Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad

Hozzászólások

(#1607) DeFranco válasza joysefke (#1606) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Hát ez mondjuk annak fényében, hogy még nem próbáltad a logit bátor vállalás.

Nem azért mondom, szíved joga azt használni amit akarsz, az x360 pad is tökéletes, de nem értem az x-padosok részéről ezt az állandó logi kiszólogatást. Francért kell bántani a "másik tábort".

Nem hogy örülnétek, hogy van két egyforma minőségű pad, van miből választani, és van verseny. Ehelyett megy a fikázás, mint itt is.

12 év felett ez már marha ciki.

(#1608) joysefke válasza DeFranco (#1607) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Pedig olvastam és szvsz igaza is van.

A Loginál előnyt én csak ezekre az esetekre látok:

-Valakinek kell a direct input (régi játékok)
Biztos vannak ilyenek, de szvsz ez nem lehet jellemző a nagy többségre. Legtöbben nem akarnak öreg szarokkal játszani, aki meg igen, annak nyilván van már cucca amivel játszhatja azokat.

-Valakinek nem jön be az Xbox -kontroller fogása.
Nyilván vannak ilyenek, bár számomra ergonómiában tökéletes az Xbox kontroller, de nyilván vannak emberek, akiknek nem esik a kezére (pl kissebb mancsa van az illetőnek).

-Logira több a gari
Itt látok egy lényeges előnyt, bár tegyük hozzá az Xbox kontroller sem megy egykönnyen tönkre, nagyon masszív cucc.

A gari kivételével azek mind marginális érvek azzal szemben, hogy miért Xbox kontrollert vegyen az ember:

-Ez kompatibilis az Xbox-al is. Ha boxot is kíván valaki venni, akkor csak ez lehet a logikus választás

-Legtöbb ember számára jobb ergonómia, masszív

-Ennél semmi sem lesz kompatibilisebb a játékokkal /melyek nagyrésze Xbox port/, windows-al, és mostanában tuti nem fogják dobni a supportját.

Tehát ha nincs valami kizáró indok, akkor miért vegyek X pénzért valamit ami talán olyan jó mint a KONTROLLER, ahelyett, hogy megvenném ugyanannyi pénzért a KONTROLLER-t?

J.

(#1609) DeFranco válasza joysefke (#1608) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, hát ha szerinted két egyforma minőségű és funkcionalitású kontroller közül az egyik egyértelműen jobb csak azért mert neked olyan van, akkor legyél vele boldog.

gyerekes dedó viselkedés ez, én nem járatnám le magam vele

Én megelégszem azzal, hogy mindkettő egyformán jó (mert egyformán jó), mindenki vegye a kezébe mind a kettőt, döntse el, hogy +1 év gari vagy xbox kompatibilitás kell neki, aztán vegye meg amelyikre érvényes a döntése. A x360 kontroller tulajok sünt is szarhatnak, akkor sem lesz jobban kompatibilis a játékokkal padjuk a loginál, mert a kompatibilitást jelentő szabvány mindkettőben megvan. És ez tény.

óvoda

[ Szerkesztve ]

(#1610) joysefke válasza DeFranco (#1609) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem ezt mondtam...

azt mondtam, hogy objektíven felsorolva az érveket a két eszköz mellett és ellen, egyértelmű, hogy mindkettő mellett van érv, mindkettőhöz található olyan felhasználói halmaz, amelynek az adott kontroller a jobb választás, de azt is kell látni, hogy a Logi mellett a felhasználók többsége számára kevés érv szól, ha az Xbox kontroller az alternatíva.

-Miért vegyek egy logi kontrollert, ha PC-n úgyis azokkal az Xbox portokkal fogok játszani, amelyeknél a főplattformon eleve csak Xbox kontrolleres irányítás van?

-Amennyire én utánnaolvastam (mielőtt vásároltam) az Xbox asszimetrikus kontrollerének a felhasználók többsége (de nem mindenki számára) jobb kényelmesebb a fogása. Ha ez így van, akkor miért nem az Xbox kontroller van előbb ajánlva, hogy tapogassa meg az illető, mennyire jön be?
(Én személy szerint kézreállás szempontjából nem érzem a kettőt egenértékűnek.)

-Igen valós lehetőségnek tartom, hogy egy PC-s játékos, miután vett egy kontrollert magának, és bejön neki a kontrolleres irányítás, vesz magának egy konzolt is, mert ott ugye több kontrollerre (kanapés tehénkedésre) optimalizált játék van. Nem értelmes eleve egy potenciális konzollal /x360/ kompatibilis kontrollert venni, gondolva erre az eshetőségre? Szerintem igen, mert ugye akkor az előre vásárolt kontrollert tudja használni a konzolon és lesz egyből két kontrollere, ami ugye split screenben nagyon jól jön.

-Ha valaki vesz PC-hez kontollert és nem jön be neki, el akarja adni, akkor melyik tűnik könnyebben eladhatónak? (tudom mindkettő eladható, de melyikre nagyobb az igény?) Naná, hogy az Xbox kontroller, amelyet ugye a logival ellentétben nem csak a PC játékos kissebbség vehet meg, hanem a konzolos többség is.

Nem azt mondom, hogy a logi nem gyárt jó kontollereket, nem azt mondom, hogy PCs játékok terén nem kínál _legalább_ ugyanakkora sőtt nagyobb funkcionalitást mint az Xbox kontroller, hanem azt, hogy az Xbox kontrollernek vannak olyan előnyei, amelyek alapján az kéne az első ajánlás legyen a logival szemben. Ha valakinek nem áll kézre az Xbox kontroller, vagy régi játékokkal akar játszani, még mindig lehet neki ajánlani a logit.

J

[ Szerkesztve ]

(#1611) DeFranco válasza joysefke (#1610) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azt mondtam, hogy objektíven felsorolva az érveket a két eszköz mellett és ellen, egyértelmű, hogy mindkettő mellett van érv, mindkettőhöz található olyan felhasználói halmaz, amelynek az adott kontroller a jobb választás,

ez igaz

de azt is kell látni, hogy a Logi mellett a felhasználók többsége számára kevés érv szól, ha az Xbox kontroller az alternatíva.

ez konkrétan nem igaz

-Miért vegyek egy logi kontrollert, ha PC-n úgyis azokkal az Xbox portokkal fogok játszani, amelyeknél a főplattformon eleve csak Xbox kontrolleres irányítás van?

fogalmi zavar. nem xbox kontrolleres, hanem xinputos. nagy különbség, ugyanis az xinputot tudja a logi is ;)

-Amennyire én utánnaolvastam (mielőtt vásároltam) az Xbox asszimetrikus kontrollerének a felhasználók többsége (de nem mindenki számára) jobb kényelmesebb a fogása. Ha ez így van, akkor miért nem az Xbox kontroller van előbb ajánlva, hogy tapogassa meg az illető, mennyire jön be?
(Én személy szerint kézreállás szempontjából nem érzem a kettőt egenértékűnek.)

mit írtam? fogja meg, és döntse el

-Igen valós lehetőségnek tartom, hogy egy PC-s játékos, miután vett egy kontrollert magának, és bejön neki a kontrolleres irányítás, vesz magának egy konzolt is, mert ott ugye több kontrollerre (kanapés tehénkedésre) optimalizált játék van. Nem értelmes eleve egy potenciális konzollal /x360/ kompatibilis kontrollert venni, gondolva erre az eshetőségre? Szerintem igen, mert ugye akkor az előre vásárolt kontrollert tudja használni a konzolon és lesz egyből két kontrollere, ami ugye split screenben nagyon jól jön.

teljesen okafogyott, egyrészt mert a 360 kifutó modell, másrészt meg a 360-ról portolt játékokat egy alsókategóriás PC is viszi már hibátlanul (lásd adatlapom), azért a pár exkluzívért meg senki nem fog boxot venni. három évvel ezelőtt talán ez valós érv volt, most már nem állja meg a helyét

Ha valaki vesz PC-hez kontollert és nem jön be neki, el akarja adni, akkor melyik tűnik könnyebben eladhatónak? (tudom mindkettő eladható, de melyikre nagyobb az igény?) Naná, hogy az Xbox kontroller, amelyet ugye a logival ellentétben nem csak a PC játékos kissebbség vehet meg, hanem a konzolos többség is.

nézz fel az apróra. ritka a logi kontroller mint a fehér holló, mert akinek van, nem akarja eladni, ha mégis eladó lesz, percek alatt elviszik. én is adtam már el kettőt, egy hétig nem volt fent a hirdetés, egy napon belül jelentkeztek érte és alku nélkül vitték. hoppá.

Nem azt mondom, hogy a logi nem gyárt jó kontollereket, nem azt mondom, hogy PCs játékok terén nem kínál _legalább_ ugyanakkora sőtt nagyobb funkcionalitást mint az Xbox kontroller, hanem azt, hogy az Xbox kontrollernek vannak olyan előnyei, amelyek alapján az kéne az első ajánlás legyen a logival szemben. Ha valakinek nem áll kézre az Xbox kontroller, vagy régi játékokkal akar játszani, még mindig lehet neki ajánlani a logit.

nincs első és nincs második. nem értem miért nem lehet kiegyezni egy döntetlenben. egyforma a kettő

cserébe én sem hozom fel az x360 egy éves garanciáját a logi két évével szemben, nem hozom fel, hogy foszlik a 360 analóg karja egy idő után sokaknál, és nem hozom fel, hogy a logi garanciális ügyintézése legendás az MS-ével szemben, bemondásra cserélnek, de ha nem is, az tuti, hogy heteken belül zsír új kontrollered lesz. két évig, meg nem hozom fel, hogy ezen ha akarsz tudsz directinput módot csinálni natívan, a 360 kontrolleren meg nem.

nincs egyértelmű előnye az 360 padnak akármit is csinálsz

[ Szerkesztve ]

(#1612) DeFranco


DeFranco
nagyúr

mellesleg a sony mérnökei is biztos hülyék, hogy generációk óta kitartanak a logival megegyező design mellett, a konzolos társadalom fele azt használja, tehát az ergonómiai előny is bukik

plusz ott a 360 pad szarbizonytalan d-padja.

vannak itt érvek :)

(#1613) joysefke válasza DeFranco (#1611) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Igen valós lehetőségnek tartom, hogy egy PC-s játékos, miután vett egy kontrollert magának, és bejön neki a kontrolleres irányítás, vesz magának egy konzolt is, mert ott ugye több kontrollerre (kanapés tehénkedésre) optimalizált játék van. Nem értelmes eleve egy potenciális konzollal /x360/ kompatibilis kontrollert venni, gondolva erre az eshetőségre? Szerintem igen, mert ugye akkor az előre vásárolt kontrollert tudja használni a konzolon és lesz egyből két kontrollere, ami ugye split screenben nagyon jól jön.

teljesen okafogyott, egyrészt mert a 360 kifutó modell, másrészt meg a 360-ról portolt játékokat egy alsókategóriás PC is viszi már hibátlanul (lásd adatlapom), azért a pár exkluzívért meg senki nem fog boxot venni. három évvel ezelőtt talán ez valós érv volt, most már nem állja meg a helyét

Kifutó modell? mióta? :F Nagyon valószínű, hogy még 1-2 évig, de lehet hogy tovább gyártásban marad, attól függetlenül, hogy akkor már rég meglesz az utódja.

Egyébként én például úgy tűnik vásárolok egy X360-t, az alsó kat PCm mellé (amely lényegesen jobb grafikát produkál mint a konzol) csak azért, hogy split screen co-opban tudjunk játszani a barátnőmmel. Mert körülményes a PC-t és a laptopot összekötni, konfigurálni stb. Hiába gagyi a split screen, hiába van alig alig FoW vertikálisan, mégis sokkal nagyobb élmény egymás mellett ülve játszani, ezt pedig legnagyobb sajnálatomra PCn nem tudom megcsinálni.

A többi érvelésedet elfogadom, azzal az érszrevétellel, hogy Te láthatóan teljessen máshová helyezed a súlypontot mint én.

A Sony mérnökei meg teljessen hülyék, ezt nem kell bizonygatnod...

J.

[ Szerkesztve ]

(#1614) DeFranco válasza joysefke (#1613) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Az lenne a legjobb, ha kiegyeznénk abban, hogy az adott érdeklődő döntsön az ergonómiáról és arról, hogy mi kell neki

- Xbox kompatibilitás vagy
- 2 év szuper gari

Aztán ezen kívül tök mindegy melyiket veszi. Jelzem én ezt mondom az elejétől fogva. Elejét lehetne venni az ilyen balhéknak, ha ezt mindenki be tudná tartani, mert egyébként teljesen felesleges. Nem hogy örülnénk, hogy legalább van választék a jó minőségű termékekből.

szerk:

A Sony mérnökei meg teljessen hülyék, ezt nem kell bizonygatnod...

ja, látszik is hogy a vállalat mennyire a csőd szélén áll... bírom amikor egyszeri fórumjános minősíti azoknak a munkáját akiket egyébként dollármilliókban fizetnek, - nyilván tök véletlenül, urambátyám alapon

[ Szerkesztve ]

(#1615) joysefke válasza DeFranco (#1614) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A Sony mérnökei meg teljessen hülyék, ezt nem kell bizonygatnod...

ja, látszik is hogy a vállalat mennyire a csőd szélén áll... bírom amikor egyszeri fórumjános minősíti azoknak a munkáját akiket egyébként dollármilliókban fizetnek, - nyilván tök véletlenül, urambátyám alapon

Félig meddig viccből írtam. A mérnökök nyilván nem hülyék, de 1-2 design döntés a PS3 kapcsán bizony nem előrefele mutatott /Cell, Blu ray, a GPU/. És a PS3 sem azért tart ott, ahol most tart, mert a mérnökök olyan jók voltak. A jó marketingüknek köszönhetően hozták vissza a majdnem bukott terméket a sírból.

J

(#1616) DeFranco válasza joysefke (#1615) üzenetére


DeFranco
nagyúr

most olvasom az aláírásod... LOL :DDD

#1617: suuuure :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#1617) joysefke válasza DeFranco (#1616) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ja, könnyen félreértelmezhető :DDD
unokatesóm szó szerint földhözvágta, FIFA-ban nem tudta berugni a labdát...

J.

(#1618) kenwood3


kenwood3
őstag

sose gondoltam volna, hogy gamepadokról is lehet "szájkaratézni" :DD :DDD

Mi az az ekezet dragasag??

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Gamepad
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.