannak rajta, de azt hiszem az a legkevesebb.

[ Szerkesztve ]

(#4696) Morgal


Morgal
tag

Eladó egy újszerű állapotú ESP LTD MH-50 gitár:

- Konstrukció: csavarozott nyak
- Test: hárs
- Menzúra: 25.5" (648 mm)
- Nyak: jávor
- Fogólap: rózsalap
- Berakás: pont pozíciójelölők, modellnév a 12. bundnál
- Hangszedő: ESP LH-150 set
- Elektronika: 2 hangerő, hangszín, 3-állású pickup kapcsoló
- Hardver szín: króm
- Híd: Floyd Rose Special
- Kulcs: ESP
- Bund: 24 Medium Jumbo
- Szín fekete (BLK: black)

A gitárhoz jár tartóállvány, kábel és egy Korg GA-30 hangoló is.
Érdeklődni a morgal@citromail.hu címen és a 06-30-521-1544 telefonszámon.

(#4837) BemAnyó válasza stepe (#4835) üzenetére


BemAnyó
senior tag

én kipróbálnám mind 3 at elötte,

ibi: full mahagony test nyak fenyő fedlap és rózsafa fogólap

cort: tök ugyan ez

yamaha: egy mahagónihoz nagyon hasonló fél délamerikai mora fa test (olcsóbb de nem biztos hogy rosszabb), a többi az kb u.a.,

pont olyan részleteken lesznek a nagy különbségek amit csak akkor látsz/érzel ha kipróbálod, pl nyak komfortja, ami eléggé szubjektív dolog, minőségileg tuti egyikkel se jársz rosszul,

(#4838) Szten Márs válasza stepe (#4835) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

No, én kiegészíteném BemApo eszmefuttatását, mert nem ugyanaz a három, illetve a kettő, ha a mahagóni testűeket nézzük. Olyan specifikációval, hogy mahagóni oldal és hát, fenyő fedlap, rózsafa fogólap és híd, lehet kapni gitárt 15 ezer körül (pl Uniwell), 600ezer körül (pl Taylor), vagy egy millió felett (R.Taylor, McPherson). Specifikációra ránéz az ember, ugyanazt látja, de nagyon nem ugyanaz. Természetesen ilyen extrém eltérés itt nincs, de azért vannak lényegi különbségek így is.

Az egyik legfontosabb része a gitárnak a fedlapja, angolul néha szokták soundboardnak hívni, ez az elnevezés nem véletlen. A fedlap anyaga, minősége igen erősen meghatározza a gitár hangzását. A fenyő itt minden esetben sitka-luc lesz az eddig említett gitároknál, de a Cortnál tömör, tehát valódi fa, míg a másik kettőnél rétegelt lemez. A rétegelt lemez pedig alapból nem fog olyan hangzást adni, mint egy tömör fából készült fedlapos gitár - alapból roszabb lesz nála - ráadásul rétegelt lemezeknél az ún. ageing, a fa beérése sem igazán figyelhető meg - ez a folyamat azt jelenti, hogy ahogy öregszik a gitár (és közben persze sokat használod), egyre gazdagabb lesz a hangja, sitka fenyőnél tipikusan a mélyebb tartományok felé "nyit". Ilyenre rétegelt fedlapnál hiába vársz. Ezen kívül az egész minősége, a merevítés kialakítása is fontos, ráadásul ez utóbbi szintén nagyban befolyásolja a hangot. Szóval ne tévesszen meg senkit az, ha két gitárnál ugyanazt látja a specifikációban, az semmit nem jelent.

Az árkategóriában én egyrészt valóban a Cort Earth 70-et ajánlanám, másrészt a dreadnought gitárfazon talán jól néz ki, de nem a legkényelmesebb. Jobb lábra fektetve, főleg a kezdetekkor jóval kényelmetlenebb, mint sok más gitárforma, így, ha nem ragaszkodsz ehhez a formához, lehet válogatni kényelmesebbeket. A hangzást befolyásolja természetesen a forma is, de ez egy komplex dolog. Ha alternatív formákat akarsz, akkor két OM formájú gitárt tudok ajánlani a dreadnought helyett, az egyik a Samick OM5 (abszolút ajánlom), a másik pedig... hopp, most látom a másiknak felment az ára, vagy én emlékeztem rosszul rá, mindenesetre, ha már kikerestem belinkelem Ashton OM-35
Ennek a teteje nem sitka, hanem engelmann-fenyő, ami kevésbé csilingelő, inkább kissé vastagabb, húsosabb hangzást ad, valahol félúton a vöröscédrus és a sitka-fenyő között. Kézzel pengetésre pl remek gitár ez.

Amúgy a legtöbb akusztikus gitár nyaka 1 11/16" vastagságú, de relative sok 1 3/4"-es van, ami érezhetően vastagabb, és vannak 1 13/16" és 1 7/8"-osak is. Ezeket nehéz kishazánkban beszerezni, az 1 3/4"-es viszont pont jó, ha a szokásosnál vastagabb nyakú fémhúrosra vágysz. Üröm az örömben, hogy 100ezer alatt - legalábbis fejből nem tudok olyan gitárt, aminek ilyen nyaka lenne. Ettől függetlenül lehet, hogy találhatsz a megcélzott árkategóriádban is ilyet, természetesen nem ismerem az összes gitárt, amit Magyarországon lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#5453) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Szóval hanszerboltos tapasztalataim, boltokra lebontva, egyelőre csak három bolttal, mert a fémhúrosokat itt néztem/hallgattam. (Szerk: A nylonosokról is írok majd egy másik hsz-ben, de egyelőre ennyiben is elfáradtam :DDD )

A mezzofortéban próbáltam sok gitárt, konkrétan ezek:
Cort AD-880, Cort Earth 70 (ott helyben össze tudtam a többivel hasonlítani a hangját), Cort SFX-JE, Cort AS-E5, Washburn WD-7, Washburn WD-5, és egy 200 ezer feletti Yamaha, elnézést, a nevére nem emlékszem, de így utólag keresgélve a Mezzoforte oldalán, valószínűleg Yamaha LS 16-II lesz az, az ár meg forma alapján.

A Cort AD-880 a rétegelt fedlapos Cortok csúcsa, gyönyörű berakásokkal, egy szépen kialakított hangszer, viszont megpengetve, majd megpengetve a mellette lévő Earth-70-et, egyértelmű volt, hogy bizony, nem véletlen ajánlok mindenkinek tömör fedlapos gitárt... hallható volt a különbség. Ezen felbuzdulva átmentem a Washburnokhoz, amik a Corthoz hasonlóan igen jó áron kínálják a tömör fedlapos gitárjaikat... és nem voltak jók. Igazából, mivel ez egy részben szubjektív dolog, nem szeretnék erősen fogalmazni, de részemről borzalmasak voltak. Objektíven annyit tudnék mondani, hogy szörnyen fedett a hangzásuk, szép, kifejezett magas hangok teljesen hiányoznak, a basszus szörnyen túlsúlyozott, ráadásul nem is szép, hanem olyan, mintha a budiból szólna egy mélyláda, nem is tudom az angolok úgy mondanák talán, hogy boomy, de nem biztos, hogy ez a helyes kifejezés. Egyszerűen egy kiegyensúlyozatlan, rossz hang jött ki belőlük. Hát igen, a tömör anyag sem minden, úgy tűnik nem feltétlen jelent szebbet/jobbat, a rétegelt Cort AD-880 hangzása jóval kiegyenlítettebb, szebb volt.

A Cort Earth 70-hez visszamentem, majd megpengettem utána a nagyon drága Yamahát, ami mellesleg full tömör anyagokból volt, nem csak a fedlap, de az oldal és hát is, majd a szintén full tömör Cort AS-E5-öt is kipróbáltam. Régebben gondolkoztam sokat, hogy fene, de jó lett volna 100+ ezret költeni fémhúros gitárra, és csorgattam a nyálam ezekre a full tömör csodákra... igazából nagy különbséget vártam, de nem jött a nagy különbség. Kidolgozás minőségében, hanglyuk körüli berakás, binding, ilyesmi, persze hatalmas a különbség, de hangban... persze, hallható, nyilván... plusz a rózsafának kicsit más a hangkarakterisztikája, mint a mahagóninak, ez is hallható valamennyire, de nem volt meg a hűűűűhaaaa érzés, bőven nem. Egyszerűen nem érzem, hogy annyira nagyon jobb lenne. A Yamaháról csak annyit, hogy egyáltalán nem győzött meg arról, hogy a Cort AS-E5-nél másfélszer drágább hangszerről van szó, és több, mint 70 ezer Ft van közöttük. Mind hangban, mind kidolgozási minőségben nagyon jól párban voltak. Valószínűleg csak a név teszi nem kicsit drágábbá. A Cort Earth 70, meg a Yamaha között viszont ötszörös árkülönbség van és azt kell mondjam, bőven nincs arányban a tudás az árral, ez az árkülönbség egész egyszerűen nagyon nem érné meg. Így összességében tehát a Yamaha volt a nap csalódása. Ha valaki nagyon tömör fából készült gitárt szeretne, a Cort olcsóbban kínál ugyanolyan minőséget. Nem fanság, egyszerűen a fülem ezt mondta. Mindenesetre az összes gitárt és az árukat egybevetve azt kellett megállapítanom, hogy egész elképesztően jó gitár az ez Eart-70. Tudom hazabeszélés, de ez van, ezt hallottam :)
Hopp, amit kifelejtettem és ami talán kicsit eloszlatja a Cort-fanság látszatát: A Cort SFX-JE. Egyszerűen vékonyan szólt, nem volt benne semmi mélység... mondhatni cincogott. Bob Taylor, a Taylor guitar egyik alapítója és névadója, néha válaszol olvasói/rajongói/vásárlói kérdésekre, tőle kérdezték meg egyszer, hogy rendelésre gyártana-e ébenfa fedlapos gitárt, és azt válaszolta, hogy ugyan elméletben nincs akadálya, de nem ajánlja, túl denz az a fa ahhoz, hogy gitárfedlap legyen belőle, szerinte nem szólna szépen. Azt hiszem, igaza volt, ezt itt lehetett hallani...

Az Eldorádóban kipróbált hangszerek:
Cort SFX-10, Dowina J555, Epiphone Hummingbird, Furch S40, Ibanez AEL20E.

Először a Cort SFX-10-et próbáltam, tetszett, szép hangja volt, kényelmes volt, bejött a formája, jó gitár. Ennyi pénzért persze lehet is :) Átmentem az Epiphone Hummingbird-hez, összeszerelés... hát max közepes, hanglyukba belenézve érdekes látvány volt, de mindegy, pengessük meg... semmi extra, kissé fedett hang, de elmegy.... ennyi pénzért nem ezt várná az ember. De hát tudjuk, hogy a Hummingbird, az Gibson :) Jött az Ibanez AEL20E, ami viszont hatalmas meglepetés volt. Egyszerűen élettelen volt, nem úgy, mint amikor már nagyon sokat nyúzok egy húrkészletet (mert ez is közrejátszhatna, persze, hogy régi húrok voltak rajta), de egyszerűen olyan volt, mintha nem akarna rezegni az a fedlap, nem éreztem, hogy él a kezemben... döglött volt, nincs rá jobb szó. Hatalmas csalódás, nem gondoltam volna. Kipróbáltam a Dowinát, jó gitár, tetszik a Jumbo forma, na ez a gitár élt, szép, vastag hangja volt, karakteres, hiába a cédrus, meg a jumbo forma, a basszus nem uralkodott el olyan zavaróan, mint a Washburnoknál (meg amúgy is jóval szebben szólt)... viszont nagyon vastag volt a nyaka, kényelmetlen. Ha valaki szereti felülről átnyúlva hüvelykujjal fojtani a nem használt húrokat, itt nehéz dolga lesz, de ezen kívül is zavart a vastag nyak, kár érte. És végül jött a Furch S40... és egész különleges élmény volt... egyszerűen olyan volt, mintha az összes eddigi gitár, amit kézbe vettem, valami béna játékszer lett volna. Nagy szavak, de ez a helyzet, egészen más ligában játszik. Nem is nagyon lehet leírni, ki kell próbálni, ilyen egyszerű... egyszerűen egy egészen más világ, mint az összes többi itt felsorolt.

Később (ezt majd a nylonosoknál úgyis leírom majd) elmentem a Stageshopba, náluk hatalmas választéka van a Furch gitároknak, érdemes oda ellátogatni :K Itt nem sorolnék fel típusokat, csak annyit, hogy a cédrus fedlap/mahagóni oldal/hát, jumbo testbe oltva volt számomra a legkarakteresebb, leginkább az én ízlésemhez illő hangú - mellesleg pont ilyet próbáltam az Eldorádóban... mindenesetre a többi Furch sem okoz csalódást. Még egy szó róluk: bár van hagyományos, 1 11/16"-es nyakszélességű gitárjuk bőven, az említett Furch és még jópár másik 1 3/4"-os, tehát szélesebb nyakkal rendelkezik és számomra jóval kényelmesebb volt ez a nyakszélesség. Főleg fingerstlye-hoz, ott nagyon érezni ezt a kis különbséget is. Persze ez nyilván erősen szubjektív.

[ Szerkesztve ]

(#5754) Atticus85


Atticus85
tag

Most nézem csak,hogy milyen minőségi anyagok alkotják a Schecter gitárokat,ha már a kínai gitárokkal vigyázni kell,mert úgy tudom a Schecter amerikában készül.

Ez egy összehasonlítás az Omen 6-os és az Omen 6 Extreme között

A "sima" Omen teste basswood, jávor nyakkal, rózsafa fogólappal, pont berakásokkal, míg az Extreme mahagóni testű, jávor toppal, jávor nyakkal és rózsa fogólappal, valamint "vector" elnevezésű (V) berakások vannak a nyakán. (Eléggé hízelgő leírás :) )

(#5794) Womb válasza Atticus85 (#5793) üzenetére


Womb
senior tag

Furcsa kérdéseid vannak, Atticus :)
Semmit nem vesztesz az SG-vel, kapsz egy karaktert.
Az SG-vel kapsz egy teljesen mahagóni gitárt, jellemzően rózsa fogólappal. Mély, nyers, igazi mocskos, orros rakendroll szand. Nagyot üt, viszont nincsenek meg benne azok a szép kerek magasak, mint az LP-ben. Ezt most nem hátrányként írtam.
Szerintem baszott kényelmes gitár (egy Gibson standard-et volt szerencsém hosszabb ideig próbálgatni).
Amilyen ronda, olyan kényelmes. Kurva jó a nyaka, nagyon alacsony az action, kényelmes az alkarnak a test.
Szólóknál, felső fekvésben kicsit zavarhat a szarv (szűk).
Csak a mocskos "paraszt" hangzása miatt nem vettem még SG-t, mert nekem kell a csilingelő magas.

[ Szerkesztve ]

(#6026) Womb válasza Atticus85 (#6024) üzenetére


Womb
senior tag

Fogalmam sincs, hogy ezek mennyire másabbak.
Mahagóni test-nyak, rózsafa fogólap, mint egyes Les Paul Junior-é, némely Studio-é.
Ezek a legolcsóbb Gibsonok, kicsit még messze a klasszikus lp hangzástól.

(#6030) Womb válasza Atticus85 (#6028) üzenetére


Womb
senior tag

Atticus, Te! :)
Kicsit írtam.
Az lp hangzáshoz szüksélgeltetik:
- max 2 darabból álló mahagóni test.
-1.8-2 mm vastag juhar top
-Egy darabból álló mahagóni nyak
-rózsafa fogólap
-zamak hardver
-Dunlop bundok
-könnyített test
- Gibson pickup-ok.
Gibson beszállítói (fa-hardver)

stb...

:)

Ezzel nem segítettem.
a Z Custom, az Aria Aniversary, a Vintage Icon lp, Tokai lp, Edwards lp, Burny lp stb... már hasonlítanak a Gibson lp-re.

(#6039) Printszkrín válasza Atticus85 (#6038) üzenetére


Printszkrín
senior tag

de nagyon bejön a Cort M520 is.

Persze, nekem is, de tiszában vagy a KX 1Q-hoz képest a különbségekkel?

M520:
Konstrukció: ragasztott nyak
Menzúra: 24.75" (629 mm)
Test: mahagóni
Nyak: mahagóni
Fogólap: rózsafa
Berakás: fehér pont poziciójelölők
Hangszedő: BBLP(-P) (H-H)
Elektronika: hangerő, hangszín(push/pull), 3-állású pickup kapcsoló
Hardver szín: króm
Húrláb: TonePros Lic. Locking C-TPFP bridge & CT1 tailpiece
Kulcs: Die cast
Érintők: 22 Large

KX 1Q:
Konstrukció: ragasztott nyak
Menzúra: 25.5" (648 mm)
Test: mahagóni, kagylós juhar fedlap
Nyak: mahagóni
Fogólap: rózsafa
Berakás: gyöngyház pont
Hangszedő: EMG-HZ OPEN SA1(F)-TB1(R) (H-H)
Elektronika: hangerő, hangszín(push/pull), 3 állású pickup kapcsoló
Hardver szín: fekete nikkel
Húrláb: TonePros locking (C-TPFP), testen átmenő húrok
Kulcs: Die-cast
Érintők: 24 Large

Kiemeltem a lényeges különbségeket, ami a leg lényegesebb, az a húrhossz,
a juhar fedlap, és annak hiánya az M520-ason,a testen átmenő húrozás VS
tailpiece, a 22-24 bund, a pick-up-ok.

Nagyjából ennyi.
Igazából neked a két gitár keverékére lenne szükséged! :DDD
Komolyra fordítva, ha olvastad egy tegnapi bejegyzésem LP ügyben, akkor
magad is levonhatod a következtetést.
Az M520 inkább LP a maga PSR formájával, mivel minden felépítése arra
hajaz, viszont hiányzik róla a juhar top.
Ennek megfelelően, nem fog igazán úgy szólni mint egy LP, viszont
leszűkiti a zenei stílust ahol igazán használható. Kövezzetek meg!
Ha nagyon tetszik az M sorozat, akkor inkább az M-600
Egyéb iránt én nagyon díjazom minden fix hidas gitáron a testen
átmenő húrozást.
Olyannnyira, hogy egy kissé elavultnak tartom a Gibson féle tailpiece-t.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6087) Printszkrín válasza Atticus85 (#6084) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Meg kellene hallgatni, de fenntartásaim vannak.
Az tény, hogy a listaár reális, annyit nyújt a gitár, amennyibe kerül.
A kérdés az, hogy neked megfelelő-e.

Konstrukció: csavarozott nyak
Menzúra: 25.5" (648 mm)
Test: agathis
Nyak: juhar
Fogólap: rózsafa
Pozíciójelölők: fekete gyöngyház pontok
Hangszedő: AKTÍV!!! EVL pentagon logós zárt (H-H) fehér
Elektronika: 1 hangerő, 1 hangszín, 3 állású pickup kapcsoló
Hardver szín: matt fekete
Húrláb: Tone-o-matic (LP2), testen átmenő húrok
Kulcs: Die cast
Húr: D addario EXL110(046-010)
Érintők: 24 Jumbó (2.9mm)
Lakkozás: magasfényű
Szín: fehér (WH: white glossy)

Kiemeltem a negatívumokat, ami miatt szerintem nem alternatíva.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#7568) Szten Márs válasza AMD Power (#7566) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azt tudom neked is mondani, amit másnak, ha nagyon olcsón kell fémhúros akusztikus gitár, akkor a Julia márka 17-18 ezres modelljeit tudom ajánlani. Egy apró bökkenő van: eddig a gitárcentrumban (gitarcentrum.hu) lehetett őket kapni, most viszont egy (egyébként a sima akusztikosoknál egy tízessel drágább) elektroakusztikus kivételével egy Julia model sincs, még a honlapon sem. Lehet érdemes utánaérdeklődni náluk, tudnak-e beszerezni sima akusztikus modelleket... Azok olyan gitárok, amitől nem megy el az ember kedve a további zenéléstől, ami ebben az árkategóriában a gitárok java részéről nem mondható el. Égben lévő húrok, ami miatt kínzással ér fel a játék, nem pedig élvezet, megbízhatatlan, lötyögő hangolókulcsok, és budihang szokott lenni az általános a nagyon olcsó westerneknél.

A hársfának általában fedettebb, kevéssé fényes hangja szokott lenni, ez tény. Nem szeretem ezt az alapanyagot, de az olcsó gitárok zöme ebből készül. Egyébként elektromos gitároknál igen jóféle hangszerek készülnek hársfából - bár tudom, az egy más világ, más követelményekkel. Az általam ajánlott Julia-k is hársfából vannak, de az adott árért korrekt a hangjuk, húszezer alatt jobbat nem lehet kapni.

A másik út, hogy kicsit többet rászánsz a dologra és veszel egy Cort AD-810-et, vagy valamilyen 100-as sorozatbeli Epiphone-t. Ezeknél már fenyő a fedlap, nem hársfa, plusz rózsafa a fogólap, nem pedig feketére festett juhar. Ez utóbbival az a nagy gond, hogy ahol gyakran fogják őket, igencsak rondán kifényesednek - tényleg nem néz ki valami szívderítően egy-egy ilyen fogólap, már pár hónap játék után sem.

Amit tényleg nem ajánlok: ezeknek a tizenezerforintos random gitároknak a beszerzését, mert nagy valószínűséggel csak elmegy a gyerek kedve az egésztől. Akkor inkább várjatok még, hogy összegyűljön egy értelmes hangszerre. Ja igen, a mezzoforte oldalán láthattok olcsóbban Staggokat... azok is eléggé kínzóeszköz jellegűek, nem ajánlanám azokat sem, kicsit sem...

[ Szerkesztve ]

(#7781) Womb válasza Atticus85 (#7771) üzenetére


Womb
senior tag

Alap Omen model, még a régebbi koreai gyártás, ha jól tudom.

Basswood (hárs) test, juhar nyak, rózsafa fogólap.

Az új változata: [link]

[ Szerkesztve ]

(#7950) _seth_ válasza Szten Márs (#7948) üzenetére


_seth_
veterán

Akkor ez lesz :) Hangszerbolt lesz a legjobb megoldás, vaterán csak ilyen 5-10-es egyforma pakkok vannak.

A hangolónak utánaolvastam, csak pozitív véleményeket találtam és ajánlották is pár helyen másnak, hogy ilyet vegyen. A korg márka pedig önmagába elég jó, és ennek van mikforonja valamint bemenete is.

Kép a cuccokról, szerintem a képen is látszik, hogy gyakorlatilag új, a fehér részen még rajta van a fólia és még az sem karcolódott össze. Rákeresve a gitárra én ezeket találtam róla: Juharfa test és nyak, rózsafa fogólap, 22 bound, vintage tremolo, 3 single coil hangszedő. Ahogy írtam van hozzá tok valamint egy széles vállpánt is, a gitáron van 1 hangerő és 2 tone, igazság szerint a két tone hatását én eddig nem igazán vettem észre, és az erősítőn lévő tone gombét sem. A több állású kapcsoló viszont egyik állásban olyan a hangja mint egy akusztikusnak a másikban pedig már olyan elektromosabb :) Jack kábel van hozzá amivel az erősítőre lehet kötni és egy rca-rca kábelt is kaptam de azt sehova sem lehet bedugni, na mind1 ha van valami az nem baj :)

Az egésznek így inkább klasszikus vagy akusztikus a hangja, ha veszek egy [link] akkor már gondolom megoldható lenne pl egy fokkal keményebb hangzás is. Állandóan rá kell lépni a kívánt hatáshoz vagy az már csak plusz effekt? Amilyen hangzást szeretnék: [link] ilyesmit :)
Ahogy ebben a videóban láttam egész sokat tud, és már választ is kaptam az egyik kérdésemre: nem kell folyamatosan nyomni :)

(Lehet a többi gitár még jobb, de elsőre ez is profi hatást kelt legalábbis számomra, az pedig, hogy hibátlant sikerült találni külön öröm :) )

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#8795) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Ááá emberek, tegnap majdnem vitába szálltam, de rájöttem, felesleges elmélkednem a zeneiségről, mert úgysem lehet meggyőzni senkit se.

Nézegetem a Sziget árakat, de kurva drága, pedig egy sum-41-ra megérné elmenni, többi nem érdekel úgy igazán. Mert aztán néztem a őprogramokat is, ééés paff. Kezdik már kurvára erőltetni ezt a dubstepet, meg a "díszpáva vagyok mert sáfüling!" szarokat...
Most is Skrillex meg nem tom milyen elektronikus zajok voltak Volt feszten is. Szigetre is LMFAO jön, meg Snoop Dogg, utóbbinak pár számát bírom is, de azért kezd unalmas lenni már.
Nem tudom mi a buli abban, amikor elhívják ide a "legnagyobb DJ-ket, meg stílusteremtőket", mikor rápakolja a lemezt, azt max a sávokat húzogatja fel-le, a sok hülye a Dj-vel együtt néz bambán, meg ugrál, semmi ének, közönséggel 0 kapcsolatba lépés. És akkor látom az "életem legjobb koncertje" kommenteket. Koncert? :D Milyen hangszeren játszanak? :D

Szokják mondani, hogy ha nem tetszik, ne hallgasd. Hát de basszus, akárhova megyek, mindenhol ezt nyomják a képembe, ezt az effektezett nyávogómacska hangot... Meg mindenhol azt kell hallgatnom, amit ők akarnak, mert ők a többség, ők azt szeretik.

Egy ilyen nevet meg nem is ismernek:
http://www.youtube.com/watch?v=T_jWunnz4Xk&feature=related
Emellett még ezek a zenekarok melegek is, mert hogy hogy néznek ki. Hát én láttam már rondábbat is diszkóban, főleg a vágott v nyakú, keresztel a nyakában viritó 13 éves nádszál virág csávókról nem is beszélve.
Ezek legalább letettek vmit az asztalra, amit évizedek után is hallgatnak az emberek.

Ez a skrillex hájpolás is, meg a dubstep is 1-2 év és eltűnik a süllyesztőben, és ezt is ciki lesz hallgatni. Nem tudom, emlékeztek-e a nagy tecktonik lázra, na ez ugyanúgy fog járni. Legalábbis remélem... :D

Én vagyok a buzi, mert punkot hallgatok, tök átlagos külsővel. És ezt olyanok mondják, akik rózsaszín pólót hordanak, meg vasalják a hajukat, meg sorolhatnák... :W

(#9187) BluEyes válasza sajtee (#9184) üzenetére


BluEyes
őstag

A ragacsot sebbenzinnel lehet leszedni frankón. Körömlakklemosókat nem javaslom, némelyik a plezúrt is oldja.
Lakkozatlan (rózsafa, ében) fogólapra citromolaj (gyógyszertárban kapsz) vagy babaolaj, szépen oldják a kezedről felrakódó faggyús trutyit, és ápolják a fát.
A hangszer egyéb - festett,lakkozott - részeit meg sima nedves-mosogatószeres ronggyal meg kell sumickolni, aztán szárazra törölni valamivel, és kész. Ilyen bútorfényezők meg spéci gitártisztító taknyok nem köllenek.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#9495) izomhod


izomhod
senior tag

az Iggy klipben 1perc körül milyen gitár az, mockingbird basszgitár, jól látom?
nem tudom ti hogy vagytok vele, de én egy hathúros rózsaszín mb-t elfogadnék:)

(#10250) BluEyes válasza pc-user (#10247) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha a bundozás még közel 100%-os állapotban van, akkor a Yamaha.
SX gitárokat nézted? [link]
Egyrészt éger test-juhar nyak konstrukció, közelebb áll az eredeti Fender anyagokhoz, mint a hárs vagy az agathisz. De fontosabb, hogy ez a gitár ugyanannak a cégnek a terméke, amelyik a Dr.Parts alkatrészeket is gyártja. Mivel egy bundozás legolcsóbban is 15k, sokkal egyszerűbb lesz majd 10-11k-ért rendelni egy vadiúj nyakat, ha lekopnak a bundok, és máris megint 100% állapotú a bundozása a gitárodnak. Vagy ha megunod a juhar fogólapot, lecserélheted olcsón, egyszerűen rózsafásra. A méretek is stimmelnek, hisz ugyanaz a gyártmány a gitáron lévő és a külön megvehető nyak. Szóval ezek miatt hosszútávra jobb vétel egy SX gitár szerintem.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10699) pigatt válasza izomhod (#10698) üzenetére


pigatt
őstag

Tanulni/gyakorolni/játszani kellene. Harley Benton 20W-os kombóm van, illetve PC-hez lenne még kötve a Rocksmith (játék) miatt. Helyileg Kecskemét/Budapest. Szín, majdnem mind1 (ne legyen azért rózsaszín), de ha már választanom kellene akkor fekete. Formára a preckó jobban bejön.

i9 / 4080 / 32"

(#11683) nesa válasza blackmacs (#11680) üzenetére


nesa
veterán

Nekem ami tetszik ugy igazan az a CR 280 de azis atbaszas.
leirasa :Konstrukció: ragasztott nyak
Test: mahagóni, lángolt juhar funér- és tömör juhar tetővel
Binding: vörös elefántcsontszín (Red Ivory)
Nyak: mahagóni, vintage C forma
Fogólap: rózsafa, 12" Radius(305mm)
Bund: 22 Large (2.7mm)
Hangszedő: Power Sound, antikolt nikkel borítással
Híd: TonePros Lic. Locking C-TPFP bridge & CT1 tailpiece
Kulcs: Die-cast, Vintage-style
Szín: cseresznye sunburst (CRS: Cherry Red Sunburst)

Namost ha szetbontod egesz mast talalsz ezen nincs tomor juhar teto csak 0,8 as furner amivel onmagaban nincs semmi baj nincs, csak epp mast kapsz, mint ahogy bizonyos retegelt lemez topp semmivel se rosszabb mintha tomor fa lenne csakhogy az a retegelt lemez dragabb mint maga a fa....

Az a legjobb ha olyan helyen birsz vasarolni ahol a kivalasztott tipusbol tobb db is van, es ezekbol valogatni ki a legjobban megfelelo darabot, szerintem ebben az arkategoriaban hatalmas a szoras, siman kifoghatsz egy szar hangut meg lehet akar olyan is ami 3x aru gitarokkal vetekszik.

De miota a hangszerboltokbol kihaltak a Musima ,orpheus meg turo tudja milyen csodak nemolyan rossz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#12886) izomhod válasza M@trixfan (#12884) üzenetére


izomhod
senior tag

explorer mehet, mockingbird nem?
nekem bcrichből csakis rózsaszín kéne! :)

(#13235) Aucor válasza Szten Márs (#13233) üzenetére


Aucor
senior tag

Hát én mindenképp szeretnék venni egyet, de elbizonytalanított amit írtál. Egy Stagg L-320 szerinted milyen lenne amúgy? Éger test, juhar nyak, rózsafa fogólap. Cort X6-ból való hangszedők. 25k-t megér? Újonnan 50k. Most sajnos csak erre van pénzem, anyagilag nem vagyok elengedve. De lehet inkább megfogadom a tanácsod és gyűjtök egy jobbra.

(#13789) McCann


McCann
tag

Hola Senhores

Tegnap valami nyomorult féreg felnyomta a ritmusgityósunk verdáját, erősítő off, gitár off... :W :W :W
Ha esetleg beleszaladtok, jelezzetek akár nekem, akár neki, előre is nagyon köszönöm!

Kedves Zenésztársaim!
Ma este a Savoya Park mellől a csomagtartómból ellopták az alábbi hangszereimet.
Kérlek, ha valahol belefuttok, jelezzétek...
joco.bernath@gmail.com
Előre is köszönöm.

1. Fender Mustang IV erősítő. Vadi új. Gyári szám: CGPC12011102. A négyes lábkapcsoló nem volt vele!
2. Épített Fender Stratocaster. Sunburst nitro test, látható relic elöl és hátul. Sárgított nitro nyak, rózsafa.

Arany szerelékek. Tortoise shell koptató. Az egyik poti hiányzik, helyén egy műanyag fedő van..

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#13810) izomhod válasza Plazmacucci (#13808) üzenetére


izomhod
senior tag

mióta meghallottam a haverom kasléderét, azóta elég sokmindent vacaknak hallok:)

pl a metálzónt is, de rózsaszín pitbullt mégiscsak azzal lehet a legjobban játszani :DDD

(#14327) theiron320


theiron320
aktív tag

Sziasztok!Szeretnék venni egy komolyabb gitárt, most jelenleg egy aria van típust nem tudok mert használtan vettem, floydrose tremolo mahagoni test rózsafa fogólap.Egy peavey vypyr 15 wattos erősítő és egy boss gt 3 pedál tulajdonosa is vagyok.Leginkább guns 'n rosest és pink floydot játszok de szeretem a metallicat is, szóval a stílus az elég széles skálán mozog.Egy ilyen Jackson gitárt [link] néztem ki magamnak, de még szóba jöhet egy epiphone les paul studio(ez jóval olcsób lenne) amiről azt hallottam, hogy elég jó mivel ugyan azt az elektronikát kapta meg amit a drágább társai.[link]
Azonban van egy harmadik gitár is ez jóval többe kerül mint a többi de nagyon csábító mert az üzletben 80k kedvezmény van rá egy vox [link].Azt szeretném kérdezni, hogy Ti melyiket ajánlanátok?Melyiken lenne a legkönnyebb játszani szólókat?(tudom, hogy a gitárostól függ de azért a gitár is számít).Stílusban inkább guns féle zenéket szeretem de azért nem szeretnék lemondani a metallicarol sem.Esetleg ti mit ajánlotok kb 450 euróig?

Nem a győzelem a részvét, hanem a fontos!

(#14398) sza.sa válasza Eastman (#14386) üzenetére


sza.sa
tag

Én a fogólapra (rózsafa) ezt használom:
Hydrate Fingerboard Conditioner

Minden húrcserekor átkenem vele kicsit, utána új "életre kel" a fa.

sza.sa

(#14567) InHell válasza madgie (#14563) üzenetére


InHell
senior tag

Köszi.
Voltam ma bent nála, csak holnap délelőtt fogja csinálni, úgyhogy nem hagytam ott a gitárt, majd reggel beviszem.
Ki sem bírtam volna, hogy ne pengessem egész este. :D
Megbeszéltük, a húrmagasság jó alacsonyra lesz belőve.

(#14564) Eastman hárs test, jávor nyak, rózsafa fogólap
A hangkitartása nagyon durva az SX strato-hoz képest. Tetszik ez a fix húrláb. :)

(#14566) sza.sa ;)

[ Szerkesztve ]

< béna duma helye >

(#15252) Eastman


Eastman
őstag

LOTS hírlevél <garymoorefc@gmail.com>

Sziasztok!

Hamarosan elkészülnek és még a nyár folyamán adásba kerülnek az A38 Hajón megrendezett idei koncertjeink!

A február 28-i turnézáró Henrik Freischlader Band koncert, illetve idei Gary Moore Emlékestünk is két részletben (2*50 perc) kerül majd adásba, interjúkkal kiegészítve.

07.28. (vasárnap) 23.00 - Henrik Freischlader - Blues a lelke
08.16. (péntek) 23.00 - Gary Moore Emlékest
08.19. (hétfő) 23.00 - Henrik Freischlader Band - Budapest, végállomás
08.31. (szombat) 23.00 - The Lord Of The Strings

***
Új nyári (Gildan Softstyle) fanclub pólók rendelhetők, a korábban már megismert típusok mellett:

Nyári fanclub pólók - 1900 Ft
Színek: fekete, piros, sötét zöld, kék, sötétkék
Méretek: XXL, XL, L, M, S

Női nyári pólók - 1900 Ft
Színek: zöld, rózsaszín, lila, világoskék
Méretek: L, M, S

További részletekért, fotókért írj nyugodtan...

***

Következő hétvégén Gastroblues Fesztivál! (lásd csatolt plakát)
Remélem találkozunk Pakson!

Kellemes vasárnapot!

Üdv,
*Zoli

www.garymoore.hu

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#15443) izomhod válasza Plazmacucci (#15442) üzenetére


izomhod
senior tag

noname strato, '98 óta van nálam, olyan 15-20 éves lehet.
full fekete test, rózsafa nyak
szép állapotban van, nincs leütve, nincs karcolva

mondanom sem kell, hogy jobban szól, mint egy fender
aki kér képet, a' recsegjen :D

(#16061) izomhod válasza sajtee (#16060) üzenetére


izomhod
senior tag

köszi:)
most néztem meg a tavalyi árakat pfffff

remélem lesz rózsaszín pitbull meg scatman :D

[ Szerkesztve ]

(#16064) Bencsizy válasza izomhod (#16061) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Ejjj Rózsaszín Pitbull.. :D
Őket ilyen helyre (sajnos) nem nagyon hívják, pedig jól nyomják :)

(#16179) Dealer95


Dealer95
őstag

LAG T100DCE

dreadnought forma
cédrus fedlap
mahagóni hát- és oldallap
mahagóni nyak
Nanoflex Piezo hangszedő
StudioLag system elektronika
rózsafa húrláb

Jó választásnak tűnik?
123 helyett 83-ért megkapnám.
Mennyire kényelmes ez a forma?
A húrmagasság akusztikus gitárok esetén mekkora a 12. bundnál?
A cédrus tető hangzásban miben különbözik egy fenyőtől?

Versenytársa/ ami még szóbajött: LTD AC10E
A kettő közül melyik lenne a jobb választás?

Bárki írhat véleményt, tapasztalatot. Mindent meghallgatok. :)

[ Szerkesztve ]

(#16203) Dealer95


Dealer95
őstag

Na jött a gitár :)

Nagyon szép, a nyak tapintása is jó, nem tapad.
Az india rózsafa fogólap is gyönyörű.

És!
Jobb elektronikája van, mint amivel hirdették.
A hivatalos weboldalon is ilyen írnak: [link]
Az enyémbe meg ezt rakták: [link]

Itt van, hogy melyik típusba melyiket rakják: [link]
Nekem ugye a T100-as széria van, abból is a DCE

Egyébként jó a hangja.
Szép mélyek vannak, és nem olyan csilingelőek magasak.

Eddig tetszik :)
De még szokni kell elektromos után.

Ja és: 2013-ban gyártották, most nyáron.

Majd csinálok képeket!

[ Szerkesztve ]

(#16211) Dealer95 válasza nesa (#16210) üzenetére


Dealer95
őstag

(vörös) cédrus fedlap, mahagóni oldal, hát +nyak.
Indiai rózsafa híd, illetve a fejen egy vékony rózsafa is van.
+indiai rózsafa fogólap
(sötétebb mint a sima rózsafa, nem hiszem hogy csak lefestették valami sötétebb színnel.)

Rózsafa és juhar rozetta (hanglyuk körüli díszítés) és binding.

(#16498) Aucor


Aucor
senior tag

Berakom ide is. Szóval eladó ez a csuda.

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

A gitár tömör égerfa, a nyak jávor, a fogólap rózsafa. 22bundos. A színe matt zöld. Elektronikája picit bibis, csak az egyik, a hídfelőli pickup van bekötve, potméterek is kivannak kötve, kapcsoló kiszedve, azonban azt megkaptam még hozzá, így tudom adni. A híd rosszul van berakva, a húrláb pedig, ahogy az utolsó képen látható, baloldalt picit megemelkedett. Ezektől eltekintve szép a hangja nagyon, és használható. Most 13-56-os húrkészlet van rajta, és drop c-be van hangolva.

Alapvetően 8e-ért eladó, de ha picit is érdekel bárkit, minden ajánlatot meghallgatok.

(#16690) Dealer95 válasza kisgee95 (#16689) üzenetére


Dealer95
őstag

Nekünk van egy Uniwellünk.
Nincs vele gond.
Mi 16-ért vettük.
Elváráson felül teljesít az árához képest.
Viszont a bundok nagyon picik, szóval nem könnyű rajta játszani.
Most cseréltük ki a nyerget csontra (itthon faragtuk bele) + rózsafa tüskéket is kapott. Hallható a változás.

(#16747) sza.sa válasza Ricsko :D (#16746) üzenetére


sza.sa
tag

Én húrcserekor Planet waves fretboard conditioner-el szoktam leápolni (rózsafa).

sza.sa

(#17807) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Kösz a sok segítséget, meglett a gitár, Cort KX5 lett a végén. Fehéret akartam de élőben nem olyan jó mint képben inkább kissé rózsaszín vagy szürke kinézete van attól függ hogy esik rá a fény, mivel csillogós az egész, nem olyan mint vártam, kár.

Amúgy csak azt nem értem, hogy ha új a cucc miért karcos, vannak rajta nagyobbak is pedig elvileg most jött. Jó előbb utóbb úgy is karcos lesz, de akkor is.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#17845) freelanced válasza sza.sa (#17843) üzenetére


freelanced
addikt

De amúgy még csak azt sem mondhatom hogy nem tetszett.

Csak bementem, mondtam hogy megnézném a fehéret, erre kérdezik, hogy esküvőre készülök-e. Na mondom mindegy, leemeltem aztán láttam, hogy csillógos egyáltalán nem ilyenre számítottam, erre még mondta az eladó, hogy fénytől függően rózsaszín is lehet, és mivel nem volt időm gondolkodni inkább elvittem a feketét. Hát ki kellett volna tartanom az eredeti elhatározásnál. :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#17853) sza.sa válasza Hadeska22 (#17848) üzenetére


sza.sa
tag

Ez a Cort csapat így jött össze... Mondtam is hogy mehetnek Cort Artist-nak.

Ha jöttek volna Kecskemétre Nighthawk-al, lenne... :D

freelanced: szerintem ha rózsaszín lámpa alatt nézik :)

sza.sa

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.