Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#157) Goose-T válasza M@trixfan (#154) üzenetére


Goose-T
veterán

Be kell állítanod a húrlábakat, ha hamis egy oktávnál. Ha az egy oktávos hangköz alatt van a hangja a 12. bundnál, akkor rövidebbre kell venni a húrt, ellenkező esetben hosszabbra. Rövidebb: úgy tekered a húrlábat, hogy közeledjen a gitár feje felé.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#174) bebean válasza CWorm (#170) üzenetére


bebean
aktív tag

hat igen el kell dönteni merre akarsz indulni, rock zenet akarsz jatszani vagy mit..
sajnos nem ismerem ezt a kiadvanyt. mikor en kezdtem, akkor csak a ''muszty-dobai gitáriskola'' volt a sláger. könyv+kazetta volt hozza. rajta magyarazatok illés beatles stb. dalokkal. arra jo volt, hogy megtanulj par akkordot. utana mar viszonylag könnyű a dolgod, mert eleg sok dal (pl. nirvana meg ilyenek) akkordokból áll & el lehet vele szorakozni...
szerintem erdemes megvenni ezt a kiadvanyt, ha tanulni akarsz & nem mesz el tanarhoz...

(#172) yossarian - gyűrűsujj begye finoman pl az ''a'' hurhoz er az 5. bund fölött. (nem nyomod le rendesen) & pengetsz. olyan hangja van, mint mikor egy üvegpoharat megütsz...

[Szerkesztve]

...

(#296) Duffy válasza Dominator (#295) üzenetére


Duffy
csendes tag

A F# moll annyi, hogy az E mollt 2 bunddal arréb fogod, a többi húrt pedig a második bundnál.

-2-
-2-
-2-
-4-
-4-
-2-

Ilyen a tabja.

(#393) Panzermeyer válasza Skót (#390) üzenetére


Panzermeyer
tag

a nyak és a test dőlésszögét állítja, illetve a fogólapot egyenesíti ki, ha éppen nem lenne egyenes
minél jobban feszíted a pálcát, a nyak annál inkább párhuzamos a testtel, ez sokszor nem jó
meg kell találni az aranyközéputat a nyakfeszesség és a húrmagasság között
ha jól eltalálod, közel lesz a húr a bundhoz és könnyü játszani

na ennyi amit amatőrként tudok :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#481) WEBER válasza Arpika22 (#480) üzenetére


WEBER
tag

szerintem a bass gitározásnál egyáltalán nem az a legrosszabb hogy az ujjbegyeid fájnak hanem hogy amiatt hogy a mutató és kisujjaddal 4 esetenként 5 bundot átfogsz és emiatt az ujjaid és az egész csuklód fáj

szerintem

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#482) Arpika22 válasza WEBER (#481) üzenetére


Arpika22
csendes tag

WEBER van benne valamit amit mondasz.. igen elég távol vannak a bundok egymástól néha szar érzés de már meg szokta a kezem nem különösebben veszem észre :)

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#543) Panzermeyer válasza Bencom (#542) üzenetére


Panzermeyer
tag

a vonalzóról levágja a T alak tetejét, lecsiszolja gömbölyűre, ráragasztja a nyakra, befűrészeli a bundok helyét, lelakkozza és kész a nyak

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#544) Skót válasza Panzermeyer (#539) üzenetére


Skót
aktív tag

24 pick-up?
azok nem bundok?
és a pick-up a hangszedő?
aza kis ovális valami a 6 pöttyel ami a hangot beviszi az erősítőbe?
vagy én tudom rosszul?

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#546) Panzermeyer válasza Skót (#544) üzenetére


Panzermeyer
tag

jah, tényleg az bocsi, szóval 24 bund

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#560) Bencom válasza ÉN007 (#558) üzenetére


Bencom
senior tag

bocs, akkor félreérthetően fogalmaztam: úgy értettem, hogy a ''számtechzseniség'' nem valami nőies dolog, a lányok inkább más területen szoktak jeleskedni, és itt ne a hátsó gondolatok jussanak eszedbe:U

még nekem mondják, hogy csúnya a fantáziám, mikor már csak ha bókolok valakinek, félreérti:U:DDD

mindenesetre eddig ezt a műfajt nem nagyon gyakorolhattam, úgyhogy én kérek elnézést;)

Skót: A bund az a sok kis réz (vagy v.milyen fém) rudacska, ami keresztezi a nyakat és így osztja hangokra... a pickup, megmondom őszintén, foggalmam sincs, hogy mi:B

A véres újjról meg még annyit, hogy idetapám annakidején több zenekarban is játszott, (Hajduböszörményben pl. még most is emlegetik a Rock-ka nevő zenekart) és mivel elektronikai műszerész volt, ő csinálta az erősítőket és a hangfalakat meg a torzítókat is, így szerényen szólva vadásztak rá a zenekarok (meg különben is, egész jól játszik, de akusztikuson már én vagyok a jobb, egészen addíg, míg le nem jön a tesóm barátja, aki számtechtanár és profi!), és így volt olyan, hogy egy nap több kluibban is fellépett egymás után, így volt olyan nap, hogy 12 órát játszott egyhuzamban!:Y

na, azután még a szólógitár is szétszedné a kezed!

nincs MSN-em már ez is baj:(((

(#654) Arpika22 válasza ÉN007 (#646) üzenetére


Arpika22
csendes tag

gratula a gitárodhoz :) használd bőrkeményedésekel ;). és nemtom hol volt már de a húrereszkedés igen! eleinte ereszkednek a húrok. az én basszjaimon is kb 2-3 napig mindig ereszkednek szal hangolgatnom kell . kicsit basszuson ez jobban meg érződik mint 1 szólón vagy 1 akusztikus gitáron! de amúgy 1link ahol tuti nem vírusosak a cuccok : www.mxtabs.net itt is vannak tabok csak itt levan rajzolva a gitár nyaka és számokal jelölik hol melyik bundot kell lefogni!
én már füllel szedem le a dolgokat ha kell de már inkább csak saját szerzeményekre fordítom az erőm;)

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#757) Fisha válasza HavocS (#752) üzenetére


Fisha
őstag

Igen-igen en vagyok, bar bevallom mar nem emlekeztem, hogy ott nem fisha voltam... :)

Bocsi minden gityostol, igerem nem offolok tobbet.

Csapjunk a hurok koze es meruljunk el a bundok es pickupok vilagaban. Legyen itt mindenrol szo hurlabtol a szemoldokfaig. :)

(#807) Dominator válasza tankman (#806) üzenetére


Dominator
aktív tag

Értem, akkor ezek szerint amíg énekes nincs, sőt, szöveg sem, addig mindegy lenne, hogy milyen magasan játszom el ugyanazt?
Ja, és még egy kérdés:
Nem tudom, hogy zeneileg mi a különbséd, ha egy dallamot eljátszok más húrokon, de ugyanazokon a bundokon, illetve ugyanazokon a húrokon, de más bundokon... ilyenkor mi van? :)

(#838) SQX_Barto válasza ReJim (#835) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Én mindig szívom a hangolással és jobban szeretem, ha más teszi ezt meg helyettem, de csak néha a tanár állítgat rajta és kénytelen vagyok én csinálni.
Nem tudom a profibbak hogy csinálják, én úgy csinálom, hogy ismert eljátszott dalok segítségével hangolom be a húrokat.
igazából ha az első húrt behangoltad vagyis a mély E-t, akkor annak az 5. bundnál való lefogása eredményezi az A-t, és ez így megy tovább, viszont a harmadik húrnál (D) a 4. bundnál kell lefogni, hogy a következő húr üres pengetését kapd. Ha eltévesztettem és a 4. húrnál van ez szóljatok;)
Ha sokszor hangolsz, egy idő után belejössz nefélj:)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#845) Kephamos válasza ReJim (#844) üzenetére


Kephamos
addikt

Hááát pedig hidd el, hogy akkordokat nagyon-nagyon fontos megtanulni, mert később szükséged lehet rá, valamint sokat segít a lefogás gyakorlásában, tehát ezt úgy értem, hogy később sokkal jobban fog menni! Na, ez nem valami egyértelmű megfogalmazás! Ez olyan, mint amikor olvasni tanultál/fogsz tanulni ;] ;] :DDD , akkor előbb meg kellet tanulnod a betűket.
Ha még ennyire az elején vagy, akkor nagyon jó választás az a Vorson, de azért próbáld ki, hogy tetszik-e, meg hasonlítgasd más, hasonló árkategóriában lévő gitárokhoz.

Van egy nagyon jó könyv kezdő gitárosoknak:
Muszty Bea - Dobay András: Gitáriskola:R -nekem sajnos csak a 9. fénymásolt van :O
Ebben benne van az üveghangos hangolás is, de azért leírom.
üveghangot úgy tudsz kicsalni a gitárból, ha a húrt nem nyomod rá a bundra, hanem csak megérinted, és utánna gyorsan elengeded. Próbálgasd. Rá fogsz ismerni, ha sikerült.
Hangolás:
E(6(mély)) a 5. bundnál az A 7 bund.
A- az már be van hangolva A-ra.
D 5.;A 7.
G 5.;D 7.
H 5.; G 4.
E 7.; h 5.
Remélem érthető volt. Ha nem, akkor kérdezz.

(#861) Skót válasza Kephamos (#845) üzenetére


Skót
aktív tag

csak egy gyors kérdés:
mindenki azt mondogatja a bundnál fogd.
nomost a bundok nem azok a kis fémdarabok a nyakban?
Ha jól emléxem a bundok közti helyeket ahova a húrt szorítod fekvésnek hívják...
de javítsatok ki ha nem így van

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#1075) Niquis válasza delta9 (#1074) üzenetére


Niquis
aktív tag

Jó összefoglaló nagyon. Nem hangsúlyoztad ki, így annyit még hozzátennék, a nyaknak az egyenességére is vigyázni kell, nemcsak a bundozás pontosságára. Egy S-nyakon totál lehetetlen játszani...

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1358) doc


doc
nagyúr

Sziasztok!

Vki mondja meg nekem pliiz hogy ha a húrok néha zörögnek, mert hozzáérnek a bundokhoz akkor a húrláb felől nézve merre kell tekerni a nyakában levő csavart?

(#1382) Panzermeyer válasza ReJim (#1381) üzenetére


Panzermeyer
tag

ha a húr csapkodja a bundokat akkor a bridgenél lévő csavarokon kell állítani
onnan tudod hogy jól állítottad be hogy 1 bundnál se csapkodja a húr a következőt

de ha ilyen kérdésed van akkor szerintem vidd szakértőhöz :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1424) rebel56


rebel56
tag

Sziasztok!
Van egy kis gond a gitárommal (akusztikus). Mostanában jött elő az a probléma, hogy a 11. és 12. bundoknál ugyanaz a hang szólal meg a felsőbb húrokon (H,E1), vagyis hiába fogom le a 11-nél, a 12. bundhoz ér hozzá a húr.
Ezzel lehet valamit kezdeni?

(#1426) Kobe válasza rebel56 (#1424) üzenetére


Kobe
veterán

valszeg azért van mert az első bund fölött, a nyaknál amiben fekszenek a húrok, kis vájatok a húrvastagságnak megfelelően, túlságosan kimélyedtek, így lejjebb kerültek a húrok és rezonálásnál hozzáérnek ahhoz a bundhoz is amihez nem kéne.....próbálj arra a muanyagra egy pl egy db papírt rakni a húrok alá, nézd meg hogy ugyis, ha igen akkor irány hangszerész

(#1502) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Tutok mondani valami jó gitárszervízt aki tutira be tudná állítani a gitárom? A nyak jó lett, szépen felpolírozták a bundokat, de itt megáll az egész. :( A tremolo beállítás siralmas lett, pedig nagyon kultúráltan lehet állítani a ''Zero Resistance Bridge'' -t. Mellesleg egy új húr el is pattant már, szóval nem vagyok megelégedve. :((

Akik tanárhoz jártok, kész számokat vesztek, vagy inkább zeneelmélt és skálák mennek zömében? Köszi.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#1524) Kephamos válasza Lurtzz (#1520) üzenetére


Kephamos
addikt

Jaja, köszi, az jó lenne, bár szívesebben próbálnám ki saját magam...
---------------
Az LTD gitárokról mit lehet tudni? Főleg az M-50-es érdekelne.


Konstrukció: csavarozott nyak
Méret: 25.5''
Test: Agathis
Nyak/fogólap: jávor / rózsafa
Berakás: pontok / modelnév a 12. bundnál
Pickup-ok: ESP LH-100 set
Elektronika: hangerő, hangszín,
3 állású kapcsoló
Hardware szín: fekete
Híd/kulcs ESP vintage tremolo
Kötés: nincs
Bundok: 24 XJ

Ezek a tulajdonságai. Érdekes, én csak 22 bundot száláltam. Meg az érdekelne, hogy milyen anyagból van a teste. Tömör-e, vagy csak rétegelt? Esetleg tapasztalatok?

(#1525) Kobe válasza Kephamos (#1524) üzenetére


Kobe
veterán

ltd ? az nem az amelyik mások által gyártott licenszelt darabokat gyárt olcsóbban ? amugy ibanezen kívül ritka a 24-27 bundos gitár, legtöbbje csak a Wizard II es nyakkal szerelt ibanezeken van, 24 bund, meg amit láttam hamer californian t az volt egyedül 27es, mert ott a felső pickup el volt ferdítve :)

(#1676) zolomon17


zolomon17
senior tag

Hello!

Hallgatott már valaki itt Edguyt? Valami döbbent jók! Ők csinálták az Avantasia című metál operát is, az is bitang, de az új albumuk, a Rocket Ride mindent visz! Igazi, jó power metal, Bruce Dickinson utánérzéssel :)

Egyébként 2 éve nyomom a gitározást, van egy 23 bundos, 3 single coil pick-up Fender Stratocasterem, vintage tremolo, hozzá Zoom 500 multieffekt. Egy fémhúros, akusztikus westren-gitárral kezdtem, de azt hamar ''kinőttem'', mivel csak a torzítóval szép az élet :DDD

Pixel 7 + Xiaomi Mi Pad 5 + ASUS ROG STRIX GL502VS

(#1677) Kobe válasza zolomon17 (#1676) üzenetére


Kobe
veterán

az max 22 bundos lesz, az utolsó az használhatatlan ugyanis nincs lezárva, nomeg 23 bundosat nem is gyártanak, mivel 12 bund egy oktáv, így 22-24 és custom darabokban van 36 bundos is, de 23....nincs az az isten :)

(#1824) Kephamos válasza fokukac (#1823) üzenetére


Kephamos
addikt

Na, én meg utálom e ''nájlon'' húrokat, nem érzem, hogy merre vannak a bundok. Olyan, mintha slide gyűrűben nyomulnék. :((

(#1826) fokukac válasza Kephamos (#1824) üzenetére


fokukac
nagyúr

nekem nincs ilyen problémám... nem értem, mi az összefüggés a húr anyaga, meg a bund érzése között...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1827) Kobe válasza fokukac (#1826) üzenetére


Kobe
veterán

nem mindegy hogy a bundnak egy nejlon húr feszül e neki vagy egy fém, a nejlonnál nekem pl jobban le kell szorítanom hogy az az érzésem legyen h fixen fogom le azt a valamit, így egy idő után atom fájnak az ujjbegyeim még edzett ézzel is......a fémnél meg sokkal könnyebben érzem pl h amit csinálok az stabil e, tudom hogy a fémhúrnak tartása van, stabilabb és nem kell anynira lefognom.....szal sztem erre gondol

(#1860) Panzermeyer válasza ReJim (#1859) üzenetére


Panzermeyer
tag

http://www.vintage52.hu/munkadij.php

Bundozás (fogólap gyalulása, csiszolása, konzerválása, bundozása, teljes beállítás)
Lakkozatlan fogólap esetén 28,000 Ft
Lakkozott fogólap estetén 36,000 Ft
A bundozás tartalmazza a bund árát. (DiMarzio, Dunlop) 15 féle méret

Fogólap nagyobb pótlásaiért felárat számolunk fel.
Fogólap-pálca: 60-80,000 Ft

azt hiszem ezek nem túl kecsegtető árak..............

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#1862) ReJim válasza Panzermeyer (#1860) üzenetére


ReJim
őstag

ez viszotn valamivel nyerőbb:
Cégünk forgalmaz fogólapokat gitárhoz ében és rózsafából ( rosewood ) több minőségi kategóriában. Ezek a fogólapok nyersek ( nem kidolgozottak ) felhasználásra készek. Bundokat m-re forgalmazunk több méretben.

Áraink: Bund 2000,- Ft / m
Fogólapok: 3200,- Ft-tól 10500,-Ft ig.
Ezen túlmenően számtalan gitár alkatrészt tartozékot tartunk készletan.


a barkácsolási minőség meg idehaza szerintem megüti a mércét, hiszen láttad a pedál dobozát :)

most még bemegyek a helyi hangszerészhez, rá kérdezek mit mennyiért, hogyan tud adni...

(bár több mint valószínű, hogy nyáron nem lesz új gitárom... :( )

</end.?>

(#1866) ReJim válasza Kobe (#1865) üzenetére


ReJim
őstag

''csak akkor állj neki ha véglegesen tönkre akarod tenni a gitárt'' -> én a gitárhoz nem nyúlok.
mondtam, fogólapot kell cserélni (vagy lehet, hogy csak gyalulni, csiszolni, és újra bundozni)
ha a hangszerész meg tudja csinálni, egy ezermester nagyon jó kezű ember is megtudja... irodalom van hozzá. a hangszerész sem varázsló, vagy táltos...
mérni kell, meg kiszámolni, hogy melyik bund hova való.. aztán ha valamit még állítani kell, arra ott van a húrlábnál lévő finom hangoló...
hidd el, ha lett volna időm nyáron, akkor már lenne egy félkész gitárom... most már elég sokan foglalkoznak diy gitárkészítéssel, nagyon jól le van írva szinte minden lépés...

nekem meg csak fogólap kell, ugyebár...

(meglátjuk mi lesz belőle... egyébként alapanyagnak is jó az a gittyó, mert a pick-up ok is jobbak mint az enyimen..)

ps: a gitárom egy kalap ürülék...

[Szerkesztve]

</end.?>

(#2052) #53172992


#53172992
törölt tag

Eladó hagstrom f200p gitár,fekete színben.Írjatok ajánlatokat
A gitáron egy 1-2 centis részen lepattant a lakk, egyépként semmi hibája.
Csere is érdekel.
[kép]

[link]


Hohner LX200 B basszgitár 21 bund , 1db osztott JB hangszedő , 2poti 1 hangerő 1 hangszín ében fogólap 27e Ft kérésre küldök képet

Boss bass overdrive odb-3 alig volt használva 15e ft
Ezenkívül még egy Vorson RM-2 bass 45e-ért.

[kép]
Vucktor@freemail.hu

(#2053) Kobe


Kobe
veterán

ibanez rg320fa elektromos gitár eladó - transparent blue, phtoflame, floyd rose tremolo, 24 bund
képek és további infó msn vagy privi

(#2092) Printszkrín válasza Daneeka (#2088) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Gyanítom nem a másik húr, hanem a következő bund az, amire leül a húrod,
és ettől hal el a hang.
Vidd el egy hangszerészhez, és ő majd megmondja mit kell vele csinálni.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2103) ReJim válasza Bero (#2102) üzenetére


ReJim
őstag

a vastagabb húr azért jó, mert feszesebb. ha jóltudom..
egy laza húrt nehézzeb gyorsan pengetni, csapkodhatja a bundot, stb.

[Szerkesztve]

</end.?>

(#2151) Daneeka


Daneeka
senior tag

Hali!
Azt hiszem elég komoly nyomorai vannak szerencsétlen gitáromnak. Kezdődött azzal, hogy állandóan zörgött a két legvastagabb húr. Emeltem a húrlábakon, valamivel jobb lett de nem múlt el. Erre meg most a két legvékonyabb húr szinte néma marad ha a kb. 8. bundtól lefele (7.,6.,5.stb.) fogok le egy hangot. Beleér a fölötte lévő bundokba a rezgő húr és ezér elkussol. Most sztem vagy azok vannak túl mélyen vagy nagyon kiemelkedik az 8.9.10. stb. bund közűl valamelyik.
A gitárt 4 hónapja a Coda-nál vettem, legalapabb Squier strat.
A kérdésem az ha beviszem a boltba elhajtanak a francba, javítják vagy cserélik-e?

(#2176) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok! Viszonylag új vagyok gitár terén, apámnak volt eddig akusztikusa, ma vettem magamnak én is egyet tanulni(balkezes).Kérdésem az lenne,hogy valami hozzáértő milyen NORMÁLIS húrt ajánlana ezekre a gitárokra 3-4k környékén:
Fender Dg-5
Harley Benton hbd120bk
Mindkettő western gityó.

Azt ugye tudjuk,hogy a gyári húrokat le kellett cserélni, mert az szutyok. A Fendert egy éve vettük, az eladó ajánlott egy Ernie Ball EarthWood 11-es szettet. Miután szakadt, az új is az lett.Mikor anno a Fendert vettem, e két gityó között vaciláltam a boltban, és a Fender sokkal szebben szólt. Ma elhoztam a használt Harley Bentont magamnak(olcsón sikerült, ahhoz képest szépen szól), amin állítólag Martin Extra Light húr van rajta, a gyári szemét helyett. Hát halljátok, szebben szól valahogy,mint a Fender. Szebben cseng a magas, jobban zeng a mély, jobban kitartja a hangot. Egyértelmű,hogy a húr a hibás.

És nem tudom,az mitől lehet,hogy a Fendernél,ha erősebben pengetem(nem tépem) a vastag E-t, csúnyán belever valamelyik bundba.Azt hittem eddig, hogy ez normális, de a Harley-nál ilyen nincs. Nyak állítási pont nincs,tehát nem a dőlés van rosszul belőve.
Na hát ezeket szeretném Veletek megvitatni.:D

(#2177) Bero válasza Spirit (#2176) üzenetére


Bero
aktív tag

Szia!
Nem vagyok annyira ''hozzáértő'', de megpróbálok én válaszolgatni.
Hát én most húr téren egy kissé elfogult lettem, bár nem is elfogult, mivel egy nálam bevállt cuucot ajánlanék. Elixir húr lenne az. Egy normál (Ernie, Fender, ...) húrhoz képest tényleg sok ideig megőrzi a fémes csengést, ami más új húrokra csak 1-2 napig jellemző. Úgyérzem az árauk sem vészes, tekintve hogy jóval hosszabb ideig bírják. [link]
A zörgésre azt tudom ajánlani, hogy vidd be hangszerészhez, valószínűleg ki fogják cserélni a húrlábnál azt a fehér nemtudommicsodát, ezzel növelve a távot a húr, és a bundok közt.
(Vagy használj vastagabb húrt :D)

Másegyéb:
Na megjött a gitárcumó :DDD
Cort EVL K-4
Line6 Spider III 15W

A Cort-ot még csütörtökön elvittem beállítatni, ahogy azt javasolták itt a fóumon is. Ma mentem érte, örültem neki, de mikor hazahoztam látom, igazából hallom, hogy a beállítás csapnivaló. A tremoló olyan pocsék volt, juj. Kivettek egy rugót, olyan pocsékul állt. Na elszántam magam, nekiálltam, és elég jól, sőt meglepően jól sikerült beállítanom. A tremoló eléggé vízszintes, nem úgy mint mikor elhoztam, és a hangok is tiszták lettek.
Örülök a cuccoknak, még teszetlgetem, majd még írok róla. :DDD

[Szerkesztve]

(#2179) Bero


Bero
aktív tag

Kérdeznék:Most én állítom a gitárom, de hogy ne zörögjön a húr (Drop B hangolásnál) a legmélyebb húron az 1. és második bundnál, állítottam a nyakon. Most tökéletes, a 12. bundnál mérve 4,5mm a húrtáv. A nyak ugye most egy nygaon kicsi, éppen hogy csak észrevehetően görbül az állítás miatt. Ez nem gond, ugye?
Illetve a húrtáv ok? Nekem kénylemes, így szoktam meg.

(#2289) Spirit válasza Printszkrín (#2288) üzenetére


Spirit
őstag

Nah futottam ma egy kört a városban,és meghallgattam pár 40k-s gityót, és végül a Squiert Affinity mellett döntöttem.(stratocaster). Tetszik, nagyon kényelmes, és szerintem jól szól.Egyelőre nincs kombóm hozzá,hanem számítógépre szeretném rákötni,de nem megy. Line in-en csont hangerőn is épp hallható, olyan alapzajjal, hogy elviselhetetlen, mikrofon-bemeneten meg recseg folyamatosan. Segítsetek please, mert megőrülök:(

Jah és valószínűleg nincs beállítva a hangszer,mert ha erősebben pengetem, belever az első bundba.

[Szerkesztve]

(#2664) satomee


satomee
senior tag

Sziasztok!Nekem van egy Ibanez RG370-em,és az a problémám vele hogy egy-két húr beleüt a bundokba,"zörög".Hogy tudok állítani rajta hogy megszüntessem ezt,pl nyakon?Vagy ez nem ilyen egyszerű és ne is próbáljak belebarmolni?Köszi ha segít valaki...

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2670) Tv válasza satomee (#2669) üzenetére


Tv
senior tag

Hát ez sajna nem ilyen egyszerű, mert az is lehet hogy a nyak van szarul beállítva, de az is lehet hogy a húrláb. Látatlanba elég nehéz megállapítani. Mindegyik húrnál csinálja? Inkább az első vagy az utolsó bund felőli részen csinálja?

(#2671) satomee válasza Tv (#2670) üzenetére


satomee
senior tag

Az E6-os ill. a H húr a gáz,és mindenhol hallom,de inkább a fejhez közelebbi bundoknál...

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#2763) hakkspetta


hakkspetta
újonc

Eladó egy fekete színű VADONAT ÚJ (NEM HASZNÁLT) SX Les Paul szólógitár.
A fiam kapta ajándékba, de EGYÁLTALÁN NEM HASZNÁLTA!!!
Még jótálásos. Nagyon szép KARCMENTES.
Adok hozzá tokot, hangolót, húrkészletet, pengetőket is.
Valóban érdemes megnézni! Jótálási jegy, számla meg van.
Olyan mintha üzletből vennéd, csak 15000-el olcsóbban. Nem mindegy...

GITÁR: SX GG1/SII. BOB Les Paul forma Nyak: juharfa, csavarozott Test: amerikai hársfa Fogólap: rózsafa, 22 bund Pick-up: 2 humbucker Szabályzók: 1hangerő, 1hangszín 3 állású kapcsoló Állítható húrláb Húrkulcsok: zárt mechanika Az összes hardware fekete színű!

Erősítő: 15 Wattos teljesítmény, Speciális 5.5 hangszóró, 3 sávos EQ (mély, közép, magas), torzító kapcsoló, fejhallgató kimenet.

Ára (gitár+erősítő): 35.000 Ft

hakkspetta@gmail.com

(#2943) magno válasza Senki9876 (#2942) üzenetére


magno
csendes tag

Ez egy prestige szériás ibanez. Jóféle elvileg japán gyártmány. Dimarzio hangszedőkkel a hídnál super 3-as van benne, pont jó klasszikus heavy metálhoz. Gotoh hangolókulcsok nagyon precízek. Vékony wizzard nyak (nekem már túl vékony volt) a gyors játékhoz szólókhoz, ráadásul 24 bundos. Ez az ibanezek között egy kb közép-felső kategória. 130-ért megéri ha jár mellé a keménytok. Ha ilyen típusú-hangzású gitár kell akkor jó vétel. De annyit nem ér hogy koplalj :D

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2965) Inv1sus válasza Kidus (#2964) üzenetére


Inv1sus
addikt

Én ezek miatt a gondok miatt döntöttem úgy, hogy inkább eladom a gitárom és akusztikushoz visszatérek :D. De ha születik itt valami jó tanács vagy javaslat, lehet megfogom gondolni magam. Szal nekem is az a gondom, hogy pl elvileg a gitárt úgy kéne hangolni, hogy hogyha a 12-es bundnál fogod le, akkor pont egy oktávval legyen nagyobb a hang. Na én ezt nagyából meg is csináltam, de nekem úgy tűnik, mintha pont ezzel hangoltam volna el. Nemtom, egyszerűen nem értem... :(

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3014) Inv1sus válasza alien_ (#3012) üzenetére


Inv1sus
addikt

na igen, ez alapján állítottam be nemrég, azóta zörög :I. Nem vagyok nagy angolos és a képek se túl részletesek, úgyhogy ez alapján nem nagyon megy az állítgatás. Pl rögtön az első:
a kép alapján arra a fémbigyóra kell rakni, bundra, de sztem nem úgy gondolja, hanem a két csík között kell mérni nem? továbbá ha az első bundra capo-t rakunk és a 17. bundnál lefogjuk, akkor a húrnak végig tükörsimán feküdnie kéne a bundokon nem? Elvégre az egyenes a két pont közötti legrövidebb távolság. Na és ha most nem ér hozzá akkor nem lehet egyenes. :F itt meg azt írja, hogy 0.25mm legyen a 7.-9. bundnál. Nekem a húr teteje van 0.2mm-nél, hogyha nem a fémre teszem a mérőszalagot.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#3022) Eastman


Eastman
őstag

Ez nem ilyen egyszerű srácok! Ne állítgassátok otthon a gitárnyakat, mer' hámis lesz a hángszer!

Az oktávot is figyelembe kell venni ám! Vagyis a 12 bundnál (a húr felénél) lefogott hang pontosan az üresen pengetett húr egy oktávval magasabb hangja kell, hogy legyen. Nem véletlenül van az alsó húrlábon az a sok csavar "horizontálisan" meg "vertikálisan". (Húr típus / méret váltásnál is rá kell állítani az új húrra a húrlábat / oktávot!)

Magyarul: icipicitállít - kicsitpenget - hangológépet néz - icipicitállít - kicsitpenget - hangológépet néz. ...a hangszerész!!! Különben csinálsz magadnak fél óra alatt egy igazán hamis hangszert ami aztán úgyis a szakembernél köt ki.

Jóvan, jóvan már itt sem vagyok, úgyis csak magamnak beszélek megint...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#3026) Inv1sus


Inv1sus
addikt

Jobban megvizsgáltam és úgy tűnik, hogy a 13 bund túl magasan van. Ez azt okozza, hogy ha leveszem 1.5 mm-re a e6-os string magasságát, akkor a 12-esen lefogott hang megegyezik a 13-on lefogott hangéval :O.
Most felraktam 2.0-ra a magásságát, így már egész jónak tűnik, de erős pengetésnél betud zörögni. A kérdés a következő:
Ez a gitár akkor most használható vagy sem?
Vigyem vissza a boltba? Öszintén szólva inkább gyűjtenék akkor már többet és vennék valami márkásabbat.

alien_, neked las paul van, nekem las paul utánzat :) a te e6-osod mien magasan van? :F

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.