Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Borzoló


Borzoló
senior tag

Udv. Szereztem egy ilyen lapost: Giga f2a88xm-ds2
Az a gond,h. valami driver problemara hivatkozva nem telepit usb rol. Satas dvd meg nincs :)
Lehet valamot allitani? Szerezzek sata dvd t?
Egyebkent mik a tapasztalatok a lappal?

Rövidke tapasztalatom(elepites hianyaban),hogy nagyon melegszik a chipset semmi kis bordâja. Alig birtam rajtatartani a kezem.
Koszi a valaszokat.

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#402) Visormail válasza Borzoló (#401) üzenetére


Visormail
addikt

Pl ne usb3-as portról telepíts.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#403) Borzoló válasza Visormail (#402) üzenetére


Borzoló
senior tag

Jolvan. Szerzek egy dvd t
Chiset melegedés? Normàlis az abnormàlisan meleg?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#404) Visormail válasza Borzoló (#403) üzenetére


Visormail
addikt

Nem kell dvd, van az alaplapon usb2-es port is. Nekem nem melegszik az ugyanilyen chipsetem, de ez terhelés függő. Semmi információt nem írtál, milyen proci van benne, van e húzva, idle vagy terhelés alatt meleg, konkrétan hány fokos, milyen a házad hűtése.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#405) Borzoló válasza Visormail (#404) üzenetére


Borzoló
senior tag

A4 6300
Semmi terhelést nem kapott max 30percig...
Hőfokot nem tudok sajna,most nem is vagyok otthon. A kezem nem tudtam rajtatartani csak par masodpercig.
Egy ilyet akarok ràrakni.
[link]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#406) Sharkweb válasza Borzoló (#405) üzenetére


Sharkweb
aktív tag

Ha nincs telepítve semmi, csak üresen megy a lap, vagy épp telepítesz, persze, hogy meleg fullon hajtja a lap a chipsetet. Telepítsd fel az oprendszert és utána nézd meg mennyire meleg. Nekem átlag 34 fok körül mozog. Igaz nem F2A88XM-DS2, hanem F2A88X-D3H.

(#407) Borzoló válasza Sharkweb (#406) üzenetére


Borzoló
senior tag

Ha hazaêrtem mindenkepp. De a linkelt bordat rakom fel...ami nekem van az nem is borda szinte hanem egy alu lap :(((

Tuningolni is szeretném, úgy néztem 4,7ghz ig elenged....

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#408) szabadoslac


szabadoslac
tag

Üdv.

Fm2+ os alaplap ami 2600+ OC memőriát tud jelenleg van benne 2133 as, az húzható 2600 ig vagy jobb ha cserélem?

Köszi

(#409) bodva válasza szabadoslac (#408) üzenetére


bodva
aktív tag

Ha a memória modulod bírja, akkor húzzad, csak ne lépd túl az 1,65V-os feszkót, mert a felett már a prociban lévő memória vezérlő is bajban lehet. De amúgy ez offtopic :)

(#410) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Merre található F2A88XM-D3H (bár gondolom, hasonlóak) lapnál az IGP memóriájának beállítása a BIOS-ban? Volt már Gigabye lapom korábban, abban megtaláltam. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#411) szivacs1987


szivacs1987
aktív tag

Sziasztok!
Sajnos nincs sok időm, átolvasni a fórumot, vagy keresni benne.

gép:
Gigabyte F2A88XM-HD3P alaplap
FSP Hexa 400
AMD Athlon X4 840
FX 6300 gyári hűtője(2x olyan magas a borda, mint ennek a gyárija)
MX4 paszta
Bios: Minden alapon, csak a feszeknél az autót tettem +0mV-ra. Negatívba nem tudom tenni sajnos.
Olyan problémám/kérdésem lenne, hogy
- Melyik a jó hőmérséklet? én a cpu 0 packagéra tippelek, ugyanis a cpu 0 az ugrál, és a szobíhő alá is megy, mint az FX-eknél
Sajnos a bios is a CPU 0 package hőt mutatja, és így azáltal szabályozza a cpu ventit. Mivel ez IBT alatt is csak minimálisan melegszik, így a venti mindig alapon pörög, hiába van a CPU 0 90fok környékén. A venti tud gyorsabban is pörögni, mert a gép bekapcsolásakor hallani.
Ha ez, akkor lehet valamit tenni ezellen?
Majd csak este leszek, így reagálni csak akkor tudok.
A segítségeket előre is köszönöm.

Gigabyte B450 Aorus Pro ● R5 3600 allcore 4,2GHz 1,31V ● Asus ROG Strix RTX 3080 V2 White OC Edition

(#412) Zsombi95


Zsombi95
újonc

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulok hozzátok...

GA-F2A88XM-DS2 (rev. 3.0/3.1) típusú alaplaplapomban lecseréltem az Athlon X2 370K processzort egy Athlon X4 880K-ra. F7-es BIOS-t az új processzor miatt frissíteni kellet egy F8d BETA verzióra. A gép el is indult és stabil is, csak a Turbo Core nem működik megfelelően. Az alap órajelet a terheléstől függően (4000 MHz-ről 4200 MHz-re) kellene emelnie a szorzó 40-ről 42-re állításával. De sajnos a szorzó csak 17 és 40 között változik. Athlon X2 370K-nál ez tökéletesen működött. A BETA BIOS, vagy a processzor hibája lehet az oka? Talán más is találkozott hasonló hibával... Előre is köszönöm a hozzászólásokat... :U

[ Szerkesztve ]

(#413) Visormail


Visormail
addikt

F8f-re frissítéssel bármi tapasztalat?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#414) Aang


Aang
újonc

F2A88XM-HD3 hogyan lehet a backup biost is flashelni. Szeretnem F7re frissiteni azt is mert az Fr amin most van nagyon instabil.

(#415) Aang válasza Visormail (#413) üzenetére


Aang
újonc

Nekem F8f van fent. Igazabol semmi erdemleges F7hez kepest. Gondolom proci kompatibilitason kivul semmi extra.

(#416) Visormail válasza Aang (#415) üzenetére


Visormail
addikt

Közben feltettem már én is, fat32 pendriveról biosból frissítve a biztonság kedvéért. Minden rendben ment, változást én se látok.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#417) Aang válasza Visormail (#416) üzenetére


Aang
újonc

Arra van valami mód, hogy csipogjon bootnál, vagy bármi visszajelzést adjon? Nevetséges, hogy egy viszonylag új alaplapon nincs onboard speaker.

(#418) Visormail válasza Aang (#417) üzenetére


Visormail
addikt

Anno ezt találtam [link], de nem tűnt fel, hogy így lenne. Mondjuk az indításkori csipogás nekem egyáltalán nem hiányzik.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#419) Aang válasza Visormail (#418) üzenetére


Aang
újonc

ez tuti nem.

(#420) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

F2A78M-DS2 3.0 lapom van, és egy Athlon X4 880K procit szeretnék beletenni. A hivatalos oldal szerint ehhez F6e beta BIOS kell.
Vajon menniyre megbízható a Gigabyte-nál a beta BIOS? Mik a tapasztalatok?

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#421) Visormail válasza Bici (#420) üzenetére


Visormail
addikt

Megbízható, na nem mintha lenne választásod.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#422) Bici válasza Visormail (#421) üzenetére


Bici
félisten

Kössz!

Van olyan ismert funció, ami hiányzik belőle?

Azt írja a hivatalos oldal, hogy lehetnek hiányzó fícsörök beta bios esetén.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#423) Visormail válasza Bici (#422) üzenetére


Visormail
addikt

Az enyémnél nem találtam semmit ami hiányozna, meg az előző giga lapomnál se a bétával.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#424) Bici válasza Visormail (#423) üzenetére


Bici
félisten

Szuper, kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#425) applause


applause
aktív tag

F288XM-D3H alaplapú gépen elromlott. Hibajelenség: bekapcsoláskor a DVD-t teszteli (felvillan a ledje), de ennyi. A ház ventilátorai ütemesen felpörögnek. A képernyőn felső szélén megjelenik Gigabyte- UEFI bios felirat, alatta kék képernyő.
Mi lehet a gond, hol kezdjem a keresést.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#426) Visormail válasza applause (#425) üzenetére


Visormail
addikt

Nem tudom, hogy ez még aktuális e. Minden lépés után ellenőrizd, hogy megjavult e, ha nem akkor tovább a következő lépésre.

0) Ha van lemez abba a dvd-be, akkor vedd ki belőle :D
1) Kapcsold ki a gépet, húzd ki a tápkábelt, nyomd meg a bekapcsológombot, kábel vissza, gép bekapcs.
2) Húzz le minden perifériát (usb, stb), egér/bill maradhat.
3) Húzd le az összes belső meghajtót (hdd/ssd/odd).
4) Csinálj cmos reset-et, az alaplapon lévő jumper segítségével.
5) Ha több memória modul van, akkor szedd ki és egyesével próbáld velük a gépet.
6) Ha van integrált és külön vga is, akkor szedd ki azt is és próbáld csak az integrálttal.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#427) applause válasza Visormail (#426) üzenetére


applause
aktív tag

Köszi a tippeket. Mindet végig próbáltam semmi eredmény.
Az alaplap lehet kuka?

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#428) Visormail válasza applause (#427) üzenetére


Visormail
addikt

Sajnos könnyen lehet, vagy a táp.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#429) applause válasza Visormail (#428) üzenetére


applause
aktív tag

Az alaplap volt a bűnös, az adta meg magát.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#430) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok!

Ventit szeretnék venni a gépembe, és nem tudom hogy az alaplapom kezeli a pwm-es ventit.
Ez az alaplapom: GIGABYTE F2A78M-DS2.

(#431) Visormail válasza wassabi11 (#430) üzenetére


Visormail
addikt

Persze, a sys fan feliratú 4 pines csatlakozóra lehet dugni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#432) senki66


senki66
senior tag

Sziasztok,
FM2-es,Giga F2A85X-D3H lapom, AMD Athlon X4 750K procim van gyári hűtővel, Aspire X-Cruiser ATX házban - ami ezekben a meleg napokban nem igazán bírja a gyűrődést. Szeretnék rá egy jobb hűtést, de mindig az a gondom, hogy attól tartok, hogy a memóriákba ütközne, ezért inkább nem merem megvenni. Mind a négy memória slotban egy-egy Corsair Vengeance CMZ8GX3M2A1600C9 modul van. Ez eléggé elterjedt memória, biztos van sokaknak közületek is. Tudna valaki ajánlani egy jó hűtőt/venti(ke)t, ami tuti beférne a memóriák mellé/fölé - talán még egy kicsit tuningolhatnék is.

(#433) wassabi11


wassabi11
aktív tag

Sziasztok!

Az FM2+ foglalatra rá lehet szerelni az FM2-es proci hűtőt vagy arra mindenképp FM2+-os kell?

(#434) Visormail válasza wassabi11 (#433) üzenetére


Visormail
addikt

Ugyanaz.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#435) wassabi11 válasza Visormail (#434) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Annyira nem értek ehhez, de akkor mi a külömbség?

(#436) konci79 válasza wassabi11 (#435) üzenetére


konci79
őstag

A bele tehető proci nem mindegy hogy fm2 vagy fm2+ v,a hűtő felfogatása ugyanaz .

(#437) wassabi11 válasza konci79 (#436) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Engem csak a hűtő felfogatás érdekel. Az fm2+-ra még melyiket lehet felszerelni az AM3 is vagy valaki eltudná pontosan mondani hogy is van ez? Az FM2+-al melyik socket egyezik meg hűtő szerelés szempontjából.

(#438) ist89 válasza wassabi11 (#437) üzenetére


ist89
csendes tag

Üdv,fm2+szal fm2 teljesen megegyezik hűtő szempontjából,AM3 is közel áll lefogatásban,de inkabb érdemes gyártótól tájékozódni :) nekem pl sikerült fm2+ra egy AeroCool HT-101-t "rádrótozni" :K

(#439) sakto


sakto
őstag

Sziasztok!
Ide is beírom hátha :)
Vásároltam egy netezős filmezős gépet
Egy FM2A68M-HD+alaplap, 2x4 GB ram és egy X4 845 porcit.
Összerakattam, de se a HDMI-n nem jön kép se a D-Sub, és a DVI-D, se.
Beleraktam egy régi VGA-t és ott is csak a DVI-Nvan kép.
Hol kell ezt átállítani, hogy az alaplapi kártyát tudjam használmi HDM-in

[ Szerkesztve ]

(#440) konci79 válasza sakto (#439) üzenetére


konci79
őstag

Abban a prociban nincs ilyen,VGA nélkül nem megy.

(#441) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Egy AMD Athlon X4 845 és egy Gigabyte GA-F2A78M-DS2 lapot néztem magamnak 8 giga rammal egy ssd-vel meg R7 260x-szel.
Van itt valakinek hasonló gépe? Mit tud a proci játékokban?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#442) amdboy


amdboy
senior tag

sziasztok! gigabyte f2a88xm-hd3 lapot hogyan lehet resetelni? bár merre keresem nem találok értelmes magyarázatot. Valami cmos resetről olvastam, de sajnos nem tudom hogyan kell. valaki aki tudja segítene? A választ köszi

(#443) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó helyre írok-e azért megpróbálom.

Gigabyte F2A88XM-DS2 alaplap. Hozzám került egy Zero Infinty Shiva hűtő a lappal együtt és a lapon csak 4 kiálló oszlopot látok a végükön rugós csavarokkal. Csak át kell dugni ezeken a hűtő alján lévő keretet és visszacsavarni a csavarokat? Ennyi lenne a felfogatása?

Válaszodat előre is köszönöm. :R
Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#444) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Adott ez a lap: Gigabyte F2A88XM-DS2. Tegnap lett kicserélve egy előtte FM1-es alaplapos gépbe amin Win10 van. Induláskor simán feláll a rendszer minden működik stb.. csakhogy a cpu hűtő fullon megy folyamatosan és a bios-ba hiába álligatom silent vagy auto vagy bármire ugyanúgy pörög.
Nem ártana újratelepíteni az egész redszert? vagy egyéb ötlet?

Bármi segítséget megköszönnék. :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#445) Visormail válasza V60 (#444) üzenetére


Visormail
addikt

Windowsban az energiagazdálkodásban nézd meg az aktív séma speciális beállításait, processzor energiagazdálkodása: rendszer hűtési házirendje aktív e, minimális teljesítmény 5%-on van e. Bios frissítés ha van.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#446) V60 válasza Visormail (#445) üzenetére


V60
aktív tag

Köszi, megnézem :)

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#447) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Adott ez a lap Gigabyte F2A88XM-DS2 benne A10 5800K apu. Ha kiveszem a PCI-E slotban lévő vga-t ( HD 7850 ) és az alaplapra dugom a D-subbal összekötött TV-t ( Hyundai HLH32860DVBT ) a WIN10 valami egész kicsi felbontásban hajlandó menni, ha jól emlékszem 1280x768 és nem is enged nagyobb beállítást. Nem kellene az APU-ban lévő GPU-nak dolgoznia ilyenkor?

Válaszokat előre is köszönöm. :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#448) Visormail válasza V60 (#447) üzenetére


Visormail
addikt

Nyilván dolgozik, különben nem lenne kép. Szedd le a 7850 driverét és rakd fel ezt [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#449) V60 válasza Visormail (#448) üzenetére


V60
aktív tag

Köszönöm :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#450) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van egy F2A78M-DS2 lapom, amiben beta BIOS-szal megy a 880K proci.
A kerdes, hogy ha vennek egy F2A88XM-ds2 lapot, akkor azzal jobb lenne a gep sebessege/fogyasztasa, barmije?
Enyhe tuningot (fix 4,4GHz) tervezek eszkozolni, es nem szeretnem, ha ez az alaplap miatt bizonytalan lenne, vagy annyira izzana a taparamkor, hogy hamar tonkremenjen a lap.
Ezen kivul a A88-as lap eseten nem BETA a procimat tamogato BIOS..

Ilyen megfontolasbol van ertelme rafizetni 7-8k-t (gondolom, csak csokiert tudom eladni a mostani lapot)?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.