Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39751) zalman90


zalman90
őstag

olyan kérdésem lenne , van-e valakinek p35-ds3 lapban bármilyen 4x1gb os ram ? fontos lenne megtudni lehet -e valami gond , mert azt hallotam nem jól kezeli a 4 modult a lap

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39752) belaazallat válasza zalman90 (#39751) üzenetére


belaazallat
addikt

Rosszul hallottad! Nézd meg Emre konfigját.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39753) zalman90 válasza belaazallat (#39752) üzenetére


zalman90
őstag

Rosszul nézted ! Nézd meg Emre konfogját.

Giga EX38 DS5 és 4x1gb kingmax

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39754) emre válasza zalman90 (#39753) üzenetére


emre
veterán

Ne basztasd a haverom. :DDD
Hidd el Ő jobban tudja, csak az összes nálam előfordult alkatrészt nem tüntetem fel. :U
Volt nálam P35-DS3, P35-DS4 (ezt most árulom) És a jelenlegi EX38 DS5

Kicsit több fesz kell a ramoknak és simán mennek. Nem kell túlkomplikálni a dolgot.
A legyolcsóbb mezei 800-as Kingmaxok simán jók, de ki lehet fogni 1066-os ramokat is amik mennek 600-on.(cl5-ben)
De erről már volt szó, és akkor is értetlenkedtél.
Linkeltem is a 600-on futó ramokról képet. :U

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39755) zalman90 válasza emre (#39754) üzenetére


zalman90
őstag

nem baszatatom , csak ő nem bír engem :((

ezt hogy több fesz kell a hyperx-eknek ez fel tűnt, 2.4v alatt hibáznak, de csak szintetikus teszt programokban , igy "túlfeszelve" meg elég melegek a hűtő bordák, vagy ez nem gond?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39756) emre válasza zalman90 (#39755) üzenetére


emre
veterán

Csak Kingmax 1066-os ramjaim voltak, mert a giga ezt szereti, és olcsó, megbízható.
Más kérdés hogy a bios csak 800-asnak látja, de ezzen könnyen lehet segíteni. :K
Nekem a 4x1Gb hoz +0,2volt van adva a biosban, de lehet a DS3-ban ezt sem kell. Az X-lapok sajnos nem az alulfeszelt tuningról híresek. :DDD

A HiperX-ekről meg lehet a ram-os,vagy tuningos topikban több információt találsz.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39757) zalman90 válasza emre (#39756) üzenetére


zalman90
őstag

igazábol mind1 , mert crucial ramokat veszek 4x1gb

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39758) sz.j válasza zalman90 (#39757) üzenetére


sz.j
nagyúr

"...mert crucial ramokat veszek "

Az nem rossz választás, mert bár igaz, hogy nekem P35-DS4 lapom van, de ebben "szárnyalnak" a 2×1GB, de még a 4×1 GB, 1066MHz-es Crucial Ballistix memóim is.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39759) zalman90 válasza sz.j (#39758) üzenetére


zalman90
őstag

nah, te nagy tuningos vagy , nálad mit mentek a crucial ramok?:D vagy nem nézted még?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39760) sz.j válasza zalman90 (#39759) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hogy nem "néztem volna még"?
Úgye ezt nem mondtad komolyan?!? :D

Mert itt a topikban is többször leírtam, íme, de a honlapomon is láthatók az eredmények, például ez a 1322MHz is.

;)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39761) zalman90 válasza sz.j (#39760) üzenetére


zalman90
őstag

wow. :Y ezek a crucial ramok ugye ;]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39762) sz.j válasza zalman90 (#39761) üzenetére


sz.j
nagyúr

Persze, hogy azok (2×1GB), mint ahogy az a képeken is látható.

Amikor még meg volt a másik kit is, akkor a 4×1GB valamivel nagyobb fesszel és MCH OV fesszel kb. 1250Mhz-t mentek.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#39763) emre válasza zalman90 (#39761) üzenetére


emre
veterán

Pedig ez is akkor lett linkelve amiről már beszéltem, csak oda kellene figyelni kicsit.
Esetleg rákeresni a témára, nem megvárva hogy tálcán teszik eléd az információt.
De úgy látszik tényleg elég értetlen vagy. :DDD
Szóval ne csodálkozz ha néhányunkat irritál a hozzáállásod. :U

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39764) zalman90 válasza emre (#39763) üzenetére


zalman90
őstag

fiatal vagyok még és értetlen :P

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39765) proci985 válasza belaazallat (#39738) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

gyenge a felfogatása a hűtőnek, olyankor teljesen normális, hogy a magok hidegebbek a kupaknál. nálam az AC7el is ugyanez a helyzet, nem a lap és nem a progik a hibásak emiatt.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#39766) belaazallat válasza proci985 (#39765) üzenetére


belaazallat
addikt

Aham. Megnézted milyen a felfogatása? Ha nem, segítek csavaros, iszonyat meghúztam a csavarokat, tuti nem ez a baj.
Vagy nem ezt érted gyenge felfogatás alatt?

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39767) zalman90


zalman90
őstag

olyankor mi van ha beledugom a mikrofont az alaplap hátső hang csatlakozójába, a rózsaszínbe , de nem történik semmi

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39768) emre válasza zalman90 (#39767) üzenetére


emre
veterán

Ha a te gépedről van szó akkor ez így természetes :P

Esetleg próbáld meg a Realtek panelján kikapcsolni az előlapi hang érzékelést.
Kalibrálni a mikrofont.
Rosszabb esetben új hang driver kell.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39769) zalman90 válasza emre (#39768) üzenetére


zalman90
őstag

kac kac :o :P

újra tettem a drivert és semmi , nem észleli ha fel dugom neki a mikrofont, az összes többi kimenet jó.

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39770) emre válasza zalman90 (#39769) üzenetére


emre
veterán

Ugyanazt a drivert újra?
És ha szabad kérdeznem miért is?

Esetleg a Realtektől kellene a legújabb. :U

Ezt átkapcsoltad?

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39771) zalman90 válasza emre (#39770) üzenetére


zalman90
őstag

nekem nem igy néz ki a cucc , nincs is ilyen beállitás , adsz 1 linket ahhoz ami neked van?

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39772) zalman90 válasza zalman90 (#39771) üzenetére


zalman90
őstag

sikerült, télleg az volt a gond hogy le kellet tiltani az előlapi mikrofont :R :R :R köszi a helpet

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39773) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Gigabyte p35-ds3 rev 1.0 lapom van jelenleg geil ultra 2x1 gb 800mhz ram. Cserélni akarom a memót 2x2gb-ra Kingston HyperX Tall HS 1066-ra ,de a Giga honlapján az 1066-os memó csillaggal van jelölve.Akkor ez most mit jelenthet,nem biztos,hogy működik? Vagy maradjak a 800-s nál mert nincs akkora jelentősége a teljesítményben? Köszi a választ.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#39774) emre válasza Dan-szan (#39773) üzenetére


emre
veterán

2x2Gb-ot könnyebb húzni, mondom én de nekem is 4x1Gb ram van.
A geil ramokat asszem szereti a lap, de a kingstonról nem tudok nyilatkozni. :F

Ha nem tuningolod és nem bencsmarkokkal játszol nincs nagy jelentősége, hogy 800-as vagy 1066-os ram van a gépben.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#39775) t0m_


t0m_
tag

szevasztok,

az miért van, hogyha rádugom a 4tűs pwmes cpu hűtőt (gyári intel) a cpu fan nevű slotra, akkor nem megy a venti, de ha a system 2-re akkor megy?

t

(#39776) lsc válasza t0m_ (#39775) üzenetére


lsc
nagyúr

A bioszban átállítottad pwm-re a szabályozást /ha jól emlékszem így szerepel/.

Az élet kegyetlen .

(#39777) belaazallat válasza emre (#39774) üzenetére


belaazallat
addikt

Korábban két kollégának is Kingston HyperX ramokkkal gyűlt meg a baja. Giga lap nem komálja őket!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39778) MZsoltee válasza Dan-szan (#39773) üzenetére


MZsoltee
veterán

Menni fog!

Nem kell drágábban kittet venned veszel 2*2GB kingmaxot, ha magas FSB-s tuningra akarod használni akkor 1066mhz, na nem akkor jó a 800Mhz-es is.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#39779) t0m_ válasza lsc (#39776) üzenetére


t0m_
tag

Nem állítottam, szerintem a default auto módban van a smart fan control mode, ha arra gondolsz. De ez a furcsa, hogy sys2vel működik, cpuval nem.

(#39780) t0m_ válasza t0m_ (#39779) üzenetére


t0m_
tag

Most megnéztem PWM módban is, de a cpu továbbra sem megy, marad a sys2. Valaki ötlet?

(#39781) XaraX válasza t0m_ (#39780) üzenetére


XaraX
addikt

Elég "meleg" a cpu?
Bizonyos hőmérséklet alatt nem indítja el a ventit.
Nekem is pwm venti van rádugva, de "voltage" van biosban állítva.
Így alacsonyabb fordulaton hajtja a ventit (természetesen úgyanúgy szabályozza), mint pwm módban.

(#39782) Robi_73 válasza t0m_ (#39780) üzenetére


Robi_73
őstag

Kapcsold ki az automatikus venti szabályzást (disabled), így max fordulaton kell üzemelnie a ventilátornak. Ha így sem megy, akkor halott az alaplapi csatlakozó! :(

[link]

Robi73

(#39783) t0m_ válasza Robi_73 (#39782) üzenetére


t0m_
tag

Ok, ezt megpróbálom, szerintem nem az a baj, hogy nem elég meleg, mert mikor áramot kap picit meg kéne mozdulnia a ventinek, de ebben az esetben az is elmarad..

(#39784) Dan-szan válasza MZsoltee (#39778) üzenetére


Dan-szan
senior tag

Nos ahonnan valószínű venni fogom ott ezek az árak vannak:
Kingmax 2gb/800mhz-bruttó 13725 vagyis össz:27450 1év gar

Corsair TwinX XMS2 DDR2 4 GB 1066MHz CL5 KIT:28525 élettartam gar.

Ezek alapján talán jobb döntésnek tűnik a Corsair,még nem néztem utána milyen vélemények vannak erről a memóriáról. Ha Te vagy valaki tud vagy használ ilyet ossza meg a tapasztalait.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#39785) dethroner válasza Dan-szan (#39773) üzenetére


dethroner
veterán

Nekem rev 2.1 lapom van, és gond nélkül megy benne a HyperX 2x2 GB 1066-os kitt. Az én lapom oldalán sincs feltüntetve az általam használt modul, de ez nem jelent semmit.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#39786) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Nektek is sípol mint állat a lap ha sleep-ből jön vissza?

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#39787) bpx válasza Finwe (#39786) üzenetére


bpx
őstag

nem

(#39788) zalman90


zalman90
őstag

na megjöttek a crucial ramok 4x1 1gb , 1066mhz en (gyári feszen) semi gond nincs velük nem mint a kingstonokkal

[ Szerkesztve ]

Az ember társas állat. S többnyire minél nagyobb a társaság, annál nagyobb állat.

(#39789) Deviance válasza zalman90 (#39788) üzenetére


Deviance
tag

Akkor erre jon az en kerdesem.
Van 2x1GB CSX -ram + 2x1GB CSX ram (ugyan olyan)
Az elso kitet hasznaltam eddig de most rendeltem hozza meg egy kitet
Ha a masodik kitbol az 1. szamu ramot belerakom akkor erdekes modon az alaplap recovery mode-ba valt es cmos elszall ha a 2. szamut akkor a bios kiirja, hogy 3gb ram de a windows csak kettot lat. :(
Valami otlet?
Koszonom :R

#update:
cpuz 3gb ramot lat.
everest pedig 2gb-ot
SPD-n belul latja mind a 3mat

[ Szerkesztve ]

(#39790) Deviance válasza Deviance (#39789) üzenetére


Deviance
tag

Windows 7 X64 megmondja:

eletemben nemlattam ilyet

(#39791) Deviance válasza Deviance (#39790) üzenetére


Deviance
tag

Najo.
3GB-ram mar megvan boot.ini-be kellet beleirni, marcsak a 4.et kene elinditani, hogy ne recovery modeba induljon :F

(#39792) belaazallat válasza Deviance (#39791) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Ha 4 mudul van a gépben, tuning esetén több fesz kell az MCH-nak, ez okozhat problémát.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39793) Deviance válasza belaazallat (#39792) üzenetére


Deviance
tag

Sajnos kulon azzal az 1db rammal is csinalja tuning nelkul.

(#39794) belaazallat válasza Deviance (#39793) üzenetére


belaazallat
addikt

Proci is alapórajelen ketyeg? Ha igen, akkor nézz egy memtest-et, lehet hogy véletlen hibás. Esetleg ha tudod próbáld ki másik gépben.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39795) Deviance válasza belaazallat (#39794) üzenetére


Deviance
tag

De memtestet se tudok, mert a gep recovery modeba hisztizik, ha elindul vele akkor meg CMOS error meg ilyenek, vagy a memtestnel kifagy :(

(#39796) belaazallat válasza Deviance (#39795) üzenetére


belaazallat
addikt

Másik gépbe ki tudod próbálni?

Szerk:
Szerintem hibás a ram, de ez csak egy másik gépbe derülne ki.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39797) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Hali

Gépem a következő:
Gigabyte P35C-DS3R,QUAD 6600(9*333)
Thermaltake Big Typhoon,
8800GT+AcceleroS1,
4*1GB Geil RAM
és mindez egy CM 690 házban
Mostanában a nagy meleg miatt jobban figyelem mi mennyi fokon üzemel.
Proci elég okés 40 fok alatt win alatt,de a system hőmérséklet magasabb 44 fok,játék alatt 48 vagy több.Ez normális?????
Megfogtam és valóban elég meleg,nem szenzor hiba.

(#39798) belaazallat válasza s.s.j.goku (#39797) üzenetére


belaazallat
addikt

Normális.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#39799) coolrob


coolrob
aktív tag

Hello!

Most vettem egy ilyen lapot 2180 as procival és van egy kis problémám megpróbálom pontosan leírni hátha vkinek volt hasonló vagy tudtok vmi megoldást:

Nos nem mai video kártyám van x800xt de nekem mindenre tökéletes amivel játszok 1680 ba hibátlanul viszi.
Minden szuper volt igaz csak fél napig használtam a gépet nem is nagyon inditottam újra aztán feltettem a Dynamic energy savert ami gigabyte progi és közölte régi a biosom és befrissitette. Na onnantól olyan dolgot produkál a gépem hogy bejön a windows és csak fekete képernyő aztán újraindul a gép. Akkor jön be a windows ha leszedem a videókari drivert, ha fent van a videókari driver csak csökkentett módba jön be. (Néha bejön simán és és kiirja hogy a rendszer súlyos hiba után állt helyre)

Mivel a hülye energy saver nem a legfrisebb bios rakta fel ezért megprobáltam és feltettem a legújabb biost is de azzal is produkálja hogy csak nagyon ritkán jön be rendesen a win hanem inkább fekete képernyő aztán ujraindul még le nem szedem a drivert.

Most van nálam egy 8600 gt most raktam be pár restart is volt semmi gond nincs vele.

Most vagy nem szereti az x800 am a gép vagy nem tudom mi lehet de vagy az x800 al vagy a driverével ütközik szerintem.

Vmi öklet esetleg?Neked nem volt sose hasonlo?mert mikor rágugliztam mintha láttam volna hogy volt akinek történt már iylen bios frissités után.

Btw annyi a saram hogy x800 hoz nem a legfrisebb drivert raktam fel hanem még vmi régi 9.1 es catalystot amit évek óta használtam régi géppel.
Csak most nincs nálam az x800 hogy kipróbáljam mert megcseréltem egyik barátom geforce 8600 as karijával hogy megnézzem ezzel minden redben e.

A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

(#39800) belaazallat válasza coolrob (#39799) üzenetére


belaazallat
addikt

Hali!

Melyik windows? XP? Bios update után, mindent visszaállítottál a bios-ban? Ha leszeded a Dynamic Energy saver--t, akkor nem javul meg? Esetleg próbálj meg egy újabb drivert.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.