Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1279) Niquis válasza Bero (#1276) üzenetére


Niquis
aktív tag

Utánanéztem, és meghallgattam pár felvételt, amin többfajta gitár hallható. De erről később, mert basszgitár esetében vettem észre jobban a különbséget/arra koncentráltam.
Elektromos gitár esetében kb. ugyanazt mondják, mint basszgitárnál: a csavarozott nyakú gitár hangja jobban ''üt'' az elején, míg az egybenyakas/ragasztott nyakú gitárnak jobb a hangkitartása és a fa tónusa jobban előjön. Minél jobban integrálva van a nyak a testtel, annál jobban át tudja adni és venni a rezgéseket, ugye. Ebből az is következik, hogy csavarozott nyakúaknak is lehetnek nagyon jók ezek a paramétereik, ha jól van rögzítve a nyak. Ha viszont nem elég szoros a rögzítés, mert akkor rohamosan veszít a hangkitartásból. Próba: befér-e a legvékonyabb pengetőd a nyak és a test közé?:)
Saját füllel ezt kb. igazolva láttam, basszer esetén: Precision Bass, csavarozott nyak, pattogós hangzás (punk). Nemtom-milyen-de-kurva-cool-kinézetű-egybenyakas Bass: talán kicsit tompa, ''puttyogós'' hang, de nagyon szép, lágy, fa-tónus (ska-jazz).
Elektromos gitárnál már nem hallottam ennyire egyértelműen: hallgass meg egy GunsNRoses felvételt, amin ragasztott nyakú (Les Paul) gitárokkal játszanak, és egy másfajta rockot, amin mondjuk Ibanez vagy Fender vagy mittoménmilyen, jellemzően csavarozott nyakú gitárokkal tolják. Szerintem ott nem ütközik ki annyira, és az effektezés miatt nehezebb is kihallani (nekem legalábbis).
Hope it was satisfying.:)

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1524) Kephamos válasza Lurtzz (#1520) üzenetére


Kephamos
addikt

Jaja, köszi, az jó lenne, bár szívesebben próbálnám ki saját magam...
---------------
Az LTD gitárokról mit lehet tudni? Főleg az M-50-es érdekelne.


Konstrukció: csavarozott nyak
Méret: 25.5''
Test: Agathis
Nyak/fogólap: jávor / rózsafa
Berakás: pontok / modelnév a 12. bundnál
Pickup-ok: ESP LH-100 set
Elektronika: hangerő, hangszín,
3 állású kapcsoló
Hardware szín: fekete
Híd/kulcs ESP vintage tremolo
Kötés: nincs
Bundok: 24 XJ

Ezek a tulajdonságai. Érdekes, én csak 22 bundot száláltam. Meg az érdekelne, hogy milyen anyagból van a teste. Tömör-e, vagy csak rétegelt? Esetleg tapasztalatok?

(#2006) HavocS válasza AmunRa (#2005) üzenetére


HavocS
senior tag

Persze, hogy nem kell, csak vannak olyan dolgok, amikből a jó minőségű az önmagában kerül annyiba, mint egy olcsó gitár.

http://hangszeraruhaz.hu/images/egit/cortevlz4bks.jpg

Mahagóni test • csavarozott juhar nyak • rózsafa fogólap • 22 érintő • EMG HZ H4 hangszedő • Tonepros lic. híd • testen áthaladó húrozás • 2 hangerő, 1 hangszín • 3-állású kapcsoló • selyemfényű fekete

Ez nagyon baba, 80-ért ezt venném. Mahagóni test, EMG hangszedő! Volt szerencsém kipróbálni a szeptemberi Hangfoglaláson.

Ja, Boss AC3 meg jóság, de annyiért megveszel egy Zoom G2-es multit, abban is van acoustic simulator, és nem rossz ám az se. Mindjárt csinálok hangmintát.

[Szerkesztve]

(#2183) Printszkrín válasza ReJim (#2182) üzenetére


Printszkrín
senior tag

LP-knek mindíg ragasztott nyaka van.
Ami csavarozott, az erősen költséghatékony másolat.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2763) hakkspetta


hakkspetta
újonc

Eladó egy fekete színű VADONAT ÚJ (NEM HASZNÁLT) SX Les Paul szólógitár.
A fiam kapta ajándékba, de EGYÁLTALÁN NEM HASZNÁLTA!!!
Még jótálásos. Nagyon szép KARCMENTES.
Adok hozzá tokot, hangolót, húrkészletet, pengetőket is.
Valóban érdemes megnézni! Jótálási jegy, számla meg van.
Olyan mintha üzletből vennéd, csak 15000-el olcsóbban. Nem mindegy...

GITÁR: SX GG1/SII. BOB Les Paul forma Nyak: juharfa, csavarozott Test: amerikai hársfa Fogólap: rózsafa, 22 bund Pick-up: 2 humbucker Szabályzók: 1hangerő, 1hangszín 3 állású kapcsoló Állítható húrláb Húrkulcsok: zárt mechanika Az összes hardware fekete színű!

Erősítő: 15 Wattos teljesítmény, Speciális 5.5 hangszóró, 3 sávos EQ (mély, közép, magas), torzító kapcsoló, fejhallgató kimenet.

Ára (gitár+erősítő): 35.000 Ft

hakkspetta@gmail.com

(#2853) máyköl


máyköl
veterán

Szerintetek melyik a jobb?
-ragasztott nyak?
-csavarozott nyak?

(#2854) (Darkwood) válasza máyköl (#2853) üzenetére


(Darkwood)
őstag

A ragasztott nyakú gitárok nem jók, ha az olcsóbb kategóriát választod. Volt sok ragasztott nyakú gitárom, de egy idő után mindegyikben keletkezett egy-két "béka"! Most egy csavarozott nyakú gitárom van (2 éve) és semmi ilyesfajta gondom nincs, akár hogy is nyúzom! Ez csak egy vélemény, hallgasd meg a többieket is, hogy ők hogy látják! ;)

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#2863) DeadMen válasza máyköl (#2861) üzenetére


DeadMen
tag

Nem. Csavarozott. A hátulján van egy kis lemez egy Squier felirattal,az alatt van rögzítve,ha jól emlékszem.

(#2865) (Darkwood) válasza DeadMen (#2862) üzenetére


(Darkwood)
őstag

De ez a újra beállás főleg azért van, mert nyúlik az új húr! Volt anno, amikor több napig nem volt rajta a húr és felhúroztam, de a vetemedéssel nem volt gondom (mondjuk itt hozzá tenném, hogyha egy nyak megvetemedik, akkor annak annyi)! Nem azt akarom mondani, hogy "hiperszuper" gitárom van, de szerintem a csavarozott floyd rose-os, satus blablabla gitároknál szerintem ez nem gond! Nem vetemedhet meg! :(

Én korrekt eladó és vevő vagyok, így elvárom, hogy más is az legyen velem! Ha nem vagy korrekt és átba****, akkor az én szememben egy utolsó patkány vagy és ne találkozz velem az utcán, mert...!

(#3158) Tomek25


Tomek25
újonc

Eladó Cort M200 WS villanygityó, 1 éves zsír állapotban! Ugyanitt Zoom G1-es pedál szintén eladó
Price: 38 000 Ft a gityóért, de amúgy hívj és megegyezünk!

* Konstrukció: csavarozott nyak
* Menzúra: 24.75" (629 mm)
* Test: mahagóni
* Nyak: juhar
* Fogólap: rózsafa
* Berakás: fehér pont
* Hangszedõ: Power Sound: PSLPB(-P)-II (H-H)
* Elektronika: hangerõ, hangszin, 3-állású kapcsoló
* Hardver szín: króm
* Híd: Tune-o-matic bridge,rögzitett húrláb
* Kulcs: Die cast
* Bund: 22 Large (2.7mm)
* Szín: selyemfényû dió (WS: walnut satin)
Tel:70-677-7877

(#3809) Szten Márs válasza Daweee (#3808) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"míg az M600-ba 20K/db-os EMG-ket raknak, addig az epikbe ilyen 6-7K-s akármiket (mondjuk ez szerintem erősen a kereskedői kamuszöveg szekció volt)"

Mondjuk ez pont nem kamuszöveg volt, bár a 20K/db kicsit túlzás, de még így is van némi különbség, meg lehet nézni az Epiphone honlapján is, a katalógusukban: Itt a 18-19. oldalon

Cort EVL Z4: EMG HZ H4-es hangszedők: [link] Nézd meg a katalógusban ennek a hangszedőnek az értékeit, meg leírását, értékelését.

Epiphone Les Paul Studio: Alnico Classic Humbucker hangszedők (ezek nagyon népszerűk az Epinél): [link] - ezek után ennek a hangszedőnek a specifikációját is érdemes megtekinteni ugyanott az Epi katalógusban.
De a kissé drágább Epiphone-okban is ez van: [link], sőt egy jelentősen drágábban is, amit megnéztem csak úgy szúrópróba-szerűen szintén: [link] - ez utóbbi árkategóriában a Cortokban már Seymur Duncan-ek szoktak lenni: [link]

Szóval hangszedőkben egyértelmű az állás, bár pont az M600-éhoz számszerű adat nincs, de a tendencia látszik.

Ez az EVL Z4 egyébként qrva jól szól, szintén youtube vidik alapján ([link] és [link] ), kár, hogy ez a pentagramm berakásos, nyaknál koporsós izé nagyon nem az én stílusom. Na meg csavarozott nyak Les Paulhoz? :F

Kemény tokról majd valaki más nyilatkozik, én annyit tudok, hogy szerintem rondák :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3810) cucka válasza Daweee (#3808) üzenetére


cucka
addikt

azt mondta hogy a 100-as (típusú) nál kezdődik a használható kategória, de jót nem kapok 150-170K alatt, meg hogy csak a nevet fizetem meg.
Ha Les Paul hangot szeretnél, akkor inkább valamilyen ragasztott nyakú gitárt nézz. (A 100-as csavarozott). Amúgy meg ki az, aki 150-170 ezret kiad egy kínai hangszerre? 200 körül mennek használtan az egyszerűbb made in USA gibsonok.

Még azt is említette, hogy míg az M600-ba 20K/db-os EMG-ket raknak, addig az epikbe ilyen 6-7K-s akármiket
Az egyikbe olcsósított EMG-ket raknak, a másikba olcsósított Gibson hangszedőket, szóval nem hinném, hogy komoly minőségi különbségek lennének, de nyilván máshogy szólnak.

Ezzel szemben a tanárom meg mindenképp Epit akart eladni nekem, szóval ebben a helyzetben hozz jó döntést
Mindenki olyat szeretne eladni, amit épp árul. Ha a tanárod Cort viszonteladó lenne, akkor rögtön azt ajánlaná :D
(Meg érted, a Cort gyárt 30-40 ezres gitárokat is, azt simán el tudom képzelni, hogy azokkal sok a gond. Egyébként meg ha a test, a faanyag és a nyak jó, akkor nincs gond, minden mást lehet cserélni)

Aztán több mint valószínű, hogy Vintage lesz, szvsz hangzásban sokkal jobb mint a Cort, (youtube vidikre alapozva ) aztán meglátjuk mennyire illik a kezeim közé
Mindenképp próbáld ki előtte, szerintem a Les Paul egy elég kényelmetlen gitár, meg nem mindegy, hogy mit akarsz rajta játszani. (Pl. a felső bundokat nehéz elérni rajta, szóval metál szólókra kb. alkalmatlan :) )

(#3811) cucka válasza Szten Márs (#3809) üzenetére


cucka
addikt

Ez az EVL Z4 egyébként qrva jól szól, szintén youtube vidik alapján ([link] és [link] ), kár, hogy ez a pentagramm berakásos, nyaknál koporsós izé nagyon nem az én stílusom. Na meg csavarozott nyak Les Paulhoz?
Ott a Cort Z44, ugyanezt tudja, csak ragasztott nyakkal és pentagram meg koporsó nélkül.
Egyébként ezek szerintem egyáltalán nem Les Paul-ok, csak messziről hasonlítanak rá. (Pl. olyan forradalmi újítások vannak rajta, mint pl. az, hogy nem vágja a pengető kezedet a gitár széle, nem lóg be a 14. bundig a durung nyakillesztés, vékony a nyaka, ilyesmi)

(#4530) Morgal


Morgal
tag

Eladó egy újszerű állapotú ESP LTD MH-50 gitár:

- Konstrukció: csavarozott nyak
- Test: hárs
- Menzúra: 25.5" (648 mm)
- Nyak: jávor
- Fogólap: rózsalap
- Berakás: pont pozíciójelölők, modellnév a 12. bundnál
- Hangszedő: ESP LH-150 set
- Elektronika: 2 hangerő, hangszín, 3-állású pickup kapcsoló
- Hardver szín: króm
- Híd: Floyd Rose Special
- Kulcs: ESP
- Bund: 24 Medium Jumbo
- Szín fekete (BLK: black)

A gitárhoz jár tartóállvány, kábel és egy Korg GA-30 hangoló is.
Érdeklődni a morgal@citromail.hu címen és a 06-30-521-1544 telefonszámon.

(#4696) Morgal


Morgal
tag

Eladó egy újszerű állapotú ESP LTD MH-50 gitár:

- Konstrukció: csavarozott nyak
- Test: hárs
- Menzúra: 25.5" (648 mm)
- Nyak: jávor
- Fogólap: rózsalap
- Berakás: pont pozíciójelölők, modellnév a 12. bundnál
- Hangszedő: ESP LH-150 set
- Elektronika: 2 hangerő, hangszín, 3-állású pickup kapcsoló
- Hardver szín: króm
- Híd: Floyd Rose Special
- Kulcs: ESP
- Bund: 24 Medium Jumbo
- Szín fekete (BLK: black)

A gitárhoz jár tartóállvány, kábel és egy Korg GA-30 hangoló is.
Érdeklődni a morgal@citromail.hu címen és a 06-30-521-1544 telefonszámon.

(#5161) Daweee válasza alienpapa (#5158) üzenetére


Daweee
őstag

Stílus kérdése, de az Epit én sem tudom ajánlani, amennyibe a KX5 kerül, abból épp kijön mondjuk egy Vintage V99, ami ugyan szintén nem mahagóni, illetve a nyaka is csavarozott, de ezeken kívül megegyezik a V100-zal, ami egy kivételesen jó alternatíva Les Paulra, (különösen a hasonló árkategóriájú Epiket figyelembe véve) de hogyha esetleg belefér a keretbe, mindenképp érdemes a nagyobb tesót venni, olyan 15-20K-val fáj többe a V100, de abszolút hozza a Les Paul feelinget, ragasztott nyak, full maha, a Wilkinson hangszedők szólnak mint az ágyú, és ránézni is rohadt jól tud esni :D

Hogy Les Paul vagy Superstrat? Ez az amit nem tudunk helyetted eldönteni, a Les Paul egy célszerszám a klasszikus, kemény rockra, nehéz és kényelmetlen dög, viszont a hangja mindenért kárpótol, a Cort pedig könnyebb, kényelmesebb, jobb tekerős futamokat játszani, a felsőbb régiók (17. bund fölött) is jobban elérhetők, a hangja pedig más, modernebb, de a legjobb ha meghallgatod mindkettőt egymás után, akár youtubeon, de az igazi egy hangszerboltban, azonos körülmények között, akkor a játszhatóságukat is összevetheted.

(Egy elégedett V100 tulaj :D )

[ Szerkesztve ]

(#5555) X2N válasza Atticus85 (#5554) üzenetére


X2N
senior tag

Ki kell próbálni hogy neked mennyire kényelmes, és elgondolkodni megéri-e neked azt használni ha kényelmetlen. Ennek a Les Paul-nak köze nincs a Les Paul hangzáshoz, ha LP hangzás kell akkor Vintage v-100-ast kell venni és kicserélni a hangszedőket Gibsonra, vagy Seymour Duncan-ra. Minden márkának vannak jobban és rosszabbul sikerült szériái, van ami 2x annyiba kerül mégse szól olyan jól, nekem van egy 8 éves Ibanez GRX-170, és egy 1éves Ibanez SAS-36FM gitárom. Az utóbbi mahagóni/jávor több alja van mint a másiknak de ez nem jelenti azt hogy jobb csak más. Mindkét gitárt használom nem szól rosszabbul a régi sem, nálam nincs hosszabb hangkitartása a ragasztott nyaknak mint a csavarozottnak, viszont ragasztott nyakúval kényelmesebb játszani.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#5797) Womb válasza X2N (#5796) üzenetére


Womb
senior tag

Minden tiszteletem a Tiéd, de gondolod, hogy annak a csavarozott nyakú, hársfa testű ltd-nek (vagy annak a szegény epinek) bármi köze is van az SG-hez?
Tégy próbát egy igazi SG-vel :K
Agresszív középtartományt Nálad az éger-juhar kombi adhatta, ez nem a mahagóni sajátja.

[ Szerkesztve ]

(#5848) Printszkrín válasza Atticus85 (#5846) üzenetére


Printszkrín
senior tag

amúgy,nem is terveztem,hogy ilyen gitárt vegyek mindaddig amíg megnem hallottam,hogy-hogy szól

Gondolom a gép elött ülve youtube videókból ismered a hangját, és nem élőben hallottad.
Amúgy meg lassan megérted, hogy rá kell szánni azt a pénzt a gitárra, és az erősítőre is.

•Konstrukció/menzúra: Csavarozott nyak/25,5
•Test: Hárs, jávor előlap

Majd ha a kezedben lesz, és az eladó a szemedbe mondja, hogy mahagóni, és elejted olyan nehéz, akkor jön a ragasztott-csavarozott nyak dilemma.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5849) Womb válasza Atticus85 (#5846) üzenetére


Womb
senior tag

Amit linkeltél az hárs, és csavarozott nyakú.
a képen lévő Cort-ok meg mahagóni, ragasztott nyakkal.
De figyelj, ha tetszik az a Seki, vedd meg azt.

(#5850) Womb válasza Atticus85 (#5843) üzenetére


Womb
senior tag

Ha már csavarozott, akkor 100e-ért ez is jó cucc:

[link]

Ez is mérföldekkel jobb, mint a Seki

[ Szerkesztve ]

(#5881) Printszkrín válasza Atticus85 (#5880) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Röviden: tömör mahagóni test, ragasztott nyakkal.
Ez meghatározza a hanszert egy életre. Csavarozott nyak lehet jó persze, de ha ugyan annyi, vagy kevesebb pénzből megvehető a másik, akkor szerintem egyértelmű.

De persze nem az én hangszerem lesz.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5883) Atticus85 válasza Printszkrín (#5881) üzenetére


Atticus85
tag

Jó,köszi.És a ragasztott nyaku miért jobb mint a csavarozott?

(#5887) Printszkrín válasza Atticus85 (#5883) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Megelőztek :U

Ezt úgy tudnám fogalmazni, hogy a nyak együtt rezeg a testtel.
A csavarozott nyak esetében rengeteg rezgési energia vész el nyak és a test találkozásánál. Rövidebb lesz a hang lecsengése, nehezebben gerjeszthető.
De ez nem szentírás, csak mint egy 60 évnyi tapasztalata a hangszerépítésnek.
Vajon a gibson miért nem épít csavarozott nyakú LP-t?........
A Stratocaster egy zseniális találmánya Leo Fender-nek de valljuk be őszintén, csak a zenész társadalom, és az akkori igen kedvező ára tette ilyen népszerűvé.
A cél akkoriban egy olcsón előállítható tömegtermelésre alkakmas elektromos gitár volt.
Az más kérdés, hogy tényleg jó lett, de azért van ennél komolyabban megépített gitár bőven.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5888) Womb válasza Atticus85 (#5883) üzenetére


Womb
senior tag

Nem jobb, más.
Én csavarozottat használok(tam), azt is fogok, jobban szeretem, mint a csengő-bongó, ragasztottat.
Leginkább a szólózás érdekel, ott pedig jól teljesít a csavarozott nyakú gitár.
Szerintem artikuláltabb, jobban érvénysül a "nyak hangja", de mégsem annyira domináns, mint a testen átmenőnek.

(#5893) Printszkrín válasza Atticus85 (#5889) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ezt most nem értem. Ezt már tegnap kiderítettük.

A lényegi különbség a cort-tal szemben, hogy ennek csavarozott a nyaka.
Vagy írták valahol, hogy ragasztott?

És még valami: A Cort KX 1Q EMG-HZ pick-up-jai nekem meggyőzőbbek.

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5897) Eastman válasza Atticus85 (#5894) üzenetére


Eastman
őstag

Neki jobb, Bélám.

Én csavarozottat használok(tam), azt is fogok, jobban szeretem, mint a csengő-bongó, ragasztottat.

Mivel az LP ragasztott és Te szereted az LP-t, jobban hasonlít rá ...ja a Schechter.
Valahol mintha azt írtad volna, hogy nem kedveled az Iba metál-gitárokat. Jól tévedek?

Printszkrín
Hardtail az is, ha jól látom.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5929) Printszkrín válasza Atticus85 (#5927) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Egyáltalán nem vagyok Cort mániás, csak ár-érték arányban nézem a gitárokat.

Összegezzük.
-A Cort KX 1Q mahagóni testű, juhar toppal, ragasztott nyakkal.
-Schechter Omen 6 Extrem mahagóni testű juhar topppal, csavarozott nyakkal.

A Schechter a drágább pár ezerrel, saját gyártású hangszedőkkel.
A Cort kicsit olcsóbb, és EMG HZ pick-upjai vannak.

Nos az én értékrendem szerint, a Cort jobban megéri az árát.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6087) Printszkrín válasza Atticus85 (#6084) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Meg kellene hallgatni, de fenntartásaim vannak.
Az tény, hogy a listaár reális, annyit nyújt a gitár, amennyibe kerül.
A kérdés az, hogy neked megfelelő-e.

Konstrukció: csavarozott nyak
Menzúra: 25.5" (648 mm)
Test: agathis
Nyak: juhar
Fogólap: rózsafa
Pozíciójelölők: fekete gyöngyház pontok
Hangszedő: AKTÍV!!! EVL pentagon logós zárt (H-H) fehér
Elektronika: 1 hangerő, 1 hangszín, 3 állású pickup kapcsoló
Hardver szín: matt fekete
Húrláb: Tone-o-matic (LP2), testen átmenő húrok
Kulcs: Die cast
Húr: D addario EXL110(046-010)
Érintők: 24 Jumbó (2.9mm)
Lakkozás: magasfényű
Szín: fehér (WH: white glossy)

Kiemeltem a negatívumokat, ami miatt szerintem nem alternatíva.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6090) Printszkrín válasza Atticus85 (#6088) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Szép fehér, és hosszúmenzúrás.
Ezzel a felsorolható összes pozitívumot megemlítettem.
A csavarozott nyak neked felejtős, a gitár fája jellemzően a legolcsóbb
"válságfa", amiből 35000.- huf-os gitárokat is készítenek.
Az agathis-t az összes gyártó a legolcsóbb gitárjaihoz alkalmazza.
(lásd Cort G sorozata, Ibanez GRX40, GRX70, és még sorolhatnám)
A gitár nehéz lesz tőle mint a sár, és a rezgési tulajdonságai vetekszik a
monolit betonéval.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6197) Szten Márs válasza Atticus85 (#6196) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A gitározás többről szól, mint hangszedőkről, meg erősítőkről, meg fafajtákról, meg ragasztott, vagy csavarozott nyakról. A legfontosabb dolog, jóval fontosabb a fentieknél az, hogy szeresd a gitárodat. Hogy legyen vele egy kapcsolatod, ne olyan, mint egy rideg használati tárggyal, hanem jóval belsőségesebb. Hogy örömmel vedd kézbe, hogy már az is inspiráljon a zenélésre, ha ránézel. Ezt vedd figyelembe a vásárlásnál.
AZ M520 aligha rossz gitár, még akkor sem, ha vannak nála többet tudók, és ha ez a gitár inspirálna, akkor hajrá ;)

[ Szerkesztve ]

(#7058) Gyick válasza Inv1sus (#7056) üzenetére


Gyick
őstag

Les paul-ból én nem vennék csavarozott nyakút.Én két hete vettem egy Bigson les pault.
Nagyon szép gitár,fehér aranyszinű pickupokkal meg aranyszinű kulocsokkal.Nagyon masszív teste van(mahagóni).Van olyan mint egy ephi.Annyi bibi van vele hogy el kell vinnem beállítatni ,mert gyárilag 9-es húr van rajt én meg raktam rá 10-est és kicsit zörög a felső két húr.a nyakon meg nem nagyon merek állítani.(A cort-on is gyárilag 9-es van ha jól tudom amit belinkeltél)

(#7222) Womb válasza yellowcake (#7221) üzenetére


Womb
senior tag

Szia!

Mindenkinek elmondom, így Neked is, hogy erősen megfontolnám a használt hangszer vásárlását.
~40E forintért jobb minőségű használt hangszert kapsz, mint bolti újat.
Például egy ilyet megkapsz ennyiért.
Itt van ez az SG ragasztott nyakkal nato testtel, nem pedig rétegelt fa és csavarozott nyak kombóval.
A nato fa hajaz a mahagóni hangzásvilágára, keleti kivitelben.
Ez a Cort is jó választás lehet.

Erősítőbe egy kicsit több pénzt fektetnék. Használtan már egy Line6 Spider 30W-os erősítőt kapsz, ami nagyságrendekkel jobban szól, mint az Általad kiszemelt példány.

(#7787) Gyick válasza Bencsizy (#7786) üzenetére


Gyick
őstag

Én tuti elcserélném.Arra figyelj hogy biztos hogy v100-as legyen nem v99-es.A v99-es csavarozott nyakú ha jól tudom.

(#7906) Womb válasza Bencsizy (#7905) üzenetére


Womb
senior tag

Itt 70ezerbe kerül egy STD, fekete színben. A test éger, nyak juhar.
Szerintem nagyon messze van a mahagóni-mahagóni/rózsa hangzástól.

Itt ráadásul csavarozott nyakat írnak.

Szerk: Ez nem azt jelenti,hogy rossz, viszont ez nem az, amit keresel.

[ Szerkesztve ]

(#7907) Bencsizy válasza Womb (#7906) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Köszi!

Én is utána kerestem, volt olyan, ahol mahagónit írtak, volt, hogy égert, úgyhogy ez most kimarad. :D

Sztem eladom az Epiphone LP 100-asom, hozzákuporgatok egy kis pénzt és veszek vagy egy Vintage V100-at, vagy egy Epiphone LP Standardot, az hasonlít a legjobban talán egy Gibsonhoz. (test, nyak, fogólap ugyanaz)

Az a baj a mostanival, hogy csavarozott nyakú, ami igaz, hogy praktikusabb(mert ha eltörik a nyak, akkor csak kicserélem, és nem az egész gitár megy a kukába, bár amennyire én vigyázok rá, ez nem történne meg sose.), de kisebb a sustain. Meg a pickupok se nagy számok (650R/700T, Alnico 2-esek asszem), ha meg tuningolnám őket, akkor meg ugyanott vagyok pénzben.

Egy jó Les Pault akarok, kinézetben is, meg hangzásban is.

(#8086) Womb válasza Plazmacucci (#8085) üzenetére


Womb
senior tag

Szerintem simán megéri lecserélni a 100-as Epit, egy Goth-ra. Csavarozott nyakú LP, egy ragasztott nyakas V-vel szemben ami elméletileg ébenfa fogólapos. Bundot, húrlábat cseréltek rajta. Ha rendben van a gitár, egyszerűen nem kérdés a csere, szerintem.
Az ízlés, kényelem persze más lapra tartozik, de minőségi csere, az tuti.

[ Szerkesztve ]

(#8176) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Jobb volna a hangzás sokkal, ha az Epi LP 100-amban a 650R/700T open coil alnico V hangszedőket Epiphone Alnico Hot Classicra cserélném? (Epi LP Custom Chromeból lettek kiszedve, kb 10k lenne a 2 együtt)

Kicsit elvetemültebb ötlet: Mi lenne, ha a csavarozott nyakat ragasztanám is a testhez? :D
Ha jobban meghúzom a csavarokat, abból lehet gond?

A vékony E húron még mindig nem tudom belőni az intonáció, nincs elég "skatulya" a hídnál... :S
Az összes többi jó, csak ez az egy nem.
Lehet az a baj, hogy nagyon alacsonyra állítottam a húrmagasságot? Annyira, hogy pont nem zörögnek.

Köszi a válaszokat előre is!

(#9034) Printszkrín válasza sanyi0321 (#9032) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Csavarozott nyakú LP szerintem pénzkidobás.
Ráadásul a mostani Seymour pick-upod jobban szól mint ennek az Epinek a gyárija.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#9113) sajtee válasza Eastman (#9112) üzenetére


sajtee
senior tag

Csavarozott, mahagóni test, juhar nyak.

De ennyiért kapok gitárt mahagóni nyakkal? Mondjuk ragasztott nyakút igen..

[ Szerkesztve ]

(#9121) BluEyes válasza sajtee (#9116) üzenetére


BluEyes
őstag

Ezt tessék megcsípni: [link] Messze jobb cucc az áránál, meg a kis Marshallnál is. 10" hangszóró, effekt-loop, sokféle sound. Jó vétel.
Gitárt meg olyat vegyél, ami neked tetszik, ne olyat, ami nekünk. Ezen az árszinten nincsenek csodák. Normális fákból készüljön a hangszer, lehetőleg olyan gyártótól, akinek van fogalma a hangszergyártásról, ellenőrizhető. A Cort pont ilyen, YT-n fenn vannak a gyárakról a videók, tudjuk, hogy az összes kínai vagy indonéz Ibanez és Schecter (meg még ki tudja mi minden) náluk készül bérmunkában, szóval ismerik a szakmát. A mahagony test - csavarozott juhar nyak teljesen rendben van, elég gyakori konstrukció a magasabb árkategóriákban is. Ragasztott nyakkal ne foglalkozz, nem attól jó vagy rossz egy hangszer. Ha úgy lenne, a Music Man meg a Fender is már rég ragasztana.
Mondjuk LP-t pont nem annyira a kényelme miatt szoktak venni a népek. 1995 előtti japó "S" Ibanez, az original wizard nyakkal, na az a kényelmes! :K

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#9571) sajtee válasza izomhod (#9570) üzenetére


sajtee
senior tag

Egyébként az enyém csavarozott nyakú, ezért vastagabb is valamivel.

(#9572) izomhod válasza sajtee (#9571) üzenetére


izomhod
senior tag

nem attól függ, az enyém is csavarozott, oszt mégis vékony:)

(#9966) Szten Márs válasza Eastman (#9965) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Aghatis testtel? Egy telecaster nekem égerból készül, vagy kőrisből. :) Kicsit olyan feelingű így első olvasatra az aghatis tele számomra, mint a csavarozott nyakú Les Paul...

[ Szerkesztve ]

(#11124) BluEyes válasza Yagami76 (#11121) üzenetére


BluEyes
őstag

Most egy rövid (628mm, Gibson méret) menzúrás, mahagoni testű, ragasztott nyakú, fix hidas gitárod van. A kinézett típus meg hosszú (650mm, Fender szabvány) menzúrás, hárs testű, csavarozott nyakú, gagyi Floydos gitár.
Nehéz az összehasonlítás, mert nem ugyanabba az irányba mutatnak ezek a dolgok. Szerintem nem előrelépés az LTD, hanem max oldalazás. Azt neked kell eldönteni, hogy a Floydos superstratok felé akarsz-e orientálódni. Ha ez a célod, akkor ezek között kell kicsit jobban körülnézni. Ez a KH (kirkhamett) 202 azért nem a világ teteje, a Floydja is gyenge. Szerintem van jobb vétel is. Például 120k-ért ez a DBZ Barchetta ST-FR elgondolkodtató, full mahagoni, ragasztott nyak, és origi Floyd Rose Pro híd. Persze nagyon meg kell nézni, hogy minden okés-e vele, jól van-e összerakva, de ha hibátlan, akkor nem kérdés, hogy melyik a jobb hangszer, ráadásul 40k-val karcsúbb is az ára. 160k környékén például már nagyon kikímélt Ibanez Prestige modelleket kapsz a használtpiacon, na ammeg megencsak nem ugyanaz, mint ez a kínai LTD.
Mondjuk most az új árán vizsgáltam az LTD-t, használtan, ha nagyon olcsón adják, nyilván mások az arányok.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#11173) Szten Márs válasza blackmacs (#11166) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ugye tudod, hogy a Cort Z-42-nek semmi köze az LP-hez, semmilyen téren? Csavarozott nyak, juharfából, testen átmenő húrozás, jóval vékonyabb, kisebb tömegű test, mindenféle lekerekítésekkel... ez csak egy sima single-cutaway gitár, amit, jobb híján az LP kategóriába sorolt be a Mezzoforte, de köszönőviszonyban sincs vele. Ha LP-hangot keresel, nem ez a te gitárod.

nesa:
Bugingát? :F Elektromos gitárnál szerintem életemben nem láttam bubingát... akusztikusnál előfordul, az én klasszikusom is bubinga oldalú meg hátú, de elektromosban... vagy csak le vagyok maradva? :)

[ Szerkesztve ]

(#11304) sajtee válasza sajtee (#11302) üzenetére


sajtee
senior tag

Már majdnem megy a teljes szólója :DDD :DD

(#11303) blackmacs Én is gondoltam rá, egy olcsó Epiphone Les Paul-om van, de csavarozott nyak, 40ezres kategória, inkább hagyom, helyette veszek egy Cry Baby-t és a majdani jobb, drágább gitáromba veszek valami fsza EMG-t :)

Egyébként arra gondoltam, hanyagolom nyárra a ~150ezres gitárt és tavasszal, nyár elején veszek egy Vintage V100-ast, nyárra remélhetőleg már zenekar is lesz. Haverom azt mondta, lesz helyem náluk, ha eljutok arra a szintre.

[ Szerkesztve ]

(#11306) blackmacs válasza sajtee (#11304) üzenetére


blackmacs
aktív tag

Hát igen :((( a csavarozott nyak.
Izomhod.Itthoniakat nézegettem csak gondoltam van valami speckó üzlet ahol csak ezzel foglalkoznak.

[ Szerkesztve ]

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#11679) nesa válasza nesa (#11678) üzenetére


nesa
veterán

Ja a csavarozott nyak ne riasszon meg nem gagyi megoldas az csak ahogy irtam nem klaszikus Les paul epites, fender is csavarozva van, es a csavarozott Les Paulnal nincs az a kenyelmetlen nagy tusko, egyvalamibe biztos lehetsz "korlatozni a fejlodesbe nemfog":D a hangzas meg maskerdes azon lehet alakitani utolag is.

(#12331) nesa válasza madgie (#12322) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem jol osszerakott az SLP-200-is ennyibol szinte nemis lehet LP venni ujonan 45k korul van ahogy neztem ha ranezesre rendbe a boltban a peldany szerintem valalhato db, hasznaltan veszel bele valami wilkinson vagy hasonlo hangszedoket ha nemtetszik a hangja az epi csavarozott nyaku de ez se feltetlen von le az ertekebol teljessen jo megoldas az is, sot valaki szerint jobb.

Probald ki ha van lehetoseged mind2 vagy markat es amelyik jobb az adott peldanybol azt vedd meg.

En szemelyszerint a vintage fele nezegtnek de ebben a kategoriaban sajnos hatalmas kulonbsegek nincsennek mint ahogy mahagonibol se keszul egyik se.

(#12329) daredar562

Ha a nyaka rendbenvan konnyen jatszahato nemveszi majd el a kedved, a hangzas meg ugyse lesz olyan amilyet akarsz ez szinte 100% de hangszedo cserelheto benne ha ugyadodik PL Angus Young Signaturera is.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.