Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21732) oAcido


oAcido
aktív tag

Sziasztok!

Barátnőm pár hete a fejébe vette, hogy meg akar tanulni gitározni. Teljesen kezdő (talán ha életébe egyszer fogott gitárt) és úgy gondoltam meglepem eggyel.
Szeretném a segítségeteket kérni, mert én még annyira se "értek" hozzá mint ő.

Annyi biztos, hogy akusztikus gitárt akar (karcsúbb nyak, fém húr talán western gitár).

Árkategóriáról fogalmam sincs. Tudom, hogy a Tesco-s gitártól a csillagos égig vannak az árak. Úgy gondolnám, hogy először érdemesebb valami olcsóbbat szerezni (ha megunja, ne egy drágább cucc menjen a kukába).
Nyilván ha azt mondjátok, hogy 50k alatt nem érdemes semmit venni, akkor nem fogom tőle sajnálni.
Új és használt is szóba jöhet.

Előre is köszönöm a válaszokat (és bocsánat, ha rossz helyre írtam :)).

(#21734) oAcido válasza BluEyes (#21733) üzenetére


oAcido
aktív tag

Köszönöm a segítséget.

Nekem a Cort AD810 jön be, remélem neki is tetszeni fog :)

Egy ilyen húr készletet néztem ki. Jó lesz ez hozzá?
Gondolom ebből sem kell drágább darab. Már csak a méret kérdéses.

Illetve hangolóval érdemes szórakozni? Ha ajánlott az is, akkor ezt néztem ki. LCD kijelzős az a lényeg :D

Feltétlen szükséges tanárhoz járni, vagy a neten lévő oktatóanyagokkal is lehet rendesen tanulni? Külföldön élünk, lehet hogy "megfizethetetlen" egy tanár (ahogy a szépségszalonok, fodrászszalonok, tetoválószalonok :D), ő meg nem szeret költeni.

Bocsánat a sok kérdésért (pláne, ha hülyeség), de jövőhét kedden, max. szerdán itt kéne hogy legyen.

(#21736) bigrob válasza oAcido (#21734) üzenetére


bigrob
őstag

Egyik villany gitáromra most én is ilyen gyártmányú húrt vettem, de nincs semmi bajom vele.
Hangolónak mobilra daTuner lite vagy gépen ez az oldal

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#21737) Real Ghoost válasza BluEyes (#21733) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

Tökéletes az a Cort kezdésnek, és nem buktok rajta nagyot ha végül esetleg mégis félreteszi és eladjátok, vagy a falra kerül. Jó lesz a húr is, gyárilag vastagabb lesz rajta, talán jobb lenne már a boltban ahol veszed megkérni az eladókat, hogy húrozzák fel.
Hangoló meg már minden okos eszközre (telefon, tablet stb) telepíthető, bár egy spec erre való eszköz mindig pontosabb lesz.

(#21738) BluEyes válasza oAcido (#21734) üzenetére


BluEyes
őstag

A húr fogyóeszköz, ha épp nem szakad el, akkor is érdemes a komplett készletet lecserélni pár havonta, mert bekopik alulról, szennyeződik, oxidálódik. Plusz a vékonyakból (E1,H) nem árt tartani a fiókban tartalékot. Vannak darabra kaphatók pl. itt is 190 Ft-ért.
A gyári készlet a honlapja szerint 12-52, elvileg ehhez a vastagsághoz van beállítva a gitár, de ez nem feltétlenül lesz így. Egy első, egyszeri beállítás egy hangszerész által javallott. Ha olyan boltban veszed, ahol van szervíz-szolgáltatás, akkor ott leellenőrzik a gitárt, valszeg díjmentesen, de egyébként se drága, idehaza 2-5 ezer, arctól függően. Ha erre kerülne sor, én javaslok egy viszonylag vékonyabb, kezdőknek barátságosabb húrt rögtön rátetetni, és a jövőben ezt a vastagságot használni, akkor nem nagyon kell hangszerészhez hordani. A 9-es készlet kellemesen puha, de az akusztikus meghálál egy kicsit vastagabbat, mondjuk a 10-es készlet (10-47 vagy 10-50), vagy a 11-esek még nem vészesen vastagok, de némileg jobb hangja lesz a gitárnak. A 200-300Ft árkülönbség semmit nem jelent, a drágább nem feltétlen jobb. Én használok RotoSoundot, kedvelem, de jó a D'Addario is, de még a legolcsóbb Darco is használható.
A vastagabb húrok nagyobb erővel húzzák a nyakat, ezért ezt a nyakállító pálcával korrigálni kell, de ha mindig ugyanazt a vastagságot használja, akkor elég egyszer jól beállítani, és utána sokáig nem kell bántani.
A gitár beállítása egyébként nem ördöngősség, YT-n rengeteg video van fenn ezzel kapcsolatban. De egy 0 perces újonc persze ne ezzel kezdje a gitározást, de idővel otthon a legtöbb utánállítás elvégezhető. Te is figyeljél nagyon, mert lehet hogy a te dolgod lesz ez a része :D

Húrozáshoz jól jön egy kurbli, használata kitalálható, de húrozós YT videokban is sokszor lehet látni.

Hangoló mindenképp kell, minden alkalommal le kell ellenőrizni a hangolást. Ki kell próbálni az okostelefonos-tabletes szoft tunereket, van aki szerint használhatók. Ebay-en 3 dollár free postával egy ilyen kütyüke, itt beszéltünk róluk.

Az igazi egy tanár lenne, de ha ez nem megy, akkor a hálón vannak ingyenes oktató oldalak, YT-n sok How to play guitar video van, tehát nem fog unatkozni a kedvesed.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21739) brickm válasza oAcido (#21734) üzenetére


brickm
őstag

Mindenképp bronz húrt vegyél én speciel nagyon szeretem a hangját.

(#21740) BluEyes válasza oAcido (#21734) üzenetére


BluEyes
őstag

Ja, és még pár dolog, néhány pengetőt is vegyetek, de ne csak egyet, mer az 2 perc alatt eltűnik :D Hatosával adják, és szinte mindegy, melyiket veszitek, minél több félét érdemes kipróbálni, aztán amelyik megtetszik.
Valami ápoló-tisztító cucc is kell majd a fogólap karbantartásához. A lakkozott részeket le lehet törölni valamivel, de a fogólap natur, nincs lakkozva, oda kell valami, pl. citromolajos kence, ami oldja a kéztől rárakódó zsírt, és konzerválja a fát. A teljes készletcsere alkalmával, mikor az összes húrt levesszük, ezt az olajos kezelést is érdemes megcsinálni. Pár csepp elég egy kezeléshez, szóval néhány évig kitart egy flaska.
Idővel egy állvány is elkél majd. Az első feldőlésig nem tűnik fontosnak :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21742) oAcido


oAcido
aktív tag

Huhh... Nagyon szépen köszönöm az összes választ :)

Akkor a D'Addario 11-52-es húrkészletre esett a választás, kap mellé 6db szintén D'Addario E húrt is.

Egy tucat pengetőt (kétféle piros színben, mert az a kedvence :) ), meg azt a húrozót is.

Dunlop tisztító és ápolót, meg egy hangolót (az ebay-es tökéletes lenne, csak az sajnos rengeteg idő).

Illetve a legfontosabb elemet a Cort AD810 OPN-t.

Így akkor rendelhetem? Nem hagytam ki semmit?

Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget, a nevében is :)

(#21743) Real Ghoost válasza oAcido (#21742) üzenetére


Real Ghoost
aktív tag

a 6 db e húr teljesen felesleges, inkább rendelj két teljes húrkészletet

pengetők hangoló ápoló mehet (bár egy sima pronto is megteszi neki)

(#21755) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Kérdésem lenne:
Hangszerészhez vittem a gitárom húrcserére és beállításra.
Most tapasztaltam, hogy máshogy szól a dolog mint kéne... Például ja megpengetem a vékony E húrt a 10es bundnál, majd gyorsan átcsúsztatom az ujjam a 8-as bundra, akkor az alatta lévő húr is berezonál, ezzel nem kívánatos hangot keltve. (pedig nem érek hozzá)
Nem értem mitől lehet ez :F
Olyan lehet, hogy túl újak a húrok és emiatt?

(#21759) alvarezlopez válasza MATEO6600 (#21755) üzenetére


alvarezlopez
tag

Próbáld meg, ahhoz a húrhoz tartozó nyerget egy kicsit feszegetni, lehet hogy a régi húr dzsuvája miatt nem rezonált eddig. Nekem is ez szokott lenni, az új húrnál.

[ Szerkesztve ]

(#21760) oAcido


oAcido
aktív tag

Ismét sziasztok!

Befutott a gitár, hát ez szebb mint a képeken :D. Nehogy rendeljek egyet magamnak is :)

Már újra is húroztam, kb. 2 perc volt. Húrozás után ismerős ránézett (4-5 éve gitározik), azt mondta nem igazán kell állítgatni a nyakat. Azért még egy hangszerészhez is beviszem.
Hangolót kaptam kölcsön bátyámtól, úgyhogy ez is megvan. Nemsokára megnézem telefonos alkalmazással, aztán kiderül hogy nekem is kell e venni hangolót.

Holnap este asszonypajti megkapja, remélem nagyon örülni fog neki (és akkor talán én is kapok valamit... :)) ).

Még egyszer nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!

(#21761) BluEyes válasza oAcido (#21760) üzenetére


BluEyes
őstag

Akkor bőven időben megjött. Naccerű! Örülök, hogy tetszik.
Tehát egy valamennyire kompetens cimbora megszakértette, és rendben lévőnek találta. Akkor lehet ám, hogy ki lehet hagyni a hangszerészt. Ha valami gond adódik, pl. messze vannak a húrok és nehéz játszani, csörögnek vagy befulladnak hangok, akkor meg itten kérdezz előbb, itt van pár komoly szaki, plusz a YT-n hegyekben a videok, megoldjuk okosba a dolgot. ;)
Holnap pihenjél, könnyű ebéd, laza séta, ilyesmi. Ez egy nagyon korrekt ajándék lesz, ilyenért komoly mennyiségű 18+ köszönömre lehet számítani. Mázlista!
:C :C :C

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21783) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Sziasztok!

Egy Epiphone Les Paul Special II és Marshall MG 10 -zel próbált megtanulni húgom gitározni, de feladta, nem volt rá ideje.
Engem is érdekel a téma ezért gondoltam belevágok.
A kérdés sokadjára is: Szerintetek ez a gitár és erőlködő jó lehet kezdéshez?

A neten olvastam egy ajánlást erre a gitárra és húrra:
Cort AF510 OP , Ernie Ball Earthwood 10-50

Ez árban kb annyi mint a gitár használtan talán egálban is lennék, ha eladnám a jelenlegi Les Paul-t.
Az erősítőtől semmiképp nem válnék meg, még dizájn elemként is remek.

Köszi a válaszaitokat!

Per aspera ad astra.

(#21786) BluEyes válasza Oryctolagus (#21783) üzenetére


BluEyes
őstag

Az Epi+Marshall kezdésnek tökéletes, pláne mivel már megvan :) Egy hangoló alkalmatosság kell még, mert hamis gitáron TILOS játszani. Ez lehet egy mobil applikáció is a telefonban.

A másik kérdést úgy értsem, hogy eladnád az Epit? Az fel se merül, hogy az elektromos mellé vegyél később egy akusztikust? Azt gondolom, hogy mindkét féle gitárnak megvan a maga szerepe és szépsége, és az a jó, ha a gitárosembörnek mindkettőből van otthon egy példány legalább. Gondold át! ;)

Ernie Ball húrt én nem veszek, mert szerintem egy hulladék mind, de ez nem friss élmény, hanem régi megtapasztalás alapján alakult így nálam, lehet mostanra javult a helyzet. Mindegy, nálam eljátszották a becsületet, van épp elég húrgyártó a piacon rajtuk kívül.
A méret (10-es) kezdésnek jó.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#21842) PETEE78


PETEE78
senior tag

Sziasztok!

Az ernie ball gitárhúrokból mi a neve annak a készletnek, ahol az E és A húr profilja nem recés? Vagy ilyen nincs is csak rosszul emlékszem? :)
Legalábbis így szeretném kipróbálni a húrozást. Mit ajánlotok? 10-46 ban gondolkozok vagy 10-52-ben.

You are being revived

(#21848) Eastman válasza Humbucker (#21847) üzenetére


Eastman
őstag

A menzúra; az aktív (rezgő) húrhossz a húrláb „híd” és nyereg „szemöldök” között. Nincs összefüggésben a bundok számával.

...talán annyiban, hogy a hosszabb menzúrás gitároknál a felső (nyak és test találkozásához eső) bundok közt picit nagyobb a távolság, tehát magasabb fekvésben kényelmesebben játszhatók.

...akkor pl Jim Rootnak miért vannak 22 bundos gitárjai?

Valszeg nem használja a nagyon magas hangokat, nincs szüksége két oktávos, 24 bundos gitárra. Mondom, ez független a menzúra hosszától. A menzúra hossza* - szerintem - inkább az ujjaid hosszával van összefüggésben. *Nálam most 582 mm, mert ez kényelmes.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21856) Moleman válasza bigrob (#21855) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem is van mindenféle, 24.75" Les Paul, 25.5" Strat, superstrat, akusztik, 34" basszus, mind megszokható, szerintem átlagos kezem van. A Gibsonon sem érzem semmi akadályát a drop D-nek, pedig csak 46-os E húrom van (ráadásul a Straton 42, superstraton 38, de ezek is tolerálják a lehangolást).

(#21861) brickm válasza Humbucker (#21853) üzenetére


brickm
őstag

Drop D-re majdnem minden menzúra jó. Csak megfelelő húrvastagság kell hozzá.
Ahogy az Eb-hez is.
A drop c, meg B azért már más. oda nem árt a hossz... de a húrvastagság is kell...nekem a 700mm-es menzúrán 9-es húrral dropB-n elég lazák a húrok.

(#21884) brickm válasza Retekegér (#21881) üzenetére


brickm
őstag

Műanyagból csináltam, de azt pikkpakk megeszi a húr. Pedig olyan műanyagból csináltam, amit a műanyag nyílászárósok használnak...jó rugalmas anyag, de nem bírta. Végül maradt a rézcső.

(#21891) Eastman válasza brickm (#21885) üzenetére


Eastman
őstag

Nem tudom elképzelni hogy' lehet kihozni a (minőségi) fát, az elektronikát, a hardvereket, a szegélyt, a kézimunkát, a húrt ( mondjuk az nem tétel), a shippinget, a profitot 50 ezer forintból. (Bocs, nem savazom, és nem akarom senkinek elvenni a kedvét, csak nem tudom elképzelni...) :U

Mi az a Mighty Might hangszedő? Az olyan mint a bifidusz eszenzisz? :((( Vagy ez amúgy egy 100k-s gitár, csak hősünk szabadulna tőle? :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#21914) csadi0011 válasza Eastman (#21910) üzenetére


csadi0011
őstag

:R Köszönöm!
Tetszenek a húros kottatanuló kották.

(#21945) csadi0011


csadi0011
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy csak 1 húromon ilyen deformációk jelentek meg? Majdnem minden érintőnél ilyen. Érdemes cserélni?

(#21999) Moleman


Moleman
addikt

Jó időre jegeltem a drágább új gitárok vásárlásáról szóló álmaim, viszont szükségem lenne még egy olcsó kísérletezős zúzós gitárra, néha akár drop H hangoláshoz is. (12-56-os húrokat néztem ki, jó lesz? Vagy az már pl drop D-hez túl kemény lenne? Szólózni nem akarok ezen.) A cél fix híd, 25.5" menzúra, humbucker. Kettő hangszert találtam, amik elgondolkodtattak: Cort KX5 vagy Jackson JS32QT? Tudom, hogy a Jackson jóval magasabb árkategóriájú, de viszonylag jó az ára. Hozzányúlni egyikhez sem akarok, jelenlegi állapotában használnám. A fájdalomküszöböm 50 ezer ft, úgyhogy ha meg tudtok erősíteni a Cortban, boldog ember leszek. :) Tetszik, hogy Vintage52, vettem már tőlük noname superstratot 40 ezerért, és idővel kiderült, hogy fantasztikus gitár.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#22003) nap válasza Moleman (#21999) üzenetére


nap
addikt

Amikor az sg-t vettem drop c-re volt hangolva 9-es húrokkal.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#22004) Moleman válasza lakisoft (#22000) üzenetére


Moleman
addikt

Köszi! Még egyiket sem fogtam kézbe, nem tudom mire számíthatok tőlük.

(#22001) Eastman
Igen, azt néztem már régebben is, standard, Eb, és drop D közötti váltásra tökéletes lenne, de durvább zúzásra már nem lenne jó a hibrid 9-46-os húr, és szeretnék annál maradni. És nagyon drága sajnos, annyiból jönne ki kb, mint a Jackson, akkor meg inkább legyen plusz egy gitárom. ;]

(#22002) Plazmacucci
Mit javasolnál ilyen felhasználásra? Barátibb áron nem is találtam olyat, aminek ennél vastagabb lenne az alja. Eb vagy drop D lenne a legfeszesebb, amiben használnám, drop C vagy drop H a leglazább.

(#22003) nap
Én is hangoltam már le H-ra a 9-42-es Stratomat, de nem volt nagy élmény. :D

[ Szerkesztve ]

(#22013) Saccco


Saccco
nagyúr

Keresgéltem a fórumban, de nem találtam választ.

Vettem egy Soundstation Yellowstone akusztikus westerngitárt (tudom gagyi :DDD ), viszont teljesen amatőr vagyok, most ismerkedek a dolgokkal... Nos ez a gitár fém húros, ennek megfelelően elég szépen vágja az ember ujját, konkrétan a pici fiam egyik ujját el is vágta, véres is lett a gitár. :( :DDD
Így kitaláltam, hogy húrt cserélek, mégpedig nylon húrra, a következő kérdések merültek fel:
- kárt teszek-e ezzel a gitárban?
- fog-e szólni? (Mondjuk, úgy mint egy sima alapból nylon húros akusztikus gitár vagy a más konstrukció miatt ne is gondoljak erre?)

Csak a tanulás idejére gondolom a cserét, utána visszahúroznám, persze nem mostanában. :DDD


Bal alsó

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22014) ataman válasza Saccco (#22013) üzenetére


ataman
aktív tag

Szerintem a nylon húrt nem tudod a fémhúros gitár húrlábához rögzíteni. Esetleg használj vastagabb húrkészletet. Mondjuk 12-est.

Samsung Omnia > Motorola Defy > Sony Xperia L > Huawei P8 > P10 > iPhone 12 mini

(#22015) Saccco válasza ataman (#22014) üzenetére


Saccco
nagyúr

Diós a nylon húr is.

Ilyen van azon is:

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22017) Moleman válasza ataman (#22014) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem sem lehet western gitárra nejlonhúrt tenni. Én is láttam már golyós végű sodort nejlonhúrokat, de a felső 3 húrból nem lesz olyan. Másrészt sokkal vastagabbak, át kéne alakítani hozzá a felső nyerget, így utána már nem tartaná rendesen az acélt. És valószínűleg a húrmagasság is túl alacsony lenne neki, ha valahogy mégis felmenne.
Gyárilag valószínűleg 12-essel van szerelve, azt az én ujjam se szereti, 14 év után sem, én 11-52-essel tanultam. Érzékenyebb ujjúaknak én inkább 9-42-es elektromos húrokat javasolnék, nem lesz túl nagy hangja, de legalább kényelmes. Ismerek olyat, akit az is bánt, de ott már lehet, hogy inkább az akaraterővel van a gond. :))

(#22018) BluEyes válasza Saccco (#22013) üzenetére


BluEyes
őstag

Fémhúrosra neylon húrt

Naszóval nem teszel benne kárt, ez is rendeltetésszerű használatnak minősül, és mint a példa mutatja, szólni is fog, elég jól. :K
A húrvég rögzítése fakultatív, tessék ötletelni. Pl. amelyikre lehet, arra köss nyugodtan csomót. Aztán lehet találni apró fém alkatrészt, amin van lyuk meg oldalról apró csavar, mondjuk vezeték beszorítására, ilyen pl. a sorkapocs v. csoki, amit a villanyszerelők használnak, na azt egy ügyes férfiembör szétcsapja, flexxel szétvágja és megcsinosítja a darabkákat, és máris kész a mobil húrvég. Légy kreatív!

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22019) BluEyes válasza Saccco (#22015) üzenetére


BluEyes
őstag

Az előzőhöz: mármint légy kreatív, ha dió nélküli húrkészletet akarnál föltenni! ;)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22021) Saccco válasza BluEyes (#22018) üzenetére


Saccco
nagyúr

Köszi! :R :DDD

(#22020) Eastman:
Az eladó is mondta, hogy igazából a nylon húrost szokták kezdéshez ajánlani, bár ő is fémhúroson tanult meg.
Egyébként csak egy hely jöhetett szóba vásárlásnál, speciális ok miatt. Árban ez fért bele, tokkal, grátisz kaptam egy pengetőt.
A boltban mutatott a srác egy nylon húrost is, de az külsőre és hangra sem annyira tetszett. Tudom, hogy a húrcserével olyanná/hasonlóvá fog válni ez is (feltéve, hogy cserélem :DDD ).
Hangolásra megfelelő lehet egy androidos alkalmazás és telefon is? (Bár kértem kölcsön egy hangolót is.)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22025) brickm válasza Saccco (#22021) üzenetére


brickm
őstag

"igazából a nylon húrost szokták kezdéshez ajánlani"
Mai napig nem értem, miért...
Vezetni is polski fiaton kéne tanulni. vagy mopeden.

(#22026) Saccco válasza csadi0011 (#22022) üzenetére


Saccco
nagyúr

&& (#22024) Moleman:
Guitar Tuner Free-vel pillanatok alatt behangoltam, vitathatatlanul szebben szól. :K

(#22025) brickm:
Az ok egyszerű, rohadt nehéz lefogni a fém húrokat (vágnak is). Gondolom már nem emlékszel a kezdő brickm-re. :DDD

Köszi a segítségeket. :)

szerk.:
Ilyen húrt kaptam hozzá:

D'Addario EJ32 Folk Nylon, Ball End, Silver Wound/Black Nylon Trebles

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22028) cucka válasza Saccco (#22026) üzenetére


cucka
addikt

Igen, a fémhúr vágja az ujjat az elején és nehéz lefogni, de majd megszokja. Csak az első pár hétben nehéz, utána ez a legkissebb probléma. Szerintem ezért kár nylon húrokkal vacakolni.
Ez ilyen, ha trombitálni tanulna, akkor alig bírná megfújni a hangszert, hogy szóljon, ha meg hegedülni, akkor az első évben az is kihívás, hogy megtalálja a hangokat. Ez egy ilyen műfaj szerintem.

Szerintem olyan hangszeren kell kedeni, ami ahhoz a zenéhez illik, amit játszani szeretne. Ez a "jobb nylon húroson kezdeni" dolog fasság. Ha sosem akart klasszikus darabokat vagy flamencot játszani, akkor semmi értelme.

(#22029) Moleman válasza cucka (#22028) üzenetére


Moleman
addikt

Én nejlonon kezdtem, mert az volt olcsó, aztán fél évvel később beszerztem egy normális gitárt. A túl széles nyak és a nagy húrmagasság miatt nekem azon sokkal nehezebb volt játszani, nejlonhúr ide vagy oda.

Ha kihagyás után sokat játszom akusztikuson, főleg ha csak valaki a kezembe nyom egyet (általában gyári 12-esekkel, de volt már 13-as is), a mai napig rojtosra szakadnak az ujjbegyeim, de már 8-10 éve egyáltalán nem fáj, bármennyire is látványos. A basszusgitár más tészta, azt 6 év alatt még nem tudtam megszokni, ritkán játszom.

(#22030) n000rbi


n000rbi
senior tag

Sziasztok,

egy kis tapasztalat, hátha jól jön majd másnak is.

Régebben sok évig gitároztam, de mióta dolgozom (9év) nagyon elsikkadt a dolog, ezért úgy gondoltam felfrissítem kicsit egy Squier Affinity HSS pack-kel (egy Champion 20-ast, puhatokot, hangológépet, kábelt adnak még hozzá). Megcsináltam a hülyeséget, megrendeltem neten, ráadásul a muziker-től. Kibontottam tegnap és ez fogadott.

Felhívtam őket, hogy a híd nincs igazán a helyén, ezáltal a húrok se, de be akarták adni, hogy ez így rendben van :W (nem beszélve arról, hogy a koptató csavarjai szinte mind ferdén voltak betekerve, egy iszonyat fos minőség, na)
Nyilván nem hagytam annyiban, elviekben ma jön érte a futár és visszakapom a pénzem.

Mindezek ellenére egy Squier-t szeretnék (mert Fenderre nincs többszázezrem), de feljebb léptem, egy Classic Vibe '50s a kiszemelt, ezúttal viszont egy hangszerüzletben személyes vizsgálat után :P

(#22062) Pelengátor


Pelengátor
újonc

Sziasztok!
Úgy érzem, elérkezett a pillanat, hogy megvegyem életem első gitárját...

Abszolút kezdő vagyok, gitárt még csak képernyőn láttam.
Az utóbbi két hónapban rengeteget kutakodtam a neten ebben a témában, de a sok információtól
teljesen összezavarodtam. Egyszóval a segítségeteket kérem!

A preferenciáim:
- csak használt, jóáras cuccot akarok venni
- elektromos gitár+kombót szeretnék
- forma mindegy: egyiket sem ismerem
- elég kicsik a kezeim, gondolom a vékonyabb nyak előnyösebb lenne
- kényelmes, könnyen játszható legyen
- ki szeretnék próbálni minden műfajt
- fix húrláb, hogy kevesebb legyen a gondom
- az ár max 80-90e (együtt az egész)

Azzal is sokat segítenétek, hogy milyen márkák, típusok között keresgéljek.
De konkrét ajánlatokat is szívesen veszek.

Mindenféle kezdőknek szóló tanáccsal is bombázhattok.

Előre is köszönöm!!!

(#22063) bigrob válasza Pelengátor (#22062) üzenetére


bigrob
őstag

Ha kicsik a kezeid kisebb menzúrájú gitárokat nézegess

pl
Squier telecaster, ha mázlid van kifogsz egyet valami penge kis hangszedő szettel 50 körül
Squier strato se lehet rossz választás
Epiphone les paul studio
Vintage v100

Ibanez fix húrlábas verziók (ezeknek nagyobb a menzúrája)

nézegess gsfanaticon

oszt' a többiek majd mondanak még valamit :)

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#22065) Eastman válasza Pelengátor (#22062) üzenetére


Eastman
őstag

Melyik gitáros fut legtöbbet a tracklisteden? Milyen gitáron játszik?

Minden nagynevű hangszergyárnak vannak ún. belépőmodelljei, amelyek jellemzően Ázsiában készüknek, viszont méreteiben megegyeznek a kvázi csúcsmodellel. Ezek között érdemes nézelődni. Ha tényleg kicsi a kezed akkor a Gibson → Epiphone → (Vintage) Les Paul vonalon gondolkodnék.

...vagy Fender → Squier Mustang vagy Jaguar.

Itt találod a népszerű elektromos gitárok (aktív, rezgő) húrhosszát. Nézz rájuk, csemegézz, használd a gugel képkeresőt!

(Nekem is rövidek az ujjaim, nekem pl. a Stratocaster aktív húrhossza, más néven menzúrája sajnos már hosszú.)

Most mobilról írok, de délelőtt átböngészem neked a gsfanatic.hu oldal apróhirdetéseit és linkelek konkrét, ha megbánnád akkor is eladható darabokat. Addig írd meg pls., hogy ki a kedvenc gitárosod...

Kombóból (kombinált; erősítő és hangszóró egybeépítve) én a Roland Cube sorozatot ajánlom. Keresd a #22057 hozzászólásom. (Csak a kezelőpaneleket látod ott a funkciógombokkal, maga a cucc élőben pontosan úgy néz ki mint egy fekete kocka.) Típusszám = Wattok száma. 60-tól egy átlagos szobában már falbontás történik. :)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22097) cucka válasza Moleman (#22095) üzenetére


cucka
addikt

A hangkitartásra pont negatívan hat szerintem.
Ugye a sustain azt jelenti, hogy a húr mennyi ideig rezeg. A leghosszabb sustaint szerintem akkor éred el, ha olyan hidad van, ami a rezgéseket nem a gitárt testébe továbbítja.

Mondjuk én basszusgitáron tolom, ott a sustain nem kifejezetten fontos, sőt, inkább ártalmas, szóval nem értek a lovakhoz.

(#22093) Saccco
Egy elektromos gitár sokkal halkabb, mint egy akusztikus. Ettől még van hangja, lehet, hogy a szomszéd szobába át fog hallatszani, de biztosan nem lesz annyira zavaró.

[ Szerkesztve ]

(#22103) Moleman válasza NeoPampalini (#22101) üzenetére


Moleman
addikt

:C Még viccesebb, ha nincsenek rögzítve az anyák, és húrcserekor neked kell kitalálni a menzúrát (elég valószínű).

De isten bizony jó hangja van ennyi pénzért. Nem tudnám megmondani, hogy mire hasonlít, de kellemes.

[ Szerkesztve ]

(#22116) kemotox


kemotox
addikt

Akkor beszállok én is
Nagyon elvont, már-már szinte semmi köze nincs is a gitáros dologhoz, de végülis ügyesen és ötletesen fogadta a "na most akkor nulla húrral" kihívást :D

(#22122) brickm válasza csadi0011 (#22120) üzenetére


brickm
őstag

náluk 60Hz van :D
Akkor láttam ilyet utoljára élőben, amikor autotransformátorral ('la indukív feszültség osztás) készített egy haverom gitárkombót.
(szerinte)Kicsi kellett hozzá, hogy hozzáragadjon a húrhoz.(persze a 100volt is tud fájni ha váratlan)

Szerencsére nekem elég magas az ellenállásom, a 90voltos telefonvonal is csak bizserget. A 450voltos üzemi kondi meg olyan, mintha rávernék csavarhúzónyelével a körmömre. :D szerencsés alkat vagyok.
Van egy kombóm, amibe ha bedugom a gitárom ráz...de én nem érzem, csak ha valaki hozzám é, azon ver végig. vicceskiscucc.

[ Szerkesztve ]

(#22141) csadi0011


csadi0011
őstag

Felhevített fémgolyó + húrok
Az elején érdekesnek indult, de inkább frusztrált már, hogy mit csinál.

(#22198) Moleman


Moleman
addikt

Húrokat cseréltem a superstratomon, nem volt itthon 8-as (az volt rajta eddig), úgyhogy noname olcsó 9-es készletet tettem rá. Érzésre jó lett, de a vastag E húr nagyon rezonál erősebb pengetésnél (12. bund alatt kb mindenhol, üresen is), számíthat ennyit, hogy 38-as helyett 42-es? Emeltem fél menetet a tremoló lábain, de alig csökkent a csörgés. Vagy a húr lehet ennyivel rosszabb? Az amplitube grafikus hangolóján látszik, hogy nem tiszta a hullám, míg a többi húron igen, azok nem is zörögnek. A nyakpálcához nem nyúltam, de a 9-es húroknak pont hogy jobban kéne húzniuk, nem hiszem, hogy az lenne a gond.
Újra lecserélni most nem tudom, nincs itthon megfelelő húr, 8 vagy 9 kéne rá, még nem döntöttem el, talán 9-essel egyszerűbb, a Straton úgyis azt használok.
Már bánom, hogy nem fogattam vissza a régi szakadt húrt újra, satus tremoló.

És ha már húrvásárlás: jövő héten megyek az Andertons-ba, van valakinek valami javaslata, kívánsága, hogy mit próbáljak ki? :)

(#22199) kemotox
Én is reménykedek, hogy bent lesz valaki ismerős, ha más nem, Bea vagy Matt. De írok előtte Chapmannek is, hátha arra jár.

[ Szerkesztve ]

(#22225) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Na, fel-, pontosabban visszakerült a baltára a szegény ember "új" húrkészlete... Kifőztem, egy pár hétig még jó lesz... :DDD

(#22227) NeoPampalini válasza bigrob (#22226) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Én eléggé favágó módon csinálom: forrásban lévő vízbe belelöttyintek egy adag húrtisztító folyadékot, aztán kb. fél órán át főzöm... :DDD A végén kipakolom egy száraz rongyra a húrokat, aztán miután kihűltek, megpörgetem hogy hamar megszáradjon. :D

Atyaég, nem gondoltam volna, hogy erről valaki egy majdnem fél órás videót is csinál :Y Boiling Bass Strings?? Does it Work? (How to Boil/Change Bass Strings)

(#22239) atomeec


atomeec
senior tag

Kicsit körülményesen, de ma sikerült átvennem az új kedvencem. Egyúttal el is bizonytalanodtam a multieffektekben...Nagyon minimális hangzásbeli különbség van, a tipikus Les Paul hangzásból szinte semmi. Tegyük hozzá, hogy lehet a hangszóró a ludas, 5.1-es Logitech, de fejhallgatóval sem ájultam el tőle. Guitar Rig-ben viszon már kellemesebb volt (muszáj volt kipróbálni máshogy is).

[L:/dl/upc/2016-03/15/167335_gfrsvdst96vfgmce_camerazoom-20160315163645774.jpg](IMG:/dl/upc/2016-03/15/167335_gfrsvdst96vfgmce_camerazoom-20160315163645774.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

Sajnos csak telefonom van fényképezni...
Nagyon örülök neki, Youtube-on, egyéb helyeken írák, hogy előfordulhat festési hiba rajta, én nem találtam, külsőre nagyon szép, egyedül a potméterek sapkái vannak silány módon rátéve, nem merőleges a tengelyre egyik sem.

Holnap körbejárom még, mert állítani kell rajta. A boltban nagyon rendes volt az eladó, átnézte (még szombaton megérkezett és ott várt bontatlanul, de csak ma volt fizetés) előttem, kiegyenesítette a nyakat (de minek...). 12. bundnál szinte 2mm sincs a húrmagasság és erősebb pengetésnél előfordul egy kis zörgés. Kár, hogy a hosszú hétvége utolsó délutánján kaphattam csak meg. Sebaj, holnap meló után esem is neki :))

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.