Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) pzs0315 válasza Csontikka (#350) üzenetére


pzs0315
csendes tag

Kerestem, de nem találtam :W , de valszeg bennem van a hiba!

(#352) Csontikka válasza pzs0315 (#351) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia, nem rosszból írtam, egy ilyen FTP-s fórumot nagyon kevesen olvasnak egy gyorsan pörgö fórumhoz képest...

Ráadásul neheziti a dolgot, h azt se irtad le milyen programot / operációs rendszert használsz, így ha a az ember akar sem tud segíteni. Kicsit részletezd, ha lehet screenshottal, (csak ha lehet ne itt) és tuti secc perc alatt lesz megoldás :)

Ezeket nézd meg pl:

Outlook
Windows 7

Windows XP

Üdv,
Csontikka

[ Szerkesztve ]

(#353) pzs0315 válasza Csontikka (#352) üzenetére


pzs0315
csendes tag

Köszönöm segítséged/hozzászólásod!
Szia

(#354) spiritex


spiritex
veterán

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, mert nekem magas ami történik, és nem találok megoldást.

Pár napja váltottam netet Invitelről T-Home-ra, ezzel együtt ugye új egybe-modem-routert is kaptam, konkrétan egy Cisco EPC3925-öt. Általában ftp szerverekre fel tudok lépni Total Commanderrel, de egy bizonyosra, ami a legfontosabb lenne számomra nem tudok. Nem jut el addig, hogy kérje az azonosítót, hanem csak vár, vár, majd kiírja, hogy Kapcsolathívási hiba.
Total Commanderben próbálkoztam a sima és passzív móddal egyaránt. Megpróbáltam a cisco Port Forwarding részénél forwardolni a 20-21-es és az 1100-as (ez úgy tudom tetszőleges lehet 1025-65535 között) portot, ki is próbáltam utorrent-tel, hogy tényleg sikerült-e kinyitnom őket, és sikerült, de ez sem segített.
Megpróbáltam teljesen kikapcsolni a cisco tűzfalát, eredménytelenül.
Win7-em van bekapcsolt windows Firewall-al, de a másik XP-s gépemről is ugyanez a helyzet, ahol viszont ki van kapcsolva a tűzfal. Megpróbáltam a Win7 tűzfalát is kikapcsolni, sajnos ez sem ért semmit. De korábban, amikor még adsl-em volt D-Link modemmel, és routerrel, simán kapcsolódtam bekapcsolt Win7 tűzfal mellett is. Tehát tuti a cisco-ban van valami. De mi? Mi lehet a probléma?

Hátha segít valamit:
Korábban, amikor még adsl-em volt és simán tudtam csatlakozni erre a bizonyos ftp szerverre, ezt írta ki a csatlakozás után a Total Commander:
Pure-FTPd [privsep][TLS]
Port: 21
...
És végül a legérdekesebb, talán valaki számára árulkodó jel, hogy az adott ftp szervert üzemeltető cég honlapjára sem tudok fellépni!!! Mindenhol máshol viszont, ismerősöknél, barátoknál simán bejön a weboldal, nálam nem... Mit jelenthet ez???

Előre is köszönöm nektek a segítséget!
Remélem lesz, mert már nagyon sürgős lenne a dolog.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#355) Csontikka válasza spiritex (#354) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia

pingelni lehet az adott címet?
ha nem akkor érdemes lenne trace route-olni hol akadhat el a csomagod

ahol működik ott ugyanazt az IP címet oldja fel név alapján, mint amihez te is próbálsz kapcsolódni?

nem lehet hogy ez is hasonló jelenség mint annó nCore-nál volt?
http://ncorenews.blogspot.com/2010/07/lassulas_27.html

még esetleg azt is meg lehetne próbálni, hogy DMZ-be teszed a routeren a géped, hátha segít...

ja és ezt nézd meg, hátha más is belefutott már:
http://prohardver.hu/tema/cisco_epc3925_problemak/hsz_1-50.html

Üdv,
Csontikka

(#356) spiritex válasza Csontikka (#355) üzenetére


spiritex
veterán

Szia!
Köszi a tippeket, akkor itt vannak mire jutottam:
- A ping Request timed out-ot eredményez.
- Ahol működik, ott is ugyanazt az IP címet oldja fel.
- Megnéztem az ncore-os cikket, hát érdekes, mert egy tetszőleges free proxy-s oldalon keresztül is és a böngészőnek megadva egy proxy címét és a portot is bejött az a bizonyos honlap, nem értem miért, mondjuk ftp-zni továbbra sem tudok, érdekes...
Az is érdekes, hogy több free proxy oldalon keresztül való csatlakozás esetén is ezt írja ki:
"Sorry. You are banned from this website."
- DMZ-t próbáltam, nem segített.
- A másik fórumon is próbálkoztam már, de senki nem válaszol.

Nagyon érdekes, de ezen az oldalon keresztül megy az ftp-zés, igaz nagyon nehézkesen, de megy. Jó lenne érteni mi folyik itt, mert sokkal gyorsabb és egyszerűbb lenne Total Commanderrel ftp-zni, ahogy mindig is csináltam.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#357) Csontikka válasza spiritex (#356) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Olyan mintha az IP címed, vagy az a tartomány amiből az IP címed kiosztásra kerül bannolva lenne az adott ftp szerveren.

Szerintem nekik kellene írni direktbe, írd meg nekik az IP-d és kérdezd meg van-e ilyen jellegű tiltás beállítva.

Más hirtelen nem nagyon jut eszembe...

(#358) spiritex válasza Csontikka (#357) üzenetére


spiritex
veterán

Az oké, de a honlapot sem érem el... De majd rákérdezek.
Az előbb visszakötöttem a még nem lemondott adsl modemet és router-t, azon simán bejön mind a honlap, mind az ftp szerver...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#359) aag


aag
őstag

Milyen ftp-kliens szoftvert ajánlotok win7 alá ami képes megjeleníteni a szerveren lévő Drupal honlapom láthatatlan .htacces fálját? Ugyanis a Totalcommander és a Filezilla nem képes rá. Pedig be van jelölve mindkettőnél minden (szóval ezt most ne részletezzük), és mégsem. De például a linuxon a Krusader láthatóvá teszi. Ergo:alapos okom van feltételezni, hogy win7 alá is létezik olyan szoftver, ami láthatóvá képes tenni, csak meg kellene találnom. Please!

(#360) Csontikka válasza aag (#359) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

Ahhoz hogy lásd a .htaccess fájlt a szerveren FTP kapcsolaton keresztül Total Commanderben, ahhoz meg kell jeleníteni a rejtett fájlokat..

ezt így tudod:

indísd el a total commanert
kapcsolódj a szerverre
Menj rá a Hálózat menüre, és kattints az "FTP rejtett fájl látszik" -ra

Így elvileg már látnod kéne a rejtett fájlokat is a szerveren

Üdv,
Csontikka

(#361) Csontikka válasza spiritex (#358) üzenetére


Csontikka
aktív tag

a teszt is a leírtakat igazolja.

Vagy az IP, vagy a tartomány tiltva van, más szolgáltató modemével értelemszerűen tök más IP-t kapsz és ezért megy vele.

Üdv,
Csontikka

(#362) aag válasza Csontikka (#360) üzenetére


aag
őstag

Így elvileg már látnod kéne a rejtett fájlokat is a szerveren

Elvileg. Sajnos a valóságban nem látható mégsem.

Köszi, de linuxot raktam a windows mellé, és azzal a Krusaderrel már-is látható.

(#363) Csontikka válasza aag (#362) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Hát akkor sorry...
érdekes, mert nálam csont nélkül működik...

(#364) aag válasza Csontikka (#363) üzenetére


aag
őstag

Biztos, hogy te is Drupal honlap oldalon próbálkozol és látod a .htaccess fáljt?

(#365) aag válasza aag (#364) üzenetére


aag
őstag

A Totalcommanderben ki kellett kapcsolni az MLSD használatát és máris látta az ftp-ben a szervergép rejtett fájljait.

(#366) futár


futár
aktív tag

Üdv mindenkinek.
Helyi hálózaton (router alatt 2 gép) szeretnék egy FTP szervert. feltelepítettem a Filezilla szervert, ami localhoston tökéletesen működik, de a másik gépről nem tudom elérni. A routeren kellene valamit beállítanom? Várom a segíteni akarók írásait. Köszönöm.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#367) Csontikka válasza futár (#366) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,
router konfigolás annak függvényében kellhet, hogy hogyan próbálod elérni, amit viszont nem írtál le. Enélkül sajnos nehéz lesz segíteni, ha még nem oldódott meg, kicsit több infó kellene!
Mit állítottál? Tűzfalak? Op rendszerek? Névvel próbálsz csatlakozni, vagy IP-vel, milyen programmal, milyen paranccsal? stb stb
Simán lehet hogy annyi a gond, hogy az FTP szerveres gépen nincs engedélyezve a bejövő kapcsolatokhoz szükséges port a többi gép számára.
Első próba, tűzfal kikapcs mindenütt, ha nem megy akkor a részleteket.

Üdv,
Csontikka

(#368) Fecogame


Fecogame
veterán

Ha FTP-vel szeretnék szerverről szerverre fájlokat másolni, akkor azt melyik szervernek kell támogatnia?

:R

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#369) Csontikka válasza Fecogame (#368) üzenetére


Csontikka
aktív tag

Szia,

Bár ezeréves a cikk, de minden benne van:

http://www.origo.hu/techbazis/szoftver/20020325tulaz.html

"Ennek a lehetőségnek a megteremtésére szolgál az FXP protokoll. Természetesen ezen metódus alkalmazásához mindkét szervernek támogatnia kell azt."

Üdv,
Csontikka

[ Szerkesztve ]

(#370) artiny


artiny
őstag

Hogyan tudnék megtalálni a neten szerverek vagy más fajta oldalakon fent lévő anyagot?

Van egy fájlt

"Villtan8.avi"

Ezt letudtam tölteni egy fősulis (gondolom FTP vagy szerver oldalról ) ahova jelszóval lehet belépni.
Ha viszont rákeresek a neten (google: "Villtan8.avi" nem dob ki semmi találatot. Gondolom hogy van ennek a videonak meg több része és ezeket szeretném megtalálni. Van valmi trükk vagy hasonló amivel megtalálható ?)

(#371) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Hát ez a topik nem pörög nagyon, de hátha tud valaki valamit.

Nevezetesen, itt Kecskeméten semmilyen ftp szervert nem tudok elérni a korábbi beállításokkal a TotalCommanderen keresztül.

Akármilyen internet szolgáltatónál (T-Com, Externet), akármilyen rendszeren (W7, XP) vagy konfigurációban (tűzfalak be-ki, vírusírtók be-ki) próbálom, - az ftp-szervertől függően más - hibaüzenetet ad:

530 login authentication failed, Kapcsolódási hiba, Kapcsolathívási hiba.

Tudtommal itt az alapszolgáltató a T-Com. Lehet, hogy náluk van a baj?

Köszönettel,

Üdv, Vino

(#372) AttyVin válasza AttyVin (#371) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Ugy néz ki, hogy az előző kérés tárgytalanná vált, mert néhány perce minden újra elérhető.

Lehetséges, hogy valamilyen hálózati hiba volt a háttérben.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#373) AttyVin válasza AttyVin (#372) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Ugy = Úgy

Még mielőtt valaki kijavítana.

Üdv, Vino

(#374) Teodor52


Teodor52
senior tag

Sziasztok!

A minap informálódtam arról, hogy nov1-vel korlátozták az ftp kapcsolatot a 21-es porton!

Annyi kérdésem lenne, hogy [itt] látható üres rublikák közül valamelyikbe 1024-ig választva egy számot adnák egy portot a total commandernek,de viszont nem tudom, hogy a programnak hol tudom ugyan ezt megadni?

Tudnátok segíteni?

(#375) futár válasza Teodor52 (#374) üzenetére


futár
aktív tag

de ez egy router. Kik korlátoznak? Most már nov. 26 van. Sajnos fogalmazd át a kérdésed, mert néhány ködös rész van benne.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#376) Teodor52 válasza futár (#375) üzenetére


Teodor52
senior tag

Az ftp kapcsolat van korlátozva a 21-es porton nekem is úgy írták!

A digitális elosztórol készült képet csak azért szúrtam be ide mert azon láthatóak a rublikák ahová a kívánt portot lehet írni és egyáltalán jó helyen járok-e a totál commander port beállítást illetően!

A utorrentnek is megadtam a képen látható portot,majd a tűzfalban ki/bejövő szabályoknál engedélyeztem,és maga a utorrent programba is beírtam az adott portot!
De most azt nem tudom hogy a totálnak hol kell megadni?
Tehát a programon(Total Commander) belül merre találom azt a lehetőséget, hogy port hozzáadása!

[ Szerkesztve ]

(#377) futár válasza Teodor52 (#376) üzenetére


futár
aktív tag

De november 1 már elmúlt. Észrevettél valami változást? Kipróbáltad? Én nem hallottam erről, de mit szeretnél elérni a TC-vel? A digitális elosztó az egy router/modem kombó. Ha ezt akarod elérni, akkor, ha tiltanák is ezt a portot, akkor is tudnád használni, mivel ez egy lokális hálózat része. Semmi köze az interneten esetlegesen tiltott portokhoz. De mint írtam is én nem hallottam erről, szerintem ez egy kacsa, mivel az FTP-l ezt a portot használják.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#378) Teodor52 válasza futár (#377) üzenetére


Teodor52
senior tag

Tudom hogy elmúlt nov1 de csak most tudtam meg mert szervert bérlek és a tulajdonos írta, hogy változtassak portot, ha nagyobb sebességet szeretnék elérni(Saját pc és a szerver közti sávszélesség növelése érdekében)!Írta azt is, hogy a digitális elosztóban kell megadni a portot.

Már leírtam hogy mit szeretnék!
Total commanderben megnyitni az általam kínált 21-estől eltérő portot!Mint ahogy megkell adni a utorrentben is a használni kívánt portot!

Érted?

De ha ez valóban nem fedi a valóságot akkor érdekes a szitu!

[ Szerkesztve ]

(#379) futár válasza Teodor52 (#378) üzenetére


futár
aktív tag

A routerben a Virtual server/Forwarding, vagy port forwarding menüben tudod megadni a megnyitni való portot.
Beszéljünk PÜ-ben!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#380) Teodor52 válasza futár (#379) üzenetére


Teodor52
senior tag

Oksa!

(#381) Babetta-X


Babetta-X
senior tag

Sziasztok! FTP-vel kapcsolatban lenne egy nagy kérdésem. Megvan az ftp felhasználó neve és jelszava, de a kiszolgáló nevét a tulaj elfelejtette megadni. Arra kért segítsek kicsit rendezgetni az oldalát, meg is tenném, de így nehézkes kicsit. Hogyan tudnám a meglévő oldalról kideríteni az ftp kiszolgáló nevet? (sajnos nem ingyenes a tárhely, tehát a .atw.hu-nál az ftp.atw meg stb. próbálkozás nem jó. )
Válaszotokat előre is köszönöm!

(#382) futár válasza Babetta-X (#381) üzenetére


futár
aktív tag

IP-vel, vagy a www.akármi.hu-val próbáltad?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#383) Babetta-X válasza futár (#382) üzenetére


Babetta-X
senior tag

nem igazán, ip-nél nem nagyon tudom mire gondolsz, www.xy.hu-val nem próbáltam, de tudtommal valami xy.ftp.xy formának kéne lennie nem?

(#384) futár válasza Babetta-X (#383) üzenetére


futár
aktív tag

nem, mert ebben az esetben az FTP a domain és nem a protokoll.
A forma, vagy www.akarmi.hu
Vagy az IP. Kiszólgáló: és beírod az IP címet.
De egyszerűbb lenne, ha megadnád a címet és akkor tudok segíteni. Mivel weboldal, gondolom a név nem titkos

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#385) Babetta-X válasza futár (#384) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Nem titkos, csak nem tudtam, hogy ilyesformán tudtok segíteni :) Köszönöm szépen. A cím: www.mlre.hu

[ Szerkesztve ]

(#386) futár válasza Babetta-X (#385) üzenetére


futár
aktív tag

próbáld a kiszolgálóhoz a 213.134.7.220-as IP-t beírni.
ezen az IP-n van FTP szerver.

Csatlakozás a következő kiszolgálóhoz: 213.134.7.220:21...
Állapot: Az adatkapcsolat létrejött, várakozás az üdvözlő üzenetre...
Válasz: 220 ProFTPD 1.3.2a Server (Welcome to Nordtelekom) [::ffff:213.134.7.220]
Parancs: USER anonymous
Válasz: 331 Password required for anonymous
Parancs: PASS **************
Válasz: 530 Login incorrect.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#387) Babetta-X válasza futár (#386) üzenetére


Babetta-X
senior tag

Köszönöm, még a mai nap folyamán kipróbálom. Szabad tudni, hogy erre hogyan jöttél rá? :)

(#388) Polemius


Polemius
aktív tag

Üdv!

Van egy makacs problémám:
Adott egy Gene6 Ftp server, ami win 2003 serveren fut.
A gép router mögött van.

Belső hálózaton szépen elérhető, működik minden.
Viszont ha a külső címen próbálok csatlakozni, akkor a név/jelszó kérés után eldobálja a kapcsolatot.
Total Commander OFFLINE9, error=10004 hibával közli, hogy megszakadt a kapcsolat.
Érdekes módon böngészőből próbálva megjelenik a könyvtárszerkezet, de utána minden könyvtárváltásnál újra bejelentkeztet.
Olyan, mintha új kapcsolatnak tekintené az új kérést, mert az ftp logban nem látszik, hogy megszakad a kapcsolat, sőt több user ott van a listában:

A logból is ez látszik.

Amitől külön érdekes, hogy korábban működött. Pár napja egy áramszünet miatt váratlan újraindulás volt (mint kiderült, a szünetmentesben megadta magát az akku). Biztosra nem tudom mondani, hogy ekkor romlott el valami, mert a megelőző időben hetekig nem volt szükség az ftp-re.

Mi okozhatja ezt? Már küzdök vele néhány napja, de nem tudok rájönni.

További info: a routerben egy port (amin figyeli a bejövő kapcsolatokat 21-es helyett) forwardolva, a beállított passzív portok szintén.
Win tűzfalban a 21-es és a másik figyelt port hozzáadva, a passzív porttartomány úgyszintén, ki- és befelé is. A gene6 szerver exe szintúgy.
De próbáltam már törölni és újra hozzáadogatni a progit is meg a passzív portokat is, de semmi nem változott.

Bosszant, hogy anno játszottam egy ideig a tűzfallal mire sikerült kintről is működővé tenni, de nem emlékszem mit állítgattam illetve most bármit is próbálok, semmi nem segít. :W

Bármi ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#389) Weaver


Weaver
senior tag

FTP-re feltöltöttek nekem valami, de még soha nem használtak. adtak hozzá számot és portot. hogy tudok csatlakozni oda ?

(#390) futár válasza Weaver (#389) üzenetére


futár
aktív tag

Total Commander, vagy FileZilla kliens kell hozzá!
3 adatra van szükséged.
1. url cím, vagy IP cím (ez a kiszolgáló)
2. felhasználónév
3. jelszó
Ha ezt beírtad, akkor csatlakozz gombra klikk és előhozza a könyvtárstrüktúrát, ahonnan ugyanúgy at tudsz másolni fájlokat, vagy feltölteni oda, mint ha a Total Commandert, vagy a Windows intézőt használnád.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#391) Weaver válasza futár (#390) üzenetére


Weaver
senior tag

sikerült! köszönöm a gyors segítséget!

(#392) futár válasza Weaver (#391) üzenetére


futár
aktív tag

nincs mit!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#393) person


person
senior tag

Sziasztok !

Létezik FTP-re olyan kliens ami a képek böngészésekor a miniatűrt megjeleníti?
:R

(#394) futár válasza person (#393) üzenetére


futár
aktív tag

Ez talán megfelelhet az elvárásaidnak. [link]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#395) person válasza futár (#394) üzenetére


person
senior tag

Köszi a gyors választ, nem tudtam vele előcsalni a miniatűröket. :F

(#396) futár válasza person (#395) üzenetére


futár
aktív tag

Ahhoz, hogy a miniatűröket láthasd, ahhoz le kell töltsd a lokális gépedre, mint ahogyan a weboldalakat is látod. Nem próbáltam én sem, de a weboldalán ez van: "file viewing & editing". Azt gondolom ez mégis több, mint az átlagos FTP-k tudása. :)
A fórum, ahol ezzel a kérdéssel foglalkoznak, amit te is szeretnél, itt található: [link]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#397) futár válasza person (#395) üzenetére


futár
aktív tag

A Filezilla Fórumán pedig ezt írják:
"The FTP specifications do not include a way to get thumbnails or other previews of files.

The only way to get a thumbnail is to first download the file. As that is a very bandwidth-expensive task, FileZilla does not display previews."

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#398) person válasza futár (#397) üzenetére


person
senior tag

Ha csak abban az esetben működik ha letöltik az adott gépre a teljes képet akkor esetemben pont elveszíti a miértjét.
Az lett volna a lényeg, hogy ne keljen több száz vagy ezer képet letölteni feleslegesen ha valaki csak átfut rajt 1-2 aktuális kép miatt. Sejtettem, hogy így lesz.. azért köszi. :R

Ez alapján azt hittem működhet. SmartFtp

[ Szerkesztve ]

(#399) futár válasza person (#398) üzenetére


futár
aktív tag

Azok az FTP progik, mint amilyet te is említesz, csak abban az esetben tudnak thumbnail-t megjeleníteni, ha előtte letöltik a képet, utána abból generálnak thumbnailokat, amiket neked visszaadnák. Tulajdonképpen egy FTP kliens és egy egyszerű képszerkesztő egyben. Ez csak azért van így, mert a szerver tartalmát kétféleképpen láthatod, ha előtte ülsz, vagy letöltöd a tartalmakat. Sajnos ezek kőbevésett szabályok, ezeken nem tudunk változtatni.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#400) person válasza futár (#399) üzenetére


person
senior tag

Most próbáltam ezt.
Ez elkezdi betölteni, igaz elég lassan de nem tudom azért mert letölti hozzá az egész képet vagy azért mert mobilnet van kiosztva laptopra. 7 sec/kép
(Azért mobilnet mert routerről megy az ftp és csak kívülről tudom elérni.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.