Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Bigiboy77 válasza frici69 (#250) üzenetére


Bigiboy77
tag

760k igen sajnos rájöttem. Most éppen a hangkártyával küzdök az istenért sem akar szólni. Csak digital output akar. Van erre valami jó módszer, hogy lehet életre lehelni a hangkártyát? Saját drivert felraktam de ért semmit.

(#252) bobalazs válasza Bigiboy77 (#251) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azaz SPDIF?
Vezérlőpult, hang, listába jobb gomb, és leválasztott eszközök megjelenítése, letiltotté is.

(#253) bobalazs válasza MaXX81 (#249) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Vették az adást. Továbbitották az illetékeseknek.
Dear bobalazs,

We appreciate your kindly feedback. We will forward this mail to the relevant department. If there is any update, we will release to our website.

Regards,
GIGABYTE

(#254) MaXX81 válasza bobalazs (#253) üzenetére


MaXX81
tag

Na, én veszem észre a hibát te meg learatod a babérokat :))

[ Szerkesztve ]

(#255) applause válasza applause (#232) üzenetére


applause
aktív tag

Üdv. kicsit ismétlek.
Tanácstalanságom tovább fokozódott. Mint korábban írtam: Összeraktam egy gépet GA-F2A88XM-D3H alaplappal F7-os biossal, A6-7400K (Kaveri) procival és 2*2Gb Rammal.
A gép elindul, biost beolvassa, de utána semmi. Nem kezdi el a Windows beolvasását, nem nyúl a HDD-hez.
A biosban ki van kapcsolva az UEFI. A bios feismeri a procit, de a memóriából csak 2GB engedélyez, annak ellenére, hogy érzékeli a másik modult.
Semmit sem változtatva kicseréltem a procit egy (Richland) A4-6300-ra. Azzal minden változtatás nélkül minden tökéletes.

Az A6-os procit kicseréltettem egy másikra, de a helyzet változatlan maradt. Így az alaplapot gyanúsítottam, ezért ideiglenesen beszereztem egy asus A88xm-plus alaplapot. Itt a procival semmit sem csinált a gép, elindultak a ventik, aztán semmi. Ebbe is belepróbáltam az A4-es procit és minden pöpecül ment.
A biosokat aktuálisra frissítettem a CPU-ra.
Valami okosságot mondjatok, hátha más is olvassa.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#256) bobalazs válasza applause (#255) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

akkor minden más ki van zárva a procid szar.

(#257) applause válasza bobalazs (#256) üzenetére


applause
aktív tag

Pedig ez már gariban cseréltetett proci, ez is rossz lehet? Vagy átvágtak a cserénél. Doboz úgy tünt, hogy nem volt még felbontva, a hűtőn is a paszta sértetlen volt.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#258) bobalazs válasza applause (#257) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Te én nem tudom, de mindenképp próbáld meg ismerősnél vagy másik gépben, mert ha sehol se megy akkor egyértelmű hogy kuka.

(#259) Geryman


Geryman
tag

Szevasztok GA-F2A88X-D3H-ban gondolkodom R9-290X vkari mellett, de csak rosszakat olvasom...
FX 8350 procim van. Mit szóltok jól járnék vele?

Gigabyte 990FXA-UD3, , Amd Fx-8350, Corsair H80i,4x4Gb Kit DDR3 1600Hz, Sapphire Radeon HD 6950 2GB, Corsair TX750Watt, OCZ Agiliti 3 SSD

(#260) konci79 válasza Geryman (#259) üzenetére


konci79
őstag

Szerintem nem,mert nem FM2-es proci...

(#261) Blackhill


Blackhill
csendes tag

Sziasztok!

A létezhet hogy a lan vezérlő hibás a lapomon??? Azt produkálja hogy a net sebességem lassú de minden más eszközön megvan rendesen szóval a gépelemmel van gond. Ha újratelepítem a drivert akkor jó de csak egy pár óráig. Ha kikapcsolóm a gépet és újraindítóm már nem jó. Valakinek van erre valami okossága ????

[ Szerkesztve ]

(#262) Rider74 válasza Blackhill (#261) üzenetére


Rider74
tag

Szia!

Nem ezen a lapomon fordult elő, de már volt olyan, hogy a lan eltűnt...

Sok mindent kipróbáltam, mire addig jutottam, hogy cmos clear... És lőn csoda, újra lett hálókártya.

Talán egy próbát megér.

Üdv, Rider

(#263) don91


don91
újonc

Hali!
Nemrégiben vettem gépet. GA-F2A88XM-D3H alaplappal és egy a10 6800k procival. D-sub-bal van a monitor összekötve. A képernyő időnként elsötétül majd olyan 2 másodperc múlva visszavillan. Mi lehet a gond?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#264) MaXX81


MaXX81
tag

(#265) Nakov válasza Tije67 (#24) üzenetére


Nakov
csendes tag

A Média Espresso egy sima média lejátszó nem hiszem hogy érdemes letölteni, A Lan optimizer a hálózati értékeket állítja be ha letöltöd utána még törölheted de nem tudom milyen beállításokat hagyhat maga után.

(#266) bobalazs válasza Nakov (#265) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor te se egy éves hsz.-re válaszoltál ugye? :(

(#267) MaXX81


MaXX81
tag

Ahoj rockfm!
A Gigabyte oldalán a legfrissebb chipset driver az a 14.100.0.0 és 675 MB. Az AMD oldalán viszont az új driver (Omega [14.12]) 48 MB. Én az utóbbit feltelepítettem használom egészségesen de mi a különbség köztük?

gigabyte f2a88xm-hd3 alaplaphoz

[ Szerkesztve ]

(#268) Visormail válasza MaXX81 (#267) üzenetére


Visormail
addikt

A gigabyte oldalán lévő chipset driver csomagba (kibontva 1GB) minden van mint a búcsúba, ahogy írja zárójelben még komplett vga driver is (300MB-os display mappa, .net4.5, visualc++-ok, ccc 150MB, stb), mindegyik win7/8 32/64bit változatokban. Plusz mindenféle programok: raptr, 400MB-nyi raidxpert, amd gaming evolved app, stb.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#269) MaXX81 válasza Visormail (#268) üzenetére


MaXX81
tag

:R Szép dolog jó dolog, de ezek közül jó ha a felére szükségem van, nem vagyok pro felhasználó.

(#270) Visormail válasza MaXX81 (#269) üzenetére


Visormail
addikt

Na ja, de nem csak a gigabytenál van így, msi-nél detto [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#271) MaXX81 válasza Visormail (#270) üzenetére


MaXX81
tag

Az nem baj ha van miből válogatni csak azt kell tudni, hogy abból mire is van szükség.

(#272) Menetke93


Menetke93
csendes tag

sziasztok nem rég vettem hangfalat usb+jack bemenettel csatlakozik a géphez de csak az eggyik szol mikor lehúzom és rádugom telóra mindkettő szol balaszot probáltam + drivert(ha jó) ha valaki tudna valami segitséggel szolgálni azt megköszönném?!!!

(#273) Menetke93


Menetke93
csendes tag

illetve még hogy Gigabyte GA-8IPE1000-G alaplapom van és az első usbk illetve a hangbemenet nincs bekötve azt hova leehtne bekötni kis segitséget pls?!

(#274) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

478as foglalat aztán ide jön az fm2 topikba panaszkodni :rolleyes
Töltsd le az alaplap leírását öcsém. Érdekes nekem működik a google.

(#275) Menetke93 válasza bobalazs (#274) üzenetére


Menetke93
csendes tag

normálisan is lelehetirni paraszt!!!! :@

(#276) Rider74 válasza Menetke93 (#275) üzenetére


Rider74
tag

Szia!

A PH topik-ok azért vannak, hogy ne mindenki egyetlen helyre összeöntve kérdezzen, válaszoljon...

Ha nem aktív a lapod topikja itt bármikor gyorsan válaszolnak: Azonnali alaplapos kérdések.

"normálisan is lelehetirni paraszt!!!! :@"

A kritikád kevésbé röhejes, ha helyesen írod le, mert ebben a formában csak magadat minősíted vele...

Üdv,
Rider

(#277) applause


applause
aktív tag

Így jár aki nem alapos, figyelmetlen. Korábban [link] meg még azelőtt is problémáztam. Én voltam a hülye, mert nem olvastam el az alaplappal kombabilitis memóriák jegyzékét. Nem gondoltam, hogy a kaveri magos cpu miatt az alaplap finnyás, nem jó neki akármilyen memória, holott a richland magos cpu meg müködött velük. Ma megérkezett a listából kiválasztott memória és minden okésan működik.
Csak okulásként írtam mindent.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#278) konci79 válasza applause (#277) üzenetére


konci79
őstag

Elég lehetett rájönni...Milyen memóriákról van szó egyébként?

(#279) applause válasza konci79 (#278) üzenetére


applause
aktív tag

Kingmax 1600Mhz helyett G.Skill 1600Mhz lett.

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#280) Joe.36


Joe.36
addikt

Üdv :)

Van ez a lapom: GA-F2A88XM-HD3 eddig APU ment benne, de kevésnek bizonyult .... :(((

Megvennék az APU és menne bele ez AMD Athlon X4 860K 3.70GHz FM2+ BOX. Ez így ok ?

Most egy R7 260 X van benne, így már nem kell az IGP...

DDR3 2133 ramok vannak. 2 x 4 Gb... Azok így ok ?

Valami előny / hátrány származik így az APU lecserélése CPU ra ? ( Pénz jönne vissza amit a + VGA ment )

Ez a CPU mennyire melegszik ? Elbírja a gyári hűtő ? Ja az APU A107850K most :) Ezt elbírta simán.

Köszönöm. Joe :) :R

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#281) Visormail válasza Joe.36 (#280) üzenetére


Visormail
addikt

Igen jóval erősebb lesz úgy a gép AMD Athlon 860K Black Edition CPU Review, a ramok is rendben vannak.

A gyári hűtő el szokta bírni, persze ha a ház jól szellőzik, csak az a kérdés hogy milyen hangos közben :) Itt pl van egy hozzászólás erről [link]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#282) Joe.36 válasza Visormail (#281) üzenetére


Joe.36
addikt

köszönöm :) vagyis akkor vennem kell egy + hűtőt... Ehhez az APU hoz elég volt a gyári.... Volt 5800K ahhoz nem....

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#283) Nmballi1


Nmballi1
csendes tag

sziasztok
frissen vasaroltam egy konfigot, amit magamnak allitottam ossze, azonban meg boot kepernyot sem hoz be. ha bekapcsolom, a hddbfelporog,illetve a cpu huto szinten, de semmi nem tortenik. probaltam hdmi illetve d-sub kimenettel is. igp-t hasznalnek
konfig:
gigabyte ga-f2a88xm-hd3
amd a8 6600k
nanya 1330mhz 4gb ram

a 20+4pines tapcsatim megvan, ellenben az atx 12v csatim csak 4pines a tapon, mig a lapon 8 van. lehet ez a baj forrasa?
elore is koszonom!:)

tech freak

(#284) bobalazs válasza Nmballi1 (#283) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Az nem okoz gondot.

(#285) frici69 válasza Nmballi1 (#283) üzenetére


frici69
tag

Nekem is 4 pines van és no problém!

GigabyteGA-F2A88XM-HD3,AMDA8-6600K,KingstonHyperX2x4Gb1866MhzDDR3,AsusVW202SR,128GbADATASSD,250GbSeagateSATAII,Tevion1.5TbHDD,PioneerDVR-212D

(#286) applause válasza Nmballi1 (#283) üzenetére


applause
aktív tag

Nekem is ugyanilyen jelenség volt[link], a memória nem volt kompatibilis az alaplappal. Az alaplap Qualified Vendors List-ben szereplő memóriát kell bele rakni.

[ Szerkesztve ]

samsung A54 5G, Mercedes A150 2005, Dell Latitude 7300

(#287) Nmballi1 válasza applause (#286) üzenetére


Nmballi1
csendes tag

megnézem egy másik rammal hamarosan, köszönöm!:)

tech freak

(#288) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Gigabyte GA-F2A78M-DS2 lapot szeretnék venni.
Tudtok róla valamit?
Egy AMD Athlon II X4 860K procit kellene hajtania alapórajelen, esetleg minimális tuninggal. Pl. fix 4GHz, vagy ilyesmi.
Szerintetek mennyire alkalmas erre?
Látom, hogy a VRM-eken és a mellettük lévő tekercseken nincs borda. Mennyire hajlamos forrósodásra és mennyire igényli a plusz hűtést, ha olyan hűtőm van, ami lefelé kb. semmit nem fúj, hanem csak az alaplappal párhuzamosan?
A gépben lenne még egy Radeon 7870 is alap frekin.

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#289) bobalazs válasza Bici (#288) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nagyon jó kis alaplap. Nekem 740x-et hajt, de olvastam máshol hogy gond nélkül megy 860k is benne, tuning procifüggő lesz. Melegedésre nem nagyon hajlamos.

(#290) Bici válasza bobalazs (#289) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#291) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

F2a78M-DS2-nél ezt látom a driver oldalon:

"AMD AHCI Driver (Preinstall driver, press F6 during Windows* setup to read from floppy)"

Floppy? :Y

Mire való ez a driver? :U Kell nekem az AHCI módhoz?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#292) Visormail válasza Bici (#291) üzenetére


Visormail
addikt

Windows XP-be még nem volt ahci driver és csak floppyról lehetett betölteni telepítés közben, hogy felismerje.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#293) Bici válasza Visormail (#292) üzenetére


Bici
félisten

De akkor miért van ugyanez az opció a Win7 és Wi 8.1 letöltései között?
Csak hülye a site, vagy ezeknél is van valami haszna?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#294) Visormail válasza Bici (#293) üzenetére


Visormail
addikt

Azokban van általános ahci driver ami szinte mindent fel szokott ismerni, ritkább vezérlőkhöz/raid módhoz van rá szükség inkább. Illetve a felismerés ellenére ha akarod beadhatod neki (7estől már vinyóról, lemezről, pendriveról is), hogy az amd driverét használja az általános helyett már a telepítéstől fogva, de utólagos chipset driver telepítéssel is ráér lecserélni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#295) Bici válasza Visormail (#294) üzenetére


Bici
félisten

Értem, és köszi az infót!
Ezek szerint, ha minden műxik rendesen, akkor nincs rá szükségem. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#296) newbalint


newbalint
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Következő a problémám:

Van egy kingston hyperx genesis 1600mhz 2x4gb kit-em
Pontos típusa: KHX1600C9D3K2/8G
Beüzemelése óta 1333mhz-n üzemel 1,5v-on

procim - athlon x4 750k
alaplapom - GA-F2A75M-HD2

Szeretném 1600mhz-n üzemeltetni a ramokat!

XMP lehetőséget nem látok biosban
Megpróbáltam 1,65 V, 1600mhz, 9-9-9-27 időzítéseket beállítani manuálisan.

Eredmény error, illetve felajánlja az optimális biosz beállítást.

Mit tudok még megpróbálni a cél érdekében?

(#297) tom570 válasza newbalint (#296) üzenetére


tom570
aktív tag

Szerintem kell lenni x.m.p.-nek. Bios-M.I.T.-Advanced memory settings-Extreme memory profile(xmp)
Nálam valahol itt található.

[ Szerkesztve ]

/Give them nothing! But take from them everything!/

(#298) newbalint válasza tom570 (#297) üzenetére


newbalint
csendes tag

Nálam nincs ilyen opció ott.
Illetve, 3D biosban találtam meg beszürkítve.
Közben keresgéltem és külföldi oldalon olvastam, hogy a ramom sem képes xmp-re.
Nem értem, hogy miért árulják 1600mhz-esnek, ha mégsem az..

(#299) bobalazs válasza newbalint (#298) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg nézd meg aida64ben a ramok spd értékeit. Ha gyárilag emelt lehet az órajele akkor futtatható nagyobb sebességgel.
Nálam xmp helyett van olyan hogy A.M.P. memory profile (enabled) azzal is próbálkozhatsz ha nálad is van.

[ Szerkesztve ]

(#300) Allien


Allien
veterán

Üdv!
GA-F2A88X-D3H giga lapba megy valamilyen FX proci? (lehetőleg nem IGPs) :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.