Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30083) Ragnar_ válasza FockeWulf (#30078) üzenetére


Ragnar_
addikt

Jah én úgy gondoltam, hogy nut=nút. A nyaknál (nyereg) is vannak nútok amik a húrokat megvezetik a hangoló kulcsok felé, meg a húrlábnál a babákon is vannak nútok, amik szintén a húrokat vezetik meg. Nem ? (Angolul a nut viszont diót, csavaranyát jelent.. angolul valószínűleg groove vagy valami ilyesmi lehet a horony/nút.. :) )

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#30111) Moleman válasza funk648 (#30110) üzenetére


Moleman
addikt

Üres húrnál és a 12. bundnál lefogva is pontosnak kell lenni a hangnak, ehhez lődd be a babát hangológéppel.

[ Szerkesztve ]

(#30116) funk648 válasza Moleman (#30111) üzenetére


funk648
aktív tag

Tehát ha megpengetem üresen a D húrt, ott is D-nek kell lennie, meg ha megpengetem a 12. bundnál a D húrt ott is D-t kell mutatni a hangológépnek?

(#30153) Szten Márs válasza KisApám (#30150) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tényleg azt döntsd el első körben, hogy nylonhúrost, vagy fémhúrost szeretnél. Aztán azt, hogy mennyit költenél rá. Azt kérlek vedd figyelembe, hogy a gitár egy hangszer, és ennek megfelelő ára is van. Már ha nem valami izét szeretnél venni, ami megszólalásig hasonlít ugyan a gitárra - de megszólalás után már a legkisebb mértékben sem.

Viccet félretéve, a hipermarketes hipergagyi gitároknak nem is a hangjuk a legnagyobb bajuk, hanem a használhatatlan hangolókulcsok, a pontatlan bundozás, az absztrakt geometriájú nyak és ilyenek - amik miatt még tanulásra is alkalmatlanok.

Ha tudsz egy kicsit pontosítani, akkor mi is könnyebben ajánlunk konkrét gitárokat is :K

(#30196) Humbucker


Humbucker
senior tag

Majd annyit szeretnék még rákölteni, hogy a hangolókulcsokat lecseréljem. Valami szép fémre, nem értem miért jó ez a műanyag kupakos. Milyet tudnátok ajánlani ami már jó minőségnek mondható?Gotoh kulcsot láttam, szépnek tűnt.

(#30204) Humbucker válasza brickm (#30198) üzenetére


Humbucker
senior tag

Egymás mellett van a két kopott bund. A 11.-ik, és 12.-ik bund. Azt ne kérdezd miért pont az a kettő, de a többi rendben van.

Egyébként, hogy ne hangolódjon el, az nagyrészt a jó minőségű kulcskészletnek köszönhető?Gondolom a híd, és nyak is felelős ezért, de nagyobb százalékban a kulcskészlet felel ezért?

[ Szerkesztve ]

(#30224) Humbucker válasza nap (#30222) üzenetére


Humbucker
senior tag

Szép gitár, de nem értem miért nem szép fém hangolókulcs sapkákat tesznek ezekre az LP-kre, arról nem is beszélve, hogy eleve egy Gibsonról beszélünk. Az én Epimre is megrendeltem a Gotoh kulcsokat, nekem szúrja a szemem egy jó gitáron azok a műanyag vackok.

(#30392) Eastman válasza 98bja (#30391) üzenetére


Eastman
őstag

(Tudod, ha a bedugós hangológépen "táncol a hang", nem akar középre állni, akkor meg magas a puki, rezgés, kilengés közben húzza a fémhúrt a mágnes...)

Szerk:

Ezért nem teheted fel teljesen, van egy optimum.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30434) nap


nap
addikt

Mit lehet olyan hangolókulccsal kezdeni, amelyik szorul?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#30491) bigrob


bigrob
őstag

Megérett a húrcsere, vékonyabb 10-46 ugrott fel, kivettem a floydból egy rugót, most már 3 rugóval működik. Szinte tökéletesre beállítom, megrángatom kicsit a tremolót, mennyire hangolódik el erre elpattan az E húrom :O
Még szerencse, hogy van még 2 szett húrom amiből tudok kiszedegetni.. :D
Ismét minden húr a helyén, Herman Li-re hajazó ráncigálásokat hanyagolom egy ideig.. :DDD

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#30640) nap válasza Eastman (#30639) üzenetére


nap
addikt

Elsőre jónak tűnik. Kérdés, hogy mennyire hangolódik el tőle a gitár.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#30710) eszement24


eszement24
aktív tag

Sziasztok!

Klasszikus gitárhoz (Yamaha c40) milyen húrkészletet ajánlotok? Eddig egy daddario ej27n volt rajta, így most is azt vettem meg, és az előzővel ellentétben, ezt képtelen vagyok beállítani rajta..mintha el lenne írva a színek és a húrok sorrendje. az e1 sehogy sem jön ki, a hangolók teljesen össze vannak zavarodva és fül utáni hangolásra sem tudom addig tekerni, egyszerűen elpattan, nem bírja. annyira meg kéne húznom. A régi a másik dobozos ej27n-el semmi ilyen bajom nem volt :( Végigmegyek a hangoláson, és kezdhetem elölről, mert elmászik az összes hang! Nem értem..de már több órányi próbálkozás után nagyon ideges vagyok.

Amúgy kezdő és évek óta megvan a gitár, csak el volt hanyagolva kicsit :( De megtisztítottam és leolajoztam a fogólapot is, most szépen ragyog, csak használni nem tudom így..

Az elhasznált, leszedett húrokkal mit csináltok amúgy?

Köszi a válaszokat :R

(#30714) eszement24 válasza fototrend666 (#30711) üzenetére


eszement24
aktív tag

Köszi a választ, ugye ez egy nejlon húros gitár ahol csak a három mély a fémhúr. Így is fémgyűjtő?

Viszont az eredeti probléma idegesít a legjobban, hog nem tudom behangolni, mert a húr olyan feszes és mind a hangolók is azt mutatják, mind én is hallom, hogy mélyebb az e1, mint kéne, holott, amikor a hangolón beállítom, hogy az e1-et játssza vissza, és utána pengetem meg, akkor azt mutatja, hogy ez egy e1 és oké.

Magától viszont nem találja meg, és egyszerűen nem szól jól, folyamatosan elállítódik. Most dobtam ki rá 2600 pénzt erre a húrkészletre (Amazonon meg 3.95/db csak szállítással együtt lesz 12$ a vége :( ) és vegyek újat, meg húroztassam ott be?

(#30730) BluEyes válasza eszement24 (#30726) üzenetére


BluEyes
őstag

A randaság nem oka a hangolás hibájának. Jójazúgy.
Nézzünk mán a hangológépre is, nincs elmászva a standard A a 440Hz-ről?

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#30735) Eastman válasza Plazmacucci (#30733) üzenetére


Eastman
őstag

Ja, hát én is rakhatnám a két E húrt a dobok külső szélére. Majd legközelebb...

+ illene levágni a túllógó húrvégeket. Sebaj. Nekem ez a "locking" fűzés nagyon bevált; szinte semennyire sem hangolódik a gitár, pedig tolom rajta a Blűzt. (Bár manapság inkább a hangerient a 16 húroson.)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30748) eszement24 válasza BluEyes (#30730) üzenetére


eszement24
aktív tag

Szerintem sem lehet oka, mert 4 éve bár szebben csináltam, de ugyanígy volt és azonnal be tudtam hangolni. A hangolóm egy musedo t-40 amiben most merült le az elem, így töltöttem le a telefonomra egyet a sok közül, és szinte egyetlen nejlon húrt sem ismer fel vagy alig. A fémhúrókkal semmi baja. Hogy tudnám ezt felvenni, hogy megmutassam?

De eddig a t-40 és az app ugyanúgy nem "hallotta" a húrokat, ebben nem volt különbség közöttük :(

(#30981) coolinggg válasza Szten Márs (#30979) üzenetére


coolinggg
tag

Bocsánat hanyagul, humorosan próbáltam fogalmazni. :B Szóval nagyon is pontos volt a gitár minden tekintetben. De a test súlya úgy néz valamennyire kivette belőle a leheletnyi homorúságot, tehát feszített a húrokon. Fél hangot hangolódtak a húrok felfelé.

(#30989) #96302336 válasza coolinggg (#30981) üzenetére


#96302336
törölt tag

Fali tartón vannak az én gitárjaim is, nekem is csak ott van hely. Eddig nem hangolódott el egyik sem. Van állvány is, ha épp nem akasztom fel, nem tapasztaltam olyant, hogy lógatva elhangolódott volna. Pedig az LP kópia rendesen nehéz. Utoljára akkor volt komolyabb utánhangolás, mikor húrcsere volt.

(#31209) cucka válasza Eastman (#31207) üzenetére


cucka
addikt

Ha hinni lehet az internetnek, akkor a robot gitár meg a gépi hangoló az mind a CEO ötlete volt, mindenki tudta körülötte, hogy faszság.
A Heritage meg Tokai az remek, de ezeket hol lehet kapni? Sehol. Tokai-t japánban, gondolom, de a Heritage oldalán még a hangszereik sincsenek fenn, kb. ilyen fantom márka :D
Gitárt gyártani nem egy nagy truváj, vannak "márkák" ahol 1-2 ember a garázsban rakja össze a gitárokat. A nagy truváj az üzleti rész, hogy pénzt is tudj ezzel keresni, meg esetleg növekedni is tudj.

(#31218) Volkov


Volkov
aktív tag

Újra Squier Bullet Start kérdés:

A gyári hangolókulcs eddig is nehezen járt, de most már ott tart, hogy két kézzel kell tekernem.

Kérdésem, hogy tud valaki olyan hangolókulcsot ajánlani, ami nagyon minimális mókolással feltehető a gyári helyére? Nem szeretném szanaszét furkálni.

Köszi!

:)

(#31220) #96302336 válasza Volkov (#31218) üzenetére


#96302336
törölt tag

itt nézz körül.
Én is tőlük rendeltem pár cuccot. Nekem is hangolókulcs gondom van, de én kompletten cserélem az egészet, mert amúgy is vacak van az egyik hangszeren.

[ Szerkesztve ]

(#31237) pocokxx válasza nap (#31236) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Hát igen ez a nagy kérdés... Egy ilyenem van: [link] Nem szól rosszul. csak kicsit kevés a hangja és már a második hangolókulcsnak morzsolódik el a fogaskereke. Persze olcsóbb lenne egy hangolókulcs készlet... Nem igazán tudom mi a jó döntés, tényleg hallani kéne őket egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#31396) bigrob válasza Alexios (#31394) üzenetére


bigrob
őstag

Krameremen decemberben allitottam vissza a floydot, kevesebb rugó, drop C-ről vissza stabdardba. Egy óra alatt összehoztam és azóta el sem hangolódott a legolcsóbb aluexoresses húrral :D

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#31582) funk648 válasza #96302336 (#31580) üzenetére


funk648
aktív tag

Köszönöm az ajánlásokat, de most az utazást (utazásokat) nem igazán tudom megoldani, kifejezetten újban gondolkodom.
Ezt most akciós, nem tűnik rossznak, szerintetek?
Vagy esetleg ez? Mondjuk erről azt írják, hogy nem túl jók a hangolókulcsok rajta.

[ Szerkesztve ]

(#31583) #96302336 válasza funk648 (#31582) üzenetére


#96302336
törölt tag

AC-DC-hez SG kell. :) Mármint az Epi De mintha írtad volna, hogy hogy győri, legalább is környéki vagy. A bolt, amit mutatsz, az győri. Ha ott nincs, és van kedved utazni 50km-t, Pápán van egy fehér Vintage SG a helyi hangszerboltban. Árat ne kérdezz, nem tudom, de az úgy kb 70...
Az Epiphone SG hangolókulcsairól írják, hogy nem az igaziak.
Vintage-et inkább vennék teszt:[link]

[ Szerkesztve ]

(#31584) funk648 válasza #96302336 (#31583) üzenetére


funk648
aktív tag

Igen, mondhatni Győr környéki vagyok. Egyébként nekem a kettő közül az Epiphone tetszik a legjobban, csak több helyen olvastam, hogy a gyári hangolókulcsok nem valami jók. Csak ugyebár nem mindegy, hogy mihez viszonyítjuk, mert például a mostani Squierem kulcsai nekem megfelelnek, és ez egy fokkal alacsonyabb árfekvésű gitár.

(#31633) cucka válasza V.Stryker (#31624) üzenetére


cucka
addikt

Volt minden, amit el bírsz képzelni, nem vették az emberek. A Gibson automata hangolót se vették, a szénszál nyakú hangszereket se, stb.
Én se vennék műanyag hangszert.

[ Szerkesztve ]

(#31635) V.Stryker válasza V.Stryker (#31634) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Sőt ha jól vettem ki itt a videókból, akkor kell venni 15k-ért egy nyakat, hangolókulcs 2k, húrkészlet 2k, hangszedő 3x2k, húrláb 5k, 1-2 deszka és már kész is az occsó gitár. Más kérdés, hogy ennyiért már kínai használtat is lehet venni.

Hiába, az öreg Seasick Steve tud valamit. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#31807) #96302336


#96302336
törölt tag

Hangolókulcs cserés lesz az akusztikus gitárom. A kérdés az igazából, hogy érdemes-e satus kulcsot venni rá, vagy elég a sima. Árban alig van különbség, Gotoh kulcsokat nézek.

(#33030) Nyugis


Nyugis
senior tag

szép estét!

multieffekt-ből szeretnék olyat ami hangolós.
erre gondoltam:

-- Korg AX 5B
-Zoom G2.u

esetleg még egy ilyen is szoba jöhetne:
- DigiTech RP 50

BASSZUSGITÁRHOZ:
konkrét vélemény / tapasztalat ötlet javaslat? ;)

[ Szerkesztve ]

(#33031) NeoPampalini válasza Nyugis (#33030) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

Ha gitárhoz kell, akkor Zoom G1Xon, basszushoz meg Zoom B1Xon, ezek occsók és jók. Van rajtuk expression pedál, meg egyébként is sokkal újabb cuccok, mint azok, amiket linkeltél, azóta talán fejlődött valamit a technika. :)

Nekem a B1Xon van, teljesen vállalható darab. Hangoló is van benne, állítható, hogy némítson-e vagy sem, az expression pedált meg egy adott effekt elég sok paraméterére rá lehet húzni, én pl. overdrive-nál a gain-re tettem, jóság. :D

(#33096) Goose-T


Goose-T
veterán

Na átvettem Közép-Európa utolsó Cort KX5-WP-jét tegnap, eddig nagyon bejön. Viszont a hangolókulcsai nem nagy eresztések az LP-men lévő Groverek után, bár ennyi pénzért nem is vártam többet. Van valami jó vétel az Alin, amire érdemes lehet lecserélni?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33104) Humbucker válasza nap (#33103) üzenetére


Humbucker
senior tag

Most lenne egy csere ajánlatom, ki is próbáltam a gitárt, nagyon megtetszett, hogy ilyen vaskos dög gitár a kis Studiom-hoz képest, csak hardverileg eléggé lelakott gitár, a húrláb, hangszedő fedél, hangolókulcsok, híd. van ami kicsit mintha rozsda foltos lenne, de azon kívűl szépen szól, a nyak és a bundok is teljesen rendben vannak amennyire értek hozzá, csak arra gondoltam, hogy lehet megbeszélném vele, hogy vegyük le ezeket a cuccokat róla mindketten ha nem sikerül megegyeznünk.

(#33300) benedekco


benedekco
addikt

Van egy kis hangolókulcs problémám. Nem igazi probléma, mert működnek a kulcsok csak nagggyon nehéz behangolnom a Stratot.
Szóval van egy 2014-es Squier Classic Vibe 60s Burgundy Mist gityóm.

Nem saját kép!

A tökre jó meg minden, igazából szeretem, minden marhasága ellenére nagyon jó kis hangszer, azaz egy dolog mégis van ami zavar picit, mégpedig a hangolása. Nehézkes, picit állítok rajta és túlmegy, akkro engedek és túlereszti. Be lehet állítani, csak a másik gitáromhoz képes baromi macera.

A másik gitárom meg egy 2007-es Epiphone Les Paul Standard Cherry Sunburst

Ez sem saját fotó!

Ezen Grover hangolók vannak, finoman, szépen, könnyedén lehet vele hangolni a gitárt ellenben a Squier gyári szarjaival. Kérdésem az lenne, hogy milyen hangoló kulcsokat lehetne erre feltenni a mostani helyett, nem akarok új furatokat csinálni meg lehetőleg takarva legyenek a mostaniak. Az is tetszik, hogy bele kell fűzni a húr végét a kis lyukba így nem lúgnak ki a húr végek.
Nem tudom a márkákat, mire lenne érdemes beruházni. De mivel Grover van a másikon amivel meg vagyok elégedve arra kerestem rá, de az árát látva eléggé visszahőköltem.

Vagy esetleg még a Wilkinson? Esetleg Gotoh?

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33304) benedekco válasza kemotox (#33301) üzenetére


benedekco
addikt

Ezt értem, de ettől még szar marad a hangoló kulcs. Tetőtérben elég nagy a hőmérséklet ingadozás már az is elég hogy egyik nap 35+ fokok vannak, másik nap meg 20 körül.

Amúgy eddig semmit nem használtam a tremoló kart. Volt mikor azon gondolkodtam hogy fixálom, de most kaptam egy kart a gépbe és rájöttem, hogy annyira nem is szar, jól el lehet vele hülyülni.
Szóval leginkább a hangoló kulcsokat szeretném megjavítani. Azt mondjuk nem tudom hogy egy újra zsírozás javítana-e a dolgon. Még a hangszerész is mondta, hogy nem szokott ilyen szarokhoz és a Squier CV-től azért jobbat várt volna.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33332) #96302336 válasza Alexios (#33327) üzenetére


#96302336
törölt tag

Én is egyesével szoktam. De nagy néha nem árt egyszer-egyszer teljesen lekopasztani, és az egész hangszert rendesen leápolni, beleértve a floyd-ot is. Az már nem lesz 10 perc ;)
Ezért is szeretem sokkal jobban a fix lábas gitárokat, ott kb 5 perc a húrcsere, és max 20 perc a teljes ápolás.
Slusszpoén, hogy a floyd-os gitáromon is le van véve a tremolókar, pedig eredeti Floyd, és tökéletesen működik. Csak nem használom. :D Fixálni nem akarom, mert egyáltalán nem hangolódik el. A valódi macera az, hogy a tremoló híd is vízszintben maradjon, és a hangolás is pontos legyen. Az minimum fél óra, ha nem egyesével cserélsz húrt. És segédeszközök nélkül egy egyszerű húrcsere is lehetetlen, mert szerszám kell hozzá.

(#33348) Goose-T válasza Moleman (#33345) üzenetére


Goose-T
veterán

Hú, ezt a csapos hangolókulcsot hol találtad? Ilyen kéne nekem.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#33504) jmarcell


jmarcell
csendes tag

Sziasztok!

Az Elixirnek a 13-68-as bariton húrkészlete az mennyire "brutális"? Normál hangolókulcson át lehet még fűzni? Egy Vintage VS6-ot tervezek baritonba lehangolni, viszont a 12-56-os húrt elég lazának érzem jelenleg.

Előreis köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#33554) Humbucker


Humbucker
senior tag

PRS SE Singlecut gitárra vagy erre, vagy pedig egy LTD EC256-osra tudnám elcserélni az Epi Studiomat. Az a dilemma, hogy nyilván nem fogom kipróbálni mindkettőt, mert a kettő nagy távolságra van tőlem. A PRS mellett döntöttem, hogy azt mindenképp kipróbálom, egy 10 éves hangszer Planet Waves hangolókulcsokkal eléggé megkímélt állapotúnak néz ki. Az LTD egy 1 éves kínai gitár ami szintén jó állapotú, kinézetre jobban tetszik az LTD, de úgy érzem a PRS jobb választás. Egyébként mindkettő megtalálható GS-en a PRS 125.000-ért, az LTD 103.000-ért

(#33568) brickm válasza fattyu (#33562) üzenetére


brickm
őstag

Értem én, nem mindenkinek jön be :D

Zárj össze két egymás mellett hangszedőt, ha úgy is jelentősen csendesül a meg megfogod szinte teljesen eltűnik a zajod, akkor jó a test. Ezek single coilok, zajosak. De pont ezért jók. (már aki szereti és tudja használni)

Ha bedugod a jack jack kábeled az erősítőbe és adsz egy kis hangot rá a gitárból kihúzott végénél a hegyét nyomd hozzá a mágnesekhez, meg a fém alkatrészekhez, ugyan azt kell tapasztalnod(a hangolókulcsokon is)

Ha pl a hídhoz értetve más jelenséget tapasztalsz mint a hangszedő mágneséhez értetve, akkor le van szakadva valahol.

(#33656) brickm válasza Goose-T (#33655) üzenetére


brickm
őstag

Nekem is húzza a száját mikor rendelek 70ezerért hangolókulcsot meg húrlábat... :D bezzeg a..... bezzeg a kocsiba is beletankolom a sok pézt. dehát így kúposztó. gitározok miközben driftelek.

(#33666) benedekco válasza Tommyka21 (#33665) üzenetére


benedekco
addikt

Mexikói Strat. Jó volna egy. :-) Az új playerek tűnnek jóknak.

Jó is ez, tényleg jó, csak valami nem kerek. A hangoló kulcsok áttétele egy szar. De amennyiért én vettem azért meg tényleg jó, arra meg hogy leverjem a lakkot róla meg minden megteszi :D

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#33684) Goose-T


Goose-T
veterán

hangolókulcs valakinek? :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34063) hdomiki


hdomiki
csendes tag

Első gitárnak szerintetek jó lenne egy Squier Bullet Stratocaster egy Femder Frontman 10G-vel? Persze hozzá kábel,tok,pengető,hangoló,tartó,szíj. Nem tudom kihagytam valamit?

(#34069) hdomiki válasza Alexios (#34066) üzenetére


hdomiki
csendes tag

Értem,a szomszédomtól tudnék megvenni egy Fender FCT-2 hangolót 400-ért szerintem annyit megér.

(#34071) Eastman válasza hdomiki (#34069) üzenetére


Eastman
őstag

Nem.

Felteszed a telefonodra a PitchLab -ot ingyen.

Beállítások --> Preset Instrument --> Guitar, Standard --> OK,
majd visszanyíl.

Ha látod a hangoló képernyőt, oldalra húzod az ujjaddal és a gitárod pengetve választasz a skinek közül egy neked logikusat és kényelmeset...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#34078) Goose-T válasza hdomiki (#34063) üzenetére


Goose-T
veterán

Ebben az árkategóriában inkább kerüld a tremolós gitárokat, mert nem sok örömöt lelnél bennük. Ha használtat veszel, sokkal jobb vételeket tudsz kifogni, és már nem tudsz rajta akkorát bukni.

Szerintem nézz szét a gsfanaticon, fix hidas gitárokat keress, pl. Cort KX, M, CR, EVL szériák, Vintage V100, VS6; titkos tippként még érdemes a Samickek/Greg Bennettek között is szétnézni. Amikor még forgalmazták itthon, akkor rossz volt a hírük, de amelyik mostanáig nem vetemedett meg, az már nem is fog. Cserébe a Greg Bennettekre nagyon jó hardvereket raktak, és olcsón mennek az előítéletek miatt.

Ha csak otthon gitároznál, akkor fölösleges kombót venned, azt a pénzt inkább költsd egy modellezős multieffektre (pl. Vox Stomplab 1G), azt rá tudod kötni aktív hangfalra, fejhallgatóra, és úgy is elfogadhatóan szól, ráadásul akkor már hangolóra sem kell költened, mert van benne.

Hevedert, pengetőt, húrokat rendelhetsz az Aliexpressről, sok ezrest megspórolhatsz vele.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#34106) FockeWulf válasza arnyekxxx (#34104) üzenetére


FockeWulf
tag

Értelek, viszont szerintem ez is megszokás kérdése. Pl Nekem az LP után furcsa volt a sztrató, a potigombokba bele-bele akadt a kezem, mondogattam is magamba hogy nem nekem való ez a kialakítás, aztán egy idő után azt vettem észre hogy már egyáltalán nem zavar, a kezem-kisujjam megszokta és azután már nem akadt bele.
Csak a kézkitámasztás vagy egyszerűbb hangolás (habár a hangolókulcsos hangolás sem agysebészet...vagy nem tudom mire gondoltál) miatt kissé badarság floydos gitárt ajánlani, de ez csak egy szubjektív nézőpont.

[ Szerkesztve ]

(#34110) arnyekxxx válasza FockeWulf (#34106) üzenetére


arnyekxxx
veterán

(habár a hangolókulcsos hangolás sem agysebészet...vagy nem tudom mire gondoltál)

Kényelmesebb, gyorsabb ott ahol az ember keze van tekergetni a csavarokat mit átnyúlkálni a fejhez. Nyilván ennek koncerten nagyobb a jelentősége mint a fotelben.

ez csak egy szubjektív nézőpont.

Szerintem mindenki a saját szubjektív véleménye szerint javasol vagy nemajánl kb bármit ami gitározással kapcsolatos.

(#34120) V.Stryker válasza Eastman (#34119) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezen a hangolókulcsok miért vannak fordítva? :U Mármint lefele.... elvileg felfele szoktak állni nem?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.