Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73351) Frawly válasza Krill77 (#73334) üzenetére


Frawly
veterán

Várjál, ez most mindkét helyen VDS1-et ír, valahonnan lemaradt az S. Itteni apró nem játszik, mert külföldre rendelem. Aliexpressen nézek még szét, eBayen, Amazonon nem valami olcsók ezek. Már így is rendeltem egy újabb KZ HDS1-et, mivel a meglévőt elhagytam, meg tartalékba bepróbálok egy KZ ED9-et, meg egy Rock Mulát, amit már merendeltem. A VDS1-nél nem tudom melyik legyen, S-ses vagy sima, csak drágábbakat találtam. Rendelek mindenből egyet bepróbálni, hogy több legyen a tapasztalat.

(#73422) Frawly


Frawly
veterán

Ma megjött az KZ-ED9. A hangja kifejezetten nem tetszik, nagyon erősen vannak kiemelve a magasak és a mélyek is, a hangképe nem olyan részletes, már a HDS1-hez képest sem, pedig azzal egy árkategória. Végül is nem hallgathatatlan, meg sok beszédet hallgatok (nyelvtanulás, fonetika), szóval arra lehet jó, de többet nem veszek ilyet, és aki többféle műfajt hallgat, meg kiegyensúlyozottabb, részletgazdagabb hangzást keres, annak kifejezetten nem ajánlom, hiába van benne az ajánlóban. Lehet csak nem megfelelő illesztékkel vagy rosszul beállított EQ-val használom, de nem jön be.

Pár nap múlva úgyis megérkezik a másik HDS1, meg arra néhány hétre rá a Vsonic VSD1S is itt lesz. Ha utóbbi bejön, akkor majd később bepróbálom a VSD3-at is.

(#74379) crazygamer75 válasza Krill77 (#74378) üzenetére


crazygamer75
tag

Az általad ajánlott Einsear T2 hangképe milyen, kiegyensúlyozott vagy V ?
Én V karakterisztikát szeretem, és ha KZ ZST és BW-ES1 nem ajánlott, akkor az ilyen olcsó kínai fülesek közül melyik? Sokat olvasgattam mostanában és onnan szedtem ezt a 2 fülest, általában ajánlott kategóriának írták.
Esetleg KZ ED9??

[ Szerkesztve ]

(#74388) crazygamer75 válasza dzsi23 (#74381) üzenetére


crazygamer75
tag

Annak nagyon örülök, ha tényleg sikerűlt jó lejátszót vennem a Zhisan Z1 személyében (kuponnal 23 $ volt), de sajnos ehhez az árhoz mérten tudok max fülest is választani (sőt abból jelenleg most inkább csak 15-17 $ körüli jöhet szóba) csoróság van. Tudom, akkor ne álmodjak nagyot. Ezért kérdezem, hogy ebben az árkategóriában még mi a legelfogadhatóbb. KZ ED9 is kizárt? Elég jókat írnak róla.
Akkor se lesz gond, ha nincs ilyen árban semmi ajánlható, akkor egyenlőre marad JBL J22, fejesekből meg a Retro DJ és a Trakstar HD 2000. Aztán 1-2 hónap múlva kibővítem a keretet 30 $-ra (pontozva- kuponnal pont levihető vámhatár alá).

(#75035) simi811118


simi811118
aktív tag

Sziasztok!

Véleményeteket szeretném kérni egy döntésben, fülhallgató vásárlás előtt állva.
Zenei műfajok, gyakran hallgatott nóták : Jive Bunny and the Mastermixers, Bonnie Tyler, Fall Out Boy, Tankcsapda, Jamiroquai, Bruno Mars, Dua Lipa, Greenday, Nirvana (igen, elég vegyes)

Minőségi szint : szeretem a tiszta (férfi és női) énekhangokat, a húzósabb dobszólókat, és a kottázható gitárt, de nem akarok túlzott "V" karaktert.
A forrás egy Samsung S3 (flac vagy wav), de tervben van egy Benjie T6, mint belépő szintű hi-res lejátszó, így olyan füles kellene, ami mindkettőhöz passzol.

Több cikket, fórumot, és tesztet végigolvastam, ebből első körben a SoundMagic E10 került ki, mint vételi alany, de ebben az árkategóriában felbukkant 2 másik jelölt, a Sony MDREX650APT (ami jelenleg akciósan 13Eft) és a Xiaomi Piston 3.

Nemrég hozzájutottam egy KZ-ED9 -hez, de igazából nem győzött meg egyik vetőcsővel sem, nem kaptam olyan hangot, mint az ezeréves JVC HA-FX34 -emmel. (Ami sajnos már több újraforrasztáson is túl van, és a vezetéke is már fel van keményedve, de új habszivacsokkal még mindig kényelmes, és jó zajszűrő is - az esetek 90%-ában buszon használom, munkába jövet-menet...) Szóval ezt cserélném a fentiek közül arra, amelyik legjobban egybevágna az elképzeléseimmel.

Árban nem mennék 12-13Eft fölé. (karcsú, de ilyen jellegű felhasználásra többet nem szeretnék szánni.
Természetesen más ajánlatot is meghallgatok.
Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#75072) monti0222w válasza demmer123 (#75068) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, szerintem akkor inkább SoundMagic ES18-al vedd azzal jobban jársz hangilag, hacsak nem a márka miatt veszed!

razygamer75: Maga a KZ-t ismerem volt is egy ED9 nekem, szóval a lényeg, abban az árban hangilag olyan nagyot nem fogsz csalódni benne.

[ Szerkesztve ]

(#76641) Met válasza thwHUNter222 (#76640) üzenetére


Met
nagyúr

A nyak mögött elvezethető kábel-t hogy hívják angolul?
Van egy KZ ED9-em de kezd zavarni hogy elöl megy a vezeték, állandóan bele akadok és kirántja a fülemből a dugót.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#76657) Carlas válasza Krill77 (#76656) üzenetére


Carlas
senior tag

A Zircon sem annyira :D Több KZ teszt után: KZ ZST frankó, ZSR is és a ZS10is jónak tűnik bár ezt még nem próbáltam. A többi viszont nagyon mély orientált és a többi hang hááááát. Volt még a KZ ED9 ami jónak tűnt sőtt cserélhető csővégekkel rendelkezik. De a tesztalanyban kb 1 hónap után valami szétesett és csörög. Lehet egyedi eset.

Több mint 15 éve a Hardveraprón!

(#77444) lood55


lood55
tag

Sziasztok!

IEM fülhallgatót keresek a 0-5000 Ft kategóriában.
Jelenleg egy KZ ED9-et használok, a hangzással maximálisan elégedett vagyok, de a kábel ragadós és ennél fogva extrém módon gubancolódik. Soha nem találkoztam ilyen rossz kábellel.
Ezzel egy időben rendeltem a KZ ED3-at és a KZ EDR1-et, mindkettő kapásból elvérzett a rövid vetőcső miatt, nem is használtam őket.
Általában eléggé könnyen kiesnek a fülemből a fülesek, így azokat a típusokat preferálom, ahol a vétőcső külső átmérője relatív nagy, hosszú és a rá illő gumi viszonylag masszív, nem túl puha.

Nem probléma ha külföldről kell rendelni, az sem ha 2 hónap múlva ér ide (aliexpress előnyben :D).
Ennyi a preferenciám, melyiket ajánlanátok, esetleg ha van saját tapasztalat az ajánlottak közül, azt szívesen fogadnám.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#77445) kemcso válasza lood55 (#77444) üzenetére


kemcso
Ármester

Ha eddig bejött a KZ ED9 maradj annál. Ebben az árkategóriában nincsenek/sincsenek csodák, ennyiért lényegesen jobbat nem fogsz kapni.

(#78602) dragonfx válasza #16820480 (#78595) üzenetére


dragonfx
veterán

Bevallom oszinten rakattintottatok erre a fules temara.😂😁
En szt gondoltam a liston full best.ilyen hazai sennheiser sony tularazott gagyikhoz kepest.

Erre van itt 2 tucat marka ami kb semmit nem mond.
Most kollega belinkelte ezt az oldalt. Ezt nezegetem.
Akkor a 4.5-5* osok amik jok.??

Ezekrol velemeny:??
Boarseman cx98
Kz ed9
Kz edr2
Latom ez a uiisii hm7 a legjibb kategoriaba van.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#78876) Venyera7


Venyera7
senior tag

Üdv mindenkinek!

Jelenleg egy Kz ED9-et használok és ennél szeretnék valami jobbat. Ami meghajtaná az pillanatnyilag egy s6 edge +, de tervezek majd beszerezni egy Lg v30-at is. Kérdésem az lenne, hogy egy jobb fülhallgatót ki tud szolgálni az s6-ban lévő DAC?

(#79121) dragonfx


dragonfx
veterán

na megjött a 2 füles.
hát nem esek el tölük.
a xiaomi pro2 höz nem érnek fel.
ez van proba megvolt

kz ed9 és a insear t2ről van szó.
utobbi picit jobb talán.
ám a jetaudio vx pro plus félelmetes meghajt minden azzal faja mindenegyik.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#83831) regener válasza regener (#63410) üzenetére


regener
veterán

Eljött az ideje a KZ ED9 leváltásának, 3.5 év kibírt így valamit hasonlót keresnék. A vezérlő gombja összevissza állítgat mindent, lehet beázott.

Mikrofon és egyenes kábel ami fixen kell az újra, akár kicsit több is lehet árban (10-ig elmegyek ha van valami ami megéri).

Javaslatok?
Előre is köszi! :R

(#83879) regener


regener
veterán

Megjött az AVAX EP330.
A csomagolása igényes, tartozékok a weboldnak megfelelően megvannak külön kis zacsiba csomagolva, nem csak behányva.
Fülpánt és gumiharang gyárilag a középső méretű van rajta, ebből nekem a pánt rögtön lekerült.

A kábele szerintem pont jó, nem túl merev és nem is túl puha.
A vezérlőgombokat pedig kicsit erősebben kell megnyomni, így nem lesz véletlen gombnyomódás.

Hangzásra részletgazdagabb mint az KZ ED9 és a basszusok is jobban szólnak.
Van valami zene amivel még be kell ezeket járatni vagy ennek nem változik a hangképe amint "elkezd bejárni"?

(#87738) tomazin


tomazin
veterán

Sziasztok!
Atneztem az osszefoglalot, de sajnos mar nem az igazi:

- Xiaomi Piston Basic - kaphato meg, de nem tetszik, meg nekem ez a 3-4$kicsit gyanus ar
- KZ HDS1 nem kaphato
- KZ ED9 - eddig csak ilyet vettem, de az utolso 2sajnos mar nem volt az igazi, mikrofon neha zajt ad ki, amitol a masik oldal megsuketul, a mikrofon is nagyon messze kerult a szamtol, az egyik viszhangzott...szoval nem rendelek tobb ilyet
- EZAudio D4 (DD, kiegyenlítettebb, egyenes kábel, mikrofonos) 2helyen kaphato alin, mashol nem talaltam, a bassmod szamomra nem egyertelmu mit kellene csinalni (dnbt hallgatok igy lenyeges)
- Soundmagic ES18 nem kaphato
- Meizu EP-31 nem kaphato

Tudtok esetleg ajanlani ebben az 5k alattiban mikrofonosat? Vagy megmondjatok a d4nel mit kellene csinalni, hova ragasztani?
Koszi

(#87763) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Üdv, agybadugós füles érdekelne:
- 5k körül
- Aliexpress-ről
- nem kell mikrofon mivel hordozható audiolejátszó mellé lenne
- hangképben nincs extra igény a csilingelő magasakért nem vagyok oda és a közepet elnyomó túlzó basszusért sem.

:R

Ezt néztem: KZ ED9

(#89524) tomazin


tomazin
veterán

Sziasztok!
Megint elhasznalodtak a fulesek es ahogy nezem az osszefoglalo ezen resze nem valtozott.
Kb 1,5eve vettem a kz ed9 helyett:
2 xiaomi piston kulonbozo eladoktol
Ezaudio d4
Rock zircon nano

A rock fel evet birt, az ez meg birja, a xiomik pedig iszonyat gagyik, alig hasznalva is elhullottak (meg iszonyat 1palcas erzetuk volt, pedig direkt rendeltem egy dragabbat is)
Viszont hangzasban az ed9 jott be a legjobban, de annal meg valamiert ugy dontottek, h a mikrofont nagyon messze rakjak a fulestol, igy az kiesett, mert kell telefonalni/meetingelni is (meg azok birtak eddig a legtovabb) es annal oda kell tartani a szamhoz...
Tudtok esetleg valamit ajanlani most ami a kzhoz hasonlo mélyet tud es hasznalhato a mikrofonja is? Alis rendeles nem problema.
Elore is koszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.