Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gimp

Hozzászólások

(#201) Lorenz válasza x123456 (#200) üzenetére


Lorenz
csendes tag

Nekem is ezt sikerült leszűrni a postokból... minden bizonnyal kicserélték a régit erre.

Akkor megpróbálom majd avval a funkcióval végigvinni a feladatot. :-)

Köszi a segítséget! :R

k

(#202) x123456 válasza Lorenz (#201) üzenetére


x123456
aktív tag

Ezzel csak az a bajom, hogy amit a Keep...-ről olvastam, az nem egészen arról szólt, amit a lock funkciójaként ismertem, de majd megnézem még1x (sajnos az online helpben elég nehézkesnek tűnik a keresés :) )

(#203) Eastman


Eastman
őstag

[link] Vajon lehetséges az első 9 másodpercből GIMP-el egy .gif-et csinálni? :U

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#204) Jester01 válasza Eastman (#203) üzenetére


Jester01
veterán

Biztos, de én mencoder és imagemagick párossal csináltam.

Jester

(#205) Eastman válasza Jester01 (#204) üzenetére


Eastman
őstag

:D :))

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#206) Cane


Cane
őstag

Halihó!

Van a gimphez ilyesmi polárszűrő effekt?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#207) x123456


x123456
aktív tag

Tudjátok, milyen formátumban kell menteni a képet ahhoz, hogy transzparens hátteret kapjak?
Ha jól értem+látom, a GIF, a JPEG és a PNG feltölti a hátteret.

(#208) x123456 válasza x123456 (#207) üzenetére


x123456
aktív tag

Storno... a képnézegetőm volt hülye...

(#209) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Sziasztok!

Eddig a vírusirtós topikban voltam csak jelen, de beköszönök ide is, mivel szeretek képet szerkeszteni.
Szimpatikus a GIMP, mint egy legális, ingyenes, sokat tudó szoftver, de épp az utóbbi tulajdonságát (a nagy tudást) nem tudom kihasználni.

Például, ha sok képet rakok össze, az 3 szoftverrel történik:
- PhotoFiltre, mert azzal tudok könnyen képet kicsinyíteni, és nagyon jó minőségben hajtja végre.
- Paint, amiben egymás mellé rakom a képeket beillesztéssel, egy nagy vászonra.
- GIMP, amivel elmaszatolom a képek szélét (szerintem ez szebben maszatol, mint a PhotoFiltre).

Elmondaná valaki, ha megkérem, hogy hogyan kéne ezt az egészet csak GIMP-ben megcsinálni? Már próbálkoztam, és béna vagyok.

Youtube tutorialok nem jók nekem, mert nem tudok kiigazodni, nem segítenek, és sokszor angol nyelvűek... :( Már megnéztem egyet, ott sminkelést mutattak, háát.... Nem tudtam követni, mikor hova kattintott...

(#210) Brutforsz válasza 12-es csaj (#209) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Egy hasonló igényre dobtam össze egy GIMP-es útmutatót, szerintem neked is jó lesz azzal a kiegészítéssel, hogy képet átméretezni a Kép > Kép átméretezése menüpontban lehet. Ha mégsem sikerült érthetően írnom, akkor jelezd.
(Nem tudok rájönni, mit értesz maszatolás alatt.)

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#211) 12-es csaj válasza Brutforsz (#210) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Maszatolás alatt, amivel el lehet tüntetni például ragyákat, pattanásokat. Na, arra egész jól tudom használni a programot.

(#212) 12-es csaj


12-es csaj
senior tag

Lenne még egy kérdésem.

Valakinél láttam, hogy úgy radírozott körbe egy embert, hogy nem fehér lett, hanem eltűnt a "papír" alóla. Tehát a végén az emberke lett a képfájl határa. Úgy könnyen be lehet később rakni azt egy másik képre, körvonal nélkül.

Mindenfelé kerestem ezt a funkciót, de nem találtam. Hol van?

(#213) Brutforsz válasza 12-es csaj (#212) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A bmp és a jpeg típusú képeknek nincsen olyan leíró részük, amely az átlátszóságot szabályozná (alfa-csatorna), ezért van az, hogy ezekbe beletörölve valamely színt helyez oda a program. Az általad kívánt kimenethez át kell váltanod olyan formátumba, mely kezeli ezt a helyzetet, ilyen például a GIMP alapértelmezett formátuma, az xcf, illetve a png -- utóbbit a kész kép mentéséhez érdemes választani.

Miután megnyitottad a jpeg típusú képet, a Rétegek ablakban jobbklikk a Háttér feliratú sorra (tulajdonképpen ez most az egyetlen réteg), majd Alfa-csatorna hozzáadása. Így már teljesen üres területre töröl a radír (is). Mentés xcf-ként.

Amikor végeztél a kívánt figura körberadírozásával, Kép > Kép automatikus vágása. Mentés png-ként.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#214) 12-es csaj válasza Brutforsz (#213) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Megnyitottam a JPEG képet /Réteg / Átlátszóság / Alfa-csatorna hozzáadása, úgy sikerült. Most éppen törlöm, ami nem kell róla, aztán ha elakadok, kérdezek. :)

(#215) 12-es csaj válasza 12-es csaj (#214) üzenetére


12-es csaj
senior tag

Sikerült. Nem lett túl szép az elnagyolt háttér, és a rossz körülvágás miatt, de legalább azt megtanultam, hogyan kell az ilyesmit.

A körülvágottat a GIMP kiterjesztésében hagytam, és készítettem egy új fájlt, ugyanabban a kiterjesztésben. Ott a paletta eszközeivel (ecsettel és elmosással) kreáltam egy hátteret, s ráraktam Megnyitás / Új rétegként a körbevágottat.

(#216) BaziJoe00


BaziJoe00
tag

esetleg valaki tudja hogyan lehetne beállítani gimpben azt hogy amikor megfordítom a tollat akkor ne fessen a beállított színnel hanem radírozzon?
(wacom Bamboo táblám van)

(#217) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Életemben először szeretném a GIMP-et használni, mégpedig ezért.
Képzelj egy adag scannelt bélyeget, például így. Ezen a képen egyesével kijelölöd a bélyegeket, majd a program lementi külön, egyesével a képeket.

Nekem ami elsőre eszembe jutott - pont ezért kell egy megoldás - hogy Paintbe megnyitom a példaképet, kijelölöm a darabot ->másolás -> irfanview -> beillesztés -> mentés.

Itt van 1 megoldás.
Kell hozzá 1 gimp, 1 deskew plugin, és maga a script.

El tudja valaki magyarázni, hogyan kell ezt használni?
Valamint a plugint és scriptet feltelepíteni?

(#218) Brutforsz válasza aclandiae (#217) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A Deskew plugin csak akkor kell, ha automata kiegyenesítést szeretnél, erre alapesetben nincsen szükség.

A szkriptet úgy tudod telepíteni, hogy DivideScannedImages.scm fájlt bemásolod
-- Windows Vista és Seven alatt a C:\Users\Your User Name\.gimp-2.6\scripts
-- Windows XP alatt a C:\Documents & Settings\Your User Name\.gimp-2.6\scripts
-- Linux alatt a ~/.gimp-2.6/scripts könyvtárba.

A GIMP-et elindítva megnyitod a képet, majd a Szűrők > Divide Scanned Images menüpontot kell választanod.

A szkript úgy működik, hogy vesz egy mintát a háttérről (hogy melyik sarokból, azt a Background Sample Corner pontban tudod megadni), majd ez alapján kijelöli azokat a téglalapokat, ahol nem csupán a háttérszín található -- ezek a tulajdonképpeni képek.

Amit az alapbeállításokon változtatni érdemes -- most a próbaképre vonatkoztatva:
-- Abort limit legalább 11-re: ez azt mutatja meg, hány képet fog kivágni
-- Save and Close Extracted Images elé pipa: így teljesen automatikus lesz a produkció
-- Save File Type png-re: elkerülendő a további minőségromlást.

Ezután futtathatod.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#219) aclandiae


aclandiae
senior tag

(#220) Jester01 válasza aclandiae (#219) üzenetére


Jester01
veterán

ImageMagick biztos megoldja, csak az nem klikkelgetős ... gondolom az neked nem tetszene :(

Jester

(#221) Brutforsz válasza aclandiae (#219) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Ahogyan Jester01 is mondja, erre - a szabad szoftverek világában - az ImageMagick lenne az igazi megoldás, mert a GIMP-ben nincsen makrórögzítési lehetőség - ez van a Photoshopban (nyilván sok egyéb más mellett) 215.000 HUF + ÁFÁ-ért.

Azt még megemlítem, hogy GIMP-pel is megoldható lenne a feladat, de szintúgy, ahogy az ImageMagick esetében sem, nem fog menni klikkeléssel, gyakorlatilag kellene írnod egy saját szkriptet a feladatra, majd azt lefuttatni a képek halmazán.

Ez nem annyira bonyolult, de még nekem is - aki azért egész jól ismerem a programot - messze meghaladja a tudásomat, nagyon sokat kellene ahhoz dolgoznom, hogy használható útmutatóval tudjak szolgálni.
(Ezt méltányolható okból - ti. lusta vagyok mint a Föld - nem fogom megtenni. :D )

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#222) marihonalja


marihonalja
csendes tag

Hello

fényeffekt textúrát csinálok egy játékba. Fogtam és nyomtam a feketére egy lightning effectet, de mivel nem volt elég élethű még egy supernovat- is kapott, amivel szép fénysugarai lettek. A probléma ezzel az, hogy ezeknek a fénysugaraknak a hosszúság nem kontrollálható, így elérik a kép szélét, és a játékban a textúraterület szélén egyszer csak egy jól látható vonalban megszűnik a fényeffekt (egyébként egy egy add műveletet végző shader textúrája, ahol a fekete teljesen átlátszó. Szóval valami módszer kéne nekem ami a kép széleit elérve szépen egyenletesen lassú átmenettel a zöldes sugarakat full feketébe viszi át a kép szélére érve.

[link] (a kisebb képek az ún mipmapok, azokkal nem kell foglalkozni)

(#223) glutamin


glutamin
őstag

Pár napja elérhető a 2.8.0 RC1. Végre van single window :C

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#224) meoindil válasza glutamin (#223) üzenetére


meoindil
aktív tag

Megjelent a 2.8 stabil kiadása is!

(#225) olivera88


olivera88
veterán

Eltűnt az eszköztár alsó része ahol kellene ceruzát v ecsetet váltani, bezártam az eszköztárat azután történt ez. Hogy lehetne azt visszavarázsolni? A 2.8 verzióról van szó.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#226) Brutforsz válasza olivera88 (#225) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

A kis négyzetben kis háromszöget ábrázoló kis ikonra kis kattintás után ("Ezen lap beállítása") Add tab / Lap hozzáadása > Tool options / Eszközbeállítások. Ha az eredeti helyén már nincs kis ikon (a többi lapot is bezártad), akkor ahol találsz, ott add hozzá a kívánt lapot, majd húzd át ide.

Másik megoldás: Windows > Dockable dialogs > Tool options, és utána húzod a kívánt helyre

[ Szerkesztve ]

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#227) pakriksz


pakriksz
őstag

hello

Van egy szürkeárnyalatos képem, amin a "legkisebb" szín az abszolút fekete, a legnagyobb pedig világosszürke.

Na most én ezt szeretném úgy kifényesíteni, hogy a mostani levilágosabb terület (ami most világosszürke), fehér legyen, és persze vele a feketét is feljebb húzni, de csak addig hogy a legvilágosabb pontok ne menjenek túl az abszolút fehéren, így ne vágódjon le színinformáció.
Röviden az kéne hogy világosabb legyen a kép, de csak annyira hogy ne vesszen el színinformáció.

Erre van valami módszer, vagy valami szaknév?

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#228) hopehu


hopehu
tag

Sziasztok
Tudja valaki, hogy a 2.8-asban miért nem lehet jpeg-ben vagy bmp-ben melmenteni a képet, miért cska a saját file-ban és annak a zomorített verzióiban engedi...? Illetve, hogyan lehet nem online konvertálni és lehetőleg ingyenessel a saját kiterjesztésű gimp fileokat?
A korábbiban lehetett minden gond nélkül... Nem értem, ez miért nincs benne :D
Köszi előre is, üdv nektek :D

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#229) Rimuru válasza hopehu (#228) üzenetére


Rimuru
veterán

Mentés helyett használd az exportálást.

Vigyázat, csalok!

(#230) hopehu válasza Rimuru (#229) üzenetére


hopehu
tag

... és tényleg. KÖSZI :D

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#231) pakriksz


pakriksz
őstag

hogy lehet ebből a foshalmazból kiirtani a fantomlayereket?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#232) n00n válasza hopehu (#230) üzenetére


n00n
őstag

De szerintem közli is, hogy azt használd. :)

(#233) hopehu válasza n00n (#232) üzenetére


hopehu
tag

Lehet, de akkor ezek szerint nem figyeltem rá, nem vettem észre :D

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#234) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Sziasztok!
Hogyan lehet NCS színpalettát varázsolni a gimpbe?
Köszi előre is!
Csaba

(#235) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Alapvető dolgora nem tudok rájönni a gimp-el. Melyik menüpont alatt találom azt amikor mondjuk ennek a képnek a fölösleges részeit (fehér) le tudom csípni?

szerk: A hátteret a notebook méretéhez szeretném igazízani. Nagy nehezne megcsináltam, úgy, h állítgattam a háttér képpontjaid, de nem hiszem, h 10 percig kéne ezzel szórakozni. Van vmi más módszer?

Windows alatt a paint-el kb 1 másodperc mert lehet állítani a hátteret kézzel.....

[ Szerkesztve ]

(#236) hopehu válasza spyduck (#235) üzenetére


hopehu
tag

A 2.6-osban a Kép menüpontban volt, Vágás a kijelölésre, nagyjából a legördülő lista közepén... ilyesmit kellene keresni az újabban is, de azt csak otthon tudom nézni és azt fejből nem tudom... :)

[ Szerkesztve ]

SC2, Disciples 3 & GT5 and H6 4ever

(#237) spyduck válasza hopehu (#236) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm megvan. :R

(#238) Eastman


Eastman
őstag

Sziasztok!

Két oldalas .pdf doksira szeretnék szöveget írni és a szerkesztés után ugyan úgy .pdf-re menteni. Látom is szépen rétegenként a szerkesztőben, rá is tudok írni, de az a gondom, hogy a "Nyomtatás fájlba" után csak az első oldalt menti, a 2. sehol. :U

Mi lehet a megoldás?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#239) kispx válasza Eastman (#238) üzenetére


kispx
addikt

Ha jó tudom, akkor a GIMP-pel segédeszköz nélkül nem lehet megcsinálni.

Link
De a GraphicsMagick program a többrétegű MNG fájlt (de elvileg a többrétegű XCF fájllal is működnie kell) tud konvertálni PDF formátummá.

(#240) reveszti


reveszti
csendes tag

Helló! Van egy régi képem, beszkennelve. Erről szeretném valahogy eltüntetni vagy legalább halványítani a kávéfoltot... Valaki tudna ebben segíteni? Köszi :)

(#241) trisztan94


trisztan94
őstag

Sziasztok!
Egy plakátot terveznék, ahova Guide-ket raknék, hogy a részeket elkülönítsem vizuálisan magamnak. Centiméterben van meghatározva a mérete a képnek, és a 20. centihez kéne az első guide, de az Image->Guides->New Guide, ami ugye arra való, hogy precízen oda helyezzük el csak pixelt fogad el. Van erre valami lehetőség, hogy centiben mondjam meg neki, hogy oda meg oda rakja?

Köszi!

[ Szerkesztve ]

https://heureka-kreativ.hu

(#242) Brutforsz válasza trisztan94 (#241) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Egy közelítően jó megoldáshoz való ötletem:
Rectangle Select > tetszőleges téglalapot kijelölsz
Tool Options > Position: cm > 20.00*
Image > Guides > New Guides from Selection
Select > None
A 3 felesleges illesztővonalat a Move Tool segítségével eltávolítod

* mivel a digitális képalkotásban sajnos még mindig a szerencsétlen inch az általánosan használt mértékegység, így nem fogod tudni pontosan 20 centihez tenni, mert pl. 300ppi mellett a célhoz legközelebb eső pixel a 2362-es lesz, ami átszámítva ~19,998266666667 cm

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#243) trisztan94 válasza Brutforsz (#242) üzenetére


trisztan94
őstag

Köszönöm szépen, tökéletesen működött!

Az a (majdnem) 2 ezred cm annyira nem zavar

https://heureka-kreativ.hu

(#244) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Üdv!

Lenne egy alfa csatornás png képem és szeretnék a meglévő szöveg alá még írni.
Odáig jutottam vele hogy a "réteg határvonalmérete" pontban megadtam a kívánt plusz méretet de alul teljesen fehér az a rész.
Megpróbáltam aláírni valamit de azonkívül hogy nem látszik amit írok még nyit egy új réteget is.
Hogyan kéne ezt csinálnom hogy jó legyen?

(#245) Misi 007 válasza Misi 007 (#244) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

Közel egy órányi keresgélés után rájöttem hogy a "Kép" majd "Rajzvászon illesztése a rétegekre" a megoldás! :DDD

(#246) sphe válasza 12-es csaj (#211) üzenetére


sphe
senior tag

Neked egy program kell, a Photoscape. Mindhárfmat tudja egy programon belül és könnyű kezelni.

(#247) Romvr


Romvr
őstag

Sziasztok,

Egy elég "extra" kérdésem lenne:

Létre akarok hozni egy olyan négyzethálót, amiben egy előre elkészített minta ismétlődik. Tehát Pl, egy sárga elefánt képe egymást követi egy 100x100-es hálóban. Úgy mint egy matekfüzet négyzetrácsai.

Nah ilyet hogy tudok csinálni? Kézzel persze berajzolhatom, de az se nem pontos, se nem szép, se nem gyors.

Ebben kellene egy kis segítség.

Előre is köszönöm:

Romvr.

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#248) Brutforsz válasza Romvr (#247) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

Filters > Map > Tile... (most nincs előttem magyar nyelvű változat, kb. Szűrők > Térkép > Csempe... lehet)
Ha pl. a sokszorozni kívánt mintád egy 120x160-as kép, akkor 100x100-as ismétlődéshez 12000x16000 célméretet megadva elkészül a kívánt kép.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#249) Romvr válasza Brutforsz (#248) üzenetére


Romvr
őstag

Köszi! Pont erre volt szükségem! :R

Angolul tökéletes, azt használok, a Magyaron, lehet hogy szégyen, de nem tudok eligazodni :)

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#250) glutamin


glutamin
őstag

Sziasztok!

Azt be lehet valahol beállítani, hogy minden indítás után már alapból egyablakos módban legyen? eddig nem sikerült ezt a beállítást rögzítenem.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gimp
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.