Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14990) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Emberek, intonációs gondjaim akadtak.

Az A húr kicsit mélyebb a 12-nél, mint kéne, de már nem tudom hova húzni a kis csavart, hogy rövidebb legyen a húrhossza. Esetleg vmi ötlet? A nyak állításával nem lehet rajta segíteni?
A többi rendben van, csak ez az egy rakoncátlankodik.

A másik, hogy ha be van állítva, akkor az 5. bund előtt kicsit magasabb a hang, aztán 12-ig jó, aztán onnantól szépen kezd vmiért mélyülni egy kicsit az összes. Ez miért lehet?
Alacsonyra akarom állítani a húrmagasságot, amennyire csak lehet, egy kicsi zizegéssel, de nem tudom emiatt, mert ugye az A húr köcsög.

Nyakat full egyenesre állítottam, így mindenhol ugyanannyira fog zizegni.

(#14996) Bencsizy válasza atidzsiforc (#14994) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Pont, hogy nem tudom beállítani a húrlábnál, mert nincs elég hely, nem lehet már hova húzni a kicsi csavart, mert nincs hely. Nem magas a húrmagasság egyáltalán, sőt, nagyon alacsonyra akarom állítani, de emiatt nem lehet, mert a többi húrnál jó lenne, de ennél nem.

(#15010) Bencsizy válasza Plazmacucci (#15009) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Zsííír. Mert azon gondolkodtam, hogy vagy 10-52 vagy 11-49 legyen, de akkor jó lesz ez. Jó vastag hangot akarok, ne csak legyenek rajta a húrok, hanem rezegjen a fa rendesen.

Gondolom alacsony húrmagasságnál is jobb ez. Nem tudom, hogy most milyen van az enyémen sajna, pedig ez most nagyon jó érzésű, mind nyújthatóságra, mind hangra, mind tapintásra.

(#15105) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Amúgy most én is állítgatom a gitárt, nyakat, húrmagasságot, oktávot belőttem, most már csak a pickupok vannak hátra, de ezzel is jól haladok. Nyaki már megvan, azt használom tisztára, nagyon jó kis basszusos, balanszolt hangja van, rendesen hallani a mélyet, közepet, magasat is, imádom. A hídi pickup, na az kicsit több problémát okoz, mert ha túl közel van a húrhoz, akkor gerjedni kezd, ami nem lenne gond, csak már kezd nagyon kásásodni a hangja. Ha kész leszek, dobok fel hangmintát, észrevettem, hogy bátyám kamerájával egész jó minőségben lehet felvenni hangot.. :D

Most lecuccoltam mamámhoz a garázsba, full üres, gondolhatjátok mi megy ott.. :DDD
Egész nyáron ott fogok benn ülni, és egész nap játszok. Szomszédok még nem szóltak, hogy hangos lennék, de mindennap egy kicsit feljebb tekerem :D Sokkal jobb hangja van, mert nincs reverb pedálom, de itt van egy pont kellemes visszhang, sokkal erősebb hangja van így.

(#15281) impalaman


impalaman
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Szerintetek melyik lenne jobb döntés, ha vennék egy Soundsation SST611LH-t. Vagy ha vennék egy Squier Bullet-et és azt átalakítanám balkezesre. Intonációt, húrmagasságot stb. be tudom állítani, tehát ha gyárilag nem az igazi, az nem feltétlenül gond.

Tudom, a Soundsation-nek nincs valami jó híre, de talán valaki már találkozott közületek olyannal. :)

Hogyha egyik se lenne igazán jó döntés, akkor majd egyszer veszek egy Squier Affinity Stratocaster-t, mert abból van balkezes.

[ Szerkesztve ]

(#15363) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ha nagyon izeg az új húrkészlet, érdemes feljebb állítani a húrmagasságot? Kb a vastag húr 3 mp alatt lecseng...

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#15766) Bencsizy válasza Hegasus (#15764) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Hallgass meg egy nylon meg egy fémhúrost is, és döntsd el, hogy melyik hangja tetszik jobban. A fémhúrosnak csilingelőbb, fényesebb hangja van.
20000 Ft-ért nem érdemes sztem venni, mert annyiért igazából olyat nem kapsz, amivel normálisan tudsz tanulni. Értsd: vmi nem stimmel a gitárral, pl nem jó az oktáv, akkor hiába csűröd-csavarod, mindig is hamisan fog szólni. Esetleg magas húrmagasság és szintén csak szenvedést okoz.

25-30 körül nézegess (már ha újat szeretnél),
Szerintem ez pl nem rossz egy kezdőnek:
[link]

De várd meg a többiek véleményét is, minél többet tudsz, annál jobb, valszeg ők is tudnak olyan gitárt mondani, amiről én ne tudok és meg is éri. :)

(#15925) Printszkrín válasza Dealer95 (#15923) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ilyen értékű hangszernél nem nagyon kell figyelni semmire.
Ha jó állapotban van, nincs összeverve, minden alkatrész az eredeti, a bundok
nincsenek megkopva, akkor semmi gond nem lehet vele.
Egy dolgot nézz meg esetleg, hogy a húrláb nincsen-e meggörbülve.
Egy ilyen fix hidas gitárnál iszonyú erő nehezedik rá, és ha kap egy ütést, akkor
alig észrevehetően meghajolhat, és nem lehet rendesen beállítani a húrmagasságot.
Ezt úgy venni észre, hogy a két széső húr (E1 és H) kicsit magasnak tűnik, és
ehez képest a G,D, és A húrok kicsit alacsonyabbak, valamelyik ezek közül zörög
mindenhol, és nem a nyak miatt.

Csak azért írom, mert láttam már ilyet.
Mondjuk ez egy 10k körüli összegből orvosolható, de csak a húrláb cseréjével.

Amúgy a koreai Schecterek jók, nincs velük gond, persze ennyi pénzért ne is legyen!

A hét húrt pedig hamar megszokod, nem lesz nehéz rajta játszani.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#16179) Dealer95


Dealer95
őstag

LAG T100DCE

dreadnought forma
cédrus fedlap
mahagóni hát- és oldallap
mahagóni nyak
Nanoflex Piezo hangszedő
StudioLag system elektronika
rózsafa húrláb

Jó választásnak tűnik?
123 helyett 83-ért megkapnám.
Mennyire kényelmes ez a forma?
A húrmagasság akusztikus gitárok esetén mekkora a 12. bundnál?
A cédrus tető hangzásban miben különbözik egy fenyőtől?

Versenytársa/ ami még szóbajött: LTD AC10E
A kettő közül melyik lenne a jobb választás?

Bárki írhat véleményt, tapasztalatot. Mindent meghallgatok. :)

[ Szerkesztve ]

(#16192) BluEyes válasza Dealer95 (#16179) üzenetére


BluEyes
őstag

A húrmagasság akusztikus gitárok esetén mekkora a 12. bundnál?

Amekkorát akarsz. [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#16197) Dealer95 válasza izomhod (#16195) üzenetére


Dealer95
őstag

Hát ez valószínűleg holnap kiderül :)
Nagyon remélem.
Ha lesz vele valami, szólok nekik és legrosszabb esetben visszaküldöm.
Az unboxingot videóra veszem, hogy ha bármi hibás rajta, akkor ne rám fogják, hanem tudjam bizonyítani, hogy alapból hibás volt.

Egyébként van itthon egy jobbkezes Uniwell akusztikus is, bőven elég lesz azt beállítani :) (húrmagasság, nyakgörbület...)

(#16905) Aucor válasza izomhod (#16903) üzenetére


Aucor
senior tag

Hát ragasztani, meg forrasztani azt tudok, a nyakat már beállítottam, még az oktávot kéne, meg a húrmagasságot. Szóval megoldom én ezt itthon olcsón, és akkor 5k helyett kapok érte 9-et. Azt nem tudom hogy hangszerész mennyiért csinálná. De biztos nem olcsón.

(#17012) Dealer95 válasza Ricsko :D (#17011) üzenetére


Dealer95
őstag

Az elég érdekes.
Nekem "akuszikusan" irtózatosan zörög, csörög.(talán mert olyan alacsonyra vettem a húrmagasságot? :D )
De erősítőn keresztül nem hallani.

Vidd vissza és mondd meg nekik, hogy állítsák be rendesen.

(#17067) Neuler


Neuler
csendes tag

Sziasztok!
Nemrégiben kaptam egy Stagg C546TCE elekroklasszikus gitárt, de az elektromos (powerstate 15W) erősítőmön keresztül nem szól olyan királyul. Nézegettem akusztikus erősítőket de igazából nem tudom mi az ami ezek között jó márkának számít, vagy a hangja teljes mértékben vállalható akár "mini" koncerteken is.
Amiket néztem: Fender Acoustasonic 15W ---> ennek a teljesítménye lehet ,hogy kevés, a másik a Kustom Sienna 30 W -----> nekem a márka ismeretlen kicsit, de a neten utánanéztem és nem rossz, csak jó véleményeket láttam róla. (Lehetőleg 30 000 alatti legyen, viszonylag nagy hangerő ami egy közepes termet be tud tölteni, és tiszta hang+ jó ha van chorus/flanger/(zengető?))

Másik kérdés: Akuszt. erősítőbe dugva az elektromos gitárt milyen hangja lesz? fordítva a hangtartomány miatt nem egészen jó, de többször láttam ,hogy akusztikus erősítőre van bekötve az elektromos gitár. Teltebb hangzást kölcsönöz neki, vagy semmi előnye/hátránya nincs?

OFF: Állítottam kicsit az elektromos gitáromon (SX Seg1-STD) és 4mm-ről 2.8-ra le tuttam vini a húrmagasságot (mérve: 12. bund ,capo nélkül)..... :)
Mi az átlagos vagy ideális húrmagasság (tudom ez szubjektív, de érdekel).

(#17236) Neuler


Neuler
csendes tag

Akkor ezen kép alapján a Yamaha az igényesebben elkészített hangszer: [link]

És rákérdeznék még pár általános, a gyártást illető dologra:
A nyakakat vehetjük megtárgyaltnak, köszönöm az erre vonatkozó információkat.. :)

A hidat vegyük most egy kicsit górcső alá (azon belül is a fix húrlábakat).
-Tone Pros féle húrláb, majd külön a nyak felé híd--> ez jó vagy nem? (pl.: Cort M600, les paulok stb.)
-Testen átmenő húrozás. (Mint mondjuk a yamaha---> ez külön tetszik, a húrláb mert húronként állítható a húrmagasság és az intonáció)
-stb.

Nézzük meg a hangolókulcsok elrendezését is. Csak esztétikai a különbség a 6 és 3+3-as között vagy van más is ami miatt az egyik jobb, vagy csak valamiben eltér a másikhoz képest.

A gitártest anyaga. Van-e általánosan jobb vagy csak különbözőek.
Nyak anyaga (ugyan úgy mint fent).

Azt nem tudom ,hogy ezek a témák már ki voltak-e vesézve, ha igen akkor elnézést kérek (vagy nem :)) )

OFF:
@nesa: Te egyébként hangszerkészítő vagy? Csak azért kérdezem mert mindig ilyen szemszögből nézed a gitárokat, ami számunkra hasznos.... :) így nem csak 1 gitárhoz adsz tanácsot, hanem mindegyikhez ,hogy mit érdemes megnézni, köszi. :K

(#17361) sza.sa válasza Humbucker (#17358) üzenetére


sza.sa
tag

Nekem ilyen van, csak az EMG-HZ hangszedős. Ezt a gitárt láttam már fennt régebben, még lehet az előző tulaj hirdetését.
Kérdezz rá a bundok kopására, ez enyémet új állapotában is síkra kellett csiszolni, hogy nekem kényelmes húrmagassága legyen. Esetleg a potikra kérdezz rá, az enyém tone potija már túl könnyen forog...
Szerintem ha nagyon akarod a pickup fedelet ki lehet cserélni, vagy esetleg kinyomni (én úgy tudom levehetőek.... de majd megcáfolnak)
Amúgy szerintem jó ár, kb az új ár fele....

[ Szerkesztve ]

sza.sa

(#17379) atomeec


atomeec
senior tag

Lenne egy kérdésem a tapasztalt emberekhez. Megint hozzákezdtem az oktávállításhoz, de el is akadtam... :DDD

Az E húrról lenne szó. A húrláb teljesen hátra van húzva, de még mindig egy nagyon picit magasabb az oktáv, mint kéne. Húrmagasság-állítással lehet még ezen javítani? Keresgettem itt a fórumban, de nem találtam hasonló problémát másnál.

(#18535) atomeec


atomeec
senior tag

Heló ismét. Félve, de megosztanám első "komoly" felvételem. Tudom, hogy csak Metallica, meg egyebek, meg van benne hiba rendesen - vagy 20x csináltam a felvételt mire sikerült ennyire összehozni, túlizgultam :)

Valamint lenne kérdésem, hátha valaki tud javasolni valamit. Ez egy Rocksmith USB kábel + Line Pod 2.0 + Amplitube 3-mal lett csinálva. Viszont a felvétel nem úgy szól, mint mikor közben a hangszóróban szólt. Tehát a felvétel minősége ratyi...van valami lehetőség a fenti kellékekkel, hogy jobb minőségű legyen a hang? Valami ASIO kompatibilis megoldás kéne, Audacity nem jó mert a késleltetés összezavar...

@Plazmacucci: Ha nem zörög, semmit, ha igen, akkor nyak vagy húrmagasság.

[ Szerkesztve ]

(#19410) Neuler válasza Neuler (#19409) üzenetére


Neuler
csendes tag

A 12-es húrosat úgy kell érteni ,hogy 6 húros 0.12-es húkészlettel... ;)
+A technikámat javítgatom ezen a téren, ha a csuklómat kicsit "megcsavarom" a mutatóujjam irányába akkor jobb, de továbbra is érdekelne ti hogy barréztok.. :) (+ Újoncoknak, mert mostanában sok van itt, is hasznosak lehetnek majd a tippek/trükkök)
A húrmagasságomat úgy mértem ,hogy 12. bundnál a mély e húrnál: olyan 2,7-3mm, de majd tolómérővel még lemérem. (Mérésnél a mért távolság: a bund teteje és a húr alja). Ez nem kimondottan alacsony de úgy láttam normális értéknek számít. (az intonáció jó a gitáron)

(#19413) BluEyes válasza Neuler (#19410) üzenetére


BluEyes
őstag

A kezed nem bírja ezt a húrvastagságot ekkora húrnyomás mellett. (az enyém se bírná).
Nem gáz vékonyabb húrt használni. Hangszerésszel húrmagasságot állíttasd be. Gitár játszási pozicióját találjad meg, lehet nem jó helyen "hordod" a hangszert, nyak magasságát, dőlésszögét találjad meg, hogy a legkevésbé legyen fárasztó a kezednek.
És akkor már csak gyakorolni kell sokat, hogy erősödjön a kezed, de főleg hogy "gazdaságosan" gitározz, pont akkora erőt tegyél bele az akkordba, amekkora épp elég, ne szorítsd túl a nyakat. Magától be fog majd állni a gyakorlással.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19961) Eastman válasza csadi0011 (#19959) üzenetére


Eastman
őstag

Hejj, de jó! Van ott húrmagasság, meg virsliujj rendesen. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19962) SunMount3r válasza Eastman (#19961) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez a "fő" gitárja neki? Vagy csak gag-ből játszik rajta? Az a húrmagasság kicsit meredek, még akkor is ha szóló gitár. :Y

(Amúgy szóló gitáron nekem is kevesebb ilyen problémám van.)

(#20539) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

Filóztam, hogy lecserélem a vintage tele húrlábat "modern" telcaster húrlábra.
Valakinek van ilyen? Vélemény?
A régiből állandóan kitekeredik játék közben a húrmagasság állító csavar, és elkezd zizegni.
Baromi idegesítő negyedóránként visszacsavarni, meg nem is szimpi annyira az a megoldás.

You are being revived

(#20632) impalaman válasza HTCX715 (#20624) üzenetére


impalaman
aktív tag

Ebben a videóban hallható, hogy milyen a hangja tiszta és torzított csatornán is. Igaz, G210 van a videóban nem G200, de a középső és a nyaki pickup ugyan az mint a G200-on. :)

Az intonációt is teljesen pontosan be lehet állítani a gitáron. Én is tartottam kicsit tőle, hogy gondok lesznek vele, de végül pozitívan kellett csalódjak.

Stagg-eket annyira nem ismerem, egy Stagg SW203 akusztikus van itthon, rendes beállítás, nyeregcsere és bundcsiszolás után nem rossz, de gyárilag egy katasztrófa volt, főleg a húrmagasság.

(#20710) funk648 válasza brickm (#20708) üzenetére


funk648
aktív tag

Próbáltam a húrmagasságon állítani, ha magasabbra állítottam, akkor már nem zörgött annyira, csak úgy meg túl magasan volt a többihez képest, illetve elég furán szólt, hiába hangoltam be.

(#21257) AKs válasza Bobrooney (#21248) üzenetére


AKs
tag

Természetesen nem veszem kötözködésnek, és leírom részletesebben a véleményemet.
Alapvetés: jelen esetben alsó kategóriás hangszerekről beszélünk.
Ha a kollégának ez lenne az első elektromos gitárja, valószínűleg nem igazán van tisztában a lehetséges buktatókkal, amit a vásárláskor ellenőrizni kell.(Ezt semmilyen youtube video nem pótolhatja, tekintve a minőségi szórást) Ezt lehet pótolni egy checklist-tel, kinyomtatja, egyesével végigmegy rajta. Ha szerencséje van, semmi élből kizáró tényezőt nem talál (nyak egyenes, oktáv beállítható, húrmagasságok épeszű határon belül vannak stb.)
A probléma ott kezdődik, hogy a két konstrukció, a Tune-o-matic (Cort) és a strat. féle tremolós között jelen esetben a leglényegesebb különbség, hogy az előbbi jóval egyszerűbb, stabilabb. Egész egyszerűen kevesebb a hibázási lehetőség. Ha az oktáv és a húrmagasság OK, nehéz utána elcseszni.
A strat. féle tremolónál csomó minden bejátszik, kezdve a tremoló blokk általában hitvány minőségű öntvény anyagától, a rugók, babák minőségén, állítgatásán át...
Javaslat: tégy egymás mellé két ilyesmi gitárt, 10 percig valami intenzív E A D akkordozgatás, és utána nézd meg melyik tartja jobban a hangolást. Csodálkoznék, ha a strat. lenne az. Ismétlem: alsó kategóriáról beszélünk. Ilyenkor szokott jönni a lecserélem a ... , és máris többe van a leves, mint a hús. A végén van egy ugyanolyan vékonyan, cincogósan szóló strat.-od, + x ezer Ft-ért.
Azt sem tartom kizártnak, hogy volt már olyan ember, aki vett 20 e.-ért mechanikailag OK-s strat.-ot, de szerintem ők vannak kevesebben :)

"There must be some kind of way out of here..."

(#21378) brickm válasza dynamicrossh (#21377) üzenetére


brickm
őstag

A bund nem kopik...jh....csak a fogólap. Épp elég. ;]
A nyakpálcával tudod finomhangolni a húrmagasságot is, anélkül, hogy mélyítenéd\cserélnéd a felső nutot. tehát még a fretless tény sem indokolja a nyakpálca teljes elvetését, hacsak nem teljesen egyedi neked készített gitárod van, amit nem akar más magasabb\alacsonyabb húrállásra állítani, mint amit enged a húrláb állíthatósága.

Easman:
Erről a csernus a hangszerboltban-ról jut eszembe:
[link] :D

[ Szerkesztve ]

(#21380) dynamicrossh válasza brickm (#21378) üzenetére


dynamicrossh
tag

De a húrmagasság is egy baromság meg a felső nut pláne ;)

guitarguy:
megtaláltam az ideális gitárt számodra:

[ Szerkesztve ]

(#21581) Moleman válasza BluEyes (#21524) üzenetére


Moleman
addikt

Figyelem, kisregény következik.

Nehézségek árán, de tegnap végre megérkezett a gitárom. :)
10 napot vártam rá, sajnos DPD-vel jött, akik nagyon nem álltak a helyzet magaslatán. Nem lehetett tudni előre, melyik futárszolgálattal fogják küldeni, 4 nap után adták fel, és Bolognából még München felé kerültek, fene a logisztikájukba. Amint Pestre ért, telefonáltam, a másnapi kiszállításra címet változtattam, ennek ellenére a korábbi címre vitték... Plusz egy nap csúszás. Az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy nem tudják mikor ér vissza vele a futár a telephelyre, este már nem lehet átvenni. Ennek ellenére odamentem este 9 után, pont 10 perccel korábban ért vissza a futár, így megkaptam. AZ átvevőpontos ügyintéző már nagyon kedves volt, részben elvette a rossz szájízt.
Ott ki is bontottuk, így az unboxing videó elmaradt, de nagyon elégedett voltam.


Egy bazinagy papírdobozban volt az egész, kibélelve kisebb-nagyobb légzsákokkal és karton távtartókkal, a közepén a tok pukifóliával sokszor körbetekerve. A tokon belül a gitár a szokásos 1-2 mm vastag szivacszsákban volt. A pickupváltóról lespórolták a hungarocellbogyót, pedig az még keménytokon belül is szokás.


A tok a képek alapján nagyon gagyinak tűnt, de élőben nem olyan rossz, vastag szivacs, puha szőrös belsővel, a hátán 2 állítható vállpánt is van.

A zsebében voltak a kiegészítők, szerszámok a beállításhoz, garanciapapír, használati útmutató, minőségellenőrzési lista és egy kép a gitárról a minőségellenőrzésnél (letettem a hajam).


Maga a hangszer: fantasztikus. Gyakorlatilag fényképezhetetlen, sose adja vissza, milyen színű, de nagyon szép.

Üreges mahagóni test (barázdált a felülete), sima domború C grade juhar top, szintén barázdált mahagóni nyak, vékony selyemfényű nitrocellulóz lakk mindenhol. A koptatót leszedtem, kicsit csúnya az elülső csavar helye, de nem szerettem.
A nyak a félelmeim ellenére nagyon kényelmes, pont tenyérbeillő, jobban örülök neki, mintha 60's slim lenne. Az üreges test miatt az egész gitár csak 3.5 kiló, 90 dekával könnyebb mint bármelyik más elektromos gitárom (a strat, a superstrat és a basszus is 4.4 kiló).

A fogólap az egyetlen, amivel nem vagyok kibékülve, elvileg rózsafa helyett sütött juhar, a színével nincs is gond, viszont olyan mintha csak durván legyalulták volna, sprőd, érdes a felülete. Ha a kezem zsírjától nem simul ki belátható időn belül, lekezeltetem valahol hangszerésszel.

A hangolókulcsok klasszikus tulipánok, elég masszívan mozognak, de a gyári húrozás kicsit tesséklássék, kevés menet van a tengelyeken, nagyon sokat mozgott, mire nagyjából tartja a hangolást. Valami hibrid Daddario készlet van rajta, talán 9-46 (tolómérővel 9-49, de olyan tudtommal nincs). A nyaki húrvezető és a bundok rendben vannak, de nem annyira kiemelkedően simák a szegélyeik, mint egy fél millió fölötti gitárnak. A húrmagasság tökéletes volt, az intonáció viszont majdnem mindenhol rossz, sokat kellett tekergetni, a vastag E húron el is értem a húrláb menetének a végét.
A potik először durván jártak, de 2 tekerés után már jók, a pickupváltó is kellemes. Le nem vettem a takarólemezeket, de ha egyszer odajutnék, csinálok képet a villanyászatról is.

A Burstbucker Pro hangja... na az mindenért kárpótol. A fogólapért, az AAA top hiányáért, a relatíve hatalmas kiadásért. Minden hangerő és hangszín állásban más karakter bújik elő belőle, nem hiányzik a felezhetőség. Nagyon tisztán szól mindenhol, nem sárosodik el a hangja, és semmi zaj nincs. Nagyon sokkal tud többet nálam, évek kérdése, mire felnövök hozzá. De már dolgozok rajta, az itteni tanácsok alapján elkezdtem skálázni és így 13.5 év után végre rendeltetésszerűen használni a kisujjamat... :D


Pont egy nappal a gitár érkezése előtt sikerült beszereznem a kiválasztott midi pedált is (Behringer FCB1010, gyári 2.4.1 chip), egy kis konfigurálás után tökéletesen működik, stompbox és expression, standalone és VST egyaránt. A preset léptetés hektikusan működik (jobbára nem működik), de azzal már együtt lehet élni.

Nagyon köszönöm minden érintettnek az ötleteket és a javaslatokat, összehoztátok nekem a tökéletes gitárt. :R

(#21611) Moleman válasza Bencsizy (#21610) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi!
A húrmagasság nagyon jó, inkább alacsony mint közepes. Unplugged néha kicsit zizeg, de ha máshogy rakom az ujjam, mindenhol elhallgat. Alapból rossz volt az intonáció szinte mindenhol, plusz a vékony E húr beleért a hídba, de az oktávok beállítása után jó lett az is. Tegnap vettem észre, hogy a húrtartó nagyon féloldalasan volt betekerve, a mély oldalon 4 menet volt ki, a magas oldalon 1, így már nem csoda, hogy beleért a vékony E a húlábba. Nagyjából szintbe hoztam, de nem teljesen, mert a húrláb is féloldalas kicsit, viszont így jó a húrmagasság mindenhol, azt nem piszkálom inkább.

(#21703) AKs válasza Skrilla (#21699) üzenetére


AKs
tag

Annyit hozzátennék a kolléga gondolataihoz, hogy mielőtt bármit is elkezdesz vele, érdemes ellenőrizni/ellenőriztetni - beállíttatni az alapvető dolgokat a gitáron. Gondolok ilyenekre: új húrkészlet (javasolt: 10-46), oktávpontosság, húrmagasság, bundok állapota --> ne zörögjön semelyik húr, bármely bundnál lefogva stb. Ezt te is megteheted a net vagy könyvek segítségével, én inkább javasolnék egy jó hangszerészt.
Sok örömöt kívánok a hangszerhez!

"There must be some kind of way out of here..."

(#22017) Moleman válasza ataman (#22014) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem sem lehet western gitárra nejlonhúrt tenni. Én is láttam már golyós végű sodort nejlonhúrokat, de a felső 3 húrból nem lesz olyan. Másrészt sokkal vastagabbak, át kéne alakítani hozzá a felső nyerget, így utána már nem tartaná rendesen az acélt. És valószínűleg a húrmagasság is túl alacsony lenne neki, ha valahogy mégis felmenne.
Gyárilag valószínűleg 12-essel van szerelve, azt az én ujjam se szereti, 14 év után sem, én 11-52-essel tanultam. Érzékenyebb ujjúaknak én inkább 9-42-es elektromos húrokat javasolnék, nem lesz túl nagy hangja, de legalább kényelmes. Ismerek olyat, akit az is bánt, de ott már lehet, hogy inkább az akaraterővel van a gond. :))

(#22029) Moleman válasza cucka (#22028) üzenetére


Moleman
addikt

Én nejlonon kezdtem, mert az volt olcsó, aztán fél évvel később beszerztem egy normális gitárt. A túl széles nyak és a nagy húrmagasság miatt nekem azon sokkal nehezebb volt játszani, nejlonhúr ide vagy oda.

Ha kihagyás után sokat játszom akusztikuson, főleg ha csak valaki a kezembe nyom egyet (általában gyári 12-esekkel, de volt már 13-as is), a mai napig rojtosra szakadnak az ujjbegyeim, de már 8-10 éve egyáltalán nem fáj, bármennyire is látványos. A basszusgitár más tészta, azt 6 év alatt még nem tudtam megszokni, ritkán játszom.

(#22239) atomeec


atomeec
senior tag

Kicsit körülményesen, de ma sikerült átvennem az új kedvencem. Egyúttal el is bizonytalanodtam a multieffektekben...Nagyon minimális hangzásbeli különbség van, a tipikus Les Paul hangzásból szinte semmi. Tegyük hozzá, hogy lehet a hangszóró a ludas, 5.1-es Logitech, de fejhallgatóval sem ájultam el tőle. Guitar Rig-ben viszon már kellemesebb volt (muszáj volt kipróbálni máshogy is).

[L:/dl/upc/2016-03/15/167335_gfrsvdst96vfgmce_camerazoom-20160315163645774.jpg](IMG:/dl/upc/2016-03/15/167335_gfrsvdst96vfgmce_camerazoom-20160315163645774.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Sajnos csak telefonom van fényképezni...
Nagyon örülök neki, Youtube-on, egyéb helyeken írák, hogy előfordulhat festési hiba rajta, én nem találtam, külsőre nagyon szép, egyedül a potméterek sapkái vannak silány módon rátéve, nem merőleges a tengelyre egyik sem.

Holnap körbejárom még, mert állítani kell rajta. A boltban nagyon rendes volt az eladó, átnézte (még szombaton megérkezett és ott várt bontatlanul, de csak ma volt fizetés) előttem, kiegyenesítette a nyakat (de minek...). 12. bundnál szinte 2mm sincs a húrmagasság és erősebb pengetésnél előfordul egy kis zörgés. Kár, hogy a hosszú hétvége utolsó délutánján kaphattam csak meg. Sebaj, holnap meló után esem is neki :))

(#22494) frank04 válasza Moleman (#22493) üzenetére


frank04
tag

Rendben, és a kényelem szempontjából milyen típusokat próbáljak?
Különböző nyak vastagság/szélesség/hosszúság, húrmagasság (ez, nem tudom, mennyire állítható), húrtípusok, illetve a test formája nem tudom, hogy számít-e egyáltalán ilyen szempontból.

(#22495) bigrob válasza frank04 (#22494) üzenetére


bigrob
őstag

Strato szerintem mindenkinek kényelmes, még nekem is pedig én a bal lábamon támasztom.. Most tervezek beszerezni valamilyen V formájút :DD :DDD
Hídnál szerintem bármin lehet húrmagasságot állítani, tapogass meg egy pár nyakat, szerintem az ibanezeké a legvékonyabb. Ami fontos, hogy egyenes legyen a nyak.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22496) Moleman válasza frank04 (#22494) üzenetére


Moleman
addikt

Testformából én is a Stratot preferálom, ülve sokkal kényelmesebb, a szarva felfekszik a mellkasodra, nem úgy, mint a kisebb Les Paul. Állva majdnem mindegy, milyen formájú.
A nyakat te érzed, hogy neked mi áll kézre, az Ibanez RG-k nyaka valóban nagyon vékony, a fent linkelt Cort is ugyanolyan. A Fenderek modern C nyaka kicsit húsosabb, nekem az a kedvencem, viszont az Ibanez SA-k és Chapmanek nyaka más profilú, széles és húsos, személy szerint nekem nem kényelmes. A Gibsonok tradicionális (=keskeny és vastag) nyakprofilja nekem meglepően kényelmes, tehát mégsem ennyire egyszerű, tolómérővel nem lehet mérni a kényelmet. Plusz szempont, hogy natúr vagy lakkozott-e a nyak, ez is egyéni preferencia kérdése, ahogy a rózsafa vagy jávor fogólap is. Ezért javasoltam, hogy sok gitárt markolj meg, mert ha valami azonnal megfog, később sem fogod megbánni, míg ha kép és leírás alapján beleszeretsz valamibe, élőben csalódást okozhat.
A nyak hossza, vagyis a menzúra a Strat jellegű gitárokon szinte mindig 25.5"-os, a húrmagasság állítható.

(#22564) FockeWulf


FockeWulf
tag

Azt tudja valaki hogy mekkora az ideális/átlagos
húrmagasság klasszikus gitáron a 12-es bundnál?

[ Szerkesztve ]

(#22566) FockeWulf válasza brickm (#22565) üzenetére


FockeWulf
tag

Azt nem hinném. Elektromoson úgy láttam hogy a legkissebb a húrmagasság. Westernen kicsivel több,klasszikuson még több (flamencon alacsonyabb). A pontos méretekre lennék kíváncsi...

(#22569) cucka válasza brickm (#22568) üzenetére


cucka
addikt

Ez nem teljesen pontos, miinden gyártó megad egy standard húrmagasságot - ez pl. a garancia miatt is fontos.
Ettől persze eltérhetsz, mindenki úgy állítja be a hangszert, ahogy akarja.

(#22570) FockeWulf


FockeWulf
tag

Értelek...csak én azt hittem hogy van egy elfogadott,úgymond szabvány húrmagasság méret...tól-ig... Végül is ha így nézzük akkor akár a kerékpárt is lehet üres gumikkal hajtani..csak nem túl kényelmes... ;)

[ Szerkesztve ]

(#22571) brickm válasza cucka (#22569) üzenetére


brickm
őstag

Az gyártói AJÁNLÁS. Mert ők azzal a szettel állítják be a nyakat, a húrlábat a nyerget, a hangszedőket.
A garanciához semmi köze, ha te 9-es húr helyett 12-est spanolsz rajta standard E-re és elgörbül a nyakad, nem fogják megkérdezni, hogy de ugye feltétlen csak 9-es húrt használtál rajta?! És pont ezért van lehetőség bizonyos hangszereknél állítani a nyak szögén. Bizonyos hangszereknél meg nincs szükség az állításra, mert nem görbül. A gyártó sem mondhatja meg hogy hol tartsd a húrodat, van aki lányosan penget, alig rezegnek a húrok, van aki meg vadul csapja a húrokat. Én pl csattogtatom is, tehát ha nekem megmondaná a dzsibzon hogy bizony garancia is csak 1.5mm-es oktávtávolsági húrmagassággal van, mégpedig 10-es húrral, akkor visszaadnám, hogy köszi nem kell, mert 12-es húrt használok és 3.5 - 5mm-en mert így is veri a jumbo bundot ha elgurul a gyógyszerem.

FockeWulf:
"egy elfogadott,úgymond szabvány húrmagasság méret...tól-ig..."

Ez olyan, mint a farokméret. Állítsd be valahogy ahogy neked kényelmes, azt annyi.

(#22709) bigrob válasza GoTReX (#22708) üzenetére


bigrob
őstag

Én egy cort x1-el kezdtem, nagyon magasra volt beállítva a húrmagasság, de azt sikerült belőni amúgy elég jó kis hangszer volt annyi pénzért. Haveromnak cort g210-e van és szerintem tökösebb hangja van mint az egykori epiphone les paul studiomnak, ő még a mai napig használja a cortot.
Talán őt Cort X-5 ajánlanám.
Ha valakinek van tapasztalata ezzel a corttal majd úgyis jelzi.
Illetve ha szerencséd van mint nekem és találsz ilyen áron olyan Squiert amiben van egy Seymour Duncan hangszedő, akkor azt nem is fogod hosszabb ideig cserélni.

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22918) FockeWulf


FockeWulf
tag

Sziasztok!

Vettem egy Cort AD810-es,matt fekete gitárt. Remek hangja van! A húrok picit magasan voltak,így csiszoltam kicsit a húrláb aljából. Most durván 2mm a 12-es bundnál a húrmagasság,a mély E húr alja és a bund teteje között. Ez kb jó? Ha jó erősen bepengetem a mély E-t akkor az oktávnál lefogva nagyon picit bezörög...de mondom csak akkor ha jó erősen odapengetek neki.

(#22937) GoTReX


GoTReX
őstag

Srácok egy gyors kérdés: Lehet olyan hogy az utolsó bundnál ha lefogom a húrt,akkor beleér az utolsó előttibe? Ilyenkor mi van? Első el. gitárom,és itt sokkal kisebb a húrmagasság ,mint az akusztikuson. :U

[ Szerkesztve ]

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#23085) BluEyes válasza haxiboy (#23083) üzenetére


BluEyes
őstag

Ne vidd el, hanem oldjad meg magad, ez pofonegyszerű a kétpontos tremolóknál!
Nagyon kevés dolog van a mi sportunkban, aminek valahogy kell lenni. Szinte minden szabadon változtatható. A tremoló állása is attól függ, hogy mennyit szeretnél hátrafelé karozni, azaz fölfele nyújtani a karral. Ha sokat, akkor nyilván kell hely hátrafele, ezért alapból kicsit előre buktatjuk a hidat, mint ahogy most a tiéd áll. Ha nem akarsz nagyokat rángatni hátrafele, akkor lehet vízszintbe rakni. Ennek a módja, hogy kicsit - mondjuk 2 félhangnyit kábé - engedsz a kulcsokon, aztán hátul beljebb tekered a két csavart, nem sokat, ahogy látom 1-2 teljes fordulat elég lesz, először mondjuk 1-et. Majd behangolod, nézed jó-e már? Ha nem, mégegyszer megcsinálod, már látszik az első kísérletből, hogy merre kell kábé mennyit tekerni a két facsavaron.
Oldalról nézzed, ha szemre jó, párhuzamos a testtel az alaplemez, akkor jó. Ennél pontosabbra semmi szükség.

Ezután hátulról is nézzél bele a hídba, hogy párhuzamos-e a testtel, Ha lejt valamerre, akkor a két tőcsavar nem egyformán van betekerve, korrigáljad. Ez az egyik, ami viszont kell hogy párhuzamos legyen! Itt is bőven elég a szemre állítás. Ezzel viszont a húrmagasságot is elállítod, tehát azt is majd korrigálni kell, a babák kis imbuszcsavarjaival be kell lőni újból a húrnyomásokat.

Tessék piszkálni a hangszert, nem harap. Hangszerész csak akkor, ha valamit nagyon elcsesztünk, vagy nem akar az istennek se sikerülni a beállítás.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23212) Plazmacucci válasza GoTReX (#23211) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Érdemes, ha nem egy 12e forintos harley bentonon játszol minden mindegy alapon. Egy új készlet húr is csodákra képes. Én azt mondom ha még új az egész, nem érdemes otthon nekiállni húrmagasságot meg ilyesmit barkácsolni. Viszont használt gitár esetén sanszos hogy megfelelően van beállítva, tömbnyire mindenki így használja. Az újakkal szokott gond lenni, vagy egyáltalán nincs beállítva, vagy valami gyári standard baszott magas húrokkal :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23214) _t0Mi_


_t0Mi_
aktív tag

Sziasztok!

Kb egy hónapja én is beléptem a gitárosok (egyelőre csak gitárral rendelkezők :D ) klubjába egy Squier Bullet-el. :) Elégedett vagyok vele, jó elpötyögni, csak sajnos a mély E húr eléggé zörög a 2-4 bundok lefogásakor. Próbáltam húrmagasságot emelni, azzal a zörgés enyhült, de a hangja is sokkal gyengébb lett. A jövő héten fogunk rajta húrt cserélni egy Elixirre, beállítjuk újra a gitárt egy hozzáértő segítségével, hátha az megoldja a dolgot. Egyébként is terveztem ilyet, mert a gyári húrok ránézésre is gyér minőségűek, még úgy is, hogy nem értek hozzá.Hátha..

Szóval csak beköszöntem, biztos jövök még ide! :)

Ui.: ha bármilyen tanácsotok van egy kezdőnek, szívesen fogadom!

---

(#23257) FockeWulf válasza oAcido (#23251) üzenetére


FockeWulf
tag

Szia!
Szerintem egyenlőre a nyakat ne piszkáld. Viszont az jó volna ha tudnál pontos húrmagasság-méretet mondani. Ha nincs mérőezköz kéznél,akkor pl. a 12-es bundnál tegyél be a mély E-húr és a bund-pálcika közé egy 200 forintost,az pont 2mm. Ha befér úgy hogy nem emeli meg a húrt az jó,sőt még jobb ha hozzá sem ér,kb. 2,5-3mm az a húrmagasság (a mély E-húrnál) ami mondhatni ideális).

(#23267) oAcido válasza BluEyes (#23262) üzenetére


oAcido
aktív tag

Nagyon tetszett neki :). Gitárral semmi baj nem volt, mint írtam a nyakat kellett belőni (inkább volt egyenes, mint homorú) illetve a húrmagassággal voltak kisebb bajok (a mostani is picit magas, de mérőeszközök nélkül nem akarok hozzányúlni).

Megyeget szépen. Alap akkordokat ügyesen megtanulta, már csak a váltások sebességén kell csiszolni. A barrés akkordok viszont még nem mennek. Megmondom őszintén én is próbálkoztam a lefogással, de esélytelenül :D.

Karácsonyra szeretném meglepni egy másik gitárral, viszont az már picit magasabb árkategória lenne. Egyik ismerőnek van egy Martin D-35-öse, az tetszett meg neki. Mivel nem vagyok milliomos sajnos ilyet nem tudok neki venni :D.
Viszont ha lenne 200-250 ezres ársávban valami ajánlott darab, akkor senki ne tartsa magában :). Esetleg ha csak "túlárazott" darabok tanyáznak itt, akkor jöhet olcsóbban is. Drágább ne nagyon legyen, mert a keret véges és a december mindjárt itt van.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.