Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9036) sanyi0321


sanyi0321
tag

Köszi a tanácsokat, megfogadom őket.

X2N: igazából jó gitár, de nem tudom hanyadik tulaja vagyok a kicsikének, érződik már rajta, hogy öregecske, hangolókulcsok már eléggé el vannak használódva, a húrláb is ugyancsak viseltes, potikat sem ártana kicserélni már, szerintem inkább venni fogok egy új gitárt, mintsem hogy erre költsek.

Bencsizy:a Vintage gitárokról hallottam már sok jót, úgyhogy elgondolkozok rajta.

Drágább Epiphone Les Paulokról mit mondtok, azok sem érik meg?

Go home... you're drunk.

(#9122) sanzik válasza sajtee (#9106) üzenetére


sanzik
senior tag

Én is most szeretnék elmélyedni a témában,nekem tegnap jöttek meg a cuccok,szintén első gitár.
Én cort kx5-öt vettem roland cube 15xl erősítővel. Mivel nem értek a gitárokhoz nem mertem megkocáztatni a használtat.
De akár ugyanez a kombó használtban beleférhet a költségvetésedbe szerintem.

Én még vettem hozzá tokot,kábelt,tartót,pengetőt,hevedert,volt ajándék hangológép,igy ez 100K-ból állt meg.

(#9189) izomhod


izomhod
senior tag

az miért van, hogyha behangolom a gitárt, a mély E húr is pontosan E-n áll, és fogok a 3. bundnál egy G-t, akkor hallom, hogy hamis, fentebb van a g-nél, de annyira, hogy a G dúrokba bele se pengetem azt a húrt, mert meghágja a fülem

hasonlóan A húron ha C-t fogok, az is magasabb, mint egy C

a többinél annyira már nem érzem, de a hangoló mutatja, hogy a 3. bund magasabb hangon szól a többi húron is

be kéne állíttatni a nyakat ha jól sejtem

(#9441) sajtee válasza izomhod (#9440) üzenetére


sajtee
senior tag

Jó az is :)

Basszus, kéne egy hangoló, mert fülre... Hát, nem tudom, szeretnék biztos lenni a dolgomban :D
Az a gond, hogy a kromatikusak elég drágák.

Bár ez nem tűnik rossznak.

Mégjobb, olcsóbb.

Ez meg még olcsóbb, igaz, hathangos, de szerintem elég.

[ Szerkesztve ]

(#9472) Eastman válasza sajtee (#9441) üzenetére


Eastman
őstag

[hangoló]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9663) izomhod válasza sajtee (#9650) üzenetére


izomhod
senior tag

egyre keményebb vagy Frisco! :)

vegyél egy hangolót is, 2000ft, meghálálja magát, hidd el

(#9693) Eastman válasza sajtee (#9692) üzenetére


Eastman
őstag

Azt hiszem, hogy kevésbé hangolódik el csomózva, de ebben nem vagyok biztos. Én nem csomóztam eddig. Elhangolódás ellen a szemöldök hat hornyát szoktam begrafitceruzázni. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9698) parandroid válasza Szten Márs (#9696) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fogalmam sincs, mit szeretnék. Nagyobbik lányomnak lesz a szülinapja jövő hónap elején, jó régóta rágja a fülünket egy gitárért. Egy barátnője tanult gitározni, nála próbálgatta néha, de közben egy fél kontinenst költöztünk.

Igazából azért ezt néztem, mert a legolcsóbbat mégsem akartam megvenni, és ez még tűréshatáron belül van anyagilag akkor is, ha végül rájön, hogy mégsem akar gitározni, és a nyakunkon marad. Anno tizenévesen még én is próbálkoztam gitározással, pár alap akkordig jutottam, de megvan még a Gitáriskola, azt megkapja mellé, aztán próbálok melléülni és foglalkozni vele, hogy valamennyire szinten tartsam a motivációját.

Ez a honlap is úgy jött, hogy elkezdtem hirdetéseket nézni, végül itt kötöttem ki, és kezdtem el böngészni a kínálatot. Az Ibanez neve még nekem sem csengett ismeretlenül, gondoltam nagyon gagyi csak nem lehet...

Akusztikust szeretnénk mindenképpen, a fém és nylon húr nem tudom mennyire jelentős különbség. Gondolom a fémhúr azért nehezebb ügy, amíg nem bütykösödik meg kellőképpen a kéz, főleg gyereknek. :)

Szerk: Ja, meg ugye ez komplett készlet tatyóval, hangolóval, az meg úgyis kell hozzá.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9716) sajtee


sajtee
senior tag

Eh, nem merem hangolni az új húrokat.. Nem értem, az e egyszerűen soha nem lesz e, mindig ugyanaz a 3 hang változik, de jobban nem merem tekerni, nem hiányzik, hogy elszakadjon... Nem jól használom a kromatikus hangolót?

440Hz, Key: F

(#9717) sajtee


sajtee
senior tag

Valami nagyon nem oké..

A kábellel nem tudtam behangolni a gitárt, a hangoló mikrofonjával már simán ment a felső öt húr, az alsóra egyszerűen nem akart kiírni e-t.. Hangoltam, próbáltam fülre erre elszakadt, e-t viszont egyáltalán nem láttam...

(#9719) sajtee válasza izomhod (#9718) üzenetére


sajtee
senior tag

izomhod azt tanácsolta, rakjak fel egy H húrt és azt feszítsem.
A húr nagyon feszes volt, már nem is mertem tekerni, elég sokszor vissza-visszaengedtem és mikor végre elértem a hangoló szerinti e-be, elszakadt. Van még egy H húrom. Ez megoldás?

(#9720) Eastman válasza sajtee (#9716) üzenetére


Eastman
őstag

Hogyhogy nem tudtad a kábellel behangolni? Feltekerted 10-ig a potikat? A nyaki humbuckerre állítsd hangoláskor a háromállású kapcsolót.

Nézd ezt: [link] ;) Ha már egy húrt pontosan behangoltál, mehet hozzá a többi. Ha meg atomra van torzítva a gitár, gyönyörűen hallani a hullámokat miután egyenként megpengettél két egymás melletti húrt. Annyi, hogy "összeilleszted" a két hallható hullámot.

Normál hangolásban a gitár húrjai nem lehetnek annyira feszesek, hogy elszakadjanak. Ha érzed, hogy kezd túlfeszülni a húr, visszafelé kell tekerni, engedni rajta.

C, D, E, F, G, A, H (B), C a hangsor. Ha az E húr hangolásakor már F, F#, G, G#, A, A#, B-nél tart a hangolódon a kijelzőn látható betű, vissza kell engedni, mert szakad. Ha még csak C, C#, D, D# akkor húzni rajta.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9723) BluEyes válasza sajtee (#9721) üzenetére


BluEyes
őstag

H-t ne húzz fel E-re, sok neki az 5 félhang.
A hangolók akkor is szoktak ilyet, ha a testelés vagy árnyékolás valahol nincs meg, és szedi a gitár (vagy maga a hangológép) az 50Hz-et, és ez a brumm folyamatosan megzavarja a gépet. Menjél gitárostul-hangolóstul minél messzebb trafóktól, töltőktől, tévétől, monitortól, neon fénycsőtől stb., hátha úgy megjavul.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#9733) izomhod válasza Eastman (#9726) üzenetére


izomhod
senior tag

2 garnitúra volt, 2 e szakadt
én mondtam, hogy tegye a H-t az e helyére jobbhíján

nektek nem volt még így, amikor nem volt otthon e húr?
kipróbáltam az enyémen, nekem rendben volt

valami nem stimmel ott nekem (talán) a hangolóval, és skypeon keresztül vacakul hallom a hangokat, nem tudom belőni mi micsoda

olyan, mintha amikor az E-t pengetné, A-t hallanék, érdekes. eggyel mintha el lenne csúszva az összes húr, de a hangoló jót mutat

jó lenne élőben megmutatni, mert ha megvan egy hang a helyén, onnan 2 perc kb

találtunk darabra húrokat, így nem kell garnitúrát venni és lesz póthúr is

(#9734) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én letöltöttem Androidra egy hangolóprogramot, az 'pontosan' megmondja a frekvenciát és a hangot is. Gondolom több ilyen progi is van, én leszedtem az elsőt, aminek a legjobb volt a user értékelése. A neve gStrings (igen, kicsit kétértelmű, de vicces). Ezzel nulla előképzettséggel pillanatok alatt hangoltam be a gitárt, miután a hozzá kapott hangolóval küzdöttem egy darabig.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9735) BluEyes válasza izomhod (#9733) üzenetére


BluEyes
őstag

440Hz, Key: F

Ezt írta korábban. Nem lehet, hogy valami transzponálás be van kapcsolva a hangolón? A 440hz az egy A hang, nem F. (nem tudom, csak találgatok.)

Vannak online hangolók, ahhoz lehet menni fülre. [link] [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#9736) izomhod válasza BluEyes (#9735) üzenetére


izomhod
senior tag

440hz az az A hang, azt tudom, fogalmam sincs hogy mi az az F ott

egy kezdőnek azert ilyen netes hangolókkal fülre nehéz behangolni a gitárt
ezek az androidos programok már inkább jobbak, bár ilyet nem használtam.

szerintem a legjobb a hangoló, amit kábellel kötsz a gitárhoz, ott nincsen zaj, de jelen esetben valami nem stimmel

[ Szerkesztve ]

(#9737) BluEyes válasza izomhod (#9736) üzenetére


BluEyes
őstag

fogalmam sincs hogy mi az az F ott

Hát ez az! :) Itten semmiféle F-nek nem köllene lennie.
Amúgy meg volt ám a hangológépek előtt is élet. [link] Fújtál, pengettél, tekertél, amíg jó nem lett. Ha kezdő voltál, ha nem.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#9741) BluEyes válasza izomhod (#9736) üzenetére


BluEyes
őstag

A jelekből arra következtetek, hogy el lett állítva a hangológép, az A hangot F-nek írja, az E-t így nyilván C-nek stb. Be köll állítani, 440Hz key:A legyen, oszt ennyi szerintem.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#9742) sajtee


sajtee
senior tag

Nos, ez a "Key" dolog.. Hát, nem tudom, szerintem is magasak a hangok...

Ezeket tudom választani. F, bB (nem tudom, basszuskulcs-e, vagy mi ez...), bE, C

MSA ET-68C hangoló.

[ Szerkesztve ]

(#9757) Eastman


Eastman
őstag

Hú srácok az tényleg zavart tud okozni az erőben, ha még rutin nélkül nem 440Hz A-ra hangol a szerkezet. :((( Szívás, ha így elállítódott a hangoló.

sajtee Ha megfejtjük a dolgot, simán behangolhatod az 5 meglévő húrt! Ha két nap múlva veszel vékony E-t, az sem baj.

Kapcsold ki a hangolót, húzd is ki a gitárból. Ezt indítsd el és felülről a 2. húrt (a 2. legvastagabbat) üresen, lefogás nélkül, egyenletesen pengetve a kulcsot finoman és lassan tekergetve próbáld összeilleszteni a két hangot. Amit a PC-ből hallasz és amit az erősítőből. Egészen nyugodtan. Ha megvan, kíváncsi leszek, hogy ugyan azt a húrt pengetve mit mond a hangológép... No para!

#9733 izomhod OK, van ilyen. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9761) Eastman válasza sajtee (#9760) üzenetére


Eastman
őstag

Azzal a módszerrel pedig, amit linkeltél, viszonylag jól megtanultam hangolni, mivel rá voltam szorulva, de nem viszek magammal mindig egy gépet, meg gondoltam, ez pontosabb.

:U

No, olvasd el még egyszer amit az előbb írtam.

Az a cél, hogy csekkoljuk a hangológépet. Jó-e vagy nem-e jó-e. Vili? Tehát Az A húrt hangold be fülre a link alapján. Ha megvan, nézzük meg, hogy mit mond rá a hangológép. OK? :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9763) sajtee válasza Eastman (#9761) üzenetére


sajtee
senior tag

Értem :D Rögtön.

izomhod: semmit nem rendeltem még :D

Nnnnna!

Ezt a hangot a hangoló tökéletes, pontos A-nak ismeri, F-key-yel E-nek, a többit nem jegyeztem meg.

Pontosabban 4A-t ír rá.

[ Szerkesztve ]

(#9867) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Valaki tud 64 bites Win7 alá hangoló progit? AP Guitar Tuner sajna nem játszik. :(

<< Heimdal >>

(#9977) Eastman válasza Tv (#9972) üzenetére


Eastman
őstag

Nem kell faragnod, elvileg 0.11-ig jó. Nálam fel van fektetve a tremolótőke a testre. Keményebbre lett cserélve mind a három rugó. Így jobban átadja a tőke a húrrezgéseket a fának. Viszont ebben az esetben csak engedni lehet a karral a húrhosszokon, nyújtani nem. Játék közben bal kézzel nyújtok, jobbal engedek rajtuk. Ha úgy tapasztalod, hogy hangolódik a gitár, beteheted a 3. rugót is. Viszont utána lehet, hogy oktávot kell állítani.

...+ begrafitceruzáztam a szemöldök hat hornyát is, hogy jobban csússzanak a húrok, kevésbé hangolódjon a Strat a tremolózás közben/után.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#10177) 98bja válasza Plazmacucci (#10176) üzenetére


98bja
senior tag

mitől nem birom rendesen behangolni a gitárt? A hangológép jót jelez ki, de amikor lefogok egy akkordot akkor annyira hamisan szól. Pedig a fülem is azt mondja hogy jól van. Nemtudom mi baja.. :( 1-2 hete jelentkezett

(#10180) Printszkrín válasza 98bja (#10177) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Cserélj húrokat!
Ha két hete nem volt ilyen gondod, akkor valszeg elkopott, elkoszolódott
elrozsdásodott a húr. Ilyenkor szokott ez a jelenség előjönni. Hangológéppel
egyenként behangolva tiszta, de ahogy lefogsz egy akordot, vagy elkezdesz
fekvésben játszani valamit, hamis.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#10198) 98bja válasza Plazmacucci (#10181) üzenetére


98bja
senior tag

az oktáv az a hangoló szerint jó, de amikor a 12. bund üveghangjára hangoltam be, akkor valahogy jók lettek az akkordok és nem hamis. Valószínűleg le fogom cserélni a húrokat. Vagy a nyakkal lehet valami? :(

(#10268) NSiS válasza FET-MEN (#10255) üzenetére


NSiS
csendes tag

Cort KX 5-öt szintén tudom ajánlani, 6. éve használok egyet, iszonyat jó gyári pickupokkal is, mondjuk én idő közben az egyiket dimarziora cseréltem, de ez már egyéni ízlés kérdése. Ebben a 60-70k-s árkategóriában ez a legjobb ez alatt nem vennék hangszert egyébként. Indonéz gyártmányúak ugyan úgy mint az Ibanezek egészen 250k-ig, vagy a squierek stb.

Röviden összefoglalva, meg lehet rajta tanulni rendesen játszani, szart nem vesz haverod ha e mellett dönt. ("Apróságokba" mint a hangolókulcsok bele lehetne kötni, de ez egy 100k-s hangszernél is ugyan olyan szar általában)

(#10510) X2N válasza Nunder (#10499) üzenetére


X2N
senior tag

Nekem is ilyen tremolós gitárom van, és szerintem nem nehezebb beállítani mint egy sima vintage tremolót. lényeg hogy testel párhuzamosan kell beállítani, és akkor nem hangolódik, amit a rugók állításával érhetsz el. Húrokat egyenként kell cserélni, és mindig ugyanolyan húrt kell venni. Hangolni úgy érdemes hogy vastag E-t behangolod, utána A-t, és megint vastag E-t, így haladni le vékony E-ig.

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#10714) izomhod válasza izomhod (#10713) üzenetére


izomhod
senior tag

most látom, hogy az E hangolókulcsnál van egy kallantyú, amivel drop D-re lehet tenni a húrt, vagy arra amire :Y

(#10927) izomhod válasza BluEyes (#10925) üzenetére


izomhod
senior tag

én egyébként imádom a preckómat, hogy olyan hosszú, csak vigyázni kell vele a próbateremben, hogy ne verjek le semmit:)

olyan hosszú, hogy ha hangolok, az utolsó hangolókulcsot alig érem el:D

(#11042) sajtee válasza nesa (#11041) üzenetére


sajtee
senior tag

Akartam már erről a kétnyakú SG-ről kérdezni. Amint látom, mindkét nyakon 6 húr van. A felsőn miért van ennyi hangolókulcs? Esetleg megkönnyíti a gyorsabb hangolást?

(#11045) Daweee válasza sajtee (#11042) üzenetére


Daweee
őstag

Azért van annyi hangolókulcs, mert 12 húr van rajta, duplán fűzve a 6 helyére, valahogy így :D

(#11213) Eastman válasza Peethy (#11207) üzenetére


Eastman
őstag

Nem rossz ez a Cort szett sem! Bár nem tudni, hogy top van ráragasztva, vagy ilyen szép tömör fa a test. Fogólapos a nyak vagy egy darabból van? Bundok vajon mennyire kopottak? 50-re le lehetne alkudni...

Fejhallgatót, hangolót én spec. ott is hagynám és 45. :D

Ha egyben van egy éven belül pu csere, két év múlva tremoló csere. ...ha jó a fa és a nyak.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11426) Eastman válasza toth_janika (#11424) üzenetére


Eastman
őstag

Lehúzod a satut a hangolás előtt? Addig ne csavarozd fixre amíg a hangolókulccsal mókolsz rajta. ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#11935) Printszkrín válasza X2N (#11933) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Hát ezek után nyugodtan levakarhatja a Gibson felitatot a fejről.
Itt mindent feláldoztak a hangolódás ellen.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#11949) BluEyes válasza blackmacs (#11948) üzenetére


BluEyes
őstag

Bázzzze... pedig csak poenból kérdeztem :D

Bal szélső gomb melleti szöveget értelmezzed, Push for clean/OD, hold for tuner, szóval nyomva tart kb 2 mp-ig, és lőn egy faca hangológép. Ugyanezen gomb számlapjának belső részén betűk vannak, A A# B C C# satöbbi, nem mondom meg mik ezek ;), a második gomb körül a ledek meg mutijják, hogy hol áll a hangolás. Karácsonyfa=pontos.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12247) sajtee


sajtee
senior tag

Nnna, visszatértem. Ebben a pár napban annyit ettem, mint máskor egész évben.

izomhod: bocs, nem voltam. Idén már semmiképp, jövőre (talán nyáron) pedig mindenképp elnézek egykét koncertre.

Közben megjöttek a csomagok. Az állványt átvették, az mínusz 2500, szóval olyan 15-be fájt minden. Az új pengetők (6db Dunlop Ultex Sharp) eszméletlen jók, én alapból vastag pengetőket használok, eddig csak a 2.0-ást próbáltam ki, de nagyon jól szól. Anyám jött haza, útba esett a hangszerbolt, megkértem, hozzon egy csomag 10-es Ernie Ball-t, ez még 2000 volt, de ez megvolt az állványból.

Nem tudom, ki írta, hogy lehet, hogy meg volt törve az E húrom, de köszönöm.. Ez volt a gond. Hangyafasznyit állítottam a nyakon, egyenesnek tűnik, a húrmagasságot is belőttem, most semmi nem csörög-zörög és nem is lett magas.

A Dunlop kurbli, amire igazából nem volt szükségem, de 600 Ft-om volt, nem rossz, de picit kicsi, így hozzáér(het) a másik hangolókulcshoz, de hasznos.

A Rockbag tok a Warwick-től vízálló, jól néz ki, szépen elfér benne a gitár és minden kiegészítő (az erősítőn kívül :DD ), a piros Ernie Ball hevederről nem kell írnom, 1600ft-ért jó vétel volt, kényelmes.

És a straplok.. A Soundstation mellett döntöttem, de végül, a rendelés előtt kivettem a kosárból és beraktam a Dunlop-ot, mert tudtam, ha esetleg nem jön be, el tudom passzolni (konkrét személy). Eddig bevált, nem félek, hogy leesik a gitár. Állva játszani.. Hát, akkordok mennek, kvintekkel játszani elég kényelmetlen a fej környékén, de majd megszokom. Gondolom. Nagyon le van engedve a gitár, így találtam kényelmesnek.

Összességében 15-ért ez a pár kiegészítő szerintem megérte, végre tudom hordozni a gitárt és esetleg még tanárhoz is el tudok menni...

(#12345) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Sziasztok!

Vettem még karácsony előtt egy Sencor SDT-55 digitális, csíptetős, kromatikus hangolót. Új volt, minden klappolt, viszont most már napok óta összevissza ugrál csak a mutató, és nem jön be az üres "--" jel, mikor bekapcsolom, hanem B# jön be, és összevissza ugrál csak a bal meg jobb oldalon lévő lámpa.
Lehet, hogy elem baja van? Megnéztem, és elvileg 2011-es gyártású, azóta ott állhatott a boltban, szóval lehet, hogy ez a baja, csak kérdem, hogy más is tapasztalt-e ilyesmit már...

LP ügyben pedig Vintage V100 a nyerő. Jóféle, súlyos gitár, fasza hanggal.
Epi LP100 után váltottam erre, és sztem sokkal jobb hangilag, mint az Epi.

(#12353) Bencsizy válasza izomhod (#12352) üzenetére


Bencsizy
csendes tag

Van, de nem sok hasznát venném, igazából csak egy húrt szoktam hangolni vele, többit már egymáshoz igazítom. Csak ugye ha egy kicsit magasabb a húr, akkor hamisan lesz hangolva az egész...

Úgy szoktam, hogy elindítok egy számot, aminek tudom, hogy üres húr a kezdőhangja, és akkor arra hangolok, általában a D-re. Többit meg hozzá igazítom. Csak mondjuk hangolóval kényelmesebb. :D

Lehet kicserélem az elemet majd, azt ha nem jó, akkor visszaviszem, azt addig veszekszem vele, míg nem ad másikat.

(#12605) Bencsizy


Bencsizy
csendes tag

Mért van az, hogy be van lőve rendesen az oktáv minden húron, az E és A húr mégis hamisan szól a másik 4-hez mérve?

A DGHe húrok egymáshoz képest tisztán szólnak, az AE húrok is egymáshoz képest tisztán szólnak, viszont ez a 2 a másik 4-hez képest hamis. Ez a 2 magasabban szól hozzájuk képest (pl egy E 3. bundnál lefogott G-je a D húr 5-nél lefogott G-hez képest magasabban szól, pedig a hangoló mindkettőt G-nek mutatja, és tisztán szól szerinte. A fülem viszont mást mond...)

[ Szerkesztve ]

(#12608) blackmacs válasza Bencsizy (#12605) üzenetére


blackmacs
aktív tag

A múltkor én is így jártam,a hangológép azt mutatta hogy minden ok,de a fülem szerint nagyon hamisan szólt.
A végén azt csináltam hogy a géppel hangoltam be a vastag E húrt és ahhoz hangoltam a többit relatíve.

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

(#12774) skater86


skater86
tag

Sziasztok.
Wah pedál és multieffekt között gondolkodok. Vox 845-7 est nézegettem. Viszont nemrég a következő multit néztem ki: Vox StompLab IIG. Kezdőnek számítok gitározásban :) és nem tudom lenne-e értelme a multinak. Marshall AVT 100-am van amin 3 csatorna közül lehet választani. A multi mellett az szólna, hogy van beépített wah pedál, akkor a hangoló is szükséges lenne fellépésnél, de a Marshall csöves előerősítője nekem megfelel hangzásnak és nem tudom elképzelni egy multival mit lehetne kihozni még ezen kívül. Mert összekötni úgy kellene, ha effektet használni akarnám, hogy az előerősítőt kihagyva Line-In-be? Nem annyira tiszta számomra ez a rész. Ha meg csak a wah és hangoló kellene akkor meg ahova eddig a gitárt és akkor a kombó torzítaná a hangot. Kicsit zavaros nekem ez az összekötés még.

[ Szerkesztve ]

(#12776) Eastman válasza skater86 (#12774) üzenetére


Eastman
őstag

Bőven tud mindent a Marshallod ami az elején kell. Találsz hozzá gyári lábkapcsolót is, azzal váltogathatod a csatornákat. Wah pedált és hangolót vegyél. A multi az egyszerre minden is és közben semmi se'.

Hangolóból a gitárfejre csíptethető is működik, nem is nagy tétel. Ránézel és nyúlsz is a kulcshoz, egy helyen van minden.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12780) Eastman válasza skater86 (#12777) üzenetére


Eastman
őstag

Fejre van csíptetve a hangoló, letekered a hangerőpotit, pengeted a húrt és a fa rezgése alapján hangolod némán a gitárt. ...de hangolópedált is vehetsz, az sem rossz.

Ilyesmit vegyél ami nagy kijelzős és a színpadon jól látszik.

+

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#12784) izomhod válasza skater86 (#12777) üzenetére


izomhod
senior tag

ha van androidos telód, vagy tableted, azokra vannak jü hangolóprogramok a csiptetős helyett

ha bedugós kell, akkor olyat vegyél, valami korgot, vagy ilyesmit

(#13064) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Az hőtágulástól lehet, hogy a gitár felfele hangolódik el?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#13250) Nunder válasza Plazmacucci (#13236) üzenetére


Nunder
őstag

Ez szerintetek a Stagg akusztikusaira is vonatkozik? Mert nekem egy Stagg elektro-akusztikusom van és már lassan 10 éve püfölöm, de nagyon szép hangja van. Aktív elektronikás úgyhogy kihangosítva is nagyon szépet szól :)

Ennek az akkori változata van, természetesen még kromatikus hangoló nélkül, de a kimenetek és a kinézet stimmel.

[ Szerkesztve ]

“It's the job that's never started as takes longest to finish.” // blackbird3dworks.hu

(#13433) blackmacs


blackmacs
aktív tag

Sziasztok!
Rég jártam itt?Igen. :D
A múltkor említettem hogy már érett a húrcsere.Neki is vágtam,kicsit megdöbbenve tapasztaltam hogy szinte az összes hangolókúlcs fel volt lazulva,úgyhogy meghúztam őket.
Végül is úgy döntöttem kipróbálom mégis azt a kobaltos húrt legfeljebb nem válik be.Behangoltam a műszert és istenien telt,erőteljes de egyben lágy is volt a hangja!Mintha valamilyen plussz power jött volna elő!
Nagyon jót tett a z42-nek,szerintem egyszer érdemes kipróbálni! :C

BE QUIET!PureBase600;MSIB450Tomahawk;Ryzen52600;PATRIOT16GBViper4 DDR43200MHzCL16;FSPHyper600W;ADATA 128GBXPGSX6000;WD240GBGreen;SEAGATE BarraCuda1TB3.5"7200rpm64MB;Scythe Mugen 5 Rev B,Sapphire RX580 4Gb

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.