Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#811) SQX_Barto válasza Dominator (#810) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Ezer kösz, hogy válaszoltál, de nem tudnád más formátumba elküldeni nekem? Mert nincs Guitar Pro-m (gondolom gp az az lehet na mindegy...)

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#1477) Dominator válasza aDM|RaL^ (#1462) üzenetére


Dominator
aktív tag

Na megoldottam, köszi a tippet. Bár a Powertab fájlt nem tudta importálni, de a PT-ben exportáltam MIDI-be, a GP-val meg vissza :D

(#2276) ReJim


ReJim
őstag

valaki nem tudja megmondani, hogy a republikk - szeretni valakit valamiért c. számban milyen bontás van? vagy valakinek nincs esetleg egy GP tabja?:? mert sima mezei tab, akkord még nem elég. :F

</end.?>

(#2534) AND1 válasza fokukac (#2533) üzenetére


AND1
őstag

Szerintem nem jó összekeverni a dolgokat. Guitar pro mennyen a pc speakeren a gitár meg egy kis gyakorló kombón. Ettől függetlenül a gp zseniális.

Egy régi PH-s.

(#7631) Gyick válasza BemAnyó (#7629) üzenetére


Gyick
őstag

a gp fájlokat meg tudja nyitani?

(#7635) BemAnyó válasza Gyick (#7631) üzenetére


BemAnyó
senior tag

megelőztek a válasszal ;)

Termesztésen tud, de ami fontosabb hogy powertabbot kitűnően konvertál, ugyanis nekem alap gondom volt hogy a gp kották általában eléggé pocsékul vannak összerakva, a powertabok viszont jók szoktak lenni, csak hogy a power tab mint lejátszó eléggé butus, a gp meg rendre összekuszálja a dolgokat povertabnál. A TUX kezel mindent és jól konvertál, és kitűnően lehet benne szerkeszteni is ;)

(#7949) Plazmacucci válasza Szten Márs (#7948) üzenetére


Plazmacucci
félisten

GP mind a kettőt mutatja. De a tab tényleg elterjedtebb, egyszerűbb.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9858) sajtee válasza izomhod (#9857) üzenetére


sajtee
senior tag

Ezt láttam már, jól nyomja :D

Az Ez a a ház-t (elég hülyén néz ki, de a "házt" még inkább.) elkezdem, sőt, le is játszottam, már amennyire tudtam, de nem emlékszem rá. Megkeresem a gp tabot, valahol megvan. Nem volt jó a hangolás és nagyon rosszul szólt.

Amúgy, ezt nézd meg!

[ Szerkesztve ]

(#10806) sajtee válasza Bjørgersson (#10804) üzenetére


sajtee
senior tag

"újakat" írtam. A Lordi is népszerű napjainkban is.

(#10805) albert8 Kitaláltam, hogy kemény leszek, belevágok a November Rain szólójába. Leszedtem a GP-tabot, odapörgettem, de rájöttem, hogy ezt hagyni kel annak, aki tud is valamit :D

Egyébként nagyon úgy tűnik, hogy egyszer majd talán szólógitáros leszek.

Valahogy ezek az akkordok meg riffek nem tudnak annyira megmozgatni, viszont az akkordbontásos játék.. Vagyis, nem biztos, hogy így hívják. Nem tudom magam jól kifejezni, szóval, a szólók, mikor egy-egy hangot fogok le fél nyakkal arrébb, ilyesmi.. Nem tudom, ennek mi a neve, nem a skálákról beszélek :D Na, mindegy, ezeket imádom játszani, és ezek tényleg egész jól is mennek.

[ Szerkesztve ]

(#11307) sajtee válasza izomhod (#11305) üzenetére


sajtee
senior tag

Az túlzás, de most kibszott keménynek érzem magam, hogy ezzel a számmal elmehetek szólógitárosnak is, mikor a közönség csak rám figyel.. Áhh :D Nagyon kiráály, egész héten ezt fogom nyomatni, míg nem megy végig GP nélkül.

(#11318) sajtee


sajtee
senior tag

Zenekart ide. MOST! Mondom, megpróbálom, elindítom a GP 6-ot, dob, szóló fel, basszus fel, ritmus picit le, szóló fel és normál tempóban le tudtam rögtön játszani a számot, kétszer álltam meg, akkor picit lassú voltam, vagy épp gyors :K Akkor ez az első szám, ami szólóval is jól megy.

(#13348) daredar562


daredar562
tag

sziasztok, lenne egy kérdésem, GP progit használok tab olvasásra , és nem nagyon tudok mit kezdeni azzal amikor így ábrázolja a húr lefogást hogy :

E----------------------------
B----------------------------
G--11--11--11--11---------
D----------------------------
A--9---9---9--9------------
E---------------------------

amikor két hangot kell lefogni, de van egy köztes húr amit nem kell, viszont ha üresen belepengetem azt is , eléggé eltér a kívánt hangtól

Válaszokat előre is köszönöm :)

Asrock B450 Steel Legend - Ryzen 5 2600 - 2x8 GB Kingston HyperX

(#20936) csadi0011


csadi0011
őstag

GP-ben lehet az akkord ablakban változtatni az akkord nevét, hogy megmutassa, hogy milyen hangokból áll, hogyan kell fogni. Van benne olyan, hogy a hangsor 5., 9. és 11. hangját félhanggal fel, vagy alá lehet módosítani. Nem mindig engedi. Valaki el tudja magyarázni, hogy miként változik az akkord ezekkel? Vagy honnan származik ez a dolog?

[ Szerkesztve ]

(#23095) csadi0011


csadi0011
őstag

Valakinek van tanulós guitar pro fájlgyűjteménye? Lickek. patternek, riffek stb.. Nem számok érdekelnek, hanem csak ilyen technikák. Elektro gitárhoz leginkább.
Nekem van pár még valami régi neten terjengő GP gyűjteményből, de azok közül kevés tetszett. Kiválogattam párat, amik bejöttek, de érdekelne még.

(#26245) TpS válasza InHell (#26241) üzenetére


TpS
őstag

Persze használom, az 5-ös a kedvencem, a 6-os már annyira nem jön be. Csak jó látni is és hallani, hogy a tremolós trükköket pl. hogy csinálják, akik tudnak is. Ezért lassítgattam, amúgy nem volt nagy meló.
Meg nincs is meg minden gp-ben.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 PRO MAX 256 GB (Rejoy)

(#28831) NeoPampalini válasza bear_ (#28830) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Fene tudja... Ha nem valami MIDI + VST ez, hanem gitárral tolják, akkor valami Roland cuccra tudok gondolni, pl. GR-55, SY-300, GP-10, vagy valami hasonló.

(#29048) kenyocsaba23 válasza Peetey91 (#29046) üzenetére


kenyocsaba23
tag

Tabokat en mindig a Songsterr-ől tanulok
Sokkal jobban bevált nekem mint a gp.

(#39064) bigrob válasza Reaper (#39063) üzenetére


bigrob
őstag

Én eddig nagyon ajánlottam a Focusriteot (2i2 2nd gen van nekem) de az utóbbi 2 hétben jött egy pár update meg új gép és pl megy a VST DAW-ban és ha mellé beroffentek egy gp tabot recseg.. van egy játék is ami recseg. Nem jöttem rá még hogy mit kéne csinálnom...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#45375) beteg válasza Berreh (#45374) üzenetére


beteg
őstag

Köszi!

A Moises féle megoldások szerintem kamuk, nem tart még ott a technológia, hogy a fizika törvényeit átlépjék. De ezt látatlanban mondom, ha már egész tűrhető eredményt ad, akkor bocs!

A chordify arra, amire szánják, nekem tetszik.

Csak én olyat keresnék, ami irreális, hogy az eredeti szám, mínusz a gitár track, stúdió minőségben, tab-al és persze ingyen :) OK, ez faxság, de találtam pl. Andy James-nél
legalább egész jó minőségű mp3-at, amiben minden „eredeti”, gitár nélkül pár dollárért. És még guitar pro gp fájlt is ad. Ez tetszik, egyet meg is vettem, de nekem ezek a szólók még nehezek. Könnyebbet keresnék.

Az ultimate-guitar-ra is előfizettem, ott is vannak backing trackek, tab-al nyílván, de annak meg a minősége nem tetszik. A Guitar Pro-t is megvettem, sőt előfizetek a songbook-ra, ott is van elvileg backing track, de az nem az a minőség. Ez inkább gyakorlásra jó. Arra hogy hétvégén a kutyámnak és hörcsögnek eljátszak egy számot, ami mögött király legalább a zene, arra nem.

Még a legjobb, amit találtam, a https://backingtrackbrasil.com/ Itt nekem gyanús, hogy sok esetben az eredeti sávok vannak bent. Nem mindnél, de ahol nem, ott is sokszor nagyon jó minőségű, erősen hasonlít, sokat dolgozhattak vele. Sok számnál az eredeti ének is benne van. Nagy a választék és ingyenes. Csak vadászni kell hozzájuk tabot/kottát.

De biztos van ennél még jobb hely, ahol ha fizetni is kell, de jó a minőség!? Ilyet mondjatok légyszi!!!
:R

Csak futni kell!

(#45546) beteg válasza V.Stryker (#45541) üzenetére


beteg
őstag

De a GP hoz előfizethető mySongBook is elég jó, nagyon sok tab van fent és egy évre 5 rugó. Annyit nagyon megér.

Csak futni kell!

(#45547) SidCorky válasza beteg (#45546) üzenetére


SidCorky
senior tag

Rá is repültem a féláras akció miatt a mySongBookra, de elég kevés tabot találtam azoktól az együttesektől, akiket én szeretek. Viszont nagyon jófejek voltak, elmondtam, hogy az én ízlésemnek nem elég a kínálat, nem valószínű, hogy használnám, és küldték is a refundot. A GP-t viszont behúzom majd iPadre, egész olcsó, ennyiért nem is tudok másról, ami szépen megnyitná a .gp tabokat.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#46442) KerryVTR válasza benedekco (#46441) üzenetére


KerryVTR
tag

Igen, azért írtam, hogy akár egy kedvenc szám...Metallica, Santana, bármi amit megtalálsz GP-ban. Így nem "csak" egy ujj gyakorlat már. :)

(#58032) benedekco válasza freelanced (#58029) üzenetére


benedekco
addikt

Yamaha THR?

Modellezős pedálok, kb bármi innen, ficsőr listát megnézed, azt jó napot. Ami kell azt veszed, hangra kb tök mindegy mert vagy mind szar vagy bármelyik is jó :D Ez vallási csata.

- ócsó
Valeton GP-100
Line 6 M5
Hotone Ampero
Nux MG-30
Valeton GP-200
Mooer GE200

- drágább
Headrush MX5
Mooer GE250
Mooer GE1000
Zoom G11
Boss GX-100
Line 6 Pod Go
Boss GT-1000CORE
Hotone Ampero II
Line 6 Helix HX Stomp

- qrva drága
Headrush Prime
Neural DSP Quad Cortex
Fender Tone Master Pro
Kemper

Ezzel sokat segítettem ugye? :DDD
Amúgy ennek a Leo Gibson nevű tagnak vannak egész jó összehasonlító anyagai. Talán ez segít :D
Ilyen poénok is vannak nála. - NUX Mighty Plug PRO vs SOLDANO SLO 100: which is which?

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.