Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52288) FockeWulf válasza lacibattya (#52276) üzenetére


FockeWulf
tag

Ahogy már írták , érdemesebb először hangözökben megtanulni az adott skálát, először egy húron, majd kettőre elosztva, stb. Sokkal jobban átlátod magát a rendszert, a skála felépítését, a hangközeit stb. Éveim mentek el a skáladobozok tanulgatásával, és ez azt eredményezte hogy teljesen bezártam magam a megtanult skáladobozokba, ami full sablonos imprózásokat eredményez. Aztán egyszer elkezdtem az elejétől, doboz-mentesen megközelíteni a dolgokat, és sokkal jobban átláthatóvá vált a rendszer.

espista@ az EQ-t én a torzító elé tenném inkább.

[ Szerkesztve ]

(#53150) emiki6 válasza Ctrl+Alt~Del (#53149) üzenetére


emiki6
veterán

Az a csavar, ami már benne van, de amúgy guglizd ki és meglátod. :D

espista: De. Körémetszed vagy belemetszed majdnem mindegy. :D

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#53398) Ctrl+Alt~Del válasza doc (#53397) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Pontosan! :DDD

Amúgy ebben a gitárban tetszik, hogy egyedi a finish. De egyszerűen az Ibanez logótól lever a víz, nem tudom miért. Grrrrrrrrrr. Ami nagyon nem tetszik a gitárjaikban, hogy a hangszedőknek ásnak kétszer akkora árkot, mint a hangszedő, és kényelmesen be tudom dugni mellé három ujjam, "belelátni a gitárba".

Nekem ez nagyon nem tetsző, azt hiszem Ibanez gitárt soha nem akarnék.

Valamelyik nap gondolkodtam pont, hogy ezeket a brandeket én hogy rangsorolnám benyomás alapján, nagyjából lenne egy ilyen listám.

1.Gibson
2. PRS
3. Fender
4. ESP
5. Schecter
6. Jackson
7. Ibanez

stb.

Nálam nem tartozik a top gitárok közé, messze nem.

W | W | H | W | W | W | H

(#53400) doc válasza Ctrl+Alt~Del (#53398) üzenetére


doc
nagyúr

En meg pont hogy imadom az Ibanezt, a logojat is, de az a nyak az, ami mindent visz. A Schecternek eleg vekony nyaka van, de az Ibanez utan megfogni olyan mint a szeklab :D Es ennel az RG nyaknal van meg eggyel vekonyabbjuk is...

Ja, ez nem igazan "finish", ez egy utolag customizalt cucc, szerintem valami vinyl-szeruseg lehet rajta, vagy nem tudom, de rendes fizikai lapocskak/lemezek amik a kepen annak latszanak, valodi szegecsekkel meg minden, szoval tenyleg igazi rocker cucc :C

Milyen lyukra gondolsz? A pickup passzol a helyere, mellette az a lyuk van ami a pickupcsavarnak kell, hogy hozza tudj ferni (es ahogy nezem, pontosan ugyanakkora mint a Schecteren :D ). Es amugy pont az Ibanez az, ami konkretan SEMEKKORA arkot nem csinal egy csomo modellben, hanem keretben van benne a pickup, pl:

Erdekes ez a "markalista", ezekbol eleg sokat probaltam mar.
A Gibson az, amit megfogtam, baromi komoly minosegerzet, gyonyoru mutargy, de nehez mint a dog, huz a feje, olyan a nyaka mint a petrencerud, mint hangszer egyaltalan nem tetszik, pedig nezegetni nagyon jo :D Mondjuk amennyibe kerul, az tenyleg inkabb mutargy :D
PRS meg nem volt a kezemben, azt latom kepeken/videokon hogy nagyon szepek, es sokan nagyon szeretik, de valahogy nem erzem hogy engem "szolitana"

A Fender tok szep, tok jo, de abbol legfeljebb egy szep Telecaster kene, amugy valahogy nem az en hangszerem az sem...

ESP-t egyszer akarok majd, egy fasza Explorert. Majd egyszer, otodik-hatodik-hetedik gitarnak, nemtom :D

A Schecter is ad minosegerzetet, ott az nem tetszett hogy ugyan a legalapabb gitarjaik tok jo aron vannak es jo is jatszani rajtuk, de ha BARMI kell ami a legeslegalapvetobbnel egy hajszallal tobb (pl. 3 helyett 5 allasu pickupvalaszto kapcsolo, vagy egy normalis szin) akkor ott mar durvan zsebbe kell nyulni. Raadasul igy egy ev utan amellett hogy szeretem ezt az Omen Elite-et, azert tobb olyan dolog elojott rajta, amibol pont az jon le hogy nem annyira minosegi mint amilyennek kinez (a pillanatok alatt kikopo bund, minap az tunt fel hogy a pickup kis oszlopocskai nem a hurok alatt vannak, kezzel "atnyomtam", gyakorlatilag ket allas kozott lehet kattogtatni, valami nem jo alatta, de nem akarom szetszedni, most jo...). A nagyon sotet tonusu hangja mondjuk nagyon jo allat metalriffekhez, nagyon jo ritmusgitar :)

A Jackson valahogy olyan "tok jo, de ez nem en vagyok", bar komolyabb Jackson meg nem volt a kezemben, valahogy nem igazan tetszik, de lehet hogy egyszer majd lesz egy :)

Az Ibanez... na az nekem szerelem :C Egyreszt a design, a kinezet nagyon tetszik, fasza ez az eles, hegyes, agressziv forma, a fejformaja is nagyon jo (mondjuk elegge hasonlit ra a Schecter :D), a nyaka az valami dobbenet, es ez a Premium RG elkepeszto minoseget araszt, ennel volt olyan erzesem mint a Gibsont kezbeveve, csak ez (legalabbis a Premium) feleannyiba kerul :D . Ha a Schecter egy jo minosegu, profi balta, akkor az Ibanez egy high-tech precizios muszer :)

Ami egyszer majd valamikor lesz, az a Solar, a kezemben meg nem volt, de nagyon tetszik ahogy osszevalogatjak hozza a cuccokat, a kinezetuk is fasza, multkor azt nezegettem hogy ha egyszer raszanom magam egy hethurosra, akkor ez a gyonyoruseg [link] mennyire szep lenne itt a szobaban :D

Disclaimer: teljesen hulye vagyok a gitarokhoz es a gitarozashoz, erosen szubjektiv, a hozzaertest teljesen mellozo velemenyt hallottak :D

[ Szerkesztve ]

(#53422) benedekco válasza doc (#53421) üzenetére


benedekco
addikt

A franken az sokkal szebb, Vai JEM gitárokért sem vagyok oda, de az új PIA az egy fokkal jobb, de biztos nem kellene.
Szempont, hogy egyedi meg feltűnj az igen, de attól nem lesz szép valami ;)
Mondanám, hogy pl ilyen a hód arcú BMW, ocsmány de mindenki észre fog venni az utcán. Vagy azok a nők és férfiak akik nem feltétlenül szépek, de rommá vannak sminkelve valamiért. Nem tudod nem nézni a csúnya arcukat :D
Mindenkinek mások a preferenciái.
Ha már felmerült a szépségverseny akkor, az én preferenciám szerinti szépség listám valahogy úgy alakul, hogy
1. SSS Fender Strat, bármilyen hagyományos színben
2. Gibson LP valami jó custom shop goldtop, cherryburst, honeyburst vagy az apetite amber
3. PRS S2 Custom 24, kb bármilyen egy színűt el tudnék képzelni
4. Yamaha Revstar P90-el
5. PRS Mira, valami egy színű
6. SS Fender tele, butterscotch
7. ESP Eclipse, valami szép kék, BLUE NATURAL FADE
8. Gibson Explorer, piros talán
9. Gibson 335 piros
10. Gray guitars, emperor model

Hogy ebből mi a használhatósági vagy "kellene" ranglétra az már teljesen más. Pl Gibson LP biztos nem kerülne a második helyre egyiken sem :D amiket próbáltam baromi kényelmetlenek voltak mind.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#53429) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#53425) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nincs ezzel semmi gond, izlés kérdése, csak az a vicces, hogy az általad topnak tartott márkák nagyrészének vannak ilyen keretmentes modelljei. Mondjuk eleve ez a kategorizás is picit ovis dolog, merhogy mitöl topabb egy Jackson mint egy Ibanez és az ESP mitől lett megatop úgy, hogy másfél éve még azt sem tudtad mi az :) (értem persze, Hetfield miatt) és egyébként ők is gyártanak pickupkeretnélküli gitárt is :)

(#53491) cucka válasza X2N (#53489) üzenetére


cucka
addikt

Ezeket a ragasztott nyak körüli legendákat már sok helyen olvastam, nem tudom, ki találta ki őket.
Az összes akusztikus húros hangszernek ragasztott nyaka van. A legolcsóbb tüzifa dobozgitárnak is.
Valaki látta, hogy a Gibson gitárok drágák és jók, és azoknak ragasztott nyakuk van, gondolom innen jön ez a legenda, hogy a ragasztott nyak valamiféle minőségi mérce.

Fun fact - egy rendesen megcsinált, szorosan illeszkedő csavarozott nyakat sokkal nehezebb megcsinálni, mint két fát adott szögben összeragasztani egy sablon segítségével.

#53490espista
Az összes sorozatgyártású gitárt betanított munkások rakják össze. Igen, a milliós Gibsont is. Ettől sorozatgyártásúak.

(#53548) X2N válasza arnyekxxx (#53544) üzenetére


X2N
senior tag

Ingyen mi? Tökéletesre? :)) Ez a gyakorlatilag tökéles mit takar 80-90%? Megjegyzem nem azt mondtam hogy tranzisztorosból ne lehet jó erősítőt csinálni csak azt hogy olyat nem, ami úgy szól mint az elektroncsöves. Fizikailag lehetetlen.

espista: Igen élőben már ők is AxeFX-eznek, de azért megsúgom a lemezen nem az szól még most sem.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#54175) FockeWulf válasza consono (#54173) üzenetére


FockeWulf
tag

:DD
Amúgy AS-semmi akusztik.

espista@ király jószág az az as93.

[ Szerkesztve ]

(#54583) X2N válasza Ctrl+Alt~Del (#54582) üzenetére


X2N
senior tag

Mielőtt nekiálsz EQ-zni tudni kellene hogy hova is van bekötve. Ha jól látom akkor ez az erősítő bemenetére van most bekötve, így úgy fog viselkedni mint pl a Mesa MarkV sorozatban a 3 band EQ csak több állítási lehetőséggel. Tudnod kell hogy milyen hangszedővel milyen állásban játszol, nyaki humbucker-el pl rengeteg mélyed lesz normál esetben, ezen lehet segíteni pickup magasság állítással is, vagy ha vágsz rajta eq-val és akkor nem lesz mosott a hang túltorzított erősítő esetén. Ha emelsz +-3dB-t valamelyik csúszkán akkor az hallás után dupla/fele hangos lesz, szóval nem kell extrém beállításokban gondolkodni, elég ha csak kicsiket tologatod, ha az erősítő elé van bekötve az EQ akkor azt fogod állítani hogy melyik frekvenciák legyenek torzított csatorna esetén betorzítva, illetve ha nem tetszik ahogy reagál az erősítő pl palm muting-ra akkor a mély frekvenciák vágásával tudod feszesebbé tenni a hangzást, persze ettől kevésbé lesz torzítva a jel is, viszont ilyen alacsony frekvenciákat ~125Hz alatt már érdemes megvágni mert belemegy a basszusgitár frekvenciatartományába. Ha ez az EQ az effekt loop-ba lenne bekötve akkor már az eleve torzított jelet tudod csak erősíteni/vágni, magát a torzítás karakterék kevésbé lehet szabályozni. Gitárnál az 500-1K- 4K tartománnyal érdemes foglalkozni első körben arra a legérzékenyebb a fülünk. Érdemes becsukott szemmel állítani, egyszerre 1 sávot állítani és figyelni, mert nem mindig az lesz jó amit ránézésre gondolnánk.

50-60Hz: you might expect to hear the kick around this range, as well as bass and synths. Guitars generate noise in this range, but unless it's an extended-range instrument, you might find it interferes with the bass without actually adding to the sound. It's often a good idea to locate the lowest note played on the guitar in a song and then apply a high pass filter a little below that frequency to give plenty of space for the bass and kick drum.
100-200Hz: this is where you might find the fundamental of the snare. Sounds here go from 'rumble' to 'growl' and 'bloom'.
150Hz: one of the most valuable mixing tips we've ever been told is that this is the rough area that gives a bass guitar 'beef'. By carefully changing the EQ of bass and guitars around this point, you can alter the balance of the two instruments so that they gel together better in a mix.
200-500Hz: a lot of the 'weight' of a mix can be found here; guitars with plenty in this band sound warmer, but if you overdo it, they might sound overly 'woody'.
500-1kHz: this is where the 'body' of the sound comes from. Some snares will have their overtones in this area, and it can overwhelm their 'snap', which generally sits somewhere in the 'bite' frequencies.
2kHz: 'bite' for guitar and vocals sits here.
3kHz: in this area you quite often get guitars 'building up' in a mix, and also see the 'cymbals eat guitars' phenomenon, especially with washy cymbals or open hats - and yes, the collision of guitar and cymbal frequencies is where the band got their name from. Male vocals in a rock context also often need some extra bite adding in this band, meaning it's very busy in some mixes.
5-10kHz: clarity and openness; when trying to get a really 'soaring' lead sound, it can be good to roll treble off of rhythm guitars and free up this band for the lead guitar to cut through more. Overdoing it can lead to a fatiguing, or piercing sound; this is the area you'll often find unpleasant 'ice-pick' resonances. When mixing distorted pitch-shift effects like the DigiTech Whammy, you'll often have issues between 3-6kHz. Surgical EQ with a narrow Q or careful use of multi-band compression is usually able to tame problem frequencies, however.
10-12kHz: live, above this point can often cause issues depending on the room. Especially for very high-gain tones, you'll sometimes see touring bands use an EQ with a low pass filter around this point to take the edge off unpleasant highs.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#55240) cucka válasza Ctrl+Alt~Del (#55238) üzenetére


cucka
addikt

Az LTD nem annyira drága, csak hát Kirk meg James gitárján nem azt írja, hogy LTD, hanem azt, hogy ESP.
És ha épp nincs 2 millió forintod egy gitárra, akkor max. a gitár kartondobozán fogja azt írni, hogy ESP.

Mindig a Gibsont szokták előhozni, ha pofátlan árazásról van szó, hát szerintem az ESP is bőven felzárkózott hozzájuk.
Az 1 milliós Gibson gitáron azt írja, hogy Gibson, nem azt, hogy G-II. Az 1 milliós Fenderen sem azt írja, hogy F-2. Egyedül az ESP képes annyira pofátlan lenni, hogy elad neked 3-4 ezer euróért egy gitárt, és ráírja a fejére nagy betűkkel, hogy "csóró vagy, nem fizettél eleget".

[ Szerkesztve ]

(#55241) Ctrl+Alt~Del válasza cucka (#55240) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Marhaság, ha nem veszel 1 milliós Gibsont, akkor veszel 200 ezres Epiphone-t. Ami egyenértékű azzal, hogy csóró vagy. :-D

1 millárért nem veszel LTD-t, vagy másfélért, hanem ESP-t kapsz. Gibson dettó ugyanez.

W | W | H | W | W | W | H

(#55242) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#55241) üzenetére


Alexios
veterán

1 millióért E-II kapsz, ami régen amúgy ESP néven futott, csak kb 5 éve gondoltak egyet és már csak a legdragabb gitarjaikat árulják ESP néven

(#55243) Goose-T válasza Ctrl+Alt~Del (#55241) üzenetére


Goose-T
veterán

Pont ezt magyarázza cucka, hogy már nem kapsz 1 milláért sem ESP-t, csak E-Ii-t.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#55244) Ctrl+Alt~Del válasza Alexios (#55242) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

My bad, ezt nem tudtam. Azt hittem, hogy vagy ESP vagy LTD. Nincs köztes.

Ha ez így van, az elég cigány dolog.

W | W | H | W | W | W | H

(#55245) Moleman válasza Alexios (#55242) üzenetére


Moleman
addikt

Megelőztetek. :D

1.9 millió a legolcsóbb igazi ESP most Thomannon, 7 hónapra előrendelve. :DDD

(#55246) cucka válasza Ctrl+Alt~Del (#55241) üzenetére


cucka
addikt

Igen, amit előttem írtak.

Illetve Gibson-t már 500k-ért kapsz. Oké azok olcsósított modellek. De egy normál fullos Standard SG 700k-ban megáll, a Standard Les Paul meg 1 millió fölött egy kicsivel.

Na ESP-ből a legolcsóbb E-II is 900 ezer.

Ha annyira csóró vagy, hogy csak 7-800 ezred van gitárra, akkor az ESP-től ilyen kevés pénzért sajnos csak indonéz LTD-t vehetsz.
Esetleg ugyanannyiért veszel USA Gibsont vagy USA Fendert.

Szóval ha létezik pofátlanul túlárazott gitármárka, akkor az az ESP.

[ Szerkesztve ]

(#55247) Goose-T válasza cucka (#55246) üzenetére


Goose-T
veterán

Kíváncsi vagyok, mikor állnak elő egy még budgetebb márkával az ESP-nél. Az LTD már a Ibanez Prestige-ek szintjén van árazásban, ideje lenne már egy új, megfizethető brandnek. A neve mondjuk lehetne L by LTD. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#55253) Alexios válasza cucka (#55246) üzenetére


Alexios
veterán

Pont most vezeti ki a Gibson amúgy az 500k kategóriát, Tribute már nincs(és állítólag Studio se sokáig lesz), de már a Studió is 600k+. De amúgy amíg a 900k E-II ugyanolyan minőségi mint a 900k Gibson, Ibanez, Jackson akármi addig nem hinném túlárazott önmagában, nyilván ha szarabb akkor más. Nekem amúgy volt 2017-ben vett indonéz Premium Ibanezem és az is bőven 400k felett volt akkor, szóval szerintem az RG550 árazását kiragadni és ahhoz hasonlítani mást némileg csalóka.
Nézzétek meg mennyiért mennek kínai Jacksonok, simán 4-500k+ az is már manapság. A legolcsóbb USA Jackson gitár thomannon jelenleg kb 1 millió ft. Ilyen a piac jelenleg, az ESP-vel szerintem nem feltétlen az a gond hogy túlárazott, hanem ez a hülye E-II szegmentálás, ennyi pénzért hadd vegyek már ESP-t.

(#55256) X2N válasza Ctrl+Alt~Del (#55250) üzenetére


X2N
senior tag

Mit tud az ESP, LTD amit egy Ibanez nem? Ibaneznél ott van az RG550, 380eFt-ért(Amit én 330-ért vettem 1,5 éve) a piacon a legolcsóbb made in Japan gitár, és a Prestige széria 600-800eFt körül, amit szerintem nem sokan szeretnének otthonról elcipelni bárhova mert azért nem 2Ft-os gitár, ennél drágább gitárokat meg minek vásárolni úgy őszintén? Nem tudom ti h vagytok vele de én annyira nem szoktam már odafigyelni a gitárokra, ha lesz rajta valami pici sérülés a festésen nem nagy dolog, nincsenek drága gitárjaim már. Van 10+éves gitárom amit használtan vettem, csupa karc a hátulja, a fejen meg van pattanva a lakk a hangolókulcs csere miatt, de mégis az egyik legjobb gitárom, amit sajnálnák eladni. Nem is érné meg mert nem kapnák annyit érte, ha meg újonnan kellene venni akkor 3X annyiba kerülne... Ma 50ezer forintért jó kezdő gitárokat lehet kapni 20-30-éve meg maximum tűzifának volt jó. Ma már mindenki tud CNC-vel jó gitárt gyártani, különbség egyedül az összeszerelésben meg a QC-ban lesz. Régen amikor nem volt ennyi gyártó, a zenészek persze vették a Gibsonokat mert azt használták külföldi zenészek(akkor az csak jó lehet ;] ), hallottam ilyen sztorikat hogy kezdők vettek inkább drágább gitárokat ha esetleg mégse jönne be a gitározás akkor ezekből a gitárokból ki lehet szállni kevesebb bukóval. Ma ilyen hol lesz h a kezdők megvesznek egy 1 millió Ft-os Gibson LP-t? Eleve ma már kevesen játszanak híres zenészek ilyen gitárokon. Hol van a következő Slash kaliberű gitáros aki Gibsonon játszik? Előbb fognak a kezdők Solar, LTD, Ibanez, Cort, Harley Benton stb gitárokat venni ilyen-olyan youtubos inluencerek hatására... Egy ilyen piacon a Gibson pl nem sokáig fogja húzni ha kivezeti az összes olcsóbb kategóriás gitárját. Arra szerintem nem lehet egy gitárgyártó céget alapozni hogy majd csak az orvosoknak, ügyvédeknek készítenek 6-7-8ezer dolláros gitárokat... ;] Costum Shop-ot persze lehet csinálni ahogy a Kiesel is teszi de ők egy jóval kisebb cég...ezt nem tudod egy Gibson kaliberű céggel megcsinálni ahol több ezer alkalmazott is lehet.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#57022) doc válasza jmarcell (#57021) üzenetére


doc
nagyúr

Ez totalis faxsag. Aki nem tud jatszani egy olcso de jol beallitott gitaron, az a millios ESP-n sem fog.
Meg akkor mar huzzuk ezt ra ne csak a gitarra, hanem minden masra is. Ha valaki nem veszi meg a 130 millios Bentley-t, az csak azert van mert nem akarja elegge. Akinek nincs milliardos budai villaja, az csak nem akarja elegge. Aki nem hord 10 millios Rolexet, az csak azert van mert nem akarja elegge. Akinek nincs masfel millios MacBookja, az csak nem akarja elegge.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.