Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47591) FockeWulf válasza Moleman (#47586) üzenetére


FockeWulf
tag

Muszty-Dobayval kezdtem anno én is, remek alapot adott, minden benne van ami egy gitárosnak az induláshoz kell :) Utána jött a tanárhoz járás, de a Musztyék könyvével én egy jó évig elvoltam....( az ilyen nyalánkságok mint pl a sétáló basszus, váltó basszus, akkord bontás sémák...nagyon tetszettek a fülemnek és ezt mikor pl szalonnasütéskor vagy bográcsozáskor előadtam mindenki el volt ájulva, pedig full egyszerű dolog, de b@szottul jól szól)
Mindig érdekelt az elmélet része is, sokat elméleteztünk tanárral, de van egy csomó zeneelméleti könyvem otthon. Meggyőződésem hogy egy JÓ tanár aranyat ér, egy rossz meg el tudja venni nagyon az ember kedvét...

(#47602) Goose-T


Goose-T
veterán

Nekem itt egy régi gitározásom 2003-ból. :D Bár már ekkor tán 6 éve gitározgattam, de tanár és Muszty-Dobay nélkül, autodidakta módon.

Itt meg a legutóbbi próbánk hanganyaga hallható, az én gitárom a jobb oldalra van keverve, mert van másik gitáros is a bandában. Az első kb. 40 percben nem szól jól a dob, mert elfelejtettem elindítani a midirögzítést, utána már jobb. Ha van valakinek szűk két órája végighallgatni, akkor találhat benne jó témákat. Pont nem játszottunk semmi konkrét számot, csak jammeltünk végig.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47607) Ctrl+Alt~Del válasza Smiley (#47603) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Annyira szépen szól, hogy csak na! :C Köszi. Már tudom mivel fogok szórakozni a sikamika helyett, hétfőn meg majd lebasz a tanár. :)

Már csak abban kéne kiképeznem magam, hogy hogy tudok egy dallamot backing track-re rávenni, akár csak egy sima garage band-del.

Láttam múlt héten. :)

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#47657) Ctrl+Alt~Del válasza benedekco (#47651) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

6 hónapja kezdtem el gitározni. Minden nap gyakorlok, átlagosan 45 percet. Van, hogy 2-3 órát, van, hogy felet, van, hogy másfelet. Járok tanárhoz, csinálgatom Justin videóit, előfizettem a GuitarMasteryMethod-re.

És nem tudok semmit.

Ha valaki átjönne, hogy na, mutass valamit gitáron, akkor el tudnék játszani pár Iron Maiden-betétet, a TopGun Anthem fő témáját, ami rövidebb egy percnél, meg le tudnék neki fogni 9 akkordot.

Jogosan kérdezné, hogy ennyi? Játssz el egy dalt valamit!

Nem tudok. Nem tudok végigjátszani egy dalt, amiben van 5 akkord. Nem megy. Nem tudom olyan gyorsan váltani az akkordokat. Nem megy. Próbálom, nem megy. Gyakorlom, nem megy (tegnap vettük először az órán).

Vagy nem tudom tempóban váltani, vagy félrefogom, vagy szarul szól, nem tiszta. Nem megy. NEM-MEGY.

Frusztrál.

A kurva Candy-t se tudtam normálisan, azt mondja a tanár, lassítsam le. Lassítsa a nyavalya, akkor már nem az a szám, nem akarom azt hallgatni, hogy Knoooooooooooock-Knooooooooock-Knooooooooooocking ooooooon (ez mondjuk pont nem a Candy :DDD )

Elképzelésem sincs, hogy hogy lehet olyan számokat játszani, ahol gyors váltások vannak.

Metronómra gyakorlok, az akkordváltásokat is. 60 bpm. Megy az E-Em, Am-Em, az Em-G, az Am-C. De amikor dalban kell még mellé vagy 2-3 akkord, és még pengetésre is figyeljek, nem megy.

Ha szarnék bele, és munka nélkül várnék eredményt, megérteném, de dolgozom vele. És nem érzem, hogy haladok. Nincs sikerélményem.

Szóval egyszer fogalmam nincs, ebből mi a kiút, azon kívül, hogy lerakom a gitárt.

W | W | H | W | W | W | H

(#47659) bigrob válasza Ctrl+Alt~Del (#47657) üzenetére


bigrob
őstag

"A kurva Candy-t se tudtam normálisan, azt mondja a tanár, lassítsam le. "

Pedig ez a kulcs, az izommemóriába rögzül és utána fog menni gyorsan.

Nem egy nap alatt érzett rá Hetfield se a darára.

Ahogy volt mesterem mondta: "Gyorsan hamar csak beszarni lehet!"

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#47664) Alexios válasza Alexios (#47661) üzenetére


Alexios
veterán

Illetve még annyit hozzá tennék, hogy az elején én is előfizettem mindenféle dolgokra, jártam tanárhoz, vettem könyveket, stb, de igazából pont az elején szerintem fölösleges a tanáron kívül másra költeni, mert nem lesz sehol semmi shortcut, ki kell gyakorolni mindent, lassan. Nem fognak tudni ezen felül youtubeon vagy bárhol mondani valami olyan trükköt sajnos amitől gyorsabban fog menni az akkordváltás.

(#47665) consono válasza Ctrl+Alt~Del (#47657) üzenetére


consono
nagyúr

Fél év az nem olyan sok idő, az alatt még épp, hogy csak kezdő vagy. Ne várj magadtól csodát ennyi idő alatt!
bigrob jól mondja, bármennyire is idegenkedsz az ötlettől, le kell lassulnod oda, ahol el tudod jól játszani már a számot. Ja és még egy gondolat, mert tényleg sok minden az izommemóriáról szól: nem elég egyszer jól eljátszani valamit, mert akkor még mindig ~50:1-hez a rossz és a jó aránya, nem lesz a "kezedben". Többször el kell tolni jól, hogy az rögzüljön. Ha ez megvan lehet emelni a tempót...
Illetve nem lehet, hanem kell is emelni a tempót, mert kényelmes az ember és azt is megszokja :)
Még egy gondolat, aztán befejezem: lehet, hogy az a 60 bpm is sok még, amire most gyakorolsz, ha a pengetésre figyeléssel együtt nem megy, vegyél még vissza egy picit. A tanárnál, stresszhelyzetben úgy is gyorsabban fogod megpróbálni játszani....

Szóval kitartást! Mindenkinek vannak ilyen mélypontjai, túl kell lendülni rajtuk... Senki sem gitárral a kezében született, kell bele rendesen tenni melót, és ami legalább ennyire fontos, türelmesnek kell lenni. Én úgy érzem nálad inkább ez utóbbival van a gond, nem a beletett melóval. Szóval nyugi, türelem :)

Alexios: nagy +1 erre

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#47670) espista


espista
senior tag

Nálunk olyan 2-3 év volt, mire a gyerek már értékelhető módon tudott gitározni. Mondjuk Ő csak pár hónapot járt tanárhoz és a Metál Iskoláját csinálta végig.

Romani ite domum!

(#47680) lacibattya válasza Ctrl+Alt~Del (#47657) üzenetére


lacibattya
csendes tag

Hat hónap az semmi.A gitár egy szerelem egy életre szó.Öröm kézbe venni ránézni,megszólaltani!
Szaros négy akkord váltogatásában is rengeteg munka van mi ezt tudjuk.Ha te nem így érzed akkor csak terhet
veszel a nyakadba.
Ha csak másokat akarsz lenyűgözni,arra a hangszer(semilyen)nem alkalmas.
Vagy jól érzed magad a gitárral a nyakadban vagy szörnyű ezt mondani:add el. :(
Amúgy piásan próbáltad már?Két sör után jobban megy,jobban is szól és kit érdekel olyankor más véleménye?! :DD
Nekem vagy húsz éve van gitárom az elmúlt négy-öt évet leszámítva épp csak nem falidíszként de akkor is
fogdostam ha azt sem tudtam mit csinálok.Mikor kis hijján levágtam az újjam(bal kéz) az első gondolatom a gitár volt. :K
Szóval élvezd!A tanár jó a kényszer nem,talán laza haveri zenélés többet segítene.

(#47710) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Paolo Nutini: Candy

Tetszik vagy nem, ez az első szám, amit le tudok játszani teljes egészében. Fél év kellett hozzá, meg egy hónapja a tanár.

Az elején azért nem tudtam ütemben belépni, mert el kellett indítani jobb kézzel a lejátszást. :)

Recseg-ropog néha, de tábortűznél pár sör utána már ez senkit nem zavarna. :DDD

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#47716) Ctrl+Alt~Del válasza sith7 (#47713) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én most járok a második tanáromhoz, és mind a kettő elektromoson tolta. Sőt, a mostani tanárom azt mondta, hogy a PRS-t kell vinnem az órára, nem a noname stratot, pedig úgy gondoltam, hogy hurcolászni az bőven jó lesz, nem akartam a szép PRS-t hordozni.

W | W | H | W | W | W | H

(#47753) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Tegnap volt gitárórám, kicsit összeszólalkoztam a tanárral. Kérdezte, hogy én szoktam-e skálákat gyakorolni. Mondtam, hogy C-dúr, pentaton és kromatikus, igen, szoktam pötyögni rajta.

Azt mondja, oké, akkor C-dúr gyakorlat, kötött ujjrenddel, kisujj fixen a vékony E-n végig. Kérdezem tőle, miért? Innen a következő párbeszéd zajlott:

Tanár: Mert a helyes kéztartást így fogod megtanulni
Én: Oké, csak tudni szerettem volna, hogy annak a skálához van-e valami köze.
Tanár: Figyelj, én most el kezdhetem mondani neked, hogy mi ennek az oka, de mi lenne, ha úgy haladnánk, hogy nem kérdezel mindig olyanokat, amiket neked még egyáltalán nem kell tudnod.
Én: Mert érdekel, azért jöttem tanárhoz, mert millió kérdésem van.
Tanár: Értem, de olyanokat kérdezel, amire a válaszok ilyen szinten (kezével magasan mutat) vannak, te pedig ilyen szinten (kezével alacsonyat mutat) vagy. Én ezeket megválaszolhatom neked, de nézd meg, most is elment több mint két perc azzal, hogy olyan kérdésekre válaszolok, amiket még nem kell tudnod. És ezalatt akár gitározhatnánk is.
Én: Az én szemszögemből meg ez a következőképp néz ki: azért, hogy itt vagyunk, én fizetek, és nem te. Ha én azt szeretném, hogy az 50 percen keresztül te végig a zeneelméletről beszélj nekem, és a kérdéseimre válaszolj, akkor arra két válasz lehetséges: te azt nem vállalod, és akkor felállok, és megyek isten hírével, vagy 50 percen keresztül válaszolgatsz a kérdéseimre.
Tanár: Nézzük a C-dúr skálát. A zenei ABC-t tudod-e.

(elkezdtem mondani, de mivel sík ideg voltam, belebakiztam)

Tanár: Na, nem tudod, pedig beszéltünk róla.
Én: Egy szó nem hangzott el erről, kb. négy órája megkérdezted, hogy tudom-e, akkor elmondtam, és ott abba is maradt.
Tanár: Rendben, ha elméletet szeretnél, akkor legyen az. Hány F hang van a gitáron szerinted?
Én: Fogalmam nincs, de meg tudom számolni őket.
Tanár: Akkor számold meg.
Én: Végigmentem az E-A-D húrokon, mindegyiken kettőt számoltam, a G-be belezavarodtam. Stopperrel mérte.
Tanár: Oké, álljunk meg, ez két és fél perc volt. Fogadjunk egy üveg borba, hogy pillanatok alatt meg tudod mondani, hogy hány F hang van a zongorán.
Én: Hát azt kötve hiszem.
Tanár: (Felpattant, kihozott egy szintetizátort, a falnak támasztotta). Na, hány F hang van rajta?
Én: Gőzöm sincs.
Tanár: Ott van az ábrán, amit mutattam neked, csak nézz rá, tessék.


Én: Hát fogalmam sincs.
Tanár: Mondtam, hogy a zongorán a fekete billentyűk hármas és kettes csoportokban vannak, nem véletlenül. Ott van a képen a válasz. Hány F hang van?
Én: (leesett, hogy minden hármas tag első hangja az F, így megszámoltam 9 másodperc alatt)
Tanár: Tessék, nem hiszel nekem. Nem véletlenül mondtam, hogy zeneelméletet nem a gitáron kell megtanulni, hanem a zongorán, mert sokkal egyszerűbb, és majd azt fogjuk átültetni a gitárra. De olyanokat kérdezel, amihez még nincs meg a kellő tudásod. Ha azt csinálnád, amit kérek, akkor sokkal több időt spórolnánk meg, hidd el, tudom mit beszélek.

Na, nézzük a C-dúr skálát.

Alig bírtam először a tabról lepötyögni, aztán sikerült. Mondja, na, akkor 70 bpm, metronóm. Oké, kicsit nyomtam, bele-belebénáztam, aztán lejárt az óra. Utána még monológolt, amíg kikísért a kocsihoz, de akkor már ott volt a fejemben az ördögi terv.

Hazajöttem, és addig nem nyugodtam, amíg ki nem akasztottam a Google-metronómot.


Aztán felvettem neki egy 40 másodperces loopolt C-dúr skálát videóra, meg hangfájlba, aztán átküldtem neki. ;] ;] ;]

Nyalja meg!

W | W | H | W | W | W | H

(#47754) Ctrl+Alt~Del válasza sith7 (#47751) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én is ezt mondtam, amíg nem vettem meg. Bár azt se tudtam, mi az.

Tavaly decemberben nekem se kell hobbi: nulla zenei képzettséggel és előélettel egy reggelen úgy keltem fel, hogy rockstar leszek, és kell egy elektromos gitár. Rendeltem egyet. Noname gitár szett, kb. 63 ezer forint volt...

Most meg tolom a PRS-t és tanárhoz járok. :-D

W | W | H | W | W | W | H

(#47758) benedekco válasza Alexios (#47757) üzenetére


benedekco
addikt

Őőőőő. Ez egy sztori egyik oldala egy szűrőn keresztül.
Nem tudom mik voltak a kérdések, (előtte szólóakat is beleértve) amire ez volt a válasz.
Nem azért kellett tudni hány F van a gitáron mert érdekel valakit, hanem azért hogy értse miért könnyebb bizonyos dolgokat zeneelméletben zongorán elmagyarázni.
Amúgy lehet tényleg magát szívatja, elvitázott negyed órát ahelyett, hogy gitározott volna, a tanárnak is meg kell adni, hogy igaza volt.

Miért van értelme kisujjal kötötten gyakorolni ha nem úgy fogsz gitározni. Azért mert erősít. A futók csinálnak mindenféle különböző erősítő gyakorlatokat mert az erősíti őket, nem csak és kizárólag futnak. Gitárosoknak is érdemes néha olyan hülye gyakorlatokat csinálni amik nem vezetnek semmire, csak pl nyújtják az ujjaidat (ízület, ín, izom).

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#47759) Alexios válasza benedekco (#47758) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem ha egy tanárnak nincs kedve kérdésekre válaszolni az ne menjen tanárnak, akármilyen hülye kérdések is azok. A tanuló azért van ott hogy tanuljon, ő fizet, ha ez neki jó hogy ezért fizet hát ez van. Én még mindig nem tudom mire jó ez az F hangos kérdés, igen, zongorán egyszerűbb látni az oktávokat, és?

(#47768) chaosmonger


chaosmonger
tag

Azért ezt az 'én fizetek' dolgot kicsit túltoljátok. A tanár órájáért fizetsz, amit úgy tart meg ahogy a legjobbnak tartja. Ha nem tetszik akkor ott kell hagyni és más tanárt keresni. De egy tanár sem fogja eltűrni hogy a diák mondja meg hogyan kellene az órát tartani. Vagy ha eltűri akkor az nem jó tanár.

(#47770) Alexios válasza chaosmonger (#47768) üzenetére


Alexios
veterán

Hát azért ha egy tanár nem kíváncsi arra hogy a diák mit akar tanulni, vagy nem lehet megkérdezni hogy miért azt tanuljuk amit, mire jó, stb, fel lehet biztos úgy is fogni hogy nem tűri el hogy a diák mondja meg mit csináljon, csak nem biztos érdemes :) Szerencsére ez nem a közoktatás, nincs olyan alá-fölérendelt viszony, elvileg lelkes felnőtt embereknek kéne átadnia a tudást, _szerintem_ nem a legjobb mód ilyen mereven állni a dolgokhoz, nincs egy központi tanterv amit le kell adni az év során, szóval miért ne lehetne a diák tempójával haladni.

(#47771) Ctrl+Alt~Del válasza chaosmonger (#47768) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Nem, a zenetanulás pont nem ilyen. Ez nem a konzervatórium, ahol kötött tanrend van, és ha tetszik, ha nem, le kell tolnod.

Ez egy fizetős szolgáltatás, aminek személyre szabottnak kell(ene) lennie. Ha én azt akarom, hogy egész órán csak power chord-okat tanuljunk, akkor neki azt kell tanítani. Mi van, ha engem nem érdekel a sikamika? Vagy nem érdekel az elmélet? Ő azt szolgálja ki, amit én szeretnék.

Neki van ehhez egy eszköztára, tud bármihez nyúlni, az igényeknek megfelelően.

Az meg, hogy tanárként úgy regál általában a kérdésekre, hogy miért akarok mindent tudni, ennek nincs itt az ideje, most ebbe inkább ne menjünk bele, az meg szerintem gáz.

W | W | H | W | W | W | H

(#47772) benedekco válasza gaborbol (#47763) üzenetére


benedekco
addikt

Nem zongora tanár meg gitár tanár, hanem zeneelmélet amiről szó van. Azokat a kérdésköröket hamarabb elmagyarázza egy zongorával.
Általában akik komolyan nyomják, ők külön járnak zeneelmélet órára (szolfézs), amit egy másik tanár tanít általában zongorával.
Szerintem tök kezdőként is lehet a tanárnak rálátása, hogy mi az amivel érdemes indítani és mi az amit egyelőre parkolóra kell tenni.

re: Alexios 47761
Nem öncélú volt a szopatás, hanem pont arra mutatott rá ezzel a példával, hogy vannak dolgok amikkel elbasztok egy vagon időt órán ahelyett, hogy szolfézson pár pillanat alatt megérthetnéd.
Tök jól hangzik, hogy fel kell tenni a kérdést, hogy "miért", de lehet tök felesleges mert megkapnád a választ ha türelemmel várnál. Azért azt észre lehet venni, hogy Ctrl+Alt~Del rettenetesen türelmetlen személy. Ez pedig sok esetben nem segít.

re: Ctrl+Alt~Del
Amúgy ha van égetni való pénz a számládon, akkor tudom ajánlani egy szolfézs tanár felkeresését. Nagyon sokat tud segíteni.
re: #47762
Azért az érdekes, szóval ha te fizetsz akkor baszhatjátok elfele az időt, de ő nem mert neki fizetsz. Ez egy nagyon egyoldalú hozzáállás. A cél az lenne mindkettőtök részéről, hogy a lehető legtöbb időt tudjátok aktívan tölteni.
re: #47765
"pengetési gyakorlat, közben nyomkodja a telefonját, megkérdezi kérek-e egy kávét, nem kérek, feláll, bemegy főzni." Keress másikat, ezt hagyd a picsába. Folyamatosan rád kellene figyelnie, az én tanárom ilyenkor az ujjaimat basztatta, hogy lazán tartsam azokat.
Ettől függetlenül, fenntartom, hogy a zongorás példával igaza van.
Azt a 218bpm-es-t meghallgatnám, mert mérget mernék venni rá, hogy pontatlan vagy. Türelem megint hiányzik. Ez nem jó hozzáállás részedről sem.

re: chaosmonger
+1 persze lazaság hiányzik. Amúgy simán kinézem belőle, hogy nem akar a kollégával dolgozni (enyhe arrogancia és türelmetlenség keveréke, így azért nehéz tanítani), de kell a pénz ezért azt a szar utat választja, hogy nem küldi el, hanem szívatja őt.
Simán hozhatna egyszerűsített változatú akkordos nótákat. Persze lehet a kolléga ugyanúgy megmondta neki, hogy csak a maxi változat vagy semmi, erre pedig nehéz jól reagálni.
Én valszeg azt mondtam volna egy-két óra után, hogy keressen másik tanárt mert én nem vagyok erre vevő.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#47773) sith7 válasza V.Stryker (#47752) üzenetére


sith7
nagyúr

nem köszi :N

Ctrl+Alt~Del

komoly tanár :U

(#47780) Alexios válasza benedekco (#47772) üzenetére


Alexios
veterán

Szerintem itt előre eldöntötted hogy OP nem szimpatikus, ezért a tanárnak igaza kell legyen :)

Sima C dúr kérdésről volt szó, ne kelljen már hozzá szolfézs édes istenem, ha egy gitártanár nem tud ennyit megválaszolni lehet nem kéne gitártanárnak lennie. Nem ellenpontról, meg hasonlókról volt szó, kicsit túl van misztifikálva hogy jajj zeneelméletről volt szó.

Mármint persze, hasznos lehet egy szolfézstanár, de én pl. sosem voltam és egy sima gitártanár mégis meg tudott tanítani mindent amit kell, végső soron gitározni akarok, szóval lehet egyedül vagyok a véleményemmel de igenis hasznos ha gitáron tanítják meg - amit könnyebb persze legyen zongorával, de hol lesz az alkalmazható bármire hogy mennyi F hang van a gitáron? Ezt egyszerűbb megszámolni zongorán, és? Mire ment aztán ezzel?
Zongorán egyszerűbb látni a hangokat, gitáron pedig megtanulta azt az egy dúrskálát amit megtanult, és ezt áthelyezve eljátszhatja az _összes_ dúrskálát, nem célszerűbb akkor már erről beszélni, ha már ezt a hangszert szeretné tanulni? (és pl. egy érdekes különbség a két hangszer között)

Sőt, továbbmegyek, OP ha skálázni akar, a tanár játszhatna pár akkordot, vagy berakhatna valami backing tracket, és játsza rá OP a skálát, figyelje hogy hangzik, melyik hangok szólnak jobban? Máris alkalmazható az a skála valamire, és mondjuk akkor lehetne beszélni arról hogy azért szólnak azok a hangok jobban, mert mittudomén az az alatta levő akkord terce, stb.
Én amúgy teljes mértékben támogatom a különböző ujjgyakorlatokat, de ha megkérdezi a tanuló hogy mire jó ez a skálás gyakorlat, nem lehet azt mondani hogy mert ezt a skálát alkalmazva tudsz majd improvizálni, és minél jobban benne van a kezedben annál jobban fog menni? Ahelyett hogy te nem vagy elég jó hogy ezt elmagyarázzam neked, wtf.

Ctrl+Alt~Del Szerintem keress rá youtubeon tényleg arra hogy C major backing track, majd játszd rá azt a skálát amit tanultál és figyeld meg hogy szól. Akár csak simán fel-le a skála. Ha ez megy próbálj meg valami dallamot kitalálni, mondjuk csak a két legvékonyabb húron levő hangokból, stb. Ha ez megy akkor lényegében improvizálsz a gitáron.

Lehet nekem kéne tanárnak mennem, ha már ennyire felhúztam magam rajta :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47783) Ctrl+Alt~Del válasza sith7 (#47782) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Változó. Az előző tanárom előre kérte, 20 rugó per hónap. 60 perces óra, de egy órán mindig két tanítvány volt jelen.

A mostani 5000/ 50 perc, ennél csak drágábbak vannak, cserébe ő cigizget és kávézik közben. :DDD

W | W | H | W | W | W | H

(#47785) Ctrl+Alt~Del válasza Alexios (#47780) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Miért vagyok én OP? :B OverPowered? :DDD

Ezt egyszerűbb megszámolni zongorán, és? Mire ment aztán ezzel?

Arra, hogy azt akarta láttatni velem, hogy amit ő mond, nem véletlenül mondja, és fogadjam el, és ne húzzam az időt kérdésekkel.

Emlékeztetőül, pusztán annyit kérdeztem, hogy miért kell a kisujjnak lent lenni a vékony E-n. Mi a funkciója ott? És innen indult az egész dolog.

Ha nem vagyok neki szimpi, tojok rá, nem haverkodni járok oda. Én sem sörözgetnék vele. Nem a szimpátiájáért fizetek, hanem a tudásáért.

Ő úgy hirdeti magát, hogy digitális jegyzetet vezet az óráról. Íme, egy részlet belőle.


Ezt a Santana-számot az egyik óra végén kezdte lejátszani YT-n, de csak elkezdtük. Mondta, hogy na, pengessem bele az akkordok első hangját. Mondtam neki, figyi, gőzöm nincs mikor kell pengetni, nem tudom hol kell belépni a szám elején, hallok több gitárt is, nem tudom.Nem mutatta meg.

Az volt a válasz, hogy azzal kell kezdeni mindig, hogy nagyon sokszor meghallgatni először egy számot, ha meg akarom tanulni. És fülelni közben. Ezzel az útravalóval engedett el, és beírta, hogy házi feladat rájátszani. Oké, de mégis hogy a viharba? Ha én tanár lennék, azt csinálnám, hogy a kezembe venném a gitárt, menne a szám, játszanám, és mondanám a nebulónak, hogy próbáljuk együtt csinál, próbálj meg követni, vedd fel a ritmust.

Teszem hozzá, következő alkalommal, azaz tegnap annyit nem kérdezett óra elején, hogy sikerült-e a számokat játszani, mutassam meg mire jutottam.. :F

W | W | H | W | W | W | H

(#47786) cucka válasza Ctrl+Alt~Del (#47785) üzenetére


cucka
addikt

Belefüleltem ebbe a Santana dalba, én nem értem, mit nem hallasz rajta? 4 akkordot ismétel, minden ütemben vált. Még akusztikus gitár is van benne, hogy segítsen, mikor kell pengetni.

Azt jól mondta a tanár, hogy ha ilyen kérdéseid vannak, akkor első körben zenét kéne hallgatni. Hallgasd úgy hogy arra figyelsz, mi történik a zenében? Mit játszik a ritmusgitár? Mit játszik a basszus? Mi az üteme a zenének, és mit játszik erre az ütemre a dob? Próbáld eldúdolni a bassline-t.
Szóval próbáld meghallani, hogy mi is van a zenében azon túl, hogy santana gitárszólózik meg az énekes énekel.

(#47789) Ctrl+Alt~Del válasza cucka (#47788) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

És te komolyan azt gondolod, hogy valaki, aki fél éve fogott először gitárt a kezébe, majd ezt mind elsőre vágja, anélkül, hogy a tanár egyszer is megmutatná? Tudnom kéne kapásból a pengetést, milyen ütemben, mikor le meg fel, hallanom kéne az akkordokat, amiket most tanulok, közbe még figyeljek a basszusra (egy darabot nem hallottam belőle abból, ami a coveren van), és ezt tegyem össze egységes egésszé, így elsőre, nulla zenei tudással meg tapasztalattal? :F

Hát a lsznak is van vége! :DDD

W | W | H | W | W | W | H

(#47791) cucka válasza Ctrl+Alt~Del (#47789) üzenetére


cucka
addikt

Nem kell elsőre vágni.
De.
Arra egyedül is képes lehetsz, hogy a dal ritmusára bólogass. Na rászámolsz 1-2-3-4 és megvan a 4/4 ütem. A lábdobot gondolom hallod a felvételen...
Akusztikus gitárt is hallottál már, tehát leülsz, hallgatod a dalt és elkezded keresni benne az akusztikus gitárt - szinte végig hallható.
A basszust nehéz elsőre kihallani, de most már hogy tudod, mit kell keresni, hallgasd meg a dalt és keresd meg.

Egyébként igazad van, az a tanár dolga, hogy erre rávezessen. És egy idő után nem fogsz olyan fasságot se kérdezni, hogy honnan tudjad, merre kell pengetni, mert
1. hallod a zenében, hogy merre penget
2. érzed a zene ritmusát és azzal összhangban pengetsz, a saját ízlésed szerint. (Egy eredetileg nem akusztikus dalt hogyan pengetsz a tábortűz mellett? Hát ahogy akarod, úgy)

[ Szerkesztve ]

(#47798) cucka válasza Ctrl+Alt~Del (#47794) üzenetére


cucka
addikt

Na hát akkor úgy tűnik, ezt a tanár helyett tőlem tudtad meg, majd megírom, hogy hova küldd a söröket.

Előbb hallanod kéne, hogy hol van a ritmus és hol vannak az akkordváltások. A ritmust a dob adja, az akkordváltásokat meg a bassline (nem mindig, de most igen). Innen fogod tudni, hogy milyen ritmusban kell járjon a jobb kezed és hogy mit kell fogjon a bal.

Aztán pengetheted ebben a basic tábortűz stílusban is, mint amit a képen látunk.
Vagy pengethetsz csak 1-re, ha lusta vagy.
Vagy kibonthatod az akkordot és arpeggio-t kapsz, meg egy balladás hangulatot.
Vagy nyomathatod tizenhatodonként, mint a black metálban, ha gyorsan el akarsz fáradni.
Vagy eltolod a pengetést az és-re és akkor reaggae lesz belőle.

Ja meg javaslom, nézd meg ezt: [link] . Elég híres videó, arra tökéletes, hogy hátha leesik belőle az "akkordmenet" fogalma.

[ Szerkesztve ]

(#47805) cucka válasza Ctrl+Alt~Del (#47800) üzenetére


cucka
addikt

Ennek a sok számnak ugyanaz az akkordmenete.
Lehet, hogy eredetiben más hangnemben vannak, de az akkordok közötti viszony ugyanaz. Tehát ha ugyanarra a hangnemre transzponálod őket, ugyanazok az akkordok lesznek.

Hasznos videó a témában [link] . Nem kell mindenre kiterjedően megérteni, a lényeg, hogy a zene alapjaiban ritmusból és akkordmenetből áll.
Ezért kell neked kezdőként akkordozással szopnod. Ez határozza meg, hogy merre keresd a hangokat, ha gitárszólózni akarsz. Ha jammelni akarsz, innen fogod tudni, hogy mit fogjál le. És ha ez megvan, akkor ha azt mondja a tanár, hogy a santana dalban Am, C, G, D akkordok vannak, akkor nem itt fogsz szenvedni a fórumon, hanem egyből hallani fogod, hogy akkor mit is kéne mikor játszani.

(#47806) benedekco válasza Alexios (#47780) üzenetére


benedekco
addikt

OP nem nem szimpatikus, hanem nagyon türelmetlen.

A tanár egyértelműen szar, ez nem kérdés, konkrétan ezt írtam "Keress másikat, ezt hagyd a picsába. Folyamatosan rád kellene figyelnie" Ellenben van abban igazság amiket mond. De ehhez az is idetartozik, hogy egy elromlott óra is napjában kétszer pontosan mutatja az időt.

"Sima C dúr kérdésről volt szó"
Nem, arról volt szó, hogy folyamatosan random zeneelméleti kérdéseket dobál be. És ez valószínűleg az utolsó csepp volt. Persze a pohár mérete már más kérdés :) mármint a tanár türelme nem tudjuk meddig ment.

"Sőt, továbbmegyek, OP ha skálázni akar, a tanár játszhatna pár akkordot, vagy berakhatna valami backing tracket, és játsza rá OP a skálát, figyelje hogy hangzik, melyik hangok szólnak jobban?"
+1 ezért kellene neki új tanárt keresnie azonnal.

re: #47778 Ctrl+Alt~Del
Ez nem 218bpm, hanem pont a negyede. cucka elmagyarázta neked.
Amúgy pont ezt mondjuk, hogy ez a legrosszabb amit csinálhatsz. Hibás dolgokat rögzítesz. Rossz izommemóriára gyúrsz. Lassan játssz, de pontosan, ez tele volt hibával. Most perpill 54,4bpm-en tolod. Próbáld ki hogy leveszed 54,4-re az ütemeződet és négyet pengetsz egy ütem alatt, ugyanezt fogod játszani. De leginkább állítsd be 60-ra és kettőt pengess egy ütem alatt, de hibátlanul, az lassabb ennél. (most 4/4-ben gondolkodva mondom, 3/4-ben más a téma).

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#47808) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#47785) üzenetére


Alexios
veterán

Annyiban igaza van a tanárnak hogy azzal baromi sokat lehet fejlődni ha magadtól hallásra rájössz ezekre, youtubeon le lehet lassítani, vagy vannak szoftverek amivel adott részeket le lehet lassítani/loopoltatni. Ha elkezded magadtól csinálni, nyilván az elején egyszerű dolgokkal, akkor el lehet jutni hamar oda hogy ne is kelljenek tabok, egy zenekarban se árt pl. ha nem taboltatod le a másik gitárossal a témáját, hanem valahogy nagyjából hallás után megvan :)

(#47822) benedekco válasza Ctrl+Alt~Del (#47820) üzenetére


benedekco
addikt

Mondom, hogy keress egy zeneelméleti könyvet, vagy egy tanárt aki elmagyarázza neked ezeket. Baromi sokat tud adni. Nem szívatásból mondom, hanem komolyan.
Elmagyarázza, megmutatja, és lőn világosság.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#47825) Ctrl+Alt~Del válasza benedekco (#47822) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Hétfőn megyek a tanárhoz, majd felteszem neki ezt a kérdést. ;]

Majd figyeljétek meg a választ, amit kapok. :DDD

W | W | H | W | W | W | H

(#47831) Ctrl+Alt~Del válasza sith7 (#47829) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Fogd a kezedbe azt a krva gitárt, és játssz! :-D

Én a helyedben nem a lányodat követném. Szerintem kóstolj bele mindenbe, és döntsd el, melyik szimpatikus.

1. YT - tele ingyen videókkal, orrvérzésig, elmélettől gyakorlatig, egész kezdőtől..

Én őt nagyon kedvelem, teljesen kezdő szintről tolja elektromos gitárt. Én vele indultam, azt se tudtam, a húroknak mi a neve.

2. Justin, már mondtuk sokat, nagyon színvonalas.

3- Songsterr.com - gyakorlatilag bármit elkezdhetsz pötyögni innen, én is Maiden és Metallica betéteket tanultam innen, tök kezdőként, és nagyon élveztem.

4. Keresel egy tanárt, csak vigyáz, sokat ne kérdezz tőle. :C

5. Kiadványok, Muszty-Dobay és társai. Nekem van egy szolfézskönyvem pdf-ben, ha gondolod szívesen elküldöm e-mailben. Az alapok ott is benne vannak, csak el ne süljön a fejed tőle. :)

6. Yousician app. Totál alapokról indul, Én az elején beletettem pár nap alatt 30 órát, tök rákattantam. Ráadásul most került bele a Metallica-lecke is.

7. Használd a topikot és kérdezz mint én. ;]

W | W | H | W | W | W | H

(#47864) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Voltam ma gitárórán. Szerintem a tanár megérezte, hogy múltkor valami nem volt rendben, mert most egészen más hangnemben, már-már feltűnően kedvesen beszélt. Kompenzált. Nem csinált kávét, nem is gyújtott rá. :)

Türelmes volt, válaszolt a kérdésekre, nem futtatta magát...

W | W | H | W | W | W | H

(#47924) Ctrl+Alt~Del válasza gaborbol (#47921) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Abszolút egyetértek a tanároddal. Amíg nem tudok épkézláb szinten egy nótát eljátszani, alig van néhány hónapos tapasztalatom, minek vegyek 100 ezres hangkártyákat, meg pluginokat, amikhez nem is értek, megtanulni csomó idő, azt az időt inkább a gitártanulásra fordítom. Ráadásul, egyelőre nem felvenni szeretném, amit játszok, hanem hallani.

Nekem a lényeg a plug and play: dugjam be, és halljam. Nem érdekes a stúdió szint, meg a félprofi szint, amatőr vagyok, ha egy MGFX-en nyomom, akkor azon, nekem az elegendő egyelőre.

W | W | H | W | W | W | H

(#48016) espista


espista
senior tag

Annak, aki nem tud, vagy nem akar tanárhoz járni gitározni tanulni, de szeretne alapos, mélyreható zenei és gitártechnikai tudást szerezni, annak tudom ajánlani ezt az oldalt: [link] Az alapoktól kezdve egész magas szintig van benne minden egy jól összeállított struktúra szerint. Nem ismerem a szerzőt, nem fűz hozzá semmilyen érdek, csak gondoltam megosztom Veletek.

Romani ite domum!

(#48018) arnyekxxx válasza Ctrl+Alt~Del (#48017) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Egyrészt igaza van abban, hogy az internet tele van pontatlansággal (P.Lost Say just words nem mindig az ami van a dalban és én pl sokáig bosszankodtam azon, hogy több basszerosunk is az első megtalált netes tab alapján tanulta meg ugyanúgy rosszul miközben fülre tisztán hallatszik, hogy nem azt játssza a basszus amit ők ) másrészt meg egyértelműen nem neked való ez a tanár, nem értem miért szopatod vele magad.

[ Szerkesztve ]

(#48020) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#48017) üzenetére


Moleman
addikt

Én is otthagynám ezt a tanárt. Végtelenül arrogáns, hogy az egész internet és YT szar, de menj oda, majd ő megmondja a tutit. A ritmikai oldala meg szerintem bullshit, hallás után szinte bármilyen bonyolult ritmikát vagy furcsa szünetet el lehet játszani gitáron. Elég ritka az, hogy gitárosként te határozod meg a tempót vagy a szünet végét (de előfordul, pl Wonderwall, ahhoz kell egy pontos belső metronóm :D).

Az igaz, hogy az internet tele volt/van szeméttel, mostanában nem nagyon kerestem kottát, de biztosan nagyságrendekkel jobb a helyzet, mint 15 éve.
De valahol az is jó, hogy nézed a kottát, aztán ha nem úgy szól, mint az eredeti, magadtól megkeresed hallás után, hogy kéne játszani, hogy jó legyen.

[ Szerkesztve ]

(#48024) benedekco válasza Alexios (#48023) üzenetére


benedekco
addikt

Azon van, tanítana, de amikor megtanítod a gyereknek, hogy miként kell leírni a számokat nem lehet elvárni tőle, hogy másnap a gyökvonást tanítsa.
Arrogánsnak arrogáns a tanár, én nem biztos, hogy oda járnék, de ennek ellenére sok igazság van abban amit mond. De tegyük hozzá, hogy zsák a foltját, Ctrl+Alt~Del is tud arrogáns lenni és általában elég türelmetlen személyiségnek is tűnik.
Amúgy tegyük hozzá, hogy sok hivatalos kotta is amit az ember megvesz boltban, azok is tudnak hátborzongatóan szarok/pontatlanok lenni. A másik, hogy mit játszol, a stúdió felvételt, egy alternatív stúdió felvételt, vagy bármelyik koncert felvételt? Vannak zenekarok akik szinte minden koncerten totál másképp játsszák nótáikat.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#48030) benedekco válasza Bobrooney (#48029) üzenetére


benedekco
addikt

Én hagyom. Tőlem eleshet. Csak el nem tudom mondani hány zenésztől hallottam már, hogy autodidakta módon tanult és mennyire beszopta, és évek mentek el azzal, hogy a szar technikát kijavítsa.
Ez engem is érint, egy vagyok ezek közül, szerintem kijavítani nem is fogom már. A legfőbb problémám, hogy úgy kapaszkodom a húrokba mintha nem lenne holnap. Ha egy normális tanár látott volna 15éves koromban, akkor valószínűleg más lenne most a nagy akadály, egy másik szinten.

És félre értés ne essék, mind ezek mellet nem értek egyet a tanárral. Nem értek egyet azzal sem, hogy otthon ne játsszon az ember játékból számokat.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#48036) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Én szívesen eltaknyolok amúgy, mert abból tanulok. De azzal nem értek egyet, hogy addig ne játsszon valaki számot, amíg az nem tökéletes. Akkor hogy tanulja meg? :-D

Nyilván 100-szor el kell előtte rosszul játszani, hogy 101-re oké legyen. És pont egy tanár mond ilyet.

W | W | H | W | W | W | H

(#48039) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Ja, eszembe jutott, hogy mondta szó szerint a tanár tegnap, hogy én a One-t tanulom.

"Figyelj, olyan ez, mintha puha pöccsel akarnál seggbek:rni egy csajt!"

:F

W | W | H | W | W | W | H

(#48043) Ctrl+Alt~Del válasza Goose-T (#48042) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

A hüvelyk és mutató között gödörben szoktam szorítani, nem tenyérrel. Az egyes ujj alatti bütyök és a mutatóujj között szorítom. Legtöbbször a hüvelykujj tövében érzem, hogy fáj.

Akkordhoz ugye kell hogy a hüvelykujj felső perce kapaszkodjon a nyakba, szólónál meg skáláknál állítólag a nyak mögé kell az ujjat tenni.

A tanár anno erre azt mondta, hogy legyen mindig a nyak fölött a vége, ne tegyem mögé mert az helytelen.

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#48047) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#48046) üzenetére


Alexios
veterán

Ne bassz már hogy bármelyik tanár azt mondta így kell fogni a gitár nyakát :D Akkordnál adott esetben néha én is kicsit hozzáérek hüvelykujjal, főleg hogy tompitsam a vastag E húrt ha nincs az akkordban. Szólónál nyújtásokhoz szokták így fogni, de gyors futamoknál akár lassíthat is ez a fogas. Persze biztos lehet találni kivételeket akik virtuozok és csak így fogjak, de ha már tanarhoz jársz nem biztos ezt kéne tanítsa

(#48078) cucka válasza Ctrl+Alt~Del (#48073) üzenetére


cucka
addikt

Azért kell megtanulni a hangközöket, mert hogy értsd, mit beszél a tanár, amikor majd elmondja, hogy a dúr akkordban nagyterc van, a moll akkordban meg kisterc.

A kromatikus skála meg nem zenélés, hanem egy gyakorlat arra, hogy bemelegítsd az izületeidet, megtanuld fogni a pengetőt, stb.

(#48108) Ctrl+Alt~Del válasza beteg (#48098) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

A tanárom is valami Medgyesi-boltot emlegetett hétfőn, most, hogy megnéztem az oldalt, rájöttem, hogy ez az.

Azt mondta, ide vigyem be a gityót, tuti megcsinálják a rugó csörgést.

W | W | H | W | W | W | H

(#48149) chaosmonger


chaosmonger
tag

Nézzétek az Orthodox nevű banda gitárosa milyen unortodox módon tartja a gitárt. Először csak az tűnt fel, hogy milyen hülyén áll a heveder, de ki lehet szúrni hogy ez egy jobbkezes gitár átforgatva, de úgy ahogy kijön a dobozból, tehát a mély húrok vannak neki alul.
Aztán azt gondoltam hogy biztos csak a klip kedvéért tartja így poénból, de megnéztem pár koncertfelvételt és a fickó tényleg így játszik rajta.
Gondolom ő sem tanárral kezdett gitározni :)

Orthodox - Cave in

(#48164) Ctrl+Alt~Del válasza Goose-T (#48163) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Gyakorolnom kell még ezt a számolást, és tényleg.

G A B C

G és A között két félhang, A és B között szintén, B és C között egy félhang. Azaz, C a G-től 5 félhangra van, akkor az 5 miatt a kvint?

Na, ezt mondom. A tanár megtaníttatta velem a hangközöket, de nem néztünk rá példákat, nem számoltatta ki velem ezeket, így írott malaszt maradt. Hát ezért nem is megy. :)

W | W | H | W | W | W | H

(#48334) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Voltam ma a tanárnál.

Gyakorlatilag az egész óra annyiból állt, hogy dalokat keresgélt nekem, amiket majd tanuljak meg, amíg ő kimegy a hajóra. Közben beszélgettünk ezekről, megmutatta, hogy miért jó a capo, stb. Miközben beszélt, én néha tök halkan csak úgy pengettem a gitáron, találomra lefogva itt-ott, majd egyszer csak fogja, kitépi a kábelt az erősítőből, hogy "ezt ne csináld, ettől szétmegy a fejem. Olyan ez, mint amikor a tányéron valaki karcolja a villát, egyszerűen az agyam nem bírja, amikor valaki hamisan ilyen összevisszaságokat játszik. Otthon ilyet játszhatsz, vagy ahol akarod, de itt nem!" :U

Kérdezem tőle, hogy attól, hogy valaki csak úgy penget, az feltétlen hamis lesz? Mondja, hogy ez ilyen összevissza értelmetlenség, semmi értelme, őt ez baromira idegesíti.

Az óra végén a dalok összeírása után kérdezem tőle, hogy tudna-e javasolni technikai gyakorlatot nekem, amivel fejleszthetem magam. "Semmi értelme. Egyszerűen nem tartasz ott technikában, hogy ilyenekre legyen szükséged. A te feladatod, hogy akkordokat gyakorolj, és megtanulj számokat, mással nem kell foglalkoznod. Ezeken keresztül fogsz megtanulni gitározni.

A C-dúr skálát is megmutattam, de igazából még úgyse tudsz vele mit kezdeni, ne is nagyon erőltesd, ha lehet, mert csak összezavar."

Mondom oké, de esetleg valami, ami az ujjaimat erősíti, vagy lazítva, vagy megszokja a finom mozgásokat, ilyet is felesleges. Mondom, mint például a kromatikus skála.

"Semmi szükséged erre. Nem tartasz ott, nem jól játszod, az egész csak ilyen koszos, pontatlan lesz. Ha meg majd három év múlva odaérünk, amikor az kell, akkor majd agyfaszt kapok attól, hogy a rosszul berögzött dolgokat kigyomláljuk. Nem hiányzik az nekem, hogy az én nevem valaki összefüggésbe hozza a koszos játékoddal".

:U

Ahhoz képest, hogy akár Justin kezdői videóiban, akár más online oktató videókban szinte mindenütt már kezdőknek is javasolják ezeket a technikai gyakorlatokat, és sehol nem mondják, hogy még nem tartasz ott, vagy koszos lesz a játékod tőle....

Ma voltam utoljára.

W | W | H | W | W | W | H

(#48337) Ctrl+Alt~Del válasza updog (#48336) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Május 20-a óta jártam hozzá, azalatt megtanultam, hogy

- én itt vagyok (lent), amiket kérdezek, az meg itt (fent), úgyhogy most elmondhatja nekem erre a választ, csak én egyelőre nem tartok ott
- a hangközöket oda-vissza be kell magolni és tudni kell álmomból felébresztve is, a tritonust annak idején a templomokból kitiltották
- nincs értelme semmilyen technikai gyakorlatnak, mert nem tartok ott
- a zenetanulás 70%-ban zenehallgatásból áll
- 70%-ban csak dalokat kéne meg akkordokat tanulni, és maximum 30%-ban foglalkozzak az egyébbel
- 10 év múlva talán fogok szólózni
- különben is mit akarok, ő 25 éve foglalkozik zenével
- az internet tele van minden szarral, oda bárki bármit feltehet, ha kérdésem van, őt kell kérdezzem
- három pengetési mintát (ez legalább hasznos volt)
- két dalt (Candy, Knocking on), bár már vagy négyet kéne tudnom (Santana, Iggy Pop Passenger - hiába mondtam, hogy kurva gyors nekem, meg az F akkord is benne)
- A C-dúr skálánál a kisujjam a vékony e húr harmadik bundján végig lefog, a miért kérdésre a válasz: csak, mert azt mondtam.
- mindig metronómmal gyakoroljam az akkordokat

És ezért kifizettem kb. 60 ezer forintot eddig.

Részlet a leckémből

Egyiket se mutatta meg, nem kezdtük el együtt, hallgassam meg tízszer kb a számot, és tudni fogom, hol kell elkezdeni.

Baszki, ehhez minek tanár? Ezt YT videókból is megnézem!

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.