Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18786) nemethchek19 válasza Plazmacucci (#18785) üzenetére


nemethchek19
aktív tag

De ez nem áll be a B-re és egyből el is hangolódik.

(#18803) #56474624 válasza Plazmacucci (#18802) üzenetére


#56474624
törölt tag

Kösz a tippet. :R
Azt gondoltam, hogy nem drága egy nut önmagában, de itt sajnos némi fadarab is letört a fogólapból (pontosabban a nut hangolókulcs felé eső keskeny kis részéről), ami bonyolítja a dolgot. :U

(#18835) Plazmacucci válasza Zoli133 (#18834) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Szerintem jó tremolo. Én meg be sem csavartam a fejnél a satukat de nem hangolódik. Pedig már fél hét óta nyúzom. És kaptam hozzá egy fasza nagy Ibanez bőröndöt.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#18842) Zolorado válasza atidzsiforc (#18839) üzenetére


Zolorado
tag

Normál, E-standard hangolásban produkálja ezt.
Ha nem tudok vele mit kezdeni, akkor mi okozhatja? A húrok, a húrláb, a hangolókulcsok?

(#18875) BluEyes válasza alpihun (#18870) üzenetére


BluEyes
őstag

Kábel, pengető, meg egy heveder hogy a nyakadba tudjad akasztani a gitárt. Más nem kell, minden benne van az erősítőben, hangológép is.
Itt egy video [link] a kétpontos tremolo beállításáról, párszor érdemes figyelmesen megnézni, hogy mi merre. Nem kell mérnöknek lenni hozzá ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19098) Neuler válasza HUTCHDB (#19097) üzenetére


Neuler
csendes tag

Avicii, David guetta, most ez a kettő jutott eszembe, amit esetleg hallgathat és ezekben van akusztikus ("western gitár"). Vannak úgynevezett csomagok is (gitár+tok+pengetők+heveder+hangoló -->legtöbb csíptetős ami jobb) vagy gitár "pakkok" úgy 30 000-nél kezdődik, de ott van Ibanez meg Cort is, hogy milyenek passz....nem ismerem őket. SX szett van egy, asszem a DG1k, de az is 30 000 min. (úgy értem itthon van belőle) az nem egy rossz gitár, de SX-nél nagy a minőségbeli szórás, amit kifogtunk az szerintem egy átlagon felüli darab.
Akárhogy is nézem 10 000 körül nincs semmi. (Főleg nem olyan ami mint hangszer (természetesen mint gitár hangszer.. :) ) mielőtt valaki belekötne) működne).

(#19131) Neuler válasza HUTCHDB (#19127) üzenetére


Neuler
csendes tag

Akusztikus és klasszikus gitárok közötti különbségek kis részét bemutató videó: LINK

LINK2 ---> itt jól kijön ,hogy akkordozásra nem annyira alkalmas, illetve csak egészen "más" stylusban a kalssz. gitár (és ezt én mondom aki sokáig ezen kísért énekkart, majd elektromoson, majd most már elektroakusztikuson.. xD)

Ez is nylon húros gitár, de nem akarlak lebeszélni róla. A márkáról még soha nem hallottam, de ez nem jelent semmit. => Nem tudok rá mondani semmit.

Nekem Hora Laurám van mint klasszikus gitár. A nyerget le kellett csiszolnom mert magasak voltak a húrok (most tettem csak meg.. 6-7-8..N év elteltével) és teljesen vállalható, relative szép hangja van. Látva az árát szerintem egy jó hangszer (legalábbis az a konkrét példány ami nekem van).

ITT EGY ELADÓ

Update: amióta megvan a ragasztással gond sehol nem volt rajta. Hangolókulcsok is jól tartanak rajta (de nylon húrt kell "csak" ellentartani.. :) )

+Nekem is olyan az egyik tokom amit adnak hozzá, és az is jó. Nem a magától összecsukló puhatok, annál merevebb, szóval nem rossz az sem.

Ez mind mind nylon húros gitár, arra még egyszer felhívnám a figyelmet.
Szerintem várj meg itt még pár tippet/javaslatot másoktól.

[ Szerkesztve ]

(#19264) BluEyes válasza eszement24 (#19262) üzenetére


BluEyes
őstag

Cseréld le mindet. A Darco készletek egész emberi áron vannak, kezdésnek fölösleges a drágább, az első 1-2 évet letudhatod ezzel a típussal, aztán addigra lesz annyi tudomány, hogy értelmet nyer valamelyik drágább típusra átállni. Vagy maradni ennél, ha beválik.
Ugye itt kétféle van, a sima meg a "ball" azaz golyós végű, utóbbival egyszerűbb a húrcsere, viszont tessék megtanulni a hagyományos, hurkolós húrozást, szóval a simát válasszad.
Itt a Diszkonton ha regisztrálsz és rendelsz mondjuk 3 csomagot - ami kb. egy évre, de talán tovább is elég -, akkor minimális összegért elküldik, levélként. Magam is így rendelek húrt, olcsóbb, mintha elballagnék a közeli hangszerboltba (meg lusta is vagyok, de ez most mindegy :D )
Magát a húrozást legjobban a YouTube videokból tanulhatod meg, a varázsszavak: classic, guitar, strings, change, how to, ezekből néhány a keresőbe, aztán tessék nézegetni őket.
Néhány dolgot szerezz be, ha még nem tetted:
Csíptetős hangoló - ennek a hasznosságát nehéz nem belátni :) [link] Korg PC-1 például.
Fogólap tisztító- és kondícionáló, amelyik tetszik: [link] [link] [link] Egy flaska évekig elég, új húrkészlet felrakása előtt puha textiliára pár csepp folyadék, átdörgölöd a fogólapot, ez szépen leoldja a zsírt, koszt, beivódik a fába, ha a citromosat használod, akkor még jó illata is lesz egy darabig utána. Kötelező használni.
Kurbli [link] nem kötelező, de praktikus. YT videokban használják, majd látod, hogy kell-e neked.
Állvány [link] szintén nem kötelező, de prakikus. Ajánlom.
Nos, kezdésnek... ;)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19272) BluEyes válasza Chesterfield (#19265) üzenetére


BluEyes
őstag

Mindenképp kell egy hangolás, ez nem kérdés, minden kézbevételkor illik megcsinálni, meg a hosszabb sessionok közben is érdemes ellenőrizni. Jó hír, hogy a Zoom-ban 1-2 kattintással előjön a hangoló. ;)
Maga a gitár hogyan lesz beállítva, azt nem tudhatjuk előre, de olyan ez, hogy nekem így kényelmes, te meg amúgy szereted, szóval ha be is van állítva, mindig lehet finomítani rajta.
Nem egy nagy történet egyébként a beállítás, legjobb ha megtanulod szép lassan, olcsóbb is, meg mindig kéznél vagy :D szóval praktikus is. Józan logikával hamar rájön az ember magától, meg a YT is tele van ilyen videokkal.
Ámde mivel te azonnal szeretnél valamit próbálkozni a hangszerrel, elsőre talán mégis egy szakember segítségét vegyed igénybe, ha van ilyen a környékeden.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19350) SkyLine3000 válasza <stdio.h> (#19349) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Lenne egy alig használt (még be sincs hangolva) SX eg-1 gityó, erősítővel, tokkal, pánttal, pengetőkkel, meg vmi dvd-vel, fekete, 25ért. Tremoló is van hozzá. Néztem, ennek az ára 50 ropi+posta. Mondjuk abban van még egy hangoló is, de az 2-3 ezres tétel. Sztem ez ennyiért otthoni zajongásra bőven megtenné.

[ Szerkesztve ]

(#19404) Eastman válasza Chesterfield (#19399) üzenetére


Eastman
őstag

Türelem, tornaterem.
Ne add fel! Nincs ilyen, hogy mennyi idő.

1. Pontosan hangold be a gitárt egy csíptetős hangolóval!

2. A jobb csuklód pengesse lassan, de folyamatosan fel-le, lazán a hat húrt!

3. Az E és A akkord ujjrendjét már megtanultad. Csak hunyd le a szemed és görcsölés nélkül a jobb kéz ütemére váltogasd a bal kéz ujjait a húrokon! Nem baj, ha hülyeségeket fogsz le, az ütem maradjon!!

4. Hallani fogod, hogy mikor jó.

Jogsi van? "Ne nézd a váltót!"

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#19520) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Sikerült szert tennem egy SX (standard series) gitár szettre 25ért.
Gitár (fekete)+tok+tremolo+erősítő+vállpánt+kábel+pengetők. Régről még megvolt az állványom, úgyh azt sem kellett vennem. Most ez a szett 50e+posta hangolóval. Arra meg úgysincs szükségem, meg filléres dolog. Úgyh 10 év után végre ismét nekiállhattam otthon egy kis prüntyögésnek. ;]
Még majd egy multieffektet akarok hozzá venni.
A Korg multikról mi a vélemény? Néztem egyet vmelyik hirdetőn. Típust most nem tudok. 15-20 körül volt. Többet nem is akarok adni érte. Otthonra bőven jó lenne. Gondolom én. :)

(#19588) brickm válasza Plazmacucci (#19587) üzenetére


brickm
őstag

Ibanezekre jellemző.
De én még más gyártó gitárjánál nem találkoztam ilyennel. Pedig volt már a kezeim között javításra olyan gitár is, aminél drágább a hangológépem. (aria alsó kategóriás stratocaster és társai)

(#19638) cappa72 válasza Plazmacucci (#19636) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszönöm.
Örülök, hogy szívemből szólottál vala. Nekem is (legalább mint márkanév) e felé hajlik a kezem/szemem.
A mostani Kramer-em is egy (akkor még) jó márkának az alsó szegmensét képviselte; és lám, még most is teljesen egyenes a nyaka.

A bűne, hogy úúútálatos dolog behangolni. pontosnak pontos, _ha_ sikerül behangolni. A G, H, E1 olyan szinten nem hangolható egymáshoz, hogy hu... Tekerem, és egy ideig nem változik a hangmagasság, aztán hirtelen átugrik, és elállítája a többit... Persze lehet hangolókulcs hiba is :B
Non-locking termolo van rajta; na ha azzal engedek 1x, akkor szanaszét esik az addigi hangolás.

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#19649) BluEyes válasza cappa72 (#19646) üzenetére


BluEyes
őstag

lehet, hogy neg kellene próbálni rátenni egy olyan fixálható nut-ot.

Ne keveredj el. A locking nut a Floyd Rose rendszerekhez való. Ugye ha belegondolsz, hogy leszorítod a húrt a nutnál, akkor hogyan fogod hangolni? A kulcsokkal már nem, hisz lefixáltad a húrt a nutnál. A Floydokon ezért van a finomhangoló a tremolón.
Ami neked jó lehetne, az a lock-os hangolókulcs. (locking tuner)

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19706) Bobrooney válasza MATEO6600 (#19704) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nincs androidos telód? Régi teló is jó, elég pontos hangoló van rá.

(#19707) McCann válasza MATEO6600 (#19704) üzenetére


McCann
tag

Hangolni, ha más nincs, akkor kihangosítva a gityót, simán jó a bármelyik telóra letölthető hangolószoftver! :)
A clean/torzított hang állító pedál alatt a csatornaváltó pedált érted, ami az erősítő tiszta/torzított csatornája között vált, vagy egy sima torzítópedált?
Utóbbi esetben bármelyik erősítő bemenetére rá tudod kötni egy sima jack-kábellel a torzítópedál kimenetét, ha csatornaváltóra gondoltál, akkor ahogy fentebb írták, erősítő függvénye.
A Marci 15CF-et illetően nem tudok mit mondani, nem hallottam sosem, mit szól, ha jól láttam, ezen pl nincs csatornaváltó pedál bemenet, ehhez kell venned 10 pénz körül egy torzítópedált (pl innen ) és bekötni.

Rockandroll! :)

Washburn px-solar 170 c, man. Yeah.

(#19710) Bobrooney válasza MATEO6600 (#19708) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Nekem a kedvencem eddig a nyakra csíptethetős hangoló :)

(#19712) jettison válasza MATEO6600 (#19704) üzenetére


jettison
tag

Látom közben többen is írtak alternatívát hangolóra. Én ha gépen játszom, akkor a lineinbe kötött gitárt általában ezzel [link] szoktam hangolni. De mikrofonon keresztül ugyanúgy működik...:)
Máskülönben én is telefont használok.

(#19715) InHell válasza MATEO6600 (#19711) üzenetére


InHell
senior tag

Szia.
Én pl. ilyen micro headstock hangolót használok.
Nagyon praktikus, mindig rajta van a gitáron, így mindig kéznél van. :)

< béna duma helye >

(#19813) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Hol érdemes hangolókulcsokat, nut-okat venni?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19814) GoTReX


GoTReX
őstag

Úgy néz ki Cort AD810 OPB , tehát Matt fekete western lesz. Használtan veszem egy csomó kis kiegészítővel. (vállpánt,tok, hangoló,húrkészlet...) ~25k Elvileg párszor használt 2éves gitárról lenne szó.Full kezdőként mire figyeljek a személyes megtekintéskor? Előre is köszönöm.

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#19815) Bobrooney válasza GoTReX (#19814) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Sérülés nincs-e rajta, a húrláb nincs-e minimálisan is feljőve.
Nem tudom hogy állsz magával a gitározással, de ha már pengettél valamennyit, akkor akkordokat próbálj ki párat, hogy mennyire kényelmes.
Hangolókulcsok rendben vannak-e, és a nyak.

(#19991) Eastman válasza HTCX715 (#19989) üzenetére


Eastman
őstag

Szerintem három dolgot tehetsz addig amíg nincs otthon saját gitárod.

1. Veszel egy kis 0,5-ös ásványvizet, megiszod, a kupakot visszatekered és tv nézés vagy buszozás közben a bal kezed négy ujjközét nyújtogatod azzal, hogy felváltva két-két ujjad között tartod vagy táncoltatod az üres műanyag ásványvizes palackot. Nem vicc. ...egy teniszlabdával is megpróbálhatod. Jól fog majd jönni az így elérhető széles ujjtávolság később a gyakorláskor.

2. Rékeresel a neten egy-két publikus érme-trükköt oktató bűvész-videóra, leírásra. Nem vicc. Vannak nagyon egyszerűek amik pár nap alatt megtanulhatók. Ha pl. tv nézés vagy buszozás közben táncoltatsz egy húszforintost a bal kezed ujjai között azzal nagyon hatékonyan átmozgatod a kéz apró ízületeit és idővel fejben is kontrollálod a finommotoros mozgásokat. Ez a fajta tudatosság nagyon jól fog majd jönni a gitározásnál.

De ne zsibbaszd le a kezed, csak annyit „gyakorolj” így amennyi jól esik! (A jobb kéznél - általában azzal pengetünk - ez a két edzésmódszer nem szükséges.)

3. Ezt a képet nézegetve


+

addig is megtanulod az egész hangok pontos helyeit a gitárnyakon. A hat húr vastagsága adja magát.

A 0. „bund” amikor üresen pengeted a gitárt, semmit sem fogsz le az ujjaiddal. E A D G H E. Ez az alap, első körben így hangolod majd be a gitárod. (Mi és a németek H-t mondunk és írunk, a világ többi részén tudommal B-t használnak, tehát ha veszel egy hangológépet, vagy külföldi weboldalon kutatsz gitáros dolgokra ott elképzelhető, hogy E A D G B E-t látsz. Hozzá kell szokni.)

Ezeket az ábrákat mindig úgy nézzük mintha a gitár az ölünkben feküdne, tehát a legvastagabb húr feléd van, a legvékonyabb tőled távolabb. A pöttyök a gitárnyak szélén található pozíciójelölő pontocskák amiket élőben majdnem minden hangszeren ugyan így megtalálsz a 3., 5., 7., 9., 12. (két pötty), 15., 17., stb bundoknál az úgynevezett fekvésekben.

Jó gyakorlást, R&R!

Üdv: Eastman

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20068) Eastman válasza MATEO6600 (#20062) üzenetére


Eastman
őstag

Szia,

elolvastam az összes hozzászólásod januártól, amióta beköszöntél. Miért szeretnéd összekötni a gitárt a pc-vel? Hiszen van jó kombód, meg a kis VOX cuccod amire fejhallgatót is tudsz kötni, 2-3k egy csíptetős hangoló aminél jobb nem kell. Fél év alatt kiakasztod magad egy olyan problémától ami lényegében nem is kell a gitározáshoz.

Egy biztos, én maradi vagyok és jól eléldegélek tech-cuccok nélkül, ezért nem is érthetem a gondod. Mi a cél? Hogy összeálljon a renccer, vagy, hogy örömöd leld a gitározásban? Az amit az egész hobbi alapjának gondolsz az a sikeres gitárosok kb. 2 százalékát izgatja ilyen mélyen. Ez ilyen hangmérnök meg technikus, stúdiós probléma.

Nem bántani akarlak, csak tényleg, mi a célod? Az alapokhoz miért szükséges ez?

Peace: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20071) MATEO6600 válasza Eastman (#20070) üzenetére


MATEO6600
őstag

Szia!

Ismerősök kérdezősködnek, hogy hogyan megy a gitározás, én meg egy felvétellel mutatnám meg nekik :)
Telefonnal vettem fel eddig is, de elég torz... én meg minőségmániás vagyok. :))
Majd ha nem leszek lusta, akkor leválasztom az előlapi panelt, hátha megy úgy.

Azt meg nem tudom eldönteni, hogy akkor mit vegyek, ha hangolni akarom a gitárt.. Csiptetőst, rendes hangolót vagy pitch shiftert.

(#20072) Eastman válasza MATEO6600 (#20071) üzenetére


Eastman
őstag

Értem.

Én egy csíptetős kromatikus hangolót választottam ami a félhangokat is mutatja. Azt nem tudom, hogy a lehangolásnál is teljesen pontos marad-e. Elméletileg igen. A fa rezgései alapján dolgozik, tehát nem az elektromos jeleket "szedi le". De ha pitch shiftert használsz majd, úgyis normál hangolsz, a cucc meg majd változtat a hangmagasságon úgy ahogy szeretnéd.

Ha keresel egy gagyi 200 forintos bármilyen fiók alján lévő pc mikrofont, azzal veszi a jelet a mic. bemeneten a számítógéped? Azzal próbáltad? Teszteld, csak simán beszélj bele! Pl. Skype-ot használsz? Ha igen és úgy OK, én azt tenném, hogy korrektül bemikrofonoznám a kombót. Tehát vennék egy középkategóriás mikrofont (vagy egy jobbat használtan) és a hangszóróból kijövő "jelet" a mikin át küldeném a hangrendszerbe (kártyára) mint a nagyok.

Aztán valami jó EQ-val finomítanám a jelszintet.

Kertesházban vagy lakásban laksz? Ki tudod tekerni az erősítőt vagy csendeskedned kell otthon?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20083) NeoPampalini válasza kemotox (#20079) üzenetére


NeoPampalini
senior tag

A konkrét típussal nincs tapasztalatom, szóval passz... Olcsó kategóriában egy Yamaha RBX 170-esem volt, azzal azt csináltam, hooogy:

- húrcsere (a gyári hulladékok helyett)
- beállítás (sztem mindenki meg tudja csinálni, nem kell hozzá 3 diploma, pofoneccerű)

Eztán már rendesen lehetett játszani rajta. Persze csodát nem kell várni, az olcsó hangolókulcsok nem tartják a hangolást (a húrlábbal nem volt semmi gond), a kivitelezés-összeszerelés hagyhat kívánni valókat maga után, pl. sorjás bundok, stb...

Nyakra nem tudok mit mondani, ha jobbra-balra-hátra nem görbe, akkor jó, amúgy meg mindig kell, hogy legyen benne egy pici ív, különben állandóan csörögnének a húrok, vagy játszhatatlanul magasra kellene állítani a húrlábat. :D

(#20129) brickm válasza Enton (#20128) üzenetére


brickm
őstag

Ha az éppész logikára hagyatkozik valaki biztos nem vesz olyan gitárt(újonnan!!), aminek az árán nem adnak egy hangolókulcskészletet, meg egy húrlábat...

[ Szerkesztve ]

(#20154) brickm válasza Plazmacucci (#20152) üzenetére


brickm
őstag

Így van, csak mivel sz rul sikerült valamelyik fa megmunkálási folyamat nem vállalta a gibson root cég a nevére a gitárt...régen. De most már a gibsontól is találsz olyan gitárt, amiben szakít a cnc maró...nem zavarja őket.

Ledermedt elváló forrasztás...simán.
Ilyen régen nem volt.
És egy igazán komoly nevű cég ma sem ad ki ilyet a kezeiből..Sem egy hangszerépítő mester.

Nézz meg egy ibanez gitárt...legtöbbnél szemből belátni a hangszedő mellett a kábelekre...hogy néz ki? ocsmány...és elkérnek érte 180-200 ezret.
Ami ennél szörnyűbb, hogy van aki ki is adja érte a pénzt.

Gondolom az in flames sem boltbül hozott natúr epin játszik, ilyen hangzással kb lehetetlen lenne.
Gondolom a gyári elektronika a kukában landolt megvásárlást követő 10percben.
A hangolókulcsok és a húrláb sem lehet gyári szerintem. LEgalábbis nagyon meglepne.
Lehet a bundozás is sikeresen le lett tudva.

Gondolom az epi szponzorálta őket így a márkának meg kellett jelenni.
Így megy ez.

(#20212) Eastman válasza kriszneuer (#20210) üzenetére


Eastman
őstag

Egy csíptetős hangolót mindenképpen számolj! A legegyszerűbb is jó. Alap.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#20213) kriszneuer válasza BluEyes (#20211) üzenetére


kriszneuer
újonc

Igen, azt nézem, a kislányom baromira élvezi is amikor hallgatjuk hogy szólnak. :) A csiptetős hangolót megvettem, valamit muszáj volt, illetve egy pengetőt is.

summa summarum
Az általam felsoroltak közül ( ha mindenképpen azok közül szeretnék; Squier - Ibanez - Epiphone ) Ti a Squier-t ajánljátok?

[ Szerkesztve ]

(#20290) csadi0011 válasza kemotox (#20289) üzenetére


csadi0011
őstag

Szép! :C A gitár nem sírt, hogy "Csak a hangolókulcsokat ne, gumicukorból vannak!" :))

Amúgy Isten éltessen ! Vagy az aláírásod alapján a Bacon éltessen.

(#20393) Plazmacucci válasza Eastman (#20392) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem. Viszont pár fok hőmérséklet változásra is hangolódik.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#20497) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Mi a véleményetek a telefonos hangoló progikról? Elektromos gitárt elvileg nem lehet így pontosan, de az enyémet elég szépen sikerült behangolni.
Gondolkozok hogy veszek egy normális hangolót, az alsó árkategből a sima vagy a csíptetőst ajánljátok?
:R

(#20500) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Köszi mindkettőtöknek az infót! :R
Én is a Guitartunát használom, elég profinak tűnik!
A jack dugós hangolókhoz adnak kábelt, vagy külön kell venni hozzá? Tudom hogy alap kérdés, de nem vagyok betárazva ilyenekkel :))
És még egy apró kérdés: milyen gyakran érdemes szerintetek hangolni? Ez nyilván függ a használattól, én úgy hallottam hogy havonta azért érdemes.

[ Szerkesztve ]

(#20503) BluEyes válasza MATEO6600 (#20500) üzenetére


BluEyes
őstag

én úgy hallottam hogy havonta azért érdemes.

Hol a picsába lehet ekkora ordas hülyeségeket hallani?
Baszki, ehhez pedig nem kell konzervatórium. Gyakorlatilag mindig hangolunk, mert a gitár roppant könnyen elhangolódik. Biztos láttál már koncertet, ahol két szám közt a gitáros hangol, pedig hidd el, hogy pár perccel korábban még tiszta volt az a gitár. De ez ilyen, folyamatosan ellenőrizni kell, ha kézbe veszed ellenőrzés, ha gyakorolsz akkor kis szusszanás közben egy gyors ellenőrzés, ha kinyitod az ablakot és bejön egy kis hűvös, rögtön elmászik, tehát gyors ellenőrzés a géppel, satöbbi.

Olyan tunert vegyél, ami vagy állandóan megy, és rögtön látod hogy mi van ha ránézel, vagy max 1 gombnyomásra van tőled, tehát ne kelljen hajolgatni, kábelt ki-be húzkodni, szerelni, hanem állandóan álljon rendelkezésre. Valamint ne kelljen kézbe fogni, mert kell mindkét kezed a hangolásnál. Ne kelljen hozzá valami kényelmetlen nem-gitározós testtartást felvenni. Ahogy ülsz vagy állsz a gitárral, onnan tisztán lásd a hangolót.
A csiptetősök ilyenek, tartalék gombelem legyen hozzá, akkor nem hagy ott.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#20504) kemotox válasza MATEO6600 (#20500) üzenetére


kemotox
addikt

Amikor elhangolódik, akkor kell hangolni. Gyakorolj akkordokat ezerrel, és mikor már nagyon ismersz egyik-másik akkordot, akkor tudod vele tesztelni. Én legalább is azt szoktam csinálni, hogy a kedvenc open chordjaimat megpengetem és egyből hallom ha valami gebasz van. (G, E, F, A, valami 5-6 húrossal faszán működik.) Vagy van amikor riffeket játszom, pl Breaking the Law, amit kb egy húron játszok el, de azt az egy húrt legalább nagyon faszán le tudom vele tesztelni :D ***

PC-re ott az AP Guitar Tuner, ha van mikrofonod. Sőt elvileg úgy is kéne működnie, hogy rányomod hangkártyára a gityót, úgy lenne a legeslegpontosabb, de nekem nem sikerült még működésre bírni, csak mikrofonnal. De úgy is elég jó. Oda szoktam rakni a kombó elé a mikit, tiszta csatorna, nagyobbféle hangerő, oszt egész pontosan be lehet hangolni.

***: Persze hangolócucclival elég megpengetni a húrokat, és egyből kiderül melyiket kell hangolni, de ha már megy fül alapján akkor ez szerintem egy jó trükk.

[ Szerkesztve ]

(#20512) brickm válasza BluEyes (#20503) üzenetére


brickm
őstag

Az azért túlzás, hogy állandóan elhangolódik a gitár.
A fix húrlábas gitároknál azért nem jellemző a számok utáni hangolás.
Nekem van hogy a kocsiban való szállítás után se hangolódik le jelentősen a gitár, pedig akkor aztán zötyög.
Amúgy jh,

(#20513) Bobrooney válasza brickm (#20512) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Gondolom nem arról szól a dolog hogy hangolja mindig, hanem kb minden játszás előtt ellenőrizze le, egy csíptetős hangolóval ez kb 20mp-et vesz igénybe (ki és bekapcsolással együtt).

(#20612) brickm válasza HTCX715 (#20608) üzenetére


brickm
őstag

Ja igen, 40k-ért ne vegyél új gitárt, mert egy normális hangolókulcskészlet meg egy húrláb kerül annyiba, vagy többe. És akkor még nem is beszéltünk a fáról, meg a többi cuccról, ami legalább annyira fontos minőség szempontjából, mint a hangolókulcsok minősége.
De ebben ennyi tanácsot tudtam neked adni, nincs már gyári hangszerem, ezekkel nincs tapasztalatom. Gs fanaticon keressél valamit, ami tetszik aztán csókolom. 40ért már csak adnak értelmes hangszert használtan gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#20758) BluEyes válasza MATEO6600 (#20755) üzenetére


BluEyes
őstag

Az első harmad okés, hallani ugyan, hogy nem maga a Mester játszik, de jójaz attól.
A 2. résztől viszont teljesen hamis, 23s-nál az a hang rettenetes, onnantól kín hallgatni.

Remélem van hangológéped. Ugye ha egy húrt behangolsz, akkor az összes hang azon a húron tiszta kell legyen, még fönn a 20-21-22. bundokon is. Nézzed végig a géppel a húrokat!
Figyelj arra, hogy közben ne szorítsd, ne nyomd le nagyon a húrt, amikor megfogsz egy hangot, csak könnyedén, annyira amennyire játék közben nyomnád. Minden fekvésben tiszta hangot kell mutatni a tunernek. Ha nem így van, akkor állítani kell a hídnál.

Nyújtások:
Hát tesókám, az nem úgy van ám, hogy összevissza a vakvilágba nyújtogatunk, hanem a nyújtásnak konkrét "célhangja" van. Nyújthatsz 1, 2, vagy ha a húrvastagság engedi, akár 3 félhangot, de pontosan addig kell tolni a húrt, hogy az 1, 2 vagy 3 bunddal feljebb lévő hang szólaljon meg a végén.
A 2 vagy 3 félhangnyi nyújtás sajnos általában nagyobb erőt igényel, mint ami még épp kényelmes, ezért hajlamosak még a gyakorlottabbak is kicsit alányújtani, ami sajna hamis hangot eredményez, a hallgatóság nagy bánatára. :)
Tessék gyakorolni, megfogod a "célhangot", memorizálod, majd lejjebb mész 2 bunddal, megnyújtod az előbb memorizált hangig, majd elölről, sokszor, meg még többször :). Egy kis idő után pontosan fogod tudni már a húr ellenállásából is, hogy hol vagy, hallani szinte nem is kell majd a gitárt.
Muszáj sokat gyakorolni a nyújtást mindenfelé a nyakon, hogy rögzüljön a mozdulat, mert a nóta közben nincs idő erre plussz energiát fordítani, rutinból kell tudni tisztán nyújtani.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#20760) MATEO6600 válasza BluEyes (#20758) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszönöm, valami ilyen válaszra számítottam!
Lehet akkor érdemes lenne tanuló videókat nézni es nem csak ugy a vakvilagba játszani...
A hangolás akkor valszeg azért ilyen, mert telefonos hangoloprogrammal történt. Ideje lesz beszereznem egy rendes hardveres hangolót!
Köszönöm a tippeket!

(#20762) Bobrooney válasza MATEO6600 (#20760) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Vannak jó telós hangolók pl.: guitartuna.

(#20765) Humbucker válasza MATEO6600 (#20760) üzenetére


Humbucker
senior tag

Nem kell oda hangoló, egy húrhoz hangold be az összes húrt. Én sosem használtam meg nem is fogok, úgyis úgy hangolom hogy tökéletesen szóljon. Nem rossz amúgy a játék tényleg, csak a hangolással van baj :)

(#20768) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Köszi a tippeket, a híd állításhoz én nem értek. Márciusban volt hangtechnikusnál a gitárom, mert rezonált az E húrom, akkor több mindent állított, nem tudom, hogy esetleg ezt is-e.
Most nem tudom akkor mi tévő legyek, vegyek egy hangolót, vagy vigyem el hangszerészhez?

(#20770) BluEyes válasza MATEO6600 (#20768) üzenetére


BluEyes
őstag

a híd állításhoz én nem értek

Ahogy sok egyéb dologhoz sem. A jó hír az, hogy a gitár beállítása pofonegyszerű mondjuk a Mars-szonda célbajuttatásához képest. Menni fog neked is.
Vegyél egy hangolót, ahogy azt folyó év augusztus 4-én már részletesen kitárgyaltuk itt. Ne kelljen már megen végigmenni ezen a dolgon.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#20786) brickm válasza MATEO6600 (#20779) üzenetére


brickm
őstag

Az oké,hogy a szoftveres hangolás jó...jó ez tény,hiszen a hangolók nagyrésze szoftveres... Csak a telefonod mikrofonja nem képes a megfelelő tartományt meg dinamikát meg frekvenciasűrűséget kezelni,ami kéne a gitárnak. A csiptetős hangolók olcsók és otthonra jók.nyilván a sziget feszten ne használd,mert a mély búgások befolyásolják a testen át ...mivel az attól rezeg.

(#21049) brickm válasza Bakter9011 (#21047) üzenetére


brickm
őstag

Ahogy bigrob írta. A ragasztónak van egy olyan tulajdonsága, hogy nagyon rideg.
Ugyan olyan effektus, mint a fény, amikor áthalad az üvegen. Megtöri az eredeti rezgéseket. Gyakorlatilag modulálod vele a hangot.

Szivem szerint még a topot se ragasztanám fel a gitárra, inkább az egész testet egyfából csinálnám, csakhát ahhoz rengeteg sok fát be kell szerezni, hogy megtaláld azt a megfelelő vastagságú anyagot, amiből a kész test elkészülhet és nincs benne hiba.

"mik a főbb szempontok gitárvásárlásnál?"
Ez egy megfoghatatlan kérdés.
Amit mindenképpen tarts szem előtt, ha mondjuk egy LesPaul típusú gitárt kínálnak 120-150ezerért ujonnan akkor borítékolhatod, hogy sz r.
Ugyanis, ha megnézed az alkatrészek árát amik rákerülnek egy olyan LP-ra, ami JÓ, láthatod, hogy csak a hardverek meg az elektronika 100ezer felett van bőven. Konkrétan ezt számlával tudom neked bizonyítani, 4CTS poti, 1jack aljzat, 3 állású kapcsoló, hangolókulcs készlet és a híd 60ezer Ft-omba került 2-3hónappal ezelőtt.
Ehhez tedd hozzá a hangszedőket, magát a faanyagot, a felületkezelést, a többi hardverelemet(bundok, potisapkák berakások, koptatók, stb) és láthatod, hogy máris 200-250ezer körüli összeget mutat a gitár. És ebben még nincs munkadíj, meg a boltok haszna, kitudja mekkora százalék, meg ÁFA....
Ha ezt megdobod egy minőségi FR-al máris megdobhatod 60-80ezerrel ezt az árat.

A faanyagról annyit, hogy magyarországon ha minőségi mahagónit akarsz a gitárodba,akkor kb 30-50ezer Ftárú anyagot kell venned, mire abból összeszelektálod a megfelelő testet. Mázli kell hozzá, hogy olcsóbban megúszd.
A gyártónak annyi hendikepje van, hogy válogatnak előre, nagytételben, ami szarabb anyag azt eladják olcsóbb gyártónak, így nekik nem veszteségként jelenik meg.
Plusz a rosszabb anyagot el tudja tenni a testben olyan helyre, ahol nem látod. Lásd Gibson gyárban a top alá mehet a görcs. Na a gretsch gitárban ilyen nincs, oda csak minőségi anyag kerülhet be. Plusz nem gép szárítja az anyagot, hanem természetes szárítási folyamatokon megy át. Ami rengeteg idő.

[ Szerkesztve ]

(#21451) Bobrooney válasza BluEyes (#21449) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Normál hangolás, ha jó kedve van viszi ha nem meg nem, de az E húrral van baja a többivel nincs..
Elektronyos gityót viszi rendesen. Pontosságról nincs infóm, használom jó. De nem éri meg az 5k-s árat, ha tudtok használni normál bedugós hangolót én azt használnám a helyetekben.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.